K-report
 

Archiv do 3. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv do 3. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 19:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Oslavanech se dnes fíra s vlakošem bavili o tom, že tam někdo vykrad nádraží.
Jinak cestující tam jistě uvítají, že se mohou projít 3 km do Ivančic pro jízdenky.
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no jo ale tady se jedna o jizdni doklady, jako treba mesicni atd, jizdenku si normalne muzes koupit ve vlaku
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš kuba:
Co můžeš chtít po šuplíkantovi.Vždycky z něho vypadne nějaká hloupost.Být trochu rozumnější,tak by věděl,že jízdenky na IDS se nemusí kupovat jenom na nádraží.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainster: Tak to jo, ale když chceš levněji na IDS jízdenku, tak máš smůlu.
Mallard: Bez urážek, prosím.... Kde tedy v Oslavanech chceš koupit IDS jízdenky?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemožnost nákupu jízdenek IDS JMK v neobsazených železničních zastávkách celkově považuji za jeden ze slabých článků jinak velmi dobrého IDS JMK. Aby měl průvodčí u sebe spostu druhů "ídéeskových" jízdenek, by šlo asi těžko, tak by to spíš chtělo automat na jízdenky. To by snad nebylo tak těžko realizovatelné.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš kuba:
Jízdenky mají třeba v trafikách. A o tom, jak kvalitně vykonává svoji funkci,vím své.
Tak jak jsem žil,žiju dál
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud mají jízdenky IDS JMK i v oslavanských trafikách, tak by se snad docela slušelo to na tu vývěsku napsat, že ta možnost zakoupení je (byť v omezeném sortimentu) i daleko blíže než v těch Ivančicích...
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard: V trafikách sice jo, ale obávám se, že jen v Brně. Samozřejmě se mohu mýlit.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 21:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš kuba: i třeba v Tišnově v jedné trafice se prodávají jízdenky možná jich je více ale nevím o tom , vše je o ochtotě a domluvě majitele či pronájemce a IDS JMK.
Ty automaty mě taky pěkně štvou
v takovém Níhově dnes si ani tu pitomou jízdenku člověk nekoupí
xxx 037-x FOREVER;-)
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 21:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna: Hlavně, že u vás v Tišnově se lupeny prodávají na nádraží. V Níhově nezbývá než jet na zlodějský jízdný ČD. IDS lupeny
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 22:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenky IDS: nevím, jak je to v oslavanských trafikách, záleží na tom, jestli se trafikantovi vyplatí - je tam nízká marže a má v tom utopené peníze. A stejně by měli jenom cvakací jednorázovky v několika nejběžnějších hodnotách. Ale v Oslavanech je pošta, kde by měli prodávat kompletní sortiment včetně kupónů (mimo úsekových, ale ty platí jen v busech a tamtéž je i koupíš). A je to, na rozdíl od nádraží, ve městě.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 22:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k fotce z Oslavan:

Až teď mi to došlo: pokladna na zastávce Oslavany.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 22:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: No a co?
Proč by to nešlo s průvodčíma? V IDSOK vydávají IDS jízdenky přímo z POPky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 23:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš Kuba:
no tak když to jde jinde, tak by to snad šlo i v JMK, ale je fakt, že teď tomu tak není. Ale ať by to bylo v automatu, nebo u průvodčího, tak potom by už nevadila zavřená pokladna na jakékoliv zastávce (nebo i stanici) nevadila, to je jasný.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 00:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš kuba: Pokud vím tak jste tu řešili i trafiky, to je jasné ,že to prodávají i v budově
xxx 037-x FOREVER;-)
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 08:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš kuba: Žeň to až na ministerstvo dopravy... Řešíš voloviny... Ti ci z Oslavan dojíždí pravidelně mají určitě nějaké předplatné, ti co pravidelně nejezdí s tím určitě nějak počítají a těch pár šotoušů co si jede projet lokálku má beztak nějakou síťovou jízdenku... Mě spíš přijde zarážející proč tam v roce 2008 jezdí 40 let staré vraky ve stylu 850...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 08:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky si říkám, a 1-2 jízdenky IDS JMK se v peněžence většinou najdou.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 09:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě tady nejde o to, že "lidi s tím nějak počítají" nebo "nějaká jízdenka se vždycky najde", ale prostě o to, že když nastupuji do jakéhokoliv busu IDS JMK, můžu si koupit jízdenku u řidiče, když nastupuji do vozidla MHD Brno, tak si ji můžu (byť s přirážkou) koupit taky, takže tu jízdenku nakonec dostanu, což v případě neobsazených zastávek a cesty vlakem prostě neplatí.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 09:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a jen tak čirou náhodou, není tam někde v okolí taková ta žlutá věc s čudlíkama které se říká automat?
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 09:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako na neobsazených železničních zastávkách mimo Brno? Nikdy jsem žádnou neviděl, a to jsem těch zastávek projel docela hodně. Kdyby to tam "čirou náhodou" (v těch Oslavanech) bylo, tak není co řešit, na ten papír s informací o ukončení provozu pokladny napíšou "jízdenky zakoupíte v automatu" a je to. Jenže ono tomu tak není...
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 10:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Automaty na jízdenky IDS provozuje pouze DPMB a to výhradně na svých zastávkách v Brně. Na těch vlakových zastávkách by je musela provozovat dráha, a to bychom od ní asi chtěli moc - když zatím "neumí" provozovat ani automaty na vlastní jízdenky (... i když ten současný pokus vypadá docela nadějně)
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 10:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo vlastně.. To mi nějak nedocvaklo... srry
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 10:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin: Hmm, hlavně že osočuješ ostatní, že?
Jinak automat je třeba v Bílovicích, byť ne na nádraží.
S 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.215.201
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 13:46:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k fotce z Oslavan:

Je tam napsáno :
Od 10.12.2006 bude pokladna uzavřena....

buď tam mají chybu a bude uzavřena letos, nebo je pokladna uzavřená od prosince 2006.

Díky za upřesnění.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 14:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S 123: Ta už je uzavřená dlouho, zřejmě od prosince 2006, chyba to není.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 18:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ona bude 10. 12. 2006 na zastávce Oslavany uzavřena osobní pokladna a kdo chce jízdenku IDS, může si ji koupit ve 3 km vzdálených Ivančicích. To oznámení je fakt kvalitní!
Redblood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 11:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S 123. Ta pokladna v těch Oslavanech je opravdu uzavřena od 10.12.2006 pokud se nepletu, tak provozní doba tam byla Po - Pá 06:00 - 13:00
E-mail:cermak.lubos@selfnet.cz
ICQ: 292 - 659 - 657
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 13:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo náhodou fotku (dnes již pravděpodobně neexistujícího) nákladiště Brumovice na trati 255 Hodonín - Zaječí?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 22:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár drobných postřehů z mé dnešní cesty po jižní Moravě:

Trať do Pohořelic, zpívající svou labutí píseň, obsazení vlaku 14672:
Vranovice nástup 10 cestujících
Přibice +0/-8
Velký Dvůr vlak projel
Pohořelice výstup 2 cestujících (včetně mě)

vlak 14673:
Pohořelice nástup 7 cestujících
Velý Dvůr vlak projel
Přibice +0/-4
Vranovice výstup 3 cestujících (opět včetně mě)

Jak se na jiných diskusních stránkách mluvilo o občasné nákladní dopravě na této trati, tak v Pohořelicích stojí 7 nákladních vagonů, na jedné manipulační koleji 1 ze Štúrova a na 2. manipulační koleji potom 6 vozů, 2 s cílovou stanicí Cheb, 1x Ostrava střed, 1x Ostrava-Bartovice, u 2 je na lístku napsáno "prázdný vůz".

Chvíli jsem sledoval provoz v zastávce Rajhrad, po projetí nákladního vlaku směr Břeclav v cca 19:20: po projetí vlaku svítilo na návěstidle autobloku "stůj" 1 min 31 s, další 1 min 6 s byla výstraha, poté už bylo opět "volno".

A abych navázal na nedávnou diskusi o prodeji jízdenek IDS JMK na železničních zastávkách, tak v Rajhradě funguje osobní pokladna v pracovní dny do odpoledních hodin; na rozdíl od doby před 3 lety je otevřena i několik hodin v sobotu i v neděli. Ovšem pokud je zavřeno, tak žádný automat na jízdenky zde není, zato automat na kávu a další nápoje je umístěn přímo venku, takže jízdenku IDS JMK večer na nádraží nekoupíte, ale kafčo si dát můžete...



(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 09:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Ono s těma jízdenkama je to jedno.. Viz moje cesta minulou sobotu. Jel jsem ze Slavkova do Kyjova, s tím že pojedu i zpět, tak jsem si koupil zpáteční do 26 let á 50 Kč. Při cestě tam mě nikdo nekontroloval. Následoval přesun na ranč do Dubňan s tím že zpět pojedu opět z Kyjova, ale situace se zkomplikovala tak jsem jel z Mutěnic do Brna, opět do 26 let za 44 Kč. Kontrolovanej jsem byl jen v šukecu do Zaječí. Ze Zaječí i když jsem nastupoval do vagonu kde byl průvodčí tak mě až do Brna nikdo nekontroloval. Takže ten kousek z Rajhradu se dá klidně střihnout na černo bez lístku (několikrát jsem tak jel z Vojkovic, Popovic a z Modřic)... Kdybch to věděl že to bude probíhat takhle tak si za celej den koupím jízdenku jen z Mutěnic do Zaječí...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 09:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2:
tak já bych na tohle náturu neměl, na černo bych si netroul jet asi nikde.
Ale je fakt, že zrovna v té relaci Břeclav - Brno mi přijde asi nejvíc, že ti průvodčí snad nechodí. A jednou jsem se tam setkal s tím, že průvodčí si pár minut prostě povídala s nějakou kámoškou, a když snad právě v Rajhradu nastupovalo víc lidí, tak ještě povzdychla "proč jezdí toli lidí a kam všichni jedou"...

Jo a tvůj příspěvek mi dal vzpomenout ještě na další zážitek: jel jsem z Třebíče prvním ranním vlakem směr Brno, měl jsem u sebe jízdenku IDS JMK a věděl jsem, že v Náměšti musím vyběhnout z vlaku, označit ji v označovači a do stejného vlaku zase nastoupit. Říkal jsem si, že to řeknu průvodčímu, aby na mě kdyžtak pár vteřinek počkali, ale k mému údivu ke mně průvodčí za celých 20 km nedošel. A to jely jenom 2 vagóny, vzájemně neprůchozí, ale mezi tím byly 2 zastávky a to přejít mohl, ať mi neříká, že tak dlouho kontroloval lístky v 1. vagóně...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 09:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem si vzpomněl na jeden postřeh ze včerejška, když jsem jel 3-dílnou Regionovou z Veselí nad Moravou do Hodonína, všiml jsem si, jak je na stěně motorového vozu nálepka "WC je umístěno ve vedlejším vozidle" nebo tak nějak. Podle toho, co jsem si vždycky myslel, tak 3-dílná Regionova je jedno vozidlo, možná tedy složené ze tří vozů. Opravte mě, jestli se pletu. Ale nebyla by to první věc, stačí už hlášení "příští stanice: Rohatec zastávka". Jo a ještě k Rohatci: na zastávce přestali prodávat jízdenky před cca 3 lety, ve zdejší stanici je neprodávají od 18. 8. tohoto roku...

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 09:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Já bych tohle neřešil. 99% lidí stejně neví jakej je rozdíl mezi ucelenou jednotkou a klasikou a jakej je rozdíl mezi zastávkou a stanicí...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 17:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati do Pohořelic jsem si ještě všiml jedné věci - kousek před Pohořelicemi trať vede po mostě nad rychlostní komunikací a z obou stran k tomu mostu znatelně stoupá.
Nevíte někdo, když se toto přemostění (odhaduji v 1. pol. 90. let) stavělo, postavila se drobná přeložka trati s mostem? Nebo byla trať dlouho vyloučena a došlo k dobudování náspu? Z dnešního stavu to již není patrné.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 22:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K diskuzi o trati do Pohořelic přidávám nějaký ten obrázek z Pohořelic:

- jižní (vranovické) zhlaví:


- prostor stanice:


- ukončení tratě:


Co mě zaujalo a je to patrno na předposlední fotce, že trať, která je nyní kuse ukončena před silnicí, evidentně dál kdysi někam pokračovala (zřejmě jako vlečka). Víte prosím někdo víc?

(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Redblood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 22:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Pokud se nepletu, tak se postavila drobná přeložka, a řekl bych, že to bylo někdy cca. kolem roku 1995, ale neber to jako 100% info.
E-mail:cermak.lubos@selfnet.cz
ICQ: 292 - 659 - 657
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 22:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Redbloodovi za informaci. Věděl jsem, že ještě cca na jaře 1993 se z Brna do Znojma jezdilo přes centrum Pohořelic a na jaře 1998, kdy jsem jel poprvé do Pohořelic vlakem, tak už tam ta rychlostní komunikace byla.
Koukám, že jsem se v Pohořelicích minul se svým jmenovcem asi o tři čtvrtě hodiny. No aspoň je na té jedné fotce vidět ten nákladní vagón ze Štúrova a dalších 6 vagónů do Ostravy/Chebu/prázdných na druhé z manipulačních kolejí...
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 22:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Taky už jsem o tý vlečce slyšel, koneckonců na mapě je ještě vyznačený. :-)
Jinak 12.8. na manipulační koleji před staniční budouvou žádný vozy nebyly a na kusé manipulační koleji bylo osm Easů a nakládali tam šrot.
Jinak na Mn na týto trati je turnusovaný lego 704 , ale v celkem nefotitelnou dobu (pobyt v Pohořelicích 20:31-20:51), ale kdyby se třeba v předchozích stanicích moc nemanipulovalo, tak by moh jet i dřív. :-)
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 22:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jé, tak zdravím, jmenovče!

S tím focením se váže trošku smůla jiného rázu, ujel mi vlak směr Vranovice, takže bohužel fotky bez osobního provozu. Ale na ten motoráček jsem koukal přijížděje ze směru od Znojma k Pohořelicím, takže jsem viděl jej projíždět po mostě přes R52. To stoupání vypadá docela dobře, zajímaly by mě jeho hodnoty...
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 22:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
po těch dvou dnech bych za to ruku do ohně nedal, myslím, že od toho "hrbu" dolů do Pohořelic bylo 18 promile.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 23:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a koukám, jak aktuální dokážou být Mapy.cz. V srpnu 2005, kdy jsem tudy jel na kole, už tam stopro žádná vlečka přes silnici nevedla.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 23:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tam jel, co si vybavuju, koncem října 2003 a koleje tam určitě nebyly už tehdy.
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 13:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:Vlečka vedla k cukrovaru,alespoň podle mých info.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 20:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Něco pro tebe....
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 21:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji mnohokráte za info .
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 14:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

263.001 dnes sejmula na Os 4954 za Brnem-Královým Polem sebevraha..Vlak byl pak stažen do Králova Pole, mašina si objela soupravu a pak pokračovala na Os 4627 do Břeclavi.
Asi do Králova Pole dojelo i IDSko se 754.023, protože stálo v cca 13:15 na 2. nástupišti s pár Bdmtee...
263.001 - Máša , 263.002 - Dáša . Unikáty z Moravy :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 14:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sakra, já to říkám pořád, že když někdo chce dobrovolně ukončit svůj život, ať tím neznepříjemňuje život těm, co v něm normálně pokračují. Vždyť je tolik možností, jak ho ukončit a žádné komplikace jinému nezpůsobit!
Mehdib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2008
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 14:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesněji se to stalo v zastávce Brno-Lesná směrem do Kr. pole. Podle informací kořeň stal na konci perónu a pak si to rovnou namířil pod kola soupravy. Pak už jsem slyšel jak se baví strojvůdce s průvodčím, zda mu to vzalo i hlavu a volali policajty.
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 15:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ta Lesná je nějak oblíbená, protože to už je 2 sebevrah za poslední 2 měsíce...
263.001 - Máša , 263.002 - Dáša . Unikáty z Moravy :-)
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 19:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nj a to pozůstalý, pokud má, neví že budou platit stím spojenou škodu. Kdyby si vzal rači prášky by udělal lépe...
A to sem Mášu i Dášu fotil v sobotu před Krpolem a za Kuřimí.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 20:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: Ono vůbec sebevražda moc rozumné řešení není, že? Proč nabízet prášky? Proč ne třeba Černovice, tam se třeba ze sebevražedných choutek vyléčil.
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 10:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 255 : kde vydržela mechanická návěstidla nejdéle, popř. do kterého roku?
Na trati ČEJČ-ŽDÁNICE jich bylo také možno nalézt?

díky za info :-)
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 11:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš Kuba: Je v likvidaci (pokud už se tak nestalo).

Fany: Trať 255 - nejdéle podle mě na odbočce v Čejči. Na trati do Ždánic byly určitě ve Ždánicích (torzo jsem fotil v 90. letech), nejspíš i v Uhřicích.
Cybob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 14:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: Kdyby si vzal rači prášky by udělal lépe...
Kdyby se šel raději zhoupnout na trolej nad manipulační kolejí (aby nedělal vepřové výpečky nad dopravní ) udělal by líp, měl by to i s kremací.
Volvo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 20:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I u nás je velké horko u drátů . Ale když ještě k tomu frčí Pendolino, aj tak sa to za chvílo všechno posere
LD trans Lanžhot
KT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.202.238
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 21:46:10    Odkaz na tento příspěvek  

Fany: V Čejči a na odbočce U Čejče byly až do počátku 90. let. Služba dle D2 na ždánické skončila už někdy v 70. letech, ale torza mechanik tam vydržela mnohem déle.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 03. září 2008 - 10:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč nabízet prášky? Proč ne třeba Černovice, tam se třeba ze sebevražedných choutek vyléčil.

Ano, ale za peníze z mých daní, a stejně účinnost léčby by byla nic moc - stejně jako u feťáků a alkoholiků...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 12:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2:
Ale to je přece ta tolik proklamovaná solidarita zdravých s nemocnými!
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 03. září 2008 - 21:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdarec, dneska byla el. výluka mezi Brnem hl. nádr. a Modřicemi a promenádovaly se tam tyhle mašinky:
714.004, 742.044, 750.308, 754.009, 754.023, T478.1001
A pár foteček...



Jinak poděkování fírům z dieslů .

(Příspěvek byl editován uživatelem Igi.)
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 03. září 2008 - 22:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak dnes bylo kolem trati 250 mezi Níhovem a Předklášteřím docela živo. Jedno ohnisko bylo prý i mezi tišnovským nádražím a šraňkama. Snad od R680...
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso