K-report
 

Železniční periodika  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Železniční periodika « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 28. května 2008Bdlm60 28-05-08  21:20
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 08:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je nový Svět železnice. Je tam pokračování tří článků na pokračování (dvouagregátové hydrauliky, R1 a Tramvaje T1 v Praze - opět velké množství provozních fotografií). Dále několik drobnějších článků, např. o konci provozu 498.1 mezi Prahou a Plzní.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 07:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky máte v novém ŽM ty chybně vytištěné stránky 21-23?
Krysa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2002

Odesláno Neděle, 15. června 2008 - 17:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strany 21-23 mám vytištené dobře. Jen obálka je k vnitřku špatně přišita, takže nahoře přečuhuje asi o 2,5 mm. Navíc kvalita tisku mi přijde po změně tiskárny nic moc. Některé fotografie se mi zdají neostré a s divnými barvami.
http://eldar.cz/kank
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.67.5
Odesláno Pátek, 20. června 2008 - 22:33:34    Odkaz na tento příspěvek  

Dovoluji si upozornit P.T. čtenářstvo na vynikající časopis o železničním průmyslu v ČR: http://www.acri.cz/cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1 65&Itemid=105
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 16:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je zase po delším čase Dráha dřív, než její avízo na SPŽ!
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 22:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi dostala červencová dráha do rukou a tisk fotek se moc nepovedl. Jsou lehce rozmazané. Někdy dokonce barvy nelícují.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 10:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srpnová Dráha už v prodeji, anotace obsahu na obvyklém místě.

Moc se mi líbil článek o současnosti bulharských železnic od Milana Sáblíka, už se těším na pokračování. Jen ta mapka - na počítači skvělá, ale v tištěné podobě se jednotlivé barvy čar dost špatně rozlišují. Naopak mě zklamal příspěvek s lakonickým názvem Moldova. Před pár lety už podobný článek v Dráze vyšel, teď bych čekal víc informací ze současnosti, i když, abych nekřivdil, úplně nechyběly. A ještě - ta tabulka vozidel a její vysvětlivky
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 21:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A což ŽM 7/08, ten nevyjde? Nebo už vyšel a na www.railvolution.net o tom nenapsali?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 18:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽM 7/08 už je podle railvolution.net na světě i s patřičným vysvětlením/omluvou za zpoždění, tak jsem zvědavý, kdy dorazí do schránky.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 13:11:47    Odkaz na tento příspěvek  

ŽM 7/08 je jak Rádio Jerevan. K vykolejení v Čelákovicích - str. 11 nahoře. Jednotka 471.031 byla tvořena vozidly 471.031, 071.032 a 971.032. Budiž. Čelní hnací vůz nebyl čelním vozem vlaku - tam byl 971.032. 471.031 vykolejil oběma nápravami zadního podvozku - z článku to vypadá, jako kdyby byl dvounápravový. Mimochodem jedno dvojkolí a jedno kolo se dostala sama (ta čeština) zpět na hlavy kolejnic. Vložený vůz byl venku nikoli druhou nápravou předního podvozku, ale všemi čtyřmi. K roztržení jednotky nedošlo a byla docela práce ji rozpojit a nezranit se.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 13:57:29    Odkaz na tento příspěvek  

K Moravanům - množství písku stanovuje TSI konvenční vozidla odvoláním se na TSI CCS (řídící a signalizační systémy) přílohu A dodatek 1, kde je stanoveno množství písku za 30 s - 400 +100 g do 140 km/h a 650 +150 g nad 140 km/h. Zároveň ale TSI konvenční vozidla v článku 7.2 vylučuje svoji působnost na vozidla vyrobená, ve výrobě nebo na která již byl podepsán kontrakt před platností této TSI. Taková vozidla musí splňovat platné národní předpisy.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 18:29:06    Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt : Naprosto souhlasím. Bulharsko bylo čtivé a zajímavé.
Moldova : Kdo proboha tento název v češtině používá? Vždy jsem slyšel jen Moldávie či Moldavsko. Článek je dost odfláknutej, srov. původní od P. Pokorného. Fotky pak přímo příšerný a to nejen kvalitou tisku. O současnosti tam není skoro nic (chybí info o nových lůžkových spojích, zastavení osobky na jihu atd.). Elektrizace se pak země dotkla docela výrazně když začala el. hlavního tahu východ - západ. Dodnes jsou za Kišiněvem k vidění sloupy, brány atd.
Slovensko je zajímavé, naopak motoráky 830 patří na samé pomyslné dno šotožumpy.
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 20:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gapa: mám zájem......!!!!!!!!!! o ty železničáře!!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 21:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké Železničáře z osmdesátých let, úhledně svázané a zjevně nečtené, jsem dnes viděl v Coroně v Hyberenské...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 14:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to že gapa psal v dubnu a je konec srpna..blesková reakce..Není Železničář jako Železničář..Pokud by to byl bývalý časopis formátu A4,tak fajn,i přes množství propagandy se dalo leccos dočíst..a nad fotkami pamětník jen povzdychne..pravda,z opravdu starých ročníků jsou mnohdy použitelné právě jen ty fotkyZato současný Železničář...vše se daří happy,cool,free,samé pinďolino a hypernova..blablabla

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 20:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Alfe, když píšu "Železničáře z osmdesátých let" tak to asi není "současný Železničář" .
A píšu to proto, že 3631090 napsal v "Pátek, 29. srpna 2008 - 20:15:42" že má zájem "o ty železničáře". Takže mu chci případně pomoci.
Kdybyste nemařil čas nejapným komentováním a jeho editací a míisto toho napsal, co je nového ve Vašem rajonu...to by bylo něco (nic ve zlým, to je přátelské rýpnutí)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 19:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale joo..chápu že mu chceš pomoci(363),ale že reaguje na příspěvek gapy starý několik měsíců..A komentář..jo to byla jiná doba.Co se týče situace v regionu,napsal bych,ale jsem už znechucen neustálým opakovaným zahlcováním debaty na 024..atd.stále stejnými fotkami a plky stále stejných lidí okolo trati 026..Ostatním zde sorry za debatu mimo téma..
..pořádná mašina má kotel a komín..
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.52.222
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 20:15:33    Odkaz na tento příspěvek  

Obsahy Železničáře (i když jen "namátkové") na http://www.zababov.cz/wiki/index.php/%C5%BDelezni%C4%8D%C3%A1%C5% 99. Dobrá pomůcka, zaslouží ocenění (i když tam řada věcí chybí).
ble ble
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.4.238
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 07:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

Asi opět mimo, ale s periodikami to souvisí...

Corona - nemyslíte mylý Johne11 snad ten obchod, co už několikrát změnil název i prodejní místo s tím krátkoprstým vykořisťovatelem...

Jednou jsem mu přinesl něco na prodej, řekl, že o to není zájem a že když to mám tak daleko, ať to netáhnu domů mi dá 100,- za vše. Pak po měsíci jsem to náhodně navštívil a co nevidím. Jednu knížku má za 500,- a to jsem tam nechal jich 8. A za další měsíc a půl tam už nebyla..

Jestli tomuhle člověku říkáte obchod - tak ať prominou všichni normální - ale je to vydřiduch.

Tam nikdy, ať si celá dnes nově přejmenovaná Corona zkrachuje už poněkolikáté s tím krátkoprstým ...

A kdo tam nakoupí, ať je zklamám co nejdřív jako já...jedině tak snad konečně zmizí z povrchu zemského...
Mr_lachtan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 08:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ble ble: Tak to si myslim, že bude jiný pán. S tím, kterého myslím já, mám podobnou zkušenost jako Vy.
Ten dlouhej kulatej
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 7-2002
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 11:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS. - bohužel pouze musim poděkovat za upřesnění neboť jsem prodal jak jsem nakoupil, v prvním případě u DI, byť mě od nich tak zásadní nepřesnosti (opravdu včetně špatného směru, roztržení údajně již při nehodě a popisu co čím vykolejilo) překvapují, v druhém případě pochází info z nejvyššího vedení AŽD.
Ta, pravda trochu krkolomná, formulace byla myšlena tak, že "předního podvozku" se vztahovalo k obojímu, tj. i "čelní vůz ... oběma nápravami ", tj. žádný dvouosák. Vzhledem ke stínům na snímku mi nepřišlo moc patrné co je na kolejích a co ne, tak už jsem se tím víc nezbýval - upřímě řečeno tak trochu přímo úměrně významu celé události a v domnění že mám dostatečně seriózní zdroj informace - text jsem jinak rozhodně nepřevzal jen tak jak mi dorazil, myšlenkových zkratek tam bylo víc. Navíc na snímku už jsou na hnacím voze bohužel bílá poziční světla, takže působil dojmem, že je v čele a nekoukl jsem se zrovna na mapu, abych zjistil, že Čelákovice jsou otočené tak, že směr slunce opravdu odpovídá tomu, že po pár hodinách už takto mohl být nasvícen konec vlaku.
Narážku na češtinu s "citaci", která v textu vubec neni jsem ovšem nepochopil.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.45.222
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 21:34:52    Odkaz na tento příspěvek  

Kade: To není citace, jen další upřesnění - ze čtyř kol už byla po zastavení zase tři na kolejnicích, o to se postarala výhybka. Ta poznámka s češtinou se týkala toho, že dvojkolí i kolo je středního rodu a tak je bezpochyby správně tvar se dostala sama, ač to zní dost podivně.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 7-2005
Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 21:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽ 3/2008 v prodeji. v hradci koukalo v nádražím novinovém kiosku (nejmenované nadnádražní firmy)vedle skvělých titulů jako - člověk a pes, paličkování a několika podobných titulů o zbraních
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 07:24:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽ 3/2008 v prodeji


Jojo...jsem koupil a jak se říká nepropohloupil.

Například se SŽ (přesněji tedy panu Vágnerovi..) podařilo rozšířit tz. elektrizační dogma elektřina v drátech prostě je též na páru v trubkách. Ta by beztak utekla do vzduchu, takže akumulační lokomotiva jezdí vlastně zadarmo. Akorát dnešní (zlá)doba jí teda nepřeje.

Pak mě zarazilo hodnocení trestů za nestažení závor a spol. na Vysočině. Odsouzení měli smůlu na dobu (kdy se věšelo za blbej xicht), takže za nedbalostní trestní čin dostali z dnešního pohledu spíš nižší sazby.


Zbytek jsem ještě nečetl
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 09. září 2008 - 12:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obsah SŽ 3/2008 (třeba zláká ke koupi i někoho, kdo není pravidelným čtenářem):

J. Vaněk: Sněhové pluhy Klima (I) historická nákresy a fotky pluhů

R. Cila: nehoda na přejezdu v Třebíči 1949 fotky M 242 a 706 RO

J. Wagner: válečný náklaďák GMC s kolejovým adaptérem

M. Leštinský: Újezdec Luhačovice zejména o původních parních lokomotivách této dráhy

J. Wagner: už zmíněný materiál o současných akumulačkách v Setuze

V. Zahrádka: replika drezíny Josefa Božka pro koněspřežku do Lince

L. Kmeť: Gemerské spojky

I. Mahel: Rychlíkové vozy KBD 1911 - 1914

R. Kolomý: parní loko (vesměs) uherského původu s aerodynamickými prvky

V. Borek: popis identifikace papouška na špatně popsané fotografii z roku 1967 bohužel opět plno negativních až urážlivých emocí bez jakékoliv souvislosti s tématem

Mě osobně z celého časopisu nejvíce zaujal inzerát na připravovanou monografii o papoušcích od V. Borka. Tu bych rád
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. září 2008 - 16:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Gemerské spojky" se myslí ty nerealizované nebo snad místy i rozestavěné spojovací tratě naplánované po zabrání jižního Slovenska Maďarskem v době Slovenského štátu? A jestli ano, jak je to rozsáhlý materiál, prosím?
(jo, můžu si ten časopis někde zkusit prolistovat, ale třeba se to takhle dozvím jednodušeji, když už sis dal práci s detailním přepisem obsahu...)
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 09. září 2008 - 16:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak, ty nedostavěné. Ještě jsem to nečetl, ale z toho co vidím na první pohled: skoro 13 stran A4, 4 mapy - zákresy tratí v terénu, 13 fotografií současného stavu postavených staveb (to je ale fuj sled slov). Článek obsahuje historický úvod a následuje převyprávěná stavební dokumentace.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. září 2008 - 21:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt: zdá se, že si trochu protiřečíte - "V. Borek: popis identifikace papouška na špatně popsané fotografii z roku 1967 bohužel opět plno negativních až urážlivých emocí bez jakékoliv souvislosti s tématem
Mě osobně z celého časopisu nejvíce zaujal inzerát na připravovanou monografii o papoušcích od V. Borka. Tu bych rád"


Pan Borek bohužel opět nezklamal, z komára udělal velblouda. Lkaní nad starými Vysočany (mám odtud pár sousedů - ještě po 20 letech se otřásají hnusem nad "kvalitou" bydlení v tamních činžácích) a nenávistné výpady vůči "náplavám" jsou nepochopitelné.

Panu Kolomému ulétla na jednom místě "vlhká" pára místo mokré

Zdá se, že konečně začala fungovat jazyková redaktorka - výrazně ubylo pravopisných chyb.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 10. září 2008 - 08:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Johny11: vůbec si neprotiřečím. Na jednu stranu mi autorovy emotivní a nesmyslné výlevy vadí, na druhou stranu si uvědomuju a respektuju jeho odbornou fundovanost. Knihu o pomerančích (spolu s Raabovými bobinami) považuju za ultimátní šotomonografie a stále se k nim vracím. Pomeranče jsou psané úplně jiným stylem, než články v SŽ. To může mít dva důvody: 1. práce redaktora, 2. autorův vývoj. Na knihu o papoušcích se těším s vidinou toho, že bude stejně kvalitní a fotograficky výživná, jako ta pomerančová.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 10. září 2008 - 11:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

papoušci - všimli jste si, že papoušci budou ve třech dílech ? když může být pár litevek v jedné knize, tak proč ne těch šest desítek papoušků ve třech...
Stoner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 10. září 2008 - 16:20:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad RadekŠ: Vaše hodnocení závěru článku o akumulačkách mi mluví z duše, ale tak pěkně jak vy bych to asi nenapsal. Když autor pomalu v jedné větě napíše že akumulačky mají vyšší provozní náklady než diesely a současně že dnešní doba těmto provozně levným strojům nepřeje to si opravdu zasloužilo váš skvělý komentář.
Stoner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 10. září 2008 - 16:30:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zdepa: My šotouši si o sobě nesmíme tolik myslet. Vždyť pejskařů, paličkujících hospodyněk či magorů do zbraní je nejspíš víc než nás (pejskařů určitě). Tak proč by náš časopejsek (i když nóbl) neměl být řazen mezi jiné fanziny.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 10. září 2008 - 17:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad stoner - máte pravdu, šlo jen o navigaci. pejskaři a švadlenky jsou v pohodě. spíš aby se nezabrousilo do scifi nebo mezi péčka
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 10. září 2008 - 20:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


..pořádná mašina má kotel a komín..
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 17:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo doma Świat kolei 5/2006?
Sportu zdar, bajku zvláště!
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 19:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, jestli Dráha Revue bude v prodeji v trafikách jako běžná čísla časopisu?
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 11:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to se ŽM 10/2008?
Dle oznámení na jejich stránkách měl vyjít 11. 11. Ten den jsem byl náhodou v Praze, ale v 11.00 na Masaryčce nebyl.
Tak jsem si ho chtěl včera nechat koupit od ségry v Hradci Kr. v Relay (kde 6. 11. měli ještě mnoho čísla 9/2008), ale tam jí řekli, že není!?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Mr_lachtan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 11:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽM 10/08 mám cca od středy doma. Ale jako předplatitel.
Ten dlouhej kulatej
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 17:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽM 10/08 jsem včera na Masaryčce bez problémů koupil. A zaujal mě tam článeček o nasazení WLABmz pro DB AutoZug. Článek je ale bohužel velmi nepřesný, takže:

14.6. jel první WLABmz z Amsterdamu do Kodaně. Nenahradily na rameni starší vozy DB, ale právě WLABmz DB. Dost dobře nejde v průběhu grafikonu lehce změnit typ vozu na daném rameni kvůli rezervačnímu systému a vnitřnímu uspořádání vozů.
Vozy jely do Kodaně celkem 4x, načež následoval ze strany DSB zákaz nasazení z důvodu neschválení vozů u dánského drážního úřadu, související s nevyřízením formalit kolem pojištění přes most a tunel mezi Odense a Kodaní. Vozy byly proto operativně nasazeny dvakrát (třikrát??) na CNL 318/319 Amsterdam - Munchen. Následně DBAZ rozhodlo o nasazení vozů na CNL 300/301 Apus do Milána, kde začaly jezdit zřejmě od 20.6. Přesné datum si už nepamatuju. Vozy opět nahradily vůz WLABmz DB a to kurz 261 (letní posila) s provozem do 31.10. Mezitím ale došlo k nehodám u dvou WLABmz DB (a asi třech lehátek). Po vyjednávání mezi DBAZ a ČD byly k 1.9. nasazeny dva WLABmz i na původně domluvený CNL Borealis do Kodaně. Na dveřích od kupat a na stěnách vozů přibyla A4 stránka plná informací, jak se chovat v tunelu při mimořádné situaci. Jde o obdobný papír, který ve svých vozech mají DB.
O provozování kurzu do Kodaně v příštím GVD se stále jedná, nechápu, jak mohla paní Hnulíková vydat v polovině minulého měsíce prohášení, že vozy budou na daném rameni nasazeny i v příštím GVD, když v pracovním návrhu CNL je zatím uveden "Doppelstock" wagen. toť vše.
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 7-2002
Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2008 - 23:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, děkuju teda za upřesnění, ale moje informace byly přímo z odboru 16, z míst přes turnusování těchto vozů, takže zatloukání nějakého krátkodobého výpadku nebo ne zcela dokončeného jednání bych ještě čekal ale rozdíly typu červen místo září teda ne...
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 6-2002
Odesláno Pátek, 21. listopadu 2008 - 15:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se stává. Jsou i fotodůkazy. Poslal jsem Vám email.
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 13:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sháním časopis Dráha č.10/2001. Zajímá mě článek o vlečce Mělnického cukrovaru.
Kdyby se našel dobrodinec který by výtisk prodal nebo alespoň naskenoval dotyčný článek, odměna ho nemine.
(mail cs = cz)
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 15:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jáchym_a_stroj: Když týden vydržíte, tak Vám ho vyhrabu z hromady a naskenuju to. Taky jste to sem mohl napsat v pátek....
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 16:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny 11:
Děkuji, co budu dlužen?
Mail je: jan.jachymstal(zavináč)tiscali.cz
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 18:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smíííííííííííííích....proboha, alespoň to k něčemu bude užitečné, když to roky skladuju . Jen doufám, že se příští víkend dostanu na Šumavu... ale letošní zima snad do pátku skončí .
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 19:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak je venku poslední letošní Svět železnice. Po prvním prolistování - docela slušný dojem, témata ne úplně "mainstreamová", prima dobové fotky (dostal mne motocyklista u Národního divadla, s.12, rok 1963, jen tak v košili, bez helmy, nepředstavitelné...), jazyková redaktorka asi opravdu funguje, nehemží se to hrubkami.

V článku o F. Kardausovi (Robert Mara) je zmínka o jeho válečné službě "jako meteorolog (Luftwaffe, pozn. Johny11) na letišti u finských hranic...". Tady jsem zaváhal - hranice Finska s kým jsou myšleny? Pokud sem náhodou autor chodí, tak by mne zajímalo, co tím myslel. Stejně jako tvrzení, že "měl však být zajat a musel narukovat do německé armády". Pokud byl německým občanem a žil ve Francii, tak by byl po vypuknutí války internován a po okupaci Francie by se s ním jednalo jako s běžným občanem. Pokud se dokázal skrývat před francouzskou policií a pak se nepřihlásil říšským úřadům, tak byl zběh a byl by zatčen a pokud by neskončil v koncentráku, tak zcela určitě u trestného praporu. Je mi jasné (a autor sám uvádí), že F.K. o válečných letech nemluvil, ale pokud si autor domýšlí nebo fabuluje, mělo by to mít logiku. Ale to je jen drobná vada na kráse.
Diskutabilní jsou stesky autora nad tím, jak výrobce (Tatra, resp. Studénka) a jeho technologové nutili výtvarníky a designéry k úpravám navržených elegatních řešení na neforemná, méně hezká kvůli nedostupnosti panoramatických skel, popř. pracnosti. Klade to za vinu tehdejším poměrům a při tom neví nebo nechce vědět, že se stejnými problémy se návrháři potýkají dnes zrovna tak - viz počáteční návrhy tramvají 14T nebo lokomotivní řady 380 ze ŠT - ono je to dnes, stejně jako tehdy o nákladech... Dnes ještě mnohem více.
mirec116
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.160.198.192
Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 11:49:31    Odkaz na tento příspěvek  

Zhanam DRAHU cislo 10/2000. Je to posledne cislo ktore mi chyba a ktore zhanam zatial marne uz niekolko rokov. Postacilo by mi aj zoskenovane cislo v elektronickej podobe, inak odkupim za akukolvek cenu.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 07:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"... ono je to dnes, stejně jako tehdy o nákladech..."
Já si myslím, že to nemůžete srovnávat. Zatímco dnes je to skutečně JENOM o nákladech, tehdy byla u nás navíc problémem nízká technologická vyspělost stran výroby tvarově náročných prvků a zpracování moderních materiálů. Za další, socialistické fabriky musely především plnit plán - a když ho splinily, tak bylo všechno v pořádku. A v plánu samozřejmě žádná výroba designérských vychytávek nebyla. Výroba čehokoli "nad plán" znamenala zbytečné komplikace, kterými mohlo dojít k ohrožení plnění plánu. To si, až na pár světlých výjimek, nikdo nelajsnul. Nákup z (kapitalistické) ciziny nepřicházel prakticky v úvahu.
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 07:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to nejenom o nákladech. Svou zásadní roli hraje skutečně samotná technologie (a přirozeně náklady ruku v ruce s ní), představy zákazníka, ale také TSI (viz právě 380). Pokud jde o časy minulé, hrála roli také ještě jedna významná okolnost - vím o konkrétních případech, kdy se musel design oproti návrhu zásadně změnit, aby nepůsobil moc západně. To se až člověk diví, že spatřily světlo světa tak krásné lokomotivy, jako laminátky. A také mám knihu, kde se u E 499.2 píše, že je působivá především díky svému "západnímu" střihu.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 12:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O 380 se v některých zdrojích mimo jiné píše, že "Vzhled skříně se v porovnání s původním návrhem značně liší zejména v prostoru kabiny stojvedoucího. Důvodem je právě požadavek nových TSI norem pro vysokorychlostní vozidla, neboť při trvání na původním návrhu by nebylo možné požadavky TSI norem splnit." Takže velké nebo nezvyklé prosklení by zřejmě vadilo právě v tomto směru...?

Jinak dnes se sice řeší náklady hodně, zároveň se jim ale nejde podřizovat tam, kde je silný konkurenční boj a kde si nelze dovolit "působit levně". Tím myslím třeba to, že tvary Škody Favorit v 80. letech sice vymýšlelo studio Bertone, ale pak se to auto muselo přizpůsobovat možnostem socialistické výroby - viz hranaté kliky ze Š 105/120 a jiné unifikované prvky. To by se dnes stát nemohlo, bohužel ale v oborech, které jsou méně "cool" a "in" než právě ty osobní automobily nebo třeba takové mobilní telefony nebo jsou dokonce závislé na veřejných prostředcích, se nutnost úspory nákladů často projeví dost protivně nebo i absurdně...

(Příspěvek byl editován uživatelem jef.)
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 16:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh, Jef: Pánové, kde žijete? V byznysu asi ne. Ve slušně fungující firmě je plán (prodeje a na něj navazující finanční, výrobní, personální etc.) svátost, protože od něj se odvíjí výsledky podniku. Právě tam, kde je silný konkurenční boj jsou náklady alfou omegou všeho... A unifikace? Ještě jste neslyšeli o koncernových platformách u aut atd.? Cílem je vyrábět co nejvíc stejných součástí, protože masová výroba je nejlevnější. Jestli pak uděláte jinak kousek palstu, který odliší váš výrobek od konkurence, to je to nejmenší. Stačí se podívat na TPCA a jeho produkci.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 07:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak konečně jsem sehnal ŽM 10/2008. Zaujal mne tento renonc: v obsahu je nadpis Modernizace uzlu Ústí nad Labem pokračuje, na avizované straně 13 se ale nachází článek Modernizace uzlu v Ústí nad Labem dokončena

A copak je s listopadovou Dráhou ...
Z nejhoršího jsme uvnitř!
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 08:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale pak se to auto muselo přizpůsobovat možnostem socialistické výroby - viz hranaté kliky ze Š 105/120 a jiné unifikované prvky.

Ale houby, dneska má třeba taky Rommster či Octavia II stejný kliky jako Octavia I z roku 1996 či jiná auta z koncernu, protože stejně jako před 20 lety jde o úsporu vývojových/výrobních/zásobovacích nákladů. A stejně je tomu i u jiných značek, pokud se nebavíme třeba o Lamborgini. A ani tady to neplatí, třeba v Porsche 911 je stejný kroutík světel, jako v Octavii.

To co se přizpůsobovalo možnostem soc. výroby byla hlavně velikost auta - bylo kratší, aby se ušetřil nedostatkový plech. Co se týče světlometů, tak tady už je to sporné. Ty co byly v sérii měly patrně lepší osvětlovací vlastnosti, než ty původně nevrhované "šikmooké", což byla tehdy móda podle japonských aut a Bertone to tehdy tak maloval i pro ZX a XM. Ale ty všechny svítily mizerně a taky se od toho po čase zase upustilo.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 08:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diskutabilní jsou stesky autora nad tím, jak výrobce (Tatra, resp. Studénka) a jeho technologové nutili výtvarníky a designéry k úpravám navržených elegatních řešení na neforemná, méně hezká kvůli nedostupnosti panoramatických skel

Přesně. Pamatuju, jak nejmenované JZD v rámci přeedváděčky zkoušelo traktor zn. Lamborgini a rozflákalo se zadní vypouklé a lepené sklo. Doba opravy jeden den (kdy stroj nepracuje a nevydělává), cena 70 tisíc. I poděkovali a nakonec koupili stroj u emerycké konkurence, kde doba výměny je 10 minut a stačí na to provázek, šroubovák a dva páry rukou a sklo stojí pár babek.
Mikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 13:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo,jaké je poslední číslo Tuláka po drahách? Já mám číslo 55 z 23.6. a od té doby nic. Děkuji.
Liberečák2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.114
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 17:40:27    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, přišla někomu jako předplatiteli už Dráha 11/08? Děkuji.
Moris
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.24.204
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 18:15:23    Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák2: Nepřišla. Urgoval jsem to přímo v redakci a řekli mi, že byl nějaký výpadek v distribuci a části předplatitelů nebyla Dráha 11/2008 doručena. Jako předplatiteli mi ji obratem poslali.
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi opravdu jen části, mě normálně přišla.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 13:11:28    Odkaz na tento příspěvek  

Mikl: 56 mi také nepřišel, napište mejla rovnou JČ, zde to nesleduje. Možná ho ještě mají někde v Praze.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 16:39:00    Odkaz na tento příspěvek  

Č. 56 zmizelo v černé díře zvané Česká pošta Poté, co vedení ČP projebalo značnou část zisku, to asi lepší nebude
Č. 57 jest již očekáváno ale asi ještě není ve spárech pošťáků...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 19:39:18    Odkaz na tento příspěvek  

V neděli jde do tisku.
jos.nem
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.183.18
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 13:59:33    Odkaz na tento příspěvek  

ad Dráha č.11: Předplatitelům, kterým nepřišla Dráha č.11 ať se co nejdříve obrátí na redakci,a bude jim urgentně zaslána.
Filda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.125.24
Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 20:21:17    Odkaz na tento příspěvek  

Pozná někdo místo na vloženém plakátu v prosincovém Grand Expresu? Díky moc.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 20:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filda: Potštejn na 021.
Filda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.125.24
Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 21:00:02    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji. Poněkud jsem nikde nenašel popisek, možná jsem ho jen přehlédl, to se může stát.