K-report
 

Archiv do 21. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 21. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 15:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadá mě třeba celkem běžná situace: Student dojíždí do školy v pondělí a úterý, protože si tak udělá rozvrh. Tam mu žádná předplatní jízdenka nepomůže. Koupí si jednoduchou jízdenku tam a jednoduchou zpátky, vždy z přechozí zastávky než potřebuje jet. A další den jede zadarmo, protože prohlásí, že přerušil jízdu tam, kde ve skutečnosti nastupuje. V tomhle případě se chová naprosto podle ustanovení tarifu a nikdo nemůže říct, že by měl neplatný doklad. Uznávám, že úplně masové by to asi nebylo, ale lidi to vždycky nějak budou zkoušet obejít. A nepřijde mi, že by to přerušení až po 100 km nějak moc omezovalo a když už potřebuju přerušit dřív, tak si hold koupím dvě jízdenky.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 15:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkas: jasně, nicméně valná většina takových studentů bude ve středu, čtvrtek a pátek stejně v tomtéž městě brigádně pracovat ...

100 km není zásadní omezení, leč zrušení toho limitu by přiblížilo vlaky k MHD, kde taky mohu na jeden lístek támhle nakoupit, onde do knihovny a mezi tím cestovat BUSem či TRAMvají ...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 17:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč se vlastně musí použít ze stanice vždy nejbližší přípoj?
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 22:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkas: Jednoduchá jízdenka platí jen jeden den, takže další den by měl smůlu.
Tomášk: U MHD jsi časově omezen, jízdu sice přerušit můžeš, ale je to pro tebe nevýhodný, bo máš jízdenku, na kterou se dá jezdit i v době toho přerušení.
manil: TR10, Kapitola 3 - Zpáteční sleva: ,,Doplatek do 1. vozové třídy v jednom směru nebo pouze v části trasy není možný."
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 22:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduchá jízdenka vydaná na tarifní vzdálenost nad 50 km platí i druhý den, nedávno jsem se snažil (vidím že neúspěšně :-) ) to vysvětlit, když ses ptal na zpáteční jízdenky. Jsem tam říkal, jak je to u jednoduchých a u zpátečních.
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.176.159
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 08:46:04    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkas: to mi tedy jako běžný případ nepřijde, aby někdo jel jen dva dny po sobě v týdnu (a to si nejsem jistý jestli by např. předplatní jízdenka IDS nebyla levnější) vzdálenost mezi 50 a 100 km :-) Navíc by riskoval že tam bude stejný průvodčí, který si bude pamatovat, že jel až na konec trasy.
Mimochodem, pokud si koupím jízdenku a průvodčí mě ji neoznačí protože se neobjeví, případně to technicky ani není možné (v motorové soupravě, kde se nedá přecházet mezi vozy například), což je na trase Slavkov u Brna - Brno nijak neobvyklé, tak na ni můžu jet další den taky nebo ji dát někomu jinému a žádné pravidlo o zákazu přerušení jízdy do 100 km nic nenadělá.
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.176.159
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 09:04:11    Odkaz na tento příspěvek  

Konkretní příklad (ten Slavkov Brno). Pokud by šlo o obyčejné jízdené, tak si musí na cestu do Brna koupit jízdenku z Křižanovic (+ ani jeden den nesmí jet spěšným vlakem který tam nestaví) za 46 Kč. Z Brna se ta finta zastávky předem použít nedá, pokud pojede z hlavního nádraží, ale dejme tomu, že pojede nejdřív MHD do Černovic nebo až do Slatiny (v Černovicích spousta vlaků tď nestaví). Jízdenka 40 Kč. Dohromady zaplatí za 2 dny 86 Kč. No jo, jenže jízdenka IDS na 3 zóny stojí 21 Kč, tedy 84 Kč za dva dny. Takže jediný způsob, jak vydělat by bylo zaplatit ČD předplatné na 3 roky (pokud přestane za rok studovat protože ho vyhodí, tak na tom stejně může prodělat) s žádnou garancí zvýhodněných cen. Pak by pár korun vydělal.
Teď si teda uvědomuju že jako student má možná nižší jízdné, ale u IDS taky. Za 3 zóny navíc na 1/4 roku zaplatí necelých 1500 a může jezdit po těch 3 zónách kterýkoli den jak se mu zlíbí vlakem nebo autobusem (mimochodem opět ukázka 'konkurenceschopnosti' ČD).
Když to shrnu, v případě, že by se povolilo přerušení jízdy bez omezení, možnosti podvodů by bylo jako šafránu.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 10:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon #168:
Bohužel chyba. Bylo to opět zrušeno. Zdroj:www.cd.cz
Zpáteční sleva (ZS)
115. Jízdné se zpáteční slevou se poskytuje v 1. i 2. vozové třídě při zakoupení
zpáteční jízdenky cestujícím za obyčejné a zvláštní jízdné.
116. Jízdné se zpáteční slevou je uvedeno v ceníku 1B.
Doplatky
117. Doplatek do 1. vozové třídy pro oba směry se rovná rozdílu mezi cenou jízdenky
se zpáteční slevou v 1. a 2. vozové třídě.
Doplatek do 1. vozové třídy v jednom směru nebo pouze v části trasy není možný.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
...Profil se právě rekonstruuje.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Právěže musí jet spěšňákem, protože ten mezi Slavkovem a Brnem nestaví a průvodčí tedy nemůže přejít z vozu do vozu, jede-li motorák. Když pojede osobákem, tak je to asi bez šance.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 15:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Využití druhý den mě tedy nenapadlo. Většina pravidelných dojížděčů bude mít nějakou formu traťové či IDS jízdenky a nebude mít toto zapotřebí.
Na měsíční traťovku je sleva 30 %, když si budu kupovat jízdenku obden (Po, St, Pá) dostanu "slevu" 40 %. Co myslíte, který způsob použijí koumáci?

Ad Slavkov: Pokud vím, že průvodčí nepřijde, tak si přece nebudu kupovat žádnou jízdenku, ne? A kdyby to nevyšlo, tak si připlatím 30 Kč. To byste se divili, kolik lidí takhle jezdí.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 15:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U MHD jsi časově omezen, jízdu sice přerušit můžeš, ale je to pro tebe nevýhodný, bo máš jízdenku, na kterou se dá jezdit i v době toho přerušení.
Hele, šotouši, většina lidí jede někam, aby něco vyřídila, ne kvůli šotoušení. V Praze se i při hodinových pauzách vyplatí mít jednu jízdenku s delší platností (nedávno jsem na jednu jízdenku zvládl oběd, zubaře, konzultaci ve škole a cestu domů a stálo mě to polovic, než kdybych měl pokaždé novou jízdenku).
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.176.159
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 19:43:26    Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš Kuba: jak už jsem psal, když pojede spěšňákem a vyhne se průvodčímu a nekoupí si další den jízdenku, ušetří tak jako tak, bez ohledu na to, jestli bude zakázáno jízdu přerušit nebo ne. Já jsem reagoval na ten Jirkasův příklad jak ušetřit, kdyby šlo jízdu přerušovat a na tvrzení, že by to bylo běžné.
Jinak ten můj příklad byl trochu mimo už kvůli tomu že Slavkov Brno není nad 50 km :-)
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.176.159
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 19:48:37    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: a na měsíční/čtvrtletní jízdenku IDS JMK je "sleva" ve srovnání s jízdným ČD tak 60-70 procent (jízdenka pro celé Brno plus okolní zóny je vždy levnější než ČD traťová, která tím pádem ztrácí smysl). Co myslíte, který způsob použijí koumáci?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 20:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Koumáci jsou i jinde než u Vás v Brně.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 21:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Znáš nějakej příklad, kdy jede MSp nebo MR 50 km bez zastavení?
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.176.159
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 01:15:47    Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba: a proč bych ho měl znát? Opakuju už potřetí že jsem reagoval na Jirkase a jeho popis finty jak by se dalo zneužít povolení přerušení jízdy do 100 km, vyžadující jízdenku na trase >50 km, dva dny v týdnu po sobě.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 13:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se prosím pěkně koupit týdenní síťovka u průvodčího z POPky (nástup v neobsazené zastávce)?
Díky
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš: Bez problému.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez problému? Neřek bych, neni tomu tak dávno, co jsem chtěl z POPky vytáhnout právě týdenní síť na JP a prej že to nejde, takže jsem si to musel koupit až v Plzni... Jo, SONE+ z toho vygembleříte vpohodě, ale s tou síťí bych si nebyl tak jist...
Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když dokáže vydat jízdenku Brno-Pardubice přes Nové Město na Moravě tak zvládne všechno

Jo, vždycky na ní trvá hledání spoje tak dlouho? Jeden pán chtěl vědět v kolik máme být v Luhačovicích a než to POPka ukázala tak bych to měl najitý třikrát v papírovým JŘ.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 11:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle info v médiích by měl být od prosince nový tarif. Co se chystá? Uvítal bych info především o síťovkách.
814 006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 11:35:40    Odkaz na tento příspěvek  

Přístroj POP je poslední dobou nějaký divný.Mám na režijce Rail+,1třídu nově i peněženku a to bývá problém,cca každou 6-8kontrolu se přístroj kousne.
Martin Ch.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.224.205
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 12:33:37    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: Určitě nic pozitivního. Mmch., dnes jsem se chystal na cestu vlakem, ale cestou na nádraží jsem zjistil, že jsem doma nechal in-kartu. Autobus mi jel cca před 20ti min. a tak jsem se nakonec raději omluvil a nikam necestoval - nerad sponzoruji ČD více než je nezbytně nutné :-)
Basnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 01:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem koukal, tak DP Praha chystá přechod předplatních jízdenek do elektronické podoby - tzv. Opencard. Na rok 2009 už prý papírovou celoroční jízdenku koupit nepůjde. Má někdo tušení jak kontrola těchto dokladů bude vypadat ve vlacích? Revizoři a busy na příměstských linkách mají být vybaveni čtečkami ..
Pravda bolí ... většinou toho, kdo ji řekne ...
http://pejsekakocicka.iocko.cz
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 10:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Týdenní síťovka z POPky vydat nejde
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 10:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomášk: Takže když nastoupím v neobsazené zastávce, budu jezdit týden zadarmo, to je moc milá služba.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 11:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
jo, kdyby to bylo tak jednoduché a prosté...

Pokud je zastávka/stanice neobsazená, tak to chápu, holt si ji člověk musí koupit jinde a v předprodeji. Ale zajímalo by mě, jak by se to vyřešilo, když loni v červnu snad 14 dní nefungoval výdej jízdenek v Třebíči u výpravčího, který prodává jízdenky brzy ráno a pozdě večer. Nakonec jsem jel na síťovou týdenní až v červenci, ale stejně mi z toho vyvstává několik otázek. To bych jako utřel? Šel bych na nádraží s tím, že jízdenky vydává výpravčí, a najednou bych měl být cestujícím bez platné jízdenky, nebo bych si měl koupit jízdenku třeba do Brna a až tam si síťovku koupit? A ty peníze vydané navíc by mi nikdo nevrátil?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 11:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je zastávka/stanice neobsazená, tak to chápu, holt si ji člověk musí koupit jinde a v předprodeji.
Nemusí. V Tarifu není nic o tom, že bych si musel kupovat síťovku na nádraží s UNIPOKem. A jelikož nejsem povinen se po jízdence shánět při přestupu, tak ji budu vyžadovat v dalším vlaku. To, že dopravce neumí vydat jízdenku, na kterou mám nárok, je problém dopravce, nikoliv můj.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 14:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si otevřu mapu "jihomoravského RegioNetu" tak vidím že jej můžu použít do stanice Hohenau. Ale co znamená když je tam napsaná "Vrbovce-Gr"? Totéž u stanice Kúty. Mohu do těchto stanic jet nebo musím vystoupit před hranicí? (Lanžhot...).
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.26.228
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 14:40:19    Odkaz na tento příspěvek  

Gr. je normální tarifní bod, do nějž jízdenka platí (ať už síťová nebo jednorázová, ale nedá se v něm samozřejmě vystoupit). Takže abys jel do Kútů, musel bys mít s Regionetem ještě jízdenku Kúty Gr. - Kúty. Já vím, je to trošku na hlavu, ale jsme na železnici, že...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 16:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tarifní bod Gr. je na h... - pouze pro byrokraty u ČD. Občas, když jedu do Rakouska, ukazuji při jízdě z Břeclavi pouze jízdenku platnou v Rakousku. Zatím žádný průvodčí po mě nechtěl vidět jízdenku za úsek v ČR. Ve směru na západ je běžné, že platí do určené pohraniční stanice (třeba i na území cizího státu), příkladem je Buchs.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 20:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta jízdenka Vrbovce Gr.- Vrbovce se kupuje u mezinárodní pokladny? A kolik by stála? Na počítadlu tarifu to nejsem schopný vyhrabat.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 20:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: To ti řeknu úplně přesně, tahle jízdenka, která je mmch stejně zbytečná, stojí 15,- Káčé. Ale z tzv. malého příhraničního styku by to mělo být snad 0,2 Ojra, tj. levnější. Já tu svojí kupoval v Hodoníně právě za těch 15,-
Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 20:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polk, to bude něco....

Takže k RegioNetu si koupit Vrbovce a ještě Kúty, jupí :-)
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 20:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale příště už bych si tu jízdenku rozhodně nekupoval... Za 15,- kačen zbytečný suvenýr...

Nehledě na to, že ve Vrbovcích ta "gr" protíná javornické zhlaví, tj. na Slovensku se člověk vlakem sveze pár desítek metrů..
Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
814 006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 20:55:50    Odkaz na tento příspěvek  

Tarifní bod platí gr platí v ČR a na Slovensku na západě jsem se stím nesetkal bilet platil vždy do následující žst v sousedním státě.Na východě to pro jistotu neznají vůbec ,dá se koupit vždy jen ze stanice do stanice.
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 20:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jaký doklad mi může pokladní vydat jízdenku In-junior? Dneska mi jí ve Varech a v Chomu(tan)tově vydali. Ptali se jenom, jestli mi není 26 (což rozhodně není) a taky jestli mám občanku.
Když je něco na všechno, je to obvykle na nic.
LOGISTICSERVIS, s. r. o. Moje stránky ICQ:423-810-243
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 21:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rick hunter: To se tě spíš ptali, jestli máš skutečně Infarkt kartu s aplikací Junior, nebo jestli chceš slevu Léto-26, na kterou ti stačí občanka, nebo jiný oficiální doklad dokazující, že ti ještě nebylo 26 let. Teď v létě jsem se s tou otázkou setkal i u průvodčích ve vlaku. Vtip je v tom, že tarif je v obou případech stejný, takže např. právě pro průvodčího je lepší to Léto-26, protože nemusí v POPce načítat In-kartu, což u některých "super" kousků může trvat taky minutu (když se povede)...
Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 21:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokladní ti ji vydat může aniž bys jí ukazoval jakýkoli průkaz. Nárok na druh jízdného se prokazuje ve vlaku.

A pokladní chtěla vědět jestli může vydat jízdenku na slevu "Léto-26", a ta se vytiskne jako In-Junior, akorát ve vlaku člověk místo In-Karty ukáže občanku.

Jo, už sem jel do Vrbovců a jízdenku sem si koupil Vrbovce Gr.--Vrbovce zpáteční, tj. za 30 Kč. A udělal sem dobře, průvodčí si to kontroloval.
Totéž při cestě do st. Kúty, průvodčí se tvářila chvíli zmateně když sem na ni vytáhl jeden "malý" a jeden "velký" lístek (RegioNet a mezinárodní jízdenku) :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem vojtik.)
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 22:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak po mě občanku ve vlaku vůbec nechtěli, ačkoli sem čekal, že se ozvou
Když je něco na všechno, je to obvykle na nic.
LOGISTICSERVIS, s. r. o. Moje stránky ICQ:423-810-243
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3322
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 23:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A udělal sem dobře, průvodčí si to kontroloval.

Tak to si měl narozdíl ode mě "štěstí".
Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. srpna 2008 - 10:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli kartám Opencard budou průvodčí nosit dvě čtečky
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 16. srpna 2008 - 19:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ty woe...to abychom za chvilku nosili na každej kraj svoji čtečku..to bude úžasný,už teď sme jak stromečky
753 006-6 je minulost,radujme se v PP Rumburk nad "skvělým" Honzíkem,Helenkou a Davidem
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.6
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 19:20:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jak jste přišli na jízdenku Vrbovce Gr. - Vrbovce? Kilometrický přepočet Velká nad Veličkou - Vrbovce Gr. je 7 km (A52 KJŘ) a Velká nad Veličkou - Vrbovce 6 km (dle mezinárodní tratě 846), tak je tato vzdálenost -1 km, čili slovně MINUS JEDEN kilometr. Protože takovou jízdenku podle mne nejde vydat, vždycky jsem jel na jízdenku do Vrbovce Gr., jelikož je tato vzdálenost delší (a musí tedy v sobě obsahovat logicky i vzdálenost kratší). Nikdy jsem problém neměl. (Poprvé jsem tak jel dokonce s přímým schválením průvodčím, protože tuto jízdenku neuměl vydat.)
Basnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 19. srpna 2008 - 12:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bart => Díky za odkaz .

753006 => Zvlášť, když tam píšou cosi o nějaké další kartě středočeského kraje ...
Pravda bolí ... většinou toho, kdo ji řekne ...
http://pejsekakocicka.iocko.cz
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 22:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máma se známou plánujou 26.8. cestu na Slovensko s návratem asi 6.9. Chtěl jsem se zeptat, jaké jsou nejlepší možnosti cestování na Slovensko. Je možnost koupit zpáteční jízdenku s tím, že neví, jestli zpět pojedou 6. nebo 7.9.?
Pro upřesnění, trasa je Brno (Tišnov) - Malacky nejspíš Jadranem.
Vůbec se v mezinárodním jízdném a ČD slevách a možnostech nevyznám .
Předem díky na jakékoliv info.
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
kresice1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.28.237
Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 23:00:33    Odkaz na tento příspěvek  

HonzaBalak:Já bych asi doporučil zpáteční Citystar, platí jeden měsíc, takže den cesty z5 může být posunut a cena za zpáteční pro 2 osoby je Brno-Malacky 380kč 2.tř a 570kč 1.tř, Tišnov Malcky je cena 495kč 2.tř a 740Kč 1.tř
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 23:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kresice1: výborně, díky moc, vypadá to, že problém je vyřešen.
Jen se zeptám ještě na jednu věc, jak je to, pokud třeba jedna z osob má Inkartu (třeba důchodce), ovlivňuje to cenu Citystaru?
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
kresice1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.28.237
Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 23:32:53    Odkaz na tento příspěvek  

Honzabalak:příklad Brno-Malacky Citystar pro 1 osobu 210 Kč a normální zpáteční pro In-důchodce 153Kč, obě platí měsíc.
814 006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 08:38:33    Odkaz na tento příspěvek  

Kresice1:ještě pro doplnění Tišnov-Brno jedna cesta IDS JMK 26,00Kč nutno cvaknout jízdenku na nástupišti.Pro porovnání jízdné ČD:zákazník 35,00Kč
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 09:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jízdenka IDS JMK je v zásadě cenově výhodnější než "obyčejná" jízdenka ČD, když nemá cestující žádný nárok na slevu. V této souvislosti jsem zaznamenal 2 různé přístupy ze strany železničních pracovníků.

Ve stanici Rapotice si jeden muž přál jízdenku do Náměště nad Oslavou. Výpravčí automaticky vydal nepřestupní jízdenku IDS JMK za 10 Kč, ten pán se divil, že může jet i na tuto jízdenku a tak výhodně.

Když jsem jel jindy po trati č. 240, našel jsem na jednom "stolečku" použitou Obyčejnou jízdenku Brno-Náměšť nad Oslavou za cenu kolem 60 Kč. Podivil jsem se, jak mohl někdo takovou jízdenku vůbec vydat, když jízdenka pro 7 zón od IDS JMK stojí jen 43 Kč...
814 006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 10:05:00    Odkaz na tento příspěvek  

David:cestující dostane vždy o co si řekne!!!Zaměstnanec je povinen nabídnout nejvýhodnější variantu je už zrušeno.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 10:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814006: Což mi na jednu stranu přijde takové neobchodní, na druhou stranu jsem ale několikrát zažil, že si někdo ve frontě přede mnou nechal vysvětlovat tarif a váhal mezi tím a oním a zdržoval za sebou několik dalších lidí.
Takže nevím. Podle mě by to aspoň chtělo, aby se pokladník ptal vždy, když si někdo řekne o obyčejnou jízdenku ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 11:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující dostane vždy o co si řekne!!!Zaměstnanec je povinen nabídnout nejvýhodnější variantu je už zrušeno.

Takže výpravčí v Rapoticích se zachoval nad rámec svých povinností. To se cení.

Teď jsem si vzpomněl, když jsem byl v Ivančicích a chtěl jízdenku do Brna, zapomněl jsem říct, že "do 26 let", a výpravčí už taky chtěla odtrhnout jeden lístek IDS JMK...
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 11:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující dostane vždy o co si řekne!!!Zaměstnanec je povinen nabídnout nejvýhodnější variantu je už zrušeno.

Pevně věřím, že to ale nemá zakázáno
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
814 006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 11:46:13    Odkaz na tento příspěvek  

David:takovéhle věci nezveřejňuj,že někdo něco udělá navíc.Toho výpravčího by to mohlo stát prémiový postih.Výpravčí se má věnovat dopravě a pokladna je pro něj doplňková činnost.
xzxz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.132.58
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 12:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo KMB, kde je minimum km na projetí - odkoupím. Známá potřebuje jednorázově pouze na jednu cestu. Předání: dnes (21.8.) Brno, nebo zítra (22.8.) Brno-DK (R 874, R 992). jir.hovorka(zavinac)seznam.cz, 731 508 147
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 13:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814 006:
Tak snad nikdo z vedoucích činitelů nesleduje tuto diskusní stránku... To mě ani nenapadlo, že výpravčí by měl mít jako že nějaké prémie za to, že dobře poradí cestujícímu a ušetří mu peníze?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7687
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 13:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby ses nedivil.........
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 14:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná že nedivil, ale co by tím ti železničáři udělali špatného? Vím, že bylo někde psáno, že o výhodné slevy nebo síťové jízdenky (obchodní nabídky ČD) si má člověk u pokladny říct, ale o jízdenkách IDS nebo snad o tom, že by za to měli ty řadové pracovníky trestat?