K-report
 

Archiv do 22. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 451 a 452 - nejkrásnější stroje » Archiv do 22. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Talgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 14:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Terrani:

Super! Díky moc.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 19:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z té fotky je jasně vidět, že ač nová, tak se tlama láme stále na stejném místě. Samozřejmě, že neznám podrobnosti jako např. rychlost při srážce, nicméně takové ty výlevy, že jsou životu nebezpečné z důvodu zchátralosti konstrukce, mi zase až tak pravdivé nepřipadají. Nepopírám ale, že už měly dávno sloužit, v jiné přetavené podobě, jiným účelům.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
VP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.98.114
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 10:33:31    Odkaz na tento příspěvek  

Malý zážitek z dnešního rána v okolí Prahy.
Jedna 45x.xxx se přiřítí do zastávky a zastaví půlkou soupravy až za peronem. Proto bych se zeptal zdejších odborníků (Drna, Zapy .. ) je to chyba fíry či těmto soupravám se to občas stane?
Už je to podruhý co se mi to stalo a přiznám se, kdybych chtěl vystupovat z jednoho vagonu mimo peron, tak by to byla asi pěkně formulovaná stížnost.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 11:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono když vypadne dynamická (rekuperační), tak to brzdí o dost hůř...
My jsme všichni GOGO!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 12:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VP: Stát se to může.Náhlý výpadek elektrodynamické brzdy prodlouží brzdnou dráhu o pár desítek metrů raz dva.Taky slečna adheze je prevít.Stačí pozimní listí na kolejích,udělá to šššš a je to.
Fírové obvykle po zastavení upozorní substrát,aby si přešel vnitřkem dozadu a až pak otevřou dveře.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 13:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VP:
Vždy vina fíry. Dle chytrých vývodů pánů nadželezničářů fíra nesmí počítat s účinkem EDB! Už několik takových minel jsem viděl řešit ve svém okolí ještě v době, kdy za to byl fíra (i za projetí o jedny dveře) sundán na půl roku na kanál (samozřejmě i s finanční ztrátou v řádu deseti až cca 25000, dle zařazení a s tím souvisejícím snížením třídy), k tomu žlutá karta a k tomu přezkoušky. Tehdy to byla tzv. MÚ. Dnes je to závada v práci. Když si budete stěžovat, může (a on to udělá)zaměstnavatel fírovi snížit plat, nebo ho sundat z turnusu a dát ho za trest třeba do letma, nebo na místní výkony.

Obecně vzato se to může stát velmi lehce:
1....výpadek EDB z jakéhokoli důvodu (u 451 min. dvojnásobná brzdná dráha)
2....skluz soupravy nebo její části (totéž)
3....pozdní brždění při dohánění zpoždění(nejméně frekventovaná příčina)
4....souběh těchto vlivů.

Žádný z nás toto nedělá naschvál, tak vás prosím o trochu soudnosti a chladné hlavy. Protože vaším rozmazáním ve stížnosti jedné takové poměrně drobné chyby (kolikrát se to fírovi za kariéru stane? Já odhaduju tak max prsty obou rukou, pokud celou kariéru stráví na os. dopravě).

Podotýkám, že rozumný fíra na panťáku, když mu aspoň jedny dveře zbydou na peroně, neotevře, ale buď (u ešusu) ohlásí situaci cestujícím, s tím, aby pro výstup použili zadní dveře soupravy, nebo zajde alespoň do prvního vozu soupravy (460, 451) a totéž jim oznámí ústně. Dá se tak zamezit třeba vypadnutí babičky s holí do štěrku, protože blbě vidí a netuší, že peron zůstal vzadu, a to by pak už byla MÚ.

Na závěr, pokud mohu, šetřte se stížnostmi na projeté zastávky, jsme jen lidé a i vám občas sklouzne auto, nebo neodhadnete vzdálenost.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 13:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co takhle si couvnout? (když to není přes klacek nebo přejezd?)
My jsme všichni GOGO!
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:06:16    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ad 1) Na vodorovné koleji brzdí panťák vzduchem 450 - 500 m ze 100 km/h. Při EDB se nesmí tlak v HP snížit víc než na nějaké 4 bary, jinak EDB vypadne. Takže to brzdí přibližně stejně. Rozdíl nastane při výpadku EDB - než naběhne vzduch do válců, tak metry utíkají.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7782
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

couvnutí je na ab zakázáno. a hlavně je to na proužku
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.

Troufám si tvrdit, že něco málo o součinování vím....ale děkuji za doplnění.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

couvnutí je na ab zakázáno. a hlavně je to na proužku

Po dohodě s výpravčím zadní stanice lze i couvat na ATB.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
VP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.98.114
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:29:55    Odkaz na tento příspěvek  

To Drn: Proto jsem nepsal podrobnosti. Natupovali jsme dva a nevystupoval nikdo. Chápu, že stát se to může, já jsem to sice zažil 2x na stejném místě. (jednou dnes a asi před dvěma lety).
Kdyby se to však stalo manželce, která jezdí vlakem s kočárkem a nemohla by vystoupit tak, bych si teprve stěžoval.
Jen mne zajímalo jaké je příčina.
Díky za odpovědi.
VP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.233.249
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:40:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak bych to tipnul na problem s EDB.
Dnes ráno hezky sucho, zpoždění taky neměl.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 16:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan_gogo: Ono když vypadne dynamická (rekuperační), tak to brzdí o dost hůř...

A kdypak dojde k rekuperaci u 451/2? Já myslím že nikdy, protože jednotka 451/2 rekuperaci nemá!!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1920
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 17:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože jednotka 451/2 rekuperaci nemá!!!

Tak proč se to na těch pultech pořád píše?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 17:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to se zeptej nejspise v dilnach. rekuperace u 451/2 neni (ale hooooodne davno byla). pak se to predelalo na dalsi stupen edb.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 17:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 03:56:40    Odkaz na tento příspěvek  

Penik 2131: to se zeptej nejspise v dilnach. rekuperace u 451/2 neni (ale hooooodne davno byla). pak se to predelalo na dalsi stupen edb.

Je-li navolena B2, tak při poklesu pod 70Km/h přiskočí B3.


neregPetrS.: Při EDB se nesmí tlak v HP snížit víc než na nějaké 4 bary, jinak EDB vypadne.

To je divné, mi to "DAKO" cvakne dost níže, spíše mezi 3,5 až 3,0 bar.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 07:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: když už jsme u těch faktů:
B3 spíná při rychlosti od 15 do 68 km/h.

Součinnost vypíná při poklesu tlaku na 3,6 barů v HP. Návrat k součinování je při tlaku 4,5 barů v HP. Na jednotlivých strojích se to může drobně lišit. Rozdíl proti nastavení by rozhodně neměl být větší než 0,5 barů (.. až 3 bary). Pokud je, očekával bych záznam v knize oprav, aby bylo nastaveno na správné hodnoty. Pokud tak nebylo učiněno, tak se asi někde stala chyba.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7785
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:19:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

452 rekuperaci neměla. nebo si to myslim blbě?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: tak to já nedokážu posoudit, zda měly 452 reko či měly již z výroby B3. Až bude příležitost, tak se kouknu na stanovišzě na popisky, ale myslím, že tam je také text "rekuperace" a ne EDB, brzda či něco podobného. Fakt teď nevím.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7791
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já mam za to, že jsme někde četl, že už rekuperaci neměly, neb u 451 se rekuperace neosvědčila. zkusim "někam" kouknout. literatura se ale může mýlit.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 11:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik, Bobo:

Jukněte do skript DKV Praha, když to stihnu dřív, písnu to sem. Podle mne a mé chabé paměti to původně děláno na rekuperaci bylo, nicméně se to ani nezkoušelo. V té době tomu nevyhovoval systém napájení TV.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7795
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 12:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

451 na rekuperaci dělaná byla, to vim, ale moc to něpremávalo, tak dle mého názoru to na 452 už rovnou neudělali. ale jistej si tim nejsem, taky musim hledat.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 13:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

452 neměla rekuperaci od výroby. Ptal jsem se svého vedoucího zaměstnance, který 451/2 pamatuje v plenkách.

Na 451 reku byla, ale nepoužívala se, protože když se na trati potkala 451 s párou, tak neměl kdo energii odebrat a byl problém. Toto je jeden z důvodů odebrání reku a dodělání dalšího stupně EDB.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7797
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 14:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fajn, tož si to pamatuju dobře.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 17:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Tak tak. Pravdu díš.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 17:24:31    Odkaz na tento příspěvek  

Penik: B3 spíná při rychlosti od 15 do 68 km/h.

h:68 nyní v el.rychloměru ? To není pod 70 ?
U Hasler a Metra byl kontakt na 70 a hádej s jakou citlivostí ! 3-5km/h víme ?
Těch 15 je rozhození celé EDB a nikoliv jen B3, ovšem někde je to i mezi 30-15 a jinde klidně do 0.

Penik: Součinnost vypíná při poklesu tlaku na 3,6 barů v HP. Návrat k součinování je při tlaku 4,5 barů v HP. Na jednotlivých strojích se to může drobně lišit.

h:Ne při poklesu na, ale pod !!, což není totéž.
Tlakový spínač se nastavuje na dolní mez a teprve poté se ladí tlakový interval - ten nejde u této konstrukce nastavit na méně než 0,5bar .
Když se to umí, nastaví se citlivě 3,5/4,0 ...

Penik: Rozdíl proti nastavení by rozhodně neměl být větší než 0,5 barů (.. až 3 bary).
h:..což je vlastně téměř celý rozsah.

Penik: Pokud je, očekával bych záznam v knize oprav, aby bylo nastaveno na správné hodnoty. Pokud tak nebylo učiněno, tak se asi někde stala chyba.
h: Drobné úchylky fírové do knihy nepíšou, neb vědí, že to ani nemá cenu na ONJ psát, kde to stejně nikdo neumí. Spíš se spolehnou, že to bude automaticky odhaleno při revizi na Vítkově.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 18:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Ono to štelování, co si tak pamatuju, bylo někdy docela o nervy. A tlakáče bývaly nedostatkovým zbožím, ale co nebylo a není, že?
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2138
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: ano 68 je pod 70 km/h, ale vždy to je 68 a méně max./min. 15 km/h. Poté již B3 nesepne. B1 sepne vždy až do 1 km/h. Nebavím se zde o jejím brzdovém účinku.

Můžete mi říci proč bych měl nastavovat tlakový spínač na interval 3,5 - 4,0, když pro součinnost je předepsáno 3,6 - 4,5? Pokud vím, tak žádný tlakový spínač na 451/2 nemá nastaven interval menší než 0,9 barů (součinnost). Kompresor má 6 - 8, VZ má 1,5 - 0,5. To že může být problém s nastavením tl.spínače přiznávám, ale když se to umí není za 5 minut co dělat (pokud je OK a není rozsypaný mechanismus, nepodfukuje a další příhody s těmito tl.spínači).

Sice nevím, proč prosazujete Vítkov, ale rozhodně bych se na něj nespoléhal. Vím své, ale Vy určitě také a naše názory budou zcela určitě odlišné.
Talgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K mému příspěvku č. 282 si odpovím sám:

Půjde/ou letos ještě nějaká/é suprava/y 451/2 do dílen do Šumperku?

Další jednotkou, která půjde v blízské době do Šumperku, je 452 15/16.
F_jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 16:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je úsměvné bavit se o desetinkách baru, když se na jednotce nacházejí čtyři rozdílné údaje o tlaku v hlavním potrubí - rozdíl je někdy až 0,5 baru. Podle čeho se tedy asi nastavují tlakové spinače, když toto neumí nikdo sjednotit, přestože se to nezřídka do knihy oprav píše. A k tomu součinování - každá jednotka součinuje a brzdí jinak, trvá vždy nějakou dobu, než si na to člověk zvykne. A někdy se jen nestačí divit, co je vypuštěno z depa na trať.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 17:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

F_jouda: součinnost nezáleží pouze na tlacích!
F_jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 17:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem na mysli to, že pokud se jede z jednoho stanoviště a EDB "vydrží" brzdít do nějakého snížení tlaku v potrubí, z druhého stanoviště to může být o dost jinak . A o tom to hlavně je.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 18:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba srovnat tlaky podle rychloměru (alespoň ty závislé na HP)?
F_jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 19:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A který rychloměr máte konkrétně na mysli? Vždyť o tom píšu, že pokud na jednom stanovišti nastavím např. podle rychloměru tlak přesně 5 barů, manometr ukazuje něco jiného. Pokud nyní nechám vše jak je a jdu na opačné stanoviště, jsou tam ty hodnoty také jiné. Takže 2 rychloměry a dva manometry = čtyři rozdílné hodnoty. Která je správná? A to už vůbec nemluvím o dvou spojených jednotkách!!!
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 20:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, že je na zadním stanovišti nižší tlak je dáno třeba délkou soupravy. Zpravidla platí, že tlak v rychloměru je přesnější než manomeru (je to mechanická část, která by měla podléhat nějakým kontrolám a cejchování - nevím, jestli se děje, někdo tu vychvaloval Vítkov, tak by možná neškodil dotaz na Vítkov zda, kdy a kde je nechávají cejchovat a přezkušovat, případně za co je mění).

Pamatuji 2 případy, kdy rychloměr ukazoval špatné údaje, ale to tak výrazně, že jen blbec by si myslel, že jsou správné.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 22:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klucí, co to furt řešíte? Já třeba vůbec nevím, jak se ty tlaky pohybují, není to pro mne podstatné, ani nemám při brždění do zastávky čas čumět někde po tlakoměrech. Prostě po prvních dvou zabržděních vím, jak to součinuje a kdy přibližně EDB rozpíná (a zda-li vůbec) a podle toho brzdím. Řešíte 3,14 čoviny. V praxi se tlaky neřeší a brzdí se spíš citem, než podle budíků. Teprve, když je to hodně rozházené, začnu si všímat, při jakém tlaku EDB odpadá (také z kterého MV, někdy se to dost liší).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 01:15:03    Odkaz na tento příspěvek  

Penik 2151... která by měla podléhat nějakým kontrolám a cejchování - nevím, jestli se děje, někdo tu vychvaloval Vítkov, tak by možná neškodil dotaz na Vítkov zda, kdy a kde je nechávají cejchovat a přezkušovat, případně za co je mění

h: Kdoví jak rychloměry ( ten má "jen" převodník ), ale manometry jsou dané normou i předpisem a podléhají periodické kontrole podle etalonu.

Co se týká kvalitativního rozdílu mezi "kanálem" na ONJ a Vítkovem, tak Libeň vede o dvě třídy nad Michlí.
V kandidátce jsem si prošel obé a totéž jako fíra.
Když jsem dával knihu k Čížkovi, věděl jsem, že udělají akorát špalky a lyžiny, U Kadlece bylo jisté, že toho bude podstatně více hotovo.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 05:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: doufám, že pravidelně sledujete cejchování těch manometrů, které musí být vyznačeno. Podle mě nesledujete, protože by jste jinak věděl o čem tu píšete. Teorie je jedna věc, ale praxe naprosto jiná.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 11:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Když jsem dával knihu k Čížkovi, věděl jsem, že udělají akorát špalky a lyžiny, U Kadlece bylo jisté, že toho bude podstatně více hotovo.

A kdypak jste byl na ONJ naposledy. Pan Čížek je již několik let v důchodu. Komupak se dává knížka oprav dnes a kdopak zadává opravy do systému? Na ONJ jste se 451/2 nebyl ani nepamatujete nebo tu srovnáváte situaci z dob "Františka Josefa". Ani já nepamatuji dobu, kdy se dávala knížka oprav k panu Čížkovi, ale vždy ke strojmistrům (rok 1997). Za komunistů stál chleba 2,10 Kč a také tu nechválím komunisty. Srovnávejte realitu a ne hlubokou minulost.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2037
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 12:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peniku, pan Host bude podle mne emeritní strojvůdce.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 14:43:37    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, napsal jsem, jen pro forma jako podobenství postavy z minulosti
( on i ten pan mistr Kadlec z Vítkova je již dávno v důchodu, to ale Penik nemůže vědět, když je lokální patriot jihu ).
Nechtěl jsem jmenovat dnešní mistry či vyšší ( na jihu třeba Jarda a z Libně nejvyšší Zdenda/"Čenda" ).
Totéž bylo o knize, když se čmárají idečka, že ?
Ten poměr/nepoměr se do dneška nezměnil. Já vím, jak to hezky nadzvedne jižního patriota , když napíšu, že Libeňáci dělají líp .
( Drne, ještě jezdím, mládí v p...li a do důchodu daleko .)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 15:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Tak on byl také dost rozdíl mezi "Libní" a "Vítkovem"... A jestli to také nebude třeba dáno tím, že na ONJ na to není dost často čas, zatímco na Vítkově, se tam ta souprava "válí" delší dobu, samozřejmě z pochopitelných důvodů. Nicméně současnou situaci neznám.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 16:16:41    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa 2512
EKV Libeň je totéž, co se myslí, když se řekne, že se panťák odveze na Vítkov. Nikoho nenapadne strkat ho do motorárny bývalého depa Libeň. Přístup z ulice Novovysočanské do Skloněné, po kolejích z výhybny Vítkov "výtahem" za depem nebo vyjímečně ze stanice Libeň přes depo opět "výtahem".
( Stejně tak pojedu do Michle na ONJ a nezalomím to ve Vršovicích do depa nebo na Krčandu do zastávky Michle.)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

451 033 - 34 se vrátila do depa,kdo viděl včera přímý přenos TN Nova,tak to byla ona,452 015 - 16 odjela do Šumperkzu.
Talgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 23:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes viděna 451.065 s nápisem City Frog na čumáku, který už zdaleka není tak zdařilý jako nápis City Frog, který byl dříve k vidění na čumáku 451.076. Hlavní rozdíl je v písmeně C, který byl na 451.076 vyobrazen zároveň jako symbol žáby. Na 451.065 je pouze obyčejné písmeno C.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 12:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: No já nevím, ale co si tak pamatuju, tak pod "Libní" byly kdysi vedeny i nějaké pantografy a neustálé zajíždění na ONJ, když tam "něco nešlo", bylo dost často. Jak to tam měli chlapci rozdělené opravdu, tak to nemám šajna. Konečně, plno lidí z Libně přešlo právě na ONJ. Vlastně během výluky snad všichni.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 03:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu bych nesouhlasil s Drnem, že projetí peronu z "3....pozdní brždění při dohánění zpoždění(nejméně frekventovaná příčina) " je nejméně frekventovaná příčina. Ať se na mne nezlobí, ale je to vždy příčina neodhadnutí situace,počasí,brzdního účinku té které soupravy,výpadek EDB z jakéhokoli důvodu s kterým musím počítat, chvilkové vypadnutí rozumu nepočítající se souběhem těchto vlivů a velmi časté přejetí u zastávek, kde se pravidelně nestaví.Kdyby totiž takhle jel strojvedoucí k návěstidlu, bylo by těch projetých mnohem víc. Ale není,že?
Na obranu strojvedoucích jsem ochotný připustit jen úplné selhání brzdy vlivem ledového špuntu v potrubí, únik vzduchu z brzdového válce u samostatného vozidla popř jiných podobných vyjímek nebo pozdní vyběhnutí cestujícího z neprůhledné čekárny u zastávky na znamení. Ale vše ostatní musím vzít na sebe. Ani sebevětší zpoždění a snaha o jeho dohnání mě neopravňuje k riskování.
Souhlasím s Drnem, že se to určitě stalo každému.Bohužel i mně a stydím se. Kdyby takhle létali piloti, tak by se každé sté přístání rovnalo vyrytí brázdy do letištní plochy.
Takže sorry- strojvedoucí až na prvním místě!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 08:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:

Jen poznámka na okraj......letci také nesmějí pro účely brždění na přistávací dráze po dosedu počítat s účinkem "EDB" (obráceného tahu motorů)? Takže to musí ubrzdit padákem a klasickými brzdami na podvozcích?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martineczek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 09:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč na dvojitých žábách, jezdí 2 fírové? Žáby neumí dálkové řízení?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 09:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Umí,ale na druhé dopravní jednotce není kontrola všech přístrojů a ochran,které jsou předepsány.
A v obězích se ty dvojité velmi často rozpojují a spojují/Benešov,Praha hl,Nymburk,Kolín,Masaryčka/.
Na rozpojení musí být dva fírové,na spojení podle předpisu taky.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 18:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add: Jen poznámka na okraj
Brzdí samozřejmě několikero způsoby. A pokud fungují a trefí se na začátek dráhy, stačí na dobrzdění bez problémů půlka dráhy. I oni musí počítat se zablokováním kol, bočním větrem, aqaplaninkem atd. Všechno se už řeší v době přiblížení od nastavení barometrického tlaku podle letiště přistání, nastavení komunikace s věží a několika druhy naváděcích zařizení, mnoha předepsaných kontrol samotného letadla(podvozky, vztlakové klapky atd.)předepsaného klesání, rychlosti atd. Vzhledem k tomu,že je hloupé přejet o jedny dveře do oraniště( v lepším případě), tak se tohle všechno řesí při vyklesávání. V tomhle smyslu jeto stejné jako u vlaku. Ani u letadla není všechno na doraz, natož brzdění a nouzově je možno přistát byť jen s jedním systémem.
I mezi piloty jsou kaskadéři a většinou jim to vychází. Někdy holt také ne. Ale srovnávat to lze.
Jen bych řekl,že s vlakem se dá přistát u peronu daleko jednodušeji, než se v bočním větru se 70tunovým hovadem s 30ti metrovým rozpětím trefovat ve 150 na 40 metrů širokou dráhu,jít na ni kvůli bočáku bokem a počítat s tím, že něco nemusí jít normálně. Ale o tom už byla řeč.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 18:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS Každý máme svůj styl. Na některé si zvyknu a na některé ne. Moje nejhorší zkušenost byla s jedním nejmenovaným kolegou, který 9x reagoval normálně a po 10. reagoval pozdě. To byl očistec. Samozřejmě i moje reakce nemusí každému sedět. Je fakt, že když si vzpomenu na začátky před 25 lety a na léta nevybouřená, asi bych občas vyběhl sám se sebou. Roky dokážou skutečně obrousit hrany a přehodnotit priority. MH
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 20:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

letci také nesmějí pro účely brždění na přistávací dráze po dosedu počítat s účinkem "EDB" (obráceného tahu motorů)? Takže to musí ubrzdit padákem a klasickými brzdami na podvozcích?

Jenže letci to nemají v takovém bordelu, jako dráha. Stávaji se snad let. nehody při přistávání z důvodu, že:

...asi se uklepal drát u stykače

...ono to prostě nenaskočilo

...vypadlo hlavní napájení (z troleje)


To by bylo hodně mrtvejch.

Nemužu se zařízením počíat jako s vždy plně funkčním, pokud je závislé i na tom blbém napětí v troleji (vnějším činiteli)... vypnou ho a jsem v hajzlu...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 21:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mícháš hrušky s jabkama.To,že zastaví pantograf na zastávce blbou souhrou náhod o 5 metrů dál není ohrožení života.
A dodržovat bezpečnostní standardy jako v letectví také něco stojí.Takže by vlak stál tolik,že by s ním nikdo nejezdil.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 22:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zastávce asi ne, ale když projede klacek, tak už třeba ano. Naštěstí se to tak často nestává.

PS:Když mu v kritickém okamžiku chcípne EDB, tak to asi nebude jen 5 metrů...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 09:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když mu v kritickém okamžiku chcípne EDB, tak to asi nebude jen 5 metrů...

Ale proč ne? Rozpětí může být různé,dle toho kdy řachne (v jaké rychlosti), jak rychle zaúčinkuje součinování (náběh pneum. brzdy), taky řada od řady,dokonce stroj od stroje se to liší......takže jak 5 metrů, tak třeba 150m
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 11:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to asi nebude


Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 23:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s ohladom na to ako dnes smykal zadny motor na tlame (tusim, ze na druhom konci bola 452.019) pri rozjazde z odbocky skaly smerom do prahy (ze by to bolo roznym priemerom kolies na prednom a zadnom motore?) som si spomenul na tuto fotku z lysej spred polroka (452.015).

Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)