K-report
 

Archiv do 12. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 12. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4544
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 11:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:

Tak to pozor, seznání je na čísla kolejí, skupin kolejí, nikoli na nějaké místní názvy. Místní názvy jsou dobré, když tam máš hodně posunovat. Jistě je dobré je znát, ale číslo koleje je rozhodující. Třeba na ONJ jezdím dost často, v pátek tam budu opět ohrožovat, přesto jsem si vždy vystačil s čísly kolejí. A ani HOCH mne nikdy netrénoval místními názvy. Fekálu říká fekál, žádný frkoš, maximálně od vjezdu "na kozy", nebo "na vrata", nebo 200 něco - východ (západ). Víc jsem nepotřeboval. Pro svou orientaci mám mapu ONJ a tam si najdu číslo koleje, nebo aspoň skupinu, kam se mám vydat hledat panťák. Řadu stanic navíc máme podepsanou jen pro průjezd, takže tam při případném mimořádném posunu oznámíme svou indispozici a zaměstnanci si nás ohlídají, abychom neudělali průser.

Medvěd:

Sérkolej a oblouk jsou koleje, ze kterých v obvodu Ústí západ odjíždějí a vjíždějí osobáky a rychlíky směr Lysá - Kolín, normální dopravní koleje. KáBéčko je spojovací kolej mezi Ústím hlavním a Ústím západem, která umožňuje krom vjezdu do Západu jako takového a Vnějšího i přímý vjezd do obvodu ranžíru a dále po 55. nebo 57. koleji až na hranice depa od st. 1. Po 55. koleji lze jen posunem, po 57. posunem i jako vlak.

Nevím o tom, že by se v Lovo trhala vlečka do Deli. Jinak ale "na olejnu" je prostě na olejnu, do Deli by se musela hodit vexl, která je místně uzamčena právě na tu olejnu. Ještě je tam v těch Lovo vychytávka "na průmysl".

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4545
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 11:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže něco účelného pracovního do modra a je klid.

Tak to buď bez obav. Prcgumovitý tzv. akční oděv (hlavně mám na mysli kalhoty - s laclem, nebo bez), dostaneš zcela určitě. Já to na sebe v práci nikdy nevzal, v létě je to pouze pro nepotící se jedince, nebo prasata, kterým nevadí, že se celou směnu paří. Naštěstí se již začínají fasovat modré letní kahoty, s odepínacími nohavicemi na zip, ty se nosit dají.

Z fasované výstroje užívám v zimě jen košile, nebo polokošile, pak bavlněná trika modré barvy (ta jsou opravdu kvalitní, některá mám už cca 8 let a stále drží - nerozjíždí se, i barva celkem stálá). Dále od jara do podzimu služební sandále na sucháč (dá se jim lehce a bez poškození sešlápnout paty, tedy u nového modelu, staré jsou tvrdé, takže na mašině možno užívat jako pantofle) a v zimě kotníčkové zimní boty. Občas kšiltovku. A pak zimní bundy, jak do pasu, tak delší párkry, ty jsou fakt kvalitní a ohřejí, děšť neproteče. Celoročně pak užívám kalhoty od vietnamských přátel, protože tam za dvětě, nebo topadetát seženu příjemné kapsáče jak teplejší na zimu, tak krátké lehčí na léto. Hlavně jde o pohodlí a vzdušnost. Vydrží sice jen sezonu, ale i tak spokojenost.

Pak mohu doporučit na zimní práci v přírodě i zimní akční kalhoty s laclem, které používám v lednu a únoru k prořezu ovocných stromů. Zatím je nenatrhla žádná větev. Nejen proto, že jsou pevné, ale hlavně hezky povrchově kloužou, což potvrdí jistě kolegové, kteří je užívají na stroji. Skluzy ze sedačky při prudším brždění jsou prý běžné. Nedoporučuji používat jako lyžařské kalhoty. Po pádu na sjezdovce určitě nezastavíte a pojedete po zadku až do údolí, nebo v horším případě do nejbližšího stromu, nebo spolulyžaře.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 12:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to krásné, jak nám tu vzniknul přehled místních výrazů. Jenže to nebyl můj cíl.
Na zastavenou je to samé jako na obsazenou kolej.
Martin
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 12:36:40    Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Kamčatka a Savoy jsou tam, kde je občas velká zima, protože jim utekla z Frigery, kde jí plněj do průmyslovejch ledniček :-)
A možná, že tam v budoucnu přibude místní název "Na zvedák" :-) s poznámkou pro cizí, aby zastavil včas a nespadnul do té Bečvy, co tam teče .
(pozn.: Bečvou je zde míněn jakýkoliv větší potok :-)
(pozn. 2: Dnes mne to tam ve 23.30 očekává :-( )
DIM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.117.187
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 13:11:18    Odkaz na tento příspěvek  

Kde jste to mohli slyšet ?
Objeď kutalku a schovej se naokolo do žida.
Jeď pod dozor, na koldepo, pod zeď, do keclíku, na urbana, na šibinu, mezi vlajchy, do zahrádky, na cihelnu, do filiálky,...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 13:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Né,to byl Kolín..
Ano,na zahradu jsou lacláče ideální,potvrzuji.
Jak takovou hrůzu,dražší než noname džíny ve kšeftě,mohl někdo schválit :-Q
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:11:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:

Jak takovou hrůzu,dražší než noname džíny ve kšeftě,mohl někdo schválit :-Q

Někdo, kdo za to dostal od výrobce pořádně tučnou obálku. Mimochodem, slyšel jsem, že v některých případech oblečení a obuvi bylo schváleno něco jiného, než později distribuováno. Proto odbory řvaly, hlavně kvůli botám a letním kalhotám. Tam, se to trošku pohnulo, ale boty fákt nejsou celokožené, což jsme požadovali. Za ty prachy, co za ně zlodějský výrobce chce, by celokůži zaplatili v pohodě. Stejně tak letní sandále bych si klidně dovedl představit jako Prestige černé barvy se sucháčem. To jsou opravdu kvalitní boty. Kupují je stavební firmy svým zaměstnancům jako pracovní obuv. Cena je pod 1000Kč
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
LD Plzen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.204.115
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:12:01    Odkaz na tento příspěvek  

Drne: delsi nez bunda, ovsem kratsi nez kabat neni Parkr, ale PARKA. Tak vidis, uz jsi zase chytrejsi.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: Když mi tu známe zimu jen z vyprávění, proto nám ji z Frigery občas trochu pouštějí, abychom si jí taky aspoň na pár dní užili Zato jiné dva podniky (jeden již zrušený), v minulosti celkem pravidelně a intenzivně ovlivňovaly smyslové vnímání (čich) při vjezdu do této stanice
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Taky fasujete Parkery? To je výborná věc, já si stačil nafasovat v práci 2 a dobře jsem udělal, teď se v rámci šetření fasuje fleecovka, na kterou se v zimě připne šusťákovka s nějakým zateplením, člověk si připadá jako z ubytovny a moc účelná není, kapsy za rohem, všude rozepínatelná, takže děravá... Asi máte jiného dodavatele, my fasovali polokošile od Xeny, za pár měsíců vytahaný a sepraný, totéž bundy a kalhoty. Teď se o něco zlepšili a vypadá to, že nová kolekce vydrží snad víc, i když už se fasuje polovina všeho, co dřív.
-----------
Tak to jsi mě s těmi zvídavými pohledy překvapil. Já jsem teda zvyklej, že když přijíždí autobus, půlka zastávky zírá na řidiče, druhá na hodinky a potom za jízdy mi div očima nesežerou vnitřní zrcátko. Taky mi to není moc příjemný. Já se teda pokaždé podívám na "svýho" fíru, ale nenápadně a krátce, abych neklesl na úroveň těch vejračů.
Dvě jsou hole, hučí kola, zdola "hola, pustit sednout", už od dveří, vždycky volá!
DIM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.117.186
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:35:12    Odkaz na tento příspěvek  

Nick: v minulosti celkem pravidelně a intenzivně ovlivňovaly smyslové vnímání (čich) při vjezdu do této stanice

Nejen této. Z Bohumína mohl jet člověk do Prahy klidně se zavřenými očičky celou cestu a během každého pobytu rychlíku ve stanici se dalo bezpečně poznat, kde to zrovna jsme. A když zavoněla kávička, byl pomalu čas na balení k výstupu.
LD Plzen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.204.115
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:37:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Ne oni nefasuji propisky ( Parker), ale bundy typu Parka. A bunda je zenskeho rodu, pokud teda nemyslis Ela Bundu z TV. Teda znam hodne autobusaku, ale ty jsi extra lezecky pripad.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4549
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LDN Plzen:

Díky za opravu. Asi jsem se přehlédl. Nejsem už nejmladší.

Ml636:

Ale my to taky máme od Xeny. A košile fakt držej.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
DIM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.117.186
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:41:28    Odkaz na tento příspěvek  

LD Plzen: Ne oni nefasuji propisky ( Parker), ale bundy typu Parka

Error ... Parker - TEN kabát, stačí takhle ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4550
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:42:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě bunda je kratší, než parka, to snad stačí, ne? Parkr byl špatně.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
LD Plzen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.204.115
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:45:32    Odkaz na tento příspěvek  

LDN prej :-))), ty si pacholek:-))

DIM: Ale to neni kabat. To je prave to mezi bundou a kabatem.:-)
Dost o textilu:-)
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 15:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DIM:
kávička už taky nevoní...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 15:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LD Plzeň: Koukám, že zase někdo, kdo chytá za slovíčka. Taky se dá říct bunda typu Parker, tak jsem to myslel. http://www.triangles.cz/detail/861-Bunda-PARKER
Dvě jsou hole, hučí kola, zdola "hola, pustit sednout", už od dveří, vždycky volá!
LD Plzen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.204.115
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 15:17:52    Odkaz na tento příspěvek  

vidis i u Trinagles nevi co se jak jmenuje. To je smutne.
Jinak nechytam, jen delam chytreho.
DIM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.117.187
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 15:39:49    Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: kávička už taky nevoní...
...taktak, kdepak jsou ty časy, když ...

LD Plzen, parkra mám dost pod prdel (jako kabát), bundu jen pod pás.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 17:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov : Správne : je to stoj !.

Myslel som, že je to všeobecne používané, lebo som tento povel počul už pred 40 rokmi, za čias ČSD .
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7765
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 18:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Brně je slůvko "dobrá" běžné u spousty lidí..a nepřipadá mě to nějak zvláštní..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4554
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 18:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dost o textilu:-)
Nebo si do něj někdo brzo stříkne, že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 18:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuju z mých valtických školních let v osmdesátých letech, když jsme čekali v Břeclavi na pětsetsedmdesátku, tak se ze staničního rozhlasu při příjezdu "pošťáka" od Brna ozvalo: "na páté dobrá, na páté dobrá" ... a pošťák zastavil.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 19:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn ještě jsem slyšel od kolegů z Mostu že vzdálit po romsky je :dža héd!
754 forever

http://gonzales11.rajce.idnes.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4556
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 20:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba:

A kolikrát ti za kariéru někdo do vysílačky řekl "vzdálit"?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 20:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :

v Bohumíně v depu poměrně oblíbená návěst při manipulaci v depu...
754 forever

http://gonzales11.rajce.idnes.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4558
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 21:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já to slyšel tak někdy před 25 lety u zkoušek. Nebo také "posunujte směrem k tůni"
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 08:58:56    Odkaz na tento příspěvek  

Platilo dřív, že čelo vlaku musí zastavit na stůj cca 10m před návěstidlem ? Mám pocit, že jsme se to učili, teď to prý platí jen u vložených návěstidel, je to pravda, a proč, pokud pominu skutečnost ža na něj musím vidět?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 10:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza 68: Platí to stále a všude.
D1 čl.120. Návěst Stůj (červené světlo) zakazuje jízdu strojvedoucímu vlaku. Čelo
jedoucího vlaku musí zastavit alespoň 10 m (odhadem) před hlavním návěstidlem. Tam, kde hlavní návěstidlo není přímo u koleje, musí čelo vlaku zastavit před návěstidlem s návěstí Konec vlakové cesty nebo před návěstním upozorňovadlem s návěstí Hlavní návěstidlo je na opačné straně, umístěným přímo u koleje. Vzdáleností 10 m před hlavním návěstidlem je stanoveno obvyklé místo zastavení.

Je to proto, že SŽDC je banda arogantní zmetků a než by někde posunuly KO, tak raději nařídí tuhle kravinu. Konkrétně někde byly obvody tak těsně za návěstidlem, že po zastavení čouhaly narázníky před návěstidlo.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 10:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Pokud vím, tak u posunovýho dílu to neplatí, i když KO jsou furt na stejným místě.

(Příspěvek byl editován uživatelem mouka.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3247
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 10:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka : Tvá úvaha je naprosto správná, taky se v tom článku hovoří jen o vlaku.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9014
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 10:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

omyl. 10m je daný předpisem D1. zákon o drahách, resp. jeho vyhláška řiká, že musíš zastavit před návěstidlem.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 11:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je v Plzni k zaslechnutí:
-u pytláka
-u hospody
-za kotelnou - ze zakotelny
-v díře
-filipínka - už se skoro nepoužívá
-u pošty
-u rychla
-u skladu
-za vysokou
-brodská, chebská, klatovská
-pod boudu - teď abych nekecal, bouda se říká radbuze čili stavědlu 5
-na most
-k faře
-pod most
No určitě je toho ještě více, to jen tak na co jsem si vzpomněl
Na zastavenou je u nás běžné a domníval jsem se, že je to běžné všude, ó jak jsem se mýlil
1. září vyšlo nové CD Stínů Plamenů s názvem Mrtvá komora...1. Úhlavský kanalizační sběrač, 2. Litinový teror, 3. Mrtvá komora, 4. Strojírenský sběrač, 5. Žár stoky v plamenech, 6. Pod tíhou tmy, 7. Odpusť vodárny, 8. Zatmění plamenů, 9. Plošná ratizace Plzně
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 14:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasekpetr1: "na páté dobrá, na páté dobrá"
Nevím, zda šlo o stejnou situaci, ale celkem běžně se takto informují náklady, že je již na koleji celý a může zastavit. Například že budou na začátek přidávat vozy, nebo aby to fíra neměl někam daleko, nebo třeba důvodu střídání, kdy se takto výpravčí snaží dva protijedoucí vlaky zastavit mašinami co nejblíž k sobě, aby fírové nemuseli štrádovat přes celé nádraží (pokud mu situace nedovoluje nechat náklad zastavit přes zhlaví).
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 15:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo:
Můžete prosím připojit vysvětlivky?
2koridor.websnadno.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 15:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Myslím, že žádný omyl, předpis SŽDC vyhlášku zpřísňuje (to může) a dle toho předpisu musí jednat všichni, kdo jezdí po kolejích spravovaných SŽDC.
Existuje předpis D1 SŽDC a D1 ČD. Rozdíl je minimální (prkotiny), ale třeba v D2 už jsou rozdíly, tj předpis D2 ČD zpřísňuje (doplňuje, upřesňuje) D2 SŽDC.
Např.
D2 SŽDC čl. 596 Neobsazeno.
D2 ČD čl. 596
Střídají-li se strojvedoucí, odevzdá odstupující strojvedoucí písemné rozkazy platné......
Laicky řečeno, SŽDC je úplně jedno, jak si dopravce zabezpečí předávání rozkazů. Dle předpisu je povinost SŽDC zabezpečit zpravení vlaku rozkazem. Tzn. výpravčí (oprávněná osoba) rozkaz vydá určitému vlaku tj. dopravci. Tím jeho povinnost končí. Je však věcí dopravce, jak si zabezpečí pokračování další činnosti(doplnění předpisu). SŽDC je víceméně jedno jestli se cestou mění lokomotivy nebo strojvedoucí. Oni vlak zpravili...
Moje úvaha, pokud špatná, rád se nechám poučit.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3077
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 15:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: říká se ještě "Na Šoustku"...?
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 15:57:00    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: dík, už jsem to našel(čl.120), ale to zase platí jen pro světelnou návest, mechanika - před navěstidlem?
Oni jsou dvě D1 a D2 SŽDC a ČD? Já myslel, že gestorem je SŽDC a který předpis je nadřazený, je-li to určeno ?
Mirek Svob.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.222.125
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 16:14:31    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Říká, ale skutek utek:-).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3249
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 17:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : to nebylo místo posunu (no někdy ano, ale ne toho kolejového)
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3250
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 18:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza 68: Tento článek ve svém pokračování nerozlišuje světelné a mechanické návěstidlo. Jen mluví o hlavním návěstidle. Napsat přepis jednoznačně není jednoduché. Takže je-li nějaký výklad sporný, tak se řídím povážlivějším vysvětlením.
Např.
Hlavní návěstidlo platné jen pro jízdu vlaku – nepřenosné návěstidlo, kterým je řízena jízda vlaku.
Tedy pokud je přímo vpravo u koleje tak je jedno jestli mechanické nebo světelné.
Kdyby strojvedoucí byli úplní blbci, tak zastavují někde koncem vlaku mimo peron nebo by zůstalo obsazené zhlaví. Proto tam ti zbavovači odpovědnosti doplnili "odhadem".
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Honza68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 19:58:08    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Domnívám se že mechanika je popsána v čl. 170, tam píšou před návěstidlem. Podle článku 120 není mechanincká návěst návěstí stůj (je tam jen červené světlo. Ale to už jsou datloviny, prostě platí 10m tak dík.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza68: Už zase Vás musím "učit"? Když už čtete D1, zkuste se také podívat na kapitolu v které se ten, který článek nalézá.
Článek 120. je součástí Kapitoly II "Návěsti samostatných světelných předvěstí a hlavních návěstidel. To zcela vysvětluje "absenci" ramene mech. návěstidla zde.

PS: Napadá mne jediný rozdíl v chování strojvedoucího u mechanického a světelného návěstidla. A to postup při odjezdu vlaku u něhož je lokomotiva za úrovní odjezdového návěstidla. U mechaniky je to lehce jednodušší. Fírovi postačí přesvědčit pohledem o poloze návěstidla. (Ale to je zase "látkou" D2 - čl. 509.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se někde najít seznam železničních přejezdů podle těch nalepených čísel?
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj,asi na portálu SŽDC, něco jsem tam viděl.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Louňák: Seznam je zde (přejezdy SŽDC).

(Příspěvek byl editován uživatelem pavouk.)
Líná huba, holé neštěstí ...
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:46:42    Odkaz na tento příspěvek  

Němec-z-ova: nic si z toho nedělejte, jsem prostě pomalejší, hlavně jsem nemohl najít podle čeho musíte zastavit 10m před návěstidlem, na to mi tu již odpověděli. Jen jsem nesouhlasil s tím, že tech 10m je i u mechaniky.
Ps: ty rozdíly čl.120, čl. 1081 na návěst stůj zastavujete 10m před návěstidlem
čl. 170. zastavujete u návěstidla, to jsem ráno hledal a zjišťoval, ale jestli se ještě pletu tak jako žáček jsem velké ucho (spíše oko)
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:52:35    Odkaz na tento příspěvek  

a ještě jeden "datlodotaz": vlaková cesta vlaku prav, zastavujícího končí u návěstidla s návěstí stůj, to znamená, že pokud je tam jiná návěst končí u vjezdového náv. z opačné strany, nebo dalšího hlavního náv. ? Asi ano jinak by to návěstidlo nemělo jít postavit. A jak to je, je-li tam přivolávačka ?
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud je to vlak pravidelně zastavující, jedná se vždy o vjezd vlaku a vlaková cesta končí u návěstidla s návěstí "Stůj" nebo u návěsti, která ji nahrazuje ("Konec vlakové cesty" apod.)
Je-li postaveno "dál" pro vlak pravidelně zastavující, je to nová vlaková cesta pro odjezd vlaku a končí u vjezdového návěstidla z opačné strany. Tak to chápu já. Přivolávačka je opět postavená VC pro odjezd vlaku.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3739
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

445.
Vlaková cesta je úsek koleje v dopravně s kolejovým rozvětvením, určený pro
danou jízdu vlaku.
446.
Vlakovou cestou u vlaku projíždějícího se rozumí úsek koleje mezi vjezdovým
návěstidlem na vjezdové straně a vjezdovým návěstidlem pro opačný
směr jízdy vlaku na odjezdové straně.
447.
Vlakovou cestou u vlaku odjíždějícího se rozumí úsek koleje od konce vlaku
až po vjezdové návěstidlo pro opačný směr jízdy na odjezdové straně.
Je-li mezi cestovým návěstidlem dovolujícím odjezd vlaku a vjezdovým návěstidlem
pro opačný směr jízdy další hlavní návěstidlo (odjezdové nebo
cestové), které platí pouze pro jednu kolej a zakazuje jízdu vlaku, končí vlaková
cesta u tohoto návěstidla.
448.
Vlakovou cestou u vjíždějícího a pravidelně i mimořádně zastavujícího vlaku
se rozumí:

a) úsek koleje od vjezdového (cestového) návěstidla na vjezdové straně vlaku
až k hlavnímu návěstidlu s návěstí zakazující jízdu vlaku, popř. k červené
desce nebo červenému terči s návěstí Stůj, nahrazující hlavní návěstidlo a
upravené jako nepřenosné návěstidlo; tam, kde takové návěstidlo není nebo
není přímo u koleje, až k návěstidlu s návěstí Konec vlakové cesty nebo Hlavní návěstidlo je na opačné straně,

b) při vjezdu na kusou kolej úsek koleje od vjezdového (cestového) návěstidla
na vjezdové straně vlaku k zarážedlu kusé koleje.


Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:21:45    Odkaz na tento příspěvek  

němec-z-ova: to vím,
a) úsek koleje od vjezdového (cestového) návěstidla na vjezdové straně vlaku
až k hlavnímu návěstidlu s návěstí zakazující jízdu vlaku, ---- když to návěstidlo nebude zakazovat jídu, tak kam ? Když tam bude přivolávačka, zakazuje toto něvěstidlo jízdu ve smyslu uvedeného článku?
Tak zněla má otázka, z výše uvedené citace D2 jsem odpověď nepochopil.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PN dovoluje jízdu za návěstidlo...stačí?
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když to chcete polopaticky, tak vlaková cesta u pravidelně zastavujícího vlaku, je-li pro něj postavená již vlaková cesta pro odjezd (návěstidlo NENÍ v poloze zakazující jízdu) je stejná jako u vlaku projíždějícího...opět takhle to chápu, ale právnicky se v tom šťouráte pěkně, jen nevím, o co Vám jde?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když to návěstidlo nebude zakazovat jídu, tak kam ?

K dalšímu klacku, pokud tam bude, nebo k vjezdu z opačný strany. Aspoň doufám.

Přivolávačka je návěst dovolující jízdu dle daných podmínek. U PN vlakové cesty se asi neřeší, neboť ji lze rozsvítit za všech okolností a nemusím mít "postaveno" vůbec nic.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
to si pište, pane hafane, že se u PN vlakové cesty řeší! Nebo si myslíte, že to tam rozblinkáme jen tak, pro radost?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3741
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blbě jsem to napsal, výpravčí je řeší (ale neřeší je ZZ, tudíž nezkoumá, co je kam přehozeno a kde co stojí), ale chtěl jsem říct, že i když je řešit nebudou, rozsvítit je lze stejně.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:42:24    Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: jo souhlasím stím, co jste napsal myslím si totéž a jde mi o to si to ujasnit a protože nejsem nejmladší ne vždy pochopím hned. Tak dík.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38:
to pak ale nebudou výpravčí, ale blázni...chápu, jak jste to myslel, to ale stejně nesmíte takhle napsat, víte, kdo to tady vůbec čte? Uděláte z nás šlendriány...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:44:18    Odkaz na tento příspěvek  

Pes: souhlasím