K-report
 

Archiv do 26. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 26. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokotky jsou ještě bez pojezdů !


Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mě rozrůstá lok. park....
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak patina tendru se celkem povedla, možná jsi mohl zachovat na oko udržovaný tendr v černé barvě a jen to přejet polomatem a vyřádit se na podvozku - ten se povedl slušně!
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lama: Ten odlitek sis dělal podle 180ky ?

luxusní sbírka
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:tušil jsem,že když ses odmlčel,že kuješ pikle...
Moc pěkné,ale něco tomu schází......Už vím-nové kolejiště
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:to není odlitek,ale výlisek.značky ČS trine...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lama:Ano, nové kolejiště bych bral, on to snad nikdo nechce...to to mám předražený, nebo co ?

A jinak těm motorům jsem pomohl jak to šlo, ale bezmek neopravíš.....
Tu 843 mi stříkal známej / zase jeden kus z doby zpět ca 10 let / byl to můj 4tej kousek.
Proto jsem se snažil o co nejlepší předělání již mnou ,,zmrvených,, částí, ale např. když už jsou světla blbě vyvrtaná, tak tu díru neschováš.
No a ta 842ka na tom byla podobně, jen sic jsem ji stříkal sám, tak byla BLBOST kupovat odlitek v bílém naprosto lesklém základu ! Ta červená prostě blbě chytala...takže oba rádoby modely bych spíše nazval malými bezmeky.....ale možná lepší, než drátem do voka
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo:tak od Tebe pochvala-no teda dík.To mě mile překvapilo...
No držel jsem se toho,že tenhle typ nebyl oblíben u ČSD-čet,z důvodů války. Proto jsem se snažil napodobyt dobovou chuť tyto stroje udržovat...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě bych dodal,jsou to jen skeny,né foto.Takže zajímalo by mě,až bude hotová ta DR 56,jaká bude na fotu...Pozvu si kámoša,aby to blejsknul ze všech stran...

Pavel23:nemáš ten panel předraženej,ale pokud ho chceš prodat,musíš hodně pod jeho reálnou cenu.Je to blbé,ale je to tak.
V německu to funguje tak,že když se někdo zbavuje panelu,dá ho za symbolickou cenu,nebo za darmo...(Já jsem tak v N získal taky slušnej panel,za dara).
Záleží na tom,jak na to spěcháš...Jinak každé zboží si najde svého kupce!!!
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už se v modelaření těším snad jen na jednu věc.....až přijde čas, kdy se také pustím do električek, jako ty....vezmu to skrz bobinky, panťísky 460 i Pražskej, pak to vezmu přes 130ky na Nk a k Bymee - čkům a 150 asi zkončím....ještě udělám žehlu, páč ta v HK opravdu stojí asi na záloze ? Je u točny....
Ale to je věcí a práce kolem toho, že vůbec si netroufám odhadnout, kdy to bude....ale letos snad na 95% asi jo....
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 19:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: ty jsi také názoru, že bych měl psát příspěvků méně ? Nebo ba dokonce jsi mluvil o mě, když jsi psal o nějakejch ,,blokacích,, ??
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 20:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:hlavně nezačínej dřív,než si pořídíš troleje-jsou sice drahý jak koleje(jak říká jeden můj kamarád)Ale bez nich ta el.trakce vypadá uboze,na kolejišti.
Pokud to chceš do poličky,tak nemusíš nic řešit...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 20:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lama: To je jasná věcička, bez trolejí bych to na panelu ani nefotil, leda na odstavné koleji spolu např. s kocourkem 742.
Já do trolejí investovat hodlám, protože vím, že to je věcička, která se na každé fotce a při ,,hraní-ježdění,, vrátí....
Ale předem bych raději, než se do těch elektrik pustím dodělal všechny ty pojezdy, a to je sousto opravdu moc veliké Takže uvidíme, jak to všechno dopadne....každopádně se snažím jak jen to jde. Ale teď se asi vrhnu, páč jste mě kluci šikovní navnadili, na tu rez....asi nechám zreznout všechny zelený vozy Y, myslím ale jen podvozky a hlavně brzy ! Ne boky !
PS: dnes jsem ti odeslal interiér zpět, takže zítra ho očekávej...
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 20:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAk já budu v očekávání...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 20:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23...
tady nejde o počet příspěvků, vycucni si tady archiv co se zde řešilo. Každý text ať byl jakkoliv dlouhý měl informační hodnotu! Vy tady plkáte což je v pořádku ale pořád je to jen asi tohle co mi napsal nejemenovaný kamarád na Skype:
1) viděl jsem. Podařilo se jim to proměnit v jakýsi bezcenný blog

2) no a to je chyba, tohle se nemělo stát, svojí hodnotu to má právě když se tam řeší TÉMA a né téma jako: já to vidím takhle, jo to vidíš dobře...

3) no právě, mě to taky chodí e-mailem

4) jinak mě to fascinuje - jeden přímo "upatlá" bertu z odlitku, madla tlusté jak námořní lana. Ten druhý mu to vychvaluje a dalších 20 příspěvků o tom kecají. Když se do toho vmísí jakýkoliv kritik, okamžitě ho označí za závistivce. No je opravdu co závidět, ale snad tak před 15 lety...

...je to prostě Vaše věc, nikdo Vám nic nehaní nebo nechce snad ani škodit ale informační hodntou tento treed už ztratil, takže si tady dělejte co chcete. Rád bych osazenstvo které to tady dříve zásobilo cennýma informace přesunul sem: DISKUSE takže pokud jsou zde ještě lidi co chtějí řešit opravdu modely TT,H0,N prosím přejděte tam. Díky

Dodatek: nic proti tobě Pavle nemám ale musel jsem zrušit zasílání novinek na e-mail z tohoto treedu takže THX !

(Příspěvek byl editován uživatelem bevelo.)
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
vladas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.47.44.44
Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:05:12    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jo, závist je děsná věc...
Zrovna teď jsem jí plný sám, protože při pohledu na časy vašich příspěvků a na množství práce udělané mezi nimi nechápu, kdy na tento koníček vyděláváte...
Takže tiše závidím a usedám k PC, abych si něco připravil do zítřejší roboty...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41669
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemohu se zbavit dojmu, že by to opravdu chtělo trochu omezit. Ono je to pěkné, ale takové vzkazy jako "TAk já budu v očekávání..." sem opravdu v takové míře nepatří, od toho je mail nebo soukromá zpráva, zde je ta informace pro ostatní bezcenná.

PS:
Před vložením obrázku je dobré zalomit řádek (klávesa Enter), ať to pak nemusím opravovat. Díky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:18:13    Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tady dělá reklama na DISKUZE s "vyšší" modelářskou úrovní tak i já něco přihodím. Ale POZOR! na tomto DF nedostanete frčky. POHOV!
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu,že jsem procházel i ostatní témata na tomto webu,mám dojem že bude lepší to tu s Váma-nic ve zlém-ukončit.
Takže příjemnou zábavu.
Radek
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozornej chlapec, to víš, u nás mimo avataru který si zvolíš dle libosti dostaneš i frčky dle aktivity - takhle to ani za bolševika tak rychle nešlo....
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41673
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka:
Nerad bych byl špatně pochopen. Vůbec mi nejde o nějaké vyhazování, jen by to chtělo psát s větší rozvahou. Mnoho příspěvků bylo na svém místě, jen se bohužel našlo dost zbytečných. Nic víc, nic míň.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:41:59    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: co je to avatar? Ď.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41675
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde levá část vedle obsahu příspěvku. (=Informace o uživateli, především pak fotografie/logo uživatele.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přersně tak, dva komíny nad továrnou a letící ptačisko nad vodou je třebas avatar a nebo i moje cedule z některých pohřbených bóbiků !
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 22:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No aby se to tady zase nezvrhlo: tak pokračování stavby hektora T435.049 s pojezdem atlasky s koly RP25 amerikános steam
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 23:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Jestly se na to tady vyprdneš, tak já snad taky...nedělej to

Co se dá spatlat za 3 hodiny
PS: ten vůz byl origoš od Tilliga




Vytvořeno z rad a obrázků od Vás modelářů


....tak Líza pude do šmelce a ty stou nohou, no nevim....nevim

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 23:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Celkem bych v některých věcech i souhlasil....ale tohle ?
4) jinak mě to fascinuje - jeden přímo "upatlá" bertu z odlitku, madla tlusté jak námořní lana. Ten druhý mu to vychvaluje a dalších 20 příspěvků o tom kecají. Když se do toho vmísí jakýkoliv kritik, okamžitě ho označí za závistivce. No je opravdu co závidět, ale snad tak před 15 lety...

No....madla, nebo Madla ať jsou veliká jak jsou, poud by to bylo to ,,jediné,, co se ti na mé Bertičce nepáčí, vzal bych to jako plus.
Ale to tedy nevím, že by někdo napsal na Bertu kritiku a v zápětí ho někdo nazval závistivcem ? To jsem nazval toho truhlika, co se navážel do chatování a právě ON začal kazit myslím jinak řádnou diskusi....věc názoru je, zda diskutujeme o podstatách, či jen tlacháme a sníme si...
Já vím, že je těžké aby se zrovna tobě člověk zavděčil, takže toho prosím nechme....a nás pár co tu je, diskutujme dál
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 23:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurňa jestly to tady dopadne tak, že člověk, kterej má vlastní chat-stránky rádoby vyhodí človíčka LAMABLANKA z této Diskuse, tak to tady fakt bude stát za

To není myšleno na žádného z Vás modelářů, to je jen takové nasrání z toho, že to tu někdo MOC důležitý vzdá !

Tak co chcete modeláři ? Aby se Lama vrátil, nebo chcete poslouchat Bevela ?? Kolik lidí se zastane toho či onoho.....ať tedy konečně víme, kdo tady má pravdu a koho by byla škoda....

Na neregistrované uživatele není brán zřetel
( krom 534.0454 )
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 00:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale houby!
Napíšu to znovu: fakt proti nic nemám! Já nechci aby se mi někdo zavděčil či cokoliv jiného! Uvědom si že je zde plno modelářů kteří drží úroveň a kulturu ale hlavně kvalitu modelářství jako takového v českých zemích aspoň na trošičku blízke úrovni té co je v sousední NSR. Já mám deset let pauzu od modelů (škola pak holka - a plno aktivit) prostě taky nejsem borec ale mám jasnou vizi a představu, občas udělám kravinu a nebo se spletu, nejsem taky stroj abych nedělal chyby - to dělá každý. Pak je banda hovadských lidí kteří tě na to upozorňují ale když vylezou ze vchodu svého baráku tak netrefí ani z Prahy do Plzně nebo z Vršovic do Strašnic.. (no to je sice extrem ale lidé sou různé).
Já se k tomu vracím postupně a spíš okoukávám dnešní technologie, materiály, postupy, návody a především a to hlavně: změny co tehdy (rok 1997) a dnes (2008) umožňuje a zpřístupňuje opravdu každému! Proto možná když něco napíšu tak to píšu především za sebe s pocitem že má osobní inspirace je u západních sousedů, jejich modulech, verbální tvořivosti a hlavně výsledky ať modulů kolejišť a nebo celků domácích layout´s! V česku je to prostě bída a utrpení! Počínaje předraženýma překupníkama co dováží za výhodné nákupy modely do CZ a tady s 500% marží to mastí a nebo různých samodomo výrobců marcipánových modelů co má být TT ale vypadá to jak odlitek z formy na cukroví. A protože to všechno vidím tak jak to i cítím tak nelze čekat nic jiného. Kritiku by měl člověk přijímat a inspirovat se z ní a né mamlasit o tom že někdo závidí a nebo že ti chce škodit, to snad ani né! Modeláři mají držet jednu frontu a né stát mimo ni! Pokud to někdo dělá jinak tak je hovado...
Proto nic proti tobě nemám, jen mi jde o obsah a informační hodnotu - dokonce jsem už testoval chat modul na SCT pro chatování (rozuměj: četování pro méně chápavé) docela funguje, model-chat tu ještě nemáme :-) ale to jsem odbočil!

Patina podvozků je super ale měla by zasahovat i do rámu celkově a né jen kolem brzdových čelistí, ložiskových domků, zkus to příště udělat celkově a uvidíš jak to stoupne na celkovém pohledu, zatím čus. Honza
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 00:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dodatek: nedělej z toho tady ruletu - jde jen o názory pro modelařinu a nejde o mě nebo o Lamablanka...
ICQ: 328251980 ..."s některýma lidma je to složitý - melou furt svoje a jsou přesvědčení že zrovna TO JEJICH je nejlepší, nejkrásnější, nejůchvatnější a prostě ONI jsou geniální..." :-) :-) :-) :-)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 00:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: oki




Ač to není pod lampou znát, ve dveřích mezi návalky je odstraněn ten plast, nahrazeno průhlednou fólijí. Malinko se ty podvozky leskou, ale byly nejprve natřeny matnou černou, to dělá asi ta zářivka

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 06:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem dávám foto mého testovacího vozu po aplikaci grafiti a rzi. Foto je také testovací


Jo a chci se zastat Pavla23 a Lamablanky, jelikož od té doby co tu jsou, tak to tu ožilo. A hlavně zodpoví otázky nás nezkušených modelářů

(Příspěvek byl editován uživatelem fitr.)
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 11:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: zrezlá střecha se ti povedla , grafitty jsou zajímavé, možná bych je malinko zesvětlal. ( člověk který grafitty dělá, nepoužije tmavé spreje na tmavý podklad - zelenou ). Ale jinak jako celek je to velmi zajímavé

Já se dal do patinování 2 vozu, tentokrát jde o vůz B 2.třídy. Všimněte si té cáclonky, každý to jistě zná, že při jízdě a otevřeném okně záclonky létaly ven :-)


Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 13:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě přihodím REZ na voze Da
Pro srovnání první foto je před zreznutím



Doufám, že si tu nebudu psát jen s jedním človíčkem
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 13:23:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ne, se dvěma. Já nejsem přílišným vyznavačem rezu, přesto pěkné. Těm co se to nelíbí, ty to sem nenapíšou a raději se budou ventilovat jinde
Lamablanka: doufám, že jsi to s náma neukončil. To by byla škoda
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 13:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

534.0454: Už jsem se bál, že tu zůstanu skoro sám To bych pak pochopil, jako že moje a příspěvky Lamy nikoho nezajímaj...a to bych se na to vážně vys...
Díky za názor...vždyť mohou psát všici a je jedno zda kladně, nebo záporně, když to bude k věci a ne jen nějaký plk
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
....tak Líza pude do šmelce a ty stou nohou, no nevim....nevim
Vlast. Kotnauer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.232.250
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:08:37    Odkaz na tento příspěvek  

"To jsem nazval toho truhlika, co se navážel do chatování a právě ON začal kazit myslím jinak řádnou diskusi"
Tak moment, v tomhle se ho musím zastat! Jedním jediným příspěvkem, a to prosím pěkně v úplně jiném vlákně, tady žádnou diskuzi nezkazil! Diskuzi kazíte vy dva (Pavel23 a Lamablanka) tím, že na jeden kvalitní, cenný, informativní příspěvek připadnou dva "plevely" typu "já ti to pošlu a ty mě to pak pošli zpátky" a jiné hovadiny, co nikoho nezajímají. Snad není tak hrozný problém si domluvit třeba výrobu sedaček do těch tvých pseudo053 mailem a pak sem hodit v jednom příspěvku pár fotek (z výroby, hotových atd.) s popisem stavby? Tohle vy jaksi nejspíš nechápete, resp. nechcete pochopit.

"Doufám, že si tu nebudu psát jen s jedním človíčkem"
Asi sis nevšiml, že než jsi sem přišel, bývaly tady plodné debaty, ve kterých se zapojoval větší počet diskutujících, že? Ano, nekecalo se tady non-stop, zato to mělo nějakou úroveň. Pak jste přišli vy a po zahlcení balastem typu "ano to se mi líbí. -To je fajn, až to OBA budeme mít, chtělo by se sejít a vyfotit oba modely vedle sebe pro radost, co říkáš"atd., většina odtud utekla. Překvapuje tě to? Pak by mě zajímalo, jestli tobě samotnému by se v tom bordelu chtělo hrabat... Takže se nediv, že ti ten jeden jedinej človíček zůstal, můžeš si za to sám.

"Pokud o někom píšeš, že (bo hlavou toho moc nyvymyslí ) tak se nauč prvně psát"
Ano, zrovna od tebe tohleto opravdu sedí. Překlep (což tohle evidentně je) se může stát každému. Že ty běžně píšeš s hrubkami je ale v pořádku, že? Ano, musím uznat, že se v pravopisu lepšíš, ovšem stále to není zrovna dokonalé a tvé postarší příspěvky byly pravopisně opravdu na úrovni primitiva. Skutečně není od věci si napřed zamést před svým prahem.

A k té závisti - myslím, že máme všichni v živé paměti, jak jsi se TY tady choval, když jsi své paskvily typu 9 okenní 053 ještě prodával za těžké prachy. A chudáček se cítil ukřivděný, co si to v té Studénce vlastně dovolili - vyrobit skutečné vozy 053 s jedenácti okny, když ty je přece na svém modelu máš jen s devíti okny...

Nikdo vás odtud nevyhazuje, pouze se snažíme vám vysvětlit, že by nebylo od věci zamyslet se nad vkládáním každého myšlenkového pochodu, co se vám v hlavě zrovna urodí. Ono méně je někdy více a skutečně né všechno může být přínosné. Zdá se, podle fotek to vypadá, že jste vcelku šikovní modeláři, můžete ledacos vysvětlit jiným, nezkušeným či méně zručným modelářům, chce to však opravdu nějakou soudnost ve vkládáni příspěvků. Pokud to však nedokážete pochopit a regulovat prsty na klávesnici, pak si, prosím, klidně odejděte.
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Mně to taky zajímá... Oživili jste to tu, ať si každý říká co chce, ale třeba mě si nakopnul k další práci (mě sem pauzu, totiž...). Co se té rzi týče, tak pěkné, ještě bych to možná potupoval pigmentem (podvozky). Jo - ta záclonka je dooost dobrej nápad!
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Vlast. Kotnauer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.232.250
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:12:00    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, rozmazanými rozostřenými fotkami taky nikomu nijak moc nepomůžeš. Nikdo po nikom nechce, a to prosím pěkně zdůrazňuji, aby byl profesionální fotograf atd., ale přečíst si alespoň návod k použití není na škodu - takhle ta fotka stejně nikomu nic neřekne.


Úplně vidím, jak bude pan Pavel23 po přečtení těchto příspěvků bublat arogancí a přejde do protiútoku s argumentací závisti a jinými bludy, že on chrlí desítky "modelů" týdně atd. Tak přikládám tři fotografie, na čem zrovna pracuji, aby pánové věděli, že jsem taky modelář a né jen kecálek.


Čmelák je v TT, za základ posloužil odlitek, stříkáno fixírkou na ústní pohon :-) barvami Revell. Osvětlení bude nakonec řešeno diodami.
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlast. Kotnauer:
tvoje keci
tvoje foto

Pavel23: Ty grafiti jsou tmavý, jelikož jsem si sice koupil stříbrnou fixu, ale dá se setřít. A tak se chci zeptat, jestli existuje bezbarvý matný lak?? A jestli by se pod nim ta barva nerozpila??
22 KUNRATICKÁ sídl.
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Vlast. Kotnauer: 100% souhlas.
to Fitr: matne bezbarve laky existuji.
Model strikam matnym SportAkrylem - je to lak na parkety a kdyz uschne, tak je opravdu tvrdy. Slysel jsem, ze napr humbroll uplne do tvda neuschne - je porad "gumovy". U kitu to neni problem - model postavis a das do vitrinky. Ale na masine by to mohlo byt videt. Jestli ma nekdo jinou zkusenost, rad se dovim neco jineho.
Jestli myslis lak na obtisky, tak jsem si vytiskl obtisk a strikl to nejakym bezbravym lakem ve spreji a ve vode se to ani nehlo.
Akorat bacha pri strihani, protoze se pak kolem strihu muze udelat pavucinka - radsi to rezat ziletkou na skle
Hekttor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s názorem p. Kotnauera v podstatě souhlasím. Jsem zvědav, co mi pan Kotek napíše, že bych mu mohl závidět.
Fitr:jednak jsou kecy podle vzoru hrad, což Tě asi nezajímá, především však byste se tu mohli chovat slušně. Jste tu také jen hosty.
www.hekttor.biz-modely, lepty, obtisky
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 14:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wizardken: Myslím lak na to, že přímo na model nakreslím fixou cosi, a pak že bych to zastřík aby se mi to otřelo. Ale právě, že nevim jestli se ta fixa, když nedrží na plastu, pod tim lakem nerozpustí.
22 KUNRATICKÁ sídl.
xxvojtikxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.76.44
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 15:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

no hezky se to tu rozjelo... Vlast. Kotnauer má "bohužel" v hodně věcech pravdu. zaprvé: nevím, proč se v sekci "modelová kolejiště" řeší modely samotné. přesunul bych spíš o fórum vedle. zadruhé: přispěvky by měly být opravdu konstruktivní (a se slušnými fotkami, ty poslední už jsou od Pavla ok, ale ty předtím byly hodně mázlý, stačilo by jich míň (třeba 3 a ne 6)), doporučuju si udělat vlastní web a prezentovat to tam (já už na svým taky dělám), určitě by bylo témat dost podle tempa tvojí práce...

k těm fotkám co tu jsou od Pavla (abys měl trochu konstruktivní kritiky), já jako začínající domácí patlal bych měl pár výhrad: existuje matný lak, napatinovaná loko, která se leskne jak psí kulky, není nic moc (možná to dělají jen fotky?). patina mě osobně se moc nelíbí (prosím ber to jako můj názor). jsou upatlaná nesmyslná místa (vypadá to jako rozlitá barva) na velkých plochách, zatímco prohlubně a rohy (kde se špína usazuje nejvíc) jsou naprosto čisté. patina střechy u rychlíkáčů je na mě moc zářivě červená (a ještě v tom vidím nějakou zelenou, ale opět to může být fotkou), navíc nevýhoda sprejů, že dělají kapky. v tomhle případě bych volil spíš pigmenty a olejovky míň násilnou (a sjednocenou) formou. steně tak ostatní patinu dělat podle nějaké skutečné fotky a patlat pokud možno na místa, kde to je opravdu špinavé. bohužel fotka ukáže i to, co oko nevidí, věřím, že v reálu to může být ok. stejně tak to černé začouzení na střechách je hodně brutální, podle mě je to ve skutečnosti spíš taková šedo-hnědá než černá. je pravda jak už tu bylo řečeno, že zábradlí vypadají opravdu dost tlustý a hlavně hodně "vystrčený" do prostoru, volil bych tenčí drát a víc zapustit, případně menší madla jen naznačit. ber to prosím všechno jako moje osobní poznatky, ne jako útok nebo něco takovýho. ještě jedna věc co trochu bije "pod lupou" do očí - kontrast - všechno to vypadá hodně kontrastní, třeba černé okraje světel, podle mě v TT možná lepší nechat v barvě skříně, i když samozřejmě je to další vychytávka navíc, jde o to, jestli se to vyplatí. každopádně abych jen nekritizoval, některý nápady jsou dobrý (třeba to otevřený okýnko v šukafonu, záclonky, prostě detaily) a neříkám, že se tím nebudu inspirovat :-) peace.

aby to nevypadalo že jen kecám, tohle je můj první pokus s olejovkama (už trochu starší, ale nic jinýho po ruce v práci nemám)
Body
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 15:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím přítomné - normálně bych na tuto debatu nereagoval, ale musím se také přimluvit za ty věcnější příspěvky.

A přikládám nějaké ty (už trošku starší) obrázky, abych jen neplkal.



http://www.tt-e.phorum.cz
xxvojtikxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.76.44
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 15:14:21    Odkaz na tento příspěvek  

Firt: já zkoušel popisovač na cd a bohužel se roztekl a dalo hodně práce ho sundat (a nešlo to úplně). dělal jsem tím třeba ušpinění nárazníků nebo tabulky co jsou na fotce o příspěvek výš, to bylo ok, ale jak to bylo na normální barvě tak to bylo špatný (aplikováno na syntetiku a pak na to stříkáno akrylovým lakem a rozteklo se to. nedej bože na to použít lihovky (jako agamy), to by šlo dolů asi samo. mělo to taky nevýhodu, že jsou trochu vidět tahy tou fixou takže určitě ne na nějaký větší plochy.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 15:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kušuj s tím nickem
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
xxvojtikxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.76.44
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 15:34:16    Odkaz na tento příspěvek  

já sem bohužel taky Vojta :-D a tohle používám všude (takže ačkoliv sem tu jako host, tak jinde jsem pod tím i rengutej, jen mi to nedalo sem už fakt nenapsat ale nebudem tu šířit další zbytečný příspěvky, těší mě
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 16:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestly se tady někdo těšil na moje rozčilování, tak vás pánové musím jedině nepotěšit.

Až tu 770ku budeš mít řádně nastříkanou, tak ji začni srovnávat se mnou.
1.) chybí ji malý dodatečný pruh
2.) co to má za střechu ?
3.) řekl bych že ta zelená je moc žabí

Jinak ostatní fotky od ostatních jsou pěkné.

No jo....připojím se k Lamablanka, ať máte páni modeláři radost
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
....tak Líza pude do šmelce a ty stou nohou, no nevim....nevim
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 16:56:09    Odkaz na tento příspěvek  

Vlast. Kotnauer: máte v lesčems pravdu. K tomu čmelákovi: pokud použiji výrazy zde užívané tak to neni zábradlí, ale lodní lana. Zdá se mi, že barvy je tam moc - zalila detaily a taky Vám ta tm. zelená na střeše úplně ve předu trochu ujela - je tam vlnka. A podle kterého čmeláka děláte ten lak?
Mikobox: alespoň někomu zdejší diskuze prospěla...
xxvojtikxx: taky máš pravdu, měla by tu být jen kolejiště. Pavel23 začal kolejištěm a pak plynule přešel k vozidlům. A ještě na začátku věty se obvykle používá velké písmeno... Ty Sas-ky se ti povedli. Přiměřená patina. Patinovat jen s rozumem a podle fotek.
Body: krásná práce, vždy se těším na dalším aktualizace na webu
Takový příspěvek sem patří
Vojtik: klid Víš kolik je tady Martinů, Michalů a Jenů? A nehádají se! Taky jsou tu dva neregistrovaní kremak a 534.0454...
Pavel23: škoda že odcházíš. Založ si vlastní stránky a budeš mít klid.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 18:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý modelář má právo si stavět modely jak chce a komentář si může taky dát podle modelářských zručností každého modeláře.
Káždý má právo prezentovat své modely na tomto webu, jen ten co nic nedělá tak jen čeří vodu. Pavel23 a Lamablanka - děláte přeci modely pro svoji radost.
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 20:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem dávám kvalitnější test. vozu, který je už po patině podvozku

22 KUNRATICKÁ sídl.
Vlast. Kotnauer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.232.250
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 15:06:21    Odkaz na tento příspěvek  

Malý proužek příjde udělat obtiskem na závěr, střechu má normální (znalejší, nikoliv množitelé, ví, že se dělaly dvě série čmeláků lišící se od sebe střechou) a žabí zeleň vznikla foťákem - je to stříkané podle ral a na denním světle to vypadá naštěstí úplně jinak.
S lodními lany musím naprosto souhlasit, bohužel, nemám mikropáječku, proto jsem byl nucen zvolit jakýsi kompromis ve velikosti průměru použitého drátu.
534.0454 - psal jsem (cit.) "...na čem zrovna pracuji" - budoucí čas není použit náhodou - horní část kastle ještě příjde doladit štětečkem.
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 15:41:39    Odkaz na tento příspěvek  

Vlast. Kotnauer: ok, občas nasvícení a foťák dokáží neskutečně změnit odstín barvy. A co zkusit zábradlí slepit?
Pega67
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 17:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Body....ta úzká ta je prostě famózní
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 18:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlast. Kotnauer:Pokuď mužu hodnotit váš model a modely pavla23 tak ty jeho se me zdají o třídu lepší.Jeho modely se mě začínají líbit a je vidět že se zlepšuje na tom čmeláku nevidim nic užasnýho mimo
kvanta barvy navíc záření zvolených barev na modelu pusobí trošku "hračkově" a né jako model ale je to věc názoru.
Nechápu kde pavel bere čas na vychrlení tolika odlitku ale je vidět že pro modelařinu je opravdu jak se řiká zapálený a věřim tomu že mu muže i někdo tady závidět jeho množství modelu a zručnost která se určitě zlepšuje .Co se týká jeho předchozího prodeje tak ten se mě zdál opravdu předražený.
AV 15-30
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 18:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr:ty graffiti zkus trošku doladit inspiraci najdeš třeba tady http://www.cmr.wz.cz/panels.html
AV 15-30
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 18:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na tom čmeláku nevidim nic užasnýho... Pokud mohu mluvit za sebe, tak je HNUSNEJ. To modely Pavla měly úroveň, ale toto... Ten dojem hračkovitosti, který mi na tom vadí, ten dělají použité barvy -zkuste pro příště třeba HUMBROLL- a odlitek, zřejmě pan Molata, že? A mimochodem, madla bych pro příště zvolil z 0,3 mm struny a slepit vteřiňákem. Nechci, aby Vás to odradilo od další práce, berte to spíš jako konstruktivní kritiku, co příště zlepšit.
Co se týče graffiti, tak bych nejprve model natřel, a až poté ,,ničil", páč přeci jen plast a barva se chovají odlišně... Jinak ke střeše nemám co dodat, prostě ppp-parráda
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Miroussm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2008

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 19:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás, našel sem tohle forum před nedávnem a musím říct že je super.

Potřeboval bych radu od zkušenejších modelářů. Já s dědou (víceméne spíš jen on) jsme postavili Bechyňku na TT, je z kovu a podvozek je z bobiny, nechce ale nejak jezdit, hlavní problém je v tom že podvozek nedrží na kolejnici při jízde, stačí to ješte víc zatížit nebo neví nekdo co s tim? více fotek můžu dodat..díky
komaxit
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.97.167.7
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 19:21:42    Odkaz na tento příspěvek  

Vy Jarini..
Jako ten čmelák nic extra, holt odlitek no. Ale ty barvičky bych věřil, že podělal foťák, jak se to už řešilo výš, mě z toho mýho zgarbu občas taky lezou pěkně barevný hrůzy.