K-report
 

Archiv do 23. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv do 23. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 16:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Tak zítra mailem, jestli si vzpomenu. Teda možná až pozítří, protože zítra se bude bloudit po Novém spojení.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 16:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem - zítra od 15 hodin na Andělu soutěž o největšího pražského šotouše, tak bych očekával účast několika jedinců ze zdejší diskuze Otázky jsou skutečně kvalitní
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3228
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 16:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: také se tam zítra chystám alespoň na první kolo, protože zatím nevím stroj, který bude nasazen.

Ještě teď zkusím vyšpiclovat.

EDIT 16:38: jeden telefonát udělal nemožné. Bude to 053, která byla prohnaná Rolls-Roycem mezi myčkami.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3229
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 16:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Den Eska 21.9.2009: Soutěž "Největší šotouš PID"
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 16:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Nemůžu si pomoct, ale pojem "tržba na oskm" se mi zdá být totožný s jízdným, resp. jeho střední hodnotou (po započtení režijek, transferů z PID, seniorů, dětí,...). A tu má obecně dráha nastavenou výše než busy, takže i po zprůměrování výše uvedených vlivů (z nichž jen některé v busech nejsou) se mi jeví býti ta "alespoň polovina" dosahovaná poměrně jednoznačně.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 17:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale já myslím skutečnou tržbu. Žádné dotace. Prostě čisté peníze od lidí dělené počtem ujetých kilometrů - to je tržba na kilometr. A když se vydělí kapacitou dopravního prostředku, jsme na tržbě na osobokilometr. Je-li nížší než 1Kč, tak příslušný pár spojů nemá na VHD co pohledávat.
Jednoduchý výsledek: pak by na vlacích vyjeli jen některé S-bahny a možná něco ve velkých aglomeracích.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6514
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 18:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad soutěž: Ach bože a co my pracující? 15,00? to je diskriminace.
Bram 1514: Vcelku souhlas, proto bych viděl budoucnost linek 4XX. A přesně pro ten poslední odstavec se nebojím jakéhokoliv masivního přesunu do IAD při nějakých racionalizačních a optimalizačních zásazích do VHD (např. přidání přestupu, snížení směrové nabídky, provozování 451 a pod.)
Budoucnost patří bagrům!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 18:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>přesně pro ten poslední odstavec se nebojím jakéhokoliv masivního přesunu do IAD při nějakých racionalizačních a optimalizačních zásazích do VHD (např. přidání přestupu, snížení směrové nabídky, provozování 451 a pod.)

No sorry,Káeme,reaguješ jako typický Pražák.
Dneska se ti na 451 a přestupy navíc minimálně 50% vykašle.
Jo 4xx ještě ano,ale musí to jezdit i večer minimálně po půl hodině/hodině s čekáním na vlaky mimo špici-jinak i ta socka pojede stodvácou...a nedivím se nikomu. Já bych taky netrávil na nádru půl hodiny/hodinu denně čekáním na přípoj.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6516
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 18:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Ne, reaguju jako znalý finančních a sociálních poměrů obyvatelstva a statistik vývoje počtu přepravených osob v IAD a VHD - přesedání ze socky do IAD probíhalo v devadesátkách, teď už je hotovo. Kdo nepřesed tehdy nepředene ani dnes (míněno globálně z hlediska sociálních a příjmových skupin). Teď už zase roste počet lidí v VHD.
Jinak charakteristika linek 4XX - naprostý souhlas, to by mělo být samozřejmostí.
Budoucnost patří bagrům!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 19:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Kdo nepřesed tehdy nepředene ani dnes
Nebyl bych si tak jist.Já mám třeba do práce solidní spojení VHD,ale kdybych se přestěhoval třeba jen o 10 km dál,tak tím autem budu jezdit,protože odmítám trávit zbytečný čas ve VHD a hlavně čekáním na úkor svých blízkých.A to jsem fanda VHD a pokud jedu sám,tak jezdím autem minimálně.A nebaví mne už moc řídit.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 20:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik+ -aa-:
Ad papež> jen to jsem vyloudil z vyhledávače. Já nemám přístup k jiným info.
Vím jen, že doprovázíme z KH ten zvl R z Brna, přepřah někdy kolem 18:00 hod.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, máš krásné dítě. Tak si s ním zůstaň doma a nech to na těch chytřejších..
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 21:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Tak moment, já o žádných dotacích nemluvil. SKUTEČNÉ (jak požadujete) tržby na osobokilometr = průměrné jízdné (s výše uvedenou korekcí), a to zcela jistě JE u ČD vyšší než u drtivé většiny busů. O nějakém dělení kapacitou spoje (tedy ne skutečně přepravenými osobami) původně řeč nebyla.

Snažím se ukázat, že takový ukazatel je dobrý leda na vyplňování kolonek, a spíše než od "dynamického prograsivního soukromého úžasného" dopravce bych čekal jeho zavedení od EU...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 22:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: ad soutěž: Ach bože a co my pracující? 15,00? to je diskriminace.
Správný šoutouš nepracuje, zvlášť ne v době, kdy může šotoušit.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 11:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: "Nevěřícně jsem to pročítal, takovou volovinu jako náhradu provozu na S7 busama jsem tedy ještě nečet. Kdo ze zúčastněných tam aspoń jednou v životě jezdil (Boblick, Bručoun, trochu i Orky)........."

Psal jsem něco o NÁHRADĚ?!!. Vy jste fakt mistr překrucování, a podpásových argumentů.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6522
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 12:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Ne o náhradě ne. Ale o tom, že rychlíková busová linka z této oblasti je možná jste psal, jako by vedle S7 byla po celé délce asfaltka a ne cyklostezka. Jako kdyby v oblasti byly čtyřproudé kapacitní komunikace a ne úzké nevyhovující silničky.
Napsal jste: Bram, 1503: Teď ještě vytesat do kamene, a hodit na Ropid... a Bram v 1503 psal: "Je potřeba vytvořit autobusovou linku paralelně s tratí 171, neb ne zdaleka každý má stanici nebo zastávku v přijatelné docházkové vzdálenosti. Pokud na linku budou nasazeny slušné autobusy, nebude jízdní doba boblickovsky vylhaná a cestující nebudou trnout hrůzou z možné nehody, cestujících si najde dost. Ba řekl bych dost na to, aby se na ní uživil časem i čtvrthodinový interval ve špičce."
Sice pak ještě dodává: "Na počet cestujících ve vlaku by to však mělo vliv minimální, spíš by si našla cestující mezi těmi, co nemají vlak v rozumné docházkové vzdálenosti a na cestování hromadnou dopravou kvůli tomu rezignovali" - ale to je samozřejmě už jen tzv. těšínské jablko.
Tak co víc dodat.
Budoucnost patří bagrům!
Palkič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.32.70
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 12:31:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jeden postřeh z dnešního Berouna: pět minut před pravidelným odjezdem R 354, se obejvilo zpoždění 10 minut, po deseti minutách 20 minut a po dvaceti minutách 30 minut, vlak přijel ve skutečnosti až po 38 minutách!!! Přijde mi že si ty modrogumní ani nechci říct co dělaj s lidí normálně srandu a je jim všechno úplně jedno. Já se snad ještě stanu příznivcem Jančury a Boblicka, ty to aspoň s lidma myslej dobře
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51206
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 13:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se změní, až bude vlak sice jiného dopravce, ale obsluha Pragotronu a DC stejná?

Jinak to nebylo až tak špatně, kdyby se těch +10 (spíš +15) objevilo hned - z Prahy odvezl R 354 +20, až v Řevnicích přibral na +28 a až z Berouna má +36...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bebop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 14:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se změní, až bude vlak sice jiného dopravce, ale obsluha Pragotronu a DC stejná?

Já myslím, že kolega Palkič nemluví o vlacích...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6524
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 14:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Zdá se mi neuvěřitelný, že při všech těch dokonalejch plánovačích grafikonů, kteří mi tu čas od času sdělují, jak je těžký vykřižovat někde v lichou nulu a jak jízda křížem přes zhlaví trvá 6 minut a ne 3 a podobný veleodborný věci, nedokážou dráhy dát vědět do berouna, že když něco odjede s 20 minutama, že se to cestou potká s tolika provozním záležitostma, že nejenže nenakrátí, ale nabere na 36. Na to jak se tu diskutuje jak ušetřit dvě minuty někde, mi přijde zvláštní, že někdo neví jak se bude vyvíjet jízda vlaku vypraveného v jiném čase. Myslím že ten kdo dal do berouna informaci o 10 minutách by se dal velmi konkrétně pokutovat a postihnout. Jinak se tento šlendrián nikdy neodnaučí.
Budoucnost patří bagrům!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 14:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Neberte příměstskou dopravu tak výletnicky. Když jdu na výlet, tak po nějakém autobusu ani nevzdechnu, 1-2 km navíc nikoho nezabije. Denně dojíždějící to ale berou poněkud jinak. Pro ně je docházková vzdálenost 1,5 km na nádraží významnou položkou na misce vah. Autobus, ať už v jakékoli podobě, může ty váhy převážit od IAD k VHD. Někoho možná i od vlaku k busu, ale nemyslím, že by jich bylo nějak dramaticky moc.

"rychlíková busová linka z této oblasti je možná jste psal, jako by vedle S7 byla po celé délce asfaltka a ne cyklostezka. Jako kdyby v oblasti byly čtyřproudé kapacitní komunikace a ne úzké nevyhovující silničky."

Děláte si ?

O rychlíkové lince nebyla řeč. Nějaký bus je potřeba ne v těsném v souběhu s tratí, ale právě tam, kde je daleko na vlak. A tam je silnice II.třídy, a autobus na ni může bez problémů.

Vy jste fakt mistr překrucování a podobných .
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 15:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Závod ke dni Eska

start Radotín parkoviště P+R 8:15 – cíl Anděl (Praha 5 – Smíchov)

kolo – 8:34 (19 minut)
vlak + kolo – 8:37 (22 minut)
vlak + metro – 8:39 (24 minut)
vlak + tramvaj – 8:39 (24 minut)
auto – 8:40 (25 minut)
vlak + pěšky – 8:54 (39 minut)
autobus – 8.58 (43 minut)

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/zapomente-na-auta-rychlejsi -je-kolo20090921.html
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16353
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 16:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase 3,14čovina.

1. dát start na P+R. To je fakt objektivní...
2. 12 kilometrů na kole za 19 minut? Kolik na tom kole jel? A kudy - po Strakonický ?
3. nejrychlejší by samozřejmě byla motorka (klidně i skútr) .

Podle mě vyhrálo auto (resp. neprohrálo tak drtivě, jak by si tvůrci těchhle přiblblých akcí představovali). Měli aspoň dát start na nějaké neutrálnější místo, třeba doprostřed sídliště nebo tak.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16354
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 16:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu nechápu praktický přínos informace, že na ideání rovinaté trase (jakých v Praze moc není) je (závodní) kolo docela rychlým dopravním prostředkem.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 17:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Doneslo se ke mě, jak při minulém ročníku téhle huráakce Potěmkin style se v Roudnici měnily dva oběhy, žabák za ešus, aby to bylo dostatečně reprezentativní...

Samozřejmě souhlas.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 17:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo taky ten čas - ranní špička na Strakonické (7-9) auto zdrží, ale ve zbylých 22 hodinách ze čtyřiadvaceti do jde plynule (a rychleji).
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 18:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo jenže většina lidí jede do práce právě v té špičce. Je to divný ale je to tak.

Já bych si to trouf na tom kole tak za půl hodiny. Jinak ale je to použitelná (jedna z mála v Prase) trasa - kolem závodiště, pak po nový silnici (ne caklotrase co vede vedle vilkama se skákacíma prahama...), po starý Zbraslavský, pod Barrand, k Lichovaru a po Nádražní to je docela rychlý.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 20:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: to byli ti dva frajeři s trekovými koly? Viděl jsem je v Chuchli u mostu IQ, kde nepokračovali po cyklotrase, ale jeli dál podél řeky. Měli nějak našlápnuto... Jinak Smíchov-Chuchle je na cca 15 minut, když se flákám, takže těch 18 minut je možných.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16355
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 21:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Smíchov-Chuchle je na cca 15 minut, když se flákám, takže těch 18 minut je možných.

To dáš na kole 3,5 km za 3 minuty? Tak to jsi dobrej.

Ovšem znova opakuju že nechápu, pro koho má toto smysl. To má jako podnítit, aby si obyvatelé Radotína pěkně přesedávali na vymazlená treková kola, a každé ráno se štvali do práce, a odpoledne zase zpět? Nebo co tím chtěl básník říct?

A taky předpokládám, že "závod" začal na PR přesně v momentě dojezdu/odjezdu panťáku, aby se objektivitě šlo ještě trochu naproti .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 21:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K závodu: Pan radní Štěpánek vzal závod ve velmi závodním stylu a jako nadšený cyklista se prostě rozhodl zvítězit, což se mu podařilo. Pokud budeme brát takového běžného cyklistu, kterým byl jeden nejmenovaný novinář, tak dorazil těsně poté, co přijeli cestující od vlaku.
Start byl na P+R, to je pravda, avšak v blízkosti je obytná zástavba, z níž se na vlak běžně chodí pěšky. Cíl se železnicí neměl společného nic. Automobilista musel v oblasti cíle řešit parkování. Neprohrál tak drtivě, nicméně trasa Radotín - Anděl není pro auto zase tak nedostupná, být cíl někde v centru, bylo by to jistě zajímavější.
Nicméně souhlasím s McBainem, že motorka by jistě měla výrazné šance.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 21:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si nechal dnešní postřehy až na konec. A moc hezké čtení to nebude. Dnes asi tak od 9h si prostě zase na 171 dělají z lidí blázny. Hus jel bůh ví kdy o od té doby to začalo. Já byl na pěti stanicích s hlásnou troubou. Příklad: Prostě hnus. Evidentně hlášeny nesmysly. Nemohu si pomoci, ale když do Radotína na čas Berouna přijede Radotín, tak hlášení (málem neslyšitelné) zní, že Beroun má 15 min a že se zpoždění může změnit. Zato plechová huba hlásí velmi hlasitě změnu nástupiště zde hnijícího Radotína v Ešusu se všemi těmi sračkami okolo. Zato o vlaku na Beroun ani slovo.
Podle toho co jsem dnes zase viděl, tak zopakuji: lemplové, nemakačenka, odboráři = xindl (až na pár štiplístků, kteří byli stejně zmateni). Jak dlouho myslíte, že VHD může tenhle xindl přežít? Neřeknu, být to ojedinělý případ, ale z popsaného dlouhodobě vyplývá: žádné urážení skvělých pracovníků ČD, ale oprávněná kritika nemákel, lemplů, na které, když se poukáže, tak zcela určitě to popře jejich odborová organizace - další parta xindlů.
Jel jsem dnes na 171 6x, ani jeden na čas, ani jedna informace podle pravdy. U některých vlaků zpožděných 20min vlezení štiplístka (bohužel pokaždé dáma) bez pozdravení a hned: "připravte si jízdenky" a bez ničeho. Pak, co chcete?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16357
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 21:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa - z níž se na vlak běžně chodí pěšky.

No právě.

Cíl se železnicí neměl společného nic.

Ale je tam výlez z metra a tramvajový hub.

Automobilista musel v oblasti cíle řešit parkování.

Což u Anděla není až takový problém. Navíc ti, co jezdí pravidelně do Prahy autem parkování zajíštěno mají.

Celý "závod" by byl mnohem zajímavější, kdyby byl jeho start někde uprostřed paneláků v nějaký náhodný čas (nebo kdyby aspoň zahrnoval i docházkovou vzdálenost k vlaku). Ale i tak si myslím, že je to úplně zbytečná mediální akce, která nikoho k ničemu nepřesvědčí.

Kolo (a motorka) jsou bohužel jen sezonní záležitosti, takže stejně zbývá na výběr jen MHD/IGK. A tam fakt o nějakou minutu nejde.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 22:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na kole se dá v Praze docela v pohodě jezdit a u mnoha cest je to opravdu nejrychlejší způsob. Sám takhle už pár let jezdím do práce zhruba od dubna do října v oblasti západní části Prahy a na cca 7 km trase mám na kole k dobru 10 - 15 minut oproti veřejné dopravě - a to mi skoro před barákem staví bus i vlak. Taky je zjevné, jak utěšeně narůstá počet těch, kteří volí kolo jako způsob přepravy. Docela nerad používám cyklostezky (opět ze zkušeností na západě Prahy), protože nejsou moc vhodné pro cykloprovoz, např. cyklostezka přes Stodůlky - vede skrz sídliště vesměs po chodnících s dost hrbolatým povrchem, neustále přerušovaná značkou "konec stezky pro cyklisty" takže u každého z mnoha přechodů se musí sesednout z kola atd. Taková cyklostezka se snad může hodit pro vyjižďky místních dětí ze sídliště, ale na rychlou dopravu na kole po městě se absolutně nehodí. Proto taky tyto stezky používám minimálně a nejraději jezdím v normálním provozu po silnici, kde je možné dosáhnout mnohem větší průměrné rychlosti a tím i efektivity cyklodopravy.

Mimochodem, bude někdy tarif PID umět kolo zdarma i ve vlaku, když to jde u metra, tramvají a na přívozech?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 08:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak ono záleží na tom jak a kde. Třeba na P4 v okolí pankrácké pláně je kolo též nejrychlejší neb tam VHD je tragická. A třeba i ze Zelenýho pruhu na Váguson je ráno po magistrále kolo rychlejší než bus+metro. Nicméně je a bude sezónní.

Cyklostezky jsou v Praze zásadně stavěný pro víkendové vyjížďky. Jakž takž se dá jet od jihu po břehu brzy ráno, z Chuchle na Zlíchov a pod - vesměs tam, kde je to nějaká původní silnice.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 09:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Ty máš zkrátka na ty vlaky smůlu. Já měl vlaků 8 a nebýt toho, že 8853 to v Karlštejně zařízla pravděpodobně na ložisko, tak nejvyšší zpoždění jsem měl 5 min ze Smícháče na Hlavák, protože před nás museli "nutně" pustit nějakou soupravu na ONJ.
Jinak jsem z toho textu nějak nepochopil co se v tom Radotíně opravdu dělo.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 10:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Petr Vlček:
Ano, s tím kolem je to opravdu jak kde. Na trase Kobylisy-Dejvice taky vítězí (30 minut kolo oproti 45 minut MHD), ale teď jezdím z Kobylis do Stodůlek a to už se mi nechce - je to na denní dojíždění na kole moc daleko :-)
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 10:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Je to otázka financí. Až Praha bude ochotna za bezplatnou přepravu kol na svém území nebo v PID zaplatit, tak pro železnici to asi problém nebude. U metra, tramvají a přívozů to jde. U vlaků ne.
Druhá rovina je taková, zda je to vůbec technicky únosné. Při přepravě kol zdarma může dojít k tomu, že železnice nebude technicky schopna ta kola vůbec odvézt. Podívejte se o hezkém víkendu na S7. Cyklistů mraky, nacpaní kde to jde a ostatní cestující si na ně stěžují. Navíc se ti cyklisté zpravidla sejdou v několika málo vlacích. Zkrátka jedním z regulačních faktorů v tomto případě může být cena.
Ona ta základní smůla asi bude v tom, že je přeprava kol v PID bezplatná a že se zaváděla až poté, co byla u železnice zpoplatněná. Je to něco podobného jako bezplatná přeprava důchodců nad 70 let v pražské MHD, následně převzatá do autobusové PID. Všichni moc dobře vědí, že je to ekonomická sebevražda. Není to zákonem nařízeno, přesto se tato sleva poskytuje. V období, kdy peníze prostě chybí, je to opravdu luxus. Ovšem žádný politik nechce být tím, kdo přepravu důchodců zpoplatní.
Čili závěr: Podle mého je správným řešením nikoli přepravu kol zdarma zavést i ve vlaku, nýbrž naopak zpoplatnit v rámci celého PID. Ovšem pak samozřejmě musí za stejných podmínek být možno v rámci PID přepravovat kola i ve vlaku.

P.S. Nalijme si čistého vína: Kdyby primátor neměl pro cyklisty slabost a nebyl sám nadšeným cyklistou, s velkou pravděpodobností nejen že v MHD přeprava není bezplatná, ale nebyla by zřejmě povolená vůbec. Možná tak na přívozech (ovšem je otázkou zda by věbec vznikly, protože i jejich vznik dost souvisí s cyklistickou dopravou). Kdyby byl primátor nadšený pejskař, možná jezdí zdarma psi....

Nechci aby to bylo pochopeno tak, že mám něco proti cyklistům, naopak sám na kole často jezdím a často kolo přepravuji i vlakem. Ovšem toto je takový střízlivý a reálný náhled na danou problematiku.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 12:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příměstské vlaky hlásí nárůst cestujících. Vznikne nová linka do Milovic
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 13:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Já bych si za kolo v metru klidně zaplatil.
Já třeba docela rád jezdím na kolo do oblasti Voděrad. Ale jak se tam rozumně ze severního města dostat jinak, než metrem nebo kombinací metro+vlak? V PD je dobrá S29, jenže ta jezdí jen v PD. Při prodloužení S9 o víkendu do Vysočan, třeba jednou za hodinu a dobré reklamě by určitě pár cyklistů z céčka mohlo vytáhnout.
Stejně tak si myslím, že by důchodci zadarmo jezdit neměli. Důchodci narozdíl od dětí mají svoje příjmy, přesto děti platit musí a důchodci nikoliv.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Vratislav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 1-2004
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 14:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Pravda, DPP je k přepravě kol velmi vstřícný. Především to ale kompenzuje pro cyklisty nepohodlný průjezd centrem. Placení za kolo (jako propagátor cyklistiky) neodmítám. Za únosné si ho ovšem představuju zavést, až bude Praha pohodlně a klidně průjezdná i pro méně zdatné cyklisty. A chtěl bych za to nějakou protihodnotu, přinejmenším povolení brát kolo do výtahů ve stanicích a do všech tramvají. No a pak je tu ještě otázka výše toho jízdného. 25,- ve vlaku je dneska pro pojíždění po městě docela darda. Rozumný kompromis bych viděl někde na úrovni polovičního jízdného platného v metru, vlacích i tramvajích. A zavedení možnosti předplatného, samozřejmě.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 14:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: díky za vysvětlení, vaše argumenty jsou logické, a souhlasil bych nyní s tím, aby i v metru, tramvaji a přívozech byla přeprava kol zpoplatněna. Vyřešilo by to problém s tím, že pro jeden integrovaný dopravní systém platí v různých prostředcích různé ceny (to se týká nejen kola, ale i těch důchodců). A i když by to nebylo bůhví kolik, mohlo by to navíc přinést do systému nějaké peníze navíc, když teď je každá koruna dobrá.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 15:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vratislav: Ne, kolo do tramvaje nepatří, není k tomu zrovna uzpůsobena.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5139
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 20:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, kolo do tramvaje nepatří, není k tomu zrovna uzpůsobena.

A nejen tramvaje, v podstatě celé město. V Praze kolo je a bude dobrá volnočasová aktivita někde v (leso)parcích na předměstích, ale ne alternativa vůči MHD a už vůbec ne IAD.
Pro všechny DJs: Hrát toto léto Já vítám déšť je tak trochu nešťastné...
(I když uznávám, že pan Krečmar ten text myslel tak trochu jinak ;-))))
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5140
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 20:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a pak je tu ještě otázka výše toho jízdného. 25,- ve vlaku je dneska pro pojíždění po městě docela darda.

Jenomže jedno postavené kolo zabere místo jako jeden sedící, či dva stojící cestující.
Pro všechny DJs: Hrát toto léto Já vítám déšť je tak trochu nešťastné...
(I když uznávám, že pan Krečmar ten text myslel tak trochu jinak ;-))))
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 20:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Tak s tím zase nesouhlasím. Kolo je alternativou. A do města určitě patří a do metra taky.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 22. září 2009 - 21:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: V jiných zemích asi jsou úplně blbí, když umožňují jezdit na kolech po městě, a zřizují pro lidi kvalitní cyklostezky centry měst. Stejně tak jsou jinde asi blbí, když nevyhánějí autobusy za město. Nejste Vy lobbista od nějakého developera, co chce zastavět Prahu do posledního volného místečka?
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5141
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 23. září 2009 - 09:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolo je alternativou.

To nepochybně ano. In-lineům a skateboardům.

V jiných zemích ... umožňují jezdit na kolech po městě, a zřizují pro lidi kvalitní cyklostezky centry měst.

Ono jinak to vypadá v prostorných a rovinatých městech a jinak v Praze, kde mj. místo není ani na podstatnější věci a kde cyklostezky jsou investičně (tam, kde nejstačí "jen" namalovat čáry) velmi náročné a s minimálním dopravním významem.

Stejně tak...

Stejně tak už by se někteří měli smířit, že třeba jezdit autem a třeba i spotřebovávat i zcela materiálně, není žádný zločin, hřích, či neobvyklost.
Pro všechny DJs: Hrát toto léto Já vítám déšť je tak trochu nešťastné...
(I když uznávám, že pan Krečmar ten text myslel tak trochu jinak ;-))))
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6528
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 23. září 2009 - 10:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- ad PS: Velmi přesně, a taky by nebyl cyklovlak do Slanýho, který obnovil osobní provoz na 121, když předtím se ho šotouši marně snažili zachránit protestama proti zrušení prázdnejch 5 párů sólo 810 v kladiva na této trati. I když na druhou stranu - v Brně se kola vozej tramvajema už dávno a bez řečí, tamní primátor je taky cyklista?
Kolo v VHD: Mělo by být takovou třešničkou na dortě dopravy. Myslím že nynější stav je ideálně vyvážený. Je pravdou, že v MHD by mohlo mít svůj lístek (když ho mají psi). Při větší demokracii k cyklistům mám obavu, že cyklista vyrazí ráno na kole, odpoledne začne pršet a on lenivě a pohodlně vleze do tramvaje.
Taky jsem slyšel otázku dopravního pracovníka na cyklistu: Proč používáte naše kola, když máte svoje?
Budoucnost patří bagrům!
Tomas Hradecky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.99.143.139
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 13:10:07    Odkaz na tento příspěvek  

to Bkp:
cyklostezky jsou investičně (tam, kde nejstačí "jen" namalovat čáry) velmi náročné a s minimálním dopravním významem.

To je blbost, bohate staci, kdyz se pri planovani dopravnich staveb nebude na cyklistickou dopravu zvysoka $rat. Pro vas a mnoho dalsich mozna kolo alternativou k autu/MHD neni, pro me a mnoho dalsich ale na mnoha trasach jo.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 14:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš hradecký: "bohate staci, kdyz se pri planovani dopravnich staveb nebude na cyklistickou dopravu zvysoka $rat"

Přesně tak.

Bkp: "někteří měli smířit, že třeba jezdit autem a třeba i spotřebovávat i zcela materiálně, není žádný zločin, hřích, či neobvyklost."

Samozřejmě! Ale to nezanmená, že se budou jiné druhy gumokolní dopravy vyhánět do lesoparků, nebo na stanoviště daleko za městem. Sorry, ale vyvážený přístup k jednotlivým druhům dopravy zjevně není Vaším cílem. Ať už zastáváte názor "celá Praha autům", nebo "každá volná plocha developerům", tak jste evidentně lobbista ve prospěch jednoho druhu dopravy na úkor jiných.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 23. září 2009 - 14:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jste evidentně lobbista ve prospěch

Co se to na tom k-reportu rozmáhá za zlozvyky?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 14:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Tahle diskuse vůbec je plná lobbistů. Většinou ale těch neplacených, co se berou za koleje a vláčky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6539
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 23. září 2009 - 14:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice budu nařčen z demagogie (bude mi potěšením), ale myslím že Bručoune docela lobbujete pro autobusy proti vlakům v údolí 171. Takže bych tak jako nekázal vodu, pivše víno (sorry za přechodník). Být vámi teda. To já tady říkám, že každý systém má své místo. Autobusem k vlaku, tramvají k metru. Víte?
Budoucnost patří bagrům!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 14:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Rozumně použitelný dopravní systém nelze definovat jednou větou. Třeba už proto, že ústava nezná rozdělení občanů na první a druhou kategorii podle toho, jak mají daleko na nádraží.

"pro autobusy proti vlakům v údolí 171"

Káeme, jste zlomyslný demagog a překrucovač. Proti vlakům na 171 jsem nenapsal půl slova. Brojil jsem proti tomu, že se v PIDu dost kašle na lidi, co to mají daleko na nádraží. Za hranicemi PIDu si v podobných končinách ty autobusy už dávno vymohli.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6541
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 23. září 2009 - 15:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Souhlas. Jenže to rozdělení nedělá ústava, ale ekonomické podmínky. A ty lidi jste chtěl vozit přímo do Prahy místo na nejbližší nádraží. Kompenzovat jim druhořadost způsobenou vzdáleností od vlaku. Nenapsal jste to, ale v podstatě to přiznal.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Budoucnost patří bagrům!
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 15:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Káem 6539:
Proti některým vlakům na 171 tu brojím já: konkrétně proti Švejkům a Radotínům. A stejně tak prosazuji již několik let souběžnou bus linku, vymetající to, co není v docházkové vzdálenosti.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2367
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 15:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Kdybyste argumentoval (anti-lidovou) ekologií nebo (anti-lidovou) logistikou, tak budiž, takový názor by mě nepřekvapil. Panty na Radotíny, či na případné posílení souprav do Řevnic ale jsou tak drahé, že by ty busy byly levnější možná i v případě, že by nebyly v soukromé režii, a objednal přímo kraj. (V režii PIDu by se busy zřejmě prodražily, protože za pražský úsek prý platí Ropid dopravcům násobně více, než kraj za pražské úseky linek SID.)

V době, kdy jsou busy daleko levnější než vlaky, se proti nim dá sehnat jen málo ekonomických argumentů. Čím víc lidí doženu do vlaku, tím víc potřebuju ve špičce posilovat, a tím víc to stojí peněz na úhradě ztráty.

Kompromis mezi rychlostí, přímostí, a ekonomikou vypadá tak, že v sedle se lidi honí do vlaku, a ve špičce jezdí téměř odkudkoli kamkoli přímé autobusové posily. Pro autobusového dopravce je daleko jednodušší využívat dělené směny, zejména v případě, že řidič bydlí na jedné konečné, a na druhé konečné jsou garáže.
Takový model je ekonomicky dost výhodný. Klade nižší nároky na propustnost tratě ve špičce a na počet vlakových souprav a čet. Ve špičce, kdy lidi nejvíc spěchají, odveze část lidí přímými busy. V sedle, kdy spěchá jen málokdo, je naopak sveze do vlaku, a tudíž se v sedle nevozí vzduch.

Edit: ještě podotknu, že nemám na mysli redukci řevnických špiček, ale jen jejich další neposilování. Pokud by nějaká malá část těch, co dneska používá vlak, přešla ve špičce do busu, tak by aspoň byla pro ostatní cesta kulturnější. Prázdné to zde ve špičce opravdu nejezdí, spíš naopak.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 20:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pro ty co nepochopili:
Tak Bručoun celkem vystihl dělení linky Liteň - Svinaře - ŘEVNICE (zde) - Dobřichovice - Černošice - Praha, Radtín - Praha, Smíchov. Od závorky jako šejdr. V celém úseku jen v noci.
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. září 2009 - 20:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dnešní Os 27730 za Všeradicema
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2372
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 21:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cisalpino: To nepřekvapí. Liteňkou se dost jezdí z Litně do Prahy. Z větších dálek, odkud se vlakem už moc nedá denně dojíždět, je to mimo turistickou špičku spíš slabota.
Mezi Všeradicemi a Lochovicemi se prohání spousta busů do Berouna, Hořovic a Dobříše. A budou se tam prohánět vždycky, trať je v drtivé většině neumí nahradit.

Boblik: Z Litně autobusem přes Skuhrov do Prahy, to teda nevím. To je dohromady děsná jízdní doba, zvlášť ve špičce.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. září 2009 - 22:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro vas a mnoho dalsich mozna kolo alternativou k autu/MHD neni, pro me a mnoho dalsich ale na mnoha trasach jo

Většina lidí se nemůže v práci po ránu osprchovat a převléci a nemůže si dovolit celý den smrdět jako .