K-report
 

Archiv do 24. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Filmy, klipy, hudba, poezie a próza » Archiv do 24. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ÖBB-SPEZIELLE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.92
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 16:36:02    Odkaz na tento příspěvek  

Stojím, dá se tak líp reagovat na nečekaný nástrahy (akcelerace Taurusu je někdy hodně divoká stejně jako brzdění)
ÖBB-SPEZIELLE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.92
Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 12:05:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě taková perlička. Když si představíte triangl St.Michael-West - St.Michael-Ost - St.Michael a spojíte "St.Michael-West" z projektu Pontebbana a "St.Michael" z projektu Pyhrn/Schober, dostaneme přímý, bezúvraťový spoj Venezia - Praha a zpět Otázka je, zdali by se takový spoj vyplatil...
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 10:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera dávaly film Motiv pro vraždu z roku 1974 a byli tam pěkné záběry 451 venkovní + interiéry .A co mně docela zarazilo tak ve velkoprostorovým oddíle byli na oknech záclonky.
Pro někoho znalého bylo to i ve skutečnosti?
Woyta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 11:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci a chlapi
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 14:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Woyta:
A s tímhle motorem natočí všechny scény v té stanici, co tam jsou
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 22:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, jsou to příjezdy v žst. Kladno. Kolikrát byli na vteřinku vidět i Sergeje v pozadí v depu.
Nespouštěj oči z tratě!
ÖBB-SPEZIELLE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.92
Odesláno Pátek, 21. března 2008 - 00:45:47    Odkaz na tento příspěvek  

Na YouTube se zvýšila kvalita některých videí! Všechny jsou zobrazeny s originálním poměrem stran a zbytek je vyplněn černými proužky. Potěšilo mně to, když už jsem tam nahrál Pontebbanu s malinko jiným poměrem stran a na kvalitě je to znát, je podstatně lepší, ale je zvláštní, že sotva to tam nahraju, v zápětí přijdou se zlepšovákem...ale třeba to s tím vůbec nesouvisí...
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 18:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka z filmu -Nebezpečný vlak.
,
,
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 10:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně prosím ty, co se chcou na to na dívat, ať se dobře rozmyslí, jestli si chcou otrávit 2 hodiny času nebo ne. Ať už po obsahové stránce filmu, ale hlavně o její stránce železniční. Celá mašina se posere tím, že fíra vyleje do mřížky (vypadá to jako na klimatizaci nebo topení) nějakou tekutinu, jenže v tom je elektronika. To vyřadí všechny systémy v mašině a mašina je "neovladatelnou." Samozřejmě, že záchraná brzda nefunguje, něco jako zívák tam taky není a opravdu a záhadně se nenajde ani jeden způsob, jak to zastavit. V jedné části vypustí naftu (říká, že to má vypustit do 6 mílí) přitom ke konci filmu jich už ujede 15 a nic se překvapivě neděje. No prostě takových to a dalších fantasmagorií, co nedavájí smysl i kdyby jste při těch smyslech nebyli tam je nepočitatelně...
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 11:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vyleje kafe do počítače a celý vlak se vymkne kontrole a neustále zrychluje o 3m/hod za minutu, za celý film by tedy asi překročil rychlost jednoho Machu :-) Fírovi bylo řečeno, že to je pojistkama a tak je šel nahodit a vypadnul z vlaku. Po té řešil situaci nějaký pilot, co náhodou byl ve vlaku a při pokusu odpojit lokomotivu od vozů vypadl z vlaku taky, ale stačil přeběhnout někudy lesem a naskočil na vlak z nadjezdu. Jaké štěstí. Vlak je odpojen plastickou trhavinou C4, kterou donese vojenská helikoptéra. Tato uváže na konec soupravy lano a po odpojení lokomotivy zastaví vozy
Hrdinný pilot jede dál na lokomotivě, protože následuje esíčko na trati, v jehož druhé zatáčce (jen cituji film ) by vykolejila a co čert nechtěl postavily si tam nějaký milosrdný sestry nemocnici, kde je tisíc pacientů, ač vlak neustále jel naprostou divočinou a necivilizací. Proto vymyslí, že když ještě rychlost zvýší, lokomotiva vyletí už v první zatáčce ještě před nemocnicí. Už nevím, jak se to povede, ale nakonec ještě stihne pilot otevřít pult s obrazovkou asi počítače a strčit tam zbytek výbušniny, kterou si prozřetelně nechal u sebe. Z lokomotivy ho vytáhne soukromý vrtulník nějakého kamaráda, který přílétne ochotně ihned, když pilot vypadl z vlaku a zavolá mu jeho žena. Mezitím však naskočil na již zmiňovaném nadjezdu.
Samozřejmě, že napoprvé se nepovede pilotovi chytit se lyžiny vrtulníku a dramaticky málem upadne z lokomoitvy. Chytí se teprve až v posledním okamžiku, kdy lokomotiva hned na to vykolejuje a padá z mostu do potoka a ještě před dopadem vybuchuje a nezbyde z ní nic než ohnivá koule. Skvělý film
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 13:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Díky, že jste to naspal. Na toto už jsem neměl síly. S tou nemocnicí uprostřed divočiny Kde tím vrtulníkem nejde ani přistát a nakonec to nasedání na vrtulník
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 10:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra,Páňula -prostě to byla pěkná blbost!
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 15:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou, vynikající veselohra!

Kdysi jsem viděl "katastrofický" film podobného ražení. Opět počítači řízená trať, akorát kritickou situaci nezpůsobilo kafe v pultu, ale zhrzený propuštěný zaměstnanec, který se mstí tím, že se nabourá do systému a chce dva protijedoucí vlaky nechat srazit. Ke srážce nakonec nedojde, protože "experti" bleskově postaví na trati vexli a vlak plný netušících cestujících po ní uhne, zatímco ten druhý, "anonymní", vykolejí. Situace se ještě vyhrotí tím, že dělníci vkládající do štreky onu vexli ucítí příležitost v kritické situaci vydupat ze svého zaměstnavatele prachy a začnou stávkovat. Nakonec tu vexli sice postaví, ale nestihnou přišroubovat kolejnici, pročež se chopí krumpáčů, vidlí, pajsrů a dalších nástrojů a jejich pomocí kolejnici pod jedoucím vlakem udrží...
Vzpomene si někdo, jak se to vrcholné dílo americké kinematografie jmenovalo?
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 15:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet: dohledat jméno filmu se mi jaksi nepodařilo, ale z celého díla si pamatuju právě to, jak drželi vexli těma krumpáčema. Fakt super!
Dáša (263.002) a Máša (263.001) - nejkrásnější princezny z Brna
Jabber ID: honza(tečka)balak(zavináč)gmail(tečka)com
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 19:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ, takový ty filmy jak se někde v Jugoslávii přehodí vyhýbka pomocí satelitu z Německa..a to bylo taky v nějakým filmu, opravdu miluju.
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.41.2
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 18:20:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ten americký film s krumpáči jsem viděl,na název si opravdu nemohu vzpomenout,viděl jsem to v české, spíše československé televizi.Myslím,že v tom prvním vlaku,co přejel po té provisorní výhybce,seděl nějaký papaláš, zatímco u druhého,se strojvůdcem sebevražedným únoscem,se nakonec podařilo za jízdy lokomotivu odvěsit.
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.41.1
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 20:01:10    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jeden přidám,zkušený strojvůdce Ivan Vasiljevič (skutečná jména si nepamatuji) spolu s mladým pomocníkem vedou jeden z těch dalekých kůžkových vlaků přes celý SSSR.V mnoha stanicích jsou ale odstavováni a předjížděni cisternami,které potřebuje chemická továrna či rafinérie kdesi po trase.Když se na centrálním dispečinku shledá,že zpoždění už je moc velké,dostávají konečně volno k odjezdu.Stanice před nimi jsou však zasekány cisternami a je jen otázkou času,kdy v jedné z nich zasahují do hlavní koleje.Následuje náhlá změna návěstního znaku.Podaří se oběma uniknout do strojovny? Podle knihy "Horká trať", za vyhledání odkazu na IMDb děkuji Toastovi.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 13:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady je další supr film, co půjde v neděli na TV Noha. Aspoň můžu být klidný, že v neděli o nic nepřijdu... (atomový vlak)A hned první scéna s autobusem stojí fakt za to...
zde
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 15:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle Kobra 11? Jednu super železniční scénu jsem zachytil je to zážitek!
Scéna začíná střetem vlaku na přejezdu s autem, ve kterém je těhotná žena......to před tím je nepodstatné, nechte se unášet dalším dějem
http://www.edisk.cz/stahni/95350/kobra11-vlak.wmv_ 94.57MB.html
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 20:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechce se mi to stahovat - to je s tím "živákem" ?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 21:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo "nemám živák!"
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 01:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet : toto dílo se v originálu jmenovalo tuším Disaster on Coastliner - česká verze Katastrofa na kolejích ...už je to hodně let co jsem to viděl a některé momenty nemůžu dodnes dostat z hlavy - bylo to fakt napínavý. Ovšem pokud si dobře pamatuju, celou tu prekérní situaci zavinil strojvedoucí svým liknavým přístupem k předpisům, poněvadž opustil nastartovaný a neuzamčený stroj v peronu - dozorem pověřil asi šestiletého hocha stojícího na nástupišti (a vilným pohledem "ojíždějící" tu ošklivou hranatou bestii z hliníku) slovy :"Chlapče, můžeš mi to tady chvíli pohlídat??" a odkráčel do šatny, kde si asi zapoměl cigára. Tam následně dostal pěstí mezi oči od onoho již zmíněného únosce, kterýžto se vlaku zmocnil, na zpětné zrcátko si pověsil botičky svého tragicky zesnulého potomka a vyrazil vstříc Katastrofě na Kolejích

Nutno podotknout, že jinoch hlídal poctivě a změny lokomotivní čety si všimnul, okamžitě ji hlásil všem okolo, nicméně nebyl brán vážně...pravděpodobně jej považovali za přehánějícího šotouše
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 01:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet : ale abychom autorům tohoto díla jen nekřivdili, jeden opravdu světlý okamžik se se udál - když dispečer dostal tečku od agenta efbýáj a byl nucen se někomu podřídit: Toto nepochybně potěšilo všechny, kteří ponocích pod divočejícími dispečery potí krev na nákladech

P.S.: NE - opravdu jsem dnes nebyl v hospodě !!
NE - ani ze svých zásob jsem nepožil !!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 09:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Disaster on Coastliner.....ON THE musí být
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 10:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra : to byla taková cipovina, ži to THE tam určitě nedali.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 12:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.edisk.cz/stahni/67917/hostel.avi_30.44M B.html
Udělal jsem výstřih ze skvělého Emerického thrilleru Hostel. Určitě uvidíte a uslyšíte něco z české železnice, ač dle filmu to má být v Bratislavě
Kuba_750
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 15:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.stream.cz/video/6/17413-luzna-u-rakovni ka
http://fotografkuba3.webovastranka.cz/
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 18:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Jsem autorem automatizovaného hlášení staničního rozhlasu v Poříčanech a tak jsem byl mile překvapen, že se moje dílko objevilo v americkém filmu :-) Akorát ten český dabing to tam trošku zazdil... :-(
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 19:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo překryl ti to rychlík 150 intersity
Woyta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 05. dubna 2008 - 11:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera- Román pro ženy

Dnes - Atomový vlak
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 10:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno sem dával Januch1 svůj film "Dětský sen"..Tak kluku už tě znají v evropě...GRATULUJI..dnes v 10.30 jsem to viděl na satelitu BAHN TV!
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 23:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vystoupení v Poříčanech má být jako v Bratislavě?
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Woyta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 12:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci a chlapi
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 18:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O víkendu také Nova opět vysílala film z roku 1970 Hogo fogo Homolka, jež se prý natáčel v
Čimelicích u Písku. Odkud pocházel režisér tohoto snímku Jaroslav Papoušek.
Pradědeček, který tento rok do švestek opravdu nevydržel, s prababičkou bydleli v domku pod železniční tratí, přímo u viaduktu.
Občas se tam ukázali osobní vlaky tažené jedním nebo dvojicí motorových vozů M 262.0 ČSD, na které radostně ze zdola mávali dvojčata Péťa a Máťa
Nespouštěj oči z tratě!
Uhli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 08:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve čtvrtek na DVD Kalamita
Jak jste to jeli ????
Vlak se nesmí používat, pokud je WC ve stanici.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3446
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 12:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdo z vás to je? :-)

Budoucnost patří bagrům!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 13:25:46    Odkaz na tento příspěvek  

Již dávno jsem chtěl nadnést v tématu o šotouších svůj údiv nad tím, že zatím žádný si nenechal své oblíbené vozidlo (třeba brejlovce...) vytetovat na tělo (setkali jsme se tam např. s brejlovcem na skle malovaným, ale na těle ne). Předpokládám, že je to tím, že šotouši pochybují, zda by tetovač dokázal zpodobnit toho brejlovce dostatečně realisticky (na rozdíl od jiných hadů, keltských ornamentů apod.). Nepovedené tetování by pak bylo znesvěcením uctívaného Vozidla.
P.S.: Sundejte ze mně ty hady!!!
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 22:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v pořadu v zajetí železné opony na ČT 1 foto ze skautského (opravdu skautského!) tábora 50.let někde na Slovensku skříň z VT 137.... nevíte někdo více?
http://www.kromerizske-drahy.com/
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 22:34:30    Odkaz na tento příspěvek  

V neděli v rámci cyklu film pro pamětníky povídkový film "Pět z milionu" z roku 1959.



Rybář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 12:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pátek 25.4.2008 v 9:50 ČT 2 pořad Za svědky minulosti-vláček kamarád-úzkokolejka Jindřichův Hradec.Rok natočení 1984.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 15:32:22    Odkaz na tento příspěvek  

J. Rosa: První dva snímky (s již léta neexistujícím plynojemem vlevo) velmi hodnotné. Zachycují zrušenou trať od Prahy Těšnova, resp. Prahy Libně-dolního nádraží s mostem přes Rokytku, jak stoupá k západnímu zhlaví žst. Praha Vysočany. Trať v popředí (od výhybny Vítkov) byla elektrifikovaná již před válkou (1500 V =).
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 20:33:23    Odkaz na tento příspěvek  

CogwheeL:
Přesně tak. Upozornil bych na kouli libeňského plynojemu nad Palmovkou, která je slabě vidět vždy uprostřed obrazu těsně pod obzorem, nyní pracoviště aerodynamiky vysokých rychlostí Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu. Pro zájemce ještě doplním další obrázky ze sekvence, které ukazují, že na úrovni vjezdového návěstidla do Vysočan od Vítkova stála předvěst do libeňského dolního nádraží. A rovněž protipohled z vlaku na stráň.




Chtěl bych se ale zeptat, zda někdo tuší, do které stanice přijíždí papoušek. Já bych tipoval asi "hrbatou" do Berouna, ale nejsem si jistý (ač "Pražákem" několik let, jel jsem tudy snad jen jednou, nějak není důvod...). Na druhou stranu se domnívám, že oním výpravčím je pan Zajíc (Krakonoš), známý přednosta vranské stanice, ale to si ho taky mohli filmaři jako známou a populární osobnost jen "vypůjčit".
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 20:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde jsem viděl, nevím zdali na netu či v knize, mladší čb foto vjezdu do vysočanské stanice, ale již s povaleným plynojemem, ale kde jsem to jen viděl...
Nespouštěj oči z tratě!
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 20:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, to jsou zajímavé fotografie i informace. Našel by se někdo ochotný, kdo by dokázal ty fotografie umístit do nějaké mapy? Mě se to jako moravákovi moc nedaří :-) Rád bych totiž věděl, o která místa jde...
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:54:57    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem narychlo něco oskenoval, včetně pokusu to zakreslit - červená přerušovaná čára je ona trať vycházející z Vysočan do Těšnova. Elipsou je vyznačen svah, odkud bylo filmováno, oblast se nazývá Kelerka (podle původní usedlosti), dnes je tam atrakce v podobě bobové dráhy. Kolečkem v levém dolním rohu je vyznačena koule bývalého plynojemu nad Palmovkou.




Doufám, že jsem příliš neustřeli, neboť v dalším trasování si příliš netroufám. Ještě je naznačen zhruba přejezd přes ulici Zenklovu (kdysi Rudé armády), ale kudy to přesně vedlo ??? Při pohledu na mapu z poloviny 80. let totiž podle uliček vůbec nelze vysledovat stopu trati.



Jak z obou ukázek vyplývá, okolí se rapidně změnilo, hlavně v souvislosti s výstavbou metra trasy "B" a stanicí Palmovka (ulice Na žertvách).

Proto bych tedy tímto poprosil kolegy, aby někdo laskavě upřesnil, pokud by byl sken dobové mapy (přelom 60./70. let) bylo by to nejlepší.

Ještě si vzpomínám, že KŽC vydal v roce 1998 brožurku Železnice v Karlíně, aneb Praha-Těšnov - Praha-Vysočany (putování po zrušené trati)- Roman Provazník, podle mých záznamů jsem ji přelouskal v roce 2002, ale je jasné že si h... pamatuji.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťa_rak
No jedna fotka z vysočan je i v knize Pod značkou ČKD.
Ted to tu mam před sebou ,je to ale takové zvláštní,pač je tam plynojem,jednoramená mechanika postavená proti směru vlaku a tabule s dvěmi pruhy zřejmě na tu předzvěst.
No je to na straně 123 tak mi to někdo vysvětlete japa to tam vlastně vypadalo.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 22:20:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jnd:
Možná nyní mluvíme o stejné fotce. Je totiž dosti známá fotografie Mistra Ondřeje Řepky, která zachycuje příjezd 464.040 do Vysočan na Nový rok 1972 (cca půlroku před zastavením provozu na Těšbov). To je foceno o kousek dále k Vysočanům, neboť je zde vjezdová mechanika pro směr od Těšnova a současně upozorňovadlo k předvěsti na libeňské dolní...
Teď chvíli váhám, zda to sem dát, ale když jsem uvedl autora, snad to nebude vadit:



Stáhl jsem to z nějaké stránky, teď už přesně nevím (vida, přeci jen nejsou údaje kompletní), přičemž bylo uvedeno, že pochází ze sbírky pana Michla.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 23:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta fotka o kterej mluvím já je hodně podobná,ale mechanika je jednoramenná a na druhej směr. Koukám že na tabuly jsou 3 pruhy.. Plynojen je ne stejném místě.Fotograf tedy stál cca v urovni 4 vagonu. Jen by mě zajímala ta mechanika ,proč tam byla,když na Dolní Liben to byl už jen kousek..
Nemam scaner ,ale někdo to sem snad hodí
PS myslím si že v rámci takovéto diskuze,ten nekvalitní scan autorům vadit snad nebude...
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 00:07:36    Odkaz na tento příspěvek  

Takže velká oprava - tu polohu libeňského nádraží jsem opravdu, ale opravdu netrefil.

Protože je to zajímavé téma, zapátral jsem ještě teď na netu. Pomoc přišla od kolegů tramvajáků:

http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006120601

Zvláště upozorňuji na letecký snímek, odkud je vše jasné, trať procházela v podstatě ulicí Na Žertvách, závory na Zeklově byly v prostorách dnešní obrovské křižovatky, hned následovalo zhlaví libeňského nádraží (viz např. foto Ondřeje Řepky v nástěnném kalendáři vydavatelství RCH "Parní lokomotivy v Praze, 2007", červen - foto příjezdu 354.162).

Takže asi takto:



Jestli to teď čtou roduvěrní Pražáci a pamětníci... no jo, "náplava" proniká do zdejší historie...
Moskovitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2008

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 02:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd,
fotka ing.Bauera, Csc., ale asi ne ta, kterou hledáš:
http://home.tiscali.cz:8080/desitka/denisak/images/Z_r82_10.jpg

(Příspěvek byl editován uživatelem moskovitz.)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 10:04:32    Odkaz na tento příspěvek  

Budova zrušené žst. Praha Libeň dolní nádraží dosud stojí v blízkosti západního vestibulu stanice metra Palmovka (v době stavby metra se používala jako hygienické zázemí pro dělníky). Bývala tam i hustá nákladní doprava: vykládka stavebnin, sklady zeleniny, vlečka do Rustonky (dovoz tramvajových kolejnic). Nákládaly se komponenty sacích bagrů a čerpacích stanic pro SSSR, vyráběné v nedalekých loděnicích. Nákladní doprava (jak do dolní Libně, tak na těšnovské nákladní přednádraží) přetrvávala ještě několik let po zrušení osobní dopravy na Těšnov.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 12:06:24    Odkaz na tento příspěvek  

Teď, když jsem si k problematice našel další informace, tak se sám sobě divím, že jsem na první mapce tak blbě ustřelil. Ale nikdy doposud jsem nad polohou libeňského nádraží příliš nehloubal. Jen když jsem občas šel po Zenklově, tak mne zaujal "ďolík" v blízkosti divadla a volné prostranství s polodivokým parčíkem směrem na západ, to jsem si říkal, že je to asi ono místo bývalé tratě. Přitom při pohledu na nástěnnou přehlednou mapu je naprosto logické, že tak daleko na sever místo přejezdu být nemohlo, neboť vzápětí by se trať musela ještě prodrat skrz násep k Libeňskému mostu...

Jen jsem zatím nikde nenarazil na foto trati v místě ulice Na Žertvách. To muselo být pro místní obyvatele asi dosti nepříjemné, tak hustý (parní!) provoz v tak těsném místě (když to srovnám s jinými "uličními" tratěmi, např. Vysoké Mýto, Prostějov, kdysi Mladá Boleslav u městského nádraží). Byl tam aspoň nějaký plůtek či zábradlí, oddělující trať od ulice?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 12:49:13    Odkaz na tento příspěvek  

Z obou stran ploty, prorostlé hustým křovím.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 13:40:23    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za informaci.
Takže logicky odtud asi žádná zajímavá fotka být nemůže.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 14:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě tak nanejvýš fotka závor v ul. Ronkově/Vacínově - ta by se mohla objevit v nějaké dokumentaci staré "hrabalovské" Libně.
Chtěl bych ještě připomenout, že pod náspem někdejší (horní) jednokolejky z výh. Vítkov do Vysočan trať na Těšnov původně procházela "tunýlkem" (nyní je v těchto místech několik žel. mostů).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 15:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je něco o zbytcích Těšnovky...http://www.hornictvi.info/techpam/tesnov/tesnov.htm
Moskovitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2008

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 18:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel
Tunýlek dlouhý 50 m v oblasti dnešní ulice Čuprovy zachycen na fotce z roku 1965 (zdroj si už bohužel nepamatuju).
Tunýlek
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 20:33:02    Odkaz na tento příspěvek  

Většina si to už asi našla, ale pro úplnost tedy přihodím fotku zmiňovanou včera Jnd, tedy resp. záměrně nekvalitní výřez (zachycující vše podstatné).
Osobně mě to připadá jako nějaké krycí návěstidlo, nebylo někde v oblasti ulic Famírova / Pod náspem napojení vlečky?

ÖBB-SPEZIELLE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.92
Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 01:05:56    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, koukám, že je tu moře nostalgie, je to hezký si zavzpomínat...
Nová verze osy PONTEBBANA je na světě, a to celý úsek VENEZIA S.L. - Udine - Tarvisio - Klagenfurt - Unzmarkt - Mürzzuschlag - Wien - Břeclav - BRNO HL.N.. O zrychlenou verzi se pokusím. Nová verze je opatřena novýma "železničníma" snadno čitelnýma titulkama (kombinace modro-bílá), nekomerční hudbou, stabilní jízdou (netřese se to). Až do Brna je to zatím 767 km (skutečně najetých, pokud staničení nelže). Teď se vydáme směr Č.Třebová přes Blansko a Svitavy. Přidám ještě zajímavost. Max rychlost je 180km/h v některých úsecích na trati Udine - Tarvisio.
Samozřejmě i na téhle trase je hodně mostků po zrušených tratích, nakládacích ramp a opuštěných domků z dob o kterých tu je řeč a působí to smutně. Je ale zvláštní, že některé zastávky, které tu dobu pamatují, mohli ještě před pár dny vítat vlaky např.Praha-Hloubětín.
Uhli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 07:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hodně pěkný
Jak jste to jeli ????
Vlak se nesmí používat, pokud je WC ve stanici.