K-report
 

Archiv do 26. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 26. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 16:32:54    Odkaz na tento příspěvek  

Drn 1798: Víc ti k tomu nepovím. Snad jen to, že i tak tě může jakýkoli fíra vyhodit i s povolením.
Je to povolení, ne příkaz, nebo služební průkaz s doložkou.


Jednou mi taky přišel k mašině u "spacáku"(129) na hlaváku nějaký "rypák" z "vyšší organizační jednotky", že se se mnou sveze na kontrolní jízdu do Popradu a hned mi nacpal pod nos bumášku.
Ten rok jsme zrovna začali jezdit Žilinu jednomužně na 2x s pauzou v Oc, takže věděl, že vlevo je na mašině místo.
Napřed jsem mu tu bumášku prolezl včetně fotek v občance, pak vrátil a pozval jej dál k výstupu na stroj avšak s podmínkou, že na mašinu odmítám jeho obrovský batoh a dvoje lyže, co měl přes rameno.
Odtud - potud. Chlapec ten výlet zmeškal, se mnou nejel a stěžovat si pravděpodobně nedovolil.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 16:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host:

Třeba ani z ČD nebyl, jenom chtěl ušetřit. Umně vyřezaná brambora to ale nezachránila....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 16:43:51    Odkaz na tento příspěvek  

Drn 1798
Měl blízko, na FMD/MD někde ořezával tužky či co.
Něco jako dříve náš Honza, co včil šéfuje na O12.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 16:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 17:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

popelářem, mohl bych se svézt na té stupačce a půjčíte mi zakoulet si popelnicí?

A já si toho popeláře na dvě minuty zkusil! I na té stupačce mě svezli až na roh ulice. Bylo mi tehdy asi 10...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 19:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo :Vykati netřeba, jsem příliš mlád na to, aby se mi vykalo
Nedělej machry, že si mlád, jěště dostanu depku ze svého "stáří"
Olé ty kluku šikovná naučil si tupce Máš u mě svezení na uhláku
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 19:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

děkuji...jak prosím změnit písmo? Vidím že odlišujete něco do kurzívy a to mi nějak nejde..

Zapni si ICQ .. to umím i já .. žes to neřekl před týdnem,bys dostal školení ...


ICQ 237-113-861
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.92.10
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:02:57    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Předpokládám, že ho svezeš na tom uhláku, né na mašině...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubino: No a? Na mašině se už většina z nás vezla, ale kdo se může pochlubit jízdou na uhláku?
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubino: Na mašině ? To se nesmí.. jěště by se přišlo na to jak jsem tam k ničemu Na uhláku to zakázaný není Nebo snad jste někdo viděl na uhláku napsáno" Přeprava osob zakázána"?
Pes38: Jen jěště chvilku dráždi hada bosou nohou a pojedeš POD uhlákem
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K jízdě na stanovišti osobě nepovolané bych řekl asi toto:Vloni jsem vezl na stanovišti nějakou doktorku od hlavního hygienika,která vypracovávala posudky na vliv pracovního prostředí na psychiku,měla povolení ministerstva dopravy.Měl jsem tenkrát problémy se skluzy na regině a chytil jsem 12 minut sekeru.jedna cestující si stěžovala a neopomenula uvést,že jsem měl na stanovišti "slečnu".Dost jsem se navysvětloval o co a koho šlo.A proto říkám a souhlasím s Drnem,chodím do práce vydělávat peníze a ne aby mi někdo strhnul premie(v tom lepším případě)za to,že jsem někoho vezl,kdo tam neměl co dělat.Nevíme dne ani hodiny,kdy kdo přijde na kontrolní návštěvu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Mě už nic nepřekvapí, já už jel na dveřích třema tunelama.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar:no někdo tomu říká skluz ale 12 minut odpovídá průměrné délce aktu samého Jen jestli ty nás tady nehoupeš
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:51:02    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry 1546 : ..no někdo tomu říká skluz ale 12 minut odpovídá průměrné délce aktu samého..

Kdepak ! Pouze 8 vteřin ! Ostatní je promr..ný čas.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 21:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: a že je okolo toho tolik keců...8 sec a dokonce se ohledně toho vedou války
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 22:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Si děláte srandu pánové,ne ..??


ICQ 237-113-861
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 22:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďo, vždyť toho tolik neřekli...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 22:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale kdo se může pochlubit jízdou na uhláku?

Tak na uhláku ne, ale na brzdařské budce na cisterně. Kdysi jsem nastoupil po konci taneční zábavy v Rokytnici U Přerova nastoupil na nákladní vlak co poblíž zastavil a byl jsem přesvědčen, že právě tento vlak jede do Přerova. Omyl jsem zjistil za pár minut, když jsem se řítil po dluhonické spojce. Jako na potvoru to mělo volno a první zastavení byl Český Těšín Ale byl to dobrý zážitek
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 22:47:51    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Lubino: Na mašině ? To se nesmí.. jěště by se přišlo na to jak jsem tam k ničemu Na uhláku to zakázaný není Nebo snad jste někdo viděl na uhláku napsáno" Přeprava osob zakázána"?
Pes38: Jen jěště chvilku dráždi hada bosou nohou a pojedeš POD uhlákem.

Náhodou jsem nahlédl do předpisu O2 a co nevidím, i pro přepravu nežádoucích osob (včetně Psa 38) v uhláku je třeba POVOLENÍ. Tady je část čl. 20:
Pro povolení jízdy ve služebním a nákladním voze, na stanovišti strojvedoucího a vstup do
telekomunikačních objektů, řídících stanovišť elektrodispečerů, napájecích stanic a spína-
cích stanic pro funkce OJ/VJ/SOJ neuvedené v příloze č.1 je potřebné vyžádat souhlas od
příslušného odborného útvaru uvedeného v příloze č.1
Je vidět, že naši předpisáři mysleli na vše.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44792
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 02:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Vlak nejel na Žižkov a nepotřeboval vodu?


já už jel na dveřích třema tunelama

A opravdu ty dveře jsou za jízdy blokovaný i zvenčí? Měl jsem už doskrát možnost si to celkem bezpečně vyzkoušet (i když jednou i tunelem, kde bych asi zdechnul v těch výparech z toho verku vpředu), ale nějak o to snad ani nestojím. Co kdyby to otevřít opravdu nešlo.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44794
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 02:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor:
A pokud je mi známo, platí jen na jednu jízdu.
No ještě aby to byla režijka....


Jednorázové existují. Že by neomezené (resp. omezené platností) už ne?

Formátování textu:
Možností je více, jen je třeba si dávat pozor, u některých prohlížečů ty „obrázkové“ metody občas selhávají.

8 vteřin nebo dokonce sekund, to je zase debata. Hlavně asi trochu jinam. I když stále lepší, než kdyby to bylo v nehodách.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2725
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 07:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy jsem nešlyšel, že by se vyskytoval šotuš pošťácký nebo hasičský

No tak zrovna hasičskejch šotoušů je celá řada a mají na to voddíly a soutěže.

Co se týče pošťáckého šotouše, tak o jednom vím, byl trošku chabrus na nervy a strašlivě dbal na dodržování předpisů v poštovním styku. Převzal třeba objemný balík, přeměřil, převážil a pak pronesl silně koženým hlasem "zásilku nepřijímám k přepravě, protože překročila dovolenou hmotnost o 2 gramy !!! Po pár měsících se snad měl nějak vrhnout na zákazníka, co se dopustil trestného činu útoku na poštu, neb se nedal tak snadno odbýt. Svědkové tvrdili, že krom VéBé přijel před poštu i sanitní vůz a od té doby se po dotyčném slehla zem.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2726
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 07:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladík od mala touží státse ouředníkem. I bude ve strašné touze po tomto zaměstnání obcházet všechny kancly ve svém okoli, klepat na jejich dveře a říkat: "Dobrý den, mohl bych tady s vámi chvilku posedět? A půjčil byste mi razítko, abych si to mohl zkusit?"

Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 08:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A opravdu ty dveře jsou za jízdy blokovaný i zvenčí?

Blokovaný ne, ale byly zamčený.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
pucek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.98.225
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 11:08:58    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/150463-v-pozemni-doprave-si-nejvice- vydelaji-strojvedouci.html
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 12:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pucek:

25000 brutto průměrné mzdy je almužna.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Cybob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 13:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Sedím osm hodin denně v kanclu za 23000 brutto a bez rizika. Plně s Vámi souhlasím, o dva litry víc za práci kdy má fíra na stanovišti od dolů jednu část na Pankráci a druhou ve Strašnicích je opravdu almužna. Znám se osobně s jedním fírou (neřeknu odkud ani to, co mi umožnil, nejsem práskač ani mu nechci způsobit potíže) a ten mi potvrdil přesně to, co tady píšete. Jinak přeju hodně km bez nehod a černých pasažérů na háku
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7771
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 13:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takovou almužnu chci taky.....
(tim nechci řešit jestli fíři maj moc nebo málo)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smutné je,že údajný benefit týden dovolené navíc o které píšou je ze zákona,nápoje na pracovišti zdarma - v létě povinnost zákonem daná,a že by v zimě neměli ve fabrice kohoutek s pitnou vodou ? To se mi nechce věřit.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takovou almužnu chci taky.....

No tak hup, Bobku, pojď mezi nás, pořád berem s otevřenou náručí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne,dneska už ano. Před pár léty to bylo horší a než se maturant dostal z dílen do pozice kandidáta. Taky tento personální kolaps bude železnice dlouho dohánět. A jinak s tím platem,ono to bude podobné jako u nás. Pokud odečteme všechny možné příplaty za směnný provoz (sobota,neděle,noc) a u vás ještě stravné,dostáváme se do průměrné mzdy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím, Pekelníku. Je taky trapné, když statistici, co psali ten článek, vydávají zákonem zaručené záležitosti za benefity. Je vidět, jak se třeba u kamioňáků dodržuje ZP.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
VýpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:28:16    Odkaz na tento příspěvek  

Když jsou na dráze takové superplaty, proč nestojí před nádražím, nebo depem fronta zájemců o práci ???? Už jsem to tu jednou psal. Čerství maturant, zájemce o práci výpravčího, po zjištění, že nebude mít dvacet tisíc čistého, se bez váhání otočil a bez pozdravu odešel ...!!!???
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VýpravčíXY:

Dnešní mladí MISTŘI a MISTRYNĚ světa sice sami nemají nic moc co nabídnout na trhu práce, o to ale mají vyšší požadavky. Představují si nástupní plat nad 30000 netto a práci od 7 - 15. So a Ne samosebou volné.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odečteme-li noční, SoNe příplatky, stravné, ztížené pracovní podmínky atdatdatd... dostaneme se na lépe placenou pokladní v supermarketu s nádherným pracovním prostředím, vysokým stupňem bezpečnosti a nádhernou pracovní dobou. Chytrolíni pojďte mezi nás a zkoušet štěstí.Budete taktéž královsky odměněni
754 forever
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: Smutné je,že údajný benefit týden dovolené navíc o které píšou je ze zákona
Ze kterého zákona, prosím?

A co se týče platu strojvedoucích, tak jeho výši určuje především trh, nic jiného.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: Dal jste výpověď a k 1. říjnu nastupujete na pokladnu do Tesca?
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VýpravčíXY & Drn:
Věřím, že takoví "mistři" existují, ale že by obecně dráha čekala v posledních letech s otevřenou náručí na všechny uchazeče o zaměstnání, to bych ani náhodou netvrdil - většinou je to o dalekém dojíždění (lépe se přestěhovat), čekání na uvolnění místa, častých návštěvách personálního a budoucích nadřízených s dotazy či se neuvolnilo místo a samozřejmě o známostech.

Houba: Zajímavé, že ani před supermarkety nestojí fronta zajemců o práci (která má daleko nižší nároky a tedy i více možných uchazečů)...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1824
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200:

Jo? Tak trh? A kolik nám tedy trh přidá, když v zemi chybí cca 600 fírů? Dvojnásobek, trojnásobek? Však neboj, oni nám přidaj. Kolektivka se blíží.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javorino, co mne taháš do supermarketů? Já jsem o nich nepsal ani řádek. I proto, že vím, že práce v pokladně v supráku je na mašli. Já bych to nedělal.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odečteme-li noční, SoNe příplatky, stravné, ztížené pracovní podmínky atdatdatd... dostaneme se na lépe placenou pokladní v supermarketu s nádherným pracovním prostředím, vysokým stupňem bezpečnosti a nádhernou pracovní dobou. Chytrolíni pojďte mezi nás a zkoušet štěstí.Budete taktéž královsky odměněni

Však my přijdeme...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jo? Tak trh? A kolik nám tedy trh přidá, když v zemi chybí cca 600 fírů? Dvojnásobek, trojnásobek? Však neboj, oni nám přidaj. Kolektivka se blíží.
Ano, přidají vám, ale nebude proto, že je práce strojvedoucího náročná a odpovědná, ale proto, že je nedostatek strojvedoucích na trhu práce.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: netřeba, já se navozím uhlí sám až až, Cargo, PP Plzeň

Zde jest mé icq(269912340), kdyby se třeba vyskytla potřeba konzlutovat další IT záležitosti

Umbrtka je nejdůležitější...
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:No tak hup, Bobku, pojď mezi nás, pořád berem s otevřenou náručí.
K tomu by Ti dneska něco (od plic) řekl náš mladej. Mají domluvenou praxi v jednom nejmenovaném depu nad Labem. Při první praxi se jim dostalo vřelého uvítání, s tím jak je perfektní, že se ještě najdou zájemci o post strojvedoucího, notabene se vzděláním oboru. Pak následovalo proškolení MPBP a OP16. Dneska kdy tam byli podruhý, jim tentýž pracovník řekl, kluci já nevím co s váma, na mašinu vás pustit nesmím, a dílenský vás nechtěj. V dílně si připadali jak obtížnej hmyz. Kluci jsou z toho dost votrávený a přemejšlejí, že si to domluvěj u UNIDA. Přitom nejde o žádný šotouše, ale o kluky s opravdovým zájmem o obor. Takhle si ČD případný zájemce akorát votrávěj. Chápu, že ten strojmistr má fůru jinejch starostí, než se starat vo študáky, ale tahle je to fakt na nic. Sami kluci řekli, že by byli radši ve škole, než se takhle flákat
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1840
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 19:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však my přijdeme...

Ty při prvním střídání se mnou opět odejdeš.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 19:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jáchym_a_stroj:

No to je na howno. Sice jde o cargo, ale je to smutný. Zkuste to v Práglu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 19:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dílenský vás nechtěj. V dílně si připadali jak obtížnej hmyz. Kluci jsou z toho dost votrávený

ono nějak nejde jen o nováčky, před pár lety jsem taky procházel dílnou v E - kurzu a ten přístup nebyl o nic lepší. Ale abych nebyl nefér ke všem, tak se našly v depu i malé výjimky a bez problému vysvětlili a ukázali co bylo potřeba.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 20:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek:

Třeba Myškin, ne?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 20:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: s Myškinem v pohodě, známe se už hodně dlouho
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 20:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek:

No to je mi novinka.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 20:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dal jste výpověď a k 1. říjnu nastupujete na pokladnu do Tesca?

Však my přijdeme...

Na výpověď nevypadám jsem v té práci spokojený,a kliďánko se chytrolínci přidejte.Líbí se mi jak vášnivé diskuze vždy spustí otázka mezd strojvedoucích. Je mi u prdele hromada blábolů o pomatených šotouších, narážky závistivých tupohlávků modrokřídlých kteří budou raději mrčet než by se dali do práce a k potřebné kvalifikaci si tu cestu našli. Není to mnohdy neschopnost je to jen lenost.

Pane S200 pokud někdy přijmeš pozvání na výlukovou dvoudenní směnu v celé podobě, kdy vyměníš 4 lokomotivy, přerušení na odpočinek bude sotva 4,5 hodiny a to dopoledne, bez možnosti se vys.at, umýt ruce, bez pauzy na jídlo protože na obrat dojedeš zpožděný, navíc lokomotiva vypoví službu a jiná poblíž není asi přehodnotíš ten blábol že naše profese není náročná.
754 forever
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: Kde jsem, prosím, napsal, že profese strojvedoucího není náročná? Děkuji za odpověď.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:08:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba:

bez možnosti se vys.at

Tak daleko má láska k ČD ještě nedospěla, abych si kvůli ní nedovolil luxus úlevy. Přece si nepoškodím peristaltiku. Chce to jen se stojckým klidem říct vykulenému výpravčímu "zatím to shoď, jdu se vys..t"
A funguje to i bez dispečeráků.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1873
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty při prvním střídání se mnou opět odejdeš.

Jen si pindej, na to my jsme zvyklí.

(Už jsem přežil horší případy)
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo říká, že bys to nepřežil? Nejsem Vietnamec, psy zásadně nežeru, i když maso nemaj špatný. Navíc jsi trochu tučný a já rád libové....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...přežil psychicky, nikoliv fyzicky...

PS: Já rád bůček , ale pokud možno libovej
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já rád bůček

Tak jo, Bůčku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z mála věcí, co sedí - zhubnout bych měl. Njn, to je z toho, že nelítám kolem tratí s foťákem
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z mála věcí, co sedí

Hmm,možná si myslíš, že se zeptám, co teda nesedí. Ale nezeptám, je mi to fuk.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 21:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm,možná si myslíš...

Ani mě to nanapadlo...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744