K-report
 

Archiv do 12. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 12. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 13:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hanz_11:
No to by som celkom nepovedal, lebo osobne si myslim, ze na gorilu je toho celkom aj dost... A Lojzik ma pravdu, kupujem to u pana Fuleho, a ten to vozi z Ciech, a aj veci na tuto gorilu mam od neho... ked tak mozem pofotit a dat to sem, co vsetko som si objednaval ja...
Hanz_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ok to bys byl moc hodnej, kdyžtak mi to žašli na email. moc dík
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 21:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka / udělátka: Ty různé hadičky a tak lze taky použít namísto kardanů. Kdysi dávno, kdy ještě nebyly burzy, mi někdo věnoval V 200 Güdzold bez motoru. Stator jsem použil z BN 150 a rotor snad originál. Kardany ale hlavně unašeče prostě nebyly. Sehnal jsem tenoulinkou bužírku, kterou jsem je nahradil. Už je to cca 30 let ale tato úprava, podle neoficiálních zpráv, snad dodnes funguje!
To jen tak pro zajímavost se při nedostatku uhlíků používaly vhodné tuhy, případně svizky staniolu z čokolády.
!
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 22:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brčál:
Koukám jako blázen co je možné si domadělkou vyrobyt...
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 07:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovoluji si nabídnout několik aktuálních fotek z mého kolejiště :-)


Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 08:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:To vypada dobre,nemas nahodou vyfocen cely panel?
p_b
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.197.142
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 11:58:27    Odkaz na tento příspěvek  

ad Livingproof:...já dotaz ohledně rozměrů a je možno v náčrtu tvar? (bo odhaduju že je to kolem dokola pokoje)...A hlavní dotaz- ty paneláky je stavebnice či vlastní tvorba?
Xxvojtikxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 12:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: fakt dobrý, ale ta Zamráča Cargo na osobáku, no nevim nevim Nééé, dělám si srandu, je to fakt super.
http://mojett.ic.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

dělám TT, tak se neptejte, o jakým mluvím měřítku :-)
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.54.53
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 16:34:40    Odkaz na tento příspěvek  

Náčrtek kolejiště livingproof už tu bylHledat....
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.54.53
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 16:41:11    Odkaz na tento příspěvek  

Doufám že mě kolega livingproof neukamenuje
p_b
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.105.86
Odesláno Středa, 04. června 2008 - 08:13:00    Odkaz na tento příspěvek  

Hluboká omluva...a zároveň pokorné děkuji
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 08:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wendy: Celý panel moc dobře vyfotit nejde, leda po částech (viz.plánek).
p_b: Rozměry panelů jsou 330x100 + 280x40 u okna + 400x8 za postelí + 200x100 + přístavek u dveří asi 140x40. Paneláky jsou ze staré stavebnice z 80.(?) let koupené v bazaru :-)
XXvojtikxx: Zamráča není na osobáku ale na odstavné koleji před vozem Amz MÁV a čeká na svůj výkon na nákladním vlaku :-)
mf: Děkuji, ušetřil jste mi práci :-)
Oproti tomuto plánku však již došlo k menším změnám jako kolej pro nákladní vlaky v Pavlově (na kraji panelu) nebo tunel v oblouku mezi Jirkovem a Starým Jirkovem.

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
vladas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.83.97
Odesláno Středa, 04. června 2008 - 10:12:03    Odkaz na tento příspěvek  

Když tak vidím ten plánek kolejiště kolem místnosti, hned vedle postele apod.: Jak řešíte problém prachu? Přikrýváte kolejiště něčím?
Není to otázka mířená jen na Livingproofa, ale uvítám vyjádření/rady i od ostatních.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 10:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vladas: Kolejiště ničím nepřikrývám a za 2 roky co to kolejiště mám jsem prach vysával pouze jednou :-) On ten prach není kupodivu ani po delší době moc vidět, přestože bydlím u silnice. Občas akorát, pokud delší dobu nejezdím, projedu trať soupravou čistících vozů. Tak jednou za půl roku pak setřu prach ze střech domů a jiných ploch na kterých je vidět více než na travnatém koberci.
Xxvojtikxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 14:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: jak se otáčej vlaky na nádraží (jestli teda už nejsou zhlaví upravený)? vzít do ruky, přendat a jedeme zpátky?
http://mojett.ic.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

dělám TT, tak se neptejte, o jakým mluvím měřítku :-)
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 14:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xxvojtikxx: To asi ne :-) Koncová nádraží jsou na způsob Masarykova nádraží v Praze a pokud vím nikdo tam jeřábem mašiny na druhý konec soupravy nepřenáší :-) Zkrátka po příjezdu soupravy na koncovou kolej přijede na konec vlaku jiná lokomotiva, která s vlakem jede zpět. Původní lokomotiva pak na odstavné koleji čeká na příjezd další soupravy...
Takto jsem to chtěl mít, protože nemám rád různé kolečka na kolejištích, kdy vlak odjede ze stanice, aby se za chvíli do ní vrátil z druhé strany. To mi příliš modelující skutečnost nepřijde.
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 04. června 2008 - 18:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof :Delam ted stejny namet kolejiste,protoze jizda po panelu porad do kola je pro me uz jak si nezazivna...ale mam obe zhlavi v kazde stanici tak ze je to tak ze se soupravy daji objet a loko se muze vratit na dane souprave zpet.Mozna by jsi mel take alespon tu hlavni stanici predelat a udelat alespon 3-4koleje prujezdne a mohl by jsi i krizovat bylo by to preci jen lepsi.Jinak je to pekne.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 04. června 2008 - 22:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livinproof: Pán patrně neslyšel o skrytých smyčkách (místo ježdění po oválu) nebo kolejových spojkách (objíždění loko)
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 07:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale slyšel, jenže na Masaryčce ani kolejové spojky, natož pak skryté smyčky také nemají. :-)
Mě se to líbí takto s posunováním.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 09:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, ale masna má triangl...
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 09:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale přes ten se soupravy děčínských rychlíků nevozí. Žehlička soupravu jen povytáhne na zhlaví, lokomotiva vyjede také na zhlaví, žehlička soupravu zatáhne zpět do stanice a pak se k ní vrátí původní lokomotiva. Takto to občas na kolejišti také dělám a přijde mi to zajímavější (zábavnější) než projet vlakem skrytou smyčku.
Navíc mám vypracován i grafikon včetně řazení vlaků, které je podobné skutečným vlakům. Např. EC 172 přijede do Pavlova ve 13:22 a ve 13:33 se vrací zpět jako EC 173. Pokud by projel skrytou smyčkou, vozy 1.třídy a restaurační vůz by byly stále na konci vlaku i na EC 173 a to by neodpovídalo skutečnosti :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 12:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: V tom mas pravdu,nepusobi to modelove kdyz se ti vlak vynori z tunelu ve stejnem razeni...neni to proste ono.Ale na druhou stranu mit ve stanici jen jednu kolej prujezdnou prece nikde tak udelane neni,ale je to tve kolejiste a ty na tom jezdis...tak ze tohle ber ciste jako napad.Kdyz teda chces mit namet "MASARYCKA" tak zakonci koleje vsechny,i tu jak vede do te male konecne stanicky Horni Briza,a kolej ze ktere by to melo pokracovat udelej jako napr.v Caslavi ( doufam ze vis kde to je) vypadalo by to mnohem lepe a opravdu modeloveji...To same bych udelal nejak v Zst Jirkov,zase vsechny koleje jen ukoncene,alespon 2vyhybky by jsi tam dat mohl a mohlo by se i trochu posunovat ale takhle opravdu muzes jezdit jen z Os a naklady co?Jen vozit sem a tam.Ale jak rikam je to tve kolejiste a tvoje vec.Ta investice cca 2000Kc by se ti opravdu vyplatila a mel bys opravdu model jak se patri a podle nejakeho vzoru.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 12:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No o těch výhybkách jsem již uvažoval, ale zase by to o něco zkrátilo délku staničních kolejí.
Navíc je poměrně často ve stanici dost plno, takže by objetí soupravy nebylo stejně možné o docházelo by ke zpoždění "z provozních důvodů"
V Čáslavi sice nevím jak to vypadá, ale o změně uvažuji v tom smyslu, že i ta jediná průjezdná kolej bude koncová a vedlejší trať se bude napojovat do stanice z druhé strany (ze zhlaví).

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 13:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:To je sice pravda ale v tom Jirkove mas 3 koleje ( dle nakresu ) dost dlouhe tak ze by to o tolik zkracene nebylo....Ale to napojeni te lokalky urcite udelej a tu prujezdnou kolej zrus.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 15:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty koleje jsou dlouhé asi 2,5 m ale potřebuju tu délku zachovat kvůli až 12 vozovým rychlíkům (Y vozy).
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 16:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak simuluj současný provoz ČD - tu něco vypadne, tu jiné řazení... Výluky apod...
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 17:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja bych spise ozelel 2-3 rychlikace mel provoz kterej je dle skutecnosti.Navic na neelektrifikovane trati 12 rychlikacu?????No to je docela moc ne????
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.54.53
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 17:22:43    Odkaz na tento příspěvek  

adWendy:Není,bylo i 16 vozů ve vlakové soupravě.
Xxvojtikxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 17:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wendy: ono to podle reality je jak píše Livingproof, na Masaryčce taky nemají spojky.

A pokud jde o ten "triangl" v podobě Negrelliho viaduktu, tak mám pocit, jestli už to rameno směrem na Libeň není celý zavřený? Co si pamatuju tak jedna kolej byla určitě a jelikož při napojení na Hrabovce nejsou všude angličany, ale bejvaly tam jen křížení, ta dopravní situace tam zrovna moc příznivá na otáčení rychlíků není
http://mojett.ic.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

dělám TT, tak se neptejte, o jakým mluvím měřítku :-)
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 17:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jo ale podle me pusobi vice jak 5vozu na TT strasne neprirozene,nemuzu si pomoc.Kdyz jsi jezdil s 16ti vozy bylo to tak ze lokomotiva byla v jedne stanici a konec vozu v druhe ne?Vzdyt 16 vozu + masina nebo 2 ma minimalne 3,5m a to pokud se nemylim,je skoro jedna strana mistnosti to musi vypadat strasne nemodelove.Jak dlouhe mas mezistanicni usek?Trebas Pavlov - Velky Brod????
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 17:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xxvojtikxx :Po tom rameni se asi uz vazne nejezdi,koleje jsou tam zrezle az beda.Ale ted me tak napadlo ze jak jel vlak Banikovcu do Dejvic asi tam prez spojku jel.Tak ze obcas se tam neco protahne.
Xxvojtikxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 18:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo asi jel, viz foto tady http://www.chachari.cz/images/pv.jpg.

Jinak tech 16 rychlikacu bylo asi mysleno v realnym provozu co jsem pochopil, to uz je tak na dve lokomotivy?!
http://mojett.ic.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

dělám TT, tak se neptejte, o jakým mluvím měřítku :-)
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 18:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wendy: No nemám to změřené na cm, ale Pavlov-Velký Brod bude něco kolem 7-8 metrů, Velký Brod-Jirkov bude kolem 10-11 metrů (středy stanic). 12 vozů ale jede jen výjimečně, většinou je jich kolem 7 (např. R 621 odjezd z Pavlova teď v 18:38 :-) WR+A+BDbmsee+4xB.)
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 18:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xxvojtikxx :Nevys nahodou co to tahlo do tech Dejvic????Myslim ze 749 ale jistej si nejsem.


Livingproof :Tak at ti to dobre dojede.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 07:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:
Koukám, že jste 810-ku vyměnil za Desiro a ještě k tomu jiného dopravce.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 15:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čsad: Ne, Connex doplňuje hodinový takt osobních vlaků pouze ve špičkách pracovních dní :-)
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 17:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:
i ta jediná průjezdná kolej bude koncová a vedlejší trať se bude napojovat do stanice z druhé strany
Samozřejmě záleží na vás, ale současný stav mi připadá logičtější. Z hlavní trati se dá normálně pokračovat na vedlejší. Třeba vlaky Praha - Kladno - Kralupy n. Vlt. sjedou v Kladně z hlavní rychlíkové trati, aniž by jely úvratí.

Connex doplňuje hodinový takt osobních vlaků
A to jezdí jako komerční spoje, v rámci ZDO, nebo na objednávku ČD?
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 17:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čsad_zastávka:A ty myslis ze jedna prujezdna kolej je normalni???Myslim ze kdyby byli 2-3 bylo by to v poradku ale takhle?Navic kdyz majitel kolejiste jezdi podle nejakeho jizdniho radu ( grafikonu ) tak je urcite zajimavejsi delat uvrat ( kdyz uz ) a nebo udelat jen prestup.Jako jsem jiz zminoval ( CASLAV ) protoze pochybuji ze do te uplne konecne 2kolejne stanicky by prijel rychlik at jen 3vozovej.Je to samozrejme na zvazeni majitele kolejiste ale podle me by to 99% modelaru predelalo.
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 11:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdárec, kdyby někdo chtěl vidět pár fotek z mého kolejiště H0 a H0e mrkněte zde ;)
PS: je to panel 2x 1 metr, takže malé, začal jsem ho stavět s taťkou v roce 1998, tehdy mě bylo 12 let :-)
Simulátor tramvajových linek DPMO MSTS MHD Olomouc
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 14:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wendy: ...protoze pochybuji ze do te uplne konecne 2kolejne stanicky by prijel rychlik at jen 3vozovej.

Znam 3 takove skutecne stanice, do kterych jezdi IC - do jedne z nich dokonce v elektricke trakci :-)
:-)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 14:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já taky. westerland-sylt IC 10 vozů dieslem :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p:Prosim posli mi nejakou fotku,protoze na CD takova stanice proste neni.Myslim tim jedna vyhybka a nic vic....Urcite v te stanicce je umozneno objet soupravu a loko dat na opacnou stranu.Myslim ze mala stanicka kam zajizdi rychliky a konci tam jsou Luhacovice,Svoboda nad Upou,ale jinou stanici neznam...Nevym teda jak je to v zahranici.
Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 18:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wendy
Do Ostravice jezdily před nějakou dobou rychlíky ve složení Brejle(obvykle 754)+Bpjo(zelené patra)+BDs,ale pouze o víkendech pokud si dobře pamatuju
Jinak ty Luhačovice tam je to fakt zajímavé,vlak na nejdelší koleji a stejně tam vleze se 4vozy jen tak tak

(Příspěvek byl editován uživatelem thunderman.)
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:59:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thunderman :To mohla byt zajimava souprava,ale to je prujezdne nadrazi jestli se nepletu?Ano v Luhacovicich je to opravdu tesne.Kdyz jsem slysel poprve ze tam konci nejaky rychlik,docela jsem koukal i kdyz to jsou lazne, tak ta delka stanicnich koleji byla opravdu slaba a ty B vozy co tam s tim Brejlakem jezdi jsou tam docela zajimave.
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.54.53
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:27:57    Odkaz na tento příspěvek  

adWendy:Jestli myslíš žst.OSTRAVICI tak velmi strašně dávno ano.Po postavení přehrady Šance ,konečná stanice.Kolega Thunderman ,určitě myslel dobu před rokem 89.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 22:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wendy:
Stanice, ktera konci jen peronem s 2 kusymi kolejemi bez moznosti objizdeni je Sonderborg. Teoreticky by se tam dala klasika vytahnout od peronu a potom objet, ale to se pouziva tak maximalne 1x za rok. Normalne tam jezdi IC vedene jednotkami ER4, v patek a nedeli 2x ER4, pricemz z druhe jednotky se k peronu vejde jen pulka.
Pred lety mela ta stanice i koleje pro nakladni dopravu a dokonce pokracovani trati dale pres most na ostrov Als. Fotku nemam, ale pomuze http://maps.google.com/maps?f=q&hl=da&geocode=&q=Soenderborg&sll= 37.0625,-95.677068&sspn=75.191461,109.863281&ie=UTF8&ll=54.913595 ,9.776373&spn=0.003441,0.006706&t=h&z=17&iwloc=addr
Budova Alsionu uz je ted dostavena, slibena nova budova nadrazi nikoli. Na satelitnim snimku jsou videt jeste nejake pozustatky dalsich koleji. Ta treti kolej neni dopravni, nekdy ji pouziva tratovka k odstaveni "MUV-ky".
IC tam jezdi kazde 2 hodiny.

Dalsi stanice je Thisted, tam se da objet jen na 2. koleji a vyuziva se to asi tak 3x za rok, kdyz tam jede historicky vlak Struerskeho zeleznicniho klubu. V beznem provozu jezdi s osobaky motoraky - LINT nebo MR spolecnosti Arriva a 2x za den IC DSB z/do Kodane vedene jednotkou MF (IC3).
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=da&geocode=&q=Thisted&sll=54.9 13595,9.776373&sspn=0.003441,0.006706&ie=UTF8&ll=56.952619,8.6866 5&spn=0.001632,0.003353&t=h&z=18

Ta treti stanice ja Kalambaka v Recku, z te mam fotku, mozna ji nekde vyhrabu. Za to Google nam ji neukaze, Recko asi zatim nemaji zmapovane. Tam se objizdet da normalne.

Poznamka: odkazy nejdou vlozit jako link, protoze je v nich carka :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
:-)
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 08:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že vás tady ta dvoukolejná konečná stanička pěkně rozpálila :-) Takže pro úplnost dodám, že tam jezdí jen párkrát za den Os v podobě 810, takže objíždění netřeba :-)
Na druhé koleji stojí většinou dlouhodobě odstavené nákladní vozy (3).

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 08:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čauky. Dnes jsem vyvěsil pár nových fotek z dílů 7 a 8. Především díl 7 doznal velkých změn a je již v takovém stavu, že je možno pořizovat "plnohodnotné" fotografie do galerie, nicméně pořád se na něm pracuje, takže pracovním fotografiím stále ještě není konec. :o)) Už nyní je aktuální stav zase o trochu jiný, než je na vyvěšených fotografiích. Ale k tomu zase někdy příště.

www.trainmania.info

Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 09:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p:Moc diky za ty odkazy,je to docela zajimave jen je mazec to psat do vyhledavace rucne :-) je zajimave co se na takovem malem nadrazicku objevuje za soupravy co?Tak ze jeste jednou diky.


Livingproof :No strhla se zajimava diskuze to je pravda.Tak kdyz jen 810 tak je to v poradku.Ja jen aby se ti tam neobjevil Ec se 12 vozy.... :-)

Trainmaniak :To kolejiste je fakt pekne,detailni proste parada,hlavne ten napis BLAZA JE..... to nema chybu
Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 15:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mf
Kolega THUNDERMAN tu dobu skutečně myslel,ale v tu dobu ještě nebyl na světě
Pravda je taková,že jsem o těch rychlících hodně slyšel,ale v době kdy jsem měl tu možnost pobývat někdy i celé dny na žst.Frýdlant nad Ostravicí tak už jezdily jen osobáky, i tak 754 v rudém kabátě+Bpjo v žst.Ostravice byl zážitek, je velká škoda, že tehda jsem se nerozhodl ty patra v té Ostravici vyfotit
Včera jsem byl na hlavním nádraží v nadchodě, je smutné vydět tam ty dvě soupravy Bpjo odstavené. Dokonce jsem slyšel i něco, že se prý maj šrotovat, tak to by byl úplný konec...
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43125
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 16:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takové Nové Údolí (http://www.mapy.cz/#x=131572016@y=131496832@z=16@mm=FP)?
Tam vlaky staví na kusé koleji, která je až za poměrně krátkuo dvojkolejnou dopravnou.

A na takovou Kubovku (dopravna D3, dvě průběžné koleje) jezdí silvestrovský expres, který je o vůz a mašinu delší jak obě koleje a navíc tam ještě stojí, když tam křižují dva osobáky (viz https://www.k-report.net/clanky/silvestrovske-jizdy-do-kubovy-hute /).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kubajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 16:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba Jirkov? Konečná stanice s jednou kolejí dopravní a jednou manipulační. Jezdí tam rychlíky z Prahy. Akorát že v Chomutově se odpojí vagóny a do Jirkova jede samotná 854. Takže objíždění netřeba.
Sedím si tiše v koutku na nádraží
na lístek nemám, to mě nezaráží.
Koukám jak se vlaky rozjíždějí,
za chvíli bude mí tělo na kolejích.
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 16:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský :Ano ale v obou pripadech se da objet souprava,i v Novem Udoli to jde,po vystupu cestujicich souprava couva a necha se to objet...ale ty fotky te Kubovy Hute jsou pekne,hlavne ten posun s temi vozy.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7436
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 12:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a copa ž. ruda město v době ksč?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43140
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 13:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam se ale na klasiky obvykle dávala 830/1, ne? Už si to moc nepamatuju, ale cosi takového se tam dělo...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7439
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 13:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ty 830 taky. ale klasiky tam jezdili též. schválně kdo si vzpomene, jaká byla technologie objíždění?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 14:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sunutí z města na Špičák a až tam objíždění
Ještě nedávno šla ze mě pára, dým a saze - 534.0454 - už se léčím
Šotouš míní - ČéDé/ČéDé CARGO mění
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43145
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 16:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si matně vzpomínám, že to jelo točit ze zastávky na Špičák ve složení 830+n×Bt+754...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7444
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 09:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

depak, žádnej vlakovej žhavák, čistý sunutí. kremák si pamatuje dobře :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 22:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. Železná Ruda - Špičák - ano, klasické soupravy se vracely na Špičák vždy sunuté. Byly vlaky, kde pak loko objelo a vlak pokračoval směr Klatovy. Byly ale i takové, že se po objetí a nějaké době (na Špičáku byla i popelová jáma) vracely jako Sv zase do Železné Rudy města a tam začínaly jako vlak do Plzně. M262 a vozy Balm - též sunuté, na jednom páru vlaků jezdila sestava M262-2x Balm-M262. Tato souprava na Špičáku zbrojila naftu.