K-report
 

Archiv do 13. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv do 13. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 17:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend: Ten Ford T je žrádelní, docela rád bych se tim někdy chtěl svést.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 17:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo nechal si to dovézt z Ameriky a vyšel ho na dva miliony ...
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 17:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci žádnému časopisu dělat reklamu, ale v jednom motoristickém časopisu, který vyšel v pondělí, je článek o Fordu T, respektivě reportáž o krátké projížďce s ním.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Housenka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 18:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mmm (925) : Ten Ford T je žrádelní ...

ten ford t je pěkně zprasenej a hnusnej už od pohledu | jenom ta zbastlená přední náprava s implantovanejma pružinama stojí opravdu za to
žeru fšecko, jenom blbý kecy ne ...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Housenka: Tak podrobně jsem na to nekoukal.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Housenka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 23:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ford t :
cena dva milióny | to buď ten majitel kecá, nebo je asi úplně blbej | podle mě by ten auťák, aby měl cenu větší než půl mega, musel bejt úplně původní včetně laku a tak | to tenhle téměř určitě není | např. na e-bay se draží dle mého určitě méně obvyklá varianta a tudíž dražší | stav porovnat neumím, možná je to coupé horší | leč cena je pár hodin před koncem aukce 7.700,- USD | i kdyby se vyšplhala na deset tisíc, tak je to furt 150.000,- Kč a i kdyby restaurování přišlo na dalších 150 až 250 tisíc, tak jsme zcela někde jinde | ale třeba tomu nerozumím
žeru fšecko, jenom blbý kecy ne ...
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 28. července 2008 - 05:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu bylo nádherný počasí, tak jsem o5 vytáhl Hunrtku a vyrazil na výlet. Tentokrát na zámek v Mnichově Hradišti. Tak zas nějaké ty "reklamní" fotky ...



a za 14 dní jí čeká křest ohněm, HUNDERTGANG 2008
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
7103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 28. července 2008 - 16:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čus ve spolek tak sem to sem sice již kdysy dával ,ale teď by to mělo být v lepší kvalitě!
Jedna pěkná zahrádka s Lokte u Sokolova.A určitě nejstarší sokolovská SPZ! (SO 97-26)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2773
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 01:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7103 - Moskvič SO-97-26 se účastnil posledního srazu - viz tahle fotka:
http://foto.reitmayer.cz/auta/2008-sraz/stramberk-2008-0084.jpg
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981

Pardubice, sobota 13.září 2008 - připravujeme setkání vozů Moskvič!
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 08:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je na "loketských" fotkách za tím druhým - vzdálenějším plotem? Podle poslední fotky to vypadá jak hranatá Varšava, poslední druhé fotky to ovšem má uříznutý zadek.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 09:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vzadu za plotem je rozhodně Varšava, resp. její vrak. Zadek tam ale vidím na obou snímcích celkem standardní...(?)

Na předposlední fotce je ještě vrak Pobědy (GAZ), vlastně asi dvou, to bleděmodré v pozadí bude taky Poběda.
7103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 10:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono na té zahrádce je toho mnohem víc ,ale v zádu je to zcela nepřístupné a pod plachtou se zdřejmně nachází funkční vzorek Pobědy.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 10:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7103: Poslal by si mi přesné místo té zahrady na mail? (třeba vyznačit na mapy.cz) Je možné, že bych se tam příští týden mohl kouknout.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6976
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 19:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta je teda šmakózní . Jela tam a zpátky, to jsem stačil jenom vstát a podívat se, když jela podruhý okolo, vzal jsem foťák a čekal, až pojede zpátky. Jestli pojede ještě třetí kolo, jdu jednoznačně čekat ven. Zezadu už jsem jí nestihl, ale značka vypadala jako PV-00-02!

Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6978
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 20:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dalším kole jsem ji propásl (zahlídl ji jen jet zpátky), na následujícím jsem šel číhat . Jezdí pravidělně po dvacetiminutovém intervalu. Kvalita fotek hrozná, kvůli šeru mázlé a ještě se za ni pověsil nějaký hňup na babetě, z první fotky jsem ho musel retušovat:

... fakt , moc se nevidí.
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4937
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 20:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásný hasičský speciál.
Web o prostějovských autobusech
Autobusy Bova na našich silnicích
ICQ 202376673
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 22:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cisterna ASC 16/3,5 na podvozku Praga V3S přezdívaná též „Wellington” (podle kabiny na zádi pro tři členy posádky, připomínající střeliště legendárního britského bombardéru).
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9457
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. července 2008 - 04:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: Parádní kousek. To je nová posila vesnické požární hlídky, že to jezdí v pravidelných intervalech po obci? :-)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6982
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 30. července 2008 - 06:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naši v rámci úspor chodí pěšky, Avie se šetří na veteránskou testaci. Je to myslím že Kostelce, slyšel jsem o ní hodně, ale viděl poprvé.
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 30. července 2008 - 07:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejný speciál (asi čerstvě po GO/renovaci) se pohyboval u nás v květnu ještě bez SPZ/Rz a bohužel nešlo určit přesně z kama je... Ale je k

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 18:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo ze včerejší Karlovarské Veteran rallye 2008.


Autobusy Karlovy Vary,a.s.
15 nových autobusů Mercedes Benz Intouro
Nové Citaro na MHD Sokolov
Nový Crossway v divizi Sokolov
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 00:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem tu dlouho nebyl, takže jeden starý dotaz:

Pecha: Mám auto, které je odhlášené z provozu a jek k němu jen velký techničak je nějaký problém ho přihlásit na normalní spztky a dá se přihlásit na veteránské?

Pro přihlášení vozu na veteránské doklady je potřeba absolvovat klubovou testaci na historickou původnost, pak krajskou testaci, která nahrazuje STK a nakonec provést samotnou registraci již historického vozidla na krajském magistrátu (dle trvalého bydliště).

Všechno s sebou samozřejmě něco přináší. Pro otestování na historickou původnost je třeba, aby vůz splňoval některé zásadní podmínky, např. věk, opravdu původní stav (u méně obvyklých typů originalitu dokládá majitel- dobovou literaturou, potvrzením výrobce atp., vše je na individuální domluvě s testační komisí) ale i dobrý optický stav, dále vůz nesmí sloužit k činnosti výdělečné ani by neměl být používán v běžném provozu. Obecně mezi komisaři platí, že čím novější veterán, tím přísnější jsou kriteria při hodnocení stavu a původnosti. Kluby, které od 1.7. t.r. testují podle pravidel AVCC a AKHV, budou také u veteránů od r.v.1980 požadovat ověření původnosti vozidla podle VIN kódu od výrobce.
Velmi individuální záležitostí jsou poplatky - u většiny klubů, které mají oprávnění testace provádět, jsou členové klubu zvýhodněni oproti nečlenům a je záležitostí každého klubu, jaké poplatky nastaví. Pro přestavu, částkou doporučenou AVCC pro prvotestaci jsou 2000 kč, náš klub testuje pro nečleny za polovic.
Krajská testace pak musí následovat do jednoho měsíce od klubové a stojí 500 kč.
Klubové i krajské testace je nutno každý rok opakovat. U opakovaných testací jsou už poplatky obvykle nižší, někde dokonce symbolické.
Při registraci na úřadě se pak platí dalších 800,- za RZ a vydání průkazu HV trvá týden (resp. mělo by).

Tolik asi ve zkratce, v případě zájmu můžu rozvést podrobněji.
Rulův celorepublikový SPZ přehled- beta verze
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 10:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvidek Intouro: Byl jsem na parkovišti u Globusu, takže až se zítra vrátím z dovolené, trochu to tady vytapetuju fotečkama. Byla to moc pěkná akce
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 10:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obecně mezi komisaři platí, že čím novější veterán, tím přísnější jsou kriteria při hodnocení stavu a původnosti.

Tak to asi bude spíš na té individuální dohodě, poslední rok nebo dva občas vídám všelijaké "bouráky" typu Ford Granada poslední generace nebo BMW z 80. let na veteránských značkách, ale ve stavu blížícím se spíš "vytuněnosti" než původnosti.

A jak je to přesně s tím, že by veterán neměl být moc používán v běžném provozu? Celkem chápu, že nechtějí obcházení zákona (jako třeba v těch případech, o kterých píšu), ale na druhé straně já veterány v běžném provozu vidím rád...
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 14:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:Mně se to taky líbilo.Já jsem si to fotil v Kraslicích.Akorát jsem nestihl ty motorky.tak já než jsem tam přifrčel ze Stříbrný na kole,tak už ujely.nejvíc se mi líbily BMW 600,Fiat 600 a ta Volha,jak je vyfocená na pátém obrázku v mém předchozím příspěvku

(Příspěvek byl editován uživatelem medvídek intouro.)
Autobusy Karlovy Vary,a.s.
15 nových autobusů Mercedes Benz Intouro
Nové Citaro na MHD Sokolov
Nový Crossway v divizi Sokolov
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 17:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: poslední rok nebo dva občas vídám všelijaké "bouráky" typu Ford Granada poslední generace nebo BMW z 80. let na veteránských značkách, ale ve stavu blížícím se spíš "vytuněnosti" než původnosti.

Možná jsem to nenapsal zcela přesně, lépe by tedy bylo: "Mezi komisaři, kteří svoji práci myslí vážně*, obecně platí, že čím novější veterán, tím přísnější jsou kriteria při hodnocení stavu a původnosti.

Samozřejmě ten jev, který Ty popisuješ, tu bohužel existuje, viz také třeba foto těch dvou docela festovně tuněných brouků na veteránských RZ, které jsem v jiné souvislosti před časem dával do komory RZ-SPZ. Nebo jsem třeba viděl i pracovní VW T3 na veteránských RZ...
Všechno to více či méně souvisí s tím, že se tu nejsou schopni dohodnout ani nejvyšší představitelé veteránské scény, pročež tu nyní fungují dvě organizace školící testační komisaře, takže každá si testuje tak trochu po svém (základní zákonné podmínky jsou společné, detaily individuální). Do praxe promítnuto, kromě klubových testačních komisí, z nichž část přísluší k jednomu a část k druhému spolku, tu existují ještě dvoje krajské testační komise, které se navzájem neuznávají. Dodneška tu také neexistuje žádná centrální evidence vozů s veteránskými RZ (snad kdysi snaha byla, ale byla poslána někam) a pouze co je mi známo z prostředí, ve kterém se pohybuji já, tak jedna z organizací se pokouší zavést jakousi kontrolu nad testovanými vozy, ale o její účinnosti si myslím svoje.

Co se tzv. "běžného provozu" týče, tak v předpisech se vyloženě udávají jako příklady třeba pravidelné týdenní jízdy na nákupy nebo měsíční cesty na chatu, ale obecně platí, že je čistě na posouzení testačního komisaře, zda ten vůz otestuje nebo ne. Totéž platí o historické původnosti vozu. Můj osobní náhled je takový, ať si s tím majitel jezdí na chatu, když mu to udělá radost, nebo si s tím občas zajede něco vyřídit, když bude chtít, ale pokud ten vůz neudrží v takovém stavu, aby za ten rok při opakované testaci nebyl ten běžný provoz vidět, tak mu tu testaci prostě neprodloužím.

* Možná by bylo v této souvislosti dobré podotknout, že kluboví i krajští testační komisaři z testování nemají žádný finanční prospěch. Maximálně mohou mít uhrazeny cestovní náklady spojené s testováním nebo výdaje za potřebné kancelářské pomůcky. Vše se děje za jejich dobrovolné účasti v jejich volném čase a např. v případě předsedů komisí to obnáší i poměrně dost povinností**. Tudíž mě ani nepřekvapuje, že jakmile se objeví finanční motivace, jsou někteří komisaři ochotni zavřít obě oči a otevřít je jen na ten podpis na formuláři.

**čímž otevřeně připouštím, že kdybych dopředu věděl, co za blbákov a opruz z toho vyleze, tak nejen já, ale celý klub se vykašleme na to martyrium, které jsme museli podstoupit, abychom vůbec mohli testovat - ale o tom možná někde jinde někdy jindy.
Rulův celorepublikový SPZ přehled- beta verze
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 10:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad McBainova taxikářská nostalgie z 13.7.: tato Volha dnes v akci v Kobylisích
Housenka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt : tato Volha dnes v akci v Kobylisích

a co eee? | když není vobrázek tak ...
žeru fšecko, jenom blbý kecy ne ...
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Coby, sdílím svojí radost, která se tím násobí
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 17:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový předrkm před večerní náloží:
Jeden Ford před Tescem v Chebu:

A jeden Mercedes a cosi u zámku Kynžvart:

Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 18:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:Ten Ford je moje vysněný auto.Ale prej to hodně žere(asi 15l/100km)
Autobusy Karlovy Vary,a.s.
15 nových autobusů Mercedes Benz Intouro
Nové Citaro na MHD Sokolov
Nový Crossway v divizi Sokolov
Housenka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 18:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mmm : to „cosi” je rolls-royce
žeru fšecko, jenom blbý kecy ne ...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 18:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Housenka: Díky (btw byla to nějaká asi německá megasvatba, bylo tam několik rolls-royců /Phantom třeba/, asi čtyři Bentleye, tři Porsche, pár Mercedesů a dost historickejch aut)
Medvidek: To žere podstatně víc, tipuju minimálně dvacet litrů, a když se ti tak líbí, dávám ještě fotku zezadu:

Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 18:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:To je krasavec
Autobusy Karlovy Vary,a.s.
15 nových autobusů Mercedes Benz Intouro
Nové Citaro na MHD Sokolov
Nový Crossway v divizi Sokolov
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 00:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlovarská veterán rallye 2008:








Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 07:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:.Škoda,že jsem neviděl tu Š120 VB.Já jí mám doma jako model (1:43)
Autobusy Karlovy Vary,a.s.
15 nových autobusů Mercedes Benz Intouro
Nové Citaro na MHD Sokolov
Nový Crossway v divizi Sokolov
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 07:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to hééézkýýý, ale nemohu si pomoct, s veterány končím už na třetím řádku u těch Tater ...
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 09:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezký, škoda že snad žádný nemá nějakou původní SPZ... i když takhle mi aspoň není líto, že jim ze značek čouhají jen kousky. Vidím správně, že ten žlutý Záporožec má v proužku na značce CZ?

V páté řádce mě až zaráží, jak podobné linie má ten Mercedes s tím Wartburgem. A přívěs za šestistovku vedle nich je k sežrání, ale jaké má taková souprava jízdní vlastnosti?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 09:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Záporožec zezadu:

a něco zaručeně historického :

Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 11:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Mně na Záporožcích vždycky fascinovalo, jak svou jinak zoufalou úroveň výbavy doháněly tou přemírou světýlek a blikátek... jak to vlastně je, při odbočování bliká všemi třemi světýlky blízko předního reflektoru plus ještě tím kulatým na boku za posledním sloupkem? Nebo je to bílé na předních rozích jen nějaké "poziční světýlko"?
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef:
Oranžové na blinkání, ostatní poziční. Že jsou ty malé boční blatníkové vybledlé, na tom nic nezaváží
Nevím jakou zoufalou výbavu, když to mělo i benzinové topení

BTW. bezpečnostní stodváca na plyn... hm nevim
Rulův celorepublikový SPZ přehled- beta verze
Sxman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver: BTW. bezpečnostní stodváca na plyn... hm nevim ... mě se zdá že dokonce ani ne 120 L ale 125 L
Karosa ŠL 11!

Stránky o autobusech řady Š 11 www.sx11.ic.cz
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sxman: Bingo, dokonce 125L
Edit: Tady to možná půjde vidět nejlépe:

museli hold soudruzi šetřit no
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A oni soudruzi jezdili, jak koukám, na LPG
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Sxman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: A dveře to má pro změnu z "užovky"

Jinak u nás v Jihlavě s vyskytovala, možná že i ještě vyskytuje jedna 120 "užovka" která dříve sloužila u VB, má stejný lak a na kapotách jsou ještě patré stopy po nápisu "VB"
Karosa ŠL 11!

Stránky o autobusech řady Š 11 www.sx11.ic.cz
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že Škoda je všehochuť a soudruzi byli taky všehochuť
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 22:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To sou ty tuningy a vyfikundace, ale u stodváci by snad stačilo prohodit klyky z chromu za plastový. Já mám doma škodu 1000 a předchozí majitel tam musel dát dveře ze škody 100 ( takže kliky už dovnitř ), no a mě to zase čeká předělat zpět , ale to je na výměnu celých dvěří, přebastlova kliky podle mě nemá cenu...
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1162
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 15:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden fiátek šestistovka:

Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 20:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obracím se na znalce: Jak se tyto vozy jmenují (značka + typ vozu)?




Tahle Volha je 21M nebo 21B?

Díky předem :-)
Mafia 2 web M. Manson web About me blog :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 21:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad je to správně, roky produkce nemusí být přesně:

Cadillac DeVille convertible '65-'68
MG Midget '61-'79
Triumph TR2 '53-'55
??? (ale něco mi to říká)
Jaguar XK120 '49-'54
Bentley MkVI Coupé
Škoda 110 '25-'29
MG MGA '55-'62
Volkswagen Karmann Ghia '55-'75 (Brazílie)

Samozřejmě spolupráce s literaturou a internetem .

(Příspěvek byl editován uživatelem goga.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 21:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goga: Díky, ale jak tak koukám, zapomněl jsem sem dát ještě jednu fotku:

já to tipuji na BMW 502, ale newím...
Mafia 2 web M. Manson web About me blog :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 22:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmm: BMW 340 , tady ho máš i zezadu. Stačí hledat na Google, Wikipedii (pochopitelně EN) a auta5p.eu názvy tvých kandidátů a nějak se k tomu dopracuješ. Ale díky za takovéhle otázky, aspoň se při hledání a přemýšlení přiučím.

BTW: Foto samozřejmě ze skvělého webu auta5p.eu

Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 22:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goga: Foto zezadu mám, ale je trochu rozmazané, takže se tím radši nebudu chlubit.
Btw fotky jsou z akce Veteran rallye Karlovy Vary. Takový doplněk fotek předešlých

(Příspěvek byl editován uživatelem martin.marilyn.manson.)
Mafia 2 web M. Manson web About me blog :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 10:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle Volha je 21M nebo 21B

Všechny Volhy jsou "M21". Podle ruské wikipedie http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-21 byly 3 série, které měly různé verze-modifikace:
1956-1958 M-21G, M-21V ještě s motorem z Pobědy (v ruštině se V píše jako v latince B) a dále už s motorem o objemu 2,5 litru verze M-21 a M-21A (taxi) a exportní verze M-21D s 80 HP; celkem vyrobeno přes 30 tisíc kusů. Vzhledově měly ještě masku ala Poběda = vodorovnou ozdobnou příčku s velikým znakem uprostřed

1958-1962 M-21I, M-21, M-21K (export), M-21A (taxi); celkem 140 tisíc kusů; vzhledově už svislé příčky v masce, ale široké a bylo jich míň

1962-1970 M-21L, M-21M (export), M-21T (taxi); výroba 470 tisíc vozů.

Z třetí série byl odvozen kombík GAZ 22 a dodávka GAZ 22A a rychlá verze GAZ 23 s převodovkou z Čajky.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 11:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za podrobné informace. Takže u nás se vyskytovaly a občas ještě i vyskytují typy M-21K, M-21M a M-22?

I když je fakt, že na auta5p.eu mají i fotku Volhy s nejstarší maskou (M-21D) s naší SPZ, což jsem tedy osobně nikdy neviděl: http://auta5p.eu/katalog/gaz/gaz_02.htm
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 11:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jsem koukal na tu ruskou wikipedii a je pěkné, že tam mají i obrázek Volhy s českou značkou z nějaké české akce...

Zajímavý je i ten kombík z Izraele - že by si ho třeba nějaký sovětský vystěhovalec přivezl s sebou...?
Standač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 11:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedna taková je občas k vidění u Metropole Praha Zličín a v okolí Hostivic...
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 12:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taková je občas k vidění

v originále (a měla to zřejmě ještě 2.série a možná dokonce první kusy ze 3.série) měla místo té nálepky sošku skákající vysoké (vždycky se tomu říkalo "jelen", ale to je asi blbost, protože parohy to snad nemělo?)

A jinak se s tím tak krásně jezdilo ...
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 13:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušíte někdo v čem se liška ta taxikářská verze a verze exportní? A exportní byla pro vývoz do všech států mimo SSSR nebo jenom na Západ či jinak určených zemí?
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 14:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle popisu byla exportní verze víc chromovaná (+ ty první měly silnější motor). V čem byl rozdíl "normál - taxi", těžko říct - třeba už tam byla příprava na taxametr a podobné (ale to jen střílím). Určitě v ČS se dodávala stejná verze všem - od VB přes DP až po Mototechnu.

Export na "západ" jako samostatné varianta by se asi neuživila - pomineme-li, že by to byla verze bez motoru, protože ve 2.polovině šedesátých let se v BE motorizovaly Volhy dieselovými Perkinsy. A tohle se prodávalo jen na západě (jen bůh ví, kolik se jich prodalo - ale je fakt, že starší Belgičani při spatření Volh na pražských fotkách se chytali "jo, to je fakt, takový auto se tu prodávalo").