K-report
 

Staničář  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Hry a simulátory » Staničář « Předcházející Další »

Stránky železničních simulátorů Staničář a Expres
Stanice a oblasti dle reálných vzorů
Tratě a GVD k počítačové simulaci Staničář

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 18. března 2009Balik60 18-03-09  10:22
Archiv 5. května 2009Rumcajs60 05-05-09  13:12
Archiv 14. června 2009Marek360 14-06-09  14:16
Archiv 20. července 2009Martin Písek60 20-07-09  09:59
Archiv 12. srpna 2009Martin Písek60 12-08-09  17:29
Archiv 19. září 2009Baresm60 19-09-09  23:19
Archiv 11. října 2009Rudolf_vávra60 11-10-09  11:21
Archiv 5. listopadu 2009Jgcp60 05-11-09  20:20
Archiv 13. prosince 2009Mamutik60 13-12-09  15:20
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Mamutik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 15:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co jsem vlastně hledal?
Ve mnou vytvořené stanici nefunguje vkládání náhodných vlaků (klávesa V). Už jsem prolezl Builder, Staničář i Stag, ale nikde jsem nenašel nic co by mohlo tuto funkci ovlivnit. U ostatních stanic mi to chodí normálně.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 17:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mamutik .....jeden dotaz --- a máš vytvořenu, náhodnou dopravu, tj. máš ve svém GVD, ve Tvé stanici náhodnou dopravu vytvořenu?


-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Hanousek100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 11:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se pouze zeptat. Našel jsem to u nového Kolína. Na seřaďovacím je vlak. přiveze ho 730 na 36. kolej. Tu odpojím a připojím příslušnou loko. Proč je max rychlost pořád 40?
kutipe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.150.153
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 13:06:56    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne všem, při tvorbě stanice jsem se dostal až na konec a průběžně vše fungovalo, ale zničehonic, když jsem tam vložil pouze 3 další vlaky mi tam začala skákat tato chyba... Mohl by mi prosím někdo z Vás zkušenějších poradit, jak ji odstranit, vypadá to že si staničář zřejmě vůbec nenačte JŘ ze Stagu
Alesino23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 16:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahoj blažku už mi to funguje diky moc
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3111
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 21:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer.
Pře chvílí jsem si stáhl z databáze Stagu verzi 172 a abych řekl pravdu, tak jsem byl zděšen. Bohužel i přes zaheslování databázi navštívil nějaký vandal, přičemž výsledky jeho práce můžeme vidět na uspořádání vozidel...

Dovolím si položit otázku proč to ti lidé dělají? Pochopím, když někdo uloží lokomotivu o nabídku vedle, ale to, co je v aktuální verzi za náhodu nepovažuji. Neboť normální fotky nemají v databázi co dělat, na tom se shodneme všichni (363, obr.2,3). Když už své dílo zkázy dokončí, tak se asni nepodepíše a nevydá novou verzi, tudíž to půlka lidí v PC má, půlka ne (já na to došel díky upozornění od už. Baresm).

Beru v potaz zprávu od bbf, který psal "do databáze prosím moc nesahat", ale tenhle zmatek musí být odstraněn co nejdřív. Databázi proto nějak provizorně opravím ze zálohy od Rudy (naštěstí ji má), ať zmizí aspoň to nejhorší.

A úplně na závěr bych se ještě chtěl zeptat. Bylo by možné provést v databázi nějaký "vánoční úklid"? Když už budou ty Vánoce, tak trochu vygruntovat, vyprášit mašinky atp. :-) Pokud by nebyl ze strany správce nějaký technický problém, tak bych se úklidu s pomocí kolegů klidně vrhl, protože se současnou podobou databáze se hodně špatně pracuje. Šlo by to?
kutipe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.150.153
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 21:23:09    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím prosím o pomoc s odstraněním chyby z příspěvku o 3 kousky nad tímto... Že jsou ty vánoce tak bych měl do databáze stagu najbrtí obrázky některých vozidel, které pokud vím tak tam ještě nejsou, jestli jo tak se stydím . Jsou z dílny mého kamaráda
Prochy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 21:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vánoční úklid
Co si pod tímto pojmem představuješ? Jinak dovolím si tě odkázat na svůj příspěvek z pátku 20. listopadu 2009. Takže žádné ukvapené změny databáze, dokud se zde společně nedohodneme. Bohužel na můj příspěvek nikdo nereagoval... a jak to dopadlo.
Staničář je nejlepší simulátor řízení železniční dopravy. http://www.stanicar.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 21:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pod pojmem "vánoční úklid" si představuji něco jako prověrku vozů, od obrázků až po údaje o rychlosti či počtu cestujících. Např. obrázky řazené tak, že jako základní je "malá potvora", alternativní 1 "obyčejný nátěr" a další alt. "různé nátěry a variace".

Právě jsem dokončil úpravu databáze na koukatelný stav, což obnášelo smazání hromady nových fotek (ano, fotek, nikoliv obvyklých bokorysů, zejména u es), proházení pořadí obrázků (Najbrt už se nebude zobrazovat ve starších GVD) a opětovné doplnění původního základního tvaru k esům.

Svoji úpravu za ukvapenou nepovažuji, neboť jsem jen vracel databázi do stavu před zásahem vandala. Při úpravách jsem si dával pozor, abych zachoval původní pořadí obrázků, takže by neměly vznikat kolize s již vytvořenými GVD.

Je mi jasné, že na tu prověrku těžko najde někdo čas, vozů je v databázi opravdu hodně (což je zase dobře). Pokud by jsme se jako kolektiv nějak dohodli na určitých pravidlech, tak by se to dalo při dlouhých večerech nějak zbastlit dohromady...
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 22:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S ohledem na starší grafikony je třeba vozidla ponechat, jen postupně doplňovat novými variantami, případně id obrázků nějakým způsobem provázat.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Hovorová kázeň: Volám na hlavní stavědlo nejmenované stanice na východě středních Čech a na druhém konci drátu se ozve Tady.
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 22:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom plně souhlasím s Vojtíkem a má také mou plnou podporu. Takový "úklid" bych velice rád uvítal, jelikož současnou verzi databáze považuji za spíše pracovní verzi... Takže jsem určitě pro!

Dále mě napadlo, že databázi vozů by si mohl vzít na hrb jediný člověk - něco jako (na ŽP teď oblíbené ) supervizorství, hlavní dohled. Tento člověk by kontroloval, schvaloval a pouštěl ven aktualizace provedené ostatními uživateli. Co vy na to?
Určitě bych také zavedl povinné podepisování se pod provedené úpravy...

Jěště řešení k dnešnímu problému s databází. Ve složce Stag - Vozy si smažte všechny OBRÁZKY, soubor VOZY.INI NEMAŽTE. Poté stáhněte ve Stagu znovu definici vozů, i přestože vám vyskočí hláška, že definice je aktuální. Vše by pak mělo být OK.
Ten blb co nakopal databázi by zasloužil nařezat... Mluvím teď i za Vojtíka, chlapi je to fakt opruz to neustále sledovat a dávat dohromady...

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 23:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi jasné, že můj názor jakožto obyčejného řadového hráče může být většině lidí vcelku ukradený. S tím souhlasím.

Ale vzhledem k tomu, že do Staničáře tvořím (musím říct, že vcelku rád) GVD, tak je potřeba mít databázi aspoň trochu uspořádanou. Tento fakt mi zajisté potvrdí každý, kdo nějaký GVD vytvořil či stále tvoří. Pak se opravdu nedá pracovat s tím, že si naklikám na vlak Najbrt 371 a pak někdo přijde, Najbrta vyzmizíkuje a místo něj dá jakousi křivou fotku. Samotná databáze má systém dobrý, ale když jej někdo atakuje v rozsahu dnešním, tak se systém vcelku na houby.

Jak říkám, z dneška jsem to nejhorší promazal a proházel, ovšem stále jsem bral ohled na možnost užití v GVD. Za ukvapené to nepovažuji, bylo to podchycené vcelku brzo a snad to nikdo do svého grafikonu nepoužil (osobně bych od toho při tvorbě prvhal co nejdál).

Postup, který napsal Baresm je nutno aplikovat pouze tehdy, když si člověk natáhne do PC nějaké obrázky, které jsou později z databáze smazány. V tom případě zůstane obrázek v PC, odkud jej žádná nová verze nesmaže a je nutno jej zmizet ručně.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 00:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych podpořil tyto názory:

Prochy:
vánoční úklid
Co si pod tímto pojmem představuješ? Jinak dovolím si tě odkázat na svůj příspěvek z pátku 20. listopadu 2009. Takže žádné ukvapené změny databáze, dokud se zde společně nedohodneme.

Vojtik:
Svoji úpravu za ukvapenou nepovažuji, neboť jsem jen vracel databázi do stavu před zásahem vandala. Při úpravách jsem si dával pozor, abych zachoval původní pořadí obrázků, takže by neměly vznikat kolize s již vytvořenými GVD.

Jgcp:
S ohledem na starší grafikony je třeba vozidla ponechat, jen postupně doplňovat novými variantami, případně id obrázků nějakým způsobem provázat.
2koridor.websnadno.cz
Mamutik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 10:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: Náhodnou dopravu mám. Mám jen omezeny některé směry, aby mi nejezdily Nex na vlečky atp., a mám definovány asi 3 spr pro náhodu. Je mi to prostě záhadou. Uvažoval jsem zda to nesouvisí s vjezdy posunem, protože ve stanicích, které jsem hrál tato fce použita nebyla. Já ji tam mám. Přes svátky bych chtěl stanici dodělat a zveřejnit. Pokud to nepujde jinak tak i s tou chybou. Ale raději bych to odhalil.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 12:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mamutik:
Neporadím, jen řeknu svoji zkušenost:
Taky jsem nepobral, když u DOZ Březnice jezdily náhodné vlaky jenom z jediného vstupu (z Lo, přestože správně byly vyplněny i další vstupy). Zkoušel jsem různé vzájemné kombinace a zjistil, že pokud dám jednu konkrétní cílovou stanici určení náhodných vlaků, tak mi náhodné vlaky budou jezdit i z jiných vstupů.
Sice záhada, ale budiž, lepší řešení jsem zatím neobjevil. Proto v Březnici všechny náhodné vlaky jsou určeny do Horoměřic. Obsluha už si to nějak přebere a pošle vlak, kam bude chtít. Jinak to prostě nešlo.
2koridor.websnadno.cz
kutipe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.151.65
Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 13:11:41    Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi tu někdo prosím poradit, proč my staničář načte oblast ale ne GVD... Posílal jsem sem i print screen okna s chybovou hláškou. Rád bych tu chybu odstranil, jinak je daná stanice nehratelná :-(
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 13:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kutipe: Mě to taky dělalo, je tam myslím nějaká chyba v řazení vlaku u popisu zboží, nesmí tam být nějaké háčky a čárky nebo co, už je to ale docela dávno co mi to dělalo a nejsem si jistý.
Rudolf_vávra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 13:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mamutik, Balik: Já jsem při tvorbě náhodky zjistil, že pokud je pro určitý směr nadefinována souprava, tak z toho směru jezdit bude, ale do tohoto směru nikoliv. Tedy každý vstup je vždy jen jednosměrně propustný pro náhodnou nákladní dopravu s nadefinovanými soupravami. Já u svého GVD ke Kladnu 08/09 jsem si tedy určil 3 směry, odkud budou vlaky NND jezdit, a zbylé dva směry slouží naopak pouze jako odchozí pro vlaky NND. Nic lepšího jsem nevymyslel...
ICQ: 593465557
kutipe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.153.147
Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 15:05:46    Odkaz na tento příspěvek  

Johnson: Dík, zkusím se na to večer podívat až budu mít víc času...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 22:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson: u popisu zboží používám čárky celkem běžně a zatím GVD nějak nezlobil....

Ovšem když jsem do zboží zadal "40**", tak mi to hodilo základní obrázek namísto zadanýho :-)
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2009 - 21:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Říkám že si nejsem jistý, já tam měl někde v tom řazení podobou chybu, bylo to už fakt dávno, tuším že někdy v létě.
Alesino23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. prosince 2009 - 17:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vážení přátelé kdo by byl schopen a ochoten spracovat novou stanici
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 18. prosince 2009 - 22:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik, Mamut, Pardál, Prochy a ostatní tvůrci stanic:
Prosím, jak nejlépe označit číselně kolejové prvky čísly tak, aby kolejové obvody správně fungovaly (při filtrování chybová hláška o indexu mimo hranice pole)?
Zkoušel jsem nastavování prvků pomocí vlastností N. Podle příkladu Prahy-Libeň a Přerova, jedním číslem v určitém úseku mimo výhybkových křížení aj. , jak je psáno v návodu.
Proč mi nejdou postavit vlakové cesty a aplikace spadne s chybovou hláškou o instanci objektu? Na počátku stavby stanice zkušebně na jednom zhlaví bylo funkční.
Děkuji za pomocnou nápovědu.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Hovorová kázeň: Volám na hlavní stavědlo nejmenované stanice na východě středních Čech a na druhém konci drátu se ozve Tady.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 19. prosince 2009 - 08:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp:
já jsem Ti už odpověděl na mail, ale napíšu to i sem. Já totiž nevím, o jakou hlášku o indexování máš na mysli. Ještě jsem se s tím nesetkal. To stavění na rozdělané stanici, to mi dělalo taky, ale až jsem udělal nějaké vstupy/výstupy vpravo, jako v pokračování, aby se "kruh uzavřel", tak to začlo normálně fungovat Psal jsem to i Merlinovi. Nevím, jestli to bylo konkrétně tím, ale začalo to chodit. V současné době mi to nedělá, připisuju to poslednímu patchu do Staničáře. On se ten Builder někdy chová fakt divně, já jsem třeba chtěl upravit Libeň do stávající podoby, ale musím ji udělat celou znovu, časem (!), protože jakmile do ní hrábnu a chci uložit, pád a konec. Jestli jsem tam předtím něco udělal špatně a teď už to nepřepíšu, nevím... Vím jedno: na Builder to chce fakt velkou trpělivost, pro nerváky to není
Bbf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 01:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ta nestastna databaze: ono by to chtelo prilezitostne udelat systemovou zmenu, logiku by melo, kdyby v kazdem souboru stanice byly soucasne i vozy (ty tam v podstate jsou ulozene) a i jejich obrazky, aby nevznikal brajgl.

Kazdopadne se nad tim zamyslim, bude to chtit najit nejakou upravu stagu a toho weboveho databazoveho nesmyslu, aby nevznikaly problemy se "zpetnou kompatibilitou", a udelame asi i nejake to supervizorstvi + automaticke snapshoty. Priznam se, ze mne stejne pripadlo zvlastni, ze tu databazi jeste nikdo nezboril dokonale.

By me zajimalo, jestli se omluvi ten, kdo se v databazi hrabal a dohral tam ty fotky:-) ... nekouseme:-)
Prochy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 19:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaká řešení mě napadají, ale problémem je ona zpětná kompatibilita.
Kdyby byly i obrázky vozů uloženy se souborem stanice, navýšila by se o něco velikost výsledné stanice. Fakt je, že je to sice robustní řešení, nicméně nejspolehlivější.
Databáze by chtěla opravdu celkovou rekonstrukci tak, aby např. všechny vozy ČD byly přiřazeny pod správnou správu atd. Některé vozy například už vůbec neexistují a v databázi je i hodně "neexistujících" vozů (především těch nákladních, kdy je pro každé zboží přiřazena varianta).

Co se s tímto přesunout na starý dobrý mantis a tam to všechno dořešit?
Staničář je nejlepší simulátor řízení železniční dopravy. http://www.stanicar.cz
Bbf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 13:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas, muzes prosim zalozit prislusny problem? Nechame to tam chvili zrat...
Mamutik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2009

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 19:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. databáze: Hlasoval bych pro zachování neexistujících vozidel. Mám smysl pro fantazii a nevidím důvod, proč by nemohla být vozidla vymyšlená (např žluté spr. Rail Jet, ikdyž fakticky nejsou). A naopak pochopím i fabulace na téma historické (nostalgické jízdy s již sešrotovanými vozy). Hra by měla být i o přáních a rekonstrukcích.Já ty obrázky udělat neumím a byl bych vděčný za tvorbu na toto téma. Je to hra, ne? Rozsah a členění atp. ponechám mantisu.
Prochy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 11:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veškerá diskuze o databázi vozů přesunuta do mantisu. Prosím pokračujme v ní tam. Stejně tak veškeré chyby ohledně Staničáře, Builderu a Stagu pište tam. Dotazy jak udělat to či ono pište nadále sem, ty do mantisu nepatří.
Staničář je nejlepší simulátor řízení železniční dopravy. http://www.stanicar.cz
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 23:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp:
tak jsem zkoušel ten filtr, při kolejových obvodech mi to napíše to samé, co Tobě, dokonce i u Přerova. Nicméně, stanice funguje normálně, tak to neřeším.

Prosba:
mám jiný problém. Stanice (velká), po vytvoření funguje normálně, ale jakmile hrábnu do Stagu, např. pro pojmenování vstupů a zastávek a aniž bych tam něco udělal, jen to uložím, tak při spuštění Staničáře se objeví okno s hláškou:
System.Exception: Byl očekáván pouze jeden element Dates! v Stanicar.TMapa.LoadXml(String_fileName, Int32_sekceGVD)
Pod tím tlačítko OK.
Po kliknutí se načte JOP VERZE STANIČÁŘE 1.82.3.4
Pouze prázdno bez kolejí. V Builderu lze se stanicí pracovat normálně, ale i při uložení se ve Staničáři neotevře. Děkuju za každý nápad. Hezké svátky.
Bbf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 02:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardale, posli mne na bbf zavinac stanicar.cz tu stanici pred i po ulozeni stagem, mrknu na to, pokud budu mit mezi hledanim darku a izolepy chvilku:-)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 12:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťastné a veselé Vánoce všem.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Není-li možné trestat jednotlivce, pak se pravděpodobná pravda tutlá.
Rudolf_vávra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 16:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upozornění pro hráče Staničáře!! :-)

www.stanicarpage.iprofil.cz/index.php?list=1#id9

Citace: "Dnes máme 24.12.2009, a jak již samotné datum napovídá, dnes je Štědrý den. Nazdobené stromečky už svítí v našich domácnostech a my jen netrpělivě vyčkáváme příchodu Ježíška. Byli jsme hodní? Jestli ano, tak nehledejte dárky jen pod stromečkem, ale doufejte, že Vám nechá něco i zde na www.stanicarpage.iprofil.cz.
Očekávaný příchod Ježíška - 18:00

Celý tým stanicarpage Vám přeje šťastné a veselé Vánoce a bohatého ježíška...
"

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf Vávra.)
ICQ: 593465557
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 18:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak, stanice je již na webu a přeju příjemné hraní :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem vojtik.)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 18:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
Děkujeme nejen výrobci GVD, ale také staviteli.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Není-li možné trestat jednotlivce, pak se pravděpodobná pravda tutlá.
KKill
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.211.226
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 20:20:49    Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz k Hlavnímu nádraží v4.03 - nejde mi přečíslovat sv, který složim z sv a loko, žáby a ešusy jdou. samotna loko na lv taky. A dělá mi to jen u týdle stanice. (Staničář 2.2.8.8) Setkal jste se někdo s tím? Je na to nějakej fígl? Zkusil jsem šoupat sv, házet na posun a co jávim co eště :-(
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 20:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kkill: Přečíslování souprav jde akorát v nějakém intervalu cca 20-ti minut, jestli se nepletu, před odjezdem. Nebo tak nějak. Dříve ani později ne. :-)
http://boh-trans.wgz.cz - stránky mého Virtuálního Dopravního Podniku.

Ford Galaxy - jednoznačně největší a nejlepší auto!
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 20:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: radí a ještě blbě :-(

KKill: a máš vlak ve správné části stanice? Hlavák je rozdělen cesťákama na 2 části, takže je potřeba nechat vlak popř. projet až za cesťák Viz informační plánek versus místo zastavení vlaku :-)
KKill
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.211.226
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 20:33:45    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: modelová situace - obrat sv 29141 na 141 (přijíždí v cca 3:20). Příjezd má na severní část, odjezd z jižní a nejde mi přečíslovat ani na jedný :-) (koleje 14 a 14b), to samý 29750 na první koleji ...
KKill
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.211.226
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 20:37:40    Odkaz na tento příspěvek  

hmm tak sem to prohnaz zpatky a uz to de ... asi uz chapu co sem udelal blbe, no diky za radu a pekny svatky :-)
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 20:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Přidej si mě prosím tě na skype, když už píšu ten příspěvek.

Jak radím blbě? To byl můj názor, co by to mohlo být. :-)
http://boh-trans.wgz.cz - stránky mého Virtuálního Dopravního Podniku.

Ford Galaxy - jednoznačně největší a nejlepší auto!
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 22:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím já, tak jde to Sv přečíslovat hned jak ho máš v nabídce, což záleží na nastavení a můžeš ho přečíslovat X hodin dopředu
Jednou jsem se ptal nádražáka: Jede tenhle vlak na Telč?
On mi odpověděl: Ne tenhle jede na naftu!
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 16:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V traťovém úseku Brno hl.n. - Chrilce - Sokolnice mi vlak Os 4021 jede rychlostí 30 kmh, je veden jednotkou ř.560. Porucha stroje, nebo jednostranná pomalá jízda?

edit: i Os 4701

(Příspěvek byl editován uživatelem jakub kedroň.)
Rudfon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.250.177
Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 16:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

K "novému" Kolínu:
Vlečka Trojek a ČP nemají vjezd jako "...A posuv". Ve "starém" jde postavit posuvová cesta ze 103(a cosi) na vlečku kovošrot, v novém nee (jde pouze z kovošrotu na 103.., ale vlak stejně nevyjede z poza seřazováku (zřejmě jede jako vlak a ne jako posuv, nezkoušel sem změnit na posuv, ani sem si nevšiml či jo či ne)). Chvílu sem s tím dneska laboroval, ale když mi Builder oznámil nelze uložit kvůli oprávnění zápisu, laboruju "ručně" (PSPad).
Jinač zdar jak sviňa a do nového roka hodně stanic a málo pádů jak Buildera tak Straničářa ( a nějaký řád ve Stagu resp. vozy.ini + obrázky).
Blazek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 17:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval bych poradit se zapojením třetího monitoru.
Jelikož se objevuje čím dál víc simulací na tři monitory a já mám jen dva tak uvažuji zapojit třetí a nevím jek na to.
Mám grafickou kartu ATI a na ní zapojený dva monitory a pak mám integrovanou grafiku v desce nVidia s jedním výstupem ale bez signálu. Jde vůbec zapojit na integrovanou grafiku třetí monitor? Nebo neexistuje nějaké jiné řešení? A jak to máte zapojený vi všichni ostatní? Dík za odpověď.
icq: 384 458 822
Rudfon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.250.177
Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 17:23:22    Odkaz na tento příspěvek  

Balzek: Integ. grafika je zpravidla automaticky deaktivovaná, když je přítomna graf. karta, takže 2 mon. z karty + 1 z desky asi smůla.

Rozlouskl sem problém nový Kolín: vjezdové nav. do oblasti na ..A POSUN; kolej mezi vjezd. n. a "tunelem" místo /AB přepsat na /MK a je to v pořádku.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 17:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakub kdroň: děkuji za upozornění, chyba je na mé straně. Nejspíš jsem si domíchal verze opravené a neopravené a zatoulala se mi tam tahle chyba.

Všem, co si stáhli Holubice se z celého srdce omlouvám... simulaci vymažte, ještě během večera nahraji na web opravenou verzi. Holt jde ponat takový spěch na vydání, kdy člověk dělá vše na poslední chvíli :-)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 26. prosince 2009 - 05:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudfon: Díky za upozornění.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Není-li možné trestat jednotlivce, pak se pravděpodobná pravda tutlá.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 27. prosince 2009 - 11:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky Bbf jsme dali dohromady problém s hláškou System.Exception: Byl očekáván pouze jeden element Dates! v Stanicar.TMapa.LoadXml(String_fileName, Int32_sekceGVD) Dělá to, bohužel, poslední patch Staničáře 2.3.0.2. Pokud by se někomu tohle objevilo, překopírujte si Staničář na starší patch 2.2.2.8. U Stagu je to jedno, jaký používáte. To bude možná i pro Vás, kutipe...
Klimi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. prosince 2009 - 13:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim hoši :-)
Při hraní Bohumína jsem narazil na problém. Na soupravu vlaku v kroužku jsem nemohl ani z jedné strany najet a po chvíli souprava zaměnila takto barvu. Jak na soupravu najet/smazat?
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 27. prosince 2009 - 23:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klimi: Toto je (pro mne) známá chyba. Jak jsem psal už v souvislosti s Kláštercem n. Ohří, musí se to hacknout: připravíme si loko na "správnou" stranu k nejbližšímu návěstidlu (jedno jestli to je seřaďovačka nebo hlavní), naházím ručně vexle a
1.) Seřaďovačka: změním loko z posunu na vlak (F12) a po dojetí k soupravě opět na posun (F11), poté spojit (F9).
2.) Hlavní: loko jako posun pustím na bezzávěrovou přivolávačku (PN>kliknutí na symbol st.budovy>asdf>entr), po dojetí spojit (viz výše)
Ve Vašem případě by to bylo Se 621
Jednou jsem se ptal nádražáka: Jede tenhle vlak na Telč?
On mi odpověděl: Ne tenhle jede na naftu!
Bbf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 01:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardale, tak jo, ja to jeste zkusim s tim patchem, on Stag nevytvari Stanicari defaultne vetev <dates> (dat. poznamky), pokud tam zadne nejsou. Korektni reseni by bylo upravit to ve Stanicari (podpora starsich stanic), pokud si vzpomenu, tak to osetrim ve stagu. Ale na leden mam dve montaze a zkouskove k tomu, tj. nevim, kdy:-(
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janson:
loko jako posun pustím na bezzávěrovou přivolávačku
ono to jede i jako posun? To jsem nevěděl, já to vždycky měnil na vlak...
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bbf:
tak pokud nevytváří dates, když tam nejsou poznámky, tak je asi někde chyba, protože po otevření v poznámkovém bloku tam větev dates byla... jinak ČD (Času Dost ) důležitý je, že o tom už někdo ví a časem to dá dokupy. Dík.
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ono přes tu přivolávačku projede všechno.... ale je možnost poslat to jako vlak.
Jednou jsem se ptal nádražáka: Jede tenhle vlak na Telč?
On mi odpověděl: Ne tenhle jede na naftu!
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravený Kolín, částečně doplněné nové řazení rumburských R před rekreačním létem, ke stažení na stránkách uvedených v záhlaví této diskusní skupiny :
Tratě a GVD k počítačové simulaci Staničář
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Není-li možné trestat jednotlivce, pak se pravděpodobná pravda tutlá.
Klimi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 18:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim. Na jaké koleji se v ČB přijímají LV z depa LD2? Podle toho schématu mi to není jasné :-) Děkuji :-)
A taky mám problém postavit trasu křížem z 103a na 103...

(Příspěvek byl editován uživatelem klimi.)