K-report
 

Archiv do 21. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Německo » Archiv do 21. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 18:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ty by me taky zajimali ...
Mam obavy, ze tato kategorie, pokud tu prezila vsechny epochy, jsou uz dneska prave muzejni, nebo pouze nakladni doprava a jeste obvykleji oboji ...
Pavel
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3735
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 18:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že taková Erzgebirgsbahn by mohla podmínky zapadlé lokálky splňovat... :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Janek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.158.158.178
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 18:31:04    Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ti Němci jsou v tomhle ohledu docela podobní polákům. Ta Erzgebirgsbahn je docela blízko, tu můžu na Sone. Já bych právě chtěl něco dál když už jedu na Interrail. Ale jinak děkuji za nápad:-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 18:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak do jedte do Husum, jednak je to zajimave mesto i s pristavem jakymsi + (eisenbahn)klappebruecke a provoz NOB via Sylt vcetne prislusneho depa a taky by zde mela zacinat lokalka do Busum, pokud me pamet neklame.
Pavel
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3736
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 18:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janek: No jo, každý doporučí něco jiného. Pjp je na sever, já na Sachsen :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 18:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady by se jeste porad dali doporucovat nejen ty rozlicne zbytky lokalek ... akorat mam obavy, ze by to obcas spis chtelo auto ... :-(
Pavel
Janek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.158.158.178
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 19:43:49    Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba lokálky Roth - Hilpotstein, Furth - Cardolzburg nebo Wickelsreuth - Windsbach?
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3743
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 20:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A abychom zůstali v blízkém příhraničí, pokud nevadí soukromí dopravci (SBE) a to, že trať zasahuje do ČR, tak mě napadá ještě šestnáctikilometrová Mandaubahn v trase Mittelherwigsdorf - Hainewalde - Großschönau - Varnsdorf - Seifhennersdorf. Jde o větev hlavní tratě 235 Zittau - Bischofswerda, po které jezdí vlaky v trase (Liberec -) Zittau - Dresden Hbf. Troufám si říct, že se tam dají potkat zajímavější vozidla, než u regionálních spojů DB.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 22:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si koukej třebars na tratˇMerseburg - Schafstädt,
plno omezení rychlosti, malo cestujících a můžeš sedět vpředu u fíra a koukat na tratˇ.
Dokonce tam mají šaška, který před Bad Lauchstädtem
před průjezdem vlaku u přechodu upevní bilo-červenou pásku u stožaru jako náhradu pro závory.

Janek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.158.158.178
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 23:57:10    Odkaz na tento příspěvek  

Moc děkuju za rady, pánové. Teď jen co si vybrat, to zas bude dilema:-)
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 00:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na výše zmíněné tratě ( SBE i Schafstadt ) se dá jet i na Sachsen Lander Ticket, nemylím-li se. Stojí pro skupiny stále 26Euro?
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 00:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Sachsen Ticket u SBE platí a pro skupiny stojí 26 €.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.33.204
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 12:20:33    Odkaz na tento příspěvek  

Prosil bych zkušené cestovatele o radu. Chystám se s rodinou na kratší pobyt v Paříži. Na bahn.de jsem si našel nabídku Europa spezial Frankreich, kde se dá najít spojení Bad Schandau-Paris od 39E na osobu. Většinou je to ale za 49E ale i za 69E či více. V nabídce se píše, že děti cestující s rodiči do patnácti let neplatí, avšak musí být uvedeny na jízdence. Je tam však následující omezení v němčině: In den ICE/TGV-Zügen des Hochgeschwindigkeitsverkehrs Deutschland-Frankreich gilt diese Regelung nur auf dem deutschen Streckenabschnitt. Auf dem französischen Streckenteil zahlen Familienkinder den regulären Kinderfahrpreis. To jsem si vyložil tak, že by dítě mělo mít pro úsek Forbach Gr - Paris, případně KehlGr - Paris a zpět poloviční TCV jízdenku v ceně 23,90 resp 27,60 E. Na e-shopu jsem si zadal Bad Schandau- Paris cestující ve věku 36,34,8,5 let a našlo mi to spojení s přestupem v Drážďanech a Frankfurtu v ceně 78, 98 či 138 E, což je vždy dvojnásobek ceny pro dospělého cestujícího. Očekával bych, že by případná platba dítěte za francouzský úsek měla být v jízdence obsažena. Je možné koupit tento doplatek od francouzského průvodčího? Dále mi není jasná rezervace. ICE Frankfurt - Paříž je povinně místenkové a tam je rezervace obsažena v ceně. Z Drážďan do Frankfurtu rezervace povinná není a e-shop nabízí familienreservierung pro tyto vlaky za 4E. Když si tuto rezervaci zaškrtnu, tak mi to ve výsledku stejně dá cenu 138E+3,5E za zaslání jízdenky poštou, ale 4 E za tu rezervaci tam uvedeny nejsou. Dále si nej¨sem jistý, zda mohu jet z B. Schandau do Drážďan i EC od Prahy na tuto jízdenku. Našlo mi to spojení z B.Sch. S-bahnem, ale v nabídce se píše něco o tom, že lze použít nahverkehr i souběžné NE-Nanverkehr spojení. Když už přijedu EC přes čáru tak bych z něj nemusel vylézat. Děkuji předem za sdělení Vašich poznatků a zkušeností.
P.S.: Je zasílání jízdenek poštou spolehlivé. Lze nedodání nějak urgovat. Když jsem si zřídil na bahn.de uživatelský účet, tak mi poslali nějaké info se zákaznickou linkou. Předpokládám, že by se to řešilo skrz ní. Nerad bych měl ztr}žené peníze z účtu a zůstal bez jízdenky.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 19:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten sasek s paskou je na vsech tratich, kde s nechakeho duvodu nefunguje prejezdove zarizeni a je jedno jestli je to hlavni ci vedlejsi a obcas jsou tam dva.
Zasilani s www.db.de neni problem, ale je treba pocitat 3 dni, po DE jim staci dny dva. Reklamaci nevim, ale jak jsem jel s DB posledne, tak tam byl par, mluvici spravnym prizvukem anglicky, ktery mel akorat potvrzeni o zaplaceni a taky nebyl problem, akorat tam bylo nejake papirovani, prokazovani se pasy a podpis cehosi, co pruvodci vydoloval s te jejich masinky.
Co se tyce zbytku nevim. To je na me nejake slozite ... :-(
Pavel
knedlik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.199.146
Odesláno Sobota, 19. července 2008 - 16:54:38    Odkaz na tento příspěvek  

zdravim, tak jsem si trochu projizdel stranky DB a objevil jsem docela zajimavou nabidku pro studenty do 27 lety - za 34 E po Bavorsku od 2/8 - 15/9... no neni to super ?

http://www.bahn.de/regional/view/bayern/bahnregional/freizeit/fer ien_ticket_bay.shtml

nikde se nepise, ze je to jen pro Nemce... takze predpokladam, ze si to muzu koupit taky :-)
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 18:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: Ohledně toho úseku Bad Kšandau - Dresden bych byl opatrnější, neboť Europa Spezial a Dauer Spezial platí pro kterékoliv vlaky na trase,ale jen u Regionalverkehr = RB, RE, IRE a soukromníci (včetně ALEXe), na dálkovce EC,IC,ICE,TGV,D,... musíte použít přesně určený vlak.
Co se týče toho dítěte, předpokládal bych, že jízdenku dokoupíte u francouzského průvodčího a v ceně to není, neboť to není starost DB.
Mě neprodali na Reise centru ani jízdenku na ČD z Žel. Rudy do Č.B., s tím, že jim počítač hlásí, že se jedná o "unbekanntes Ausslandstarif" (to mi ostatně hlásil i automat, když jsem to zkoušel koupit nejprve v něm). Takže si myslím, že DB takto ignorují i vydávání francouzských doplatků na dítě na TGV/ICE Německo-Paříž.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.149.67
Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 20:12:04    Odkaz na tento příspěvek  

Louis de mydlaque: U takovéto jízdenky bych očekával, že poplatek za francouzský úsek budou schopni Němci zahrnout na jeden doklad. Koupit jízdenku Forbach Gr. - Paris v mezinárodní pokladně v Praze není problém. Asi pojedu bez ní a když bude žabožrout chtít zaplatit tak to prostě zaplatím ve vlaku.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 23:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: asi to bude nejlepší, při nejhorším zaplatíte nějaký malý manipulační příplatek v řádu pár €

Co se týče nákupu jízdenek v mezinárodní pokladně v Čechách, tak tady Vám prodají i lístek z Pasova do Stuttgartu, ale zaplatíte za to jako za mezinárodní jízdné.
Jinak v Německu Vám neprodají v automatu v jednom městě ani jízdenku od A do B, pokud je to v rámci jiného IDS, než se nachází automat, nebo Reisezentrum, ze kterého to zrovna kupujete. (Př,: v Zittau si nekoupíte jízdenku z Drážďan do Bad Kšandau)
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 14:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Louis_de_mydlaque: Ale Brandenburg-Berlin Ticket Nacht byl bez problemu, jen byla nutna karta, automat za penize to nemel v nabidce.
MHD Liberec
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 14:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Siderodromofil: Jo, Länder Tickety Vám červený automat prodá všude. Taky jsem z automatu ve stanici Stuttgartského S-Bahna kupoval Bayern-Böhmen Ticket, ale nemohl jsem tam koupit jízdenku z jedný díry, kde mi končila lítačka (studentská lítačka na "ídéesku" NALDO) do další díry, protože mezi oběma dírama platilo "ídéeska" VGF, na kterou koupíte jízdenku jen ve stanicích, kde tenhle systém platí. A takto šikovně zařízeno to má více "ídéesek", co jsem koukal při hrátkách s automatem na jízdenky
2222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2008 - 10:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

našel jsem zajimavou stranku otratich skoro celeho světa www.bahnbilder.de
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 20:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vcera to vypadalo na bf Altona, jako kdyby se vratili na siti HH S-Bahn nakladni vlaky, lec bohuzel se jednalo pouze o stavebni vlak ...


Pavel
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 12-2005
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 18:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, prekvapko, nepekne.
Resim zase jednu cestu nach CZ a najednou se ve vyuctovani pres www.db.de objevila polozka Versandkosten: 3,50 EUR, ktera tam nebyvala (teda posledni cesta na jare). Teda byvala, pokud si clovek dal poslat tisknutelnou jizdenku. Coz s pochopitelnych duvodu zrovna jizdenka DE -> CZ a zpet jaksi neni. Takze priste evidentne pres "pokladnu" na bf, asi maji malo zakazniku ... :-/
Pavel
Dan_od_mun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 20:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A za osobní přístup na přepážce Reisezentra + 2,00 EUR... aspoň pokud kupujete jako já v Trieru SaarLorLux Ticket deset minut předtím než vám jede vlak a žádnému z automatů se nelíbí vaše embosovaná karta

Ale s vytisknutím jízdenky DE-Amsterdam-DE v nabídce EuropaSpezial mám nejlepší zkušenosti, podobně jako s Thalysími jízdenkami od SCNF Voyager.-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 12-2005
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 20:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to nevim, ja zatim chodil do obycejnych reisezentrum pro obycejne jizdenky vetsinou aspon s mesicnim predstihem ... ale mozna i tam se dockam nejakeho prekvapka ...
Vono ostatne mam obavy, ze jizdenku DE - CZ ani s automatu nedostanu, ne ? Teda ja to jeste nezkousel ...
Ale aspon za tu jejich BahnCard by mohli cloveku dat nejaky "bonus" a odpustit si takove extrapoplatky ... :-/
S tim tiskem je zvlastni, ze jistym smerem neni problem, ale jistym jinym ano. Kde se stala chyba ? ;-)
Jo a v tom Nizozemi na tu tistenou A4 jizdenku koukala jedna pruvodci dost divne, sem si rikal jestli nakonec nebudu posazen v lepsim pripade aspon na naraznik ... :-)
Pavel
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 22:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dan od mun, Pjp:
Mohl bych ctěné pány poprosit, aby trochu rozvedli své zkušenosti z cesty do Nizozemska? Jak to vypadá třeba na Centraal Station v Amsterdamu? Co jsem tak četl, je nejlepší odtamtud prchat tak rychle, jak jen to jde. Díky.
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 07:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: Asi před dvěma lety jsem z automatu DB obyčejnou jízdenku do Česka dostal, ale víckrát jsem neměl tu čest
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
Dan_od_mun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 08:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teď jízdenky díky DeutschlandPassu na srpnen a české in-gold moc nemusím řešit. Jen aby mě to víc bavilo, naplánoval jsem několik výletů za hranice. A s hranicemi souvisí i dva veselé zážitky - česky hlásící německý doprovod jsem už zažil, ale potěší vždycky. Chechtal jsem se víc nad němčinou a angličtinou francouzského šéfa posádky v ICE, co do Saarbrücken přijelo z Paříže. Až pan Mehdorn začne jezdit s ICE do Prahy (a že to zmínil "ve střednědobém výhledu"), skoro bych zkusil konkurz na doprovod vlaku

Amsterdam mě čeká za několik dní, jsem jen zvědavej, jak se budou tvářit na to, že k EuropaSpezial je voucher na dvě jízdenky po kanálech k vyzvednutí naproti Centraalu..

BTW: má někdo zkušenost s uznáváním RailPlusu na německých pokladnách? Netuším, zda se to dá koupit na BahnCard 25(na webu RailPlus sleva není), a průvodčí to uzná, ale asi Kehl-Strasbourg a Freilassing-Salzburg koupím u nás bez problémů. A ještě mě napadá, zda tam DeutschlandPass taky neplatí, když je Salzburg Hbf i německý tarifní bod ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Dan_od_MuN.)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čsad_zastávka - me to tam neprislo tragicke, teda mozna jsem zvyklej s DE a s jejich vyuziti nadrazi. Je fakt, ze prednadrazni prostor smer mesto byl v rekonstrukci a mozna jeste je, zas to neni tak dlouho co jsem tam byl. Ale osobne bych asi volil Zuid, minimalne proto, ze se nemusi prestupovat, ale pak to chce pouzit tu jejich MHD (metro, tram, bus) a pokud tam dojedete hned rano na sotofoto, tak tam vedle hned mate spolecny tram-metro usek ;-)
Takze asi tak.
Ale jinak jako lidi mistni otres. Ale mozna to jinym tak neprijde.
Pavel
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nákladní magistrála Wegliniec - Horka - Niesky - Hoyerswerda je t. č. v provozu, nebo jsou tam nějaké výluky týkající se probíhající elektrizace? Ta je případně v jakém stavu?

Když jsem tam byl před pár lety, dělali zrovna ten most v Horce a náklady jezdily odklonem na Chotěbuz.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 10:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi prosím někdo poradit, jak to vypadá s Maglevem u Lathenu? Stojí za to se tam vypravit a co je všechno k vidění? Pojedu příští týden s dětma do Hamburku a hledám vhodnej program při cestě domů. Na netu jsem zatím nic kloudnýho nenašel.
A ještě jeden dotaz ohledně Německa. Chtěli bysme jet s ICE a kde najdu jízdní řády a tratě? Nebo jestli někdo máte s tímto vlakem zkušenosti, nebo s něčím zajímavým v okolí Hamburku, tak dejte prosím vědět.
Hlavním cílem v Hamburku je Miniatur Wunderland
Předem dík za odpovědi.
Čus bus Karlos
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 22:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde najdu jízdní řády a tratě?

http://kursbuch.bahn.de/hafas/kbview.exe
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 13:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos: Pěkná lokálka:
http://www.evb-elbe-weser.de/de/Moorexpress/Sommerfahrplan/
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 18:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos -> Co to je "s něčím zajímavým v okolí Hamburku. A na ICE jsem tu nedavno daval odkaz.
Wxdf -> To neni jen lokalka, to je cela zeleznicni sit (spojnice HH - HB smer Cuxhaven/konec Labe) s dopravce v okoli HH a HB.
Pavel
Liška
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 22:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos- zalezi taky jakymi ICE chcete jezdit,rezervace na ICE dostanete u CD krome rezervaci ICE Sprinter a co se tyka zajimavosti tak treba lodi na Helgoland.
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 23:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju za odpovědi. Už jsem se tím trochu prokousal. Vypadá to, že bysme mohli jet s ICE na trase Hamburg-Bremen, pak tou lokálkou zpět k HH a zbytek dojet busem, nebo lodí. Možná by bylo lepší jet to obráceně, ale musím si ještě pořádně prostudovat JŘ, aby nebyl problém.
Helgoland je dobrej nápad, ale zatím jsem nenašel trajekt na auta. Jet tam na jeden den mi přijde málo a pokud se tam nepřepravím s autem, tak se mi tam moc nechce.
Čus bus Karlos
MOL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.80
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 11:50:54    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím nevíte někdo jestli se Länder tickety dají koupit všude, nebo jen v těch zemích kde platí?
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 12:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOL: V červených automatech, jež jsou většinou jen na kartu (ale jsou i vyjímky), se dají koupit všude, v Reisezentru nevím, myslím si že by se s příplatkem 3€ koupit dali, no a v regionálních automatech se dají koupit jen propříslušnou zemi.
MOL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.80
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 12:33:06    Odkaz na tento příspěvek  

Louis_de_mydlaque : Děkuji, já bych chtěl koupit Brandenburg-Berlin-Ticket nejlépe v Žitavě. Takže v Reisezentru by se to dalo koupit? Nebo se to dá koupit i v Praze v té drážní cestovce na hlavním?
Silesius
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.13.18
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 13:10:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Karlos: Na Helgoland stačí půldenní prohlídka. Nesmějí se tam vozit žádná vozidla, ani kola. Po ostrově používají vozidlo jen policisté a hasiči. Příjezd možný na katamaránech (až ke břehu), větší lodi kotví v určité vzdálenosti od přístavu a cestující se přepravují na břeh ve člunech. Velikost ostrova 1 km2.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 13:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOL: u ČD bych to ani nezkoušel,ti mají potíž mnohdy i s vlastními nabídkami
MOL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.80
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 14:03:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych měl jednu otázku. U toho červeného automatu musí mít člověk něco speciáního nebo stačí do toho naházet eura a naťukat si jízdenku?
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 16:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U červenýho automatu povětšinou nejde zastrčit nic jinýho než platební karta nebo Bahncard. Občas (většinou ve stanici S-bahn, nebo větším uzlu) tam jdou naházet i mince a bankovky, možná že to půjde i v Zittau, ale neručím za to.
MOL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.80
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 17:17:18    Odkaz na tento příspěvek  

Já už si teď pořídil jízdenku v té Praze. Přesto děkuji. Asi pojedu do Lipska, dá se tam ještě teď potkat něco zajímavého kromě ICE-T, 101 a 143? Pamatuji je to tak 10 let, jsem tam potkal 103, ponorky a 120 v tom Disney nátěru. Ovšem to už je dávno pryč.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 17:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neadresne, nechce se me to dohledavat:
http://www.helgoline.de/ - katamaran richtung Helgoland, pokud nekdo k navsteve tohoto ostrova potrebuje auto, no potes. Jinak aut tam jezdi dost, akorat v CZ se tomu rika jesterka ...
Ale na cely den to s cestou je rozhodne, staci si projit jizdni rad, ale s te ponorky se da fotit, ale je to problem a zajimavy je v tomto smeru i cesta 120km po Labi ke konci, bo jak vsici vi, tak more je jeste kus od HH a to je az vedle Cuzhaven, ze ... ;-)
S Helgolandy je potiz, ze tam maji seehunde rezervaci, lec to nevyjde na jeden den vyletu, ostatne vyhlidkove jizdy tam k tomuto prostoru maji tak vtipne, ze to proste casove nevychazi. Ostrov se za tu chvilku co tam ten katamaran odpociva da obejit vcelku v klidu i dvakrat.
No, co se tyce nejakych dojezdu lokalkou a pak autobusem ci lodi do HH, no, rekl bych ze si to nekdo predstavuje jak hurvinek valku a vcelku bezurazky. Bo k dokonalosti zdejsiho nesystemu ma jeste CZ daleko. Takze v tomto smeru pomerne dost nejprve doporucuji nastudovat co a kde a jak se tu jako VHD da potkat a pak neco vymejslet, bo s timto pristupem zrejme docela slusne narazite.
Pavel
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 21:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad vlastní dotaz, odpovím si sám :

Trať v provozu, cvrkot slušný, po elektrizaci není památky (týká se Horky Gbf.)
Z nejhoršího jsme uvnitř!
MOL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.80
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 22:42:55    Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo nějaký tip kam jet se Sachsen ticketem?
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 08:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOL: Nedávno jsem navštívil Torgau s moc krásným renesančním zámkem Hartenfels. V zámeckém příkopu mají taky medvědy. Zkrátka se mi tam moc líbilo
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 09:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Nuts: Na elektrizaci si ještě počkáš...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. srpna 2008 - 23:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: tomu úplně nerozumím, znamená to, že když si najdu nějakou trasu v JŘ, tak v tom nesystému to nefunguje? Nemám zkušenosti s DB, ale když si dám na jednom nádraží na přestup 1,5 a na druhém 2 hodiny, tak můžu narazit? Myslím, že to zvládnu i s dvěma dětma (4 a 12). Pokud ne, tak se jakýmkoliv vlakem vrátím do HH.
Až se vrátím, tak dám vědět... Třeba nám bude stačit Wunderland a ICE si užijeme jindy.
Čus bus Karlos
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 07:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam takove obavy, ze jste tam v tom svem prispevku napsal neco jineho, ale to zrejme byla jen moje vlci mlha, ze ... opet .. :-/
Pavel
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 10:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké povídání o Berlíně
www.vlakynachod.cz --- Viktor Zerzán
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 12829
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 13:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné, jen bych opravil toto:

Naopak metro je skoro celé v podzemí, jako nadzemní jsem zaregistroval jen dva úseky linky U2.

Nadzemních a povrchových úseků je v Berlíně o dost víc, na viaduktu je například skoro celá linka U1 (ostatně na začátku 20. století budovaná jako tzv. Hochbahn). Povrchový úsek metra je určitě i na U5 a pravděpodobně i na U3.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 20:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Díky za upozornění, poupravím to tam. Píšu jen podle vlastních zkušeností, U1 jsem nejel vůbec. Ale třeba tu U2 mám projetou celou.
www.vlakynachod.cz --- Viktor Zerzán
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 21:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a taky je ještě povrchový úsek na severu U6.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 19. srpna 2008 - 00:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21.-24.8. Heizhausfest S.E.M. Chemnitz-Hilbersdorf.
Lokparade tradičně v 16.00 hod. /so+ne/
Až na ty hordy lidí to bývá dobrá akce,vlezné /loni/ 7 Euro.
Dá se jet přes Chomutov do Vejprt a pak Desirem do Chemnitz /jen o víkendu/ nebo přes Děčín do Dresden a tam přestoupit na Chemnitz,na obou trasách o víkendu platí SONE+DB za 490K.
Alles gute.
Liška
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 20:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos - u toho Wunderlandu je dobre si udelat pres jejich stranky rezervaci a nemusiš tam cekat hodinu nebo hodinu a pul, kolik lidi tak to je dano vzdy pocasim, jinak pokud jde o casy bezpecne na prestup tak na ICE muzes mit zpozdeni hodinu a dvacet minut a nocniho rychliku Hamburg - Mnichov zpozdeni hodinu a pul.
M_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 08:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo zkušenost s nákupem on-line ticket v Německu? V podmínkách píšou že lze platit BahnCard nebo kreditkou, ale neni mi jasný jestli pro použití on-line ticketu musí mít cestující i BahnCard.
AceM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.89.49
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 15:48:43    Odkaz na tento příspěvek  

BahnCard neni nutna, ale je treba mit s sebou tu kreditku. Pruvodci si o ni ve vlaku rekne.

Mel bych taky dotaz - planuji cestu do Nemecka na online ticket EC pres Bad Schandau, ale nedari se mi zadat cestu ze Schoeny (protoze EC tam nestavi). Netusite nekdo, jakou jizdenku si na ten kousek Schoena-Bad Schandau koupit, aby to vyslo nejak rozumne? Jizdne Bad Schandau-Decin u DB nebo mezinarodni jizdenka koupena u nas mi zdaji docela drahe...
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 17:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rekl bych u toho on-line kseftu, ze ta volba BahnCard ci karta jina je prave kvuli prukazu totoznosti, zda na tu jizdenku jede ten, kdo ma. Bo BahnCard nic nezaplatite, to tam jsou pak moznosti, pamatuji-li si to dobre, platba kartou ci prevodem. V kazdem pripade BahnCard nepotrebujete.
Co se tyce Schöna - Bad Schandau, zkusil bych spis vyuzit drazdansky tarif. Ted nevim, co je tam za organizatora a integratora dopravy.
Jo, uz vim - http://www.vvo-online.de/de/, treba to bude lepsi.
Pavel