K-report
 

Archiv do 13. února 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 13. února 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
K_n_d
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 08. února 2009 - 20:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

další křížení je v žst. J.Hradec u podvalníkové rampy na normálním rozchodu
Raty
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.101
Odesláno Neděle, 08. února 2009 - 21:41:49    Odkaz na tento příspěvek  

V Královém Dvoře mezi zastávkou a cementárnou je křížení dvojkolejky s vlečkou KDT. úhel cca 45°.
90° bylo na Kladně v depu, ale je už zrušené. Foto je v knize 150 let parostrojní železnice na Kladně.
2m62u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 08. února 2009 - 21:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad T4784086:
Dovolil bych si trochu poupřesnit stav úrovňových křížení v Ostravě.
Co se týče křížení vlak x tramvaj, tak jich existuje celkem 7 (pokud počítáme počet kolejí). Z toho 6 se nachází ve Vítkovicích a to jedno dvoukolejné na ul.Ruské a dále 4 křížení na ul.1.Máje (v rámci 3 přejezdů). Poslední křížení leží na vlečce do BASTRA nedaleko Hranečníku ve Slezské Ostravě. Vlečka je již však využívána minimálně.
Křížení vlak x vlak, které je veřejně dostupné, existuje již jen jedno a to opět na vlečce VŽ v obvodu Horního nádraží nedaleko zast. MHD Nová ocelárna. Nedaleko odtud, již však za "plotem", je pak několik křížení jak normálních, tak úzkých kolejí.
Doufám, že jsem na nic nezapoměl, je totiž možné, že existuje i nějaké další "neveřejné" křížení jak na vlečce Vítkovic, tak bývalé Nové Huti.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. února 2009 - 22:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka> v Kolíně už není. V té Třebové jsou taková křížení asi tak tři (dvě na "S" koleji a jedno na pražské vjezdové.
Ten JHradec bych až zas tak nepočítal, to už by se mohlo počítat kde co.
Adolf_bleichert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 09. února 2009 - 09:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add.230100, Modřaňák, Tajemny_em: všem ještě jednou díky. Jenom takový skromný dotaz, měla T211.0731 vůbec někdy označení 700.731 nebo je to jen teorie, jak by měla měla být označena za předpokladu, že by předtím nedošlo k rekonstrukci?
230100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 09. února 2009 - 13:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adolf bleichert" Tak jsem znovu prolezl archiv a našel jsem toto-T 211.0731-4984/1960-byla z výroby dodána do n.p. Dechtochema Hradec Králové-1986 prošla rekonstrukcí a přeznačením na T 211.1609 resp.701.609 a potom jezdila na vlečce Ospap Hradec Králové. Ale jestli tam je i ted to už bohužel nevím.
Adolf_bleichert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 09. února 2009 - 15:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. 230100. Tisíceré díky. V roce 2000 je vyfocená už v cukrovaru ve Smiřicích.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 09. února 2009 - 15:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné v ČD Centru koupit jízdenky systémem:
1. Ostrava - Čadca Gr. / In-Junior
2. Čadca Gr. - Čadca / obyčejný (nevím, jestli tato trať jde na In-Kartu)
Podle www.jizdenka.cz to takhle vyjde o 15 Kč levněji než přímá jízdenka.
Za odpovědi děkuji.
Tutti242
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 09. února 2009 - 20:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Chio: u nás to je možné určite, takže u Vás by nemal byť problém, ale môžeš si kúpiť aj lístok na MPS, je to tuším okruh do 50 km od hranice, napr. Český Těšín - Čadca
RadekPraha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 219.94.194.61
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 10:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Myslíte že by mě nějakej fira svez z Prahy na mašině nebo mi pučil kontroler abych si to moh taky zkusit? Nevite o někom hodnym?
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 10:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekPraha: Nechceš zkusit spíše MSTS? :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2725
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 10:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ale blbá otázka. I kdyby někdo věděl, tak sem to jistě nenapíše. Za osobu na stanovišti hrozí postih od dopravce, za cizí osobu za řízením ještě navíc hrozí i mastná pokuta od DÚ, ne-li přímo sebrání papírů.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tutti242: Podle http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=5017:
Jízdenky MPS prodávají pouze stanice v příhraničním pásmu, případně průvodčí ve vlaku.

Když si MPS jízdenku koupím ve vlaku (v Ostravě nejde koupit), tak zaplatím i 30Kč pokutu, nebo ne?
To by mne pak vyšlo dráž, než přímá jízdenka a právě proto se ptám na možnost koupit jízdenku přes státní hranici.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekPraha - Pustí, ale musíš se prokázat povolením. A povolení tě opravňuje pouze k činnosti "koukej, nesahej a neotravuj". A čert ví, jestli ti ho dneska vůbec někdo vydá. Takže jediná možnost, jak si zkusit řízení vlaku, je fakt asi nějaký počítačový simulátor. Kdysi dávno (za poplatek) učil řídit T444.1 fandovský spolek kolem staré přibyslavské trati, ale to už je dobrých deset let.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2827
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevite o někom hodnym?

Spíš jsi chtěl říct BLBÝM,ne?

P.S. Navíc, tady na fóru jsou samý zlí...



(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_em: Teoreticky by ho mohl vydat náčelník (pardon, přednosta) depa, ale třeba já osobně bych o něj nikdy žádat nešel, protože to považuji za ztracený čas, notabene, když k té žádosti nemohu uvést žádný rozumný důvod.

"Jsem šotouš", za rozumný důvod opravdu nepovažuji.

Úspěch bych spíše viděl u různých spolků (pokud nemají za dopravce ČD) při šotojízdách. Je to sice jiná káva, než na banánu fičet na IC na Pce, ale znáte to o tom vrabci a holubu...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teoreticky by ho mohl vydat náčelník (pardon, přednosta) depa, ale třeba já osobně bych o něj nikdy žádat nešel, protože to považuji za ztracený čas, notabene, když k té žádosti nemohu uvést žádný rozumný důvod.


Máš zcela pravdu. Doba, když jsme chtěli svézt synka a na tu jednu jízdu mi dal vedoucí provozu povolenku, je už dávno pryč. Takže ofiko už to zcela jistě nejde. Ne snad, že by vedení depa nemělo pochopení. Pochopení nemají soudruzi z DI.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, vemte rozum do hrsti, pokud ho máte. Plkáním zde si těžko pomůžte, spíše naopak.

Kdo se trochu snaží, nemá to v hlavě úplně vygumovaný, myslím, že se mu občas klidně podaří se na mašinu dostat a pokud to nebude přílíš exponovaný čas, či místo (velké uzly v dopravníní špičce) a bude mít hodnýho fíru, může si osahat i ten kontrolér.

Už můžu jen ocitovat slova jiného diskutujícího z jiné diskuze, se kterým se plně ztotožňuji.

když mě naposled jeden fíra bral, sdělil mi, že má tři podmínky:

1. Nikde necekneš, že jsi se dnes na tomto vlaku vezl na mašině.
2. Nic se nebude fotit.
3. To, co se bude říkat a dělat za zavřenými dveřmi stanoviště, je mezi mnou, tebou a touhle lokomotivou.

Souhlasíš?

Osobně to považuji za velice rozumné.

My jsme všichni GOGO!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Gogo: asi tak.

U mě je to jen trošku jiné v tom, že tu povolenku můžu vydat sám. Ale zase mám mašiny, kde je i pro dva málo místa k sezení. Viď Pse :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 13:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Pípá, pípá, nožky bolí..
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2829
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 14:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. Nikde necekneš, že jsi se dnes na tomto vlaku vezl na mašině.
2. Nic se nebude fotit.
3. To, co se bude říkat a dělat za zavřenými dveřmi stanoviště, je mezi mnou, tebou a touhle lokomotivou.


Jojo, to jsem tu již zažili, že? Ani neceknul, jen to vyblil na Káčko....jak poznáš, komu věřit, nebo kdo se pochlubí za prvním patníkem?

Jak říkal Čahoun....2 litry při vstupu jako kompenzace případného postihu a litr na čele pro fíru, to by se dalo přimhouřit očko...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5776
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 14:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

všechno jde když se chce, ale cizí lidi raději nevpouštět...
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 14:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gogo: To byl můj příspěvek :-)

Jojo, to jsem tu již zažili, že? Ani neceknul, jen to vyblil na Káčko...

Co to bylo za případ?

Drn: Jak to poznat? Těžko. Musím už dotyčného znát.

(Příspěvek byl editován uživatelem raptor.)
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2831
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 14:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to poznat? Těžko. Musím už dotyčného znát.

Někdy právě ta znalost odrazuje.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 16:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pokud je to magor, tak není co řešit. Já jsem třeba celkem normální a proto se na tu mašinu občas dostanu. A nestojí mě to 2000,- .
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.
Tutti242
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 17:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vie niekto čo to je a kde to je?

Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 17:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to el.jednotka 470 v Praze na Masarykovo nádraží a vypadá to že měl vypnutý AVV a zapoměl na to a jednotka najela do perónu. (Masna je slepá stanice!)
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 17:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to nehoda z http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%A1_jednotka_470 (poslední odstavec)?
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 18:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5282
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 08:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslím, že se mu občas klidně podaří se na mašinu dostat a pokud to nebude přílíš exponovaný čas, či místo (velké uzly v dopravníní špičce) a bude mít hodnýho fíru, může si osahat i ten kontrolér.

Ono asi taky jde o tu konkrétní osobu, která touží se svézt. Nedávno jsem se jel projet vlakem (v Praze, podrobnosti uvádět nebudu) se svým 3letým synkem a fíra sám od sebe pozval kluka na stanoviště, posadil si ho na klín a nechal mačkat živák atd., synek mu zase nadšeně "hlásil" návěsti. Mě by to ani nenapadlo se k němu vtírat, ale když to sám nabídnul... Ale tak nějak je mi asi jasný, že spíš takhle vezme k sobě malé dítě, než šotouška ověšeného arzenálem foťáků.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 10:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Tvůj synek ve třech letech umí rychostní návěstní soustavu nebo jen "dvě žlutý".."bliká žlutá"?

RNS jsem uměl "až" v osmi letech a stále mi bylo vyčítáno, ať se radši učím malou násobilku :-)
My jsme všichni GOGO!
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5284
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 10:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tvůj synek ve třech letech umí rychostní návěstní soustavu

To určitě ne, ale hlásí to stylem "pozor červená; pozor žlutá; zelená, můžeme jet!"
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 10:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono asi taky jde o tu konkrétní osobu, která touží se svézt. Nedávno jsem se jel projet vlakem (v Praze, podrobnosti uvádět nebudu) se svým 3letým synkem a fíra sám od sebe pozval kluka na stanoviště, posadil si ho na klín a nechal mačkat živák atd., synek mu zase nadšeně "hlásil" návěsti. Mě by to ani nenapadlo se k němu vtírat, ale když to sám nabídnul... Ale tak nějak je mi asi jasný, že spíš takhle vezme k sobě malé dítě, než šotouška ověšeného arzenálem foťáků.

Určo, ale mě by si na klín nevzal, už by se pak nemusel postavit na nohy. Jinak, když už se snažím dostat na mašinu, snažím se, aby na mně nic nenaznačovalo, že jsem šotouš.

A k té násobilce...To je ještě dobrý, znám kluka, co kvůli tomu, aby mohl jít na dopravku, utekl z domova a nechal nesouhlasící rodiče (přece nebudeš dělat na nějaký hnusný dráze, máš na víc) vydusit. Druhý den vyměkli...
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 11:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

znám kluka, co kvůli tomu, aby mohl jít na dopravku, utekl z domova
To by měl pouvažovat spíš na psychiatrem
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 11. února 2009 - 11:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych viděl kus problému i u rodičů. Sveřepě bránit dítěti ve studiu na vyhlédnuté škole ...

Chápal bych, kdyby třeba mně bránili ve studiu výtvarných umění, ale dělat scény kvůli dopravní průmce ...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:10:30    Odkaz na tento příspěvek  

Q> Já byl s mladým kdysi na 843 (služebně :-) a jeli jsme kus na stanovišti. Mladej voči jak tenisáky a najednou zahlásil "Rychlost 40 a výstraha" (a dokonce správně :-). Ještě chodil do školky, takže mu bylo asi 5.
Jojo, tenkrát si furt listoval v D1 a slabikoval návěsti, dneska ho ke knížce nedotahnu ani párem sergejů :-(
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2840
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a proto se na tu mašinu občas dostanu.

I třeba na ešus, peršinga, nebo potkana?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není-li Drn nablízku, tak i třeba na ešus, peršinga nebo krysu.
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2842
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak nějak je mi asi jasný, že spíš takhle vezme k sobě malé dítě, než šotouška ověšeného arzenálem foťáků.

Já bych proti tomu nic nenamítal, jen to, že přesně tenhle případ je živnou půdou pro objektivy slídilů DI. A nevěř, že jde o na dálku rozpoznatelné ksichty. Dnes je běžné, že chodí mladí junáci s batůžkem, sem tam cvaknou a pak pošlou mailem k vyšetřovákovi DKV. Dospělou osobu ještě okecáš, kdo se bude pídit, zda to skutečně byl traťák, nebo zabezpečovák a odkud? Ale když to bude tvoje jednovaječné dvojče, nebo 3 letý capart, je asi dohráno a máš problém.
Takhle se řada dětí fírů ani nemá šanci seznámit s tím, co obnáší práce jejich táty. Zbývá jen se na to vyprdnout, nebo riskovat postih na základě zjištění katových pacholků.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor:

Jo? To jsi vcelku úspěšný vtírka....jsem tě podcenil....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ne všichni jsou jako ty.
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5792
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Já nevim, ale předpisy jsou předpisy to je jasné, ale celej ten zbytek je už jen o lidech...v Brně z toho nikdo strach nemá, každej tě veme kam chceš když potřebuješ atd atd, ale tam u vás buť je věčná buzerace nebo fakt nevim...
jako chápu, že je zbytečný navážet se do průseru, ale mít z toho takovej strach jak z některých lidí jde, nevim no...možná máš špatné zkušenosti, pak to chápu a už mlčim...
Ale někteří ještě nezažili a už sou vysraní...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5285
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych proti tomu nic nenamítal, jen to, že přesně tenhle případ je živnou půdou pro objektivy slídilů DI.

Věřím, ale jak říkám - iniciativa nebyla z mé strany.

Mladej voči jak tenisáky a najednou zahlásil "Rychlost 40 a výstraha"

To ten náš zatím pozná základní barvy a taky polohy mechanického návěstidla...
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 14:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor:
Ne všichni jsou jako ty.
No?! Jaký?!!

Luboš_ct:
No když s vlaky jezdíš skrz Hlavák a to lichým směrem vždy na 1. peron (víš, kdo tam sídlí, ne?), pak se ani moc nediv. Tady kolem Prahy je to holt trošku hustší, než na východě, nebo třeba na dalekém severu (Rmbk, Liberec).....}
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 14:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono záleží i na čem a kde se chcete svézt. Když půjdete někam na zapadlou lokálku do 810 tak máte velkou šanci uspět, pokud půjdete do Gorily na Vindoboně v Holešovicích nebo do peršingu na Masně na rychlíku do Děčína velmi pravděpodobně asi neuspějete.

Případ z Břeclavi (snad se na mě autor nebude zlobit za zveřejnění)
http://farm4.static.flickr.com/3215/2833252794_0d9b0dd1f6_o.jpg
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 14:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor chtel asi rici, ze ne vsichni jsou tak "zli' jako ty :-)
Posláno z mobilu.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 15:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, myslim že dneska je jina doba než za meho mladi, ale taky jsem chodival a skuhral... A skoro vždycky se mi to povedlo. Ale jen u některych lidi, resp. dep. Ostravak mně vzal možna dvakrat, Valach vždycky a Frydečak vesměs. Se spoustou lidi jsem si začal v mych (nonplusultra)šotouškych letech tykat (a jak jsem se potom pyřil, tykám si s fírou). Každopádně dalo se i dostat za kopyto, ovšem byl jsem natolik VŮL že jsem běžel sem a hned to tu vypsal... Včetně čisla vlaku, času i jmena firy. Dneska bych se liskal, ještě že archivy nejsou pět a vice let zpatky... Naštěsti ta doba nebyla tak vypjata a nikdy z toho nic nebylo...
Každopadně byt ja fira a někdo za mnou přijit, usoudil-li bych že je onen člověk normalni, vzal bych ho...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5796
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 15:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086:
usoudil-li bych že je onen člověk normalni, vzal bych ho...
No jo ale jak to poznáš když ti stojí dole na peronu??sám si to napsal, předpokládám že ses taky choval normálně a pak si to sem vše napsal:-)

Kdysi v Brně na hlaváku za mnou došel takovej malej kluk jestli ho svezu na brejláči, načež sem mu řekl, že at se nezlobí, že se vracet nebudu a at zkusí kolegu co bude mít rychlíka:-)já měl spací Okříšky...ani nevim dodnes jestli za dotyčným fakt šel:-)
Nebo při napětovkách v Modřicích, parta tří mladých kluků když sem stál solo u peronu jestli se mužou podívat nahoru, tak sem je pustil, chtěli vidět motor, tak ho viděli...:-)
Je to sranda když si vzpomenu že sem nikdy nebyl jinačí a taky otravoval fíry, co sem se toho najezdil "načerno" s kámošem či sám po celé republice...
Drn:
no tak to je jasný že nebudeš nikoho vozit na hlavák, to bych si ani já neglajzl...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 11. února 2009 - 15:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednou sem na vlaky net četl článek o placené jízdě na stroji
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 20:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: Tak ta fotka je hustá. Já je, že jsem toho šotouše už určitě někde viděl, ale vím prd, kde. Nepřiznáte se někdo? (a vidím oblíbený šotoproblém-ponožky v sandálech) :-))))

Každopadně byt ja fira a někdo za mnou přijit, usoudil-li bych že je onen člověk normalni, vzal bych ho...

Já bych ho asi taky svezl. Alespoň do té doby, než bych se poprvé spálil. Spíš ale někdy potmě, kdy je většinou prd vidět, kdo tam je. Na druhou stranu se zase moc nepokochá okolím, ale proto tam snad není.

Jinak nevím, jak to cítíte vy ostatní, ale já hrozně nerad někoho otravuju a nečeho se doprošuju. /Už od mala mi dělá problém říct slůvko "prosím"/ Proto většinou jdu jen za lidmi, které už znám, nebo, pokud mě sami pozvou (nebudete tomu věřit, ale i to už se mi stalo-a to focení zrovna neprovozuji a foťáky na mě nevisí, asi bylo fírovi divné, kdože si to o půlnoci prohlíží spodek mašinky)

A pokud je tzv. "vzájemná důvěra mezi vobouma" dá se domluvit a provést (popř. provézt) ledasco.

Jsou mezi námi i lidé, kteří v šestnácti letech vozili Pannonii, ale to byla tehdy jiná doba.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5287
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 08:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo, pokud mě sami pozvou (nebudete tomu věřit, ale i to už se mi stalo)

Proč ne? Sám jsem jel také vícekrát na mašině (i docela daleko) a nikdy by mě ani nenapadlo se tam vtírat - pokaždé měl tam pozval fíra sám. A tak by to asi mělo být - pokud dotyčný chce, nechť si tam šotouše pozve sám a pak si nemůže nic vyčítat. A to neplatí jen u železnice, ale všude. Vtírání a doprošování obecně kohokoliv kamkoliv se mi jaksi příčí.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Petas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 15:42:18    Odkaz na tento příspěvek  

K čemu je výtažná kolej? Díky.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 16:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petas: k vytahování posunujících dílů při posunu. Pokud se posunuje málo, vystačí se s traťovou kolejí, pokud se posunuje hodně, zřizuje se samostatná výtažná kolej. Hezky je vidět třeba v Olomouci na východ od tratě - jak na třebovské, tak i na přerovské straně.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 21:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte co na historických vozech znamená na předku velké písmeno to Z ?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 22:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: A na druhé straně P? To je předek a zadek vozidla.
Dříve se nenávěstilo při posunu Vzdálit/Přiblížit, ale dopředu/dozadu (přesné znění si nepamatuju). U elektrik a u dieselů se předek a zadek rozlišoval písmeny P a Z. (u párovek podle komínu)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 08:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Jojo, P a Z bylo u nás totéž co třeba v Rajchu V a H (neplést pls s velkým bílým V za války). Dnešní návěst Přiblížit znamenala totéž co dřívější Vpřed a dnešní Vzdálit znamenala Vzad (tučně vyznačená písmena ukazují, podle čeho si to lze zapamatovat). U páry to bylo celkem jednoznačné, posunka to poznal podle komínu a fíra podle reverzu, ale souměrná vozidla se holt musela označit.
Pakárna rozlišovat otočení vozidla (která tak trochu existovala i za té páry - třeba u tendrovek, které se neotáčely) tak byla nahrazena podstatně menší pakárnou změnit Přiblížit na Vzdálit při míjení (v některých případech i naopak).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8384
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 08:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pak je sranda, když do vysílačky řikáš tahej tahej a mašina je uprostřed kalounu :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 08:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady pár ukázek
https://www.k-report.net/discus/nahledy/245854.jpg
https://www.k-report.net/discus/nahledy/245855.jpg
https://www.k-report.net/discus/nahledy/184062.jpg
https://www.k-report.net/discus/nahledy/184061.jpg
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 09:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak holt budeš povídat: suneme směrem k Bobovicím ...

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 10:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pak je sranda, když do vysílačky řikáš tahej tahej a mašina je uprostřed kalounu

Co řešit? Jsi přeci zpraven o způsobu a provedení posunu, jinak se přeci nesmíš hnout? Tím je ti znám i směr a navíc víš, kde je ten, co dává návěsti. Takže no problém.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.