K-report
 

Archiv do 2. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Historická vozidla » Archiv do 2. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chuckie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 20:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad kornouty na RTO. Tudle jsme potkal jednoho "starého" mechanika z Brna. Ten mi říkal, že "kornouty" se najednou začaly cpát všude, protože starší světla nebyla, a že dokonce to byl jednotný typ i s nějakými tramvajemi... Prý se občas půjčovali z vozovny do garáží i naopak... Ale znáte to, u piva... jemu už je skoro 80...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 20:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malinká odbočka k trolejbusům - ten náš má konečně za sebou první akci po GO laku ... více foto v pardubické diskuzi nebo později na trolejbus.cz.


(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 21:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: myslím že ano, ale moje paměť už tak dobře neslouží
KAROSA LC735.00 SE-969AM 4ever
Autodoprava Lubomír Hladík
Galerie Hladík
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3507
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 22:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Jinej oranžovej bus v Chomutově nebyl, je to focený tam, s řidičem se dalo perfektně pokecat, pokud si uměl anglicky
About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq:482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky autobusů v PID!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 22:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: před 3. lety jsem neuměl ani anglicky pozdravit. Sotva umím pár slovíček. Jen si pamatuju, že jsem seděl dole v zadu. Jak jsem vylezl, tak mě pěkně pálila od motora. Když jsme z toho srazu pak odcházeli, tak ten autobus byl narvanej, a nepojízdný. Tak se propojil s traktorem kabeláží.
KAROSA LC735.00 SE-969AM 4ever
Autodoprava Lubomír Hladík
Galerie Hladík
karyon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.226.99
Odesláno Pondělí, 31. srpna 2009 - 09:08:41    Odkaz na tento příspěvek  

Jeden starej double-decker stával leta v Kasárnách u Znojma, ale už tam není, zřejmě ho někdo koupil, byl prý na prodej za nějakých 300 tisíc. Další stojí jako stánek vietnamského občerstvení na Hatích vedle tržnice :-)
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2009 - 22:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vie niekto či mali ŠLky kočíkový priestor? Podľa popisu nie, ale keđ niektoré mestá prevádzkovali ŠLky v MHD, je možné že niektoré mali?
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9028
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2009 - 22:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě leda po úpravě, protože nikde jsem zmínku o jiném počtu míst k sezení, než 45, nenašel (a před druhými dveřmi je pod sedačkou skříňka, i když lehce odstranitelná). No a před lety nebyli lidi tak pohodlní, aby kořárky vozili v autobuse, ale pěkně se prošli na čerstvém vzduchu...
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 00:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměly, počet sedadel i rozmístění byly všude stejné.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 10:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např. v OC byla z městských ŠL demontována dvojsedačka za 2. dveřmi. Pochopitelně až po stížnostech.
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 14:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diky. no musím sa poradiť aj u nás v DP ako to bolo, ja si to nepamätám. Ja by som skôr demontoval dvojsedačku pred druhými dverami ako u 734.
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9031
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 20:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už to tady určitě několikrát padlo, ale jak je to s používáním tachografu u veteránů?
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3971
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 21:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nešlo prostě nezastavit a nevyfotit. Přeci jen, je to první autobus, který jsem měl tu čest legálně řídit, dokonce v den, kdy jsem si řidičák na D vyzvedl . Navíc u HK zraje do krásy jak víno ve sklepích .

SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neviem ale ta farebna kombinacia a zadne svetla sa mi vôbec ale vôbec nepačia. Prosim zdržte sa komentarov, že to je naj naj atmos v ČR, mne sa nepači a je to moj nazor.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto: zvlášť jak se někdo kdysi vyjádřil (vydával se za řidiče tohoto vozu) a psal jak je vůz originální a už lakem moc ne...

Ale rozhodně netvrdím, že to nevypadá špatně, je to zajímavé a rozhodně stojí zato možná udělat malou studii na thema: " neoriginální laky na historických vozidlech" možná že by nějaké jiné kombinace podtrhly linie vozů. Ona ta unifikovanost mohla taky něco ubít k neznatelnosti. Asi jako u T 603 (teď nevím jaká přesně barva) ale byla barva, které totálně zničila linie vozu, možná to byla metelíza.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zadní světla a na barvu to nejezdí, obojí jde velice snadno upravit do továrního stavu. Až mi někdo ukáže srovnatelně starý a navíc provozní autobus v lepším stavu spadající do kategorie "historické vozidlo", rád se zdržím opěvných příspěvků k tomuto vozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem m - r.)
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Nj nejazdi ale keď to je "historicke". Viac sa mi pači atmos řidiče_mhd aj keď nie je po GO...
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Akurát v tomhle případě se jedná o plně provozní vůz, který reprezentuje majitele. Pokud vím, většina autobusů HK je vyvedena v těchto barvách, včetně ŠD11. Vzhledem k tomu, že všechny jeho auta jsou neustále PROVOZNÍ, tak použití firemního laku jednoznačně podporuji.
Až se z toho atmose bude dělat historické vozidlo, tak neni problém hodit na něj správný lak, sundat pozičky, vyměnit zrcátka... Mít svoje firemní barvy, tak si je taky dám na vše, co jde.
Původnost už tu rozebírána byla, kromě potahu sedadel, lina podlahy a venkovních novodobých detailů a kol je ve stavu jak z fabriky.
Proč? Proto...
Dado_trans_as
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Prečo práve ty musíš mat zo všetkým problemy ?.. (citelisi su lenive,karosy sa všade lámu,tedomy su na hovno) A teraz toto ?..
ICQ: 224-617-332 Skype: karosab741

WWW.VBUS.WEBGARDEN.CZ
WWW.KAROSA.WEBGARDEN.CZ
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teba je ... po tom s čim mam ja problemy.

Jpribil: Ja nemam nič proti tomu laku len sa mi nepači tka ako sa niekomu nepači lak SAD TT alebo DS. Ale musim si rypnuť Původnost už tu rozebírána byla, kromě potahu sedadel, lina podlahy a venkovních novodobých detailů a kol je ve stavu jak z fabriky.
To su skoro všetky detaily na ktore sa človek pri hist. voze pozera
Už prosim nereagujte nikde som nepisal napr. "Honza Kukla j eblbec lebo dal na ten voz taky lak a 2 svetla naviac" ani nič podobne, len to, že sa mi ta kombinacia nepači
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 22:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Prosím Tě, chvíli tu přestaň komentovat každou fotku, nedá se to číst. Je to pořád dokola.

Čtenáře fakt nezajímá, co se Ti líbí a co ne, chtějí se tu něco dozvědět. Jasný?
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
www.spdz.estranky.sk/ - stránky věnované motorovému vozu M131.1443
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3267
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 23:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každu fotku? Asi mi to tu zle ukazuje.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3979
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 23:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To su skoro všetky detaily na ktore sa človek pri hist. voze pozera
To jako od kdy? Pokud já narazím na historické vozidlo a něco málo o daném typu vím, tak mě většinou zajímá technické vybavení, které z něj v mnoha případech dělá unikát či pokrokový vůz. Záležistot typu potah sedaček není nic, co by se nedalo změnit a hlavně: za historické vozidlo já osobně považuji cokoliv, co respektuje nějakým způsobem určitou provozní etapu. A rozhodně ne všechna vozidla zůstala v továrním provedení, dokonce jsou i případy, kdy se prováděly určité úpravy ještě před nasazením do provozu. Jako exemplární příklad použiji Studyho ŠLku. Na pohled krásné auto a rozhodně jej nebudu odsuzovat za LCčkové sedačky - reprezentuje to totiž určitou provozní etapu. Stejnak výše zmíněný atmos HK reprezentuje interiérem způsob oprav interiérů vojenských autobusů (například).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kapřík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 23:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 9 tr: ...zvlášť jak se někdo kdysi vyjádřil (vydával se za řidiče tohoto vozu) a psal jak je vůz originální a už lakem moc ne...
jsem říkal, že je to originálně repasovaný vůz a za tím si stojím, protože to tak opravdu je a rozhodně se nepotřebuji vydávat za řidiče tohoto busu, protože mám dost důkazních materiálů, abych Tě přesvědčil, že ho občas řídím!!! A kolikrát jsi v něm jel Ty, že ani nevíš, jak je dělaný? Stačí třeba jen otevřít motor...

Ale rozhodně netvrdím, že to nevypadá špatně, je to zajímavé a rozhodně stojí zato možná udělat malou studii na thema: " neoriginální laky na historických vozidlech" možná že by nějaké jiné kombinace podtrhly linie vozů.
Kdo nezná kolonu HK, tak upřesním. Má cca 4 základní laky na busech
1) Erťák - je prostě erťák. Víme všichni, jakou má barevnou kombinaci.
2) ŠD-11 a KAROSA C-734-03. Oba jsou veteráni a oba mají stejný lak.
3) Provozní busy. Má na nich charakteristický lak pro jeho firmu. 2 odstíny modré od tmavé po světlou

4) Jsou vozy koupené, které ještě nedal dokombinace dle bodu 3).

ad Peto5220:Nj nejazdi ale keď to je "historicke"
Pamatuji si celkem živě na to, jak silniční zákon začal přikazovat povinně zadní mlhovku. Takto vyřešená zadní světla na Karose byla nejen estetická, ale i efektivní a měl jsem takto uspořádána světla aspoň na 3 vozech.
Nejkrásnější jízda je v řidičově sedadle za volantem erťáka. Věřte tomu!!!
Kapřík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 23:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jpribil: Právě jsem napsal, jaké barevné kombinace má HK. Pokud Honza koupí dalšího veterána, bude ve stejných barvách, jako ŠD-11 a KAROSA C-734-03. Ostatní provozky dává do laku jako na fotce. Má tak stříknuté i obě FR-1.
Vím, že Ty jsi zde podpořil mojí poznámku o qalitě repase tohoto vozu. Čert vem nějaké lino a pozičky, je tisíce míst, kde lze obdivovat autentičnost repase...
Nejkrásnější jízda je v řidičově sedadle za volantem erťáka. Věřte tomu!!!
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 23:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: ale si asi zabudol že toto je fórum, tak sa ma pravo vyjadriť ako chce, a je na každom ako na to zareaguje, dado sa teší do školy tak zareagoval takto, keď sa mu niečo nepáči, tak tu nemal písať ritecke príspevky čo s tým nemajú nič spoločne, Peťo napísal k veci. Prečo myslíš že ja radšej nekomentujem nikde tu na Kčku fotky? Lebo sa tu hneď zbehne banda blbcov (nie Ty) ktorým to začne vadiť ako som sa vyjadril k niečomu čo sa mi páči alebo nie. Tu by sa mali niektorí uvedomiť. Sa nečudujem že tu prestavajú niektorí písať.
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 00:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Furčan: Když tu chcete zase mlít týden o ničem (respektive asi popáté o tom samém vozu) a mít chat o tom co se komu líbí, tak prosím..
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
www.spdz.estranky.sk/ - stránky věnované motorovému vozu M131.1443
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 00:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: no prave o tom pisem, nech sa tu kazdy vyjadri ako chce a ten druhy nech nepise na toho prveho vyjadrenie nic. Peto tam napisal aby sa zdrzali komentara, ale asi tam dal velmi male pismenka.
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 07:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Peto5220:
Jen malá informace pro Tebe, já mam Cčko po GO (ikdyž je to asi 3 roky z pátky. Dělali to ve VOP Přelouč.. Jen sem loni musel udělat nutné opravy (a dosti nákladné), abych Cčku zas vdechl život, protože původní majtel byl trošku lajdák na údržbu.
Co se týče zbytku, já se vyjadřovat nebudu. Rozhodně netrpím tím, že nemam nejlepší atmos v ČR. Atmos p. Kukly má taky něco do sebe, já sem s ním nikdy nejel a asi ani nepojedu, nebude k tomu příležitost, ale myslím si, že je to JEHO autobus a on se se SVÝM autobusem může vynakládat jak on chce. Jinak sem, ale rád že už jezdí, protože sem slyšel, že měl nějaké peripetie ohledně motoru...
Ad Atmák:
Měl by ses hodit do klidu, poslední dobou jen každého peskuješ, každému nadáváš jak se Ti nelíbí to a tohle. To Ti to moderátorství stoupá do hlavy? Study se už uklidnil a teď je to fajn kluk, ale z tebe se stává Study č.2 před osobní reformou.

Ad M_r:
Gratuluji k získání ŘP sk.D.,. Teď jen, jestli nemáš, udělat profesko, projít školením, zdravotní, projít psychologií a psychiatrií a můžeš vozit lidi...
Karosa C 734.00
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6675
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 07:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že tu prošli všichni osobní reformou, jen já jsem zůstal největší ..... . Ale to je můj problém.

Pokud tedy mohu odpovědet na otázku, která tu pred x příspěvky padla a byla zbytečná, tak tachograf v historickém autě potřebný není.
706rto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 09:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm. Na základě čeho soudíš, že v historickém autobusu nemusí být tachograf?
Když autokar, tak 706 RTO LUX
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6676
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 11:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soudím na základě zákona 111/1994 Sb. par. 1 odst.4) Zákon se nevztahuje na provozování silniční dopravy pro soukromé potřeby fyzické osoby - provozovatele vozidla, členů jeho domácnosti a jiných osob, pokud není prováděna za úplatu.

A nařízení EP a Rady (ES) č. 561/2006 článek 3
Toto nařízení se nevztahuje na silniční dopravu provozovanou:
odstavec i: obchodními vozidly, která jsou podle právních předpisů členského státu, ve kterém se používají, považována za historická vozidla a používají se k neobchodní přepravě cestujících nebo zboží.

Mám na mysli autobus ve vlastnictví fyzické osoby a s průkazem veterána.
706rto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 12:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že jsem si myslel, že to určitě neplatí generálně. A jak píšeš, pro soukromou potřebu fyzické osoby znamená, že k vozidlu je potřeba mít platný průkaz historického vozidla, tj. absolvovat klubové a krajské testace.
Když autokar, tak 706 RTO LUX
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 13:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já se nechci nějak míchat mezi Vás, ale myslím si, že 706rto má pravdu, i silniční zákon v nové úpravě stanovuje, aby každé vozidlo nad 3,5t mělo záznamové zařízení rychlosti (tudíž se už i do dodávek montují tachografy) co se týče historických vozidel, ty snad maj vyjímku v tom, že můžou používat mechanické tachografy původní výroby (alá NDR) jinak už musí mít nové (VDO, VD rot atd...). Dokonce i já sem musel mít nový tachograf a k němu cejch na C 734.00 neboť sem již neměl původní. Tak asi tak.

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1os7ni
Karosa C 734.00
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6678
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 13:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak potom potřebuji přesnou formulaci toho ustanovení.

Ale jak říkám, mluvím o autě s průkazem historického vozidla. Pokud si koupím normální autobus, tak tachograf mít musím. Proto jsem tam dal tu výjimku z 561/2006, která modernizuje 3821/85 o záznamových zařízeních a zrušuje 3820/85.
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 14:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Magiq:
Každý autobus musí mít záznamové zařízení, každé nákladní auto a v nejbližší době i dodávka. I na veterány se to vztahuje. Prostě tam musíš mít tachograf. Bez založeného a vyplněného kolečka nesmíš prostě vyjet. Já taky na každé popojetí zakládám kolečka a vyplňuji knihu jízd. Když tě zastaví cajti, tak první co chtěj je kolečko, kvůli rychlosti a přestávce... Je to postavené na hlavu, ale je. Podivej i EČsko, ŠL atd... má tachograf (novej) a to je veterán, i p. Kukla má tachografy, a je jedno jestli je to vozidlo firemní či soukromé... Je to blbé no, ale je to tak.. Jediná vyjímka je v tom, že pokud máš mechanické (natahuješ to před každou jízdou[alá NDR]), tak na to nemusíš mít cejch...
Karosa C 734.00
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6679
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 14:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci to vidět v zákoně. Kukla to mít musí, protože s tím podniká.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 15:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ukažte mi autobus z let dávno dávných jako třeba RND, který má tachograf.
Šmleč kroptně huhlyfňuk hranoplyš vrábně, kroč uklemčok břežklem čipkleť. Plážbluk netočšmuč dlátoťuk traťkryč.
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 15:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.asbenes.cz/hxlx/xd/xd_tachograf.htm

http://forum.truck-way.cz/viewtopic.php?f=5&p=740&sid=ce8f244c19c bc15ee46d4c3bd4fc2368#p738
Karosa C 734.00
Vojtik_rto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 15:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čiliže podle odstavce "L" Tachograf být nemusí, potvrdili mi to i loni v autoškole, když jsem dělal D
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 15:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelcz/rto na prodej

http://auto.bazos.cz/inzerat/4089709/Prodam-autobus-Skodovenku-RT O.php
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 15:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vojtik:
Osoba neni náklad... Ale bylo by to na tobě, jak bys to vysvětlil policajtům, jsou za to dost velké flastry...
Karosa C 734.00
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3981
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 15:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

řidič_mhd: Papíry na bus mám už rok a půl a k tomu už i něco málo odjeto. Já jsem pouze mnou vyfoceného atmose potkal na cestě do Prahy a protože k němu mám bližší vztah, tak jsem si ho vyfotil.

Do pléna: Zajímavé, že vždy když se tu objeví fotky atmose HK, tak se tu ztrhne virtuální přestřelka. Čím to? Že by závist? Podle mě nejspíše ano...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapřík: já tě neznám, tudíž nemohu vědět, že s tím opravdu jezdíš. Já taky mohu napsat, že jezdím denně busem a je na tobě, jestli mi to budeš věřit, nebo ne. Důkazy nechci, jen jsem odkazoval na výrok člověka a psát: "myslím, že to tu", "Mám dojem" nechci, neb je to nekonkrétní a může to být i paní Kropáčková. Takto jsem odkázal na člověka, co vůz asi zná, ale hlavně ho přiblížil zde diskutujícím. Jsem rád, že jsi se ozval, aspoň je vidět, že si nic necucám z prstu a koho jsem myslel.

Jak píše Vojtík: koupím si bus a mohu si jezdit PRO SVOU SOUKROMOU potřebu kdy chci a jak chci. Potřebuji k tomu jen platný řp, TK, emise, pojištění. Žádný tachograf, žádný profesák, žádné EEG, psychologie a psichiatrie.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad M_r:
Tak to jo, to já se omlouvám, sem to asi špatně přečetl. Jinak já sem si taky prošel tou závistí jak říkáš. Kdykoliv jsem sem dal fotky mého atmose, taky to pár lidí nemohlo rozdýchat. Já autobus p. Kukly nidky na vlastní oči neviděl, nejspíš neuvidím, nikdy sem s nim nejel, nejspíš ani nepojedu a lébrž abych ho řídil, to už určitě ne, takže obrázek na něj si udělat nemohu. Podle fotek je to pěknej bus, jen sem slyšel, že měl v háji motor, že s tim jeden borec jel 110 po dáílnici asi 70 km... Tak asi tak, takže já mu nezávidím, rozhodně ne (podle fotek nemůžu udělat recenzi na jízdu), je to jeho autobus a jak sem už psal dřív, ikdyby tam měl skrvrny, cákance, je to jeho a mě do toho nic neni... Neni to tak?
Karosa C 734.00
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 9Tr:
Jen s tou podmínkou že nebudeš vozit lidi, jakmile bys tam měl jen jednoho, už se považuje za cestujího a máš za něj odpovědnost, nikoho nebude zajmat že je to tvůj známej od vedle. Až bys naboural, a on přišel např. o ruku tak bys to poznal u soudu a zapomnělo by se hned na to že ste kámoši. Táta mi dělá ředitele policie SvČ kraje, ptal sem se ho a prostě jakmile to tak bude, jen jeden, si povinnen mít u sebe, ŘP, profesák, zdravotní způsobilost, založenej tachograf, stazku navíc každý autobus musí mít imatrikulační znaky.
Karosa C 734.00
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3268
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do pléna: Zajímavé, že vždy když se tu objeví fotky atmose HK, tak se tu ztrhne virtuální přestřelka. Čím to? Že by závist? Podle mě nejspíše ano...

Nenamyšľaj si... A prečo si to nedal do "Autobusy karosa" ? Veď ešte nedavno, ste odkazali řidičovi_mhd, že atmos nie je historicke vozidlo. To len tak na okraj... na odpovede nereagujem.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ještě doplním podívejte se na §6, odst.8 - 10, §87, §87a, §97 Zákona o silničním provozu v platném znění. To je slovo Boží a to se musí dodržovat tam to vše máte.
ŘP sk. D je platná pouze s:
- platným zdravotním (EKG, EEG, neuro, oční..)
- dopravně psychologickým a psychiatrickým vyšetření
- platným profesním průkazem

Bez toho je neplatný a je vám na 2 věci. Tož, ale koukněte se sami:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/silnicni-provoz/

(Příspěvek byl editován uživatelem řidič_mhd.)
Karosa C 734.00
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidič MHD: A jak mi dokáží u cestujícícho, že jede za úplatu, pokud to ten cestující nebude tvrdit. Vezu kamarády a nazdar, PČR si v tuto chvíli může jít sednout do auta a stopovat dalšího. To by pak se dalo vztáhnout na Liazku, povezu fůru hnoje na svou zahrádku, někoho sejmu, měl jsem náklad, tak kde máš kolečko...
Na mne pak už bude u soudu po nehodě dokázat, že jsem nejel za úplatu.

Imatrikulačními znaky myslíš jako provozovatele? Ano, to musí, pokud je provozovatel firma. Tak musí mít bus na obou stranách logo nebo název, kde písmena jsou větší jak 30 mm. Jinak ne.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 16:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 9Tr:
ty zas mícháš jablka s hruškama.... Pokud je to vše ok, nic se nestane, nikdo do toho rýt nebude, jakmile by někdo do tebe, nebo ty do někoho naboural, tak už je tu problém v tom, že tys měl ty lidi vůbec v autobuse a prostě za ně ručíš, jakmile bys neměl jen jednu věc platnou, třeba zdravotní prohlídku už máš na krku 2 trestné činy, všeobecné ohrožení a řízení vozidla bez řidičského oprávnění (to se má teď upravovat jen na přestupek). Ono pak nikoho nebude zajmat, žes to sou tvoji známí. Věř že ne, známemu se to stalo a ten nestačil koukat... Už chňápeš?
Karosa C 734.00
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 17:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákon 361/2000 Sb. byl novelisován zákonem 411/2005 Sb. V tomto zákoně, § 87a, odstavec 7, cituji: "Povinnost dopravněp sychologického vyšetření a neurologického vyšetření, včetně EEG se netýká řidiče, který provádí silniční dopravu soukromé povahy, pokud nění prováděná za úplatu."
Nikde není psáno, že v buse, kde mohu mít 100 lidí, tak je tam nesmím vozit.
Pozor, beru, že ŘP D mám, to mít musím, zbytek ne.

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2005/sb142-05.pdf
už chňápeš, nebo mám hledat další ukázky, že to, či ono při dopravě bez úplaty nepotřebuji?

Ručím za ně jak v osobáku. Jen místo 4-5 spolujezdců jich mám 99.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 17:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 9Tr:
Osob v autě, či busíku můžeš mít jen tolik, kolik je uvedeno v OTP, např. ve vozech LC 735, 736 se nesmí přepravovat lidi ke stání (pokud si dopravce nevyžádá vyjímku, pak se povoluje max. 15 osob).
No já sem povidal jako to je, je pak na každém jak si to okecá. Já se hádat nechci, na školení nám loni řikali něco jiného, ale budiž...
Jinak jak máš ve voze 8 lidí a více už je to kvalifikováno jako obecné ohrožení...(víš jak se to říká, nádražáci a autobusáci sou pořád jednou nohou v kriminále)

(Příspěvek byl editován uživatelem řidič_mhd.)
Karosa C 734.00
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6680
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 17:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu hodně tady mícháte jablka s hruškami. Zatím z mých poznatků vyplývá toto: Bus nehistorický fyzická osoba - tachograf ano (nenašel jsem výjimku), bus historický - tachograf ne,profesák, psychotesty ne při nekomerčním využití u obou.
Ale nemám to podložené právníkem, jen samostudiem příslušných zákonů. Můžeme zkusit se obrátit na Česmad.

Jinak je mi to úplně jedno, protože se mě to netýká a určitá slovní spojení mi dělají vysloveně zle posledních pár měsíců). Tož tak.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4255
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 17:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve vozech LC 735, 736 se nesmí přepravovat lidi ke stání

LC735 má na koších zcela běžně madla jako céčkové Karosy, takže nevidím důvod, proč by neměla být homologována pro přepravu stojících cestujících.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
706rto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 18:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad příspěvěk Magiq:
A nařízení EP a Rady (ES) č. 561/2006 článek 3
Toto nařízení se nevztahuje na silniční dopravu provozovanou:
odstavec i: obchodními vozidly, která jsou podle právních předpisů členského státu, ve kterém se používají, považována za historická vozidla a používají se k neobchodní přepravě cestujících nebo zboží.

Zde je řečeno mnohé, ale ne vše...

Ad řidič MHD: to, co zde cituješ za výše uvedeným příspěvkem Magiqa je právě to, co je už sice zrušeno, jak píše v reakci na Tvůj příspěvek, ale i tak máš v podstatě pravdu.

Začetl jsem se tedy do těch nařízení, vyhlášek a zákonů a myslím, že je to jasné.
Mám-li historické vozidlo nad 3,5 tuny (resp. 7,00 tuny; a resp. i 7,5 tuny - dle odst. h článku 3 Nařízení EP a Rady (ES)č.561/2006) s průkazem historického vozidla, a použiji jej, i jako firma, pro neobchodní přepravu cestujících nebo zboží, nemusí být vybaveno tachografem, ovšem pokud jím již nemuselo být dle zákona vybaveno v době jeho výroby, tj. od 1.7.1972!

Jsem-li fyzická osoba, nepodnikající v dopravě, a vozidlo používám pro soukromé účely, má do 7,5 tuny, a není to vozidlo pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče, nemusí mít tachograf!

Takže z druhé strany, jsem-li nepodnikající fyzická osoba, mající vozidlo pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče, musí mít tachograf, ledaže se nejedná o historické vozidlo, starší 1.7.1972, nebo lehčí jak 7,00 tuny a starší 1.1.1990, či nejde-li o městský autobus!

Jsem-li nepodnikající fyzická osoba, mající nákladní vozidlo nad 7,5 tuny, musí mít tachograf, ledaže se nejedná o vozidlo starší 1.7.1972!


Ad pravidelné lékařské prohlídky, dopravně psychologické vyšetření, EEG a profesák: Vlastníme-li náklaďák nebo autobus jako nepodnikající fyzická osoba, který používáme pouze pro soukromou potřebu - neobchodní přepravu cestujících, musíme mít pouze platnou lékařskou prohlídku (do 50-ti let každé 2 roky, po padesátce každý rok). Ostatní mít netřeba.



(Příspěvek byl editován uživatelem 706rto.)
Když autokar, tak 706 RTO LUX
706rto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 18:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Stanley: v zájezdových autobusech se místa ke stání nepovolují. Proto také v TP je v kolonce Počet míst S.2-k stání: uvedeno číslo - 0.
Když autokar, tak 706 RTO LUX
řidič_mhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 18:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Stanley:
Protože k tomu neni uzpůsobená a jde pouze o záchytné tyče, když vstáváš, nebo jdeš ke dveřim, tak aby ses měl čeho držet. Dokonce ani oficiální příručka od karosy neobsahuje u typů LC 735 a 736 místa ke stání. Citace z knihy "Autobusy Karosa 730 v provozu a údržbě" str.16 nahoře: "Dálkový (zájezdový) provoz je charakterizován minimálním počtem zastávek a přeprávní vzdáleností několikanásobně větší než v linkové přepravě. Přepravují se VÝHRADNĚ sedící cestující, pro stojící neni vyhrazen žádný podlahový prostor"
HK mi jistě potvrdí že v LC 735 a 736 je zakazáno přepravovat stojící osoby, je to i uvedeno v OTP. Jak bys vzal na stání porušuješ tím zákon a pamatuji si, před 4ma lety, když sem jel z Prahy domu LCčkem, že nás zastavili policajti s Tv Nova na výpadovce a všechny stojící cestující vyprovodila a řidič dostal flastr jako bejk (pakstížnosti na ČSAD BUS Ústí nad Labem). Jeden čas po tom dost šli.
Karosa C 734.00
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 18:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidič MHD: už jsi zašel do irelevantních detailů. Počet osob je dát TP, obecné ohrožení zákonem - nikoliv dopravním prostředkem.

706RTO do toho vnesl jasný pořádek, za čež mu děkuji. podal to jasně a stručně. Leč dovolím si trochu zapochybovat. Se školitelem jsem to i konkrétně probíral a kolečko mi taky bylo vyvráceno, ale dle zdejších poznatků vytvořím modelový příklad a vznesu ho do pléna. Ač se mi to zdá kontraproduktivní, neb většina majitelů histeriků má vozy CAR, příp. LUX po r.v. 72, tudíž o tachografu není pochyb. Leč stejně to vznesu jako dotaz. Třeba existuje nějaká skulina. Jakože naše zákony jsou děravější než ementál.

Dotaz pod čarou, taky se vá zobrazuje první písmeno d v tyrkysovém podbarvení?
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6681
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 18:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.706rto: Dalo by se souhlasit, ale napadá mě jedna věc. Resp. více. Pokud vyjdu ze 111/1994 o silniční dopravě, tak neprovozuji silniční dopravu ve smyslu tohoto zákona. Takže by mě zajímalo podle jakého zákona, by po mně mohl kontrolní orgán vyžadovat kolečka.
Asi bude nejlepší se opravdu obrátit na dopravního právníka. Ale už teď je mi jasné, že na silnici by to policista neuhrál.

P.S. A pokud tedy používáte kolečka při těchto jízdách, podle jakého zákona konáte BP, doby jízdy atd.?
Bovafhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 19:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: Všechny články jsem nečetl, tak nevím, jestli to zde už není. Ale vsadím se, že tohoto krásného Atmose jsi fotil včerta(1.9.2009) v čimelicích na prostranství před obchůdkem vprvavo od silnice č 4 ve směru Praha->Strakonice. Já ho tam oslintával tak kolem 15:00 hod.
Sorry ale nějak nemohu napsat velké č