K-report
 

Archiv do 30. října 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi » Archiv do 30. října 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 22:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde mi spustit multikon ve windows vista. Poradí mi někdo, jak by to šlo, pokud to vůbec jde? Dos box jsem stáhnul, ale to nepomohlo. Odpovídejte na mejl: danny151@seznam.cz. Dík za odpověď. }
63422 přijede na 15. kolej do peronu na nácestnou prohlídku, 63422 cokoliv kamkoliv na 15. kolej do peronu nácestná prohlídka.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4198
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 19. dubna 2009 - 19:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vista už si s dosovskýma programama neumí poradit, použij dosbox.
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 27. dubna 2009 - 19:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po dlouhé době jsem si opět dal Multi-4. Narazil jsem tam na problém. Možná je to ale záměr. Jde vám stavět z 4., 5. a 6. koleje na ONB? U končících vlaků je docela nepraktické je brát jen na 1.-3. kolej.

Btw: jak to vypadá s MultiGedem pro M-4?
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 27. dubna 2009 - 21:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz laika, který objevil Multi-4 nedávno...proč nelze stavět "variantní" cesty typu pro Lv z BMJ přes dolní a Heršpice na hlavní...jako je to možné například u konkurenčního Brnosimu?
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 48995
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 28. dubna 2009 - 08:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam lze vlak prohnat víceméně kudykoliv, jen občasné chybky někdo občas spíš neúmyslně vyloučí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 28. dubna 2009 - 21:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadl mě podnět na budoucí vylepšení: proč se u Multi- neopakují výluky také u staničních kolejí? Na začátku simulace je (dle stupně obtížnosti) vždy několik SK vyloučených a postupem času se výluky postupně ruší. O další výluky SK už "zájem" není. Výluky traťových kolejí se přitom opakují běžně... Mohl by pan autor zakomponovat do dalších verzí i opakování výluk staničních kolejí? Taková žádost typu "požadována výluka st. kol. 91 ve stanici RAZ" by nebyla od věci, nne?
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2009 - 14:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S MultiGedem pro M4 to vypada tak, ze jsem na to pul roku nesahnul (a tady jsem taky uz nebyl ani nepamatuju). Priznivcum se omlouvam, zkusim se polepsit.
Yeah Federace zlínských fotičů - nejlepši
Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 01. května 2009 - 19:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Dos box mi nepomáhá
63422 přijede na 15. kolej do peronu na nácestnou prohlídku, 63422 cokoliv kamkoliv na 15. kolej do peronu nácestná prohlídka.
Flash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.47.58
Odesláno Středa, 06. května 2009 - 00:57:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim vás...
Chtěl bych vás poprosit o radu. Když si spustim ve windowsech XP např. Multikon-2 tak mi to v pohodě běží, ale mám to nějak víc roztažený že nevidim čas... Když to otevřu přes DosBox tak čas sice vidět je, ale je to v malinkym okně a to okno nejde zvětšit... Nemáte prosim někdo schovanou v rukávu nějakou radu?
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 12:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co dosbox na celou obrazovku ? (Alt+Tab nebo pres multistarter...)
pri ruznych rozlisenich a frekvencich obrazovky se meni velikost a tvar obrazu, pri delsim hrani tak staci to prizpusobit
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 09:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flash: Stiskni Alt+Enter.
Yeah Federace zlínských fotičů - nejlepši
Flash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.47.58
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 16:50:06    Odkaz na tento příspěvek  

Alt+Tab nefungoval, ale teď jsem zkusil Alt+Enter a jde, to tak díky moc... I když už jsem si zvyknul na to malý okno.

Jinak se mi stalo na trase Libeň-Kolín že jel soupravový vlak z Libně do Cerhenic a omylem jsem ho ve Velimi pustil na špatnou kolej z který už se do Cerhenic nedostane. A když ho chci poslat zpět, abych ho následně mohl dostat na správnou kolej, tak už to nejde... Nevíte náhodou někdo jestli jde tahle situace řešit, nebo jestli to je konečná?
Předem děkuju.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 18:11:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alt*F5 - změnit směr vlaku
Flash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.47.58
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 21:01:47    Odkaz na tento příspěvek  

No to je fakt, to by asi šlo, ale problém je v tom že už jsem odpojil lokomotivu která mi přejela na druhou stranu vlaku a už mi to nechce dovolit jí odpojit znovu, abych jí mohl vrátit tam kde byla původně a změnit směr vlaku.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 06:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak počkej, až bude připraven vlak k odjezdu, pak s ním odjeď na traťovou kolej, pak změna směru a zpět do nádraží na správnou kolej /je to vopruz, sune pomalu..../
Flash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.47.58
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2009 - 23:41:39    Odkaz na tento příspěvek  

Tak moc děkuju za rady...
A jak to nakonec dopadlo? Opravdu když jsem dal vlaku sunutí v opačnym směru jízdy, tak se konečně rozjel, směr kolín, ale už se mi ho nepodařilo přimět aby se otočil zpátky, takže jsem ho místo do Cerhenic poslal do Kolína... Ale aspoň jsem se ho zbavil.
Alamos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 12:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobry den,chtel jsem se zeptat,jak je to s vylukama v multi_4?Naskakuji samy nebo se musi neco udelat pro to,aby dalsi vyluka naskocila?
Na zacatku hry mam vetsinou 4 vyluky a po jejich skonceni-kdy je zrusim v planovanem case mi dalsi nenaskoci.Diky za radu
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 13:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedině znovu začít simulaci...

V Plzeň-Cheb jsem měl 4 výluky TK po sobě a teď konec...
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Alamos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 12:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diky za odpoved.Je skoda,že vyluky nemaji nejaky rad.Me to bavi nejvice s vylukami.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2526
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 18:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo v šuplíku starou verzi M-4? Ty nové, co jsou na Softikonu mi nejedou ani přes Multistartér...

Potřebuji ještě tu, co jede přes DOS. Díky.
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Flash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.47.58
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 00:11:20    Odkaz na tento příspěvek  

Já mám snad všechny simulátory ze série multi který jedou ještě přes DOS.
Mám pocit že v těch novejch který jedou přes windows jsem našel nějaký chyby. Ale teď už nevim jaký.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49373
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 10:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
Mohu zaslat, v případě většího zájmu (ozývejte se na mail...) to mohu vyvěsit na server a odkaz sem hodit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mmrozek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 25. května 2009 - 18:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ, prosím, přišel jsem o svuj archív se stašími verzemi Multi (měl jsem je úplně všechny) Nové verze 3.x mi nechodí, respektive mi vadí, že nejede zvuk a po delším chodu simulace prostě spadnou bez udání důvodů. Bylo by možné zaslat na můj email poslední verze 1.54 pro DOS Multikonu a Multi-1. Díky moc
Mmrozek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 26. května 2009 - 05:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ, případně i verze 2.08. díky
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49470
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. května 2009 - 16:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě by to bylo možné, ozvi se mi prosím na mail, jinak to do pátku zapomenu.

Edit:
SZ i maily dorazily, ale dřív než v pátek reakci nečekejte.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49571
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 10:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zájemců bylo víc, dal jsem to na https://www.k-report.net/temp/Gordikony/ (mailem cpát spustitelný programy bejvá problém).

Možná to nejsou všechny verze, ale většina by jich tam snad být měla.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 18:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U multi verze 3.11 se mi stává nepříjemná věc. Když zadám postavení jízdní cesty a cesta se začne stavět a já ji v tu chvíli chci zrušit smazáním ze zásobníku, tak kliknutím na řádek s názvem cesty či na tl. VŠE, program spadne. Pokud je cesta pouze v zásobníku a čeká na možnost postavení, jde smazat bez problémů.
drew
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.90.163.200
Odesláno Sobota, 27. června 2009 - 13:02:24    Odkaz na tento příspěvek  

to: Filip bouska

Už je to nahlášeno autorovi ;-)

Drew
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 27. června 2009 - 23:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to:drew .. díky

Když se zadaří...


A když už sem v tom, tak mi návěstidlo L2 ve stanici Kunštát ukazuje někdy zajímavý věci. Když je první úsek AB obsazen, tak je tom stůj, to je v pořádku. Ale když je pak první volnej a obsazenej druhej, tak to někdy ukazuje "Očekávej rychlost 60", nebo mi to ukazovalo "Výstrahu" a poté, co sem jen kliknul na symbol tohoto návěstidla, najednou tam bylo "Volno", přitom vlak se z druhého úseku ani nehnul. Na jiných návěstidlech jsem to nezkoušel a postřehl jsem to pouze u tohoto.
163_257
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 00:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prosim vas a to moc je nekde navod jak se gordík ovládá?díky
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 09:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplnění k předchozímu; ohledně znaků na odjezdovém návěstidle - teď jsem to zpozoroval i na dalších dvou místech. Někdy to zlobí, někdy ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filip_bouska.)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 12:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

163_257: děkuji, není zač.

Ty snad neumíš číst? Co asi znamenají soubory "ctimne" či "readme" ve složce s Multikony? Či návod na hru přímo v Gordikonu?
Rajče...
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chybné znaky návěstidel dělá i Multikon 3.11. Občasné kolapsy při rušení cest ze zásobníku jsem zaznamenal taky - u Multikonu a Multi-4. Multi-1 (všechno 3.11) to kupodivu nedělá.

A taky se občas stává, že po delším hraní nejde očíslovat lokomotiva, která má dle GVD přejet do jiné stanice (vně i dovnitř oblasti).

Pak ještě jeden problém u Multi-1 (3.11), některé vlaky, ačkoliv jsem v jejich JŘ (resp. v souboru GVD01) nenašel žádnou závadu, neodjedou do cílové stanice z poslední stanice/odbočky v oblasti, program tvrdošíjně hlásí cestu postavenou nesprávným směrem. Stalo se mi opakovaně u této verze GVD: http://tunel.wz.cz/gvdpopis.php?id=3 u vlaků Sv 29140 ve VAH a u 2369 a 2375 v ROL.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 30. června 2009 - 16:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě sem si všimnul malé drobnosti - když uzavřu PZZ ručně a uložím a načtu hru, tak sice PZZ je uzavřený, ale není blokovaný proti otevření (čili není bílý, ale normálně šedý)
drew
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.102.130
Odesláno Pátek, 03. července 2009 - 11:33:37    Odkaz na tento příspěvek  

to: tajemný EM

Chybu ŠPATNÁ CESTA už jsem taky hlásil panu Konrádovi. Chybka se mu neprojevila ihned a bude pátrat. Docela mu držím palce, protože jsem to testoval a stává se to vyjímečně a za specifických podmínek - což je nejhorší na hledání. Tak mu držte palce taky ;-)

drew
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 07. července 2009 - 20:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na stránkách pana Konráda novinky.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale zaplať Pánbůh, že si konečně mácháš tu svou hubu v bahně. Co jsi se navyváděl za posledního půlroku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 08. července 2009 - 11:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je sance ze by pan autor udelal ve win verzi neco s tim, aby se nemenilo rozliseni monitoru ?
Nebo nevite jak by se to dalo obejit.
Moje rezidentni programy z toho nemaji velkou radost a hrani na manzelcine notebooku se nesetkava s pochopenim.
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom maličkost - ve stanici Harta se mi místo jednoho nástupiště zobrazuje jen hnědá tečka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filip_bouska.)
Jjirik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 21:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevite, prosim, proc nejdou v simulaci zvuky? I kdyz zatrhnu policko doprovodny zvuk, tak se mi potom odznaci a simulace jde bez zvuku. Nevite jak na to, aby to slo se zvukem? Diky moc.
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 21:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jjirik: Asi chyba programu mě se to děje též.
www.michalsimek.borec.cz
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 05:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZVUKY: Pokud máte WIN XP a možná i VISTY, tak stačí nastavit kompatibilitu s WIN 98
Pravým tl. myši klikněte na multikon.exe (ev.spouštěcí soubor jiné oblasti) a vyberte záložku Kompatibilita. Uvidíte zaškrtávací políčko Režim kompatibility, to zatrhněte a vyberte WIN 98. Pak mi zvuky jdou
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 08:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip_bouska: Díky za radu, jde to.
www.michalsimek.borec.cz
Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 00:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve VISTÁCH to takhle nejde. Mám taky ten problém se zvuky.
www.lokomotivy.wsn.cz
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 15:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

danny151: přemýšlel už jsi o druhém operačním systému na svůj komp?
Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 20:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Přemejšlel jsem, ale usoudil jsem že mi to stačí takhle,ty zvuky nejsou až zase tak důležitý. Ale určitě bych radši zvolil XP, na vistu si pořád nějak nemůžu zvyknout. Ale to už je jiný povídání.
www.lokomotivy.wsn.cz
Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 05. srpna 2009 - 12:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hraju Multikon 4 a v návodu se píše o pomocném stavědlu. Pravým tlačítkem myši se klikne ne symbol pomocného stavědla... To ale nikde není. Nebo jsem ho nenašel. Neví o tom někdo něco?
www.lokomotivy.wsn.cz
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 05. srpna 2009 - 13:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danny151:
V návodu je už asi zapracováno něco, na čem se teprve pracuje - viz info o stavu prací na dalším vývoji simulace.
Petr_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 15. srpna 2009 - 14:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevím si rady, kde je chyba, pokud spustim multikon v.3.15 pak je vše v pohodě, pokud ale provedu změnu v souboru GVD_00.DAT, třeba jen změnim jedno čislo vlaku tak už při spuštění je soubor GVD_00.DAT chybný :-(( auteticita souboru GVD_00.DAT se již přeci nemá ověřovat pokud spouštím vlastní GVD pomocí multistarteru nebo pomocí příkazové řádky v totalcmd např. Multikon.exe 15

děkuji za radu
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku jsem si pohrál a vytvořil letošní GVD k oblasti Praha - Kolín, samozřejmě s menším počtem kosmetických úprav, a ještě mám svůj JŘ k Multikonu, bude o to mít někdo zájem, mám dát sem, nebo ... ?
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 22:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pipin: Já bych zájem měl. Rád přivítám nějaké oživení provozu. Můžeš sem nebo na mail (v profilu). díky
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 23:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady to je :
application/x-zip-compressed
Multikon.zip (6.0 k)
application/x-zip-compressed
Praha-Kolin.zip (7.4 k)

U Multikonu je to ve verzi mu_v3-11, u oblasti Praha - Kolín MU3V1-54, tam samozřejmě nejsou dodrženy nějaké oběhy, a také není spojování a rozpojování el.jednotek v Poříčanech, některé vlaky jsou taky smyšlené, a pro větší zmatek jsem dodal pár náhodných vlaků na/z ŽZO č. 59..., které mají max.rychlost 40 km/h.V zazipovaných složkách je i startovací soubor, kterým se tato simulace startuje.Jinak GVD je možné i upravit dle libosti v programu MultiGed.Přeji příjemnou zábavu a pokud tam bude nějaká chybka,omlouvám se.
P_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 14:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte asi začátečnický dotaz.
Nevím, jak vyřešit následující situaci:

Někdy kolem 7:45 přijede od Střelic 4405 s přípřeží. Vlak točí zpět na 4826, vlaková *4826 objíždí (?) PP loko jde na 4828. S vlakovou objedu, zapřáhnu, čekám na abfahrt... Po pár (<30) minutách od Šlapanic přivandruje 4106, který přiveze další loko *4826. Co s tím ? Zkoušel jsem mu ji vnutit jako PK i PP ale vlak buď neodjede (loko navíc mu překáží), nebo loko zůstane na koleji a nastává nerudovský problém...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51069
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 20:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechat stát v nějaký šturcu a myslet si, že je to záložní stroj IDS.

Pipin:
Mohu nahrát na server a hodit odkaz nahoru, ale asi bude snazší, aby to bylo jednotně, tedy na tunelu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 22:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský:
Klidně můžeš nahrát na tunel, kdo bude chtít, tak si to tam stáhne, nebo ještě pak tady.
Flash
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.47.58
Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 01:03:41    Odkaz na tento příspěvek  

Nevim jestli sem tenhle dotaz bude patřit, ale vzhledem k tomu že ta hra je na stejnym principu, tak snad jo... Jedná se o hru ES-TEŽ, tatranské železnice. Nevíte náhodou někdo jestli je ještě ve vývoji, nebo o nějakých oficiálních stránkách výrobců?
A dál se chci zeptat jestli se vám taky stává chyba jako že se změní v tatranský lomnici vlak že chce jet do depa, což je blbost, protože odtamtud do depa nejde dostat?
Pokud náhodou někdo víte jak na to, byl bych moc rád za radu...
Byl by to skvělej simulátor kdyby byl bez těch chyb.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51149
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 03:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pipin:
Na tunel já to nedostanu, jedině sem... Časem to tam dám, kdyby se to na tubelu neobjevilo.

Jináč u toho GVD mi zlobí, že vybrané soupraváky zastavují v zastávka a nejspíš proto nestíhají JD.
No a klasicky při pokusu o přetvoření mašiny s určeným přechodem na Lv ve vlak to padá. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Basnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 22:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny .
Koukám, že se tady řeší seznam GVD na tunelu. Nahrávání evidentně funguje správně (můžete se sami přesvědčit, teď jsem tam nahrál nějakou blbost a nemůžu ji smazat, bo jsem v práci a heslo mám doma), problem bude spíš asi v umístění na freewebu, který na tom asi s dostupností nebude ve špičkách zrovna slavně ..

Už nějakou dobu slibuju, že si najdu čas to přemístit na jiný server, tak doufám, že se ta občasná nedostupnost tím vyřeší ... jen ten čas je nedostatkové zboží ..
Pravda bolí ... většinou toho, kdo ji řekne ...
http://pejsekakocicka.iocko.cz
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 23:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivsky:
S tema sv to je problem,hlavne,kdyz jedou obracet os,to nevím jak to v GVD udělat. Jinak u Praha - Kolin jsem objevil nějaké chyby,nenastavil jsem u některých vlaků pobyt,když mají NTP,a u vlaku 19333 jsem musel změnit jeho jízdu až do Kolína. U Multikonu také chybí pobyty u NTP. Jinak mě to nepadá.
Petr_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 10:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte jaký může být problém, že při spouštění upraveného GVD at už pomocí start.bat nebo multigedu mám vždy chybu GVD_00.DAT a to jsem jen změnil např. číslo vlaku, pokud neprovedeu žádnou změnu tak funguje, z toho vyvozuji, že je stále kontrolována autentičnost GVD souboru :-(, zkoušel jsem jak na verzi mu_3.11 tak mu_3.15
Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 30. října 2009 - 22:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr l:
Já mám stejný problém, přidal jsem si jeden vlak, a za žádnou cenu to nemůžu spustit. Vždy chyba GVD_04.DAT. Mám Multikon 4 (Brno)
www.lokomotivy.wsn.cz
Jsem osoba se zákazem vstupu do kolejiště!