K-report
 

Archiv do 8. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 8. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 10:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věř Lubo, že u 749 bylo znát, zda jsi do kopce či při rozjezdu topil a nebo ne. I na těch Švejcích to je prý znát a to mají jen dva vozy. Já mám zkušenosti se 3-5 vozy, někdy s CZE.
Martin
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 12:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U 754 při zapnutí vlakového topení dojde prakticky ke změně volnoběhu, změní se (hydraulicky) předpětí pružiny v regulátoru, která určuje volnoběžné otáčky. Proto po zapnutí topení se zvýší otáčky okamžitě (správně na 680 ot/min, nikoliv 750), motorek stavěče při tomto úkonu není v činnosti. Při změně otáček pro trakci se mění rovnovážný stav regulátoru (pružina vs. roztěžník) tím, že předpětí pružiny se mění vačkou ovládanou motorkem stavěče.

Dejme tomu, že jedeme plným výkonem, z HG odebíráme seřízených 1200kW, vlakové topení zapnuto, ale odběr je minimální (vozy jsou vytopeny, termostaty v nich rozepnuty), regulátor udržuje otáčky na hodnotě 1100 ot/min. Pak sepne termostat jednoho až několika vozů a zvýší se výkon odebíraný z topného zdroje, rovnováha regulátoru se poruší a regulátor ji dorovnává zvýšením dávky paliva, dokud se nedostane na seřízenou maximální hodnotu (u 754 je množství paliva hlídá el. regulátor pomocí čidla paliva, což je kruhový odpor přímo spojený s hřebenovou tyčí). Takže když pak začnou topit další vozy, regulátor (mechanický) má snahu pokles otáček opět dorovnávat přidáním paliva, ale protože by se už dostal za maximum, pomůže elektronika, která sníží buzení hlavního generátoru tak, aby ve výsledku motor točil 1100 otáček při max. palivu, topný výkon byl na požadované hodnotě a pro trakci zbývá to, co jí topení dovolí. To vše teoreticky, v praxi to mnohdy bývá trochu kostrbatější...
Motor 754 má z výroby větší palivová čerpadla a výkonější turbodmychadla proti původním trojkovým motorům, takže rezerva výkonu pro topení je větší a třívozový vlak ji trakčně prakticky neomezuje. Ale pokud si delší souprava bere v mrazech třeba 90 A, tak už je to na poklesu trakčního výkonu znát dost. Dále mnohé 750 mají modernější regulátory (Hronov, Intelo) i motory shodné s provedením 754, takže obě řady můžeme směle považovat za rovnocenné a rozdíly mezi nimi nejsou větší než rozdíly mezi jednotlivými kusy stejné řady.
K princeznám se nečuchá!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7670
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 16:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
To asi vychází. Pokud není nějaká velká zima, ve vozech jsou funkční termostaty a souprava je vytopená
o tomhle případu jsem ale nemluvil, mluvil sem o sepnutí všech sedmi vozů, nikoliv o dobře vytopeném vlaku s minimálním odběrem..
Ale to je fuk, já řekl jen svůj pocit...:-)

Martin2:
tomu mi nezbývá než věřit, páč s 749 jsem nikdy nejel, takže nemužu ani nijak soudit:-)
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 16:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tomu mi nezbývá než věřit, páč s 749 jsem nikdy nejel, takže nemužu ani nijak soudit:-)


Houba jel včera a místy netopil :-)

754 forever

http://gonzales11.rajce.idnes.cz/
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 16:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba je dobytek.
Jini taky jeli, občas netopili protože stroj potlačil otačky a odpadlo za přislušnych zvukovych a světelnych efektu topeni, popřipadě nefungovala skluzovka, že mašina utekla tak užasně, až odpadl odstředivy stop...
Podzimni směny jsou krasne...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 16:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba je dobytek


ti mladí nemají k nám starým žádnou úctu...
754 forever

http://gonzales11.rajce.idnes.cz/
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7676
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 16:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

si podejte ruce hoši...:-)

250 na té sem se kdysi dávno před lety vezl z Jeseníka na jih...:-)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 17:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já taky včera netopil!!
Zato mě přišla v Karviné přesvědčovat nějaká odrostlá kopretina, že mám couvnout, aby mohli lidi chodit z perónů domů (to k sousední diskuzi o vstupu širokého člověčenstva na drážní těleso). Pak mě taky přesvědčovala kde mám příště zastavit a podobné duperele. Po sedmi minutách jejího monologu jsem ji uklidnil, že na místě poskládáme uhlákový panťák a jedeme o stanici dále.
Za tmy jsem zase u Biocelu vyučoval houkačkou nějakého ko*ota dreveného se dřevem, že na přejezdu má přednost provoz na kolejích. Chvíli jsem si vážně myslel, že mi poškrábe lak na Čmelákovi, ale možná si všiml trvale zapnutého reflektoru a radši zastavil. Což bylo jeho štěstí: Ty nové kontejnerové vozy opravdu nebrzdí dobře, . A asi si byl vědom nějaké chyby, protože hned po zastavení vypnul veškeré osvětlení auta.
Podzimní směny jsou krásné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 17:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Ty už jsi dorostl od Adelity k Šestivčelakum, no pěkné, pěkné.
Po tom, co mně ukecali, abych vzal směnu na dospěle lokomotivě jsem si odbyl zkušenost ad výše, ktera pak ještě byla korunovana cca 50ti metrovym smykem cele soupravy.
Onomu člověku, ktery tu směnu chtěl vyměnit jsem řekl, že nebyt odmitnuti pomoci bližnimu svemu smrtelny hřich, přiště ho pošlu nejkratši cestou do patřičnych mist.
Zlate moje milovane 810...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 17:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U 749 je díky celkově nižšímu instalovanému výkonu vliv topení na trakci výraznější. Např. tahle potvora, té se moc nechtělo jet stovkou...

K princeznám se nečuchá!
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 17:59:52    Odkaz na tento příspěvek  

754164:
Nemá trochu větší otáčky motoru,nebo na to špatně vidím?A jáká byla zátěž?dík
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 18:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086: To víš, nerozumné mládí se dere z Adély do stanice a v té zase není místo pro mne. A tak se rozkoukávám na štrece.
Co šichta, to něco nového:
1) zdvojená beztlumičová Berta
2) zdvojená utlumená 742-ka
3) zdvojená utlumená 742-ka s MIRELem, elektronickými rychloměry a jedním exemplářem RST Vo 67 (do té doby jsem byl nepolíben novými technologiemi)
4) Čmelák (poprvé od zácviku a hned na trati)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7680
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 18:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RST Vo 67
to je prkotina, když funguje tak jak má...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 19:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jusseppe Deutsch: ale si umiš ten život uživat...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 19:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

byla korunovana cca 50ti metrovym smykem cele soupravy

ty vo.e co ty jsi za strojvedoucí, můj panťák nepředjedeš i když ti dám o soupravu náskok,a pak vyrábíš tisícihrany na kolech...

věřím ale že brždění před FM od FnO z 80 pod tou alejí topolu může být pro tebe ještě adrenalinová atrakce


4016 o co že vím na kterím škopku to zrovna jedeš...
754 forever

http://gonzales11.rajce.idnes.cz/
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7684
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 20:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o co že já taky...:-)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 20:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: No právě, když funguje tak jak má. Zrovna tomuhle exempláři jsem musel nakonec "domluvit" shozením jističů. Pak jsem o ní nevěděl. Ovšem do té doby, než mne to napadlo, mi dala zabrat. Třeba změna Simplexu zabrala přes 3 minuty! Ještě, že jsem se v té době pohyboval mimo stuhu.
Zlatá VO47.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4484
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 20:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova:

Jojo, zlatý GSM - R na všech rádiích, která to umí. Žádné stuhy, žádný D test, volání jako po telefonu. Doporučuji.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 20:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blbý je, že síť je, ty si v ní, ale nikdo ti to nezvedá, protože výpravčím nedefinovali vercajk. Kdyby to alespoň přesměrovali na jejich telefony.
Když si chci zavolat, kouknu do mobilu na telefonní číslo a vycvakám ho na GSM- R. Třeba to je nové vysílačkování v českém podání : - (
Poznámka: z Děčína do Prahy to funguje o kousíček lépěji (ne o moc).
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 21:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já zase mohu srdečně doporučit MIREL. Příjemně mě překvapil detekcí změny frekvence a automatickým přepnutím. A pokud je slyšet jeho pípání, není třeba se bát jeho "bouchnutí". Jen u "cik-cak" posunu se zdvojenou lokomotivou to neustálé testování.

PS: Co je to telefon?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7687
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 21:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec:
Třeba změna Simplexu zabrala přes 3 minuty
a v čem byl problém??občas to umí psí kusy...
Třeba při dělání D testu, kdy ti to začne volat výpravčího, taky sem zažil...nepomohli ani jističe.Nebo za tmy nepodsvícené tlačítka, marně sem pátral jak je donutit svítit...v manuálu to myslím ani není

Petr Šimral:
GSM to u nás neznáme, ale když už člověk neví co by, má služebák, z kterýho stačí vyvolat 972 a šest jedniček a spojí se s kým chce...:-)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 21:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Tak to bych taky rád věděl. Při odjezdu z "ostuhované" stanice a pokusu se přihlásit: nereagování na tlačítka, občas něco naskočilo jen se nedalo předpovědět co a kdy to bude. Později třeba částečné zobrazení asi tří různých obrazovek a nakonec něco nepříliš vzdáleného japonskému obrázkovému písmu. Po restartu vše v pořádku a do fajrontu bez jediného problému.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 21:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Lubos_ct: problém je v tom, že výpravčí tu možnost zavolat 972 a šest jedniček se slovy spojte mi 147781 jaksi nemá, byť je vše v pořádku a já jsem vybaven ke spojení.

PS: Kdyby alespoň se zadalo do systému telefonní číslo všech (opravdu všech) strojvedoucích, aby se výpravčí dovolali. Fakt je občas náročné přemýšlet, který výpravčí by mě mohl potřebovat, abych mu zavolal já, protože já telefony do všech stanic mám, on na všechny mašiny ne.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7690
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 22:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
jo to je pravda, v obráceném gardu je to problém, tam nepomužou žádný jedničky...proto není na škodu zádavat do Kadru třeba i telefoní číslo na strojvedoucího dotyčného vlaku že?

Němec:
hm tak podobné kixy tak akorát odpoutávaj pozornost od sledování trati...to je pak na pytel, pokud pomohl jistič, tak jedině dobře:-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 22:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je platné číslo v Kadru, když ho každý, pokud ho to vůbec napadne hledá v ISOŘi?

Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7693
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 22:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však právě z toho Kadru to má někdo přepsat do Isoře, občas se to tak dělá...ještě než vlak někam vyjede, nevim kdo tohle má na starost..
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7694
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 22:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si pak v Isořu zadáš číslo dotyčnýho vlaku, objeví se tam jak dopravce, tak údaje o vlaku, tak popřípadě oč se jedná a taky telefon na lokomotivu, pokud je zadaný...
Ale asi nemam učit orla létat že?:-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 22:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U soukromníků není ani jméno, ani číslo : - (
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4485
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 23:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:

Já s tím mezi Dč a Phou problém nemám a jinde ho nepoužiju, bo tam není zaveden.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hnup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 04:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim chtel jsem se zeptat jestli nekdo nevi co znamena vyraz temp a cislo vlaku v turnusevem rozpisu ?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7695
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 06:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnup:
temp mě napadá jedině temperování a pokud to má souvislost s číslem vlaku, tak asi mašiny toho čísla vlaku, ale nevim...

Petr Šimral:
já vím, že to tam není, ale čím víc info se do Kadru zadá, tím víc se toho dá pak objevit po kliknutí na číslo vlaku...v Isoři samože, odsledováno za nějakou dobu
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 09:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn: oficiálně je až do Kolína, ve Velimi funguje (tam to mám vyzkoušené). Síť je už dlouho zapnutá až do Břeclavi, jenom nejsou definované volací tlačítka a tak máš smůlu. Ale i v blanenských tunelech můžeš na GSM-R vyťukat telefonní číslo a zavolat si. To funguje.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 10:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale čím víc info se do Kadru zadá, tím víc se toho dá pak objevit po kliknutí na číslo vlaku...

Do Kadru to být zadané 100x může,ale pak by tam taky ten dotyčný měl být a jak sám víš u ExtD to je problém,proto tyto údaje asi provozní do Isoře raději nezadává .. a my v případě potřeby čerpáme informace právě z Isoře /samozřejmě tam,kde je/... Nemá cenu tam tedy psát tel.číslo či fíru,když se neví,kdo to nakonec poveze .. a ty se pak případně potřeby dovoláš úplně jinam,než potřebuješ ...
Jinak GSM-R síť je,akorát není /někde/ koncový článek potřebný k fungování tohoto ...


ICQ 237-113-861
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 11:03:31    Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Já zase mohu srdečně doporučit MIREL. Příjemně mě překvapil detekcí změny frekvence a automatickým přepnutím.
Vy jste ještě nikdy nejel s LS90?
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 11:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: ano uznavam, jsem amater a papučař. 810 mi vyhovuje a na lokalni venkovske trati jsem na vysost spokojeny.
A neujel jsem Ti pravě proto, že mi ta věc nechtěla dělat to, co jsem chtěl ja.
Nehledě k tomu, že ježděni na dospělych strojich s radosti přenecham zkušenějšim odbornikum.
Aspoň když pak zustanu někde viset, nebude z toho takove halo, protože se ode mně nic velkeho nebude očekavat...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 12:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: , tohle štěstí jsem ještě neměl.

T4784086: Dospělých lokomotiv se neboj. Víš jakou radost má člověk, když vnutí stávkujícímu stroji svou vůli? Třeba takový "vnucený" start, když ti 731-ka hlásí, že motor běží a ty na otáčkoměru vidíš jak kecá.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 18:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TO je fakt "sranda", že existuje tolik systémů. Nebylo by efektivnější mít GSM-R (s případným roamingem do komerčních GSM není-li -R k dispozici) po celé žel. síti se všemi vymoženostmi (tj. nadstavbou typu volání na konkrétní mašinu, osobu, vlak apod.)?
Ptám se jako žel.laik co pracuje v IT, tak mne prosím neukamenujte.
Renesance kolejové dopravy přijde!
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 19:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jussepe: no nevim, když naopak dospěla lokomotiva s dospělou soupravou vnuti svuj nazor mně, že nebude brzdit, ale pojede smykem proti vyhybce do boku, neni to zrovna to prave ořechove...:-D
Takhle si pod pudelko nasypu trochu pisku a začne to brzdit...
Dokud mi nedojde vzduch...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7700
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 21:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
Nemá cenu tam tedy psát tel.číslo
no z toho hlediska jak píšeš, tak možná ne, ale jinak věř, že to cenu má...mnohokráte to pomohlo oběma stranám:-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4494
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 23:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk:

Asi nejel ani s ústeckými 163, kde to umí i LVZ
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Strnda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 09:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím,
nemáte někdo prosím stavy provozních vozidel jednotlivých dkv a sokv?
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 10:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V říjnovém vydání odborového 14-ti denníku FSČR Zájmy strojvůdce jsem se dočetl,že při náboru nových strojvedoucích k ČD dostali před uchazeči z řad stávajících zaměstnanců ČD přednost Slováci.
Proč?
Duch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 11:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč? Protože to byla náborová akce organizovaná GŘ přes nějakou slovenskou prac. agenturu. (prý jim tam snad slibovlali 100 tis. Kč náborový příspěvek a ubytování zdarma-samozřejmě dostali kulový) Dohodili prý snad až 100 slováků, ale jen 12 prošlo perskou a těch 12 muselo DKV Praha (zřejmě proti své vůli) přijmout. Nyní jsou na kurzu v ČT.
Já jsem všude zdejší...možná vám stojím za zády...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 11:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no z toho hlediska jak píšeš, tak možná ne, ale jinak věř, že to cenu má...mnohokráte to pomohlo oběma stranám:-)

Ano to nepopírám,ale v mém popisovaném případě by tam nebylo k ničemu,bo ten vlak dávno veze někdo jiný např. .. buď jeden telefon na mašině,který si při střídání předají a pokud někde střídá i loko,tak spíše číslo na dispečera,kterej ví,kde koho na čem má a v případě potřeby sdělí aktuální name ...


ICQ 237-113-861
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2748
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 11:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nejel ani s ústeckými 163, kde to umí i LVZ

To umí všechny ústecké? Jak to vůbec bylo s instalací? Já kdysi slyšel, že byly nějaké problémy s papíry a kulatými razítky, tak se to nesmělo používat (či muselo dokonce demontovat)? Díky za uvedení na pravou míru.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4503
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 12:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny ne. Přišedší z Ostravy (259, 260) to neumí, pak myslím ani 095, nebo 097 a 099, nejsem si jist. Jde o širokopásmový filtr na vstupu dekodéru kódu LVZ. Víc a přesněji by řekl Aleš Liesk. nebo Hajnej.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4505
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 12:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duch:

Je to tak. DKV Praha z nich radost rozhodně nemá. Někteří z nich jsou prý jako fírové v budoucnosti nepoužitelní, krom toho, že prošli doktora, doteď se váleli v dílně ve Vrškách. Uvidíme, jak se nimi popasují školaři, DÚ a DVI při zkouškách. Ale GŘ prostě nařídilo, vrchní přednosta musel srazit podpadky a přijmout je.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 12:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jo, to jsou, až asi na dvě vyjímky vědí úplný kulový. Každej zdejší šotouš toho ví o 200% víc než oni. Předtím pekli housky a teď jdou řídit mašinu a neví nic. A to ještě nic není, v DKV ČT mají prý už i faráře.

Z tohoto důvodu je stav DKV Praha plně naplněn (slyšel jsem i o mírném nadstavu) a další nábor bude asi až na jaře.
Pomocnou ruku najdeš nejčastěji na konci svého ramene.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 13:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nejel ani s ústeckými 163, kde to umí i LVZ
Tak to je pravda, jak také jinak, když sedlám "jen" motory CARGA.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 15:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faráře a taky jim hrozí, že tam budou mít autobusáka. Dokud se lokomotivy nenaučej rodit drážní děti, tak se vždycky najdou fírové "z ulice". Do smlouvy by se mělo jasně dát a nechat podepsat, že pokud se dotyčný neosvědčí, půjde bez náhrady... Takhle mají všichni "jistotu" a nesnaží se. Stejně, jako je nevyhoděj od nás, tak i u ČD jsou pravděpodobně po 3 měsících téměř nedotknutelní, když zrovna nedovezou vlak do Berouna po střeše.
Dvě jsou hole, hučí kola, zdola "hola, pustit sednout", už od dveří, vždycky volá!
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 15:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor + Ml636: V Břeclavi jezdí na Taurusech jeden magistr teologie.
Requiescat in pace.
kurs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.172.56
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 19:29:48    Odkaz na tento příspěvek  

V DVI s nima neudělaj nic, tam je to +- dávačka. A chlastat a spát tam budou spokojeně. A samo se bodou chlubit, jak chodí do práce v 8 a v 1 jsou už doma.
výp..........
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.22.37.82
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 07:53:19    Odkaz na tento příspěvek  

PLS,jsou někde na intranetu ČD k dispozici NŘJ 2009/2010?Dík
Imisa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 08:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výp..........: pokud myslíš NJŘ tak http://www.cd.cz/index.php?action=section&id=63118#2010
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 09:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Imisa: To nejsou nákresné jízdní řády, to vypadá úplně jinak.
Imisa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 09:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson: on nechtěl Nové Jízdní Řády
NJŘ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.248.47
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 10:03:49    Odkaz na tento příspěvek  

Imisa: NJŘ skutečně nejsou nové jízdní řády
výp.......: na portále provozování dráhy najdeš už skoro všechny nové pomůcky GVD, takže i NJŘ
výp..........
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.22.37.82
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 10:24:55    Odkaz na tento příspěvek  

Imisa: dík za snahu,chápu že člověk mimo dráhu neví co to je NŘJ:Adresa by nebyla?Ale i tak dík,podívám se po tom
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4506
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 10:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že pokud se dotyčný neosvědčí, půjde bez náhrady...

Když se neosvědčí, půjde a zaplatí cenu kursu a zácviku.

V DVI s nima neudělaj nic, tam je to +- dávačka.

Není pravda. V DVI i v DKV jsou naštěstí lidé ještě rozumní, schopní oddělit zrno od plev. I když je to stojí hodně sil, zatím se snaží ty skutečně nemožné od provozu izolovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
NJŘ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.248.47
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 11:12:53    Odkaz na tento příspěvek  

Z hlavy rozhodně ne,nicméně na intranetovém seznamu odkaz na Portál provozování dráhy je. Ovšem pokud nemáš heslo, tak se tam stejně nedostaneš..Jsi-li ale skutečně výpravčí, tak heslo mít budeš (UNIPOK? CEVIS..)