K-report
 

Archiv do 20. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálky » Archiv do 20. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: 642 je Desiro
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 11858
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My outsideři holt musíme mekbajne dedukovat,

Dedukuj, ale správným směrem.

Co to je 642?

To fakt nevíš, nebo jen tak zahušťuješ diskuzi?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Já bych to ve Zdicích kuploval. Zvýší to propustnost trati.

Nejběžnější cestující v R-170 je obyvatel Hořovic dojíždějící za studiem/prací do Prahy. Jak by byl nadšen z prodloužení cesty ze 60 na nějakých 65-70 minut? To je skoro stejně blbý nápad, jako když jsi tvrdil, že rychlíky od Plzně mohou jezdit přes Krč a minout Smíchov (kromě minutí důležitého přestupu na Smíchově na MHD to generuje zároveň prodloužení JD o dalších 7-8 minut).

No já myšlenkový pochody moc nemám.

My outsideři holt musíme mekbajne dedukovat


Mám to komentovat? Radši ani ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

642 je desiro, už to vím, mekbajne. Ono je dvousystémový? Takový malý pendolíno. Ale na to pánové, nemáte na 200 dráty.
Mibl: No to holt si musí odborníci určit sami, jestli zpoždění nastane kuplováním ve Zdicích nebo nepropustnou tratí před Radotínem. Ale nezdá se mi, že by 5-10 minut při relacích zpoždění na dráze někoho vytáčela. Bude-li to v JŘ a bude-li se to dodržovat.... Horší jsou ty nerálný časy, kdy se až do nejbližší změny nedojede včas nikdy. Taky by ty MR mohly jet po hrbatý, když vám ten IQ nesedí. Kilometricky je to dokonce míň.
No já s tou Krčí nevím, nedávno se tu psalo:
CIT:
Do Prahy přijel o 7 min dřív než se s nim počítalo a dokonce o 15 min dříve než dle JŘ po 220. Jen by mně zajímalo jestli jel přes Smíchov na hl.n. nebo přes IQ a Krč do Vršovic a hl.n.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 12:53:08

----------------------------------------------------------------- ---------------
Přes Krč. KON.CIT.
Tak vono to půjde, že.
Budoucnost patří bagrům!
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

642 je desiro, už to vím, mekbajne. Ono je dvousystémový? Takový malý pendolíno. Ale na to pánové, nemáte na 200 dráty.

viz. ZDE - vidíš tady snad nějakěj sběrač nebo dráty ???

R 892 - 842(016) + Btn752(004) + Btn752(002) + Bdtax(368)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to vzdám, nemám McBainovu trpělivost. Ale přece jen:

Ty prostě žiješ v době "předtaktové" a nějak jsi nepostřehl, že MD se vydalo jiným směrem.

Mimochodem, tu Krč jsi nádherně vytrhl z kontextu a reality (takhle se pracuje s médii?). Porovnání bylo děláno pro zvláštní odklonový vlak, jehož teoretický JŘ nemusí odpovídat realitě a jehož skutečná JD závisí na zpožděních jiných vlaků.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: ale jo, já už zlobit nebudu, zastavím se tu tak za půl roku :-) No i s fakty se musí umět pracovat, to víš. Řada 6 je u nás dvousystémová jednotka, ne? Jinak já jsem zastáncem taktu, a kuplování proti taktu není. Jen to nesmí být s taktem horší než bez něj.
Btw.To musel ject krásně rychle, ten 892. 3 vozíky na motoru - to už musel žrát jako Barča. Kolikpak nabral v cíli?
Budoucnost patří bagrům!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 11860
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

642 je desiro, už to vím, mekbajne. Ono je dvousystémový? Takový malý pendolíno. Ale na to pánové, nemáte na 200 dráty.

No i s fakty se musí umět pracovat, to víš. Řada 6 je u nás dvousystémová jednotka, ne?


Když chceš pracovat s fakty, tak si je prosimtě nejdřív zjisti. Řada 2016 je podle tebe u nás co?


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 998
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tomu, co předvádíš, říkáš "umět pracovat s fakty", tak nějak nevím ...

Nedělej, že nevíš, že 642 je číselné označení u DB a ne u nás.

Kuplování proti taktu není, v tom souhlas, ale je proti jiným trendům - požadavku přijatelně rychlé a dostatečně spolehlivé dopravy. Přestup je logicky mnohem rychlejší než přepřah a brzdit hlavní směr o 10 minut kvůli nějakým s bídou 20% cestujících je kapitální blbost. A když se ukáže, že většina lidí z toho vedlejšího směru taky míří do Prahy a zahuštění Praha - Beroun taky není na škodu věci, tak proč tam neprotáhnout i ten druhý směr, zvlášť když to vyřeší průjezdnou 203 a zajistí přípoje v ČB a v Číčenicích.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten 892. 3 vozíky na motoru - to už musel žrát jako Barča. Kolikpak nabral v cíli?

Do cíle ještě nedojel jinak má +15 min. ale to není jeho vinou, ale vinou čekání na 20 min. zpožděnej rychlík od Prahy ve Zdicích.



(Příspěvek byl editován uživatelem spanihelf.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: O čem se to tu vlastně hádáme? Když se to tam vejde i s osobákama po 15 min od Řevnic, tak proč ne.
McB: Inu asi bysme si to měli nějak označit, ne, když to u nás bude jezdit. 835 taky dostala číslo.
Spanihelf: Už jo, 17 minut. Nenakrátil. :-)
Budoucnost patří bagrům!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Regiosprinter, Regioshuttle, Taurus a ostatně i to Desiro už u nás dávno jezdí a přeci nemají svá čísla. Co jsem slyšel, tak ČD nebude Desira kupovat, ale jen pronajímat od Veolie, takže záleží na Veolii, jestli nechá ČD udělat vlastní lak, nebo bude jezdit v barvách jako mají např. Lausitzbahn, nebo WEG. (dceřinky Veolie, něco jako Connex Morava).
Apropo Káeme, kolik Ti je let, mohu-li se zeptat?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ldm: Ale jest otázkou,jestli se čd nerozhodnou pro jejich koupi(nemyslím od Veolie,ale new).Přecejenom těch 12 mld se musí nějakým rozumným způsobem proinvestovat. :-) .A investici do nových dieslů bych vzhledem k rostoucí ceně nafty viděl jako efektivní.No nechám se překvapit,co se vymyslí :-)
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Kdyby se těch 12 mld mělo proinvestovat za Desira, tak bych byl klidně i pro, pokud by sloužila jako regionálka. Na rychlících by se mi víc zamlouvala 612 (Regioswinger), ale přeci jen 12 mld+dotace z EU nejsou zas tak moc
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Elegantní ústup.

LDM, Happy:
Pánové, k těm 12 GKč, investovat se to bude celkem logicky do takových vozidel, jejichž odpisy budou kraje/MD schopny v rámci závazku financovat. Fakticky těch 12 GKč řeší jen nedostatek volných prostředků ČD (na nová vozidla není nutno si půjčit komplet vše u banky a tedy šetřím cenu půjčených peněz). Tedy pokud pominu variantu, že ČD pořídí vozidla a jejich odpisy nebude zahrnovat do nákladů vykazovaných objednavateli .
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad LDM:Bohužel cena za 612 DB není nikterak malá,ale rozhodně by to na R chtělo vozidla vysokopodlažní,se zvedací plošinou a komfortnějším interierem.Naklápěcí skříň by se dala oželet :-).Jinak sem počítal,že za těch 12 mld by bylo cca 100 RS1 a cca 60 Desir či Flirtů,což by znamenalo velmi velké oživení nezávislé trakce.Spolu se regínama,hydrama,rakvema a kvatry :-)
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Louis: pro tyto účely tak 12. :-)))))))
Ostatní: popřemýšlím, jaxe rozfrcá 12mld. Nemyslím, že by se něco koupilo pro regionální tratě.
Budoucnost patří bagrům!
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, jel už někdy někdo z vás v Desiru? Jestli ano tak moc dobře ví že je při rozjezdu pěkně líný (akcelerace srovnatelná s 854), navíc když by se na new R Pr-Bd počítalo se zastavováním typu Bezdrev (Beroun, Zdice, Jince, Milín, Březnice, Mirovice, Čimelice a další ovice), tak by se jízdní doba slušně protáhla...tudíž Desiro se na tenhle spoj zrovna moc nehodí... Chápu že odsuzujete názory že by na to měli dát klasiky, ale ono jim ve finále skoro nic jinýho nezbyde, ale počkejme si do zimy, třeba budem všicni nakonec překvapený nějakým kreativním nápadem...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamracenej:
Jestli ano tak moc dobře ví že je při rozjezdu pěkně líný

Takže všechny výpočty JD uvažující trakční charakteristiku vozidla jsou podle vás mimo? Já si to zpočítat neumím, ale docela bych lidem, co to počítají, věřil. Ale pokud to umíte bez řešení diferenciálních rovnic pouhým svezením se v Desiru a 854 porovnat, tak byste se tím třeba mohl živit.

tak by se jízdní doba slušně protáhla..

Vy si myslíte, že hlavním smyslem R Praha - Příbram - Písek - ČB bude spojení ČB a Prahy?
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že smysl to nemá, protože relace Praha-Příbram a okolí jezdí každej normální člověk autobusem, relace Příbram(Březnice)-Písek(a dál) stačí Os a s relací Praha-Budějice máte pravdu...a kvůli nějakým větším vesnicím jako jsou Milín, Mirovice, Čížová atd. bych se neobtěžoval. Moc lidí s tím tedy jezdit nebude, navíc v trase Praha-Příbram-Písek-Budějice jezdí docela často levnější a rychlejší autobus, mj. i Student Agency.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč na to chcete nasazovat klasiku, když tvrdíte, že tím moc lidí jezdit nebude?

Vy víte o nějakých busech Praha - Písek, které zajíždí do Příbrami?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, omlouvám se, přímé busy Praha-Příbram, i tak jich jezdí dost... Ale na tom až tak nesejde. Proč klasiky? Slyšel jste snad, že někde mají na rozdávání 842, 843, 854? Těchto vozů je docela nedostatek... Klasiky by byly pro mne jako železničního fandu skvělý a co na tom že nebudou tak pohodlný. Ne ale teď vážně: Na mastný Desira nejsou prachy, bert je všude dost, mot. vozy když už jsou tak pořád někde chcípaj (berty sice taky ale podívejte na věkový rozdíl), tudíž si myslím že nakonec stejně budou klasiky. A klasikou budiž myšleno i 714+Btn...
psík Albi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.162.108
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:07:47    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím diskutující, nemůžu se ubránit dojmu, že někteří kritizují záměr vést Desiry rychlíky Pha - CB přes Příbram za každou cenu. Podle mě se ty spoje nakonec můžou docela dobře ujmout. Podle údajů z Idosu je jízda přes Plzeň o půl hodiny delší (další argument pro Příbram), Desira mají slušné jízdní vlastnosti, jsou moderní a mají dobré zrychlení (další argument oproti klasickým soupravám) a navíc se podle mých informací neporouchávají tak často jako 854.
Pokud to nebude stavět v každé díře a podaří se udělat dobrý jízdní řád, jsem všemi deseti pro.

Jo a SA jezdí do Budějovic jen 4x denně tam a zpět.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamracenej:
Omluvy netřeba, mě spíš zajímalo, zda mi nejsou utajené nějaké spoje z Příbrami na jih do Písku.

Když píšete o mastných Desirech, neuměl byste nákladově porovnat Desiru a nějakou klasiku typu 749+3B+BDs? Jak to vyjde na DC, trakci, odpisy, ... Já jen, aby to Desiro nebylo nakonec minimálně srovnatelné.

Klasiky by byly pro mne jako železničního fandu skvělý
No, konečně to z vás vypadlo.

Psík Albi:
Podle mě se ty spoje nakonec můžou docela dobře ujmout.
To si určitě musí myslet i objednavatel, jinak by neměl důvod se o ně snažit.

Pokud to nebude stavět v každé díře

Co myslíte těmi dírami? Nesouvisí zastavovací politika náhodou s tím, odkud jezdí kolik lidí a jaký je poměr místní frekvence a skutečné dálkové. Zastavovací politiku taky ovlivňuje množství času mezi místy křižování.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

psík Albi: netvrdím že do Budějic jezdí jen SA, navíc by ty rychlíky nejezdily víc jak jednou za dvě hodiny. S tvým názorem o nezastavování v každé díře naprosto souhlasím, stačil by Beroun, Příbram, Březnice a Písek, potom by se sem hodily i "línější" stroje. Potenciální cestující by možná přilákala i nabídka Praha-Beroun odbavení jako ve spěšném vlaku. Ale stále říkám, na Desira prostě nejsou prachy, možná snad jedině pronájem od DB...ale zásadně proti Desiru nejsem, aspoň tu bude něco novýho (jediný plus který vidím).
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: klasiky samozřejmě myšleny lehce s nadsázkou, ale řekněte mi tedy, co tam bude jezdit, vždyť o nákupu Desir jako reálné možnosti neřekly ČD ani slovo... Pravda, co není, může být, ale kvůli pár rychlíkům se prostě ČD nebudou obtěžovat...a navíc, bavme se tedy o Desirech, až je budou ČD skutečně vlastnit. A jak už jsem napsal, ostatní mot. vozy jsou nedostatkový zboží. Takže nám z toho zase zůstává stará dobrá klasika... Navíc by tyto rychlíky asi nejezdily až do skonání světa, původě měly vytvořit alternativu pro problémovou a v současné době málo propustnou 220... Edit: a myslíte si že ČD myslely na náklady když posílají na 200 Otavu v klasice, která jezdí celou cestu tam i zpět obsazená max. 20% substrátu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Zamracenej.)
psík Albi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.162.108
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:39:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Nejsem si jist, zda by ten rychlík měl zastavovat v Jincích, Mirovicích, Čížové, Písku zastávce. Přiznávám, že jsem tamtudy dlouho nejel, ale bylo by doopravdy fajn, kdyby ty rychlíky nesuplovaly spěšné vlaky.

Zamračenej: Já bych tam nejraději viděl místo Desira jednotky Bombardier Itino, ty mají rozjezd skutečně dobrý. 612 bude fajn, až bude v ČR homologovaná pro naklápění a až bude existovat neelektrifikovaná trať s dostatečně kvalitním svrškem, kde to bude povoleno.
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 18:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

někteří kritizují záměr vést Desiry rychlíky Pha - CB přes Příbram za každou cenu
Já tyto rychlíky nekritizuju za každou cenu, ale už jenom kvůli počtu míst k sezení (120) si myslím, že se sem desira nehodí.. Chtělo by to kapacitně soupravu alespoň 854 + 054.2 + 954.2 (kvůli první třídě). Vím, že desira mají první třídu, ale v neděli a pátek odpoledne si myslím, že kapacitně postačovat rozhodně nebudou. Jestliže je dnešní R898 v neděli večer našlapaný tak, že se občas nedá pomalu ani projít motorem, tak desiro bude málo!!! Krom toho, SA jezdí jen 4x denně (jak zde již padlo) a co jsem se doslechl od známého... Dostat se do toho autobusu je zázrak. Prý je o ně velký zájem a jejich busy jezdí narvané... Tudíž si myslím, že pár lidí by se na toto spojení nalákat mohlo... Ať už s desirem nebo catrem...

Pokud to nebude stavět v každé díře
Já bych řekl, že tyto spoje nebudou zas až tak narvané jen dálkovou dopravou... Praha - Příbram (nedavno se to zde řešilo, je výhodnější spojení busem), Praha - Písek a Praha - ČB... Tolik lidí si myslím zase jezdit nebude. Rychlíky na zdické živí především úseková frekvence... Hodně se rozváží lidi z Písku směrem k Březnici, z Březnice do Příbrami a z Příbrami do Jinců, Zdic (i s přestupem na Plzeň) a Berouna s přestupem do Rakovníka (pokud přípoj neujíždí o 5 minut...). Samozřejmě opačně také... Vůbec si myslím, že by se několik vlaků s vyšším komfortem než jsou 810ky (což je v podstatě skoro vše ostatní kromě muzejních M131.1 ) uživilo byť i formou spěšňáků s častějším zastavováním...
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1431
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 18:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ajeje,to se nám tu namnožilo hloupostí :-)

- SA sice jezdí do Budějovic (až do Krumlova),ale při pohledu do jizdního řádu něco zjistíte....Kolikpak že to párů linek jede deně?? :-).Takže konkurence ze strany SA moc nehrozí.

-Nikde není psáno,že lidé budou jezdit z Prahy do Příbrami či Písku vlakem.Dle mého soudu nejde o klasickou dálkovou dopravu,ale o dopravu meziregionální na kratší vzdálenosti.Každopádně bych se nebál,že by to v úseku Praha-Zdice jelo prázdné,ba naopak bude spoj hojně využíván do Berouna a při nasazení Desir stoupne i kvalita ve srovnání s žabáky a chebskými B.

-Z Desir taky odvařenej rozhodně nejsem,dovedu si představit lepší soupravy.ALe,kde je vzít.Řada 843 je potřebná jinde,navíc na jihu s něma nejsou opravárenské zkušenosti,řadu 854 by šla nejreálnějc,ale opět nedostatek a řada 842 to nezvládá.O nasazení bardot lépe neuvažovat,protože jich není nadbytek a vzhledem k jejich věku a spotřebě tekutin by to byl krok zpět.Desiro má dobré chodové vlastnosti,dobrou akceleraci,je cenově přijatelné a spotřeba paliva by měla být lepší než u 843 či 854.Sice vím o lepších strojích na tyto výkony,ale vzhledem k nedostatku peněz a katastrofálnímu vozovému parku jinde by to bylo zbytečné mrhání.

-Jinak spoj by měl zastavovat tam,kde je o něj zájem,čili i Mirovice,Jince,čimelice atd je třeba vhodně obsloužit.Jak sem psal se nejedná o klasický dálkový rychlík,ale spíše o meziregionální spoj,čili vyšší frekvence zastavování není na škodu a časově to není nikterak hrozné
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42504
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 18:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když si vezmete, že plánovaná JD přes Tábor je kolem tří hodin a skutečná se blíží čtyřem (a nikoho zodpovědného to nepálí, nebo pálí jen málo), tak bych se nedivil, že se lidi přes Písek jezdit naučí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 18:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_ČB:
Ono o tom (ne)pobírání bude dost rozhodovat i podoba a kvalita osobáků. Pokud by na osobácích jezdila 842+vlek/řidičák a byly by přípoje ve Zdicích na oba směry R-170 a v Protivíně přípoj na R-190 ve směru na ČB, případně s možností to ve špičce protáhnout se zastavením už jen v Číčenicích až do ČB (na "blok" před R-190), tak nemalou část místní frekvence mohou pobrat tyto osobáky. Mezi Pískem a cca Příbramí by tak vznikl celkem dobrý proklad R a Os (v Písku přesně po 60 minutách, v Příbrami již o kus posunutě) a cestující by si pak vybírali vlak podle hodiny, ve kterou jedou, a ne podle toho, zda je to R nebo Os. Byl by tak splněn nutný předpoklad pro oživení regionálky na jihočeské části trati 200. Jde jen o to, zda kvatra budou komplet odvelena, nebo zda potřebných pár kusů zůstane.

Pak už se bude dát uvažovat o "hloupostech" typu: autobusový napaječ z Mirotic navázaný v Čimelicích na tam křižující R a Os, ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
psík Albi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.162.108
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 18:48:36    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_čb: Doufám, že ČD budou standardně nasazovat rovnou dvě Desira spojené v jeden vlak, když budou (jak předpokládám) tyto vlaky prezentovat v souvislostí s náhradou za R Pha-Tábor-ČB.

Happy: Jednak jsou čtyřnápravové motorové vozy na ČD vzácné zboží, jednak jsou staré motorové lokomotivy žíznivé a jednak pomíjíte jednu věc - že Desiro bude vypadat na této trati asi jako UFO, tedy zcela jinak než "ty staré vlaky." Určitě se to mezi lidmi rychle rozkecá
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 18:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MZ: to je fakt,při pohledu na babitron a hezká zpoždění kolem Tábora bych se nedivil,kdyby začali jezdit lidi po 200.Alespoň by měli daleko větší jistotu,že přijedou podle JŘ a nebudou čumákovat někde v polích :-).No všechno zlé je i pro něco dobré...jen snad ne pro žluťáka :-(
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abychom se ještě nedivili kolik lidí třeba bude jezdit z Phy do ČB po 200, zvlášť v neděli večer kde se k tomu může přičíst PB-ČB kde jezdí narvanej motor i vlek už nyní. Nebylo by na škodu kdyby v těchto spojích třeba uznávali jízdenky z Phy do ČB přes Tábor
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spanihelf:
Nebylo by na škodu kdyby v těchto spojích třeba uznávali jízdenky z Phy do ČB přes Tábor
Neblbni. To by pak opravdu hrozilo, že to nebude pobírat.

Psík Albi:
ad dvojdesiro: Jak už jsem psal bude hodně záležet na podobě osobáků. Nyní jsou v 810, navíc v Březnici "blbě" zlomené, téměř bez přípojů, ani jedno rameno není nulově symetrické. Každý se jim rád vyhne a jede raději rychlíkem. Když se povede dát osobáky do rozumné podoby, tak bych se nepobírání u Desir nebál.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by pak opravdu hrozilo, že to nebude pobírat.
Proč by nepobrala? Stačilo by nasadit soupravu odpovídajících dimenzí.

Jak to vidíte na Os Zdice-Protivín? Opět 810 ??

(Příspěvek byl editován uživatelem cisalpino.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cisalpino:
On si někdo pronajme Desiro na to, aby jezdilo jeden či dva páry vlaků týdně?

U takhle velkých souprav (a vlastně i obecně) musí být cílem, aby souprava jezdila pokud možno celý týden. Pokud by se to dalo řešit, tak že se o víkendu "šlohne" Desiro jezdící v kladiva někde v regionálce, tak proč ne, ale pokud by to znamenalo držet Desiro navíc, tak to asi nikdo ochoten platit nebude.

Ono případné nepobírání bych se snažil řešit především použitelnými osobáky (ppužitelné trasy a použitelné soupravy) a rozložením frekvence. Když by se ukázalo, že na nějakém vlaku se sólo pravidelně nepobírá, tak než dvojici spíše hledat trasu o hodinu vedle a zahustit takt.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Amatér
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.121.94
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:46:30    Odkaz na tento příspěvek  

Abychom se ještě nedivili kolik lidí třeba bude jezdit z Phy do ČB po 200
Tady se jeden kaštánek předběžně hlásí }
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cisalpino a podoba osobáků:
To je docela velká neznámá, možné trasy jsem už naznačil, ale zda to tak opravdu bude nevím. Vozidla jsou ještě otevřenější, ale jedno je jisté 810 s vlekem ani 814 se "nevejde" na jízdní doby, čili buď zdvojené 810 nebo něco lepšího, tedy kvatra. A když nebudou tato vozidla, tak potom nějaký jiný model osobáků ...
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 19:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty osobáky by mě taky zajímaly, ideální by bylo nasazení ř.842 a znovuspojení ramene Zdice-Protivín a v Protivíně přestup na R Plzeň-ČB, ale říkám že ideální tak mě nekamenujte
psík Albi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.162.108
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:13:42    Odkaz na tento příspěvek  

Cituji uživatele Jeneč:

"ČD nakoupí k novému GVD celkem 24 souprav DESIRO. 8 z toho jich bude jezdit na trati Praha - Kladno Ostrovec/Rakovník. Další Desiro bude jezdit Bezdrev, který otočí 2 x za den v trase Rakovník - Budějice. Do Mostu se už rychlíkem nesvezeme. Kde budou ostatní nevím, ale nějaká jsou malovaná z Prahy hlavní směr Beroun, Příbram a Budějice."
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázkou je věrohodnost informace ... Třeba i v porovnání s někde výše uvedeným novinovým článkem.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak to teda je? ČD ty Desira nakoupí nebo si je pronajme od Veolie ???
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybák:
Já bych z toho textu věřil tomu, že po trati 120 a po trati 200 budou jezdit Desira. Zbytek na mě působí krajně nevěrohodně.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby byla nová Desira k novému GVD, už by musela být objednána.Zvlášť 24 kousků, chvilku trvá.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, že vám do toho zase vstupuju - nabyl jsem dojmu z předchozí diskuse, že rychlíky ČB-Písek-Zdice -Pha se uvažujou jen pro ještě dlouho nesnesitelné poměry na 22O. A teď jak to tu čtu, tak to na mě dělá dojem, že si myslíte, že někdo chce desirama přilákat lidi na intervalovou dopravu po 200 a přitom dohromady nikde nezastavovat. A že se odněkud vemou davy lidí, co tim začnou jezdit. Prosím vás odkud?
To co píše tady někdo v KVĚTNU, že ČD nakoupí k NOVÉMU GRAFIKONU 24 desir - to se na mě nezlobte, vy si nikdo nepamatujete, jak dlouho trvá od příchodu prvního úplně nového vozu do jeho reálného a ne pokusného nasazení v turnuse? Nikdo si to nepamatujete u 842 a 843? Jestli TEĎ někdo uvažuje o nakoupení Desir, tak vyjedou v turnuse v roce 2010-11.Ne dřív.
Věštím, že z R ČB-Zdice-Pha budou (pokud vůbec) 2 páry vedené 854+050+954 a zruší se Otava. Ozvu se první prosincovou neděli.
Budoucnost patří bagrům!
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 20:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Jen pokračuj, pokračuj, tvoje povídání navozuje skvělý optimismus že Desira nebudou

854+050+954
- u takovéto soupravy by řidičák nemoh fungovat

(Příspěvek byl editován uživatelem spanihelf.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 21:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Tak koukám, že práce s informacemi Ti pořád nejde. Přece nemůžeš věřit všemu co někdo napíše na k-report.

Správně je: Nalákání lidí na taktovou dopravu s rychlíky zastavujícími cca jako dnes. A když tím někdo pojede proto, aby se vyhnul 220, tak se celkem nic neděje, jen jich nesmí být přehnaně moc. Ostatně tohle jsem se Ti snažil sdělit minulý týden formulí: "Plánování linek v integrálním taktovém grafikonu"
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Tkan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 21:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když si vezmete, že plánovaná JD přes Tábor je kolem tří hodin a skutečná se blíží čtyřem (a nikoho zodpovědného to nepálí, nebo pálí jen málo), tak bych se nedivil, že se lidi přes Písek jezdit naučí.
To ovšem 854+2*05x bude asi málo.
http://tkanlokopage.ic.cz/
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 11869
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 21:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM - To co píše tady někdo v KVĚTNU, že ČD nakoupí k NOVÉMU GRAFIKONU 24 desir - to se na mě nezlobte, vy si nikdo nepamatujete, jak dlouho trvá od příchodu prvního úplně nového vozu do jeho reálného a ne pokusného nasazení v turnuse? Nikdo si to nepamatujete u 842 a 843? Jestli TEĎ někdo uvažuje o nakoupení Desir, tak vyjedou v turnuse v roce 2010-11.Ne dřív.

Já myslím, že to má Petr Ž. a jeho kamarýdi z Veolie ošetřený. A jestli ne, tak ať se propadnu do západního Německa.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
psík Albi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.162.108
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 21:52:50    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Nekažte mužstvu morálku
Nejsme v situaci, kdy soukromý dopravce chce s neschváleným vozidlem od příštího GVD podnikat. Je to naopak: Majoritní dopravce v osobní železniční dopravě, kt. dostane 12 mld. Kč, má záměr zajistit vozbu těchto rychlíků Desiry, která jsou v ČR už schválená.

A nechápu, co by mělo tak dlouho trvat?
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 22:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby to nakonec nedopadlo tak, že ty Derira budou přeplněný a ty lidi jak začnou jezdit, tak zase přestanou a vrátí se na 220 a k busům
tu 854+054+954 bych nezpochybňoval - alespoň její kapacitou
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42511
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 22:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:
Tak teď jsem asi nedával pozor, ale osobáky z Protivína od rychlíků? Nebo je stále „živá“ i varianta s osobáky od osobáků z Ražic na setkání s R v Březnici?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1433
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 22:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vy si nikdo nepamatujete, jak dlouho trvá od příchodu prvního úplně nového vozu do jeho reálného a ne pokusného nasazení v turnuse? Nikdo si to nepamatujete u 842 a 843

Tak v tomhle sem optimista.Jednak Desira jsou schválená pro provoz v čr,chybí jim akorát přidělit řadu(?) a přirovnání k 842 a 843 je zavádějící,protože šlo o nová vozidla s velmi velkým počtem much a celkovou provozní nespolehlivostí.To Desiro netrápí.Ovšem doba dodání nových jednotek by se stihla,pokud by již byla učiněna objednávka.Jelikož prvně musí být výběrové řízení a další náležitosti,které nebyly,tak se bude jednat o pronájem.Ale mohlo by se u čd trošku hnout zadkem,aby bylo co nejdříve jasné,co se za oněch 12 mld koupí.Tedy vypsání tendrů.
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 00:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desira by měla být značena řadou 842.7 Alespoň pod tím číslem se objevují v prvních nákresech nového GVD. Odjezdy z Prahy každé 2 hodiny směr Beroun, Příbram, Budějice. To jestli se Desira koupí, nebo pronajmou neřeším, jisté je, že od prosince jezdit budou!!!! Strojvedoucí z depa Rakovník už byli upozorněni, že na podzim si budou muset dělat zkoušky na: cituji: "Nějaké nové jednotky". Přeberte si to jak chcete. Zvlášť pan Káem.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 08:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Z hlediska konstrukce GVD jsou možné obě varianty. Záleží samozřejmě na dostupných vozidlech a množství vlkm. Osobně bych fandil spíše té variantě, co jsem nastínil, a to i za cenu, že nebude v Březnici přípoj z 203 na Čimelice a Mirovice.

Důvody:
1) Spojení Březnice, Mirovic, Čimelic a Čížové s Pískem, Příbramí i ČB každou hodinu. Tedy dostatečně hustá nabídka na to, aby se tím zase začalo jezdit denně do školy/práce.
2) Proklad vede k menšímu riziku přeplňování rychlíků, vedení osobáků řadou 842 nevyvolává snahu se vyhnout osobáku vedenému 810.
3) Možnost ve špičce protáhnout osobáky z 200 s rychlíkovým zastavovaním až do ČB a mít ve špičce hodinový takt přímých rychlých vlaků ČB - Písek - ..., přičemž až po Čimelice je to vzhledem k JD reálné i na denní dojíždění (sice dlouhé, ale kolem Prahy se takovéto vzdálenosti celkem běžně jezdí)
4) Možnost bus napaječe z Mirotic do Čimelic, v Čimelicích přípoje na oba směry.
5) Je dobré mít na paměti, že až bude R4 tak Čimelice budou mimo hlavní silnici a je otázkou, kolik dálkových busů tam zajede a bude z pohledu kraje zdarma řešit ZDO.

Jak to bude ale nevím, to bychom se museli optat u "někoho" znalého.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 08:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
Ještě jednou opakuji, že oněch 12 miliard pokud nemá být projedeno, řeší pouze nedostatek volných prostředků. Tedy nejprve musí proběhnout jednání s kraji, zda tam či onde chtějí něco lepšího a připlatí si na odpisy a až pak se bude něco vypisovat. Zároveň se těmito penězi bude elegantně řešit, kde vzít volné prostředky na financování vozidel pořizovaných z ROP, tedy na tu část, co nebude "dotována" a bude dopravcem odepisována a vyúčtovávána objednateli. Ale jsou to jen mé spekulace a berte v úvahu, že nejsem ekonom, ale takhle by mi to celé dávalo smysl.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 09:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CIT Jeneč: "Strojvedoucí z depa Rakovník už byli upozorněni, že na podzim si budou muset dělat zkoušky na: cituji: "Nějaké nové jednotky". Přeberte si to jak chcete. " KON.CIT
Já jsem si to přebral tak, že Rakovník dostane 831 nebo 850 z Moravy
Budoucnost patří bagrům!
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.11.57
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 10:16:47    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to sis to přebral hodně blbě, ale když se člověk podvá na 5 předchozích GVD jak se mocně přesouvalo kulaté sem, hranaté tam, zelené nahoru a modré dolů, tak se tomu ani nedivím. Navíc dost rakovničáků zkoušky na dvěstědvaašedesátky má.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 10:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomu říkám pokrok učit fíry jezdit s něčím co už mělo být dávno ve šmelcu