K-report
 

Archiv do 17. července 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 17. července 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jbr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 24. června 2009 - 11:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz uz jste nakousli ty programy, co pouzivat na editaci fotek, aby splnovaly vami nastolene standardy?

Jako podminku nutnou davam rozumnou cenu, takze Adobe Photoshop jako odpoved neberu - 20 tisic neni cena pro bezneho cloveka (vzhledem k tomu, ze se snazim mit vsechen sw legalne). Osobne jsem si zatim vystacil s kombinaci PhotoFiltre + XnView s pluginy, ale to evidentne neni dostatecne in :-)
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 11:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbr: Photoshop Elements, občas se dá sehnat velmi solidní multilicence. A i na samotný APS se dá občas sehnat velmi solidní akce, naposledy myslím pro studenty za 1500 nebo tak nějak.

750.371: Že někdo nesouhlasí s celkovým barevným vyzněním ještě neznamená, že by to bylo zeditované špatně. Nehledě na to, že se každá kritika měla odlišný názor. Jeden to chce mít žlutozelené, protože prý bylo sluníčko nízko, Mašinka zase kritizuje příliš "polední" edit, načež sám dodá, že v 7 ráno už je sluníčko hodně vysoko. Každopádně jsem šel s kůží na trh a ukázal názor, zatímco ty umíš jen nadávat a urážet.

(Příspěvek byl editován uživatelem JTB.)
Jbr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 24. června 2009 - 11:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb: Na Elements kouknu. Zil jsem doted v tom, ze to je spis takove to "one click" reseni, aby si prave uzivatel nemusel hrat s nastavovanim parametru a pouzivanim x filtru a efektu.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 11:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb: a) neurážím b)nenadávám, to jsi mě asi pleteš s někým jiným. Každopádně z fotek děláte umělecká díla,ovšem realita je jiná. (viz srovníní fotet výše)
Mimochodem ještě jednou si přečti co napsal Mašinka. Srovnal ranní slunce v létě v 7h a zimní. Nikde nezaznělo,že slunce je natolik vysoko,aby měla fotka polední barvy. To je to samé,když Topič v zimně udělá fialovočervené barvy,když evidentně bývá krajina více do žluta.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 24. června 2009 - 12:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sare: David Jaša: zkus to a uvidis, ze detailu nebude tolik... rozdil mezi dlouhym a kratkym postupem je nejvice videt na sikmych liniich, ktere delaji treba supersampling v zoneru nepouzitelnym na 95% fotek

Zkusil jsem a vidím:



Podle mě nejlépe vypadá 3. fotka - jeden průchod přes sinc/lanczos3. A to nejen šikmé linie, ale i nevytváření dalších artefaktů

Před resizem jsem fotce ztmavil nebe se světlými větvemi (tak, aby na sebe navázaly), vyrovnal perspektivu (s převzorkováním lanczosem) a maskoval rozostření hodnotami 0,8/0,9/0 podle tvého návodu. Další maskování rozostření jsem neprováděl, fotka pak byla fest přeostřená (1 průchod) nebo se limitně blížila 1b grafice (3 průchody). Software GIMP 2.6.6, nic z tebou zmiňovaných tady nemám. Pokud budeš ochoten pro porovnání udělat totéž ve tvých programech, pošlu ti fotku před zmenšením.

(Příspěvek byl editován uživatelem David_Jaša.)
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 13:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.371: porozumění psanému textu nebude tvoje nejsilnější stránka, viď?

fotka svítí jak v poledne... To ti, Mašinko, nevadí? - Ne, to mi nevadí. Je to záběr možná tak ze sedmé hodiny ranní, kdy už je touhle roční dobou koule takřka 20° nad obzorem.

To je v jednoznačném rozporu s tvrzením, že by to mělo být žlutozelené jako odpadní voda z chemičky... Právě proto se moje fotka už na druhém monitoru blíži realitě červnových 7 hodin ráno, kapišto? Kecy o uměleckých dílech si opravdu nech od cesty..
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3141
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 13:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O zelené jsem psal,aby nebyla tolik křiklavá,ovšem stahotat žlutou? Ráno naopak v 6.20h je slunce do žluta.
To bych docela chtěl tu tabulku vidět,kde je přesně dán poměr: výška slunce nad obzorem/barvy.

Já podle Tebe neumím číst,ale ty zas nerozeznáš ranní a denní barvy. Trošku mi to připadá,že jsi fotku upravoval přes sluneční brýle.
Byl jsem tam a to co jsi vytvořil je to prostě nereálný...
Kdybych to tvrdil jenom já, budu si myslet,že je to monitorem.
Je to škoda času,tohle řešit furt dokola.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 14:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych dodal,že foto resp. barvy od JTB mi spíš připomíná čas cca 9-10h, kdy se na slunce nasunula mlhovina. Fotka pak vytváří celkově tmavší dojem a horší násvit.
Slibuji,že víc už to řešit nebudu.
Sare
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 20:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša: zajimave porovnani, je videt, ze kazdy software ma jinak nastavene algoritmy:-) milerad zmensim fotku pomoci dalsich softwaru - pro srovnani
je dobre, ze ma nekdo o zmensovani zajem, treba prijdeme na nejakou jeste lepsi metodu
..::TrainWeb Gallery::.. http://trainweb.cz
"Those who can’t do, teach. And those who can’t teach, teach gym."
Bytls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 20:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za rady ohledně foťáku. Ještě bych potřeboval vedět jak vybírat a podle čeho objektivy. A obecně jak je na tom zn. CANON. Jak se pozná kolik přibližuje, jsem zvyklý na kompakt takže se v tom moc neorientuji.
Ještě jednou děkuji
749 018-8 749 051-9 749 107-9 749 121-0 749 243-2 751 050-6 751 053-0 751 103-3 751 106-6 751 142-1 ... no prostě stroje z LD Jihlava
Chcete zarámovat fotku Vaší oblíbené lokomotivy? Žádný problém! Pro více informocí pište na e-mail.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 21:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se pozná kolik přibližuje
Toto je základní omyl začátečníků (to nemyslím nijak zle). Delší ohniska neslouži k "přiblížení" něčeho, ale ke změně perspektivy obrázku. Něco o této problematice naleznete třeba tady: http://www.fotografovani.cz/art/fotech_df/rom-zoom-a-perspektiva. html .
Dost odpovědí na své další otázky dostanete zde: http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm .
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 24. června 2009 - 21:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sare: jsem hlavně zvědavý na rozdíly v kubické transformaci v podání PS a GIMPu. :-) Druhá věc, která tu ještě nepadla, je obrázek před zmenšením rozostřit podle pana Gausse s poloměrem menším nebo rovným rovným poměru velikostí. To by mělo taky pomoci různým tenkým liniím. Vyzkouším někdy zítra.


Bytls: Jak se pozná kolik přibližuje, jsem zvyklý na kompakt takže se v tom moc neorientuji.

To závisí na formátu čipu. Viz Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ekvivalentní_ohnisková_vzdálenost
Canoní zrcadla by měla mít formát APS-C (skoro všechny) nebo full-frame (pár hi-endových modelů, ohniska netřeba přepočítávat).

(Příspěvek byl editován uživatelem David_Jaša.)
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 21:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petruš opava: Sice zde přeběhnu do jiné sféry "focení", ale za ukázku to snad stojí a přímo to podporuje Váš příspěvek :

Obrázek

Video
Sportu zdar, bajku zvláště!
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.249.70
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 00:04:10    Odkaz na tento příspěvek  

Opovážím se trošku dotázat:Jsou fotografové automobilů,autobusů,parníků či třebas letadela raket šotouší?
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 00:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jasně ,že jo ))))
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 07:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova- Bohužel nemáte pravdu, tele je přednostě určeno k přiblížení snímaného objektu. Nebudu zabíhat do techniky ale zodpovězte si se mnou otázku: Fotím lva, použiju tele aby mě nesežral a na snímku byl velký nebo aby měl jinou perspektivu ? Fotím horolezce ve stěně a protože se nemohu vzášet vedle něj použiju tele atd, atd. Změna perspektivy je jaksi doprovodný produkt. Vyjímkou jsou obj. 70- 135 mm pro kinofilm, které jsou primárně určeny pro portrét a jejich úkolem je umožnit odstup a zajistit aby objekt při tom zabíral cca 2/3 políčka filmu.

Bytls. Přiblížení- Vezmu li jako základní obj. 50mm pro kinofilm pak kolikrát má jiný objektiv větší ohniskovou než základní ,tolikrát obraz zvětší/přiblíží/- F=100 2x, F=200 4x atd. To platí pro všechny přístroje / objektivy/ lhostejno jestli je to kompakt nebo zrcadlovka. Samozřejmě, že u jiných rozměrů čipu než Full frame je nutno zapracovat s crop faktorem /APS C 1,5 - 1,6x, 4/3- 2x atd.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 15:51:12    Odkaz na tento příspěvek  

Sare 22.6. 13:46: Není mi to jasné s tím postupným zmenšováním. Myslel jsem si, že je lépe volit celočíselné poměry - aby ze dvou nebo tří bodů (resp. v ploše čtyř nebo devíti) byl jeden.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2263
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 16:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo zkušenosti s objektivem Sigma 55-200mm F4-5.6 DC (odkaz) zda je dobrej ? Díky
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 16:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb_freeride:

Stačilo se mně podívat na fotku.Ostrý obrázek na kterém můžu počítat zrnka prachu na zemi a celkově to působí jako uměle vytvořené.Raději méně dokonalý,ale za to zachycující skutečnost.
Requiescat in pace.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 22:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Ač s většinou Vašich názorů, zde prezentovaných, na fotografování souhlasím, tak v tomhle se neshodneme.
Prostě "tele" není dalekohled. Vyjímkou bude jeho použití v bulváru.
Rozmanitá ohniska objektivů dovolují autorovi vyjádřit vztah hlavního předmětu k okolí. Širokáčem (ideálně 20mm u kina) lze krásně popsat vztahy mezi objekty v obraze nebo vypíchnout detail v celku.
Zato "telata" díky malé hloubce ostrosti a úzkému úhlu zobrazení izolují hlavní předmět na fotografii.
Čím jsou ohniska objektivů vzdálenější od našeho vnímání, tím se nám zdá snímek zajímavější. Nejsme to totiž schopni v reálu takto vnímat.
Většina fotografů nakonec skončí u pravidelného používání dvou objektivů z krajů své výbavy a něco univerzálnějšího uprostřed (to ovšem v minimální míře). Pravda, u šotoušů (myšleno všeobecně, nikoliv adresně na Vás) to vypadá jinak.
P.S.: Na horolezce bych asi "teletem" nešel. Snad jen v případě, že by se na té stěně oběsil. Jinak si snímek z hor spíše představuji jako portrét (nebo postavu) ve Zlatém řezu a dobývané vrcholy v pozadí. Vše ostré.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 06:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova- Ovšem, je to věc náhledu. Nicméně tele bylo prvotně určeno k ,,přitažení" objektů, ke kterým nemáme možnost přistoupit dostatečně blízko ať už je důvodem cokoli. Stejně tak širočina byla určena tam ,kde ,,zeď za zády" je příliš blizko. A horolezec? Jak byste tedy snímal lezce ve stěně v Prachovských skalách ? Na závěr- tentokrát jsem si svá moudra nevycucnul z prstíku. Literatura- Fotoaparáty a objektivy, Encyklopedie fotografie,Černobíla fotografie. Vydáno v 70 - 80.letech minulého století. Ale snad dosud platné. Mějte se.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 08:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Tak náš rozdílný pohled je vysvětlen. Já čerpám zase z literatury vydané v tomto století. Dobře to bylo popsáno v časopise Photolife. Včetně popisu postupu k ověření. Stačí nafotit několik snímků se stejným námětem. Třeba osoba (od pasu nahoru) před vzdáleným pozadím. Snímky je třeba snímat tak, aby osoba v popředí byla u všech použitých ohnisek zobrazena velikostně stejně. Tzn, že je třeba upravit svou polohu k fotografované osobě.
Můj příspěvek ke změně perspektivy:


Snímáno objektivem s ohniskem 135. Tady mi nešlo o přiblížení řopíku, ale o zvětšení pozadí, tedy trati v pozadí. A abych diváku "vnutil" hlavní objekt snímku je vše ostatní rozostřeno. Můžete posoudit jak se mi to povedlo. Dnes bych, pro odstranění dotyku s okrajem, určitě posunul řopík více ke středu snímku.
Lezce ve stěně bych asi snímal ze stejné výšky jako má on (pokud by mě teda někdo dostal na stěnu), delším ohniskem pro "přiblížení" pozadí. Tedy nějakou jinou stěnu. Pokud je to tedy ve skalách možné. Fotit jej z podhledu, aby vypadal jako mravenec na zdi, bych asi nezkoušel.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 09:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova- Maj recht paní Milerová, pravil Švejk, takhle se to dá taky použít. Tedy ke zploštění perpektivy či jiným výtvarným počinům. A to nemluvím o tom, že telata uměj i jiný věci- např znamenitě zahustit mlhu nebo opar. Já ho budu dál používat k přitažení vzdáleného objektu neb tvůrčí foto jde mimo mě. Vyjma knih jsem na tuto vlastnost přišel když mě nechtěli, před mnoha a mnoha lety, pustit do depa Vršovice a já naopak chtěl mít mašiny v depu na filmu. Vysápal jsem se na vrch Bohdalec a zde,kryt křovím,jsem pomocí f 135mm a f200mm dokonal svůj zločinný úmysl. A funguje to taky. Ostatně lze fotit i přes dalekohled a funguje to podobně.Jde to blbě, je to hnusný ale jde to.Jinak Vaše foto pěkné ,zadumané.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 11:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Vždyť jsem psal, že s Vámi většinou souhlasím. Je přeci jedno, co si o významu objektivů myslíme, hlavně abychom je použili k takové tvorbě, která zaujme ostatní. Ostatně použitím telete jako "přibližovadla" jsem také prošel.
K té mé fotografii: Mimochodem děkuji za pochvalu. Vznikla při toulkách s kolegou po opevnění okolo Milotic nad Opavou. Náhodou bylo pod mrakem a tak snímek vypadá trochu pochmurně. Což asi k těmto stavbám patří.
Zdejší šotoušstvo se může přesvědčit, že není důležité osvětlení sluncem (to na adresu tzv. dokumentačních snímků na zdejším webu). Spíše naopak. Já dnes preferuji zataženou oblohu. Je ovšem pravdou, že provoz na železnici už nefotím.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 12:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova - s normálními lidmi mi většinou nedělá potíže najít společnou řeč nebo se alespoň dohodnout. Vycházím z toho,že rozhodně nejsem vševěd. Zdravím.
Martin_08
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 15:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s objektývom:"Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105MM F/3.5-5.6G ED VR"

http://www.megafoto.sk/Nikon/af-s-dx-nikkor-18-105mm-f/3.5-5.6g-e d-vr
http://martin08vlaky.slovaktrains.sk
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5403
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 16:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ho používám v kombinaci s Nikonem D90. Kresba v pořádku, ohnisko pokryje většinu situací, stabilizace je účinná (udržím s ní v ruce třeba i 1/10). Pokud si umíš poradit s deformacemi (flaškou atp.) ve spodní polovině rozsahu, mohl bys být spokojen. Ale neber to, prosím, jako hodnocení odborníka, přece jen mám DSLR jen několik měsíců...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Martin_08
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 17:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc

aj tak ďakujem
http://martin08vlaky.slovaktrains.sk
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 23:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: je to vlastně upgradovaná 18-70, legendární "tyrkysák". Jeden z těch lepších záklaďáků, solidní kresba, horší světelnost a hádám, že jeho charakteristický tyrkysový nádech mu také zůstal. Ten někdy vypadá dokonce efektně a "nikoňácky", jindy se s ním musí trochu bojovat při editaci. V setu k tělu skoro nejlepší možný kauf, sólo předražený až hanba.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. června 2009 - 12:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové já se vás teď všech zeptám-fotíte protože to je váš koníček? Fotíte pro radost nebo pro to aby jste mohli hodinu masturbovat u počítače jak to máte dokonalé a pak u šmejdpejdže znova masturbovat u toho jak se kácí stromy a jak je ten mrak světlý? Chápu sice že někteří fotografové fotí na profesionální úrovni ale když mi jednou nějaký pan Pecho řekl že mám foťák úplně na hov.. a že bych si měl koupit nějakého canona za 60 litrů měl jsem chuť mu ten jeho bazmek nacpat tam kde slunce nesvítí. Připadáte mi jako masturbanti na modelfóru kde taky všecko zatahují do extrému místo toho aby ocenili že někdo v dnešní době vůbec nějaké koníčky ještě má.
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 00:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: co tolik jedu? fotím na kompakt a nikdo si mi nedovolil ještě říct, že mám foťák na guvno...i když jsem s ním relativně spokojen,tak "zrcadlovému" dárku bychse určitě nebránil. Foť tak, aby si to k tobě taky nikdo nedovolil a spíš ocenil to, s čím musíš "zápasit" Věř mi, že guvno se dá vyfotit i foťákem za 60 tis...i když tohle guvno bude pěknější než guvno z kompaktu Jo a nevím, jak je to s tvou masturbací, ale já v době "nadbytku" vyhledávám ženskou něhu a fotky jdou hluboko do pozadí, nevěřím, že tady existuje nějaký cvok, který by ty priority měl obráceně
>>> http://www.payusworld.7x.cz <<<
>>> http://www.flickr.com/photos/payus/ <<<
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 00:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Payus:já si myslím že takových cvoků je tady více než dost......viz. diskuze výše. Jen čekám kdy někdo napíše, že se mu nelíbí barevné podání pixelu na pozici 1265 svisle z hora x 1465 zleva. A myslím že diskuze na želpejdži nebo tady se k tomu celkem blíží.
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 02:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: posedlost koníčkem je u chlapů celkem běžný jev. Dělají to šotouši, modeláři, vyznavačí horských kol...

To, co tu rádobyvtipně popisujete, zkusím převést právě do cyklistického světa.

Jezdíte pro radost nebo pro to aby jste mohli hodinu masturbovat u tratě, jak máte krásný kolo a pak doma ještě masturbovat u videa, jak vám to při jízdě slušelo?

Chápu sice že někteří bikeři jezdí na profesionální úrovni ale když mi jednou nějaký pan Pecho řekl že je moje kolo z teska úplně na hov.. a že bych si měl koupit nějakého rock machina za 30 litrů, měl jsem chuť mu ten jeho bazmek nacpat tam kde slunce nesvítí.

Víte, já ty vaše vzteklé urážky celkem chápu. Focení berete trochu jinak, míň vážně a proti tomu nelze nic namítat. Nevšiml jsem si ale, že by nějaký uživatel kola z hypermarketu, který s ním jede 2x za měsíc na projížďku (a k čemuž je určeno), uprostřed silnice hlasitě nadával okolojedoucím závodním jezdcům do masturbantů.

Dávno jsem přestal řešit některé technické vady, kterými je opravdu ŽP občas posedlá, opravdu skvělou fotku dělají krom precizní kvality ještě jiné věci a ty se koupit nedají. Podobně to mají i cyklisté, kteří si v určité fázi života myslí, že lepší typ bot a upínání za ně vyhrají závod, a o technických detailech vedou plamenné hádky na svých fórech.

Můžete si o nich myslet co chcete, stejně tak si budou oni myslet své o vašem kole z teska a šlapání do pedálu ve stylu hospodského strýce. Nikdo z těch závodních cyklistů vám ale uprostřed cesty vulgárně nevynadal, zatímco vy jim ano. Závist? Zkuste být aspoň trochu tolerantní...

(Příspěvek byl editován uživatelem JTB.)
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 09:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb:no a představte si že ten váš případ s kolem se mi stal......a to nemám nějakou plečku z tesca.....prostě si myslím že všechno má svoje meze ale nejde mi ani tak o to jak kdo co dělá ale spíš o to že pak svůj pohled na danou problematiku vnucuje jiným a to se na žp a teď už i tady děje. Proto na žp nelezu jenom se občas pobavím komentářema které mi občas někdo pošle do mailu. A závidět nemám komu co, čím víc jsem takových lidí poznal tím víc si myslím že jsou pitomci.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 13:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když mi jednou nějaký pan Pecho řekl že mám foťák úplně na hov
Ze slov tohoto pána bych si fakt velkou hlavu nedělal...
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 13:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: kličkujete. Naprosto nesouvisle a zbytečně jste tu začal vulgárně nadávat všem fotografům, kteří si své fotky stahují do počítače. A mě by zajímalo, jakými pohnutkami jste byl ve svém výlevu veden.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 14:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, řekněte: "Omlouvám se, že jsem použila slovo konfident". Sory, tak nějak jsem si v souvislosti s předchozím příspěvkem vybavil tuto Rathovu humornou skeč. JTB, já fotím, tudíž jsem fotograf, fotky si stahuju do počítače, ale nemám pocit, že by mi Ostradik vulgárně ani nijak jinak nadával.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 04. července 2009 - 16:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši kdo byl dneska před 17 fotit v Dluhonicích u přejezdu?
2 muži + dítě??
Svobodný :-(
In-krata můj přítel při cestování vlakem.
Přerov :-)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. července 2009 - 09:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb- Ad napadáníŽP.Už jsem to psal Topičovi. Uznávám,že ŽP je nejkvalitnější galerie tedy co se týče fotek. Ovšem co se týče diskuze stojí na druhém konci a to nejen pro nabubřelost mnohých diskutujících ale i pro, mnohdy, naprostou neznalost. A to už nezmiňuji až nelidský perfekcionismus a vnucování šablonovitého vidění. A věřte,že vím,co říkám- sleduji ŽP už dlouho. Ovšem jsem dalek paušalizování a proto nesoudím. Vím že tam jsou i lidé ,kteří opravdu umí a jejichž díla by zasloužila trvanlivější podobu než i- net a kteří přesto nedrhnou rypákem oblohu ! Tak to vidím já- jedněm uznání a těm druhým, jak říkají Slováci, príučku a povinné školení čim třeba fotil pan Sudek, Einhorn, Plicka. Jenže ty oni neznají, jejich znalosti se utopily v RGB prostoru a Mpix.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

narazili jste zde na kvalitu fotografií,a na to jak se někteří FOTOGRAFOVE chovaj v komentářích. Mám zkušenost z Vlakšimu,kde perfekt foto je z 90% adminů,od zbytku je to samý negativní postoj. Já osobně fotím tak jak to jde,občas vás zastihne nějakéto překvápko,takže na přemýšlení není čas,hlavně jde o ten okamžik. Většina z nás porušuje i zákon o drahách,nemyslím to špatně,a tak bych řek,že některé fotky vzniknou i za cenu hrozby desetitisícové pokuty,což se mi nedávno málem stalo. Proto všechna čest ,,všem,,fotičům,a nenechte se znechutit MAGORY,kteří se umí pouze předvádět,a když se s takovýmto občas setkáte,tak zjistíte,že je to ,,nedoceněnej,,umělec,který pro svou krásnou,příkladnou a perfektní fotku je schopen vybourat všechny sloupy,vyhýbková tělesa,výmýtit okolo kolejí porost, vykácet stromy a v neposlední řadě,zlikvidovat ostatní,nebot mu vadí,že tam jsou,v tomto případě osobní zážitek,kdy jeden takový řvál na lidi,že jsou č... a pod, a poté mi strčil svou líbeznou hlavičku do objektivu ve chvíli,kdy jsem mačkal spoušt na klasickém fotoaparátu,podotýkám celou dobu stál vedle mě.
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 21:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je toto za jev?

Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
Bopa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 22:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poradí mě někdo prosím co si pořídit za objektiv na Nikon D90
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 22:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko: data na displeji se nezobrazují souvisle, ale v pulzech a tys měl nastavený moc krátký čas na to, aby se během otevřené závěrky stihly rozsvítit všechny "svítící" body na displeji.

Bopa: určitě ti někdo poradí, když upřesníš zadání (účel, nový/použitý, ohnisková vzdálenost a clonové číslo, velikost a hmotnost, cena).
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 11:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko Chce to delší čas, ale zase bacha na roztřesení, či rozmazání (pakliže to třeba nebude záměr) přijíždějícího stroje. Prostě zkoušej a zkoušej. Začni někde kolem šedesátiny (už si přesně nepamatuju tu hranici, kdy už to šlo) a zkoušej...
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Wlabmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 18:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při SPP se kolegovi podařilo v sobotu 4.7.2009 ráno krátce po 7.hodině zapomenout na jednom místě - konkrétně u silnice těsně za výjezdem z Divišova na Nové Město na Moravě černou fotobrašnu s objektivy tamron 28-75mm, tamron 200-500mm a videokameru. Pokud by někdo měl nějaké info o těchto věcech, prosí o zprávu sem nebo na telefon 775 184 996.
Bopa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 22:07:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to trochu upřesním rozhodně nový účel je na focení především vlaků,ohnisková vzdálenost 28-70 mm,clonové číslo,velikost a cena nechán na vás na doporučení.Jde mi hlavně o kvalitu jak objektivu tak o výsledné foto.
E499035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.77.85
Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 22:36:58    Odkaz na tento příspěvek  

Bopa: a cena? Máš pět, patnáct nebo třicet pět zbytečných tisícikorun?
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 22:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša, Vašut: Díky za rady a tipy
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
Bopa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 11. července 2009 - 20:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499035 No tak kolem těch 15ti tisícikorun.
E499035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.86.89
Odesláno Sobota, 11. července 2009 - 20:52:14    Odkaz na tento příspěvek  

Bopa:

Tamron 28-75/2,8 za 11 barevných papírků splňuje tvůj požadavek na rozsah, od clony F4 je solidně ostrý

Nikkor 18-105/3,5-5,6 VR za sedm papírků a jeden poloviční je sice "obyč" co do temnosti (tu ovšem můžeš kompenzovat velmi solidním přístupem D90 k iso), ale má stabilizaci, větší rozsah ohnisek (jestli máš nějaké tele "70 až něco" tak je tam zajímavý jen široký konec, který ovšem skalní ultrašoto těžko kdy využije, ti fotí na "50 a více ekvivalentu") nicméně na focení něčeho jiného než vláčků by se rozsah 18-28 mohl hodit, v interiérech bývá i 14mm na DX málo.
Bopa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 12. července 2009 - 14:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499035: Dík.
Miki_trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. července 2009 - 20:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové já vás zdravím.
Měl bych na znalé otázečku.No možná víc.
Aby sme byly v obrazu,tak mám zrcadlo OLIMPUS E300,objektiv ZUIKO DIGITAL 14-45mm.To jen aby bylo pochopeno na jaké nastavení se ptám.Takže o co jde:
Funkce REDUKCE ŠUM.K čemu přesně tahle funkce slouží?Při zapnutí této funkce mi nefunguje sekvenční focení,což občas používám.Takže jakej to má vliv na focení?
Dále jaksi nemohu v manuálu najít vysvětlení funkce SLOŽKA STÍN.Tá samá otázka.K čemu slouží a jakej má na focení vliv.
Za odpovědě a vysvětlení děkuji.
Fotky mašin:Mikitrainz-Želgalerie
ICQ 434725972
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 13. července 2009 - 00:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

miki trainz:tak za prvé pravopis řešit nebudu každý nejsme cvajštajn že-a těď k dotazu.Redukce šumu je opravdu k redukci šumu,tzn. pokud si nastavím větší hodnoty iso(citlivosti)objeví se tzv. barevný šum což je patrné zejména ve stínech a tmavších místech fotografie....schválně udělejte tu samou fotografii na iso 100 a na iso 800.když si ji pak zvětšíte, uvidíte zcela zjevné barevné body v tmavších místech, při vyšším isu se objeví i v těch světlých místech......

výsledek - čím větší iso tím větší šum a míň kvalitní fotka-redukce šumu složí k redukci šumu no a nával dat který musí třístovka zpracovat je na ní trošku moc proto v tomhle režimu neumožňuje sekvenci.Vím o čem mluvím mám pětikilo a tam je to nemlich to samé.

složka stín to má být co????kde to je v menu?
Miki_trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 13. července 2009 - 00:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SLOZKA STIN :

Fotky mašin:Mikitrainz-Želgalerie
ICQ 434725972
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. července 2009 - 21:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, měl bych dotaz na znalé:
Jsem půl roku vlastníkem zrcadlovky Nikon D60 a v poslední době na ní vznikla velmi nepříjemná porucha. Popsal bych ji zhruba tak, že fotoaparát pořizuje každou druhou fotografii výrazně podexponovanou. Není to způsobeno žádným programem, protože vada se vyskytuje i po restartu nastavení. Vlastně jediná indicie, kterou mám je, že se porucha vyskytuje v jakési vazbě na teplo ( pouze v parných dnech nebo poté, co jsem např. vystoupil z rozehřátého auta ). Snad proto, že jsem s fotoaparátem nikdy nefotografoval za takových teplot, jaké panují teď, jsem se s vadou ještě nesetkal. Pro ilustraci přikládám jednoduchý záznam sériového snímání ( na kvalitu nehleďte, je to dělané narychlo ).
Nesetkal jste se již někdo s touto vadou? Co myslíte, že může být příčinou? Vím, že fotoaparát má jakýsi rozsah "provozních teplot", ale "vedra" v ČR by snad mělo vydržet víceméně vše, ne? Nebo to snad s teplotou vůbec nesouvisí? Díky za Vaše nápady.

Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Jakub_helmich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 08:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petad:Možná říkám blbost ale co když je to chyba pamětové karty.
http://www.flickr.com/photos/32969935@N05/
E499035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.92.142
Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 09:19:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jakub helmich: nejspíš blbost, karta píše, co jí předá řadič, a ten dostává data z převodníku (zjednodušeně řečeno). Kdyby byla poškozena data, raw by nešel otevřít a určitě by nebyl takle plošně podexponován. To by musela být setsakra šikovná chyba v přepisu konkrétních bytů opakovaně.

Petad: Spíš to vypadá, že se nestíhá otevírat clona, mechanismus posunu clonového zobáčku na objektivu je zaseklý, případně protikus v bajonetu v těle, který zobáčkem posunuje podle zadaných expozičních hodnot, můžeš ověřit tak, že si k vzniklé tmavé fotce vyfotíš stejnou s ručně zadanou maximální hodnotou clonového čísla (F22, F32?). Dělá to jen jeden objektiv nebo všechny? (vada objektivu - vada těla)

Každopádně s tim musíš do servisu.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 10:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu niekto kto vie robiť s copermine photo gallery?
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 15:44:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakub Helmich: Taky si nemyslím, že by to bylo tím. Karta konečně nemá s expozicí moc co dělat.

E499035: Díky za vysvětlení, zní to logicky. Jiné objektivy jsem neměl možnost vyzkoušet; mám jen tento. Ještě zkusím exponovat na tu maximální clonu, ale foťák hold bude muset jít na dílny . Jen mi ještě ale vrtá hlavou ta teplota - může to být tak, že příslušné součástky vlivem teplotní roztažnosti nabydou na objemu?
Každopádně díky!
Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 19:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó s foťákem je sranda. Horší už je, když se na něm něco pos** a třeba ten můj už není zrovna levná hračka
Ale zpět k věci. V poslední době jsem se začal zajímat o formát HDR a jeho možné využití při šocení. Teda, není to tak uplně formát, spíše technologie úpravy fotek.
Fotky tímto provedením už sice trochu připomínají science fiction (záleží na tom jakým způsobem si s tím kdo vyhraje a jak moc to vylepší - a nebo zprasí), ale některé vypadají vážně úžasně.
Máte s tí někdo zkušenosti? Měl bych pár dotazů a v neposledním bych se i rád přiučil
Omluvte prosim muj pravopis :-)