K-report
 

Archiv do 7. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 7. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 14:02:19    Odkaz na tento příspěvek  

No přes Vysočinu to spíš bude na přelomu tisíciletí optika. A naopak se tam to zesilovací (obcházecí?) vedení spíše mezi lety 1986-1994 (KH - HB) sundavalo. Aspoň si to tak nějak z mládí vybavuji. První fáze byla jeho odpojení a přemostění izolátorů, vím, že jsem to tehdy sledoval s údivem, proč je každý izolátor (samozřejmě jen na zesilovačce, ne na vlastním TV)přepojený lanem...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6508
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 14:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
čeče to Ti nepovím, stačí když sleduju dráty před sebou, ani nevím zda nad tunelama jsou, nikdy jsem si toho nevšímal...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 14:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty svislé cedule platící pro pinďolína bývají spravidla o jeden sloup dříve než jsou hranté rychlostníky vodorovné, nebo až po nich?ted nevím jistě, ale ne na totožném sloupu zkrátka..

Ono jsem tuším kdesi četl o pravidlu max. 2 rychlostníky na sloupu. Takže klasika, Vvyj a NS se musí už dát jinam. Jinak třeba v Plané je Vvyj=Vmax, takže NS je na sloupu stejném:


edit:Tak ještě z Vysočiny na téma zesilovacího vedení. Vidím jen optiku:


(Příspěvek byl editován uživatelem koudy.)

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6511
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 14:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:
vyjímka potvrzující pravidlo...:-)
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 15:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O.K. Tak na Vysočině to není zesilovací vedení, ale optika. Z vlaku to nepoznám a vždycky jsem si myslel, že optika se cpe do země.
Sorry za mystifikaci.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 16:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: vylepšená skluzoffka Njn to je to testování na okruhu nebo kolem vody. Pak to zajede do kopců a to je divení...
Krysa (ať to má taky vyleštěný kola od princmetálů) se čtyřma se tam snad nerozjede Nějak nerozumím řeči vašeho kmene. 350 (krysa)pokud je mi známo se tu nevyskytovala nikdá. Že by Eso zrovna v listovlhkoplískanici trhalo zázraky taky zrovna nee. (písek nic nepřekoná). A to zas přichází doba nekovových špalků. To jsem zvědav, až to dají na lok, kdo si první kvůli nim rozbije hubu.
Dotaz do pléna: Je skutečně pravda, že existuje soutěž, kdo ohledně mirelu míňkrát zastaví? Údajně je zatím rekord 12x.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3608
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 16:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je skutečně pravda, že existuje soutěž, kdo ohledně mirelu míňkrát zastaví? Údajně je zatím rekord 12x

Ani bych se nedivil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Radekc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 21:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za info, myslel jsem dva vodorovny nad sebou.
ABC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.86.200
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 21:49:41    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, kde byla natočena scéna na tom vyřazeném přejezdu ve Strážci duší se zapnutým AŽDéčkem?
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 03. června 2009 - 09:00:07    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš-ct: přes tunely to není zesilovací vedení, ale obcházecí, aby se tunel dal vypnout a šťáva šla dál.
OldC: Nevím, kterou verzi MIRELu máte na mysli, ale já bych to tak dramaticky neviděl. V čem je potíž? A možná mi uniklo - na jakém úseku, a s čím se ta "soutěž" má vést?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 09:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VIA: Vůbec netuším, jen zaslechnuto. Tak jsem se poptal. Nejezdím s tím. Ale koukám, že připouštíte že to je i možné. No nazdar, to bude zas výdobytek.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 09:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nazdar, to bude zas výdobytek.
Určitě už ledacos znáte, takže budete vědět, že "žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří". ;-)
A ze všeho nejhorší jsou skřítci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...
http://www.nahouby.estranky.cz
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 10:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: MIRELu se občas podařilo "bouchnout" bezdůvodně (měl jiný názor na křivku snižování rychlosti než obsluha) a tak zablokovat celou stanici při jízdě křížem. To byla častá kratochvíle tohoto VZ.
Ale už se rozšířil návod na postup, který to MIRELu "rozmluví". A teď už o podobných akcích neslýchávám. Co nevidět by měly hungarizované 742-ky odejít a my se vrátíme ke starším VZ.
Teď ještě aby bylo co vozit.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 03. června 2009 - 10:47:10    Odkaz na tento příspěvek  

OC. Nevím, mně to nevadí, spíš jde o zvyk, jedinou připomínku, kterou k tomu mám by, pro mne byla možnost poštelování hlasitosti "houkačky-pípačky" směrem nahoru, "abych tě lépe slyšela "

Ba naopak je příjemné upozornění, že se rozsvítilo návěstidlo (pokud odjezd kóduje), takže na něj člověk nemusí pořád vejrat.
Možná třeba p. Sokr by nám mohl říci, jaký pocit z MIRELu mají jejich ovečky. (Zdravím "Matku")
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 12:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: o tom, jestli si mašina hrábne, rozhoduje její tažná síla mnohem víc než to, jestli je to do kopce. To už to víc ovlivňují oblouky (bo při pomalé jízdě obloukem se opřou kola o vnitřní kolejnici a jejich kuželovitost funguje obráceně, než má). No a protože v kopcích bývá i víc oblouků, vzniká oblíbený omyl, že se v kopci hůř rozjíždí, než na rovině.
Vzhledem k tomu, že je po mašině (a tím spíš po panťáku) požadováno, aby se rozjížděl co nejsvižněji a nakládám mu po rovině stejně jako v kopci, tak je celkem fuk, kde tu skluzovku zkouším (stejně si musím koleje kropit). Spíš se tam projevilo to, že o zkouškách byla ještě nová kola, zatímco za provozu se při brzdění kotouči sjedou do hladka (čistící špalík to se svým přítlakem 0,0nic moc nevytrhne) a chovají se podobně, jako kola vyleštěna princmetálem (na rozdíl od těch zdrsňovaných litinou). A pak taky samozřejmě technické možnosti vyplývající z doby zpoždění přenosu rychlosti mezi podvozky přes vozový počítač, což je to, co se teď řeší.

P.S. Krysa se u nás říká 150/151, je možné, že na jihu to máte jinak.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2666
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 13:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě pánové, stejně jako jsme mlátili hubou na el. rychloměr, tak teď už je to opačně. Kéž by byly už všude.
Je to o zvyku. Jen kdyby to nebylo stylem, že než se něco namontuje všude, tak se zas přijde s inovací a nebo úplně s jinou věcí. A pak člověk bádá a shání informace kde se dá...
Hajnej : Tak teď už vám nerozumím vůbec.
o tom, jestli si mašina hrábne, rozhoduje její tažná síla mnohem víc než to No spíš rozhodují adhesní podmínky. Tažnou sílu mohu volit, vlhkolupení ne.
vzniká oblíbený omyl, že se v kopci hůř rozjíždí, než na rovině Ale jděte...Vždy hůře se rozjíždí do kopce, potřeba větší síly ne? A pokud nejsou adhesní podmínky...na rovině se to nějako dá roztáhnout do kopce nikoliv.
(stejně si musím koleje kropit Ešus má písek?
No a s tím lěštěním kol máte naprostou pravdu. Tohle někdo moc nedomyslel. Ta zdržolitina na tohle byla k nezaplacení. A to začínají pokukovat po nekovovýchh špalcích. No do háje, to je nevyléčily RUBOSY?
P.S. KRYSA je, byla a bude vždy 350.Tvar a původní nátěr byl krysí (šedivý) a to zelonožluté je a byl vždy BANÁN. Že se pak to různě pokroutilo nemá souvislost s jihem, ale s věkem a různými rádoby odborníky (Mě to slovo "šotouš" nějak nejde z huby)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2458
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 15:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: No ano, samozřejmě, že za daných adhezních podmínek. Ale to hrábnutí je způsobeno tou tažnou silou, nikoliv stoupáním. Mašina stojící zabrzděná ve stoupání kupříkladu zpravidla nehrabe...
Jinak se zdá, že jste nepochopil myšlenku - s vlakem a obzvláště s panťákem se přece rozjíždím pořád stejnou silou, akorát že do toho kopce vyjde logicky menší zrychlení. Samozřejmě je-li adheze málo, tak to na rovině "nějak dopadne", kdežto do kupce už ne, ale o to mi nešlo. Představa, že se skluzovka ladí tak, že se na okruhu rozjedu malým tahem a prohlásím ji za OK, je poněkud mimo mísu. Prostě se mašině naloží "plnej" a ukaž co umíš. Pak se posuzuje to, jak to dopadlo, mj. i střední zrychlení, čili to, jestli s tím vyjedu do kopce, dokážu poznat i na tom vodorovném okruhu.

Ešusy od čísla nevímkolik písečníky mají. Kropení souviselo se zkouškami a umělým zhoršením adheze - přece nebudeme čekat, až začne pršet, že...

150/151 byla obojí - konkrétně u přezdívek je nějaké trvání na tom, že něco bylo vždy nějak, dost ošidné.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 16:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : Zcela evidentně nepochopil, ale stačí trknout (no mě spíš kopnout). Již jsem v obraze.
A i lupeníčko jste na na šíny kladli, když už jste vlhčili.
Njn, veškerá technika a jánevímcovšechno nakonec skončí u blbého písku.
P.S mi tam vypadlo "pro mě". Ale trvám na tom, že tyto přezdívky započaly takto.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3610
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 16:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale už se rozšířil návod na postup, který to MIRELu "rozmluví"

Myslíš přepnutí do manuálu?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 20:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: lupeníčko jsme jednou taky kladli (vzpomínám si speciálně na kopřivu podle jednoho přítomného stejnojmenného ing. ), jinak se ale používá vodný roztok dodecylbenzensulfonátu sodného, což je látka ze skupiny lidově zvané mydlinky...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 20:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : Jejej.. u toho bych chtěl být. Parta kravaťáků s titulem klade lupení před lokomotivu. Fotečka by nebyla? Těžko... kaši z listí s raní rosou nenasimuluješ, to jen máti příroda umí
470_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 22:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, vůz 50 54 21-29 233 má sedadla ze zeleného krakena? Předem děkuji za odpověď.

Kraken forever!!! http://encyklopedie-lokomotiv.webovastranka.cz/ http://pulty-lokomotiv.webovastranka.cz/
Fanda76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 22:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry, Hajnej: Tak si taky trošku rejpnu.

Měl bych tudíž jenom malou poznámečku (nikoliv švestičky) k těm přezdívkám, protože už taky něco pamatuju a neznám to jen z vyprávění.
Jak už bylo hore řečeno 350 byla Krysa, 150/151 se říkalo Potkan a "střeďáci" to měli za Dvojku. Občas ze začátku bylo slyšet i Krysa než se to trochu ustálilo na tom Potkanu, aby to bylo rozlišený. Gorila, Banán apod. jsou výstřelky novodobějšího data (za "mých" dob neznámé), i když z dnešního pohledu už je to taky pěkně starý.

P.S.: Nechci vyvolávat mač, protože si myslím, že "válka" o přezdívkách na nějakém vláknu už kdysi proběhla (možná že i na tomhle, nechce se mi to hledat). Asi se budeme muset smířit s tím, že to bylo např. "krajové" s různými začátky a "konci" a dnes už to těžko někdo rozsoudí.
cmugr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.110
Odesláno Středa, 03. června 2009 - 22:15:08    Odkaz na tento příspěvek  

ad hajnej: asi bohapustej mazlák, vojáci základní vojenské služby vědí.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 03. června 2009 - 22:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepší je, jako za války, natřít koleje špekem. A je vymalováno.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
cmugr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.110
Odesláno Středa, 03. června 2009 - 22:55:47    Odkaz na tento příspěvek  

špek mám radši na prkýnku, s hořčičí, s křenenem a ...(a když je nutno i s chlebem, ale nemusí být)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 23:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@470_001: Nemělo to být spíš 323? To by odpovídalo, krakení měly dostat 313, 213 a 278 starého číslování, v pořadí 22.-24.
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Yarda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 07:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k přezdívkám: nevím, jak to bylo rozšířené, ale řada ES499.0/350 byla kdysi označovaná jako ESO, a to ještě před tím, než se tohle jméno vžilo pro ES499.1/363. Souviselo to s řadovým označením ES, které bylo na ES499.0/350 použito poprvé. Může to někdo potvrdit?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2674
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 08:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanda76: To není rýpání, to je konstatování faktu. Máte pravdu. Nebyl jsem si jist, čemu a zda ti Masňáci řikali "Dvojka". Že je ten "Banán" až novodobější o tom není sporu. Jen mi to připadá nejvýstižnější a tak to používám.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 08:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Banán" nejspíš vzniklo podle nátěru, vypadajícího jako napůl oloupaný banán se zelenou slupkou. Ovšem tento nátěr mají i jiné stejnosměrky, tudíž to pro tuto řadu za moc výstižné nepovažuji. A navíc dneska už několik banánů jezdí v úplně jiných nátěrech. Nicméně toto pojmenování také v naší rodině používáme :-) Každopádně přezdívky nejsou spolehlivým označením řady. A třeba když se bavím s otcem, tak zase musím vzpomínat na Kryšpínovo označení (což mi dělá problémy), protože on už nové číslování na dráze jako zaměstnanec nezažil.
470_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 09:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: no jo, teď jsem se právě kouknul a máte pravdu, je to 323 omlouvám se, já myslel že ty čísla 313, 213 a 278 jsou už nová označení. Děkuju
Kraken forever!!! http://encyklopedie-lokomotiv.webovastranka.cz/ http://pulty-lokomotiv.webovastranka.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 13:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cmugr: mazlák zřejmě ne, mazlák by měl být stearan draselný (zatímco běžné mýdlo je stearan sodný).
Tohleto kropicí oné je tekuté a snadno se ředí, což se o mazláku říct zrovna nedalo...

Jinak to, co si mažeš na chleba, je taky stearan, ale pro změnu glycerolu (a hned trojitej ).
Petr Kvapil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.187.53
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 15:19:17    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
měl bych dotaz na kolejové odborníky. V jednom anglickém textu týkajícím se kolejového vozidla }Regio-Shuttle RS1 s dieselovým pohonem je toto sousloví:
"4 Regio-Shuttle RS1 able for the 58/1000 ramp"
čili přeloženo nejspíš takto:
"4 soupravy Regio-Shuttle RS1 uzpůsobené pro..." Nerozumím tomu výrazu "58/1000 ramp". Věděl by někdo z vás, o co jde? Za případnou odpověď předem děkuji.
R 200
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.231.137.123
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 15:22:43    Odkaz na tento příspěvek  

PK: Asi pro sklon 58 promile, není-liž pravda?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 15:25:02    Odkaz na tento příspěvek  

Asi že může jezdit na trati o stoupání/spádu 58 promile.
Petr Kvapil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.187.53
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 15:55:42    Odkaz na tento příspěvek  

To bude nejspíš ono. Děkuji za pomoc.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.182.9
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 16:34:12    Odkaz na tento příspěvek  

Nevěděl by někdy, kdy se z DKV Plzeň, Provozní středisko Karlovy Vary stalo DKV Plzeň, Provozní Jednotka Cheb, Provozní pracoviště Karlovy Vary. Touto změnou vlastně zaniklo "depo" Karlovy Vary a ztratilo svoji samostatnost pod Plzní a spadlo pod DKV Plzeň PJ Cheb. Od pádů na PP do K Varů papírově nepatří žádné vozidlo a vše patří pod Cheb, má to snad i souvislost se sloučením oběhů mezi Chebem a KV ?. 532.
cmugr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.110
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 21:40:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej:děkuji za upřesnění, hned jsem klidnější že vím, co pojídám.Hlavně že tam není E3...,to bych opravdu nepozřel.Jinak jsem viděl na malém okr. mazlák ("eště je mám schovaný (rukavice)"), nedávno si Vosloh vozil kanystry na čelníku s mydlinkama. Každému dle jeho gusta.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 22:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

532: K rozdělení došlo 1.12.2007 v souvislosti se vznikem Carga. To překopali všechno. Např. administrativně ukončila svou činnost DKV Ústí nad Labem, Ostrava a Č. Budějovice.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 08:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cmugr: jo, pravda, na tzv. zkoušku přejezdu (míněna simulace zabláceného přejezdu např. při řepné kampani) se používá opravdu mazlák. Já měl ale na mysli ty mydlinky, kde se mazlák nepoužívá.
Při homologačních zkouškách protismyku se používá obojí, neb se musí udělat jak kropené zkoušky, tak i přejezd.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.6.23
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 09:29:07    Odkaz na tento příspěvek  

Zablácený přejezd se zkoušel, ale zapískované koleje písečkem křemičitým jemným nalepeným se nezkoušely. Škoda...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 10:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: to bude asi tím, že brzdaři neměli důvod očekávat adhezní problémy a nějaká šuntová citlivost je netankuje (podobně jako na druhé straně netankují zabezpečováky brzdařské věci)...
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 11:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám otázku na sobotní amicus z prahy: jak bývá obsazen vůz bmee (pokud vůbec jezdí) a jak je v něm bezpečno? díky za odpovědi
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.182.9
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 19:12:38    Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ : Dík, měl jsem takové tušení, že by to mohlo být k tomuto termínu. 532.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 22:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je potřeba mít i pro úsek Gr.-PPS zajištěnou licenci v daném státě?
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 23:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 10:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Ano, ale zpravidla se jezdí na licenci dopravce toho sousedního státu (tj. když jede český dopravce do Bad Schandau, od hraničního kamene jede na licenci německého dopravce).
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 16:38:32    Odkaz na tento příspěvek  

A nyní povinný test pro účastníky, podílející se na provozování K-r dopravy. Maximální délka testu 1 minuta. Kdo nezodpoví správně, bude mu pozastavena kvalifikace až do doby vykonání opravného testu, do té doby bude zbaven práva k výkonu udílení rozumů na K-r.
Test: Co to je?
a) Schönovy saně
b) Seemanova zarážka
c) Sedlářovy sáňky

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3615
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 17:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

á je správně....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 17:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co to, prosím pěkně, umí?
HTTP://STILLWINDOWS.COM
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 17:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pěkně(schön)sáňkovat ty we
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 18:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenech se zmást, sloužilo to k obracení lokomotiv. aby se jezdilo komínem napřed. Tam kde nebyla točna. Jen se musela dobře tefit rychlost, aby čouda to salto udělala... S rozvojem lokomotiv s tendrem se od toho upustilo...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 19:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcery:

Woe.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 20:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Seemannova zarážka je tedy to, co se vyklápělo zpomezi šín (kupříkladu Čelákovice St.1) ...?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 20:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Seemanova zarážka je jedna velká čuba na jednu kolejnici a plnila se phískem
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 22:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahááá, takže to v Čelákovicích byla mutace Schönových saní...?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.19.96
Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 23:03:14    Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl to prototyp informačního bodu AVV z dob parních lokomotiv?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 11:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Myslíte Paspa-Suchánek...? Ten se zkoušel na budějovické trati...
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 11:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo zkušenost,jak plný bývá v pondělí EN476 Metropol z Břeclavi do Prahy,myslím vozy k sezení?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8783
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 12:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

532- vary nikdy samostatný nebyly. dřív to bylo PLD patřící pod cheb. když se udělali DKV, spadnul i cheb pod pl.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/