K-report
 

Archiv do 22. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 22. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 00:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte, jak já vám Brňákům závidím? V Praze a okolí seženete v pokladnách losy a jiné kraviny, ale jízdenky IDS bohužel ne (ty nejsou od letoška ani v prodejnách DP, pouze v automatech). Takže musím tahat zásoby jízdenek a tuny drobných na jejich doplňování. Kromě toho na většině stanic automaty vůbec nejsou, takže musím myslet dopředu, kdy co budu potřebovat.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 22:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
A taky řidič šaliny (tramvaje) prodává lístky, byť s 5-Kč přirážkou! Než se v Praze zavedly ty SMS-jízdenky, tak byl problém jet tramvají, protože třeba v sobotu odpoledne už měly trafiky zavřeno a jízdenku nebylo jak sehnat!
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 21:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotec

A mám tu jízdenku

Zítra jak bude světlo nafotím a hodím sem.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 21:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak na mezinárodní jízdenky. Letíme v pátek z Frankfurtu na dovču. Z Prahy Citistar pro 2 osoby 231 EUR. Noční jízdenka 800 x4 na sezení nebo 2000 za lehátko x4. Anebo se podržte 29 EUR příplatek k zájezdu a v den odjezdu a v den příjezdu jezdím odkudkoliv po Německu do Frankurtu můžu jet. Drsné co ? Jo jak se dá jet levně Mnichov? Citistar je asi 1700, ČD síťovka za 390 a Bayern ticket za 15 EUR či 22 EUR pro dva (Nebo jednoho první třída). Dokud nepojede ICE, je to stejně rychlé. Což je ale dost velký rozdíl. Občas se hodí, a ne každý ma FIPku. Jo ještě v týdnu platí třeba Dresdern 3 zóny za 4,5 EUR a to je až na Schona Gr.. Znáte někdo další podobné slevy ?
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 11:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: ČD síťovka 440, Bayern ticket 27, single 19 EUR
Vratislav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 1-2004
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 14:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prodám jízdenku+rezervaci lehátka:
Frankfurt.a M.-> Praha, vlak 353 (odjezd z Frankfurtu v pátek 19.září, 22:19), nekuřák, dole, globální cena 1725,- .
Nabízím za 1500,- (koupil jsem si jí omylem na jiný den - za blbost se holt platí)

kontakt: vrataf[at]centrum[dot]cz
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 15:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Od jedné průvodčí jsem se dozvěděl, že to je přísně zakázáno. Co cestující chce, to dostane a pokladní/průvodčí/výpravčí se mu do toho nemá co plést, pokud sám nepožádá o radu. Říkala, že už ji to jednou stálo prémie, když někomu vydala levnější jízdenku. Je to pěkně prasácký, ČD asi chcou nějak ušetřit.
Babilon: Mno a pak je taky blbý, že průvodčí nevydávají IDS jízdenky (ale v IDSOK to jde), vzhledem k tomu, jak se ruší na nádražích pokladny nebo zkracují jejich pracovní doby, tak pak cestující musí zaplatit víc. Automaty mimo Brno jsou velkou vzácností.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 21:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry zvedly se ceny, já psal, co jsem platil v dubnu, ALE CO DALŠÍ TIPY Platí ještě Blava Pendolinem za 432? Je to levnější, než to kombinovat banka a mezinárodní lístek z Kůtů. I když asi nejlepší je koupit Budapešť za 450 a vystoupit dřív.. Ale potřeboval bych nápady d Belgie a Holandska. Within Temptation hrají celý podzim takto daleko a letiště tam nikde po ruce nejsou
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 22:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

letiště tam nikde po ruce nejsou

Nevím, kde je "tam", ale ze Zaventemu (bruselské letiště) je to do veškeré civilizace maximálně kolem 100-120 km (cca 10 € jednosměrně ve všední den, 12 € víkendová zpáteční jízdenka). Jedinou vyjímkou je belgická provincie Luxembourg, jejíž jediné významnější město Arlon je sice 200 km z BRU, ale hned za hranicí velkovévodského Luxembourgu.
Busem stojí jednodenní jízdenka na celé Flandry € 5, vícedenní ekvivalentně.
Kolotomik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 11:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...tak já a ještě několik kolegů to řešíme tak, že cestujícího informujeme o všech možných variantách, které jsou pro danou relaci/destinaci k dispozici a zároveň mu sdělíme všechny výhody a případné omezující podmínky dané nabídky... a konečné rozhodnutí nechávám na něj... sice odbavení někdy déle trvá, ale já razím směr, že pokud se dostane zákazník k výdejní přepážce je pro mě důležité mu dát všechny alternativy a věnovat se mu tak dlouho, jak potřebuje... naštěstí hodně lidí si kupuje mezinárodní jízdenky v předprodeji, takže nikomu nic neujíždí
ne každý má čas si vyhledávat nabídky na netu nebo na vývěskách... od toho by měl být ten pokladník, který by měl zákazníka o výhodných nabídkách informovat a prezentovat mu možnosti... a pokud je i čas, tak třeba v dané lokalitě /pokud jsem tam byl/ doporučím zákazníkovi, co tam stojí za shlédnutí... beru to tak, že pokladníci jsou dneska zčásti také pracovníci v cestovním ruchu a měli by mít základní rozhled o turistických atraktivitách.. možná je to můj předsudek, ale když mezinárodní pokladník /a nejeden/ hledá město Linz v Německu, tak už je to docela špatný...
Ich verstehe Bahnhof....
Kdo má informace, má moc....
Doprava je prostředkem k dosažení cíle...
Kdyby rychlíků na 221 nebylo, jak krásně a pohodově by se tu žilo...
Pokladník si musí umět s cestujícím pohrát...
Ponožky do sándalů PATŘÍ!!!
Sedlik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 19:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý dotaz:
Pokud chci jet z českého vnitrozemí do stanice Schöna (Německo), slouží k tomu mezinárodní jízdenka vydaná do zast. Schoena (Gr.)? Vrtá mi to hlavu, jestli Gr není jakýsi bod na hranicích, čili ještě před Schönou. Ale www.jizdenka.cz jinou možnost než Schoena (Gr.) nedává...

Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem sedlik.)
http://093.unas.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 19:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tarifní bod Gr. je bod na hranicích, na kterém ale vlaky nezastavují. Čili taky nechápu k čemu je.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu Brna Horních Heršpic, více v příslušné diskusi.
hondzyyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.147.231
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 20:22:48    Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:Belgie jde s Europa Spezial za 39 euro myslím, že skoro odkudkoliv z Německa, nebo třeba 29 euro SparNight Kopernikem do Kölnu a pak Thalys zpátečku do Bruselu za 3O euro (tarif smylis či tak nějak) nebo Thalys Night za 19euro. Evergreenem je WochenendeTicket doplněný o příslušný nizozemský/belgický úsek. No a na závěr jedna položelezniční nabídka, vlakem a busem přes Náchod do Wroclawi a pak ryanair na letiště Weeze a odtud busem, já měl let za 1zloty i s poplatky:-), pro Ostraváky wizzair z Katowic s Bruselem kolem 15euro.
Informator :-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.79.31
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 19:13:46    Odkaz na tento příspěvek  

Sedlik : musis si to prepnout na mezinarodni jizdenku :-)
Vojtik : Myslim, ze bys to rychle poznal, kdybych treba rek, ze toto je posledni zastavka (Decin) v CR a ted uz plati nemecky tarif (a pri navratu naopak - toto je Bad Sch.a ted plati cesky). :-)
Sedlik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 20:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informator: jenže to nepomůže, v mezinárodním kalkulátoru jsou na výběr dvě Schoeny ale obě s dovětkem (Gr). Naopak ve vnitrostátním Schöna je, ale cenu jízdenky to nezobrazí...
http://093.unas.cz
Vršovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.20.238
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 23:04:45    Odkaz na tento příspěvek  

Chystám se cestovat s kolem v R s povinnou rezervací a v Os. Čili si koupím jednodenní doklad na kolo za 60,- Kč. (5 Kč oželím)

Budu ještě muset zaplatit rezervaci 30,- Kč? Na stránkách toho moc nepíšou. Díky za odpovědi
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 23:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vršovičák: Ano, rezervace pro kolo stojí 30 Kč, bez ohledu na použitý doklad (jednorázový či jednodenní - takže těch 5 Kč klidně ušetřete). Musí se koupit nejpozději 2 hodiny před odjezdem vlaku z výchozí stanice.
Bez místenky pro kolo zaplatíte pokutu 50 Kč (tj. o 20 Kč víc, místenku v takovém případě už platit nebudete).
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 14:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké mají rozměry kartonové jízdenky?
ČD: Auta stojí, vlaky taky....
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 15:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: A ted si predstavte situaci kdy mezinarodni rychliky z Mnichova (resp. Norimberka) koncily spolu s ostatnimi vlaky na Smichove (letni vyluka). Prijizdelo nam tam denne nekolik desitek turistu (a to nepocitam denne jezdici R200 z vychodu), kteri nemeli zadne drobne. Kde si meli koupit jizdenky na MHD? Bud meli jen eura, a nebo kdyz by si vybrali z bankomatu ceske koruny, ale bankovky a to jim nikdo z mistnich prodejcu nebyl schopnej rozmenit, my v pokladnach taky ne, protoze bysme nemeli na vraceni na jizdenky.

Co si o nas (CR) musi ti cizinci myslet? Ano, slo o dvoumesicni vyluku, ale tech vlaku tam koncilo z ciziny hodne.

A to uz nemluvim o tom jak se nekteri turiste rozcilovali ze jim pruvodci ani nebyl schopnej vysvetlit, ze musi vystoupit na jinem nadrazi, a ze ten vlak nejede az do centra na hlavak. A my jsme tam ty vlakvedouci museli omlouvat. :-(

Prijde mi to smutne, ani ne tak ze strany CD ale hlavne ze strany "Prahy jako takove a DPP"
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 15:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Kučera: přece bylo možné jet na platnou železniční jízdenku i metrem v úseku Smíchovské nádraží - Florenc, jakož i Florenc - Hlavní nádraží, nebo snad ne?

To, že vlak končí už na Smíchově, snad mohli vysvětlit ti průvodčí, když viděli zahraniční cestující s jízdenkou do Prahy hl. n., ne? A snad se i v těch zahraničních stanicích, kde ty mezinárodní vlaky staví, dalo zahlásit (nevím, jestli se tak dělo), že vlak jede jen do Prahy - Smíchova.

Ale to byla výluka "jenom" dva měsíce, četl jsem, že z důvodu výstavby nového centrálního vlakového nádraží ve Vídni bude úsek Wien Südbahnhof - Wien Meidling uzavřen snad rok a rychlíky z jihu Rakouska a z Itálie mají končit právě na Meidling, kde také nebude možný přímý přestup např. směr Břeclav...
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 15:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to mohli a tak jsme jim to nabizeli (tedy nevim jak moji kolegove ale ja ano). Jenze oni chteli treba do hotelu nebo tak podobne. A na co bysme je meli honit nejdriv do centra do smenarny a pak teprve do hotelu. Takle kdyby to bylo u nas vyreseno jinak, tak nemuseli mit tolik starosti.

Na mezinarodnich jizdenkach je uvedena vzdy jen Praha, ale zadna konkretni prazska stanice.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 15:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenze oni chteli treba do hotelu nebo tak podobne.
No tak v tom případě to řeknu takhle: když už přijeli do nějakého státu bez toho, že nemají ani trochu peněz v tom státě platných, a pak je zaskočí výluka, která je ale zařízená tak, že se mohou "bezplatně" dopravit metrem až do stanice, kam by přijely za "bezvýlukového" stavu vlakem, tak pak je to těžké. A nevím, jak jinak to mělo být vyřešeno.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 18:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebrante tolik tu Prahu. Na zastarale automaty si tu stezuje kde kdo. I mistni. Kazdej nemusi prece jezdit na tramvajenku, nebudu tady resit duvody. A pochybuju ze se z ciziho (rozumej zahranicniho) mobilu da koupit sms jizdenka. Tady jde proste o nejakou sluzbu, ktera by v dnesni dobe mohla byt dostupna. Nove automaty, nebo aspon pres den otevrene nejake prodejni misto. Nevim kdo jste Davide, ale neargumentujte tady tolik proti me.

Na tomhle problemu jsme se shodli s lidma z cele stanice, vcetne vedeni.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 18:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Kučera:
rozhodně nechci Prahu bránit. Stačilo mi, že do doby zavedení SMS jízdenky nebyla vůbec žádná možnost dostat se jednoduše k jízdence na tramvaj. Konkrétně jednou v sobotu odpoledne - všude zavřeno, řidič tramvaje jízdenky neprodává a já jsem potřeboval jet zrovna tramvají. Už ten přístup - musíš mít jízdenku, ale kup si ji, kde chceš, to bylo "docela hustý"...
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 19:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tomhle problemu jsme se shodli s lidma z cele stanice, vcetne vedeni."

Nabídl jste vnitrostátním cestujícím jízdenku T+R, která se kupuje v drážní pokladně? Řekl jste jim, že jejich jízdenka do Prahy hl. n. platí i v tramvaji č. 14, ze které mohou vystoupit na Václavském náměstí, kde jsou směnárny otevřeny i večer a o víkendech? Pokud ano, tak jste pravděpodobně udělal maximum.
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 19:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většina lidí přijíždějících do Prahy-Smíchova vlakem R 200 byli mladí cizinci, co měli Interraily,takže z toho se člověk vůbecnedoví, kde vlastně chtějí jet.
A že pak zmatkovali, to je problém,ale když je označena cílová stanice vlaku Smíchov i v JŘ tak s tím už nic nenaděláme.Ve Vídni taky nekončí všechny vlaky na Sudbf...
Ppss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 06:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo nějaké informace (ze zákulisí Českých drah)zda a jak se změní jízdné či systém slev od GVD 2008/2009?
Uvažovalo se o zvýšení cen kvůli vysoké ceně nafty, ale ta teď se vrátila na svopji původní úroveň, horší je to s cenou elektřiny od ledna 2008.

Díky a přeji hezký den
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44493
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 09:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V zásobě je i důvod jménem inflace. :-O
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martineczek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 14:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a zvýšení DPH, které se do jízdného ještě nepromítlo
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 10:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z jakého důvodu si průvodčí ve vlaku zjištuje "elektronicky"jakési udaje přiložením zákaznické karty k tej tiskárně na jizdenky ??

Moc se mi totiž nelíbí ,že někdo zjištuje kdy a kterým směrem jedu.

Koupil jsem si kartu na slevu a ne abych o sobě rozhazoval udaje kam jedu ....
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 10:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Si zjišťuje aplikaci (já vím že to zní divně když někdo vypadá na 70 tak asi bude mít in-senior, ale...)
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
bububu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.103.43
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 11:44:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Jnd: Ja bych to nevidel tak paranoidne ;)

Sam jezdim na KMB, ale naopak bych byl rad, kdyby udaj o tom, ze jsem tim vlakem jel, byl nekde zaznamenan a prispel tim do statistiky jeho obsazenosti.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 15:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co kdyby někomu prošla aplikace, ona taky neplatí věčně?
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2386
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba: tak to průvodčí/vlakvedoucí na POPce uvidí a vzápětí tento fakt zajisté dotyčnému zohlední na výši doplatku :-)
Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří


ICQ 264305638
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

onehdá si průvodčí mou inkartu strašně dlouho prohlížela, pořád hleděla na displej a pak říká: "vy máte kartu platnou jenom do července ... 2009, promiňte"
sice to sem asi nepatří, ale pobavilo mě to
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 14:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Já zas nejsem zrovna nadšený z toho, že na In-Kartě je moje poněkud specifické jméno. Naštěstí na ni jezdím minimálně.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 14:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bububu: Statistiky obsazenosti se dělají jinak.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 14:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V poslední době jsem si všiml, že někteří lidi jedoucí z Masaryčky směrem na Kladno si kupují jízdenky až ve vlaku a dostávají je bez pisného. Tam je nějaký problém s pokladnami nebo může průvodčí odpustit pisné podle vlastního uvážení?
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 15:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Neměl by, ale někteří to dělají, protože mají s cestujícími soucit.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 15:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, problém s pokladnami tam přece je, že pro většinu lidí příchozích na Masaryčku je cesta k pokladnám zbytečným "zacházením", protože pak se musejí vracet zpátky, aby mohli jít na vlak...
kresice1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.28.237
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 20:59:16    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se může používat žákovské(studentské) jízdné i na cesty do ZUŠ (hudebky)děkuji za informace
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 21:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kresice: Když ti tam potvrdí žákovskej průkaz, o čemž ale pochybuju, tak by to jít mělo.
kresice1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.28.237
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 21:42:15    Odkaz na tento příspěvek  

KUBa:to jo,ale mě jde o to, jestli je vůbec legalní aby to vůbec taková organizace potvrdila.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 00:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@kresice1: Stačí si přečíst ten text na rubu průkazky: Držitel je žákem/studentem denního studia (prezenční formy) školy. Obávám se, že toto ZUŠ nesplňuje.
»MiniŠotoBlog« Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 12:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Bugear: Držitel je žákem/studentem denního studia (prezenční formy) školy. Obávám se, že toto ZUŠ nesplňuje.

Domnívám se, že to není pravda - ZUŠ je prezenční formou školy. Tudíž to splňuje. Nevidím jediný důvod, proč by ZUŠ nemohla potvrdit průkazku.
kresice1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.28.237
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 13:57:13    Odkaz na tento příspěvek  

Bugear,TomášHradecký:já do této školy nechodím,ale spolužáci se mě ptají proč jednomu to potvrdili a druhému ne. Jinak odpoveď z 840112113 je, že to nejde.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 20:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Tomáš_hradecký: Citace z Cenověho věstníku MFČR 15/2005: Nárok na zlevněné jízdné pro žáky a studenty škol (dále jen „žákovské jízdné“) mají žáci a studenti všech škol do věku 26 let (dále jen „žáci“), kteří plní povinnou školní docházku nebo se soustavně připravují na budoucí povolání ve střední, vyšší odborné, vysoké nebo speciální škole v denní nebo prezenční formě studia a využívají vnitrostátní silniční linkovou osobní autobusovou dopravu (železniční veřejnou vnitrostátní pravidelnou osobní dopravu) k dojíždění z místa trvalého pobytu do místa sídla školy k účasti na školním vyučování nebo praktickém vyučování, praktické přípravě či praktické výuce a praxi (dále jen „praktické vyučování“).

Toto tedy opravdu umožňuje interpretaci, že na ni mají nárok i žáci ZUŠ nebo i jazykových či jiných škol.
»MiniŠotoBlog« Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Stvolinky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2008
Odesláno Neděle, 21. září 2008 - 22:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo zas vymyslel tohle? To jako budou cestující čekat, než si X lidí před nimi koupí potraviny, aby si mohli koupit jízdenku?
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 21. září 2008 - 22:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát se fronty přesunou od pokladen do obchodu Pont... jak logické....
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 11:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych zahraniční praxe po česku. Bohužel tupouni jsou ve vedení ČD, nikoli zákazníci. Systém slev má být jednoduchý a přehledný, aby cestující nemusel skládat maturitu z cestování vlakem.

Potom nemusí školit zaměstnace Pontu, ale můžou to nabídnout všem. Stejně inteligentní automaty by bylo nejlepší řešení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 12:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbraně pro Prahu: "Á, starej Hovorka. Dědku, já myslel, že už jste mrtvej."
On je systém ČD složitější než co? A oni nejsou u ČD automaty, v nichž lze koupit veškeré běžné jízdenky na vlak? Nejlepší je zvednout zadek a místo blafání dojít v Brně na nádraží. Navíc jízdné toto vedení ČD jaksi nedělalo (přišlo po jeho vyhlášení) a nejvíc složitostí do něj vkládá jakýsi Kalousek ve smyslu zákona o cenách. K tomu přispívají místní vládci integrovanými prototypy, co hejtmanství, to originál. Tak opatrně s tou sprostotou a nebojte, tarif ČD bude určitě ještě více jednodušší. Předpokládám, že k novému JŘ, nikoli "nadivoko".
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 13:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu přispívají místní vládci integrovanými prototypy, co hejtmanství, to originál.

A jak by se asi kraje měly napříč shodnout na jednotném schématu IDS, když každý kraj má různou sídelní i dopravní strukturu a každý má jinak nastavenou cenovou hladinu jízdenek?

Můj názor: IDS, který nemá vlastní papírové jednorázové jízdenky, není skutečným IDS.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 13:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rámci případné státní dopravní politiky a v souladu s platnou legislativou. Nejde o cenu ani zóny. Jde o nejrůznější bumážky pro rozličné skupiny (bezplatná přeprava držitelů ...) nad rámec výměru MF a zejména o "nesmírnou důležitost" odchylky, kdy v jednom kraji je jízdenka měšíční a ve druhém třicetidenní. Co s tím pak vesničan jako já, když by to měl kombinovat. Přesto si nemyslím, že co vedení kraje, to banda tupounů, jak tu zaznělo směrem k jinému vedení. Bez toho výlevu bych sem ani nikdy nepsal. K nám (do středočeských sudet)už lidi vlakem vcelku dojezdili před 3/4 rokem a kupodivu to nebylo jízdným.

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 13:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rámci případné státní dopravní politiky...
o tom už existuje nějaký 10 let starý dokument, který mluví (pokud vím) o upřednostnění železniční dopravy před silniční a stejně tak veřejné dopravy před IAD...

K nám (do středočeských sudetech)už lidi vlakem vcelku dojezdili před 3/4 rokem a kupodivu to nebylo jízdným.
Bylo by možno upřesnit? O jaké lokalitě je řeč?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 13:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak dokument. To já preferuji něco málo udělat, než hodně napsat.
Řeč je samozřejmě o Zlonicích, když jsme Železniční muzeum Zlonice. A protože jsem dále nepolezu, tak ubezpečuji, že PID končí před Slaným, dopravní obslužnost ve Slaném a kraj ve Vraném. A upřesnit? Pobyty ve Slaném, jsou příčinou vylidnění vlaků od všech těch, kteří jeli trs. Slaný (pokles cestujících na třetinu). Zejména povedená je komedie v So + Ne.
Případnou oponenturu prosím radši na e-mail.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 15:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz - Jestli myslíte paskvily, které jsou na hraní pro uživatele In-karty, tak to je potom špatný. Ne každý má In-kartu a ještě aktivovanou peněženku. A kdo ji má, stejně si musí vystát frontu, aby si na ní nějaký ten peníz vložil. Kdo chce platit platební kartou, jiná možnost než jít k pokladně mu nezbývá. Proto současné automaty jsou spíše ozdobou nádražních hal, nikoli funkční náhrady pokladen.

Zkuste si v Itálii, např. v Neapoli koupit lístek na Regio do Salerna. Dostanete pouze lístek IDS, jízdenku za drážní tarif nedostanete. Pouze je-li cesta mimo území IDS, cestující obdrží klasickou jízdenku FS. Pro cestujícího tak v rámci jednoho regionu existuje pouze jeden tarif, v ČR 2-3 dle počtu IDS na trati (3 tarify fungují např na trati Pardubice-HK - IDS Pce, VYDIS, ČD).

Uvidíme, co kouzelného vymyslí současné vedení...

P.S. Do dědka mám ještě daleko - ani první potomek se ještě nerýsuje

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 15:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nežiji v Itálii a jsem tomu rád. Jestli to je Vaše cesta, nechť je šťastná.
Ale proč někomu nadávat z jedné jediné firmy? Pro mě je například poněkud úchylné, aby část středočechů potřebovala kartu pražana (o tom, že v nezájmové oblasti ani neplatí jsem už psal) a daně se dávaly více velkým městům - pod roužkou zajištění větších služeb - a ona je využívala k rušení nádraží v centrech nebo k zaplňování peněženek kartami. Mimo to, uspořádání ČR žádný smysluplný regionální systém (co kraj to tarif) ani neumožňuje, páč kraje jsou, jaké jsou.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 16:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz - Asi proto, že s nimi najezdím tolik kilometrů a jiné firmy mě tolikrát nevytočily.

Letos po kolejích mám už nějakých 30 tis. km, z toho u ČD 18 tis. Tolik zpoždění, ujetých přípojů, nefungující techniky, arogantního chování, ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 16:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tolik zpoždění,...
Co je zavinilo? Stavební práce? Nebo snad laxnost zaměstnanců?

...ujetých přípojů...
takže i další vlaky měly nabírat zpoždění?

nefungující techniky,
vozdidla stará - není tolik peněz na rychlou obnovu. Je to chyba dopravce, když na nákup nových vozidel nedostane potřebné peníze?

arogantního chování,
Ano, jediná z věcí zcela zaviněných (konkrétními zaměstnanci) ČD.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 17:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Kdo zas vymyslel tohle? To jako budou cestující čekat, než si X lidí před nimi koupí potraviny, aby si mohli koupit jízdenku?"

A když si někdo bude kupovat víc potravin, tak zaplatíte ve vlaku 20 Kč pisné. Anebo si necháte ujet vlak, a pojedete dalším.
Nebo pojedete po dlouhé době poprvé, uvidíte zavřené kasy, půjdete rovnou do vlaku, a zase 20 Kč pisné.
Pro cestující opravdu úžasná změna.