K-report
 

Archiv do 1. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 1. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.247
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 19:33:56    Odkaz na tento příspěvek  

To Carman: Dá sa zohnať i samotný výlisok. No potom si to musíš dokončiť sám.
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 20:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo pani... AUKRO je stare zname... Ide o to, ze mam doma pripravenu celu supravu na M152 z odliatku od pana CIZA, aj z privesakmi... len sa bojim do toho pustit, tak by som si kupil BRAMOSAKA, aspon jedneho a podla toho by som sa do toho mozno pustil... neviem...
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 20:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carman2, z kopie budeš dělat kopii? Normálně se do toho pusť :-) píliť a brousit a píliť a brousit a bude to v pohodě. Fotky nějaké seženeš a maximálně bych si vytisknul typák v měřítku :-) A od něj bych se odrážel, když bych si nevěděl rady :-)
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 11:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman:
No ono mam aj nejaky ten typak, len najviac starosti mi roby to, ze nemam odvahu sa pustiti do podvozkovych casti a vsetkeho co tam dole je... to iste je aj interier... takze neviem ak niekto PLS mate doma niekde zasite typaky podvozkovych casti z rozmermi, pripadne nejake technicke vykresy, budem vdacny...
Jo a PS: neviete niekto kde a za kolko by sa dal zohnat pojazd na M152 od p. CIZA??? Dakujeeeeeeeeem
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 13:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Revoluce leptů přichází..
"Tuning" leptů modelu BR55 PIKO alias G7.1
Rozhodně srdce poskočilo, BR55 už mám objednánu, to bude ruléééz modýlek!!!
Hodnoťte a kritizujte, budu rád za každý komentář pod článkem...


Může mi někdo vysvětlit, co má být tak revolučního na leptu na BR55? Dále nerozumím obratu "ruléééz modýlek".
Po pročtení článku jsem poněkud zmaten: K čemu slouží, a kde je na parní mašině nainstalován budík?
Dále děkuji p. Jiráskovi za možnost prozření, doposud jsem byl mylně informován o tom, že ten dekl vepředu na mašině dýmniční dveře, že obal s skř. kotle těmi dírkami chrání před žárem, že se tendr napojoval přímo na kotel a jiné skvosty, jako že 534.0 je prachsprostá G10.
Já panu Jiráskovi za rozšíření obzorů a překlad z němčiny zvládnutý skvěle tímto děkuji velmi.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Vlakomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 16. srpna 2008 - 15:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo rovnou pravou výhybku HO Roco?
Vlakomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 16. srpna 2008 - 18:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo rovnou 2.
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 11:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a konecne sa aj ja mozem niecim pochvalit... Skoncil som prace na GORILE od PIKA. Vsetky suciastky na model som zhanal pol roka, zostavenie modelu trvalo mesiac... Zhodnotenie vysledku nechavam na Vas... Model nie je dokonaly...ale radost, ktoru mi priniesol je obrovska...
PS: Dakujem touto cestou vsetkym, co mi pomohli, pri zhanani veci a materialov, fotiek a mnoho dalsieho. Dakujem...
PS2: Prikladam foto povodnej masinky...na porovnanie...
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 11:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uz len dalsie foto...
Zevloun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.39.34.131
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 13:12:37    Odkaz na tento příspěvek  

To Deka: Lepty na BR 55 neřeš. Uvědom si, že virtuální osobnosti a virtuální modeláři z STC dokáží vše.
Jen se s námi reálnými lidmi prostě těžko potkávají.
Protože na kyberprostoru webu STC jsou jen virtuální projekty, těžko se jich my reální spotřebitelé či modeláři v našem skutečném světě dočkáme a to vůbec nemluvím o důvěře, kterou virtuálové z STC okolo sebe šíří.
BTW: Pro skutečné modeláře je to samozřejmě cenná informace ale pochopitelně je otázka zda jsou pro většinu modelářů potřeba lepty zrovna na tuto lokomotivu.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 3057
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 14:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carman: Pěkná gorilka

Si dovolím na ukázku jedno videjko, od nás. Hledejte tu
A nějaké fotky, moc jich není,mám na Flickru

Esíčka jsou Carloca
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 16:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zevloun: Počkejte, až rozjedou jejich povedený webshop...

Nechme promluvit velikého Mistra:
Komentář ze dne: 15.08.2008 20:12:20 Reagovat
Autor: [Jan Jirásek] - Jan Jirásek (modelclub@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Fertig - objednáno !
Tak tohle mě pobavilo! Vy chcete mít všechno a hned, tohle není už normální. V dnešní době je to tak ale se vším. Nejde jen o cenu za kterou to bude výrobce dodávat ale dohodnout i způsob přepravy, cenu přepravy, DPH ano/ne apod. tohle není stejné jako když jdete poslat balík z Brna do Pardubic. Jedná se o mezistátní zásilku. V běžném případě si pro zboží jako bude Roco, Piko, Brawa apod. budu jezdit ale v případě leptů resp. archů leptů, to nemá smysl. Takže je třeba dohodnout hlavně cenu atd. Ono se pak snadno řekne: zase to zrušíte - ne! ...spíš se musím dohadovat na několika faktorech kde cíl bude nějaký výsledek abych to zboží do česka dotáhl. Takhe to je a bude se vším, ať se jedná o jakýkoliv artikl ohledně modelů nebo modelářství.


Komentář ze dne: 15.08.2008 21:12:50 Reagovat
Autor: neregistrovaný - Beňa (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Fertig - objednáno !
Já bych byl rád kdyby se vám povedlo e-shop dotáhnout do konce, jen jste zatím nic nepředvedl, tak se omlouvám za ten skepticismus...


Komentář ze dne: 15.08.2008 21:27:23 Reagovat
Autor: [Jan Jirásek] - Jan Jirásek (modelclub@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Fertig - objednáno !
Nedovedete si asi představit co to vše obnáší. Je tam několik základních prvků které je třeba splnit. Nehodlám provozovat eShop který bude irelevantní vůči zákonům ČR. Chci mít vše korektní, průhledné a zcela v souhře se zákony ČR. Aplikace pro provoz takového obchodu již vlastním, implementuji v současné době moduly pro evidenci a správů DPH, evidenci zakázek. Vše co bude zobrazeno v takovém obchodě, musí být kryté výrobci, ohledy na jejich kapacity výroby sortimentů, dodací termíny, způsoby dodání, hlavně ceny ap.
To není nic jednoduchého, kdo někdy startoval takový obchod, dá mi jistě za pravdu! Uznávám, nabral jsem si na bedra dost úkolů ale rozhodně se vrátím i k těm nedávno odloženým!



Mno... Lze k tomu říct jen tolik, že v praxi je to fakt makačka, rozchodit webshop, když se poflakuje po netu dost aplikací za hubičku, kde jediná platba je za cvičenou opičku, která to nainstaluje...
Jen mě tak při čtení páně Jisáskova výplodů napadá, že má podobný styl jako infrastrukturfachman Péťa Kuneš...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Neratovice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.116.219.54
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 17:40:44    Odkaz na tento příspěvek  

ad.Deka Vy budete asi hodně zamindrákovaný jedinec :-) pokud nemáte o čem psát, neplácejte sem své osobní pohnutky bo to nikoho nezajímá co zde vysemeníte za rozumy :-)
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 21:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neratovice: Teď jste mne odhalil, to odhalení neunesu, asi si to půjdu hodit, nebo se vkusně naaranžuju někam na koridor...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Zevloun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.39.34.131
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 22:26:49    Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Já bych SCT či STC nebo jak se ten jejich virtuální spolek jmenuje fakt neřešil.
Škoda času, jen si prostě že Ty jsi reál a oni virtuálové se kterými se nepotkáš.
Zřejmě to oni vědí a řídí se sloganem "Slibem nezarmoutíš".
Viz jejich problémy s dotažením projektů.
Například:
Modulovka
Taurus pro mistrovství Evropy
Balm
Cesta do Hamburku
eshop
Pochopitelně abych předešel příspěvkům a'la Neratovice - jsem opravdu zamindrákovaný zejména co se týče virtuálních osobností Jeníka Jiráska, Davida Polstera a Ondry Richtera.
Je za tím zřejmě jeden nemocný člověk těžkej schizofrenik.
Zejména proto, že sice chápe že je těžké napsat původní článek a proto jej raději někde obšlehne.
Výmluvy, že jej někdo anonymní přidal na jeho WEB jsou víc než trapné. Viz článek o voze ZSSK Cargo.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2574
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 19:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedělal tu někdo úpravu nové lok.55DR od Pika resp.413.097 ČSD na modelovější provedení,t.j. zejména upravit nemodelové uhlí,patina ,detaily...?Příp.odkaz na net pokud to někde je..Chci se do toho pustit ,tak to sem časem třeba dám..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 03:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další dodělané modely.
Poštovní vůz řady F 5-0233.

Poštovní vůz třínápravový řady Fy 5-0860

Třínápravový pracovní vůz ČSD 73064 SV67.


Domádo rozdělané obtisky na inkoustové tiskárně.

Rozdělaný dvounápravový poštovní vůz.
Lopata
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2008
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 12:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro porovnání: Česká Lípa 15.8.1976 od Bohumila Skály. Jen měřítko se trochu zmenšilo.
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 15:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopata:
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 16:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopata: naozaj krasne, nemam slov a tie parne masiny... no nadhera... ako v oblakoch...
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 18:44:58    Odkaz na tento příspěvek  

Lopata:
Tak to se jen tak nevidí...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 14:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopata,nádhera!Co je to za kolejiště?(čí je to?)Víc fotek by nebylo?Jinak
..pořádná mašina má kotel a komín..
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 11-2004
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 23:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopata: To je bomba!!! Nebylo by víc foto zblízka? Jsou to odlitky nebo ruční práce???

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Marwin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 11:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopata: musim uznat, ze je to moc pekne. Ten lokomotivni park me dostal:-). Tolik papouchu pohromade jsem jeste nevidel. Je to kolejiste nebo jen diorama? Taky bych poprosil o vic fotek.
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 16:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde jsem tu zaregistroval, že se u patráku Btjo dají střední vozy udělat odřezaním čel z dvou krajních vozů, tak jsem se chtěl informovat, co všecko tato úprava obnáší, případně i fotky.

Ale úplně nejideálnější řešení by bylo, kdyby někdo věděl o těch origo vložených vozech ve verzi ČD na prodej za rozumnou cenu a nabídl je k odprodeji nebo výměně za jedny krajní vozy. Krajní vozy jednotky jsem našel a to celkem 4, ale nerad bych do nich řezal.
Děkuju.
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... | ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 16:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Brně byly vložené vozy (2) jeden čas na prodej v modelovém kolejišti nad Grandem, cena 400Kč.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu Brna Horních Heršpic, více v příslušné diskusi.
Pepa82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 11:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LOPATA: mě zajímá jen jedno na jakém pojezdu jsou ti papoušci postaveni a jaká hnací nebo spřažená dvojkolí se dají použít na 423 0
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 17:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem pokročil na zamračené 749.255
foto můžete skouknout zde:
http://www.zeleznice-h0.estranky.cz/
Michal4981
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 09. září 2008 - 16:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopata: Mohl bych se zeptat, z čeho používáte pojezdy na lokomotivy 477 ?
ICQ: 275-249-443
www.ricrd.webnode.cz
Pepa82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 09. září 2008 - 20:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevěděl by někdo kde sehnat výkres na m 262 0 druhé série bohužel na stránkách na prototypy a unikáty to není. Hodily by se taky nějaké fotky důležité jsou hlavně vstupní dveře pro strojvedoucího které potřebuji dodělat u odlitku (Číž) první série.
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.225.72.226
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 09:38:54    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jaký má ve skutečnosti rozvor podvozků a průměr kol polská SP42? Bude ji jako novinku dělat PIKO jako Hobby model za slušnej peníz, tak jestli by pojezd nešel využít na motorizaci mašin ČKD.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 12:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nešel.rozvor je větší-tuším 2700mm a kola průměru 1100mm a k tomu loukoťová.......to se hodí spíš ten švýcarský wosloh.....
lump
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.197.203
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 16:58:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem se poslední dobou sem díval, tak mi to dalo spoustu nápadů a vyplodil jsem toto.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 22:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lump - železniční sen
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 23. září 2008 - 19:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož je již venku pošmourno, ale při tom v práci nevím kam dřív chystám si na dlouhé zimní večery další práci , která nezabere moc času.
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 23. září 2008 - 21:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik:
Ahoj...krasne to budes mat... jak si ale urobil pojazd k tomu... z coho to povodne je???
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 23. září 2008 - 22:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218 od roca aneb jak z jedné mašiny udělat dvě.
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 16:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

weete ,ty jsi opravdu blázen
Skoro_eisboňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 17:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.railtop.ch/html/guckloch.html
Může mi prosím někdo říct z tohoto článku, jestli se už konečně budou tyto vozy vyrábět, příp. od kdy, neumím německy a Francouzsky to tam není, děkuji.
Víno, Ženy, Dráha
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 17:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tyto modely jsou již snad k dostání, zatím jsem to nesledoval. V textu není nic o termínech, firma, nebo spíš její zástupce si stěžuje na plagiáty z Číny pod stejnou značkou R.T.!!!
Tak jak vidno, došlo v Číně už i na modely, jde to tam rychle, od aut Škoda, po české patenty a dětské ikony jménem Krteček... :-(
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://www.modely.firenet.cz
Skoro_eisboňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 18:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je hrozný, čínani falšujou co můžou, sice o těch škodovkách jsem neslyšel.
A můžete mi poradit, kde jsou k sehnání? A někde jinde než na Hobby-Shop.cz, tahle firma na mě neudělala zrovna nejlepší dojem.
Víno, Ženy, Dráha
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 19:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No je mi docela záhadou, že firma RailTop stáhla z výroby tyto tři CZ-ČD vozy ihned, co se obejevilo několik stovek plagiátů v EU! A další záhada, že ostravský hobbyshop nabízí vyjma těchto A,B a W vozů i původní ČSD vozy z roku 1978 s podvozky Y! Mám takový pocit, že to bude obé čína jak poleno! Protože RT mělo s vozy CZ-ČD přijít na zlomku jaro/léto 2008. Ale už v lednu byla jejich výroba zastavena! Nejsem si tedy jist, ale ani na oficiálním e-shopu RT není tento model, stejně jako další modely osobní přepravy 1978/Y k prodeji. Buď je to překopávka původních SBB a ÖBB vozů včetně hospody a lůžka, nebo to bude čína. ...zajímavé!!!
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://www.modely.firenet.cz
Skoro_eisboňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 20:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já jsem se na tyto vozy ale tak těšil, a oni zastaví výrobu, snad jí zase obnoví...
Ale jinak díky za info Bevelo.
Víno, Ženy, Dráha
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.243.208.73
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 23:48:52    Odkaz na tento příspěvek  

To Ostradik.

Diky. Ten Vossloh od PIKA padne parádně, v HO rozvor přes 27mm. Akorát jsou problém kola, který jsou plný, protože HOBBY. Brzdový kotouče jsou jenom nastříkaný. Tak hledám, za co to přezout a napad mne ten Polák.

Nevíte, prosím, někdo průměr kol u BB 66000 SNCF? PIKO ho má dělat taky a kotouče v kolech nemá, tak předpokládám normální kola.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 27. září 2008 - 00:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k vozům RailTop ČD provenience.. tyto vozy nejsou čína ale české šikovné ručičky které překopávají modely ÖBB a SBB do českcých předloh, každopádně že firma Hobby-shop tyto vozy obchoduje pod značkou RailTop, je holý podvod. Modely jsou sice provedeny zdařile, každopádně nepochází tento počin z dílny ve Švýcarsku kde RailTop sídlí! By mne zajímalo, jak by se na toto pan Kresta z Ostravy tvářil :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://modely.firenet.cz
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 27. září 2008 - 04:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

george vi. :no taky se dá ty kola z venku natřít a trošku nafintit.......ale zrovna mám doma dvě S-1(life - like) a jednu S-4(atlas) a nikdo už mně na piko neukecá............

(Příspěvek byl editován uživatelem ostradik.)
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.225.72.226
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 13:48:38    Odkaz na tento příspěvek  

...když máš zdroj a prachy.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 17:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

on to zase takový problém není a dokonce je to za míň peněz než to piko třeba tady....
http://inzerce.modelbazar.cz/zeleznicni-model/h0/?page=4
a nebo sledovat aukro......
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat kde je nejvýhodnější koupit pilníky ?
Díky Dennis

EDIt. kde je nejvýhodnější kupovat odlisky ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Dennis.)
http://www.dennis.webnode.cz/ - fotografie , download modelů do MSTS a schémata do mobilních telefonů .
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 20:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilníky kdekoliv (baumax, bauhaus....atd) mívají občas akce i na takové ty lepší jehlové pilníky až budeš pilovat kov jehlovým pilníkem poznáš jestli nestojí za nic nebo je dobrý....odlitky na burze v praze pokud by jsi chtěl můžu ti je koupit a pak si je vyzvedneš máš to ke mně asi 400 metrů domů .......když tak písni na mail.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 20:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož mám dojem že to tu trošku skomírá přidám sem další můj rozdělaný výtvor....v mnohém ojedinělý , můj první lept, první model stříkaný pistolí (no nic moc přiznávám mám se co učit) a první šestikolo které jsem dělal.Pojezd Bachman z řady spectrum SD45-2......


ps:doufám že už ta okurková sezóna skončila
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 02:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný!!Okurky nehrozíjen tu někteří občas plácají..já se chystám v HO na podobnou věc..spodek míním šestikolo č.2001 od Mehana..prostě amerika..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 08:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf:A co se z toho bude dělat?Že by SU46 PKP?
Albatros498112
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 11:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: Neměl bys mít místo bílé krémovou?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7803
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to se ušpiní :-)
jaký jsou zkušenosti s tim pojezdem?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.225.72.226
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:46:20    Odkaz na tento příspěvek  

To Ostradik:

...od PIKA se dají koupit jako náhradní díl kompletní podvozky v ceně cca. 14,- EUR/ks, tak proč vyhazovat 1800,- za kompletní mašinu...
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Albatros498112: ona to krémová je ale nějak mi to přepaluje foťák, a jak napsal Bobo trošku se to zašpiní.
George VI: jo taky jde koupit podvozky na atlasku za 350 za kus...........
Ne že bych ty S1 a S4 musel nějak propagovat ale jak jsem k tomu přičichnul tak už nechci jinak.
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 15:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Ostradik: Zdravím, je to hezké, co prosím tě používáš jako maskovací pásku? Respektivně jak jsi docílil rovných přechodů barev? Děkuji za odpověď.

-RM-
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

páska od f. TAMYA mají to v každém pořádném obchodě.Když se to nařeže skalpelem je výsledek více než pěkný........
Pepa82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 20:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chystám se stavět druhou sérii vozu m262 v ho.A potřeboval bych zbytky leptů se shrnovacím zábradlím na přechodové můstky.