K-report
 

Archiv do 2. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 2. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 00:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kruci, ona SONE+ plus nepaltí v écečkách? No ještě že mi v sobotu ujelo (teda spíš nejelo) já jel Brněnským expresem (stavěl v Třebový a pak jako rychlík a ještě pak jako osobák , tomu říkám degradace ). Jajaj to by byl průšvih. Příště si koupím ČDNet a bude pokoj . A pokladní nějak poradím.
Vlakama jezdím .
Vlaky taky fotím .
Na vlaky ustavičně nadávám .
Jsem úplně průměrný železniční šotouš.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 00:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
SONE+ platí v EC/IC.
viz http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=17493
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 08:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tady jde o toto

Upozornění: jízdenku SONE+ nelze při jízdě do zahraničí použít ve vlacích vyšší kvality EC, IC a SC (za dále uvedených podmínek je lze použít nejdále do přechodové pohraniční stanice v ČR).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7119
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 08:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ona už jde SONE koupit v předprodeji?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40207
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 08:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 09:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
mám takový dotaz, zda-li se ve stanicích a zastávkách s výdejem Zjednodušených psaných jízdenek /viz Kařízek, foto/ mohou také prodávat síťové jízdenky...např. SONE+ a Regionet? V kladném případu jak potom vypadá ZPJ vyplněná na některou ze síť. jízdenek?

ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1524 km.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 15:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Milanm:Pokud se tam vydávají jízdenky,tak tam mají jistě i 4.117 a na ty můžeš sone napsat.Pokud jedeš do ciziny,tak požádáš o bezplatné vyměnění ve vlaku za Sone z POP.(No inteligentní pokladník pošle cestujícího rovnou do vlaku a npíše rozkaz a tu jízdenku vydá četa...)Já osobně bych tyhle pokladny kde není Unipok zrušil okamžitě.
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 11:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 753006: Díky za info!
To se mě bude hodit, když by si některý zaměstanec ČD nevěděl rady.
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1546 km.
Ladis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím někdo, zda jde na e-shopu ČD koupit místenka na Piňďu? Chtěl bych jet na eLišku a k ní si přikoupit SC místenku. In-Kartu mám.
A ještě jedna otázka. Zpáteční trasu Praha - Brno bych jel opět na eLišku a chci použít brněnský rychlík vedený přes Vysočinu. Ten vyjíždí ze Smíchova. Mohu trasu Praha hl. n. - Smíchov absolvovat s tou eLiškou (v rámci pražského uzlu) nebo si musím koupit jízdenku zvlášť? Stejně to nakonec asi pojedu metrem, ale jen pro zajímavost.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ladis:
Ano, lze: http://eshop.cd.cz/
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.153.242
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 20:22:52    Odkaz na tento příspěvek  

Něco na východ od Prahy ještě vyjíždí ze Smíchova? Něco mi uniklo?
Ladis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 22:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: Díky, šlo mi o to, kde konkrétně na e-shopu najdu rezervace, ale už jsem na to příšel.

Sp_cake: Po Tvém dotazu jsem trochu znejistěl a začal zjišťovat. A zjistil jsem, že vedení zmíněných rychlíků ze Smíchova bylo jen dočasné (5 dní krátce po změně grafikonu). To bych asi na Smíchově čekal marně.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 14:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se dá řešet tato situace: chci jet z Brna do Otrokovic přes Přerov. V Otrokách pobydu celý den a vracet se budu z5 do Brna, ale přes Břeclav. Jsou potřeba 2 samostatný jízdenky (Brno-Přerov-Otrokovice a Otrokovice-Břeclav-Brno), nebo se dá vydat nějaká "okružní" jízdenka?
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40374
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 14:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se okružní, ale nanejvýš z Brna přes Přerov a Břeclav do Modřic.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Wels
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 21:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám včera vyměnili starý dobrý psaný jízdenky (lepenky byly lepší) za podivný computer. Vyhrožovali s ním už dlouho. Původní termín byl duben 2007, ale stejně překvapili.

Holt pokrok se nedá zastavit. Ale kasu jsem stihnul předat mladšímu. Ten to zvládne.

K kde že to bylo? Praha - Veleslavín
Michalis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 18:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik je asi těch nádraží kde jsou jěště dnes psané jízdenky?Já se s tím jěště nesetkal po cestách na uzemí MS kraje...
Bojujme za spravnou dopravní koncepci která vyžene auta z měst!
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 22:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Michalis:V mým "rajónu" to je Horní a Dolní Podluží,Jedlová a Mlýny
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 22:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenapadá mě vhodnější diskuse, tak se zeptám tady:
psal mi kamarád, že by potřeboval přepravit skůtr (ano, skůtr, váha:96KG ,rozměry:délka x šířka x výška--- 1800 x 700 x 1100 mm ) z Brna do Liberce.
Na to se váže jeho otázka: šlo by to přepravit vlakem? Nebo je to utopie? Já osobně sázím na tu utopii, protože to je přece jenom velký. Ale ptám se, za to nic nedám, že :-O
Stačí mi jasná odpověď-ANOxNE.
Děkuji.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.70.154.18
Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 11:09:05    Odkaz na tento příspěvek  

Teda tohohle bych se vlakem bal, autem na privesu to bude jistejsi. Vzhledem k tomu, ze to je dost nachylny na poskozeni, tak bych to nadrazakum nesveril.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6057
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 19:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalis:
Loni v létě sem dostal psanou jízdenku v Jihlávce.
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 20:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takovej dotaz: jízdné za psa se počítá jako za osobu? V KJŘ sem to jaxi nenašel/nebo to tam neni.
Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.(Pelíšky)
ICQ:423-810-243
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6058
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 20:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za psa se teď platí 10 Kč za vlak, případně 20 Kč na celý den.
Viz odkaz

(Příspěvek nebyl editován uživatelem Garfield.)
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 20:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield:Díky
Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.(Pelíšky)
ICQ:423-810-243
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 21:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz či spíše zamyšlení:
Po přečtení všech podmínek, které jsou spjaty s nákupem jízdenky eLiška jsem přišel k závěru, že pokud jde eLiška koupit i v den odjezdu z UNIPAJe (když nechci z jakéhokoliv důvodu, např. nevlastním účet použít eShopu ČD), tak ve stanici kde UNIPAJ není mám prostě smůlu... A že třeba v Plzni o něm nevím.
Takže kdybych chtěl jet z Plzně do Zlína na eLišku, nic jiného než nákup přes eShop by mě nakonec nezbylo. Mám pravdu, nebo melu z hladu?
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 23:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox: Jistě. A na neobsazené zastávce nedostanete ani jízdenku koupenou v e-shopu.
Mně v této souvislosti zaujala jiná věc: Pokud už nejsou šťastné eLišky, dostanete v UNIPAJi eLišku za plnou cenu. Neměly se náhodou v den odjezdu proměnit na šťastnou eLišku všechny neprodané eLišky?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 19. března 2008 - 10:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím si jízdenku vydanou v E-shopu tisknout?
Nestačilo by ji ukázat na obrazovce notebooku? Nebo třeba na displeji mobilu?
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 19. března 2008 - 11:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestačilo, je to napsané přímo na stránkách eshopu. Dnes jsem ho použil poprvé.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 17:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně.cz: České dráhy o svých slevách mlčí. Jsou přitom obrovské
Je potřeba v centrech měst zásadně omezovat individuální automobilovou dopravu...a naopak více podporovat cyklistiku ve městě coby rovnoprávný druh dopravy - pokud někam jedu kolmo, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně...Město není pro auta, ale pro lidi!
Kolotomik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 7-2005
Odesláno Pátek, 21. března 2008 - 07:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slevy: ČD Netku nabízíme, ale zákazníci většinou chtějí raději normoš jízdenku... Jednak se jim zdá nedůvěryhodné, že na dokladu není vyplněno odkud kam chtějí cestovat, jiným se zase zdá podezřelé, že by za tak levný peníz mohli cestovat neomezeně celý den. A posledním aspektem jsou některé firmy, které tuto jízdenku nechtějí uznávat...Proto nikdy tuto nabídku automaticky nevystavuju, ale vždy se s cestujícím dohodnu...
Na druhou stranu si myslím, že kromě hodně frekventovaných pokladen, by si měl pokladník s cestujícím pohrát, věnovat se mu a ušít mu na míru nejoptimálnější jízdné... Jinak můžeme systém nabídek zrušit a mít jen jedno jízdné...
Ich verstehe Bahnhof....
Kdo má informace, má moc....
Doprava je prostředkem k dosažení cíle...
Kdyby rychlíků na 221 nebylo, jak krásně a pohodově by se tu žilo...
Pokladník si musí umět s cestujícími pohrát...
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 21. března 2008 - 15:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No.. taky co mají nabízet když ve většině případů pokladní ani neví jaké slevy existují.
http://www.hvozd.eu
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 21. března 2008 - 15:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo neví jak je vydat..... Tím se jim neposmívám, vydávání jízdenek z toho počítače musí být o nervy (pokud se jizdenka.cz podobá aspoň zhruba tomu programu co mají na pokladnách).
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 11:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by ta džungle ani nevadila, neboť u ČD platí, že když se něco mezi lidmi rozšíří, tak se to zdraží. To jsme mohli vidět na KMB. Před pěti lety jsem jezdíval v poloprázdných EC a jediný míval banku. A já vůl jsem to ještě všem doporučoval.
Ale ve svém okolí se často setkávám s nedůvěrou v síťové jízdenky všeho druhu, to potvrzuji. Ono se to časem zlepší.
Arpeer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 19:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou se se slevami v mezistátní přepravě roztrhl pytel - viz SONE+DB, Regionet+DB a nebo také City Star, či Sparpreis aj. Jenže jak již bylo mnohde uvedeno, málo se o tom ví. Lidé mají totiž zafixován stav z devadesátých let, kdy se kromě Slovenska téměř všude jezdilo za drahý TCV tarif. Pak se není co divit, když mi známí nevěřili, že v pěti lidech se dostanou z Turnova do Drážďan a zpět na Regionet+DB za 80 kč/os!

(Příspěvek byl editován uživatelem ARpeer.)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 21:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné použít Žákovský průkaz jako průkaz v eshopu ČD? (Můj odhad je, že ne.)
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 22:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá je relační sleva Praha - Lublaň, která nemá ani žádný obchodní název a pokud o ní pokladní neví, těžko se jí cestující domůže (např. v Letohradě).
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40656
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 23:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LJUBLJANA SPEZIAL - Výhodná nabídka pro vaše cesty do Slovinska
A co je tohle? :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 06:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem ji byl kupovat někdy v listopadu 2007 na cestu v prosinci. V Leťáku o tom něměla ani tuchy a tvrdila mě, že GVD 0708 už nebude. V Brně pokladní po chvíli věděla, ale upozorňovala mě, že příště mám hlasít, že chci "kód 69"
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 06:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Kolik korun se mi vrátí z nevyzvednuté Šťastné Elišky za 35 korun? A nebo se vraceni u Šťastné nepraktikuje?
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 11:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kód 69? myslím, že ti nabízela sex
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 12:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear : Lze :-)
Dotaz : 0 Kč, nepraktikuje :-)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. března 2008 - 20:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Denny_hozman: To se tam potom píše pouze číslo, nikoliv série? Protože písmena to podle formuláře nebere.
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 14:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konkrétní místo v eshopu si lze vybrat nejpozději 2 hodiny před odjezdem vlaku z výchozí stanice? To je ovšem nepříjemná nedokumentovaná vlastnost.
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 21:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem jel R1540 z Havířova do Prahy. Protože vlak nejede přes Ostravu Svinov, řekl jsem pokladní, že chci jízdenku mimo Svinov. Bez nějakých problému mě ji vydala, za což má u mně velké +. Ovšem kdokoliv jiný, kdo si kupoval jízdenku jí dostal přes Svinov i přes to, že jel mimo Svinov. Tohle by chtělo dořešit v tarifu, protože cestující jsou automaticky "okrádáni" o zajížďku do Svinova (dělá to asi 7 Kč za zákaznické jízdné). Doufám, že alespoň u KMB to vyplňují správně.
Další úsek D1 (Ostrava-Bílovec) se otevírá již 29.4. !!!
lukascada
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.138.74
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 07:26:03    Odkaz na tento příspěvek  

Víte někdo zda platí i letos prázdninová jízdenka SLOVAK 26.Za kolik???
Sou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 10:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdavim, lze koupi elisku na inkartu, na ktere jiz neni plantna aplikace(In-junior), ale samotna karta(sleva RailPlus)je stale platna-plati do 28.10.2009...DIk za odpoved.
Jlv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 14:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lze ze zákaznické karty udělat kartu In-Junior a jak prosím??
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 15:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jlv:
Mělo by stačit zaplatit 600 Kč na rok na některé z pokladen ČD, kde vystavují in-Karty.

Podobně jsem doplácel ke kartě s propadlým in-Juniorem (a tedy žádnou aplikací kromě Rail plus) na in-Gold. Deset až patnáct minut po zaplacení už mě měli v systému a průvodčí mi říkala, že už nemusím ukazovat dočasný papírový doklad.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 15:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sou:
Lze (eshop to nabídne k prodeji), ale průvodčí po vás bude vyžadovat platnou in-Kartu, takže bych to takto neprovozoval.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40902
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 15:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:
To se mi moc nezdá, obvykle nějakej ten čas trvá, než se data dostanou do všech POPů.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 15:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se to taky nezdálo, ale na Smíchově jsem dokoupil in-Gold pár minut po 17. hodině, vlak jel v 17:16 z hlavního a už průvodčí v tomto vlaku mi říkala, že nemusím ukazovat doklad. Tak jsem nahlas žasnul nad rychlostí a dočkal se odpovědi, že za ty peníze by průvodčí čekala větší komfort. Papír už pak po mně opravdu nikdo nechtěl, ale těch prvních pět dnů jsem jezdil jen rychlíky.

Ve všech POPkách to asi nebylo, ale nemůže ta rychlost u rychlíků souviset s tím, že je možné na ně kupovat jízdenky v eshopu, které jsou vázané na konkrétní spoj a tedy těsně před odjezdem R z výchozí stanice je POPka aktualizována?
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40903
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 15:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, s tím to souviset samozřejmě může.

A trochu odbočím:
Od 1. dubna na Manažerovi a Janáčkovi nebudou vyhrazována místa SC Class.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 16:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Proč?

A když jsme u toho Janáčka, když jsem před necelou hodinou přijel Comeniem do Pic, odjížděl od čtvrtého nástupiště s +170 na Pragotronu.
heidelberger
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.199.146
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 16:05:49    Odkaz na tento příspěvek  

ad e-liska na In-kartu bez aplikace, ale stále platnou (po vyprseni in-junior apod.):

na http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=48604 se nepíše ani slovo o potřebě mít na kartě platnou aplikaci, je potřeba mít pouze platnou čipovou kartu...

takže až mi za měsíc přestane platit aplikace, tak určitě vyzkouším a budu si tvrdě stát za svým :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40905
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 16:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:
Protože tak někdo rozhodnul.

Janáček:
Došlo k srážce osoby u Valů, je možné, že právě Janáček to byl...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


lukascada
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.138.74
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 19:02:47    Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi někdo poradit, zda platí i letos prázdninová jízdenka SLOVAK 26.Za kolik???
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 01. dubna 2008 - 00:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loni už neplatil, předpokládám tedy, že letos to bude stejné...
Polomacenej_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 01. dubna 2008 - 12:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to eště nevíte, co se od GVD chystá za : hmotnostní příplatky. Prý, když letadla můžou mít palivový příplatky, tak na sklonově náročných tratích se zavede příplatek za váhu. 1. tratě mají být do Kořenova a na Moldavu. Info mám prímo z GŘ.
LIBOVOLNĚ MÁČENÁ LENOST ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ, NENÁVISTÍ A 60CM PRUHEM.
Každý večer počítám na osciloskopu sínusovky: bude rušit, nebude rušit, bude rušit, nebude rušit...
Petura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 01. dubna 2008 - 18:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám ČD potichu zdražily štastnou e-lišku do Prahy. Brno-Praha již za 70 kč
Michalis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 01. dubna 2008 - 20:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zákon dráhy=lidi si zvykly něco používat tak to honem zdražím at je zas od toho dostanu pryč

Ikdyž 70 kč je pořád podnákladová cena...
Bojujme za spravnou dopravní koncepci která vyžene auta z měst!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. dubna 2008 - 12:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za těch několik měsíců, co platí nový JŘ a s ním i fakt, že i na traťové a zpáteční jízdenky je nutné předkládat In-kartu, jsem se dokázal přesvědčit o tom, jak průvodčí nestíhají zkontrolovat všechny cestující ani za několik ujetých stanic. Než např. u ranních vlaků s vysokým počtem cestujících s traťovou jízdenkou u každého projedou kartu, další lidi, kteří nastoupili např. v neobsazené zastávce, jedou zadarmo, protože k nim průvodčí jednoduše nedošel. Na tohle vedení asi nemyslelo, když to zavádělo.