K-report
 

Archiv do 2. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv do 2. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Desiro, já vycházím z praxe, takže vás mohu ujistit, že to nula je.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vycházím z praxe
To má být odpověď ve stylu "já jsem bůh a co řeknu, je pravda"? Mmcd. už skoro rok mi dlužíte odpověď na jednu otázku, pane Mykle/Skalo.

Opakuji otázku: Ona se tam ta doprava řídí sama? A zkuste mi odpovědět na otázky z mého příspěvku číslo 1180, třeba pak budeme chytřejší...
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane desiro, na vaši otázku již bylo zodpovězeno mnohokrát předtím a to vždy lidmi z provozu. Přečtěte si prosím příspěvky výše, popřípadě v archivu.
Navíc jste si jist, že víte s kým hovoříte? Tipuji, že nikoli ...
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi z provozu, to je spolehlivý zdroj informací. A šotokolovrátek číst opravdu nehodlám.

Navíc jste si jist, že víte s kým hovoříte?
To má být otázka ve stylu "víš, s kym mluvíš, ty ****** ? "

Takže těch odpovědí se nedočkám, jako jsem se jich nedočkal nikdy předtím. Tak jistě, protože vy na ně odpověď nemáte.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: však jsi psal o dirigentovi v Teplicích, o výpravčím v Oldřichově (jehož platí výkony na podkrušnohorské magistrále) nepadla ani zmínka, nebo jo?
Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří


ICQ 264305638
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte pane desiro, já jsem možná k vašemu překvapení insider, takže bych "o tom" něco mohl vědět. Šotoušem a různými jmény si mne klidně nazývejte, mne to nevadí.
Také jsem si nikde nevšiml, že bych se měl komukoli zpovídat a odpovídat na nějaké údajně kdysi položené otázky. Z tohoto titulu usuzuji, že se mýlíte a hovoříte úplně s někým jiným, něž si myslíte
Přeji pěkný zbytek dne.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos: Nebudeme slovíčkařit, řeč byla o celkových nákladech na provoz, stačí přečíst si můj příspěvek č. 1180. A když už v tom budete, můžete mi odpovědět na otázky...

jehož platí výkony na podkrušnohorské magistrále
Tak tomu pochopitelně není.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na trať 132 se ptej jiných, neni ve sféře mého zájmu.

Fajn, takže kdo tedy dle tebe platí výpravčího v Oldřichově, když ne vlaky na trati č. 130?
Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří


ICQ 264305638
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty otázky jsou obecné. Zkus to!

Platí se jako všude jinde, z celosíťových výnosů za dopravní cestu + ministerský dosyp, nějaká spojitost mezi místem výběru a místem použití není. Je to jako u daní...

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_m:Já bych byl s tím napadáním kdo je z provozu a vychází z praxe a kdo není poněkud opatrný...Pochybuji,že máte dostatečné znalosti o všech lidech přispívajících na K-r.
Já znám lidi,kteří jsou rovněž "z praxe" a přesto mi jejich názory přijdou tu víc a tu míň mimo....

Pamatuji si mimojiné loňskou diskuzi na DW Vás a Vašich přátel s T.Hradeckým z Oreda ohledně dopravy na 063 a tam jste argumentovali (nejen podle mě,ale budiž,názory jsou různé)právě "jako ti šotouši v hospodě u piva"a nikdo vás tam neurážel.
To byl jen jeden takový příklad,proti nákladní dopravě na 132ce opravdu nic nemám.....

Ostatním se omlouvám za OT.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13627
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro - Pokud bych měl od stolu tipovat, tak to nebude blízké nule, pže náklady na výpravčího dirigenta v Teplicích Lesní bráně budou min. 100 000 měsíčně.

Ano, Teplice Lesní brána, jsme blízko (odpovědi na otázku, proč provozovat dráhu na trati 132 může být neztrátová akce)!

ale jen krátkodobě do okamžiku, kdy se tam začne rozpadat nějaký mostek. V tu chvíli náklady na opravy vyskočí i do milionů

Do milionů především vyskočil ten nový nadjezd přes D8. Co s tím?
A správný hospodář si na opravu mostku za "miliony" klidně může vzít dlouhodobý úvěr. Taková investice je na roky až desetiletí.

A k čemu to bude? Ze šotodůvodů?

Co to je šotodůvod? Není náhodou provozování celé železnice tak trochu šotodůvod? Vždyť je to bez problémů nahraditelný skoro celý...

No tak jen do toho! (já bych do toho rozhodně nešel, ale když se někomu tak moc chce...)

Kolikrát mám ještě opakovat, že "do toho" už někdo šel loni (a nebyl sám), ale bylo mu to znemožněno?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Desiro, proč vám ta kozina a podobné tratě leží tak v žaludku? Tohle zavání spíše silničářskou nebo tomu podobnou lobby. Pozemky kolem tratě a přímý zájem na nich? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Proč za každou cenu zrušit dopravní cestu, o kterou je zájem a má šanci se rozvíjet? Všichni víme, že tu nejde jen o přivaděč, to je informace nešťastně hozená občanům. Pravdu se nedozvíme, ale jde tu o pozemky a dráha překáží. Pokud se mašinerii podaří zrušení koziny, tak nic nebrání tomu, aby se ukázalo: Hele, u nich to šlo, tak to u nás půjde taky. Za pár let zmizí hodně tratí...Dále je každému jasné, že náklady na kozinu a podobným jsou podstatě minimální. Už to slyším..Železnice je nepružná, polyká jen peníze, ztrátová, hlučí, smrdí a já nevím co ještě. Silnice má přece budoucnost, ne? Náklady na údržbu a výstavbu silnic(neskutečně předražených) vám nevadí? Nemohu se dočkat přivaděče, nové čtvrti a Zábavního centra místo strarého pivovaru v Děčíně.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teplice Lesní - ano, vím to, jezdí tam ucelenky. Otázka zní: Proč udržovat ten delší zbytek (pro pořádek uvádím, že smysl má trať i kousek dál z LB)?

nadjezd přes D8. Co s tím?
Osobně se mi to nelíbí, ale nic s tím neudělám. Navíc toto neplatí provozovatel dráhy, je to akce vynucená jinou stavbou (D8). Takže finanční problém "není".

Vždyť je to bez problémů nahraditelný skoro celý
Furt je lepší investovat tam, kde se opravdu jezdí, než ty prachy vycintat na beznadějný lokálce, aby mi pak chybělo jinde, protože pak se to opravdu bez problémů nahradí všude.

(Tentokrát, zřejmě jako ty, uvažuji situaci, kdy se dodržují zákony a investice jsou zvažovány s ohledem na jejich efektivitu. Je mi jasné že to tak není; o to více ale nechápu, proč se do toho provozování dráhy vůbec někdo žene.) }
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mara hk:Proč se najednou podepisujete Mara hk?Jestli se tedy mohu zeptat.....
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: kdo a jak přispívá na Dopravní web je jeho věcí, rozhodně není obrazem mých názorů a myšlenek. Dal jsem si práci a vyhledal jsem si svoje (zdůrazňuji svoje!) příspěvky ve zmiňované konverzaci a nevím, proč bych se za ně měl stydět.
Dostatečné znalosti o lidech přispívajících sem i jinam nemám a nepotřebuji je mít. Jsem totiž přesvědčen, že to, jaký kdo je člověk, popřípadě jaká je jeho identita je naprosto nepodstatné a těžko posuzovat dle toho, co někdo někomu o komkoli nakváká. Nicméně bych byl všem povděčen, aby se zde jakákoli debata vedla o konkrétní věci a ne na jakési bulvární osobní úrovni. Děkuji.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč vám ta kozina a podobné tratě leží tak v žaludku?
Protože - a už to tu vysvětluju poněkolikátý, ale asi je to pod rozlišovací schopnosti některých jedinců - furt je lepší investovat tam, kde se opravdu jezdí, než ty prachy vycintat na beznadějný lokálce, aby mi pak chybělo jinde, protože pak se to opravdu bez problémů nahradí (skoro) všude.

jde tu o pozemky
Pozemek o rozměrech 5 m * 25 km někde na stráni, to je zajisté bomba na trhu realit.
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: podepisuji se identitou, jakou používám. Jestli narážíte na to, že je ode mne málo příspěvků, tak je to narážka oprávněná. Nepřivlastňuji si ničí podpis a kdyby si někdo přivlastňoval můj, tak se náležitě ozvu. Když budete trvat na tom, aby se tu každý podepisoval svým skutečným jmémen, tak to zařídit též lze. Ale věřte, že by se K-report stal uzavřenou skupinou a pubertální výlevy by zmizely.
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5m?

Ochranné pásmo dráhy tvoří prostor po obou stranách dráhy. 60 m od osy krajní koleje, ale nejméně 30 m od hranic obvodu dráhy u drah celostátních a regionálních (100 m u dráh celostátních budovaných pro rychlost nad 160 km/h), 30 m od osy krajní koleje u tramvajových drah a vleček. U lanovek je to 10 m od (krajního) lana.


Dráha přetíná území, které ma větší cenu jako celek, než dělený.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Nějaké novinky z tratí 134 a 135:

-údajně by měla na trati 134 Teplice v Čechách-Litvínov od příštího týdne začít jezdit nějaká dvouvozová regionova. Nějaké info.

-na trati 135 Most-Moldava v Krušných horách se výrazně investuje (nejvíc od let 1938-45). V Dubí se provádí likvidace zadního zhlaví (několik let nepoužívaného a částečně rozkradeného) a bude se dělat nové o něco blíž k výpravní budově. Dále se budou trhat dvě dopravní koleje (také nesjízdné).

Mezi Novým Městem a Moldavou se v tomto roce již podruhé dosypal štěrk. V Horním Háji zmizel původní dřevěný přístřešek z 50. let a postaví se tam nový. Údajně se toho chystá víc (pravděpodobně i oba tunely) a celkový objem investic by měl být okolo 350 000 000 Kč.
A možná i to propojení do Německa bude (ovšem ještě není konstatováno, ve které že pětiletce to bude)
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prachy vycintat na beznadějný lokálce

A v tom je prave kamen urazu Vasich kratkozrakych argumentu. Vetsina mistnich diskuteru vcetne me si nemysli, ze ta trat je "beznadejna". Duvodu, proc tomu tak je nepreberne. Nebudu rozvadet.
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O_s: na 134 by mel byt bohuzel presunut jeden stroj 814-914 z PJ Decin na zadost UK. Pisu "bohuzel" protoze na 134 jezdim, takze vim, ze nebude kapacitne na vetsine vlaku vyuzit narozdil od Decina.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 21:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xanri: tak, tak. Rozhodně to není zas tak beznadějné. Když se podívám na několik fotek (které nejsou nějak moc staré) v k-reporťáckém článku o Kozině, tak mi to oproti jiným lokálkám v ČR moc beznadějné nepřipadalo.

A když si vezmu, že ještě v sedmdesátkách tam jezdil brejlovec, služebák a čtyři Bdtéčka...

No, na vlaky ve špičkách to bude tak akorát. Mimo ně to bude ale obsazené o dost méně. Ale berme to tak, že výstavka je zřejmě putovní

A dá se předpokládat, že to možná vyzouší i na tarti Moldavu, ale pravidelný provoz je asi nereálný (jen jedna hnací náprava).
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 21:53:56    Odkaz na tento příspěvek  

Orlí Spár: To se asi studentík Desiro osype :-) Takové nehorázné plýtvání! Není celospolečensky a zejména ekonomicky výhodnější trať zrušit a zadat nějaký spřátelený stavební firmě kšeftík za pár desítek nebo stovek MKč na odstranění stavby?

Hroch: Ty byste tedy měl problém mít KÚ KV-kraje nikomu dldouhodobě negarantuje nic, ani ZDO na horské lokálce.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:07:24    Odkaz na tento příspěvek  

M.: Navíc vidím u Znouze 15 dalších koncertů jenom do konce tohoto roku. Však počkej až za pár let budeš nucen čas počítat jinak , pak ještě hořce zalituješ, že jsi s náma nefáral za oranžovou plísní a lidskou kostrou na tělese úzkorozchodné dráhy v proudu ledové prosincové důlní vody... Asi tak jako já, že jsem před pár lety upřednostnil jednu brunetu před Kazachstánem nebo přechodem Uralu... Dnes o pár let starší a moudřejší (drzé poznámky o úchylných Kulišárnách ti nedaruji! :-) ) už vím, že buď jedu a fárám nebo nejedu a nefárám a nelezu po Pamíru a mám ...:-((
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:08:23    Odkaz na tento příspěvek  

Pardon, výše uvedený příspěvek patří do KV-kraje.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: no hele, v tomhle kraji se nikdy moc neplejtvalo a všechny hodnoty šly spíše do jiných částí republiky, tak jednou může zůstat nějaká ta hodnota taky sem (snad enbudu ozančen za regionálního nacionalistu ).
Je to památka, lidi tim jezděj, tak co
Sice si v tomto případě taky žádná iluze o firmách nedělám, ale co nadělám
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:23:01    Odkaz na tento příspěvek  

Jen počkej až vám tam Foldyna začne stavět ty jezy na Labi, to bude taky nádherná vagínovina....
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: jo, jo. To je "vodezdikezdi"
No ale mám aspoň takovej dobrej pocit, že kurva na Š dostala přes rypák a po několika letech kurvení (starosta, primátor, hejtman) půjde tam kam patří-

Ale samozřejmě iluze o socdemácích si nedělám.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.37
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:35:45    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, já se bavím :-))))))) Slovutný Desiro tu opravdu chyběl, Rudolf33 už potřeboval kámoše a divím se, že k výčtu identit Téema nepřidal i Lemroucha, myslím, že to byl zrovna on, kdo mě kdysi tady na k-reportu s tímto nickem spojil :-)
No, informovaní ví a ti co neví se možná budou brzy divit, chystá se velký přeqapení, který mě docela mrzí, že nesmím prozradit, ale o to se víc těším, až to přijde, co si tu pak od těch nejchytřejších z nejchytřejších přečtu :-)))
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13628
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 01:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože - a už to tu vysvětluju poněkolikátý, ale asi je to pod rozlišovací schopnosti některých jedinců - furt je lepší investovat tam, kde se opravdu jezdí, než ty prachy vycintat na beznadějný lokálce, aby mi pak chybělo jinde, protože pak se to opravdu bez problémů nahradí (skoro) všude.

Desiro - pořád to asi nechápete -"jezdí se" jenom tam. kde je to umožněno. Co to je beznadějná lokálka? Nemotice - Koryčany, Dobronín - Polná, Odb. Skašov - Tovačov, Praha-Holešovice - Praha-Holešovice Vltava, Protivec - Bochov...

než ty prachy vycintat na beznadějný lokálce

A zase - co uděláme s tím nadjezdem přes D8? Tam někdo vycintal opavdu hodně peněz. Co s tím? Zase vycintat nějaký prachy za jeho snesení?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13629
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 01:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pořád se tu žvaní o něčem, co ani náhodou nevystihuje podstatu zcela uměle vytvořeného problému.

Takže:

1. trať 132, neboli velká část někdjší Dux-Bodenbacher dráhy má i dnes potenciál pro nákladní dopravu.
2. ta se dnes odhrává jen v úseku Oldřichov u Duchcova - Teplice LB. I tam však provozovateli dráhy vynáší tolik, že z těchto výnosů dotuje úplně jiné, pro něj pravděpodobně jinak ztrátové činnosti. Viz současný otřesný stav stanice Teplice LB.
3. svévolné zneprovoznění této trati, nejprve v úseku Jílové - Libouchec, a posléze - jako odveta proti jízdě Mn vlaku ČD Cargo 6.6 .2008 - i v úseku Teplice LB - Libouchec bylo a je zcela proti zákonům této země, ve které my všichni žijeme.

To je asi tak všechno, co k této tématice můžu říct. Prosím, nedělejte ze sebe - aspoň někteří - ony užitečné idioty.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
pryž
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.171.135
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 02:18:20    Odkaz na tento příspěvek  

Xanri05: Vám se pozdává 814 efektivněji nasazená z Rumburka do Poustevny než z Teplic do Litvínova???
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 07:24:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden příklad, tam tyto úchylné, pseudoekonomické snahy o "úspory" vedou.
Pravidelně se objevují snahy o zrušení dráhy v úseku Božíčany - Nová Role (v závislosti na tom, zda je tam zrovna objednána osobní doprava či nikoli). Laciné úvahy ze vzdálených kanclů přitom vycházejí z faktu, že pravidelná a solidní ND je pouze v úseku z Chodova na vlečku v Božíčanech.
Přitom však - pokud si vyjedete co vše tudy projede, tak zjistíte, že je ta spojka docela potřebná pro průjezdy náležitostí SŽDC po rameni (Sokolov) - (Nejdek), vhodná pro odklony nákladních vlaků při jakékoli změně v místní nákladní dopravě, využívaná vždy při výlukách atd.... "Čest" tedy aktivistům, co nevidí dál než za hranice vlastního města
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4732
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 08:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tm,Odesláno Pátek, 31. října 2008 - 14:21:45 : Naprostý souhlas. Jen ta poptávka tu není.
Desiro: vesměs souhlas
Lemrouch: Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:35:45 áááááá, další insjadr. Taxi laskavě nehoň triko a kvákni něco konkrétně nebo mlč. Tydlety tajemný co nesměj ani naznačovat milujeme. Myslím že víš prd, když ses tu nedávno ptal na důvod snahy po zrušení 132.
Mekbajn: Čoveče kontroluj se. Ty tu píšeš věci! 1) o křížovém financování (ze zisku jednoho kusu provozovat kus druhej) a 2) o "podnikatelských záměrech" - jak hodnotíš určitě taky seriózně a vážně spočítaný záměr na soukromý rychlíky do Ostravy a pokus soutěžit o R na 160 a 030? Určitě to taky měli soukromníci dobře spočítaný, že jo. a 3) beznadějná lokálka Protivec - Bochov - jak můžeš něco takovýho napsat? Že tys tam taky zase nikdy nebyl, že jo?
Orlí spár: To přirovnání k sedmdesátkám je úúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýý! Všiml jste si, že od tý doby se vyměnily tři-čtyři generace busů (RTO, ŠM, ř.73X) ale že 810 je furt stejná? Ano RTočku v sedmdesátkách mohl vlak konkurovat. Ale dneska píšeme o 30-40 let víc, chápete proč není o 132 (osobní dopavu) zájem???
Budoucnost patří bagrům!
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 08:44:18    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Normálně na vaše výlevy neznalosti nereaguji, ale že mám zrovna co na práci...
Tušíte vůbec jak využívaná je dráha do Bochova?
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.37
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 09:22:41    Odkaz na tento příspěvek  

Káem, já jsem tu přesně od toho, aby mě tu všichni milovali. Leckterý mý pokusy, osvětlit problém u některých jedinců naprosto zkrachovali, takže si tu už hodlám jen honit triko a dělat si z vás (rozumněno z těch, co nic nepochopili) prdel. Důvody, který vedly ke snahám zrušit kozinu znám líp, než drtivá věčina zde diskutujících, protože jestli jste si nevšim, tak trochu patřím k těm, co nejvíc o kozinu usilujou (a to ne z ultrašotouškých důvodů) a mám přímo v popisu práce dění na kozině sledovat a směrovat k jejímu znovuzprovoznění a právě proto si tu honím triko a dělám si z vás prdel. Chytřejší pochopili, že má akademická otázka na rudolfa33, aby mi osvětlil důvody ke zrušení koziny, nebyla proto, že bych to nevěděl, ale protože jsem chtěl znát jeho názor, ale chytli se jiní všechytří, co jaxi zaspali a nevšimli si, že přivaděč po tělese dráhy je už jaxi pasé a tak tu akorát ze sebe udělali totální ... (hádejte o kom mluvím).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4733
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 10:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lemrouch: Podivejte se, my outsajdři (opak insajdra) holt vycházíme z toho, co insajdři pustěj do novin, a občas se (na rozdíl od některých insajdrů tady) pohybujeme v terénu - čistě jako turisti a jen mimochodem vidíme, kolik nás jede v motoráku, kolik lidí v buse, a že jsme si, ač pološotouši taky vybrali bus a ne vlak a podobně. Vidíme kolik fabrik je kolem trati a co vyráběj. Pak taky víme kolik je peněz a že dneska nikdo nemá na to aby dotoval kde co (a že bude hůř). A z toho vaříme. Proto se nám stane, že se občas (podle insajdrů často) zhovadíme (před insajdry). Různě jinde jsem napsal, že jsem rád za každou lokálku, která jezdí, ale ...
Obdivuji vaši jistotu, když krajskou vládu ještě pokud vím sestavenu nemáte.
W: V historicky nedávné době se tam vozila spousta dřeva a lesů je tam dost na to aby při nejbližším větším větru nebo růstu cen dřeva se vozilo zas. Jestli zrovna dneska tam jede Mn nevím, nejsem šotouš.
Budoucnost patří bagrům!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5004
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 13:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.:Ty byste tedy měl problém mít KÚ KV-kraje nikomu dldouhodobě negarantuje nic, ani ZDO na horské lokálce.
To je sice špatně, ale nic s tím ze své pozice nenadělám. (Stejně jako je špatně dlouhodobá výluka na 162 nebo 132.)

ta spojka docela potřebná pro průjezdy náležitostí SŽDC po rameni (Sokolov) - (Nejdek), vhodná pro odklony nákladních vlaků při jakékoli změně v místní nákladní dopravě, využívaná vždy při výlukách atd
Co dělají ale třeba v takových Kraslicích, když tam žádnou spojku nemají? Má se snad všude stavět druhá kolej? Nespadl jste náhodou z Marsu?

Mara_hk:
Za pár let zmizí hodně tratí
To je prostě fakt - minimálně, co se pravidelné osobní dopravy týče.
Stejně jako "běžný občan" nechodí každý den na večeři do pětihvězdičkového hotelu, tak "běžný kraj" nebude všude požadovat železniční dopravu. Důvod je u obou stejný - nemá na to.
Pochvala je leckdy víc než peníze.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13630
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 13:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase diskuze...

Čoveče kontroluj se

Myslím že víš prd

Nespadl jste náhodou z Marsu?

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13631
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 13:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

beznadějná lokálka Protivec - Bochov - jak můžeš něco takovýho napsat?

KMe, na trati Protivec - Bochov jezdí manipulák několikrát týdně. Nic víc. Tak se ptám zdejších studentů VŠ, jestli podle jejich teorií má tato trať nárok na život. Když tak rychle odepsali trať 132. I s jejím novým mostem pře D8 .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13632
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 13:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch - Za pár let zmizí hodně tratí
To je prostě fakt - minimálně, co se pravidelné osobní dopravy týče.
Stejně jako "běžný občan" nechodí každý den na večeři do pětihvězdičkového hotelu, tak "běžný kraj" nebude všude požadovat železniční dopravu. Důvod je u obou stejný - nemá na to.


To je naprosto v pořádku, a doufám, že se to mnohde stane hodně rychle.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 13:25:25    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Máte nějaký problém s kauzalitou, že?
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 14:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Proč tratě cíleně likvidovat, když by na nich mohl být provoz? Pokud je zájemnce o provozování, tak proč mu v tom bránit? U silnic se tohle nikdy nestane, protože silnice je potřebná pro celou společnost. Železnice je přece přežitek 20. století. Kraj nemá jakékoliv právo vystupovat v roli, kdy prohlašuje, že je trať zbytečná, ne? To trochu zavání...Neřešme osobní dopravu, řešme hlavně nákladní. Nebo je lepší vše tahat po silnici přetíženými kamiony, nehody atd? Mysím si, že ČD Cargo chápe podstatu podnikání a pokud může provozovat nákladní dopravu, tak ji provozuje. Nejde brát jen ekonomické aspekty, je tu i ekologii a s tou se musí jít ruku v ruce. Myslíte si, že Švestkovou dráhu, DD kraj nějak provozuje? Je to vše aktivita rozumných lidí a i přes všechny šotoušovské předpoklady(vždyť tomu nerozuměj, nečtou VŠ skripta, nestudovali Samuelsna, Synka...), tak tyto dráhy fungují i včetně nákladní dopravy.

Kaem: už tu srovnávání 810 s RTO a podobnými padlo...Nechci se vás dotknout, ale nejvíc tu asi nechápete vy a nejste schopen si dát dohromady souvislosti.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 14:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mara: u Švestkové dráhy alias trati č. 113 Lovosice - Most patří slova o aktivitě hlavně obcím podél trati... Né že by šotouši v tom prsty neměli, ale veeeelký podíl je obcí...
Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří


ICQ 264305638
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.37
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 14:49:07    Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, co se týče sidrovství, tady jsi spíš připadám jako Out a vy In. Co se týče tisku, armáda dala tisku jasné info, že o kozinu stojí, to, že sždc pak říká něco úplně jinýho, za to já nemůžu. Když se to třeba i tady snažím dát na pravou míru, jsem tu akorát takovými jako jste vy, napadán. Řekněte mi, co vlastně po "insajdrech" chcete? Docela by mě to zajímalo. Mě to spíš připadne, že kdokoliv kdo řekne jinej názor, než slovutný kraj, je tu takovými jako vy okamžitě napaden a nařčen ze šotoušství a podobně.
Takže kdyby kraj řekl, potřebujem trať z Hřenska do poustevny, ale ústí - děčín je nám k ničemu, tak tu jistí jsou schopni hned se vytasit s tím, jak je děčín - ústí k ničemu a jak hřensko - poustevna zachrání dopravu.
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 14:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karloslt: Ano, máte pravdu. Ale za tím jsou přece lidé, kteří za starostama obcí přišli a díky rozumnosti - podpora ze strany obcí - tam osobní doprava funguje. Zmiňoval jsem ale hlavně nákladní dopravu, v té se obce neangažovaly.
Šotouš má hlavně prst na spoušti svého šotopřístroje, aby měl co nejlepší šota a mohl je před dalšíma šotoušema ukazovat. Podle šotouše je skoro každá trať na odpis, protože on bude mít lepší a ryhleji udělané šoty vlaků, které ostatní mít nebudou, protože se tam už jezdit nebude. A pak takového děsně naštve, že se našel někdo, kdo na té trati po zastavení dokázal znovu rozjet provoz a jemu jsou šoty podstatě k ničemu. Tak musí bojovat, aby byla zastavena doprava na jiné trati...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5006
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 15:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
se ptám zdejších studentů VŠ, jestli podle jejich teorií má tato trať nárok na život.
Nárok na život má taková trať,kde provoz na ní zaplatí její obsluhu (je-li) a údržbu. Co si o to myslím, jsem napsal zde, víc nevím, co bych k tomu dodal.

Mara_hk:
Pokud je zájemnce o provozování, tak proč mu v tom bránit?
Já nikomu nebráním, ani bránit nemůžu. Já jen chci, aby se platili reálné náklady.

Kraj nemá jakékoliv právo vystupovat v roli, kdy prohlašuje, že je trať zbytečná, ne?
Kraj jenom může říci, že zde, zde a zde ty vlaky neobjedná, protože za ty peníze prostě raději objedná autobus, který danou oblast obslouží lépe anebo je za stený peníz více spojů.
Jak jsem psal, pokud si někdo sežene sponzora nebo na provozování vlaků do Kolešovic nebo ty vlaky zaplatí z jízdného, nemám nic proti.

Nejde brát jen ekonomické aspekty, je tu i ekologii a s tou se musí jít ruku v ruce.
Mýtus o vždy ekologičtější železniční dopravě, myslím, padl.

poslední odstavec
Mohu Vás ujistit, že šotouš-fotič už nějaký ten rok nejsem.
Pochvala je leckdy víc než peníze.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13635
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 15:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych si ještě dovolil jednu poznámku: oddělujte prosím realitu a své vlastní představy. Realita je prostě taková, že různé instituce a firmy - počínaje onou JHMD, přes ČD Cargo, AČR a další - vyvíjejí poměrně značné úsilí k tomu, aby trať 132 byla uvedena do stavu řekněme před červnem 2008. To je prostě fakt, o kterém si samozřejmě máte právo myslet cokoli, ale těžko ho nějak zpochybníte.

No a potom jsou tu ty různé představy o ZDO, financování infrastruktury - více či méně vzdálené reálnému stavu věcí - o kterých zde můžeme diskutovat třeba donekonečna.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5007
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 16:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
Realita je prostě taková, že různé instituce a firmy ... vyvíjejí poměrně značné úsilí k tomu, aby trať 132 byla uvedena do stavu řekněme před červnem 2008.
V tom mají mou plnou (morální) podporu. Ještě by mohly pohnout i se 162 a 144 - tentýž případ.
Řešit problém financování (, či jiný,) stylem dlouhodobých výluk je krajně nevhodné.
Pochvala je leckdy víc než peníze.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4735
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 17:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lemrouch: Ale kdepak. Víte, pokud to potřebuje armáda, tak to může mít jako vlečku. Navíc to co potřebuje armáda je jinde než to co potřebuje přivaděč. Ona tady ta diskuse je v několika rovinách - mekbajn požaduje jen jakési nastolení jakéhosi zákonného stavu a je mu jedno jestli to bude znamenat že dráha ano nebo že ne, jiní požadují rovnou udržovat kolony vlaků ať to stojí co to stojí,jiní pořád hledají jakousi poptávku a vymýšlejí největší krkolomnosti, kdo by co moh vozit a jak často, další rozjíždějí různé pseudoaktivity a snaží se je dotáhnout do stádia, kdy by řekli - ale teď už kraji couvnout nemůžeš a musíš naši aktivitu zacálovat... A přitom se tu nic nestalo víc, než to že o dráhu nikdo nemá skutečný zájem, jen o pozemky pod ní ano. A vyhrocenější je to tu prostě proto, že by tam pak mohly jezdit ty nenáviděný gumokoly, no. 144 a 162 takový dramata nevyvolávaj (162 přesně - byla poptávána do Královic, taxe začalo jezdit do Královic. Ale na druhou stranu nikomu nechybí).
Inu mekbajne, i pár vlaků tejdně zřejmě dráhu uživí. Na 132by asi nebylo ani to, resp. zatím to nikdo věrohodně nedoložil.
Budoucnost patří bagrům!
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 18:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, žvatláš krávoviny a ty to moc dobře víš
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13636
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 18:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch - Ještě by mohly pohnout i se 162 a 144 - tentýž případ.

Však už se na tom pracuje. Tedy konkrétně na trati 144. 162 fakt nevím.

KáeM - mekbajn požaduje jen jakési nastolení jakéhosi zákonného stavu a je mu jedno jestli to bude znamenat že dráha ano nebo že ne

Ono to totiž bude znamenat "dráha ano" .

A přitom se tu nic nestalo víc, než to že o dráhu nikdo nemá skutečný zájem, jen o pozemky pod ní ano. A vyhrocenější je to tu prostě proto, že by tam pak mohly jezdit ty nenáviděný gumokoly, no.

Jax na tohle prosimtě přišel?

Inu mekbajne, i pár vlaků tejdně zřejmě dráhu uživí. Na 132by asi nebylo ani to, resp. zatím to nikdo věrohodně nedoložil.

Asi jsi chtěl napsat, že jsi o tom zatím nikde na internetu nečetl ?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.52.63
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 19:00:21    Odkaz na tento příspěvek  

T_m: psal jste dříve, že 14.7. byl podán podnět ke správnímu řízení pro porušení zákona o drahách. Chtěl bych se zeptat (pokud to víte Vy nebo někdo jiný), v jakém stádiu to správní řízení je (už jsou to skoro 4 měsíce) a zda SŽDC dostala za "dlouhodobou výluku" už flastříček, jako kdysi ČD za Mladotice nebo to ještě ukecali.
Mmch pokud ta pokuta bude stejná jako tehdy, na opravu mostu by měla stačit ;-))
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 19:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt: toho 14.7. bylo pracovní jednání k onomu, kde bylo po dlouhých kličkách konstatováno k překvapení většiny účastníků, že je vlastně vše OK: Proč a jak, to sem psát nebudu, jistě chápete. Jinak v létě byla po místním šetření spočítána částka na zprovoznění tratě cca 60.000,- Kč i s rezervou ...
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.52.63
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 19:55:00    Odkaz na tento příspěvek  

T_m: díky. Takže jestli to chápu dobře, SŽDC slíbilo trať opravit, předložilo DÚ plán výluk... nebo ne? A podal tedy někdo stížnost pro porušení zákona DÚ?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 20:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mara: Ochranné pásmo dráhy nerovná se pozemky dráhy.

Není celospolečensky a zejména ekonomicky výhodnější trať zrušit a zadat nějaký spřátelený stavební firmě kšeftík za pár desítek nebo stovek MKč na odstranění stavby?
Zlodějiny mi pod nos necpěte.

McB: Obecný postup vidím asi tak: Každá trať bude mít nárok na dotace na údržbu. Ty budou odstupňovány dle typu trati , zabezpečení... Na ty bude nárok u drah celostátních a regionálních bez ohledu na to, zda je na trati provoz. Dotace+poplatek za provozuschopnost = prostředky na údržbu a opravy tratě (lze k diskuzi). Tedy, lokálka bude moci sloužit svému účelu i bez osobního provozu.
ALE: Žádné investiční dotace pro takovou traŤ, tj. i pokud se tam začne rozpadat most, lepší je ty peníze investovat někam, kde panuje provoz a má to smysl. Teď nemyslím jen tratě s osobním provozem, ale třeba i bez něj, např 121, takové tratě se dají dobře vytipovat. Třeba do horského úseku tratě 142. Samozřejmě by bylo možné, aby si trať bez provozu odkoupilo např. sdružení obcí a vlečkařů na trati, provozovalo si tam dráhu a investovalo do ní jako do dlouhodobé investice (jak jsi tu říkal). Tím ale nepopírám to, co jsem tu už řekl: Že jít za současné situace do provozování dráhy číslo 132 je ekonomická sebevražda. A o tom byl můj první příspěvek.
Stačí to jako odpověď na otázky ohledně životaschopnosti tratí? Protože takto se ta otázka vyřeší sama:-)

A těšil bych se, jak by ČDC začala provozovat dráhu na lokálkách, např. Nemotice - Koryčany, Dobronín - Polná, Odb. Skašov - Tovačov, Praha-Holešovice - Praha-Holešovice Vltava, Protivec - Bochov... :-) :-) :-)

Tolik plán.

Ohledně mostu přes D8 jsem již odpovídal, nalistuj výše. Jeho stavba je typická ukázka přístupu k problematice, když chybí koncepce. Všimni si, že vždy když se měla rušit doprava na nějaké trati, docela se do ní investovalo...

Přesná ukázka přenesení problému sjízdnosti na dopravce
Ano, toto je ze strany SŽDC běžný postup, momentálně se setkávám s obdobným případem.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 20:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt: Podal, ono jednání bylo v rámci správního řízení. Kalkulace na opravu je z jiného zdroje (odborné autorizované firmy). Bylo přislíbeno trať opravit, bylo zaprotokolováno a dále vše žije svým vlastním životem bez ohledu na logiku věci, tj včetně představy jistých lidí, že se v ose tratě postaví silnice, ač již v jiném správním řízení bylo vydáno negativní stanovisko.
Takže suma sumárum i v reálném světě je podobná situace jako zde, kde firmy mají zájem o provozování dráhy, provozování drážní dopravy, objednání vlaků ať osobních či nákladních, všechny strany to mají spočítané, že se do toho vyplatí jít a na straně druhé je pár jedinců, kteří mají zájem, aby trať nejezdila, možná i z příčin jako Naši furianti, možná z důvodů šedé ekonomiky, ale nevidí ani zástupy žádostí o trať, nevidí ani nemožnost výstavby přivaděče a stále si melou svou a na jediné zákony, na které se odvolávají, je neexistující nařízení Bruselu o souběžné dopravě.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5008
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 20:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_m:
Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak si v nákladní dopravě představujete souběžnou dopravu? Já tento výrok slyšel zatím vždy jen v souvisloti s osobní dopravou...
Pochvala je leckdy víc než peníze.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 20:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_m:
Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak si v nákladní dopravě představujete souběžnou dopravu? Já tento výrok slyšel zatím vždy jen v souvisloti s osobní dopravou...

takhle
objednání vlaků ať osobních či nákladních, všechny strany to mají spočítané, že se do toho vyplatí jít
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4737
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 21:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď tomu Tm nerozumím: Píšeš: "bylo po dlouhých kličkách konstatováno k překvapení většiny účastníků, že je vlastně vše OK" - tím míníš současný stav? To by se tedy mekbajník šeredně mejlil, že? A pak ještě nechápu, proč když napíšeš "na straně druhé je pár jedinců, kteří mají zájem, aby trať nejezdila, možná i z příčin jako Naši furianti, možná z důvodů šedé ekonomiky, ale nevidí ani zástupy žádostí o trať, nevidí ani nemožnost výstavby přivaděče a stále si melou svou a na jediné zákony, na které se odvolávají, je neexistující nařízení Bruselu o souběžné dopravě" současně napíšeš že žvatlám krávoviny.
Není to tak, že prostě tu maj někteří monopol na pravdu a vadí jim, když do toho monopolu lze proniknout prostou obecnou úvahou zvenčí? No a nakonec NEVĚŘIM že by to měl někdo z těch co přicházej s nabídkou na provozování dráhy spočítaný s menším nárokem na dotaci než ČD. Víme jak probíhaj výběrový řízení. Vítěz odstoupí a získá to druhej s podstatně vyššíma nákladama. samozřejmě že jsou domluveni. Pokuds o tom nikdy neslyšel, nekomentuj to. A nakonec víme, jak byly spočítaný ty rychlíky do Ostravy - neměli ani mašiny ani vagóny, hlavně že si to zanesli do JŘ.
Budoucnost patří bagrům!