K-report
 

Archiv do 22. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 680 - pendolina » Archiv do 22. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.57
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 17:43:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Křivi: Jenže já mám trochu jiné informace. Zejména třeba to, že onen dnes již přečíslovaný odbor byl proti. Já vůbec nejsem proti tomu, aby se jezdilo navíc cokoliv, ale pak nemůžu garantovat 680 na všech spojích. Takže pokud bych tedy jezdil BE, pak jen když bude čím. A takto zněla i původní dohoda, stejně jako že na BE se začne jezdit až bude 003. Pak to nebude asi problém, stačilo jen 21dní počkat. Vlivem údržby to stejně nebude na BE jezdit často. Jo a vzrušují mě jiné věci, tohle mě akorát s....
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.107.50
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 17:51:44    Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: Ta poslední věta je úžasná! Taková ze života.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 18:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

křivi: jsem na tom podobně jako sněhurka, s tím vzrušením. :-)
btw, Ludka za svou éru na nábřeží udělala tolik chybných a rozporuplných rozhodnutí, ketrá se musela po pár dnech rušit, že se vlastně divím jak se tam může držet. asi v tom bude něco jiného než dovednosti a um v řízení železnice... :-) jinak si to nedovedu vysvětlit...
Ale jinak je mi to opravdu srdečně jedno, je to jen řeč... :-)
Pan_x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 20:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak pro zajímavost, pendolino na mapě http://www.mapy.cz/#x=134598304@y=135942896@z=16@mm=FP
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 22:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Prahy jich vyjelo 15(lidu).

Honzíku
, zase tolik to nepomlouvej. To by "můj" vagon musel vézt víc jak polovinu celé zátěže.

Ale jinak to byl příjemný šok (na rozdíl od minulého týdne) vidět, že vlak je u nástupiště a že to je dokonce Pendolino. Dokonce takovej šok, že jsem si ho vyfotil až v Pardubicích (kde jsme měli asi 4 min. pauzu) a pak Brně (příjezd s náskokem - přesné číslo zdokladuji, až stáhnu fotky)
Ris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 22:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll: pravda, kdysi jsem s ním jel (2 roky zpět) jako IC tuším Vyšehrad z Brna do Prahy (myslím, že na tomto vlaku byl z důvodu, že se ho nepodařilo schválit na Slovensko, třeba někdo upřesní). Ale jinak toho Pendolina je na BE fakt škoda - dnes jsem na to přišel. To ani tak ne z důvodu, že by mělo přijít k úrazu, ale z Brna večer vezlo 2 lidi v 1. třídě, ve druhé bylo asi do 20lidí. Škoda že nefakčí bar, ale kdoví, zda by se uživil. Jinak - jak to bude s Pinděm příští rok - bude o nějaký spoj SC víc? Já vím, že dojde k přečíslování vlaků na jižní větvi, snad i ke změněn oběhů, ale spíš by mě zajímalo, zda ho nechcou dát ČD třeba na nějaký R Praha - Pce - Brno nebo třeba zlepšit cestování mezi Brnem a Ostravou, i když až bude koridor, tak by se tam celkem hodilo, ovšem rozhodně ne jako obyčejný R
Mé nejoblíbenější pivo: Beer 50 54 20-38 111 - 1 ČD
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 22:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsou ranní fotky:

1. důkaz



2. zastavení v Pardubicích



3. čas příjezdu byl ještě asi o minutu dřív (chvíli trvalo, než jsem našel záběr, kde bude vlak i hodiny) - kupodivu i staniční rozhlas o vlaku věděl a hlásil "Stanice Brno, prosíme vystupte" (před nějakou dobou, při jiném příjezdu Punkvy s náskokem jsme už byli v hale, když se rozhlas rozhýbal)



a pár fotek "mašiny"



a ještě jeden pohled na zaparkované "tramvaje"



Jinak souhlas Risem a jeho nesouhlasem se zavřenou hospodou
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 01:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co to prosim vas znamena pro neznaleho JEZDIT BRNENSKY SUPERSRACE ?))
diky moc)
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 07:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainster: znamená to "Brněnský Expres" - napsáno v afektu
Arj: info pocházelo od strojvedoucího co to vezl z Prahy
Křivi: největší snahu měl O016
Goldfinger:tento týden se nepojede v út,st a so (v Ne se nejezdí normálně)
Pan X: těch Pendolin na mapě se najde víc, např. jedno na ONJ a dvě v Saviglianu - hledej na Googelu
Gatto nero
www.pendolino.cz
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 11:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a co je s nima za problem, vas to neba jezdit s brnenskejma supersracema ?)) nebo jak to je,) ja myslel ze sou vseci z prahy )
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 12:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainster: ne, nás to neba, ale to nemá nic společného s Brnem. On si totiž někdo nechce uvědomit, že se na tom musí dělat pravidelná údržba. V momentě, kdy jezdíte 5 na 5, tak se údržba dělá jen o sobotách a to se na všechny nedostane, tak se tedy čeká až se zase bude jezdit 5 na 6, ale to vám to zase zkurvěj touhle pitomostí. Ale hlavně že se někdo dělá hezkej, že?
Gatto nero
www.pendolino.cz
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 12:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainset: a tu vaši poznámku jsem pochopil, jsou všechny z Prahy, ale sráč tomu říkáte Vy.
Gatto nero
www.pendolino.cz
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 18:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemyslel sem to nejak zle. ja tomu rikam pandolino))) ale jak tady nekdo tituloval tak jeste me bavi TIS a Lešťopšouk.

ale diky za upresneni, sem zase neco o trosku chytrejsi.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 06:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda proč to radši nejezdí na otočku místo R do Ústí či Děčína Kvůli 20-ti lidem může jet do Brna Vrmz s 362 a rozdávat občerstvení v ceně za ušetřenou energii. Anebo jet Regionova, 50% cetujících by to nepoznalo. Dotace jsou asi stejné. Psal jsem o tom v diskusi o vozech, je to taky konkurence SA a výkřik do tmy. Jinak je to důvod jak použít rekonstruované B na IC, jsou díky tomuto volné. P.S. Jednu dobu jsem ČD něco dodával, tu babu znám taky..
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 10:04:49    Odkaz na tento příspěvek  

ČD docela úspěšně mohou konkurovat SA. SA prodává jízdenky z Flórence do Brna za 200 Kč a na vlak se dají sehnat mnohem levnější. Jízdní doba je podobná.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 12:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD docela úspěšně mohou konkurovat SA

Tak proč úspěšně nekonkurují? Zatímco SA vozí každou půlhodinu mezi Prahou a Brnem 60 místné busy obsazené 45-60 cestujícími, dráha vozí každou hodinu 400 místný vlak obsazený 30-50 cestujícími. Obsazenost nad 100 se týká jen pár vybraných vlaků ve vybraných dnech.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 12:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nejeden vlak nad těch 100 bude asi denně. Hašek obousměrně, Vindobona/Huňkárie, Jesenius.....

Bohužel stále není mezi Prahou a Brnem hodinový takt díky TISům.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 09. července 2008 - 23:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příběh Pendolina na Idnesu

Další odkazy důle (jestli nejsou stejné...)
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 09:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP: SA prodává jízdenky z Deflorence do Brna za 160/od půlky července 170 Kč, pokud máte kreditovou jízdenku, což je kartička, která Vás nic nestojí - na rozdíl od zlodějského výpalného zvaného in-karta. BE jezdí z Holešovic, což už není centrum, i když je tam dobré spojení a pak je ten půlhodinový takt SA...
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 11:55:04    Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: zlodějskou kartu mít nemusíte
Akční nabídka Praha – Brno za 175 Kč.
Zvýhodněnou jízdenku pro cesty mezi Prahou a Brnem nebo Brnem a Prahou mohou využít všichni cestující. Prodej jízdenky není podmíněn žádným průkazem! Navíc většina cestujících tu zlodějskou katru už má a tak mohou cestovat za 140 na elišku, nebo za 105 na štastnou elišku. Pokud udělám srovnání, tak mi vychází, že jako náhodný cestující, který si nechce předplácet kartu u SA zaplatím za cestu busem 200 Kč a jako náhodný cestující ČD, který nemám "zlodějskou kartu" zaplatím 175 Kč. Cenově vychází ve všech ohledech lépe vlak. Co se týká dostupnosti Flórence a Holešovic, tak to vyjde na stejno. Na Flórenc se stejně lidi z různých částí přemísťují metrem a jestli jedu na Flórenc, nebo do Holešovic vychází rozdílově o 3 minuty.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 12:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U SA si opravdu, ale oopravdu kartu předplácet nemusím, jediné předplacení se týká dobití kreditu na kartu, těsně před rezervací přes web. Jde o to, odkud na Deflorenc mířím, ale velký rozdíl to není, uznávám. Btw jede zítra na Punkvě ve 14.30 skutečně TIS, abych nebyl úplně o.t.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 13:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cenově vychází ve všech ohledech lépe vlak

Souhlasím, že (pro mne, jako držitele karty) vlak vychází výhodněji - pokud počítám jen to, co platím u "kasy". SA mi ovšem k tomu ještě dá kafe (v automatu v Holešovicích 12 Kč) a noviny (ČD občas distribuují E-15, ale nedá se spolehnout). Hlavně ovšem ČD dodržují JŘ daleko méně než SA (teď mluvím ze svých zkušeností; co dopravci vykazují jako plnění je jiná věc).

na Flórenc, nebo do Holešovic vychází rozdílově o 3 minuty

Mám dojem, že jen rozdíl délky přesunu od nástupiště metra C na příslušné nástupiště vlaku/busu bude kolem 3 minut.
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 14:59:52    Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger : A co je dobíjení karty? Já to beru jako předplácení. Navíc musím si někde tu kartu na SA pořídit a pak také někde neustále dobíjet. U ČD žádnou kartu mít nemusím a jedu za 175 u SA když nemám kartu tak za 200 a to ještě s možností, že mě do autobusu nevezmou pokud si dopředu nezablokuji místenku.
Co se týká té " zlodějské karty", tak když si propočtu, že u SA s kartou zaplatím 170 a u ČD s kartou 105, tak mi vychází, že po 10 jízdách s ČD se mi těch 600 vrátí a pak už po dobu 3 let mám mnohem levnější jízdné oproti někomu s SA kartou.
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 15:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě malé srovnání u SA sice za vydání karty nic neplatím, ale mám menší slevu. U ČD za vydání sice zaplatím 600, ale díky větší slevě na jízdném se mi to vrátí. V konečném důsledku mě nakonec vychází finančně lépe ta zlodějská karta, než karta za kterou nic nezaplatím. Každý si prostě musí spočítat co ho vychází výhodněji.

Arj: co se týká zpoždění, tak to je relativní. BE jezdí opravdu velmi spolehlivě a většina EC též. Jediné větší problémy jsou u dálkových EC z Maďarska a Německa. Navíc nelze srovnat kolik spojů SA jede zpožděných, protože tento dopravce žádnou evidenci nevede. V raních a odpoledních špičkách rozhodně ty jízdní doby z Flórence dosti prodlužuje a to se nebavím pomalu o každodením kolapsu na D1. Rozhodně by bylo zajímavé vidět tu statistiku zpoždění u SA a pak srovnávat.
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 15:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvýhodněnou jízdenku pro cesty mezi Prahou a Brnem nebo Brnem a Prahou mohou využít všichni cestující.

Pokud se o ní dozví. Příležitostný cestující který se nesnaží aktivně na netu zorientovat v nepřehledném systému ČD slev dost možná pojede za plné obyčejné, protože na to že mu to řekne někdo u pokladny bych nespoléhal.

-jo a řešíme u Pendolin něco co patří do tarifu.

(Příspěvek byl editován uživatelem spock.)
http://www.hvozd.eu
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 15:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP> K tomu Praha - Brno. Pokud je neco, co SA umi, a CD neumi, tak je to reklama. Je sice pekne, ze mezi Prahou a Brnem lze jet vlakem za 175 kc, ale kolik pravidelnych cestujicich to vi? Jestli 5%, tak je to moc. Ja (jako dopravni fanda) jsem se to dozvedel po 5 mesicich, co tahle akce platila, a to zcela nahodou.

Dodrzovani jizdniho radu je dalsi vec. Pres vsechny proklamace o pretizenosti D1 je uspesnost dojezdu na cas okolo 95%.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 15:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro upřesnění - relačka Ph-BR platí pouze při nákupu do 23.59hod. předcházejícího dne. Jinak plné jízdné, které je o hodně vyšší (nekamenujte mne kmb nebo in kartou). Jinak dodržování jízdního řádu souhlas s Adamem. Sice v poslední době zvláště v pátek se najde pokaždé několik (cajzlovských) hňupů, kteří se posráží na výjezdu hned za jižním městem, ale jinak se vcelku daří jř dodržovat.
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 15:52:29    Odkaz na tento příspěvek  

Spock: je věcí každého člověka, aby se zajímal co je pro něj nejlepší. Pokud někdo přijde jen k pokladně jako beran, tak jede za draho. Pokud to nezvládne na netu (zas tak nepřehledné to tam není), tak má i telefonické info. Je zajímavé když někam třeba letíte, tak hledáte tu nejlepší cenu, ale když jedete vlakem, tak to už většina lidí nedělá. Prostě je tu starý zvyk, že je jeden ceník a nic víc. Prostě si lidi musí zvyknout, že i zde je potřeba se dopředu informovat. Když dříve nebyli pomalu žádné slevy, tak lidi remcali, když jsou slevy, tak remcají taky. Prostě nejde se každému zavděčit.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 20:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP tomu vravim perla "BE jezdí opravdu velmi spolehlivě a většina EC též. Jediné větší problémy jsou u dálkových EC z Maďarska a Německa." - ake ine EC este jazdia, heee, mame EC-lokalky? mam pocit ze smer decin-praha-breclav meska pravidlene 10-15 minut aspon - a to uz pravidelny cestujuci neberie ani ako meskanie. dnes som napriklad isiel kosicanom (EC/Ex) a v Koline +20 (uznavam, ze to chytal na slovenskej 180 kde bolo pomalych ze sa medzi nimi nestihal rozbiehat).
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 20:49:38    Odkaz na tento příspěvek  

Těmi přesnějšími EC jsem měl na mysli EC co jedou z Prahy a nebo z Vídně.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 09:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem si chtěl koupit relační lupen na BE, jsa natěšen na TIS, který se má objevit na dnešní Punkvě (14.33 z Holešovic). Na wagusonu otevřeny 2 (slovy dvě) pokladny, u obou tak půlhodinová fronta, na Masně celá 1 (jedna) kasa a fronta na stejnou dobu. S takovými službami ať jdou ČD aspoň na Mars.
pokladnik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.156.115
Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 20:20:16    Odkaz na tento příspěvek  

Hele Bonde, ono to je sice maličko utajeno, ale i u těch dvou otevřených pokladen (tedy přesněji nad nima) visí velká cedule s šipkou k pokladnám, které jsou hned u vchodu (toho, který je blíže směrem k václaváku). Občas to chce nejdříve otevřít oči, až potom nadávat:-)
Trolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 23:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Ex pinďa 007.
Na SC74 dnes 002:

ICQ:192-449-432; mail: Trolejbus.3259@seznam.cz
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 23:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, tam byla jedna z těch dvou pokladen, druhá otevřená na obvyklém místě, oči byly fuckt dokořán a víc než 2 kasy na celém wágusonu v provozu nebyly. Na to, že byl čtvrtek podvečer si myslím že absolutně nedostatečný počet. Takže jsem si přes net bloknul SA z Rozptyl, ještě o 40 Kč levněji a jel jsem na kůži. Jestli modrý dopravce po mých penězích netouží, nechť se příště chová stejně. Když už vážím cestu do předprodeje, nechci stát frontu na banány.
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 12:17:12    Odkaz na tento příspěvek  


Testování nových vozidel pro Os vlaky pro trať 260
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 2-2006
Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 13:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes SC 503 jednotka 004.
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 04:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trolejbusaku pekne se to tam krouti .)
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 17:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"čtyřka" v divné společnosti
Předchůdce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 18:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo by lepší místo jak se koupily pendolina.

nechat zrekonstruovat více vagonů jak 1 tak 2 třídy vč.jídelních barových

Co s vložákama od pendolin za čas až se rozapdnou motorové vozy bude velký prd.

nebylo by špatné kdyby místo pendolin jezdila třeba 350 nebo 370 s vagony samozřejmě reko.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 20:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Co s vložákama od pendolin za čas až se rozapdnou motorové vozy bude velký prd.

Každá souprava pendolína má jeden "vložák",takže se za třicet let udělá souprava 350+ 7 vložáků a bude jezdit z Milovic do Prahy jako Old Pendolíno.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 10:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak brněnským expresem už nikdy více. Ranní brněnský drak: sezení jak na vězeňské lavici, neplánovaná zastávka v Ústí nad Orlicí po asi čtvrthodinovém čekání na vjezdu, výsledkem 20 min. zpoždění. Super hnus. Lezu zpět ke žlutému křížku. D1 nebo rozkopaná trať u Bezpráví, Kolína a Kyjí vyjde úplně, ale úplně nastejno.
Ladis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 20:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: Ještě k pendolinům na leteckých mapách. Ty dvě v Saviglianu jsem našel, ale na ONJ žádné nevidím. Mohl bys mě prosím nasměrovat?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 09:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bývalo na koleji 500, ale koukám, že už ho odtáhli nebo to z aktualizovali
Gatto nero
www.pendolino.cz
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 09:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obligátní předvíkendová otázka - co pojede na páteční Punkvě (14.33 z Holešovic?)
Punkva
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.26.130
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 09:58:37    Odkaz na tento příspěvek  

to se rozhodne nejpozději zítra ve 22:00
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 19:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bude, tak Pendolino.
V sobotu určitě nepojede Pendolino
Gatto nero
www.pendolino.cz
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 10:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pojede dneska pendolino do brna na bE? na jakém spoji? díky
Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 23:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek84:
Dnes 680 na bE jelo.Konkrétně 680.006 na spojích Ex 573/572/579/578.Odpověď ale přišla asi pozdě...
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 08:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové a dámy,
jen pro informaci.
Ač jsou bE negarantovány s Pendoliny, tak nám bylo dovoleno je nenasazovat v St a v So. Tak v těchto dnech na bE Pendolino nepojede. + v Ne a ve svátek, kde není vůbec malováno v oběhu. V ostatních dnech by teoreticky jet mělo, ale jen pokud nebude problém na SC. To se potom hraje velká politika
Gatto nero
www.pendolino.cz
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 12:22:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Honzík: Upřesnění: 680 na BE jsou možné jen v pondělí, úterý a čtvrtek a to jen když když není problém na SC...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.17.219
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 12:48:22    Odkaz na tento příspěvek  

Výstavka je putovní, maso bude k vidění i v Leningradě. Rusky se to jmenovalo VDNCH...
Limm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 14:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra brzy ráno 003 z ONJ do Plzně,kvůli výluce P.Radotín-Dobřichovice přes Rudnou odpoledne zpět,trasa stejná,odjezd z Plzně cca ve 13 hod.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 14:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad nafotíte pinďu pod neelektrikou
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje vlaky,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 20:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Limm:Zítra? Jo?
Zase si špatně poslouchal
Gatto nero
www.pendolino.cz
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.8.211
Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 08:27:08    Odkaz na tento příspěvek  

Proveďte mu E0 spojenou s výplachem uší přípravkem DEAL. Limmovi, ne Pendolinu.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 08:30:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Limm: Dneska? Nemyslíš že by o tom měl Honzík nebo já něco vědět? No nic, zase jedna fáma...
Ad.749.241: pro později narozené VDNCH = vystavka dastiženij narodnovo chazjajstva = výstava úspěchů národního hospodářství
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 08:33:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. 749.241: myslím že pro začátek by stačilo naslouchadlo a brýle.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 14:11:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Limma a ostatní: zítra jede 680003 na váhu v Movo a zpět.
Ráno ve dvě tam a někdy odpoledne zpět
Trasa tam:Praha ONJ – Praha Vršovice – Praha Vyšehrad – Praha Smíchov – Beroun – Zdice – Plzeň hl.n.
Trasa zpět:ta stejná (jen je potřeba ji číst obráceně) + v ŽST Beroun os.n. vyčká do doby vhodné volné trasy tak, aby nebyly narušeny jízdy pravidelných vlaků osobní i nákladní dopravy v souladu s výlukovým jízdním řádem vydaným k ROV 6350 ( Praha Radotín - Dobřichovice ).
Gatto nero
www.pendolino.cz
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 16:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď mě napadlo...
Když je nasazeno Pendolino na bE a nějaké Sc se zruší a čirou náhodu se to potká v Pardubkách, tak co se stane? Z bE se stane Sc a pojede to do Ovy či Prahy? A i kdyby, tak na bE (jestli jsem dobře četl) je bar zavřený, takže např. cestujícím v 1. class by stejně nebyl garantován servis, tak jak by to potom bylo s cenou? Díky...
A ještě něco. Jak to je tento týden s bE? (kvůli té 003 se asi nejezdí, ne?)
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 17:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: počítej, ale trojka na bE nemá zase takový vliv. bE nejede zítra a v sobotu
Gatto nero
www.pendolino.cz