K-report
 

Archiv do 17. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv do 17. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 12:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

byla řeč o očadném, nákladní vlaky jej totiž platí ...
Ale očadné není příčinou toho, že jeden manipulák denně vynese SŽDC stejně, jako 7 párů osobních vlaků.
publikační činnosti začal věnovat vy ...
Věnuji, hledejte, najdete.
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 13:53:27    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:
aneb zrušit daň z paliv a maziv
No jsou to pouze teoretické úvahy, protože EU. Ale stejně - myslím, že pokud by to šlo, tak železnice by na tom netratila - mohlo by se zbourat trolejové vedení (za výtěžek by se ta trať mohla nějaký ten rok udržovat), nasadily by se dieslové jednotky, a jak by se jezdilo - za levno . Protože (a tím reaguji na to očadné, o kterém jsem nemluvil a ani ho neměl na mysli) ta elektrizace a koridorizace tratí jsou ty hlavní příčiny, proč nám náklady na DC letí nahoru. Nebo si myslíte, že napícháte za levno sloupy, pověsíte pavučiny a víc se o to starat nemusíte? Přečtěte si projekt Regiotram Nisa, proč ustoupili od plánů na elektrizaci

Samo, že problém je ještě složitější - s ekologií tady nebudu nic začínat, protože na ní každý kašle (a to i ti, co za přírodu "bojují"), ale například větší dovoz ropy může také znamenat pokles kursu koruny, dražší dovozy, dražší zboží a následný pokles živ.úrovně

Podmínkou by ovšem muselo být, aby si jak auta, tak vlaky platily DC - a tady je ten zásadní PROBLÉM - dnes platí "vítěz bere vše". Tím nemám na mysli vyšší dotace SDFI na silnice, tím mám na mysli hlavně dotace skryté - např. supermarkety vám automobilistům postaví parkoviště a umožní tankování levnějšího benzínu i z mých peněz neautomobilisty - jak účtovat tohle? Nebo povinnost stavebníka, zajistit při výstavbě parkovací místa (o drahých podzemních park. ani nemluvě). Prostě když vás je víc, tak máte výhody, ale to neznamená, že to je ekonomičtější.




Zzz:
krásně jste zamotal SŽDC, dopravní cestu a ZDO objednávanou kraji , ale vůbec se nedivím, tohle stávající uspořádání je opravdu o ničem: aneb ten hradí to a ten zas tohle a nikdo za nic neodpovídá

Záchranka, hasiči - když jsem to psal, tak jsem věděl, že to je výbušné téma , ale:
1. víte, kolik osad existuje bez připojení asfaltovou cestou? Já jich znám spousta a nebydlí tam jenom jedna či dvě stařenky. Přesto tam lidé žijí a jezdí...autem i v zimě
2. je to prostě ten prastarý spor - když dotujeme silnice, proč nemůžeme dotovat i železnice, aneb kdy jedno ano a to druhé ne a obráceně - ale žádný strach, teď vládne automobilová lobby, a železnice slouží pouze pro kšeft stavebním firmám a zajištění zaměstnanosti
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 14:12:17    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
Organizace veřejné dopravy - jak by měla vypadat. Joj, to je téma na diplomovou práci, tady se to nedá . Tady se nechají krásně tepat nepravosti a koniny od diskutujících . S veř.dopr. to je jako s operačním systémem u počítače - abyste ho používal, tak musí splňovat určité předpoklady - a že jich je.
Řeknu ale, co je teď u veř.dopr. nejhorší a co se musí změnit. Jak tady, tak v zahraničí mně jak organizátoři, tak přímo vykonavatelé veř.dopr. jasně nastavením systému a svým chováním říkají: "když používáš veř.dopr. jseš socka - táhni si koupit auto a zařadit se tím mezi slušné lidi".

Bojím se ale, že se to nezmění - protože veř.dopr. organizují a řídí lidé, kteří ji nepoužívají (max. tak dálkové trasy, jak tomu bylo i v minulosti) a jsou závislí na autech. No a ti co veř.dopr. fandí a jsou na vysokých postech, tak akorát melou něco o vysokorychlostních tratích - což je ovšem náhrada letadel a ne aut
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 16:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky:
proč ty svoje ekonomická hlediska o nutnosti "vydělat si na sebe" chtějí zdejší experti uplatňovat pouze na železnice a ne na silnice
Kdybyste alespoň nelhal. Tohle tady NIKDO nepsal. Viz i kolega Desiro.

Jinak pokračujte v kolovrátku , já se už druhého (nebo kolikátého) kola účastnit nebudu.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky: Fajn,ale JAK byste to změnil ?
Nějaký mechanismus,recept nastiňte prosím.
Jinak teda to rušení/neúdržba okresek je cesta do,stejně jako neuvážené rušení tratí.
Sorry,já považuji kvalitní silnice,i ty okresní,za součást kvalitního života a prosperující země,stejně jako pohodlné a moderní vlaky,tratě a nádraží.Takové Německo,země co prohrála válku,mne vždycky inspiruje.
Raději opravit i poslední okresku,než stavět další paralelní dálnice a jiné megalomanské projekty.
U železnice to vidím stejně,než VRT,tak napřed použitelnou železniční dopravu.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Já to vidím jinak. Jedině vysokorychlostní trať (ale opravdu VRT, s max. rychlostí 300 km/h) dokáže konkurovat individuální dopravě v tom hlavním - rychlosti a době přepravy. Dnes lidem příliš nezáleží na ceně přepravy, ale hlavně, ať je to rychle.
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:28:21    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Jste si jistý? Já bych řekl, že minimálně Rudolf33 tady tento názor (čili že si 132 musí na sebe vydělat) zastupoval. Ale pokud všichni ostatní souhlasí s tím, aby byla 132 a provoz na ní zachován a podpořen veřejnými prostředky, tak se omlouvám. Asi jsem špatně pochopil jejich příspěvky
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5089
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky:
Ale já nepsal nic o tom, že"ostatní souhlasí s tím, aby byla 132 a provoz na ní zachován a podpořen veřejnými prostředky". Nepřekrucujte laskavě moje slova.
Já reagoval na toto: "chtějí zdejší experti uplatňovat pouze na železnice", a to není pravda.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:42:58    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
No pokud vás inspiruje Německo tak byste měl být příznivec rušení lokálek. Těch tratí se tam v devadesátých letech rušily tisíce kilometrů.
A pak mně taky někteří Němci tvrdili, že veř.dopr. je jenom pro "Abschaum".
Prostě Německo = automobil. ráj .
Já vím, ICE a dálší vlaky vypadají impozantně, ale vlakem se tam jezdí asi jako u nás - málo (když se vezmou celkové výkony v osbkm)

Jak to změnit: to jsou stovky opatření, některá nákladná, jiná méně. Ale jak mám vybrat nějaké typické? Můžu napsat, že vše musí být zaměřeno na zákazníka - ale nejdříve si musíme ujasnit, o jaké zákazníky máme zájem. Chceme, aby vlakem jezdilo co nejvíce lidí nebo pár desítek tisíc managerů? Já bych chtěl co nejvíc lidí - takže v mém konceptu pro takové drahé projekty jako je vysokorychlostní trať nebo přeložka mezi Chocní a Ústím nad Orlicí není místo. Naopak heslo mých opatření je POHODLÍ
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:45:11    Odkaz na tento příspěvek  

David:
Hmm, tak mi laskavě vysvětlete, proč mají francouzské, španělské a německé dráhy tak mizerné výsledky, co se týče podílů na celkových přepravách osob v osobkm. Podle vaší teze by lidé měli utíkat z aut do těchto rychlovlaků. Jenže co já jsem viděl v Německu, tak radši jedou autem - ICE je pro ně zu teuer . A i statistika si vede svou - vlakem se prostě na západě jezdí MÁLO
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:48:36    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Na mě ta diskuse udělala dojem, že se jde hlavně po krku lokálkám. Ale jste-li (a většina ostatních) tak přísní i na silnice, tak mám jen radost
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky, nevím, jak je to možné, ale naprosto mi mluvíte z duše (kromě některých názorů na elektrifikaci)
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 19:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky:Tak to se omlouvám,já předpokládal,že vám vadí na lokálkách hlavně případné neobjednání os.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4798
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 19:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Ty ses začal vymezovat a nejen tady.
Hroch - já se taky hlásím k teorii ekonomické soběstačnosti. Vy si sám na sebe taky vyděláte ne? Nežijete z milodarů a podpory že ne? Tak proč do toho nutíte někoho jiného (v tomto případě 132?)
ČIKY: Vy jste začal s okreskama, já ne. Jenže prostě ta okreska je efektivní tak jak leží. Nepotřebuje žádnýho výpravčího, průvodčího ani signalistu kvůli jednomu Mn denně, víme?
Jinak to tu dost pletete: Větší díl financí na silnice jde prostě proto, že je po silnicích větší poptávka. Železnice kapacitně dostačuje, nevykládejte mi opak, ale podívejte se na dálnice, jak vypadaj. Tolik vlaků není ani z Prahy do Kolína. Ani s tou elektrifikací nemáte pravdu - podívejte se v těsném okolí na dopravce , který zkusil vozit za naftu a po kratší trase a pokorně se vrátil k trase delší a elektrické. (Není důvod se domnívat že někdo pojede ausgerechnet po 132 když může po 090 + 130)To s tím kursem koruny a nákupem ropy mě rozesmálo, až jsem se za břicho popadal (a že je za co se popadat) - třeba vám někdo z insajdrů vysvětlí proč.
Obecně: Pořád tu řešíte jakési technické pitomosti. Přitom efektivita trati je o organizaci (ne provozu na té trati ale celé dopravy okolo) proto se nemůžete dobrat k žádnému výsledku a myslíte si že neprovoz na 132 je dílem nějakých temných sil.
Budoucnost patří bagrům!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 19:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky,David:
Pánové,neškatulkujte mne,prosím.VRT ano,ale AŽ po vyhubení plesnivých Béček,010 na dálkových vlacích, náhradě žabotlamů,460,560, a desirisaci lokálek /tím nemyslím konkrétní typ,jen dosažení standardu 21. století/.
Abschaum,neabschaum,mně se nelíbí u nás především to,že tam,kde kapacita dopravy zjevně nestačí /příměstská,páteřní tahy pá+ne/ se situace neřeší,ba dokonce se zákazníci z vlaku vyhánějí hrůznou špínou a neúdržbou /451,B/.
TAM je ta perspektiva pro železnici,budování 3,4 kolejí..
Ne v šotoušských plánech na zavedení nějakých R odněkud někam.To je spíš pro fandy.
A pak klidně tu VRTku.Ale tou nebudou denně jezdit sto tisíc lidí jako v pražské příměstské.
A ti lidé z ještě plných vlaků vám zatím časem utečou do aut.
Ad lokálky: Muselo by se na to trochu jinak-viz dobré výsledky z IDS Brna,Ostravy ale i Prahy a dalších měst.Některé lokálky zařvou,ale jde o to,aby jich nebylo moc.Pokud se nic nezmění,budou časem lokálky vozit vzduch skoro všechny.
Jinak ad "stovky opatření"-lidem nemůžete jízdu vlakem nařídit.Můžete jim pomoci vhodnými přípoji a návazností,jednodušším tarifem,pružností.
Ale zákazy a represí dlouhodobě nic nevyřešíte.
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.84
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 19:55:33    Odkaz na tento příspěvek  

můj názor je, že stát, co je skutečně na úrovni, má mít kvalitní individuální (silnice) i veřejnou (hlavně železnice) dopravu. A proč? Protože jistý profese vyžadujou cestování autem a jistý věkový a zdravotní omezení znemožňujou vlastnictví řidičáku. A podle mě má každý právo na svobodnou dopravu. A pokud stát nemá na obojí (ať už finančně nebo politicky), není dostatečně vyspělý a pak by měl vymyslet rozumný kompromis a ten rozhodně nepředstavuje liqidaci lokálek ani okresek.
A pak je tu hlavně ekonomický hledisko, který zvítězilo v usa. A to jasně praví: osobní doprava je drahá po železnici a nákladní po silnici a tak tam mají lokálky, po kterých nejezdí nic jinýho, než jeden nákladní vlak tejdně, protože díky neexistenci osobní dopravy jsou tak nízký nároky na stav tratě, že náklady na údržbu jsou takřka nulový. Zatímco ty kamiony, který by nahradily dopravu na tý lokálce by tak zničily silnice (co se qůli bezpečnosti opravit musí), že by ty náklady na jejich údržbu několikanásobně převýšily náklady na údržbu lokálky.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 20:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že stát, co je skutečně na úrovni, má mít kvalitní individuální (silnice) i veřejnou (hlavně železnice) dopravu.

Jo,takhle obecně to můžu podepsat.To je třeba to Německo.Tam dálkové bus spoje prakticky neexistují.Viděl jste někdy hlavní busbahnhof v Berlíně?
Krcálek.

Rozumný kompromis-rozhodně ano.
USA bych sem nepletl,tam jsou úplně jiné geografické podmínky než v Evropě-hustota osídlení i rozmístění průmyslu.

Ono železnice má z hlediska ekonomiky i problém se pružně přizpůsobovat špička/nešpička.
Intervalová doprava je dobrá věc,ale v sedle či opačném směru zátěžového proudu se opravdu často vozí vzduch. V poslední době se mnoho vlaků přidalo,ale v těch sedlech se bude muset ubírat,to je plýtvání. V dálkovce taky-prázdný vlakodrom Praha-Ostrava mimo špičkové vlaky v Út-Čtvrtek jsou toho důkazem.
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.84
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 20:19:27    Odkaz na tento příspěvek  

Fuj, teď to vypadá, jako bych byl zastáncem americkýho extrému. To rozhodně nejsem, ale tady nám někteří vnucují opačný extrém: nestoprocentní nevyužitost = zrušit.
Taky se mi líbí názory typu: "některý lokálky holt nepřežijou". A máte někdo nějaký mustr k tomu, který lokálky jo a který ne? Já jeden mám: tam kde jezdí (nebo by jezdil po opravě trati) jeden manipulák obden, se vyplatí trať nezrušit a to jsou prakticky všechny tratě u nás.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 20:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mustr? Ten nejde logicky použít.Jeden postup pro záchranu lokálek a omezení plýtvání použít lze:
dobrého organizátora dopravy.Tedy integrovat vlaky s busy /návaznosti,tarif/,aby vynikly přednosti obou druhů dopravy a minimalizovaly se nevýhody včetně obskurního tarifu ČD,který připravil dráhu o mnoho cestujících.
No a po roce,dvou se uvidí,které lokálky jsou životaschopné a které nikoli.Rok je málo,i kvůli nutnému "dopilovávání" systému.
Souhlas?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 20:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: V podstatě souhlas, ale myslím, že příslušný organizátor (většinou kraj) by se asi musel rozhodnout už předem, jestli bude chtít na stejné trase vlak, či bus. Myslím ale, že cestou vzniku integrovaných dopravních systémů a jednotného tarifu by se měly vydat všechny kraje. Výhody jistě převažují nad nevýhodami.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 20:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předem ? No podle přepravních/budoucích přepravních proudů.
Co je nutno nějak dořešot je jednak stabilizace podmínek /třeba výběrovka či objem dopravy na 10 let +- 10% /,aby bylo možno investovat do vozidel a problémová spolupráce se SŽDC-nutnost třeba taktových výhyben ap.
Třeba takový pacifik-210 by mohl být páteřní tratí jako fík,ale problémy s křižováním,vozidly,kapacitou,výlukami..
Totéž 120 Praha-Kladno.
Ale to jsem utekl z Ústeckého kraje.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidite, už jste došli k organizaci. Stačí popostrčit. Přesně - jakto že Blatenky neskomíraj? Protože strakonickej kraj celkem roumně rozdělil přepravní práci. Proč se na Kladno vymejšlej takový zoufalý voloviny jako budou od nového GVD? Protože busová lobby na Kladně měla vliv i na kraji (což už nyní není, leč GVD se holt připravuje dopředu). Proč se uživí 121? Proč se neuživí 132? A dál už sami.
Budoucnost patří bagrům!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože strakonickej kraj celkem rozumně rozdělil přepravní práci.
"Přepravní práci"? Tomuto pojmu nerozumím, prosím o vysvětlení.

Ale s tou tratí č. 121 je to také zajímavé (vím, není v Ústeckém kraji), protože její úsek Jeneček - Středokluky byl téměř 14 let nesjízdný, ale nakonec byl obnoven. Na rozdíl od jiných dlouhodobě nesjízdných, u kterých se nikdo nemá ani k obnově, ani k úřednímu zrušení...

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5090
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Nežijete z milodarů a podpory že ne? Tak proč do toho nutíte někoho jiného (v tomto případě 132?)
Nějak Vás nechápu (myslím, že nejsem sám).
Ano, nežiju z milodarů a stejně tak nemám zájem, aby z milodarů žila dopravní infrastruktura (132, stejně jako jiné tratě, stejně jako silnice) - zjednodušeně řečeno. Především ale podporuju hrazení reálných nákladů uživateli - jednak jako přirozený prostředek výběru "potřebného" a "nepotřebného", jednak protože si myslím, že by měly být minimalizovány prostředky přerozdělované přes stát, tj. raději nižší daně a vyšší poplatky za konkrétní věci/služby.

Určitá podpora je samozřejmě potřeba - bez doplácení ZDO by VHD nikdo nejezdil, stejně jako nemůžu zpoplatňovat auto někoho ze samoty, protože mu tam VHD nikdy jezdit nebude. Stejně tak určité "opotřebení" silnic vytváří i složky IZS.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Káeme,tys /můžem si tykat,ne?/ mě popostrčil?
Já tohle vím dávno,i když nejsem ekonom,ale technik.Hele,řekni,proč si ti ekonomové furt myslej,že rozuměj úplně všemu? Mám kamaráda ekonoma,a ten je stejně jak Ty hrozně neskromnej.
Dvě hodiny si nechá něco vysvětlovat a pak se se mnou hádá.Někdy mne tím dost séře.
No nic,v mnoha věcech se mýlíš,jen to tady nechci vytahovat,až třeba někde někdy u piva.
Ale chce to,myslím,trochu víc citlivosti i z tvé strany,těm,kterým bereš hračku se to nelíbí.
Ovšem heslo "Ani muže ze závodu,ani kilometr kolejí" už není dneska udržitelné.
Jinak se s tebou rád kdykoli pohádám.
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:27:52    Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
teď už chápu ty vaše boje s McBainem , vy rád reagujete na své vlastní názory

dalo by se reagovat na všechno, ale vyberu jen ty největší perly:
1. dopravci, kteří jezdí po elektrifikovaných tratích - zjistil ste si, s jakými lokomotivami jezdí tihle soukromí dopravci i po koridorech - představte si, s dieslovými, to je hrůza co, určitě už všichni zkrachovali (ale uznávám, kdyby měli k dispozici elektriky,tak jezdí s nimi). A jestli ste reagoval na jízdy přes švestkovou dráhu, tak tam je to trochu zamotané, prostě ty "technické pitomosti"

2. kurs koruny a nákup ropy - jsem rád, že sem vás pobavil . Ano háček tam je - a nemusím se ptát insiderů, protože si to pamatuju z přednášek Finanzwissenschaft II u prof.Windische docela dobře - schválně můžete uvést, jaký - a ukažte tím, že máte ekonomickou VŠ - jinak se totiž dost blamujete
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: 121 Jeneček-Středokluky? To nevíte?
Šlo o to,aby napojení ŽST Středokluky bylo z obou stran qůli nerušené dopravě leteckého benzínu do S.
S. jsou strategická stanice pro dopravu benzínu na letiště Ruzyně.
No a 11.9.2001 k tomu..
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:30:50    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
tak to je typické v Čechách - já začnu se zaměřením na zákazníka a vám se hned vybaví restrikce a zákazy .
Jenže já měl na mysli přesný opak - že bude zákazník NALÁKÁN pohodlím, bezpečností, přesností, přijatelnou jízdní dobou a přijatelným jízdným
Restrikce a zákazy jsou k ničemu.

Dobré výsledky IDS - kde jsou? Kde se projevují ve statistikách? Když se podívám na stránky MD tak vidím, že přeprava osob u ČD letos KLESÁ JAK to je možné, když IDS jsou tak zázračné?
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.52.63
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:36:56    Odkaz na tento příspěvek  

Na světě je kniha Severočeská transverzálka od Zdeňka Šindlauera. Malá recenze.


PS: Kouzlo nechtěného:
My laická veřejnost se můžeme vyjadřovat jazykem prostým a nevázaným Káem 4787
Protože strakonickej kraj celkem roumně rozdělil přepravní práci. Káem 4799
... a dále viz David
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IDS jsou jediná cesta,jak tu dopravu zatraktivnit.Nemůžu si pomoct,ale tam,kde není útřeba Ústecký kraj/ to jde s lokálkami od 10 k 5.
Statistiky IDS jsou na webu,a jinak-znáte něco lepšího? Ono totiž navýšení rozpočtů na dopravu o desítky a stovky % je nesmysl.To nikdy neprosadíte,a když,tak s vámi voliči vyrazej dveře,bo nezbyde na nic jiného.
To jste mne překvapil,že kritizujete IDS.
Já se zeptám znova: Máte něco lepšího ?
Než se začnou lokálky hromadně rušit,je třeba jim dát příležitost.Rušit umí každý trouba.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: To vím, že Středokluky jsou strategické, ale na druhou stranu - když se to zvládlo těch 14 let jen z jedné strany (od Podlešína), tak co...

Čiky (odpověď na otázku z 18:45): No, s těmi německými, francouzskými atd. rychlovlaky, to nevím. Tarifní systém tamních rychlovlaků neznám, každopádně z dostupných materiálů usuzuji, že jezdí náležitě využity, a svojí rychlostí jsou naprosto konkurenceschopné automobilům (i když - v Německu je vlastně neomezená rychlost na dálnici, tak také možná ne...)

Dobré výsledky IDS - kde jsou? Kde se projevují ve statistikách? Když se podívám na stránky MD tak vidím, že přeprava osob u ČD letos KLESÁ!JAK to je možné, když IDS jsou tak zázračné?
Ale to jde myslím o ČD jako celek, nebo ne? Stále je možné tvrdit, že v integrovaných dopravních systémech, kde jsou vlaky páteří systému, počet cestujících stoupá; a tam, kde neplatí žádný "integrovaný" tarif, nýbrž jen často méně výhodný a pro "nezákazníky" docela drahý tarif ČD, nebo jsou vlaky jinak znevýhodněny, bohužel počet cestujících klesá.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4801
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: 121: Letiště se jednoho dne probudilo a zjistilo že veškeré palivo jezdí po jediné lokálce z jediného směru a že spotřeba tak vzrostla, že cisternama po silnici by se to nedovezlo, kdyby se něco stalo. No a nový most u Jenče se zaplatil z těch tady opovrhovaných dálničních peněz. V okolí Blatný prostě jede buď bus nebo vlak. Ne obojí.
Kdepak Čiky a Hrochu, já reaguju na odpor k mým názorům. Tak abyste viděl, že jsem poučitelný, nebudu na váš (zatím)poslední názor (zatím) reagovat. Chichichi. Jen ten postřeh o poklesu cestujících - zkuste přemýšlet - nebude tak náhodou působit i takt na lokálkách, kde nikdy smysl neměl? A zkuste jít dál - co když roste počet cestujících okolo měst a v dálkové přepravě, kde má dráha konkurenceschopnost (ekonomickou) a klesá na připrcávkách, kde mikrobus je lepší???
Budoucnost patří bagrům!
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VRT: podívejte se na mapu na Francii, Němmecko - na jejich rozlohu a velikost měst, mezi kterými jezdí a pak se podívejte k nám. Co proboha přinese cestujícím VRT z Prahy do Mostu?
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T-m: Přesně. O tom jsem ani nepsal.Jedinou řekněme rozumnou stavbou je ta VRT Praha-Beroun,kde je to nutno brát jak třetí a v budoucnu čtvrtou kolej do Berouna,bo 171 je tak klikatá a sevřená krajinou a zástavbou,že tam rozšíření není možné.
Ta 171 stejně smrdí průserem,já se divím,že se kope v klidu Lichkov,Velenice,Lipová u Chebu ale tahle roztřískaná trať s báboblokem a intervalem vlaků i 10 minut odpovědné neséře.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Podle mě má takt smysl i na vedlejších tratích, alespoň tedy na jejich většině. Mnoho takových tratí stejně odbočuje z tratí hlavních, kde stejný takt funguje také, takže by měl takt navazovat i na tu trať odbočnou, vedlejší.
Celodenní jednotný takt znamená přehlednost jízdního řádu, také mohou snížit počet vozidel, která jsou na konkrétní trať potřeba.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov, jojo, tykat. Ale my ekonomové nejsme vůbec chytrý. Ono je to spíš o tom, že ekonomové byli dlouho podceňováni a důležitý bylo, aby šéf prošel fabrikou od ponku, a nebo aby byl strojař, který umí zaskočit za soustruh. Kam to dostalo naši zemi za 40 let vidíme dodnes. A na dráze je to taky tak. Nakonec , viz tu strašlivou bouři mezi šotouši i insajdry , když se stal GŘ DPP exředitel z televize. Jenže on nebyl ani umělec, on byl manažer. Totiž to co chci říct: Dneska neni umění vyrobit (na dráze odvézt) ale prodat a dostat zaplaceno. No a tohle většina zdepřítomých znalců nápravových tlaků a typů kolejnic nechce znát a je agresivní, když jim tu někdo otevírá oči. Jen jezdit jezdit jezdit kde to jde a za každou cenu. Jenže tu každou cenu už dneska holt každej nezaplatí. Jasně mohl bych bejt citlivější, ale oni mě taky nešetřej :-) Jasně že se často mejlim, ale jestli je dráha zavřená podle zákona nebo protizákonně, jak tu furt omílá mekbajn, tady fakt neni pro budoucnost 132 důležitý. Nikdy jsem neříkal šmahem rušit všechny lokálky - ale nezrušíme-li ty zbytečné, nezůstanou peníze na ty potřebný (což zas insajdři nechtěj pochopit)
Budoucnost patří bagrům!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Já nevim, na lokálkách jedou prvnim vlakem dělníci, druhym úředníci a žactvo, takže do města v 5 a 7, z města ve 14,16,18 a ev. 22 ale ne v taktu ale podle potřeby škol a zaměstnavatelů, a příslušné páry proti tomu, ale kdo jede proboha v 9,11 a 13 a 21 hodin? Zajímavý že u vesnickejch busů se nikdo o takt nepokouší.
Budoucnost patří bagrům!
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:04:40    Odkaz na tento příspěvek  

David, Mladějov:

IDS - aby nevznikl mylný dojem, tento systém považuji za přínosný, jen se mi nelíbí to rozbití území do mnoha a mnoha zón - jistě, místní si s tím poradí, ale ten kdo více cestuje a měl by se seznamovat s pravidly těch mnoha IDS v republice se vám asi pěkně poděkuje. No a pak studovat tarify spolu s tím železničním - chuťovka

Statistika - v situaci, kdy většina IDS ještě územně roste, se mi zdají jejich nárůsty přepravených osob dost s malou vypovídací hodnotou.
Prostě vycházím z poznatku, že většinu cestujících vždy generovala okolí velkých měst a magistrála Praha-Ostrava. Takže jak vysvětlit, že cestujících ubývá? Buď tedy IDS reálně rostou a pak se odehrává propad na magistrále a důležitých regionálních tratích mimo IDS (Káemův úlet, že za to můžou lokálky radši nebudu ani komentovat) anebo to s tím růstem IDS nebude tak optimistické.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: No jo, ale zkuste začít modernizovat tu trať 171. To by znamenalo na několik let omezení provozu (dočasné vyloučení vždy jedné traťové koleje), tedy omezení počtu osobních vlaků, takže vlastně krok zpět v nabídce spojů. Takováto modernizace podle mě přijde v úvahu až právě po dokončení (jestli to někdy bude) tunelu z Prahy do Berouna, až všechny dálkové vlaky pojedou právě tím tunelem.

A pokud jde o ty VRT, tak podle mě pokud nebude existovat VRT Praha - Brno, na kterou by byla svedena rychlá osobní doprava, tak ani není myslitelná konkurenceschopnost trasy Praha - Brno ve vlacích (co se týká rychlosti a doby jízdy), stejně tak - má-li někdy dojít k přesunutí části tranzitu naší zemí na železnici, tak je každá taková tranzitní trať potřebná. Přece jen - takové koridorové tratě 010 a 260 těch nákladních vlaků "díky" spoustě vlaků osobní přepravy ani nepojmou.
Mimochodem - samotný tunel Praha - Beroun snad nelze brát ani jako opravdovou VRT, protože než se vlak rozjede na jakous takous vyšší rychlost, už aby zase brzdil...

Káem: Být odpovědným pracovníkem na příslušných místech, tak se hlavně zaměřím na realizaci racionalizačních projektů, které zefektivní a v konečném důsledku zlevní řízení provozu a zvýší se produktivita práce, která dnes, i "díky" často zastaralé technice, je na dosti nízké úrovni. I když je pravda, že by se to nemuselo líbit některým zájmovým organizacím, byl by to krok dopředu.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky: a jak jinat řešit IDS nějaké větší oblasti, než podle zón?
Můj osobní názor je, že při existenci dostatečně velké a přehledné mapky celého IDS je zjištění počtu projetých zón pro zamýšlenou cestu jednoduché. A pojmem IDS samozřejmě myslím IDS s jednotným tarifem jak pro předplatní, tak i pro jednotlivé jízdenky; a pokud bych byl koordinátorem takového IDS, tak bych se snažil prosazovat i další kroky, např. pro cestu vlakem v rámci jednoho IDS automaticky vydávat jízdenku IDS, nikoliv jízdenku ČD.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM4803: No,zas je pravda někde uprostřed.
Na krátkých lokálkách máš bezesporu pravdu,ale vem si delší-třeba 212,horní Pacifik.
Tam jede vlak 2,5-3 hodiny.Tak bys některá sídla neobsloužil skoro nikdy ve vhodném čase.
Mimoto je lidmi akceptovatelný interval maximálně 2 hodiny.jinak se ti na vlak každý vykašle. Nepíše se rok 1960 nebo 70.
Ona ta mimotaktovost naráží i na infrastrukturu-potřebuješ víc výhyben,údržbu a tak.
Jen vyjímečně lze jít nad ty 2 hodiny u krátkých tratí.Ale tam už je to pak spíš na integrovaný bus.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: 171-souhlas,ovšem jestli se začne hroutit dřív,pak to bude katastrofa.Ono už dneska by se daly třeba R provážet přes hrbatou-po úpravě infrastruktury /stanice/.
VRT: No já nevím,proč musím stavět bus a vlak do protikladu.
Brno je obslouženo VHD velmi dobře.To bych zatím neřešil.Jako proč rvát miliardy do VRT,když nemám opravenou ani tu 171 a dodělány koridory a 072,130,140,240 a další ?
Ad racionalizační projekty: Ano,ale až po nějakém usazení právě IDS a požadavků na dopravu.
Dneska se to dělá děsně amatérsky- SŽDC vyrve veksle a ruší stanice bez ohledu na budoucí potřeby-viz třeba Krhanice,trať 210.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Spíše bych opravil na 5:00 a 7:00 na cca 5:30 a 7:30, jinak, slovy Mladějova, může být pravda někde uprostřed, ale asi není možné tuto otázku řešit bez znalosti konkrétních podmínek a konkrétní tratě, to je pravda, na druhou stranu - alespoň by mohl být zachován princip "odjezd ve stejnou minutu", i když ráno a dopoledne by to bylo v lichou hodinu, a odpoledne třeba v hodinu sudou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4804
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky: Kde jste ty statistiky našel? Kdybyste byl ekonom, víte že 1) statistikou lze dokázat cokoliv za 2) tatáž čísla lze interpretovat dvěma protichůdnými způsoby a za 3) výsledek ve statistice je dán výběrem sledovaných veličin. Pošlete odkaz a já vám to vyložím.
David: No to taky, ale to musim počítat se stávkou snad všech zúčastněných. ad VRT: V Česku mají smysl jedině jako součást mezinárodních VRT. VRT do Brna je blbost za strašlivou cenu se jízdní doba sníží o pár minut.
Mladějov: Určitě je takt potřeba, ale ne všude. Ono ani pos.pac. nikdo nejede v celé trase.
Budoucnost patří bagrům!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No to taky, ale to musim počítat se stávkou snad všech zúčastněných.
Stávkou? Teď nevím, na který můj příspěvek reagujete.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5092
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 22:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Bez komentáře. Dívím se Mcbainovi, že má s Vámi takovou trpělivost.

Mladějov, 409: Souhlas.

David, 1650: V podstatě souhlas. O netaktové dopravě se dá hovořit třeba u ranní špičky - viz třeba Kladno - Praha.

David, 1651:
No jo, ale zkuste začít modernizovat tu trať 171. To by znamenalo na několik let omezení provozu
Njn. Zas tak příšerné by to asi nebylo, když jsme to vydrželi i na 221.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 23:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM 4804: VRT-přesně tak.
Takt- ono je problém pak to nějak rozumně zpřípojovat.Autobusy tyhle problémy neřeší.
Ad statistiky: Celkový pokles možná ano,o kolik % ?
Jinak pokles na neIDS tratích je určitě- stačí třeba taková trať Pardubice-Liberec. Po zrušení klasických souprav a nasazení 842+1-2 Btn se často stálo a lidé ubyli.
Párkrát jsem takhle stál i já a začal jezdit autem.A nebyl jsem sám.
Podobně třeba Plzeň-Domažlice. Po omezení klasik byla jízda v Bifteku či 010 v celé trase takovým zážitkem,že řada lidí volila nohama.
No a nakonec je dlouhodobě přerušená 170. To má jistě též vliv na statistiku.
A necitlivé změny tarifu též. A auta jsou stále levnější a dostupnější.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13801
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 00:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KáeM - Ty ses začal vymezovat a nejen tady.



Lemrouch - teď to vypadá, jako bych byl zastáncem americkýho extrému. To rozhodně nejsem,

Já například zastáncem americkýho železničního extrému jsem .

Mladějov - Jo,takhle obecně to můžu podepsat.To je třeba to Německo.Tam dálkové bus spoje prakticky neexistují.

Což má ovšem dost zásadní historický důvody. Počínajíc rokem 1945. Možná spíš 1933.

KáeM - Proč se neuživí 132?

132 se uživí. Bo sklárny pořád jedou.

Ale my ekonomové nejsme vůbec chytrý.

VY ekonomové? Ekonom znamená placený čteč tiskových zpráv? To jsem nevěděl.

Letiště se jednoho dne probudilo a zjistilo že veškeré palivo jezdí po jediné lokálce z jediného směru a že spotřeba tak vzrostla, že cisternama po silnici by se to nedovezlo, kdyby se něco stalo. No a nový most u Jenče se zaplatil z těch tady opovrhovaných dálničních peněz.

JOOOO!! Tak takhle to bylo - letiště se jednoho dne probudilo! Jasněěě!!! A teď tu o budulínkovi!! A obnově tratě Hostivice - Středoplky bránil jen ten most přes budovanou R6. A co na to červená karkulka? A co Jan Tleskač ?
A nezapomeň - na trati Oldřichov - Děčín už nový most přes D8 taky je .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 13802
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 00:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že spotřeba tak vzrostla, že cisternama po silnici by se to nedovezlo

Do letištní stáčírny (by) nikdy nepřijela ani jediná silniční cisterna. Ani kdyby z Ruzyně startoval jen Petr Jirmus. To prostě technicky nelze .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 00:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když tu mluvíme o tom zásobování letiště Ruzyně, tak bych se chtěl ještě zeptat, zdali někdo neví:
Dříve byla trasa Vraňany - Straškov - Zlonice odklonovou trasou pro zásobování ruzyňského letiště. Je takto považována (resp. kdyby se rozhodovalo - bude to důvodem pro její zachování) i po obnovení provozu do Středokluk od Jenče?
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.84
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 07:06:02    Odkaz na tento příspěvek  

No, musím přiznat, že po dlouhý době jsem tu byl příjemně přeqapen. Diskuze se tu od "za každou cenu zrušit lokálky" změnila na konstruktivní diskuzi. Bohužel však jen ohledně osobní dopravy, což je logický, páč o nákladní dopravě můžou konstruktivně mluvit jen "insajdří". Lidí, co se dostane k nákladce tak, aby jí mohly úspěšně kritizovat, je hodně málo, zatímco osobkou můžem jezdit všichni a tím pádem do toho všichni můžem mluvit.
Stoprocentní souhlas s Káemovým příspěvkem 4804, jen bych rád dodal, že na druhý straně existuje i opravdová ekonomika (ne ta statistická), která se Káemem vyjmenovanými body neřídí. Uznávám ale, že ta statistická je pro jednoduchý úřednický mozky jednodušší a tudíž hojně používaná. Tím se ekonomika neskutečně schazuje, protože se úplně vytrhává z reality a stává se nefunkční. Krásný příklad jsou lokálky vs hlavní tratě. Podle statistický ekonomiky jsou lokálky prodělečný a hlavní tratě výdělečný. Podle skutečný ekonomiky je to přesně naopak. A tak pokud zrušíme všechny lokálky, skutečná ekonomická výdělečnost železnice jako takové klesne i když v tý statistický ekonomice to bude bomba. A to nejsou moje názory, ale zkušenosti z německa, kde po zrušení lokálek (důsledek statistický ekonomiky) musí stát dotovat železnici takovým způsobem, že se nám nikomu o tom ani nesní.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 09:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lemrouch: Taky se mi líbí názory typu: "některý lokálky holt nepřežijou". A máte někdo nějaký mustr k tomu, který lokálky jo a který ne? Já jeden mám: tam kde jezdí (nebo by jezdil po opravě trati) jeden manipulák obden, se vyplatí trať nezrušit a to jsou prakticky všechny tratě u nás.
Tedy například Rakovník - Blatno podle vás do kytek? Hm, a já jsem si myslel, že zrovna tahle by ještě přežít mohla... A pak kdo je tady radikální rušič!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 09:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

např.Rk-Blatno má narozdíl od jiných lokálek celkem solidní frekvenci,některé spoje jezdí doplněné o vůz 010. Ovšem nákladní doprava už hodně dlouho hlásí 0.
a druhý příklad úsek Old-Tlb v osobní dopravě frekvence v průměru 8cestujících (před zrušením os.dopr) ale v nákladní se to pohybuje kolem 10vz.
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.84
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 10:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

Sants, mustr nemusí bejt jen jeden, já uved příklad nákladního mustru. Stejně tak existuje osobní mustr, kterej tu může nastínit někdo jinej.
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.84
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 10:26:28    Odkaz na tento příspěvek  

Sants: vy jste hlavně uvedl špatnej příklad, páč váma uvedená trať je i podle mýho mustru provozuzasluhující, přestože tam mentálně nic nejezdí. Proč? Protože potenciál. Stačí, aby se ČDC rozhodlo získat z5 kaolíny z kaznějova do rakovníka a rázem se blatenka stane odklonovou za mladotickou.
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.84
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 10:48:03    Odkaz na tento příspěvek  

Sants: zajímalo by mě, pročs jste nedal jinej příklad, třeba Budyňku, když jsme diskusí v ústeckým kraji? Tam můj mustr říká jasně: zrušit. Ale to je opravdu vzácná vyjímka.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 15:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč jsem nedal příklad s Budyňkou? To je přece jasné: když někdo vysloví nějakou hypotézu, tak potvrzující příklady hledají jenom anální speleologové.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 18:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

příklad jsou lokálky vs hlavní tratě. Podle statistický ekonomiky jsou lokálky prodělečný a hlavní tratě výdělečný. Podle skutečný ekonomiky je to přesně naopak. A tak pokud zrušíme všechny lokálky, skutečná ekonomická výdělečnost železnice jako takové klesne i když v tý statistický ekonomice to bude bomba. A to nejsou moje názory, ale zkušenosti z německa, kde po zrušení lokálek (důsledek statistický ekonomiky) musí stát dotovat železnici takovým způsobem, že se nám nikomu o tom ani nesní.

To jsou zase kecy.
Lemrouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.86
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 21:09:19    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: říkáte kecy? tak je vyvraťte
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 22:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vy to tu tvrdíte, důkazní břemeno je na vaší straně, já už jsem se tu navyvracel dost. Prosím...