K-report
 

Archiv do 29. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy » Archiv do 29. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 23:38:29    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:Ano to stávala ale to byla záležitost na hodinu,nicméně to ruský lůžko záloha netemperovala po dobu pobytu na hl.n.,jediná souprava co se na hl.n. temperovala ze zálohy byl v noci R 750,pokud nebyla noční výluka trakčního vedení na hlavním,v tom případě si záloha stáhla na noc tuto soupravu do Holešovic a temperovala ji tam.
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 23:41:10    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský:Tak bezpochyby by se na hlavním nějakej ten stojan uživil,ale situace je taková že tam žádnej není...
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 23:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdyby někdo chtěl dát ty 300 místo JLV opravdu za jídlo, tak zde má jedinečnou šanci. I když mě se to asi nebude týkat, bo už jsem dal skoro čtyřnásobek za vstupné na akci v podpisu....
Arakain: S těma fritama u CaffeParis nevím, na netu mají normálně domácí hranolky nebo tak nějak.
I když ty naše naše, občas i ty Německé, šoupne do kapsy levou zadní jídelňák na spoji Peking - Sian .
Ovšem tam ty vozy jsou stavěné pro turisty, takže něco na způsob OE. V těchto končinách to živí jen turisté... Nebo to tam Thajci a Malajci vyžírají sami? (u toho Peking - Sian opravdu klientelu neznám, i když čínských milionářů teď roste jak hub po dešti, chudí dělnící jsou tam stále...). No a Singapur je Singapur, ale na ten report se těším...
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52477
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 23:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je ale docela chyba. Co se dá dělat, holt se kvůli topení musí honit mašina s fírou. :-(

Temperován býval v minulém GVD taky WLAB Cheb - BB 350 od Avaly po přejezdu z ONJ.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 02:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: No nevim teda kolik lidí bys natáhl, jak jsem to tak četl, na těstovinu na xy způsobů, chybí ti tam normální jídla. Smažáček, řízek, svíčková, gulášek...
Žemlovku za kilo?? No to by si dal asi jen cvok. (Já ji teda nesnášim, jsem možná zaujatej)
250-260 Kč za rizoto, to jsem se nezbláznil a věřim že většina zde diskutujících, za čtvrt litru chci flák masa a ne nějakou zas... rejži.
P.S. Pokud se ti ty "taloši" :-) (nic ve zlém) rozvaří česká těstovina, je to asi proto, že ji neumíš vařit, já si vařim celkem často a v životě jsem nerozvařil těstovinu, vlastně jo, ale protože jsem ji nechal na plotně půl hodiny. Ale to nebylo těstovinou asi... :-)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 10:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pravděpodobně Vám v době dohledné tj do 6 měsíců, poreferuju o Orient Expresu,

Fajn, užijte si to. Ovšem nevím, co to má tahle snobárna pro vyšší střední vrstvy společného s běžnou vlakovou dopravou třeba na rameni Berlin-Praha-Wien nebo kterémkoliv podobném.


chybí ti tam normální jídla. Smažáček, řízek, svíčková, gulášek... 250-260 Kč za rizoto, to jsem se nezbláznil a věřim že většina zde diskutujících, za čtvrt litru chci flák masa a ne nějakou zas... rejži

Asi tak nějak.
Cog.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.193.58
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 15:46:35    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Rejži ať si jedí ve Vietnamu, v Číně apod. Proč ji sem furt někdo chce vozit přes půl zeměkoule a nutit nám ji?
Bauer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 16:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferda20: IC 572 František Křížík má stejné ceny u SD train jako jsou ceny na Ostravu, takže i stejné jídelníčky. Stačí tam zajít a podívat se. Já už jsem vyzkoušel a jsem nadšenej. Konečně na této trase normální jídla a super ceny. Stejně tak je to myslím i na IC Zdeněk Fibich
Bauer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 18:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bistro: Jak tak čtu taky vy by jste měl nejraději zabalené v pytlíku všechno včetně spolucestujíci aby jste náhodou nechytnul nějakou virózu
mirek26
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.223.57
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 18:26:44    Odkaz na tento příspěvek  

jídelní lístek WAGON SLOVAKIA CZ

mirek26
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.223.57
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 18:29:32    Odkaz na tento příspěvek  

Jídelní lístek

Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 19:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mirek26:


Koukám, že nabídka je stejná, jak min. rok. I ceny Jen doufám, že od letošního se to změní tím, že zásoby budou tak velké, co snesou skladovací prostory WRm... Bylo by smutné, kdyby to náhodou zůstalo tak jak min. rok, že by bylo jen jedno jídlo...
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Trpaslík_ludvík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 20:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad jídelníček WSCZ: Takže jak vidno stále 3 jídla na tisíc způsobů. Navíc z vlastní zkušenosti mi porce nepřipadají nějak nadstandardní a čerstvá zelenině v příloze se také nekoná vždy. Neříkám, že by se u WSCZ jedlo špatně, ovšem zase tak diametrální rozdíl oproti vnitronabídce JLV nevidím. Naopak mi tu chybí nějaké jídlo ve stylu omáčka s knedlíkem...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6343
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 21:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mirek26:
Skvělá práce.

Doufám, že si to řádně prolistuje především kolega Kubze.
(Především upozorňuji na tu cenu smaženého řízku s opékanými brambory, která je sice skutečně o něco vyšší než u WS SK, ale na JLV to stále nemá.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 21:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já u nich jed víckrát a jídlo bylo, dobrý a solidní porce. A jsem dost žrout.

Jedinej problém na R bejval v chybějícím/nefunkčním voze.

Jednou jsem tam nějakej guláš viděl napsanej na nějaký tabuli. Pokud to teda nebylo ještě za Urblíků ev. Denkový....
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52529
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 21:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, guláš byl i u WKC. Ale natrefil jsem na něj jen jedenkrát.
Podle mě to byl víceméně ten samej, co mají JLV na letních výkonech.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 03:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to teda čumim, WSCZ už nemaj tolik hrubek v jídelníčku, to se pochlapili. Teďka vážně, nevypadá to špatně, prostě průměrná hospoda. Fajn, já bych si vybral, i když to je maličko na jedno "brdo".
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52550
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 10:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na podmínky jídeláku je to slušný. Jen ještě tu nabídku opravdu mít.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 16:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já u nich jed víckrát a jídlo bylo, dobrý a solidní porce. A jsem dost žrout.

Čili shrnuto - radši tam nechodit, protože typická česká rádobykuchyně, kde dělají 3 jídla (vepřový řízek, kuřecí řízek, omeleta -nic jiného tam nevidím ) na 20 způsobů, z toho 10 nemají protože došly zrovna žampiony z konzervy. A pokud se člověk neuhlídá a sní všechno, tak mu po odchodu bude těžko. Aspoň takový závěr by asi udělal Polreich.
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 16:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polreich ať si kváká co chce. Já se chci najíst a né dráždit žaludek, jak tu před časem kdosi podotkl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zutý Petr.)
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 19:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Kubze zatím nelistoval (nemá čas), jen se na doporučení podíval na řízek a zjistil, že 100g řízku stojí s bramborem u WS CZ 104,- Kč
Dále zjistil, že JLV nenabízí žádné podobné vnitro spoje na Ostravu (počkejme až přijdou bistrovozy), takže jestli vemu v potaz pendolino, tak tam stojí 200g řízek 129 Kč, ale s bramborovým salátem, samozřejmě do plastu. Pro mladší: to samé u WS CZ stojí 179 Kč, u JLV v pendu 129,- u JLV do Budapešti 199,-. Obrázek ať si udělá každý sám.
Tak mě napadá, že přednostní servírování na porcelánu stojí u JLV 70 Kč, a u WS CZ 50 Kč
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 19:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Polreich ať si kváká co chce. Já se chci najíst a né dráždit žaludek, jak tu před časem kdosi podotkl."

Já taky. Do jídeláku jdu zpravidla proto že si chci dát teplý jídlo neb jsem ho venklu nestih. Když budu chtít dráždit žaludek, tak si stoupnu někam ke kuchyni a budu čuchat. A mám to zadarmo
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 21:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vážení, včera jsem navštívil novou společnost é-Express na EC 79 a musím konstatovat, že to má vysokou úroveň a netřeba komentovat, jen všem doporučit. Jen to "naklepávání" řízků neuslyšíte. Absolutně mě dostali se servisem s plátěným ubrouskem.

Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 22:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když budu chtít dráždit žaludek, tak si stoupnu někam ke kuchyni a budu čuchat.

A nebo si dát jenom nápoj a dívat se, jak to ostatní ládují do sebe

Kubze:
Ceny jsou ceny a jak je vidět, to nejde nijak okecat. Proč jsem ale já většinou proti JLV je fakt, že když jsem byl opravdu někdy hladový a dal jsem si tam jídlo, tak krom toho kompletního menu (polévka - dobrá vždy, guláš - více najedl z knedlíků jak masa, nápoj + jednou steak) jsem se nenajedl nikdy pořádně. Já také do toho jídelňáku chodím proto, že nestíhám v daném městě jídlo, tak si ho raději dám v klidu po cestě domů... U WGS neříkám, že jsem se vždy najedl jak král, ale min. jsem byl aspoň na ty 2-3 hodiny zcela zasycen. U JLV abych si objednal další porci toho samého. Navíc se mi stalo, že jsem si i já musel párkrát u nich (WGS) povolit opasek, což se mi nestává ani tak často v restauracích. Ono záleží u nich na obsluze.
A to je to, co dělá pro mě WGS a JLV zcela odlišnými. Ačkoliv WGS má jedno jídlo to samé 5x v bledě modrém, tak každá obsluha to servíruje jinak, má někdy i položky v menu navíc, "vylepšený" vůz svými drobnostmi (aspoň na min. R) a působí to na mě takovou příjemnou a pomalu rodinou atmosférou.
U JLV by se číšník mohl snažit sebelépe zaujmout, dělat stojky, když jede vlak do výhybky, ale vždy dostanu to samé. Ano, vždy stejný standard. Ale jelikož ten standard (koho znám) nevyhovuje snad nikomu, tak to zde všichni kritizují. U JLV prostě musí číšník prodat a donést jídlo a šlus, ámen, tečka.

Porovnám to třeba s učením jazyků. V cizí rodině musíte mluvit, i kdyby jste nechtěli. A naučíte se to sami od sebe a ještě se vám to bude líbit.
Ale na kursu mám 50 min monotónního vysvětlování proloženými ukázkami a cvičeními. To co jsem si zaplatil, to dostanu...
Aspoň tak to vidím já.

Rikin:

A ceny cca? Nabídka...

(Příspěvek byl editován uživatelem páňula.)
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 22:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: ceny lehce mírnější než u DB a nabídka je zde: http://www.oebb.at/pv/de/Rund_ums_Reisen/Im_Zug/Speisewagen/Speis ekarte.pdf
Je to starší, ale odpovídá, mají ceny i v Kč asi 1 €=29 Kč.
Jel jsem jen do Pardubic a zpátky EC 120 Košičan. Při procházení jídelního vozu jsem neodolal a zasedl. Hrabal jsem se v jídelním lístku, že si dám něco malého pro zahřátí a na večeři. Když číšník viděl mé zoufalství nabídl mi Kotlíkový guláš, který právě dovařil.. Udělal tím příjemnou tečku za výletem. Velká miska guláše s vepřovým masem, bramborami a zeleninou. K tomu ošatku chleba a vše bratru za 75 Kč. Prostě milá změna. Jsou to prostě klasici WGS
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6348
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 00:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubze:
Já vím, Praha podle té Vaší logiky přes Ostravu nejezdí.
Jinak viz Páňula.

Zutý Petr:
Souhlasím, to jsem psal já.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 08:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dostal jsem mail z WGS:
\iHezky den,



z nasi materske spolecnosti jsme dostali preposlany Vas email. Dekujeme za zajem a za pozitivni hodnoceni. Webova prezentace je nyni v priprave a jidelni listky Vam posleme po Novem roce, nebot jsme nyni po hektickem stehovani a je pro nas prioritni zabezpecit provoz, tedy servis pro cestujci.



Budeme radi, pokud se s nami podelite zkusenosti a zazitky na jidelnich vozech provozovanych nasi spolecnosti at uz pozitivnich nebo negativnich. Tyto ohlasy jsou pro nasi praci velmi dulezite.}

Jakmile mi pošlou adresu svých stránek, napíšu ji zde, zaroveň jim chci poslat odkaz na tyto stránky. Myslím,že pozitivních i negativních názorů tu najdou dost
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 09:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
jezdí. Zde si ale ceny po dohodě určuje franchisant. A jak je vidět, asi zná klientelu v tomto vlaku (evidentně zaměřen na cizince), protože má řízek za 232,-
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 10:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rikin:
viz Bistro z 19.12. příspěvek 16.
Zachránil vás kotlíkovým gulášem, který Vám nabídl po tom, co jste si nemohl vybrat a čistě náhodou ho zrovna dovařil. Možná jste měl štěstí ale z příspěvku spíše vypadá, že jste dostal něco, co bylo tři dny ve funkční(?) lednici.

Páňula:
první odstavec: Co má obsluha společného s povolováním opasku a pocitem sytosti ? Jestli pocit sytosti nemá něco společného s očima. Je evidentní, že stejná porce vypadá lépe na menším talíři (WS) než na podstatně větším (JLV, DB).
Jak každá obsluha servíruje jinak ? Jestli máte na mysli výsledné jídlo na talíři, tak je jasné, že každý kuchař ho nachystá dle libosti, ale to je naprosto běžná věc u všech společností.
Čím vylepšují vůz ? Jestli máte na mysli mraky reklam na stolku, nebo tamtéž zaprášenou umělou kytičku ...
K standardu JLV: To máte pravdu. Ale není to takhle jen u JLV ale i u DB, E-expres, Elvetina a já nevím kde ještě.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 10:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polreich ať si kváká co chce. Já se chci najíst a né dráždit žaludek, jak tu před časem kdosi podotkl."

Já taky. Do jídeláku jdu zpravidla proto že si chci dát teplý jídlo neb jsem ho venku nestih.


Já se obávám, že reagujete úplně mimoběžně. Copak si člověk může dobrým jídlem dráždit žaludek ?

Ten so spíš zkazí tou rádobyřízkovou nabídkou WS - tam se asi nebude těšit nikdo a lidi tam půjdou spíš z nouze.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 10:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná jste měl štěstí ale z příspěvku spíše vypadá, že jste dostal něco, co bylo tři dny ve funkční(?) lednici.

Páňula:
první odstavec: Co má obsluha společného s povolováním opasku a pocitem sytosti ?


Já to vidím úplně stejně.

Nejsem žádný gurmán, ale prostě holt žeru v kvalitní závodní kuchyni a případně tady i v cizině v normálních trošku kloudných resturacích.
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 14:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubze: nebuďte cimprlich, guláš je stejně lepší za pár dní. Donesl ho okamžitě a že by to sušil na kamnech celou cestu? Byla to spíš jejich soukromá večeře, jelikož v nabídce nebyla. Dlabu 15 let ve všemožných jídelních vozech a ještě mi nikdy nic nebylo.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.129.146.148
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 16:35:21    Odkaz na tento příspěvek  

Po 15 letech v jídelních vozech nebo v závodce už tě nemůže rozhodit ani týden v hicu ležící jídlo. A jestli je někomu po jídle těžko, tak ať to
a) nežere
b) dá si po jídle frťana ferneta

Je pravda, že ten rakouský plátek s rýží by takhle od oka nemusel podráždit zažívání ani tomu, kdo je zhýčkaný zdravou bankovní stravou, nebo kdo má třeba potíže se žlučníkem a trávením tučnějších jídel. Ikdyž, kdoví...
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 19:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K standardu JLV: To máte pravdu. Ale není to takhle jen u JLV ale i u DB, E-expres, Elvetina a já nevím kde ještě
Tak jasně, všechno to jsou společnosti ohřej a dones se svými danými standardy...

Co má obsluha společného s povolováním opasku a pocitem sytosti ? Jestli pocit sytosti nemá něco společného s očima. Je evidentní, že stejná porce vypadá lépe na menším talíři (WS) než na podstatně větším (JLV, DB).
Někdy mi bylo dáno prostě více, než se psalo... Jako ne že bych tam chodil kvůli jednomu bramboru navíc, ale pokud se někdy něco takového podaří a k tomu obsluha, kterou to baví, tak si prostě pískám blahem. U JLV se mi podařilo jednou a bohužel nikdy více. Ten standard tam byl, ale prostě nic navíc... (a neplatí to jen u jídelních vozů).
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Bistro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 21:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: mno ... ono měřit se má poctivě. Říct, že "u JLV se něco dobrého stalo jednou" a dávát to jako univerzální váhu kvality této služby je taky nefér.

Možná by vás zajímalo, že konkrétně u zástupců vedení DB požívá JLV velmi vysokého kreditu, narozdíl od takových maďarů, kteří jsou trpěni skrze vyrovnávky kev. Těm DB je jedno, že si ČD dotují JLV ... hledí jen na úroveň služby a ta je z jejich pohledu dobrá a i cenově výhodná, neb je na stejné trase levnější než DB nebo maďaři. Jenže vy se v těchto vlacích nestravujete, čili vypouštíte ze svého zřetele velkou skupinu spojů, kde tato firma také jezdí a kde jsou třeba jiní spokojení zákazníci a to i ve vnitrostátním měřítku.

Kvalita má mnoho aributů - není to jen cena, je to i prostředí, čistota, ustrojení a úroveň personálu, velikost porcí, smyslové vlastnosti jídel a nápojů, možnost platit kartou a řada dalších věcí. Každý z nás má svá vnitřní měřítka a podle nich se rozhoduje - a že zrovna já upřednostňuji velikost flákoty neznamená, že tak činí všichni. Stejně jako jsou lidé, kteří na korunu nehledí, ale zato požadují kvalitní servis .... a jiní zase takoví nejsou.

Takže měřme férově a nestranně - stejně jako se podaří najít šlendrián na slováků nebo u poláků, jsou i dobré výkony služeb u JLV. I když ... za ty prachy by to měl excelentně dělat každý. A i když uznávám, že jídelní lístek JLV se za poslední 3 roky prakticky nezměnil .... popravdě, Wagon Slovakia na vnitro-Slovensku ho má až na výjimky totožný pár let dozadu též, tady akorát chybí historická kontinuita. Tak ne že si za rok budete stěžovat, že je to se slovákama na prd a že kdo má ten jejich stroganoff a bravčový vyprádžaný rezeň pořád dokola jíst.

Skutečný konkurenční boj je vlaku obtížný, neboť skutečné a férové soupeření by nastalo pouze v případě, kdy by ve vlaku byly jídelní vozy dva, pak by se vidělo. Viz "Střelený Dvořák" pár let nazpět ... kde to vyznělo poměrně jednoznačně.

Z mého pohledu je tady jediná firma, která se snaží poskytovat trendy služby, u které je vidět vývoj, která zavrhla instatní kuchyni a kde se drží krok s moderní gastronomií: DB. Bohužel pro nás je to jen jeden pár vlaků denně a bohužel cenově nad možnostmi běžného českého strávníka.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52643
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 20:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové polepy bývalého "autolůžka" WLAB 214:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1637402
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 26. prosince 2009 - 11:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: mno ... ono měřit se má poctivě. Říct, že "u JLV se něco dobrého stalo jednou" a dávát to jako univerzální váhu kvality této služby je taky nefér.
Tak ona to byla jedna z prvních mých návštěv tehdy a bylo to už hódně roků zpět. Od té doby ta 10x cca, takže rozhodně ne nepoctivě.
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 26. prosince 2009 - 17:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,tak dnes jsem jel vlakem EC 273 J.H.Asi jel s rezervním jídelním vozem WRm podle želpage má byt řazen WRmee ale budiš.Ale interiér vozu...něco tak neuvěřitelně hnusného a odporného jsem jěště neviděl!Té špíny a plísně co v tom vagonu bylo....ten vagon neviděl uklízečku snad od revoluce(1989).A vrchol... ten nastal když nám obsluha přinesla plenivý chéb.Samořjemě servis JLV....Foto vagonu dodám později.Ale při zpáteční cestě(z Brna)jsem si zpravil chuť...jízda vlakem EC 78 G.K mě opravdu nadchla.Čistota že byse mohlo jíst z podlahy bohužel ze svého poněvač nebyl dnes zařazen jídelní vůz...Je úsměvné že hlavně kvůli Hospodě jsem tuto cestu podnikal ale marně.Foto soupravy dodám také později.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 27. prosince 2009 - 22:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo náhodou JL od SD? Asi je využiji, tak ať tam nejdu jenom na pití...
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 01:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navštívil jsem hospodu SD se ženou a dcerou víceméně z nedostatku místa (WRm byl jediný vůz ve vlaku, kam jsme se vešli v Olomouci s kočárkem). Návštěva nás velmi překvapila a vřele jí doporučujeme. Zejména pochvalu od mojí ženy nutno zvýraznit. Po objednání vepřového řízku jsem čekal něco z mikrovlnky, ale k mému údivu se ozval charakteristický zvuk paličky na maso. Smažilo se na čistém, nepřepáleném a ne levném oleji a hlavně - jídlo nebylo téměř vůbec slané a kořeněné a přesto velmi chutné = tj. uvařené z čerstvých surovin a podávané bezprostředně po uvaření. Solí a pepřem se totiž ve všech (i "lepších") hospodách maskuje "stáří" surovin nebo celého pokrmu a host se nutí k nákupu pití. Cenově to taky vycházelo dost dobře, pokud si pamatuju tak řízek, obloha, pivo, kafe a tatranka, vše 2 x ke 350 Kč. Za to máte u JLV jednu porci "lidového smažáku", což je takový smažený margarin v trojobalu. Hospoda byla zcela plná stejně jako vlak, personál to zvládal na výbornou, objednávka někde u Zábřeha, jídlo doneseno už na vjezdu do Třebové. Jediné, co bych si dovolil vytknout - kafe bylo rozpustné. Automat na espresso stojí kolem 20 tisíc, hosté by to jistě ocenili.

Až se vrátíte, dejte vědět, jak to probíhalo.
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.250.138.76
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:54:59    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Barchánek: Jenže u SD i u Wagon Slovakia to je o lidech, sám vím o několika posádkách od jednoho i druhého, kteří opravdu pracují takhle, takže nešidí, nekašlou na to. Pak je ale bohužel ta druhá stránka a to jsem už taky párkrát zažil. U JLV člověk alespoň dostává přibližně totéž, i když taky jsou jídla, kterých bych se u nich nedotknul. S tím lidovým smažákem souhlasím, to je otřesná věc.
Ono je spíš na přetřes, jestli ty jídelní vozy v klasickém pojetí mají smysl. Dnes by spíš lidé ocenili něco alá německý ARkimbz, kde Vám taky ohřejou třeba polévku, nebo prodají zapečený sendvič, ale hlavní sortiment je v pití. Neříkám nasazovat to na Košičan, ale na rychlících Luhačovic, Budějovic, Chebu to smysl má. Ty nové barové vozy jsou krok dobrým směrem. Btw: Švýcar umí tenhle servis i bez lidské obsluhy :-)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5317
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

řízek, obloha, pivo, kafe a tatranka, vše 2 x ke 350 Kč. Za to máte u JLV jednu porci "lidového smažáku", což je takový smažený margarin v trojobalu.

U JLV 1 porce toho smaženého margarinu stojí 129Kč. Kdepak je těch zbytek do 350?
WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 12:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není někde cenník za lůžka ve vozech JLV? Na jejich stránkách jsem ho nenašel.Konkrétně by mě zajímala cena za 2 lůžka z Usti n.L do B.Bystrice na vlaku 441.Díky moc
Borovníčka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 12:52:02    Odkaz na tento příspěvek  

Prcekzlipy: Ceny lůžek a lehátek majdeš na webu ČD. Konkrétně na Slovensko je to 12Euro(3místné kupé, 2.tř.), 18Euro(2místné, 2.tř.) a 42Euro(1místné, 1.tř.). K tomu samozřejmě musíš připočítat cenu jízdenky Ústí-Bystrica.což by mělo být bez In-karty 44Euro, s kartou 34Euro, (oboje ve 2 třídě), popř. 55Euro anebo 51Euro(1.třída), takže cenu pro dva si jistě už vypočítáš sám.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3559
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 13:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže u SD i u Wagon Slovakia to je o lidech, sám vím o několika posádkách od jednoho i druhého, kteří opravdu pracují takhle, takže nešidí, nekašlou na to. Pak je ale bohužel ta druhá stránka a to jsem už taky párkrát zažil. U JLV člověk alespoň dostává přibližně totéž

Čili shrnuto - do JLV klidně ano, protože je tam jistota, byť dražší, zatímco cokoliv jiného je loterie, takže si radsi na nádraží koupím odzkoušenou bagetu.

Přesně logika, se kterou lidi chodí do McDonaldů a spol. a dávají vale všelijakým rádobyrestauracím.

PS: Poněkud mi uniká to nadšení nad slyšitelným klepáním řízku. Jednak naklepávat lze i podrážku od bot a pak ten zvuk slyší i ti, co si žádný řízek neobjednali.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 15:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jednak naklepávat lze i podrážku od bot a pak ten zvuk slyší i ti, co si žádný řízek neobjednali."

No není to až tak špatnej marketingovej tah - kdo neměl hlad tak ho dostane a obědná si další řízeček k objedu

K Mektavýmu se chodí:
a) na hajzl
b) s dětma páč tam nemaj nahulíno jako v putyce
c) ze zoufalství když je jinde zavřeno
d) protože to je IN
Součtem těchto čtyř důvodů se dosáhne poměrně solidní návštěvnost
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 15:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: zejména v Praze a na dálnicích je WC zpoplatněno :-(
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Chodím tam vždy s krajním odporem a z důvodu "C".
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

b) s dětma páč tam nemaj nahulíno jako v putyce

Já a mí známí občas a děckama do Mc a spol občas (to zdůraznuji) chodíme a nekouření je sice důležitý, ale podružný důvod. Do putyky (=1/2 tuzemských stravovacích zařízení) bych je vůbec nevzal a v restauraci bysme strávili min 2x tolik času (který třeba zrovna nemáme) a půlka jídla by zůstala nesněděna. Navíc to co mají v Mc a spol je dopředu jasné.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3561
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodím tam vždy s krajním odporem a z důvodu "C".

Jojo, třeba na Václavském náměstí a okolí , že.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam zrovna ne, tam se i v půlnoci dá ta klobása koupit. Třeba na Florenci už je to horší.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Bistro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do fast-foodů, zejména těch globalizovaných značek, se chodí proto, že jak v Praze, tak v Mostě nebo v Římě platí, že:
= vím, kolik času tam cca strávím a +/- se na to můžu spolehnout
= vím ,kolik mě to bude stát
= mám bezmeznou důvěru v to, co budu jíst ... tou důvěrou nemyslím, že jásám nadšením z předložené krmě, ale že vím, co dostanu
= vím, že se tam nekouří
= vím, že se tam ke mně chovají jako k zákazníkovi, který je vítán

Plus k tomu můžeme přidat rozvolněné mravy mladší generace, která se nemusí způsobně chovat u stolu, nemusí jíst příborem, nemusé řešit různé rituály, známé z restaurací. A nebojme se říci, že řada lidí se identifikuje se značkou,podobně jako někdo nosí výhradně Adidasky. Plus takové ty nedělní obědy, kdy matky si poklábosí u kafe, zatímco haranti si hrajou s míčema nebo na prolejzačkách.

A nyní to převeďme do vlaků a do pocitu člověka, který není návštěvníkem tohoto diskusního fóra a nezajímá se o železnici - pouze jede vlakem a chce se jít najíst a napít. A modelově ho pošleme z Prahy do Brna a pojede šetkrát a pokaždé jiným vlakem .. co ho čeká ? Čeká ho až 6 různých společností .. skoro stejně typů vozů .. naprosto jiné nabídky .. naprosto jiné úrovně jídel... naprosto kontrastní ceny ... a v některých případech se tam ani nedomluví česky, natož aby tam ty ceny byly uvedeny v Kč. Někdy mu bude zima z klimatizace a jindy se bude pařit ve sluncem vyhřátém vagónu. Někdy bude moci platit kartou a jindy nikoliv. Pro toho cestujícího ale jde o stejný produkt - vlak EC/IC mezi Prahou a Brnem, ve kterém dostává neustále jiné služby. Dotyčný nabude jistě takové důvěry ve službu občerstvení ve vlaku, že posedmé si vyšetří čas a koupí se před jízdou něco globalizovaného od Crocodille, o čem ví, kolik ho to bude stát a jak to chutná. Protože i když to jídlo bude spíš mizerné, přesto bude vědět, do čeho jde.

Zjednodušovat to tím, že do McDonalda se chodí proto, že se tam dá jít na záchod, je přinejmenším nefér. V Praze je koneckonců již zpoplatňováno i to WC, pro nezákazníky restaurace.

Fascinace naklepáváním masa mi přijde též úsměvná ... a když už chceme mluvit o té kvalitě, pak se znova vrátím k polévkám: všichni, kdož oceňujete vaření z čerstvých surovin a ne ohřívání, jste spokojeni s tím, že lemtáte instatní rychlosměsi typu "do hrnečku"? Dělá to Denková, dělá to Wagon Slovakia, dělá to Diacell (maďaři), dělají to poláci. Pravda, docílí se tím velmi trvalé kvality, ta je však v tomto případě pochybná.

Já si troufnu zopakovat, že s dobrými službami se lze setkat i u JLV a se špatnými i u Denkový nebo u toho Wagonu Slovakia. Je to především v lidech, jak již někdo napsal přede mnou. Jásat z toho, že mi jedna parta udělala výbornej oběd je pochopitelné a také bych byl potěšen, ale síla firmy se projevuje v tom, jak umí nastavenou úroveň držet, abych se tam těšil i příště. Když to bude stylem "každej pes, jiná ves", tak to jen podporuje naše spory, kdy jeden straní tomu a jiný zase onomu podle toho, na koho zrovna natrefil (nebo komu nadržuje).

Nečekám žádné souhlasné komentáře, protože většina, zdá se, vyznává tu flákotu a její naklepávání (mimochodem, poznat, na jak drahém oleji se jídlo smažilo, to je fakt síla). Nicméně mi to někdy přijde jak za socíků, když za všechno mohl ten Reagan a všechno ze SSSR byl supr. Proto dovolte tvrzení: ne vše od JLV je špatné.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad volej - nejlepší byl ten vyjetej co na něm kdysi v Praze smažili buřty - voškliváky, na kterejch ulpívaly černé spečky. Bylo to krajně nezdravý ale dobrý - analogie starejch sedadel kontra těch novejch ergonomickejch leč nepohodlnejch čistě náhodná

Ad hajzly - sic se platí ale aspoň to není hnojiště v podobě šlehárny fetek nebo houmlesbrlohů jak je mnohde v metru zvykem....
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A modelově ho pošleme z Prahy do Brna a pojede šetkrát a pokaždé jiným vlakem .. co ho čeká ? Čeká ho až 6 různých společností .. skoro stejně typů vozů .. naprosto jiné nabídky .. naprosto jiné úrovně jídel... naprosto kontrastní ceny ... a v některých případech se tam ani nedomluví česky, natož aby tam ty ceny byly uvedeny v Kč. Někdy mu bude zima z klimatizace a jindy se bude pařit ve sluncem vyhřátém vagónu. Někdy bude moci platit kartou a jindy nikoliv. Pro toho cestujícího ale jde o stejný produkt - vlak EC/IC mezi Prahou a Brnem, ve kterém dostává neustále jiné služby.

A udělá si závěr, že služby ve vlacích je nevyzpytatelná loterie. Na rozdíl od jiné země, kde se stejnou úroveň služeb může spolehnout celodenně mezi Mnichovem a Frankfurtem stejně jako mezi Berlínem a Hannoverem.

...Dotyčný nabude jistě takové důvěry ve službu občerstvení ve vlaku, že posedmé si vyšetří čas a koupí se před jízdou něco globalizovaného od Crocodille, o čem ví, kolik ho to bude stát a jak to chutná. Protože i když to jídlo bude spíš mizerné, přesto bude vědět, do čeho jde.

Přesně. A dodávám, je tragédie, když nějaké resturaci úspěšně konkurují masově produkované bagety. Pro ty co jim to ještě nedošlo - tragédie pro tu restauraci a myslím, že to dostatečně vypovídí o kvalitě zde poskytovaných služeb.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3563
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co na něm kdysi v Praze smažili buřty - voškliváky, na kterejch ulpívaly černé spečky. Bylo to krajně nezdravý ale dobrý

Né, to byl humus i tehdy, akorát lidi neměli možnost přímého srovnání s něčím lepším.

Kdyby je byl tehdy někdo pustil do západního Německa a na prvním stánku by si dali nějaký *wurst, tak by příště k takovýmhle sračkám ani nečuchli.
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.106.10
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:57:06    Odkaz na tento příspěvek  

Bistro: Správně shrnuto. V okamžiku, kdy vlakem jezdím pracovně a víceméně z donucení, budou pro mě různé nabídky jídelních vozů (rozuměje různorodá kvalita) značným problém a bude stačit jeden průser (a že to není problém víme všichni) a už mě tam nikdo nedostane. Do McD chodím taky, protože to je a. rychlé b. vím co sním c. všude to je stejné d. za konstantní cenu, z čehož neplyne, že nedokážu ocenit dobré jídlo. Zatím asi nejlepší kulinářský zážitek z vlaku mám ze švýcarského jv se servisem firmy Elvetino (vyzkoušeno více než 10x mezi Mnichovem a Zurichem), v závěsu byl maďar (ale to je hodně dávno, asi 4 roky), pak eExpress a DB. JLV je evropský průměr. SD a WGS supr, ale jen když se zadaří, WARS docela ujde(až na ty plastový příbory a taliře). Katastrofa byl servis Cisalpina a maďar před půl rokem (už jako franchisa)
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 21:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radku, nevím jestli doma vaříš, ale pokud ano, pak rozdíl mezi čerstvým a ohřívaným jídlem poznáš ihned. Svým příspěvkem jsem chtěl říct, že jsem si i ve 21. století dal ve vlaku oběd, který byl nepančovaný, chutný a hlavně čerstvý. Zvuk naklepávaného masa pár minut po objednávce svědčí o tom, že řízek nebyl obalen, osmažen, zmražen, skladován 1/2 roku, rozmražen a ohřát v MVtroubě a následně dochucen směsí sůl+pepř 2:1. Znovu zdůrazňuju, že chutnalo i mojí ženě a to je co říct.
Pokud by kuchař "předstíral" naklepávání řízku bušením do tenisky od Bati a následně nám naservírovali mikrovlnkový zázrak, tak se tady nerozplývám.
Ve zbytku věcí s Tebou souhlasím.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6363
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
A dodávám, je tragédie, když nějaké resturaci úspěšně konkurují masově produkované bagety. Pro ty co jim to ještě nedošlo - tragédie pro tu restauraci a myslím, že to dostatečně vypovídí o kvalitě zde poskytovaných služeb.
Ano, s tímto se dá souhlasit.

Jinak moc nepochopím, jak někoho může uspokojit jakákoliv bageta, což je akorát houska se zelím a jakýmsi dresingem nezjistitelné kvality na 100 způsobů nebo McD, popř. KFC s téměř výhradně smaženým sortimentem.
Osobně bych upravil povzdechnutí RadkaŠ na: když nějaké resturaci úspěšně konkuruje doma připravená svačina.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 07:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svým příspěvkem jsem chtěl říct, že jsem si i ve 21. století dal ve vlaku oběd, který byl nepančovaný, chutný a hlavně čerstvý

Blahopřeji, ale bylo to v jednom konkrétním vlaku jednoho konkrétného dne. Ty prostě nemůžeš obecně doporučit vlaky Olomouc-Praha a v tom je ten základní problém. Mimo jídelních šotoušů nikdo neví, co to je WS, natož na jakým vlaku jedou.

Zvuk naklepávaného masa pár minut po objednávce svědčí o tom,

že kuchař s čísníkem nebyli schopni udělat takovou základní věc - ehm totiž zavřít dveře do kuchyně.

Osobně bych upravil povzdechnutí RadkaŠ na: když nějaké resturaci úspěšně konkuruje doma připravená svačina.

Člověk který kráčí na taktový vlak na nádraží a má 5 volných minut a ví že bude mít hlad se bude rozhodovat mezi nouzovým řešením zvaným bageta za 50,- (kde Crocodile v Relayi je fšude stejná, což je jistota)a nebo že se za 250,- stane pokusným králíkem. Pokud tedy vůbec nějaký jídlo dostane, protože jídelní vůz zrova nenazbrojil, nepřišel kuchař do práce, atd. A nebo že vůz je řazen až od 1. změny GVD, protože ho nestihli v Žilině prerobiť. Těžko si někdo bude ve tři odpoledne balit svačinu, když jde z práce, z jednání, ze školy....
houmeles
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 19:06:12    Odkaz na tento příspěvek  

. Těžko si někdo bude ve tři odpoledne balit svačinu, když jde z práce, z jednání, ze školy....
Tak ať potom nikam nejezdí a sedí doma na pr*deli, když se bojí, že po cestě zemře hladem... . Ono v podmínkách našeho "velkého" státu je strašný problém vydržet pár hodin bez jídla, pití a zvláště i notbúku, že, pánové....