K-report
 

Archiv do 26. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 26. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 22:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: ty a není náhodou napájení regulátoru na 754 a 742 uděláno taky nějakou odbočkou?Pokud si pamatuji, tak je tam +/- 15V.Že by tam mohl být ten zakopaný čuba baskervilská?
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 14. května 2008 - 22:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si to po 12 letech ještě pamatuju, tak toto napětí si regulátor "dělá" sám z 110V obvodu.
Ale už se mi to po tolika letech nějak vykouřilo z hlavy...
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 22:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde nastartovat, takže tam nebylo "motor chcípl". Když budu kterejkoli stroj ČDK provozovat s odpojenou baterií a stopnu ho, tak taky nenastartuju.
Takže odpověď je stejná. Dynamo všechny obvody klidně utáhne a je tam ještě velká rezerva. Obyčejně u toho totiž ještě po startu dokáže dobíjet baterii.
Nedávno jsem přišel na mašinu, kde kolega zapomenul vypnout baterky napětí 30V. Měl jsem ale dvě 742, takže startovací kabely nože-nože nastaroval jednu tu s dobrými bateriemi, přiložil a nastartoval druhou. Myslíš, že kdyby dynamo neutáhlo všechny obvody, že by mi nechcípla? Nebo co by se stalo, nastarotval bych a hned by to chcíplo, protože stopmagnet napájená z baterie? Blbost ne? Takže bych musel jedině baterii několik hodin nabíjet a potom bych mohl teprve nastartovat podle tvýho. Ale já jsem nastartoval a odjel. Je fakt, že nabíjela ještě asi 6 hodin v kuse.
Nevyužitá odbočka 24V nebyla třeba na VZ?
Na 742 je topení stanoviště taky na dvě polohy, plný chod nejde používat, to lítá všechen stoletej prach i s tebou ven ze stanoviště a potom asi cca půlka přes odpor. Lidoví tvůrci to předělávali na reostat stmívání osvětlení přístrojů a šlo tak docela slušně topit, bez neustálého vypínání a zapínání topení (zima-vedro-zima-vedro)najít nějakou polohu, kdy to bylo akorát. Potom nám v depu začali dávat vlevo vedle rychloměru další reostat na topení pokaždý, když zjistili na mašině tudle lidovou rekonstrukci na osvětlení budíků.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 22:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Já si na bangli tahal samodomo udělanej termostat. Jen jsem obměnil odpůrky tepelné hystereze, aby nebyl rozdíl teplot zap-vyp moc velký. A fachalo to super. Na pár mašinkách to měli kluci napevno. Já to napájel ze zásuvky pro vařič a krokodýlkem to cvakal na spínač kaloriferu. Šlo to ale cvaknout i na vypnutý jistič u rozváděče. Pak ovšem nebyl motor kalorif. chráněn. Za ty roky se ale nikdy nepoškodil.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 22:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Ty voe, 30V ze 115? Tak to už bych se skoro bál. To musela být pořádná proudová šleha. Předpokládám, že mašinu jsi startil s odpojenýma kudlama těch vybitých baterií.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 23:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo klasické rego se moc neosvědčilo, záleží, kdes ho měl. Když ho dali po VZ na stěnu tak to topilo málo, protože tam bylo teplo furt dost, ale u okna kosa. Ideální je ta regulace, nakroutíš tam tak nějak otáčky motoru a topí to ideálně.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 23:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda mistři, takhle se hrabat v mašinách, co vám neříkají pane... Přiznjte se, kdo z vás má minimálně kvalifikaci osoby znalé s vyšší kvalifikací min. § 6 vyhl. 50/78Sb. ?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 23:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám kabely, na dobrou mašinu jsem dal oka přímo na baterku označil jsem si + a -, vytáhl si to na druhou, nastartoval dobrou mašinu, šel na druhou, páku do dieselu, do tlačítka startu obal od trysky, nic přiložil dráty, a jelo to samo přes časový relé promazalo a start, v pohodě, jak to skočilo, dráty jsem hned dal z kudel pryč. Právě jsem ti popsal začátek noční v pondělí
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 23:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byla zrovna moje 505 ta mi pane už skoro říká
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 23:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pe38:

Ještě mi asi 2 měsíce platí paragr. 8. Stačí?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 23:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí:-) Nezapomeň si ho obnovit.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 00:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Kašlu na něj. Víš co jsem zjistil? Že si hodinou přesčasů, o které není nyní již tak 3 roky nouze, vydělám skoro 1,5x víc, než hodinou při zapojování elketroinstalace. Nějaký čas jsem dělal kšeftíky, co dostával můj otec, činorodý důchodce a nestíhal je, pak jsem pomáhal švagrovi v tomtéž oboru, ale dnes to nemá smysl. Odjedu si šichtu navíc, a mám to doma. Tak jen jako nouzovka. Kdyby bylo nejhůř, můžu si to za 2 litry obnovit kdykoli. Praxi mám již dávno splněnou.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 07:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nemyslel kvůli melouchům. Tam se mi ještě nestalo, že by někdo chtěl vidět osvědčení :-) Já spíš, kdyby ses někdy chtěl na plný vazek vrátit k oboru, abys to pak nezapomněl :-)




Láďo, na to tvojí vypálenou zásuvku jsem nezapomněl, nová se mi už dva měsíce válí na stole :-) Až někdy pojedu kolem...:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 19:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38

.. ta už 5 let čaká,tak na nějakém tom dnu už nesejde ...


ICQ 237-113-861
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 10:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 742 je topení stanoviště taky na dvě polohy, plný chod nejde používat, to lítá všechen stoletej prach i s tebou ven ze stanoviště a potom asi cca půlka přes odpor.

Mě jen fascinuje,proč ČKD vyrábělo asi 30 let mašiny s takto nepoužitelným topením stanoviště.Pak se do toho museli ti "blbci"strojvedoucí hrabat a neoprávněně měnit skvěle provedené topení stanoviště ala ČKD.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 17. května 2008 - 00:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Nevyužitá odbočka 24V nebyla třeba na VZ?

Ne, ne, ta byla na druhé straně baterek.
Ale je stejně divně divný, proč k vybíjení odbočky docházelo, když nabíjecí dynámo mělo veškerou spotřebu mašiny pokrýt podle předcházejícího i bez podpory baterek.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 17. května 2008 - 04:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17 jo jo, myslím, že už je to v současné době schválená rekonstrukce, která vznikla z podnětů a rekonstrukcí "blbých fírů". Reostat to prostě řeší
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Tojsempřecijá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.45
Odesláno Sobota, 17. května 2008 - 12:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

Návštěva u Taurusů
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 17. května 2008 - 15:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak včera bylo tak hezky a šotouši zalezlý. Mohli vidět dvojče 742 505-1 a 742 503-6 a postrk 123 Carga s vlakem 3300tun do Bartovic a potom z Kunčic sám 2300t via Chalupki
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.10.66
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:38:46    Odkaz na tento příspěvek  

Proč asi docházelo vybíjení článků baterie s odbočkou 24V? Regulátor nabíjení nepozná, že část baterie je přebíjena a část dobíjena jen málo. Zajímá ho jen celkové napětí na baterii, takže články před odbočkou jsou trvale přebíjeny a ty za ní zase nedobíjeny. Obojí nedělá mdobře, "ztrácejí" kapacitu (=roste jejich vnitřní odpor) a pak nejsou schopny dodat startovací proud.
Odpověď č.2:potřebuje naftový motor ke svému běhu elektrickou energii? Nikoli, pokud nemá elektrické podávací čerpadlo a řídicí jednotku (regulátor). Tyhle věci přeci máme na lokomotivě napájeny nabíjecím dynamem. T211 nebo M131.1 třeba poběží po nahození svářečkou (roztažení) úplně bez baterií.
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde někde spustit regionální vysílání ČT? V Dobrém ránu z Moravy a Slezska byl prý dobrý rozhovor s tiskovým mluvkou ČD. Pátral jsem na netu a našel program, ale ne odkaz, ze kterého by to šlo spustit.
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 14:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, obecně jsem proti "taktu" - je někde na netu k dispozici nějaká relevantní studie, popisující klady i zápory taktové dopravy na železnici? Díky za info na mail
Zaloha_154
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 10:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fany: když si chceš pamatovat každej odjezd zvlášť..mě se takt líbí protože sem rád že mi to jede pořád stejně!
DPMD neumí hospodařit a navíc mě prodává...KAROSA C 744 je nejlepší! :-)
natocenej bizonbij
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.41.158
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 18:15:20    Odkaz na tento příspěvek  

Který hovadský prase mělo včera Excelsior 363jkou?!!!!Ty pako vylízaný,potkali sme se za Proboštovem,blbečku když ti někdo bliká dálkáčem tak ho máš vypnout!!! fakt prasata vy z osobního,ste namyšlený až to bolí,si myslíte že když to nemá okýnka tak že to neni vlak?!!!! blbci!!!!!!!!!
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 18:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná hloupý dotaz - opravdu to bylo dálkové světlo? Označení začátku vlaku jsou 3 bílá světla. Na strojvedoucí, jedoucí s loko 753,7 ostatní také blikají, i když reflektor MUSÍ mít za jízdy rozsvícen. Ale fakt nevím, jak to je u 363.
natočenej bizonbij
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.41.158
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 19:05:52    Odkaz na tento příspěvek  

sokr: Poznám na esu malou 5W žárovičku a 500W halogenku snad......

VIVA la ČD Cargo
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 20:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to sice taky neni uplně přijemne, ale co když třeba zapoměl zhasnout a prostě mu nedošlo když jsi na něj blikal...? Ty počitam budeš tak velkoužasnolepy a nikdy v životě jsi nezapoměl zhasnout dalkove když jsi někam jel...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
natočenej bizonbij
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.41.158
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 21:31:03    Odkaz na tento příspěvek  

754 086: Budeš se divit ale nezapoměl to je slušnost i na silnici tak proč to nedělat na kolejích,ale větčinou to dělají na osobní dopravě....
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 21:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám za to, že blikání na kolegu znamenalo pro něho upozornění, že za druhou zatáčkou chytají policajti. Nebo ???
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Zaloha_154
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 21:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: a myslíž že by ho nechali uhnout v Bohosudově na pátou
DPMD neumí hospodařit a navíc mě prodává...KAROSA C 744 je nejlepší! :-)
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 22:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak krom toho že to je slušnost tak to je i v předpise že musi zhasnout a tušim že i v dražnim zakoně někde zakotvene... Podobně jako v silnični vyhlašce že šofer nesmi oslnit protijedouciho řidiče silničniho, vodniho a dražniho vozidla nebo jak to tam je definovane...
A ja si to taky hlidam ale občas se prostě zapomenu, tak jak se třeba zapomenul ten fira, jsme jenom lidi a nejsme nikdo neomylni...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:51:43    Odkaz na tento příspěvek  

natočenej bizonbij: Poznám na esu malou 5W žárovičku a 500W halogenku snad......
Evidentně nepoznáš.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 13:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příznám se jsem dobytek, občas nezhasínám světlo když jedu s mrzáčkem 742 dlouhým napřed, nějak moc to nesvítí a nevidím protijedoucí vlak. Upalte mě na hranici....
754 forever
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 14:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Který hovadský prase mělo včera Excelsior 363jkou?!!!!Ty pako vylízaný,potkali sme se za Proboštovem,blbečku když ti někdo bliká dálkáčem tak ho máš vypnout!!! fakt prasata vy z osobního,ste namyšlený až to bolí,si myslíte že když to nemá okýnka tak že to neni vlak?!!!! blbci!!!!!!!!!

No, já to sice nebyl, ale toho kolegu znám. Jistě to nebylo schválně. Já když mi někdo šajní do ksichtu, zavřu oči. To si na kolejích můžu na chvilku dovolit.

Jinak si taky myslím, že z tebe mluví spíš něco trošku jiného. Nicht wahr?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 17:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já v tomhle směru volím (na silnici) oko za oko, zub za zub.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 18:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn přesně jako pes, taky mám reflektor a obyčejně ho mám dobře umytý a svítící

Pokud se nespletu a místo reflektoru si rozsvítím na stanovišti
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 23:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Když ti to vylepší náladu, tak si zasviť. Já mám zkušenosti spíš opačné. Oslňují hlavně kolegové, jezdící dlouhým komínem dopředu. Prostě v levým oblouku se to občas stane, když nevidí protivlak. Já se na ně nezlobím. Ani neoplácím, když mě spoza čumáku nevidí, tak je to stejně zbytečné. Max. mu poděkuju vysílačkou. Mám nervy v pořádku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 24. května 2008 - 15:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba mi ještě poděkuje, že jsem ho vzbudil. Obyčejně se "probere" a ztlumí...
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 11:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086 :

A ja si to taky hlidam ale občas se prostě zapomenu, tak jak se třeba zapomenul ten fira, jsme jenom lidi a nejsme nikdo neomylni...

Onehdy byl na ČT pořad o pendolinech a fíra tam řekl výbornou hlášku, cituji; Když udělá chybu úředník, obyčejně zmuchlá papír a vyhodí ho do koše, když udělá chybu fíra, může se stát velké neštěstí i s tragickými následky. My prostě chyby dělat nesmíme a musíme být vždy ve střehu. Toť citace fíry z pendolina.
Drne, co když zavřeš oči a zrovna v tu chvíli mineš návěstidlo "stůj"? Já vím pravděpodobnost je opravdu malá, ale náhoda je blbec.
Nebo si myslíte, že i pilot může být neomylný a třeba může zapomenout při příletu vysunout podvozek? Asi ne, že.
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 11:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Až na to že za pilota tohle obvykle hlídá nějaké další zabezpečení, pokud si ho sám nevypne, a přesto vím o mnoha případech kdy to letadlo prostě posadil na břicho...
http://www.hvozd.eu
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 11:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co za pilota tohle obvykle hlida, muzu se zeptat ?
Teda pokud pominu toho druheho mameluka v cumaku ...
Pavel
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 11:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spock,Pjp:

Je to jen příklad, ale u menších letadel např. typu PA 46 - 310 P si to hlídají piloti sami.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 12:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja bych si dovolil drze tvrdit, ze na kazdem letadle si to piloti hlidaji sami, cim to ?
A ostatne i ty ostatni systemy, pokud ovsem jsou vubec instalovany, maji pouze doporucujici roli, nikoliv prikazovou. Teda snad az na jeden a to antisrazkovy system a i to je takove sporne. Takze zase klidek.
Ostatne na masince je LVZ a tak projet stuj preci nejde, ne ?
Pavel
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 14:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp:...Ostatne na masince je LVZ a tak projet stuj preci nejde, ne ?...

A na to jsi přišel jak?Mít na mašině LVZ nebo LS-90 není zarukou neprojetí návěsti stůj.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 14:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to divne, ale ja to vim a s me strany to byla pouha provokace ... nebo-li ironie ... ;-)
Pavel
Hnidopich :-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.89.31
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 18:45:22    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím nezaměňovat LVZ s LS 90! LVZ (Liniový vlakový zabezpečovač) je zkratka pro VZ s liniovým přenosem mezi jeho traťovou a mobilní částí, to jest třeba i ETCS L2, narozdíl od liniového systému LS 90, což je mobilka našeho "slavného 'někdy' živáku"..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 18:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

co když zavřeš oči a zrovna v tu chvíli mineš návěstidlo "stůj"?

Když jedu ke STŮJ, vím o tom dost dlouho dopředu, abych zastavil i se zavřenýma očima. Navíc to míjení s oslňujícím netrvá minuty, ale sekundy. Před návěstí STŮJ totiž přechází návěst VÝSTRAHA. Od ní již jedeš jinak, než na VOLNO. Tvá doměnka je tak trochu mimo porculán.

Baví vás tu dělat z komára velblouda?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 19:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich:
nezaměňovat LVZ s LS 90! LVZ (Liniový vlakový zabezpečovač) je zkratka pro VZ s liniovým přenosem mezi jeho traťovou a mobilní částí, to jest třeba i ETCS L2, narozdíl od liniového systému LS 90, což je mobilka našeho "slavného 'někdy' živáku".

Podle tebe LS90 nepřenáší návěsti? Tedy jestli jsem tě dobře pochňápal.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 19:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn

Když jedu ke STŮJ, vím o tom dost dlouho dopředu, abych zastavil i se zavřenýma očima

Já to vím, jen jsem si tak trochu rejpnul, nemyslel jsem to zle. Ale snad s tebou nepojedu, když zrovna budeš mít zavřený oči. Nemám moc rád, když mě veze fíra co při cestě zavírá oči
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 19:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

To máš blbý, těžko zjistíš, že tě vezu zrovna já, slepec.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hnidopich :-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.89.31
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 19:52:59    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Přenáší. Jen jsem chtěl připomenout, že platí tvrzení, že LS 90 rovná se LVZ, nikoli tvrzení, že LVZ rovná se LS 90 (či, že jde o implikaci, nikoli ekvivalenci)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 20:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LVZ je prostě blbější, než LS90. Lze to napsat i jednoduše. Ne tu machřit s matematickými termity.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hnidopich :-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.89.31
Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 20:21:38    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ani bych neřekl blbější, ale spíše více obecnější. LVZ nemusí být jen naše LS 90, ale i spousta dalších liniových VéZetek...toť vše :o)
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 13:21:30    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kam to napsat, tak to napíšu sem:

Našla by se nějaká dobrá duše, co by mi ofotila...... a na mail zaslala vyplněnou (a v reálu použitou..) Zprávu o brzdění (ZOB) platnou pro některý z těchto spojů:

R 422/423 Cassovia (popř. R 420/421 Excelsior)
R 374/375 Pannonia
R 208/209 Vltava
EN 352/353 Johannes Kepler

PS: Na datumu či hodině ani směru jízdy v celku nezáleží, nemusí to být nutně ani letošní GVD i když byl bych radši...

Předem dík...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 13:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím tě, k čemu ti to bude?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 13:46:13    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pes38:

Řekněme (slovy diplomata) "soukromé studijní účely"...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 15:14:59    Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich:
že platí tvrzení, že LS 90 rovná se LVZ, nikoli tvrzení, že LVZ rovná se LS 90 (či, že jde o implikaci, nikoli ekvivalenci)
Máte curling v matematických průjmech. Pokud a = (rovná se) b, tak i b = a.
Též bych nemluvil o implikaci (ta se týká vztahů mezi výroky, a "LS90" či "LVZ" výroky nejsou), ale o příslušnosti prvku (LS90) do množiny (všech LVZ, která se klidně může nazývat "LVZ").
Asi jste chtěl říct něco ve smüslu, že každá beruška je brouček, ale ne každý brouček je beruška, kde beruška je LS90 a brouček je LVZ.

Pokud chcete příklad LVZ v CZ, tak v metru jich jezdí hned několik různých typů :-(.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 17:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAUL RED ADAIR:
(popř. R 420/421 Excelsior)

Škoda, měls to sem napsat dřív. Dnes dopoledne jsem bržděnku na 420, originál slovenskou z Košic do Chebu vyhodil do koše v Chebu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.33.184
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 18:57:04    Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu nakousla spolehlivost letadel a jejich přístrojů, před asi půl rokem bežel na ČT2 cyklus letecké katastrofy, coby dokument o skutečných leteckých nehodách. Až se nechce věřit, jaké hloupé příčiny vedly k tragickým následkům.
Často chyby stejné jako v autoservisu v poslední stodole, zapadlé správkárně v depu nebo stanici Vidlákov...
Dovolím si je připomenout:
Po mytí zapomenutá přelepka Pitotovy trubice. Nikdo si toho na bílém letadle nevšim, protože to zalepili bílou isolepou místo červené (červenou neměli). Nefuknční výškoměr, náraz do hor.
Únik paliva z nádrží do křídel, signalizace nedostatku paliva. To Boeingy dělávají, vždyť jsme brali plné nádrže, letíme dál. Až skutečně došlo palivo. Palivo unikalo protože někdo místo předepsané hadice použil něco "z ponku" protože předepsaná hadice nebyla ve skladu.
Srážka startujícího a stojícího letadla. Ve špatně srozumitelné vysílačce došlo za mlhy a na letišti jehož radar fungoval jen pro některé typy letadel k záměně povelu najet na startovací dráhu a povolení ke startu. Piloti chtěli odletět honem, aby jim vyšly hodiny.
Řízení letadla 15letým klukem, co byl příbuzný s pilotem.
Utržení tlakotěsné stěny, jež někdo připevnil menším počtem a slabšími šrouby než měl. Utrhlo se po 3 měsících od opravy ve výšce 10km.

Mj. jsem zvědav, co se dozvíme o tom nákladním boeingu co se včera při startu zlomil na dvě půlky. Že by měli podložené relé přetížení?

A to jsme v letectví, nejbezpečnějším druhu dopravy, přímo výkladní skříni dopravy s vysoce profesionálními zaměstnanci...ne u upachtěné 810 co jí upad kardan, protože někomu nešly zašroubovat šrouby, tak je zatlouk.
A sorry za off topic.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 19:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

originál slovenskou z Košic do Chebu vyhodil do koše v Chebu.

Já myslel, že se to odevzdává...

Njn, myslet znamená...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744