K-report
 

Archiv do 30. srpna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Trať 334 Kojetín - Tovačov » Archiv do 30. srpna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 16:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso
Mě se na jízdenky ptalo tolik lidí že si tě nevybavím
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 16:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mě podržte, ten borec, co tam vždycky stíhá s tím fechtlem je Valeš?
Tentokrát jste se museli obejít bez mé ctěné účasti, ale akce to musela být, dle fotek, parádní . Škoda že Věžák chcípl - snad nic vážného.
No jo, Zlíňáci, trčí jim sláma z bot a ještě by si chtěli vyskakovat.
LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 16:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk - jasně bylo hodně lidí.
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:24:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vede se tady dosti úsměvná diskuze, při které se zjišťuje kdo je vlastně kdo. Musím uznat, že jsem se dosti pobavil. Chtělo by to propříště trochu zkorigovat na akci.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bočeli mě zas zajimá keho sem vlastně potkal.... nekemu to příde blbý.
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.126.81
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:46:23    Odkaz na tento příspěvek  

363eso: Prosím tě, nechceš si udělat profil na Facebooku a tam se seznamovat a vykecávat? K-report slouží k diskuzi, ale přece jen by to mělo mít určité hranice a nějaký obsah... Chápej, prostě si někde udělej nějakou geniální kompozici
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: jasně beru to, je dobré vědět s kým tady člověk vede diskuzi .
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník:naprostý souhlas

(Příspěvek byl editován uživatelem dobi.)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 11:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Jestli si dobře pamatuju, tak jsme se potkali v neděli kolem 13:30 v Tovačově, když ti nešla naklopit výkolejka.
ad pan Valeš: Kdysi jsem ho dokonce viděl, jak jezdil v Kojetíně po peróně. KMD s ním má špatné zkušenosti?
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 11:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka - pan Valeš se tam předváděl na peroně 9.5.09 jak jel ten Krokodýl.Mám ho přímo na fotce.
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 11:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Kdyby jen KMD...
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neřekl bych, že s ním máme špatné zkušenosti, spíš to je taková typická postavička jízd jezdící na typickém dopravním prostředku. A kdysi na dotaz, jestli si nechce koupit jízdenku "na památku" odpověděl něco ve smyslu že benzín ho stojí dost, tak že nechce. Od té doby se ho už neptám. Takových jako je on je hodně. Nechci tady zas rozviřovat už stohrát omletou debatu ani se s nikým dohadovat, kdo chce přispět tak přispěje a kdo nechce, tak nechce, povinné to není a vyhánět od trati nikoho nechceme .

On ten Valeš je taky ještě proslulý tím, že řve po lidech, co mu zavazí v záběru a vyhání je. Ale přijde mi, že už je to lepší, dřív býval drsnější.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: Taky jsem ho tam fotil, dával jsem to do hádanek, doufám, že na tom peróně nikoho nesejmul: fotka
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jenom objel Krokouše a jel pryč.
Já mám tady fotku https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=281560.jpg&httpref =28/167234
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkas - na mě zařval jednou když jsem prošel jenom kolem něj a já jsem na něj zařval taky na mě nikdo řvát nebude.
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 14:59:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On ten Valeš je taky ještě proslulý tím, že řve po lidech, co mu zavazí v záběru a vyhání je. Ale přijde mi, že už je to lepší, dřív býval drsnější.
Mě stačila jednou jedna akce v Karlovicích, kdy byl Matěj na točně, kolem něj asi 50 lidí, z toho 30 dětí... A on na ně z 5m začal řvát, ať jdou do..., že mu tam zavazí
Ale sorry za OT
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5529
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 15:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jen KMD
Ale i FZF

Perník: Je to jako kdyby si mluvil do dubu , bohužel...
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 16:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A samozřejmě ne v Karlovicích, ale v Bylnici... Když jsem si to teď četl podruhé, tak jsem přemýšlel, odkdy by tam ta točna byla
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 18:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano tím svým přístupem vůči ostatním je na Moravě dobře známý. Pamatuji si při akci s rosničkou na mladečské a nejen tam, jak pořvával po lidech a to né zrovna slušným způsobem. Nějak si neuvědomuje, že ta akce není konána jen pro něj, že jsou kolem i jiní účastníci. A to dokonce dosti početná skupina platících účastníků - cestujících, jež mají jednoznačně první právo. Bez nich by se tyto akce ani konat nemohli. Pokud se jedná o placenou fotoakci a z toho jak to tady čtu on nepřispívá, vyhání poctivé účastníky je to již napováženou a vůči ostatním nefér. Vzpomínám na akci s albatrosy, že tam se platící účastníci dokonce fyzicky napadli s neplatiči. Ano toto příživnictví odsuzuji, je to prasárna, ale řešit to až takovým způsobem také není dobré. Jistě i mě není zrovna jedno, když se předemnou někdo motá s foťákem (ten ani mít nemusí, pokud je výstředně oblečen - viz. akce na ždáňce se singrovkou. Toho chlápka s pruhovaným tričkem mám snad na všech fotografiích ) a nemá se k odchodu, snažím se to vždy řešit slušnou formou. Když se nezadaří vzdávám to, nemá smysl se zabývat nějakými zbytečnými konflikty. Stejně se na těchto akcích vždy jedná již pouze o navozování něčeho co bylo. Stokrát může být vlak vykrášlen do podoby let minulých, ovšem píše se rok 2009. Ta fotografie nikdy nebude mít takovou hodnotu, kterou má foto pořízené za dob běžného provozu, tak proč to tak prožívat? Toť můj názor.
Když už to focení tak žere, zajímalo by mě jestli někde svou tvorbu prezentuje, docela rád bych ji viděl?!
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 18:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bočeli to já taky bych chtěl vidět co má za výtvory.
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 19:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsem vyrozuměl z jedné konverzace, tak mu internet moc neříká, takže spíš byste mu museli prohrabat šuplíky, kde má určitě tuny fotek "jako z provozu".
O jeho charakteru svědčí i následující: Před tuším 2 roky byly oslavy na JHMD do Nové Bystřice. Součástí byl i veřejný nákladní fotovlak s 2 Resitami. Myslím, že každý slušný fotič, který jel autem, si jízdenku na vlak koupil, Valeš ale samozřejmé ne (jooo, pane, víte, kolik mě ta cesta celá stála?) Přitom jízdenka stála kolem stovky. Hlavně že pak píše dopis řediteli JHMD Šatavovi ohledně polské páry, která byla údajně po poruše schovaná v depu, místo aby byla vystavená venku, aby si ji Valeš mohl vyfotit aspoň tam. A strašně se divil, že p. Šatava jeho dopis nijak příznivě nereflektoval. (uvedená story vychází z toho, co říkal v říjnu 2007 u Dolních Louček)
Jeho povykování "Pane kolegooo, jste v záááběru", eventuálně "Pane kolegoooo, ještě po vás nikdo nehodil kamenem?" je už proslulé.
Ale zase musím říct, že když jsem v sobotu odpoledne přihučel do Tovačova vyfotit si osamocený Věžák a požádal ho, aby se uhnul, protože kecal s nějakým kolegou poblíž, tak se ochotně uhnul. No, každý má v sobě něco dobrého.
Ale tím bychom se asi mohli vrátit k Tovačovce...
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 19:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No myslím, že kdyby jeho výtvory zdigitalizoval, tak by tady po něm pak všichni pěli ódy, jaký to není king... Taky jsem si říkal, že on toho musí mít hodně, když je pomalu na každé akci v okolí... Ale net mu může něco říkat, když ví o těch akcích a ne každá je uvedena na letáku...
A když jsem ještě u něho. Slavnější než on je podle mě ta jeho motorka

Ale už i já si dávám odraz od této diskuse a dávám slovo Tovačovce...

(Příspěvek byl editován uživatelem páňula.)
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5536
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 20:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch eso 363, ten človek fotil v době když ty si nebyl zdaleka ani v plánu. A rozhodně každou svou fotku nerval bezhlavě na nejmenovaný server
A už sem se tě jednou ptal, jestli je opravdu nutné reagovat na skoro každý nový příspěvek v diskuzi ? Reaguju na podnět ostatních diskutujících, kteří (stejně jako já) považují některé tvé příspěvky zbytečné. Jestli tě na to nikdo neupozornil, tak já už sem to udělal podruhé!

Kubíček, no jo, s tím se nedá nic jiného dělat, než souhlasit. Bohužel. Myslíš, že mu internet (Káčko) nic neříká ? No to bych netvrdil. Nebo si nedokážu vysvětlit, kde bere všechy mimořádné infa a přepravy, které se zde oběví s předstihem.
Nebo má qalitního informátora...
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 21:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vazeni, pan Vales rval i na sefa KCOD Olomouc pri foceni Mateje a historickych tramvaji v Olomouci v cervnu. dokonce ho sel i upozornit osobne, ze zavazi v zaberu. on ale neni jediny.

sice jsem se z duvodu odjezdu na dovolenou nemohl zucastnit motorackove show, i tak pridam jeste fotku z jejich navozu.

Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 21:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari:tak,tak,neuškodilo by mu (363esu) někdy zavřít ústa,tedy nepsat na každou maličkost,jak to psal nějaký klasik od čeho je potom ICQ,Facebook,Xchat a podobné...

(Příspěvek byl editován uživatelem dobi.)
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 22:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobi: od čeho je potom ICQ,Facebook,Xchat a podobné...
Prosím tě, nestraš, nebo bude objevena Amerika...

Šari: Takový fotista je stará škola, před třiceti rokama nebyly internety, nebyly K-Reporty a podobné pi....ny ... Tehdy ovšem bylo dost lidí, kteří nebyli líní slušně otevřít hubu a zeptat se. Každý fotista se spoléhal na nádražáky a info dostával víceméně doslechem, případně od kolegů nádražáků. To je pro vás některé nepředstavitelné, že???

Ohledně osoby pana Valeše, co dočinění jsem s ním (naštěstí) zatím neměl, ale co jsem se nedávno bavil s kamarádem, tak tvrdil, že mu jednou fotky ukázal a to prý je opravdu co říct, ale já ho chápu. Netřeba sr*t každou obyčejnou fotku (že Esine) na pražštěný Želpág. Trochu soudnosti, sakra... (jo a zdravím topiča se vzkazem, že jsem se pořád nikde nedočetl jak vypadá hezká a jak hnusná fotka...)

(Příspěvek byl editován uživatelem MIGOŠ.)
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...
Děkuju za shlédnutí!!!
Su mejdlař a nestydím se za to... Canon A 720 IS
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 23:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netřeba sr*t každou obyčejnou fotku (že Esine) na pražštěný Želpág. Trochu soudnosti, sakra... (jo a zdravím topiča se vzkazem, že jsem se pořád nikde nedočetl jak vypadá hezká a jak hnusná fotka...)

Tady trochu dýchá averze, ni? Eso by nebyl první ani poslední, kdo tam rval vše, co mu prošlo čočkou...

Každý fotista se spoléhal na nádražáky a info dostával víceméně doslechem, případně od kolegů nádražáků. To je pro vás některé nepředstavitelné, že???

Ne každý má v práci čas vybavovat se s lidma, kteří za ním přijdou nebo zavolají, co pojede tam a tam... A i kdyby, tak takových to iniciátorů je dnes jako máku. Když přijde nějaký Želpejdžista nebo reporťák si koupit jízdenku, tak pomalu říká on pokladní co a jak, než ona jemu...

A co jsem chtěl a na co jsem zapomněl. Výlov bude letos poslední akce na Tovačovce?
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 23:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: Tady trochu dýchá averze, ni? Eso by nebyl první ani poslední, kdo tam rval vše, co mu prošlo čočkou...
Říkej si temu jak chceš, ale ti správcové z asi největší české galerie dělají šrot, kde se dostane každá blbost, křivýma zašuměnýma kolejama počínaje, vrcholně zarosteným TUčkem konče... No to si piš že není, bohužel...

Ochota nádražáků šla samozřejmě dolů rychlej než fotistův zájem...

(Příspěvek byl editován uživatelem MIGOŠ.)
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...
Děkuju za shlédnutí!!!
Su mejdlař a nestydím se za to... Canon A 720 IS
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5541
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 23:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ochota nádražáků šla samozřejmě dolů rychlej než fotistův zájem...
To není pravda! Je to místo od místa a človek od človeka. Kdybych řekl, že ochota lidí z dráhy vůči je nulová, tak nemám (hovořím za více lidí) tolik nafocených zajímavých výkonů (viz třeba Zlína).
A rozhodně se k trati jde líp i infem, že pojede něco zajimavého než tam hodiny stát a fotit "klasiku", s tím že možná něco echtovniho pojede

Viz zítra TBZ 151 023
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 00:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: O to víc si pak překvapený, že neco mimořádného jede a o to větší radost máš pak ze snímku. Nahánění mimořádnosti není stopro a pak jedeš dom třeba naštvaný, že to nemáš...
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...
Děkuju za shlédnutí!!!
Su mejdlař a nestydím se za to... Canon A 720 IS
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 09:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: Ano, letos by se mělo jezdit v říjnu na výlov (ale s čím ještě není jasné, nejpravděpodobnější je buď tradičně M131.1 s vlekem nebo brněnská M240.0113 s Bixem, ale zatím není vyloučené ani něco jiného). A pak už koleje do Tovačova zapadnou sněhem a budeme doufat, že na jaře se zas zalesknou .
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 16:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirko tos přehnal ne, jak zapadnou sněhem? Stále doufám, že se zde ještě opětovně ukáže manipulák (třebas s uhlím).Varianta, že mám fotografován poslední manipulák v Tovačově mě deprimuje a doufám že nenastane!!!
742404
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.187.157
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 19:16:46    Odkaz na tento příspěvek  

K Valešovi: Nejlépe ho uzemníte, když řve po ostatních, když na něj zase zařvete, kdo nezaplatil nejvíc řve, pak se uklidní. Mám to z doslechu a snad to i funguje.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6414
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 20:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady se zase pořádá hon na čarodějnice... Od klávesnice se to hezky mudruje, proč mu to neřeknete do očí, když vás každého tak s..e? Osobně Valeše neznám a nemám tak ani nijaký zájem na jeho dobré/špatné pověsti. Jen se mi nelíbí, že se tady proti někomu vede válka plná planených keců, navíc od lidí, kteří na to vlastně ani nemají většinou právo - bo "slyšel jsem"... .

Jestli se k někomu chová nebo nechová "neurvale" nechávám bez komentáže. Pokud mu ale k tomu někdo nechá prostor... Mnoho lidí navíc určité "napomenutí" potřebuje a tím nemyslím veřejnost, ale kolegy fotiče, kteří mnohdy sotva odrostli dudlíku, hned sežrali všechnu moudrost světa.
Co se týče platební morálky, na vysloveně soukromých akcích jsem ho jako "neplatiče" nepotkal (narozdíl od jiných) a pokud tam náhodou byl, udělal to šikovně a nebyl vidět. Ochota přispět i když nemusí - to je opět jenom jeho svědomí. Rozhodně není jediný...

Že fotí jenom do šuplíku je opět jeho věc. Ono cpaní fotek "leckde" (jak je dnes časté) je další extrém. Je to ale škoda, že ty obrázky nejsou nikde k vidění, myslím, že by se z těch záběrů tady hodně lidí pos...o.

Přeju všem hezký večer a organizátorům povedené akce hodně zdaru v dalších počinech.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 21:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahojte! Po dovolené jsem opět nahlídl a vidím, že se tu řeší pan Valeš

Osobně proti němu nic nemám - pokud jezdí fotit na akce a neplatí, je to ryze o jeho svědomí. Ale samozřejmě pokud by nám po platičích něco pořvával rozhodně ho uzemním, po platičích si hulákat nenechám, a to ani jím, ani kýmkoliv jiným. Ale první malinký problémek tohoto typu jsem s ním měl až minulý víkend, kdy mu šíleně vadil člověk stojící u M131.101. Houkl na něj, ať jde pryč a já zas houkl na Valeše, ať se sklidní, že snad lidi k vlakům patří a je dost ubohé fotit vlaky bez lidí, no ne?

Prostě si hold musí uvědomit, že celý svět se při železničních akcích, a obzvláště těch pro veřejnost, neřídí šotopravidly ŽelPage...

Každý člověk, který si myslí, že lidé k vlakům nepatří a fotí vlaky výhradně v liduprázdných stanicích je pro mně ubožák...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2823
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 21:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projíždím fotky a narazil jsem na jednu z části "byl jsem šotouš začínající, všechno fotící, na kvalitu nehledící". Takže fotka vypadá tak, jak vypadá.


Ovšem je to z Tovačovky, tak to sem dám
Udělejme něco se stále se rozšiřující řadou negramotů v diskuzích.... Vždyť se to nedá číst.
Můj Skype: Vojtik48
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 22:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stareho psa novym kouskum nenaucite. Tak ho nechejme byt. Lepsi nebude a snad horsi taky ne. Potkal jsem se s nim na nekolika ruznych akcich a pokazde na nekoho porvaval. Nejlepsi bude jeho i jemu podobnych ignorovat.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 23:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kmotr - jj, máš pravdu. Jak jsem psal, pokud mi nebude pořvávat po platičích, nemám problém ho ignorovat...

Jinak se omlouvám za obrat šotopravidly ŽelPage, samozřejmě se to netýká jen tohoto serveru, ale podobná pravidla lze nalézt i jinde. Viz. nedávno mi jeden kolega spíše pro pobavení poslal tento odkaz .
No, ještěže se tím neřídí všichni, protože pak by opravdu vypadaly všechny fotky stejně .
Jsem MOC rád, že existují fotografové jako třeba Michal Boček, Honza Šantrůček nebo Honza Dostál, kteří se "zásadami správného fotografa" neřídí a dokážou pořídit naprosto fantastické záběry, které přitom uvedeným zásadám výslovně (nebo i záměrně ?) odporují...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.126.81
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 23:29:05    Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: Omlouvám se za offtopic, ale:
1) Jak znějí šotopravidla Želpage?
2) Myslíte, že ta pravidla, na něž odkazujete na Trainwebu, jsou určena pro zkušené fotografy, jejichž jména uvádíte? Zrovna zde v tomto tématu proběhla diskuze o tom, že mnozí (převážně mladí) jedinci vezmou krabičku, napráskají sto fotek a zaplevelí tím kdejakou internetovou fotogalerii. Nemyslíte, že právě díky těmto pravidlům se někteří nad sebou zamyslí, naučí se aspoň základy focení a omezí své publikační aktivity jen na ty povedenější díla? Možná se mýlím, ale skoro bych řekl, že i Michal Boček, Honza Šantrůček nebo Honza Dostál se nejdřív museli naučit zlatý řez, expozici atd., aby z nich vyrostli fotografové, jaké obdivujete.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 23:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník - tímto vývojem si samozřejmě musí projít každý fotograf, ale dost pochybuji, skoro bych řekl že si jsem jist, že se někdo ze jmenovaných a tisíců jim podobných někdy řídil nějakou takovouto "příručkou", která se snažní zobecnit nezobecnitelné - a proto sama o sobě působí tak komicky

Fotografování je o citu, o talentu - je to například jako hra na hudební nástroj. Podle not se třeba na klavír může naučit brnkat každý a nepotřebuje k tomu ani hudební sluch. Jenže opravdový muzikant z něho nikdy nebude...

Kdo na to má, ten se postupně vypracuje sám a žádná pravidla k tomu nepotřebuje. Prostě se koukne na fotku a vidí - tohle není ono, příště to zkusím lépe. Jenže kdo je spokojen s rozmazanou fotkou focenou proti slunci a ještě ji třeba dá na web, pak je jasně vidět, že tu chybí ten cit a že z tohoto človíčka asi fotograf nebude.
Samozřejmě to ale zas neplatí v případě, že jde o nějakou bleskovou dokumentačku něčeho naprosto unikátního. Jako důkaz, že někde něco bylo tehdy a tehdy, může sloužit i takovýto (dle šotopravidel) kýč...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6415
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 00:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: děkuju za uznání, snad si ho ani nezasloužím...

Perník: už se to tu (i jinde) probíralo několikrát. I když jsou zmiňovaná pravidla často terčem posměchu, osobně jako nějaký návod pro začínajicí jedince ona osmera, desatera, dvacatera neodsuzuju. V principu. Základ jejich myšlenky je dobrý, tedy, pokusit se poradit, "zbavit" se největšího plevele v galeriích. Problém oněch pravidel je v tom, že se často (byť nechtěně) stávají jakousi šablonou, normou, měřítkem kvality, dogmatem, které není radno porušit. Ne každému později dojde, že se to nesmí se brát do důsledků. A není to problém jen začínajích fotičů, někdy jen kroutím hlavou nad tím, když slyším mluvit a uvažovat některé "ostřílené borce".

Co se mě samotného týče, fotografické začátky byly mizerné. Navíc jsem v porovnání s dnešní dobou začal fotit poměrně pozdě, ve věku, kdy se mnoho dnešních fotičů už ohání technikou za desítky tisíc atd. já v jejich letech musel vystačit s krabičkou. Vyjma jednoho kamaráda, který mi před mnoha lety dál pár rad mi ale nikdo neradil, na vše sem musel přijít sám. A přicházím stále, fotografie je věda, kde se stále dá učit něco nového...

To jsme ale od tratě 334 poněkud odbočili. Dobrou noc...
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 10:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena - fotografické začátky každého z nás byly mizerné, ale nějak se přeci začít musí

O to, aby v galeriích nebyl plevel, by se měl starat správce oné galerie. Ale ne na základě nějakých pravidel, které neprávem vyřazují i cenné záběry (když už ne technicky, tak třeba námětově) a značně zužují a degradují návštěvníkům kreativitu a fantazii při pořizování fotografií!

Jako příklad nechť poslouží dva nejúspěšnější snímky (1. a 2. místo) loňské soutěže o nejlepší záběr páry 464.202 na tovačovské trati.
Na 1. místě se umístil snímek "profíka" Jakuba Gregora a na 2. místě snímek "amatéra" Pavla Bibra.
Je více než zřejmé (a hlasováním opravdu potvrzené), že pro fotku Jakuba Gregora hlasovali především lidé, kteří se pohybují v oblasti železniční fotografie, zatímco pro fotku Pavla Bibra hlasovali ti, kteří nemají obzory zkreslené nějakými dogmaty o fotografování.

Velmi hezky tyto dvě fotky okomentoval kojetínský místostarosta Ing. Šírek, jinak mimo jiné taky profesionální fotograf (i když samozřejmě ne železnice) a autor řady publikací s forografiemi: "Ta Gregorova fotka je v podstatě dokonalá katalogovka, ale chybí jí náboj. Ta Bíbrova má fantazii, kouzlo - proto hlasuju pro ni"...

A já nepochybuju o tom, že třeba na ŽelPage by Pavel Bibr se svým záběrem neuspěl
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 11:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K p. Valešovi: Určitě bývaly jeho fotky k dostání na burzách - ale to bylo ještě v dobách černobílé fotografie, tedy tak 20 let zpátky :-)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6416
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 11:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: ani se nedivím, že ten druhý záběr u laiků vyhrál. Kdybych měl hlasovat, asi bych pro něho taky zvedl ruku. Jediný co mi na něm trochu vadí je ten sloup přes čelo. Ale to už zase promlouvá ta "deformace"...

Na těch dvou fotkách je ale krásně vidět ten rozdíl v přístupu. A jak ony "šablony" svazují. Člověk se jimi řídí trochu i instinktivně (i já bych asi dal přednost při focení fleku č. 1 než 2) a o to je to horší v případě, když je těmi "mantinely" člověk veden hned od počátků...

Ale abych jen nekecal, tak aspoň jeden obrázek z mých úlovků na Tovačovce (mmch, že ten vlak jel zrovna v tomto složení mě na chvíli drobet rozladilo, doufal jsem v sólo hurvajze chtěje to fotit jinak) a pak jeden úplně "mimo", ale přijde mi zajímavý (a když už se tu vede na toto téma debata)...


PS: na té fotce kibła si povšimněte uspořádání nástupišť na zastávce. Neobsazené, na širé trati. Tady by z toho dostali "bezpečáci" asi infarkt...
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.126.81
Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 12:26:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže kolik procent začínajících fotografů popustí uzdu své kreativitě a nápadům takovým způsobem, aby to bylo ku prospěchu věci? V 99,9% případů je to bumbác mašina na nádraží bez jakýchkoliv základních technických a kompozičních pravidel. Ano výjimečně může vzniknout zajímavá fotka. Ale opravdu spíš omylem. Možná se ošklivě mýlím, ale i ta zmiňovaná fotka P. Bíbra, která má ve výsledku hodně zajímavou náladu, je dost možná výsledkem náhody. Protože kdyby autor fotky respektoval ta naprosto základní pravidla, kterým se tu vysmíváte, pak by neudělal chybu s tím sloupem přes čelo mašiny. Je to prkotina, které se šlo naprosto lehounce vyhnout, ale podle mě sráží jinak zajímavou fotku o několik tříd níž. Omezila by se snad kreativita autora, kdyby zrovna tuhle triviální věc respektoval? Chápu, že někomu to až tak vadit nemusí, ale prostě si toho člověk všimne. Nejprve zapůsobí úžasná atmosféra snímku, ale pak se podíváte na hlavní objekt, tedy lokomotivu, a začnete se divit, proč je za sloupem. A přitom nemusela.
Proto zastávám názor, že by se člověk měl nejprve určitá pravidla naučit a až po jejich zvládnujtí je porušovat. Čímž proboha netvrdím, že by neměl zkoušet i jiné věci, které ho napadnou. Ale zvládnout to tvůrčí porušení pravidel takovým způsobem, aby to vypadalo dobře, je mnohem těžší, než fláknout optimálně exponovaného brejlovce do třetiny fotky.
BTW: Souhlasím, že bazírování na technických detailech typu "stáhni červenou na zeleném kanále o -2" je leckdy zu viel a může to leckoho znechutit, aby se s fotkami piplal a měl z nich radost. Ale dost možná se k tomu fotograf časem stejně dostane, protože bude mít chuť naučit se něco nového. Takže asi tak.
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 21:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neodpustím si dát sem ještě jednu poznámku o panu Valešovi. Vloni jsem se účastnil takové ,,terénní akce" na ŽZO, bylo to krátce po vyrobení prototypu 380. Dostali jsme se tam díky velkorysosti tamních pracovníků a zažili jsme opravdu zajímavou exkurzi. Pan Valeš ovšem na jejich adresu prohodil něco v tom smyslu, že to sem teda nemusel jezdit, když tu ta 380 ještě není. To podle mě není způsob vystupování, který je vlastní slušnému člověku. Pan Valeš je pro mě prostě příklad ukázkového šotouše, který nedokáže ani vyprávět o ničem jiném, než kde byl fotit a co zrovna jelo. Jeho fotky jsem neviděl, nepochybuju o tom, že fotí dobře, ale jako člověk pro mě není zajímavý. Jestli se navíc na akcích chová tak, jak tady tvrdíte, tak asi není o čem diskutovat.
No jo, Zlíňáci, trčí jim sláma z bot a ještě by si chtěli vyskakovat.
LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 22:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník - bumbác mašina na nádraží bez jakýchkoliv základních technických a kompozičních pravidel - a Vy jste začínal jinak?
Taky jsem ze začátku bouchal vše a kdekoliv (a mnohdy jsem za to rád, protože jinak bych třeba řady 725, 735, 753 či 781 neměl VŮBEC focené - tyto v dobách mých začátků končily), ale postupně jsem si začal takovýmtím citem všímat, že to nebo tamto není ono a zkoušel to jinak.
Dnes si myslím, že fotím vcelku dobře, i když za profíka se v žádném případě nepovažuju.
Dnes, když si čtu ona pravidla, tak si říkám, že ještěže něco takového nebylo cca před těmi 10-ti až 15-ti lety, kdy jsem začínal. Protože kdybych se toho tehdy chytl, podobně jako to mnoho "začátečníků" dělá dnes, měl bych možná jednu 735, žádnou 725, tři 753 a dvě 781. A dnes bych se bil do hlavy, jakým paskvilem jsem se tehdá řídil...

Jinak onen sloup na uvedené fotce Vám tolik vadí právě proto, že snímek posuzujete dle pravidel, která máte zafixovaná. Běžný člověk i větší část fotografů-nevlakařů toto nebude vůbec považovat za chybu. Toto mám opět potvrzeno, protože když jsem tenkrát právě tuto fotku editoval před nasazením na stránky Tovačovky, zrovna jsme tu měli hosty a v pokoji se mnou byl můj bratr, mamka, jedni naši přátelé a ženuška a tento snímek je (narozdíl od jiných) dost zaujal. A když jsem se spíše ze srandy zeptal, co jim na té fotce nesedne, tak se jediný brácha ozval, že tam jsou nějak divně barvy (sloupu si nikdo nevšiml). Ono je to logické, sloupy k trati patří stejně jako cestující na peróny (tu se oklikou vracím k panu Valešovi ).
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.126.81
Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 23:04:18    Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: Začínal jsem podobně a ve focení jsem se zlepšil časem právě díky tomu, že mi někdo postupně řekl, že aby fotka k něčemu vypadala, měla by se obvykle držet určitých pravidel (je jedno, jestli se to dnes dočte člověk na inetu nebo před 20 rokama mu to řekl zkušenější kolega, princip je stejný). Možná náš spor bude částečně spočívat v tom, že Vám jde zřejmě primárně o dokumentaci vozidel, zatímco mně o fotku a typ vozidla je obvykle až na druhém místě. Pro Vás je klíčové, že máte dejme tomu v Tovačově zdokumentovány všechny Pilštyky, co tam kdy jezdily, zatímco mně by stačila ke spokojenosti jedna pěkná fotka Pilštyka někde mezi Tov a Koj. Z historického hlediska je první řečený přístup možná užitečnější, to uznávám Jinak ale přece nikdo nikomu nezakazuje fotit cokoliv kdekoliv, klidně za třema sloupama! V případě veřejné prezentace ale musí počítat člověk s tím, že ne každý bude odvařený jenom z toho, že je tam mašina 123, když fotka postrádá jakýkoliv náznak estetiky a myšlenky.
Nedivím se, že ta fotka zaujala, má super atmosféru. Železniční fotograf si určitě sloupu všimne a někomu bude vadit, někomu ne, to už je o přístupu. Ale zajímalo by mě, jestli by příbuzným vadila fotka z dovolené, na niž je manželka rozpůlena třeba sloupem veřejného osvětlení (a teď nemyslím situaci "kuk, tady jsem schovaná"). Vsadím že, že tohle by diváky v negativním smyslu zaujalo, protože fotky z dovolené jim nepochybně říkají víc než fotky železniční. A divili by se, proč tam není celá a nějak pěkně vyfocená.
Ale asi toho necháme, nikam to nevede.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 23:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník - ale ne, vpohodě, já se rozhodně nehádám a nechci hádat (doufám, že tuto diskuzi neberete jako nějaký osobní útok ). Tohle je regulérní diskuze a já se rád dovím pohled/názor druhé strany, třeba se i vzájemně pochopíme .

Jasněže nám každému jde o něco trošku jiného, ostatně to je zřejmé od začátku, já tu jen prezentuji vážnou obavu z toho, že takovéto přímé "vnucování" takovýchto pravidel zejména začínajícím fotografům může vážně a nevratně degradovat jejich tvůrčí potenciál a omezit jejich tvorbu pouze na "katalogové" záběry.
A co to v důsledku může znamenat, to si dovedeme asi všichni představit.

Ostatně právě v tomto asi tkví má averze vůči "šotozásadám", která se ve mně zakořenila už před 13-ti lety. Tehdy jsem jako student dopravní průmyslovky a začínající šotograf chodíval fotit poslední "Pilštyky" k pětikolejnému (dnes tříkolejnému) mostu v Břeclavi. A jednou jsem se tam setkal s fotícím starším pánem (ale p. Valeš to nebyl ) a optal jsem se ho, jestli má nafocené i břeclavské "Sergeje". A on mi odpověděl něco, co jsem tehdy naprosto nechápal: "No, ony tu jezdily, ale mi na to nikdy nevyšlo slunko a když už stály v koloně za depem, zas byly už takové špinavé, tak jsem to nefotil, z toho by pěkná fotka nebyla"...

...Pokud takto bude uvažovat současná mladá generace, mám obavy, aby se její potomci měli vůbec na co podívat, když budou chtít vědět, jak v minulosti naše železnice vypadala...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.140.67
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 07:51:15    Odkaz na tento příspěvek  

Rosťa: V pohodě, já Váš postoj chápu, každý bereme focení trošku jinak. Zdokumentovat aktuální provoz se zdá člověku často zbytečné, protože toho přece jezdí spousty, a za pár let mlátí hlavou o zeď. Takže dokumentace provozu své místo nepochybně má. Linkovat striktní pravidla je samozřejmě také špatně, spíš jde ale o to, aby se začátečník dozvěděl, že umístit objekt do třetiny je OBVYKLE lepší než na střed, fotit se sluncem v zádech je OBVYKLE lepší než proti němu nebo bez násvitu (což platí hlavně pro ty začátečníky a schopnosti jejich fotoaparátů), že na trati OBVYKLE vznikne hezčí fotka než na nádraží u krytého nástupiště. Žádná dogmata, jen prostě vodítka, jimiž by se měl člověk za běžné situace řídit. Jestliže zvládně třináctiletý kluk s krabičkou bez znalosti těchto vodítek intuitivně prásknout parádní fotku párovky proti sluníčku s příjemně působící kompozicí, pak je borec a má talent. Drtivá většina ale udělá temnou mazaninu, na které půjde taktak poznat, že tam je vlak (ne že by se to nemohlo stát i mně;-)).
Ten odkazovaný Trainweb má sice ona pravidla řečena hodně striktně, ale čirou náhodou vím, že ho k tomu vedly právě zmíněné zkušenosti s vysypáváním paměťových karet do fotogalerie. A i když mohou působit ortodoxně, tak oceňuji, že preferoval prevenci před represí - tedy že sepsal pár rad místo pouhého mazání fotek.
Tak snad jsme se pochopili
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 21:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, pochopil a souhlasím s Vámi.

Takže z toho vyplývajícím řešením je doplnit do uvedených pravidel a srdcí fotičů ono "OBVYKLE", aby to všichni nebrali jako neporušitelné dogma (a to včetně hodnotitelů třeba právě na ŽelPage)...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 22:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix:
Bral bych to trochu s nadhledem a žádné "OBVYKLE" bych do pravidel nedoplňoval - je jen otázka adminů, co na svých stránkách chtějí (ne)zveřejnit, prezentovat a jak chtějí být vnímáni okolím. Jedná se o "soukromá" pravidla každé fotogalerie. Podle mě to platí i obecně - někdo chce dokumentovat, někdo mít nádherné snímky po estetické stránce, někdo fotit jen 810tky...proč jim tu svobodu nedopřát?

Určitě bych neměl obavy, že (nejen) začínající fotografové začnou tato pravidla uplatňovat na všechny svoje fotografie - fotky zveřejňované na k-reportu jsou toho každodenním důkazem Navíc bych chtěl vidět fotografa, který by nějaký echt zajímavý snímek nefotil, protože na internetové galerii je v pravidlech uvedeno: "nefoťte proti slunci"

Poukazovat na pravidla z trainwebu, neni uplně nejšťastnější. Pokud byste přispíval do této galerie, věděl byste, že není potřeba trávit u každé fotografie drahé minuty s editací a striktně dodržovat pravidla. Pravidla jsou jen vodítkem. A ač jsem nikdy žádná pravidla nedodržoval, tak dost mých fotek by je splňovala, protože člověk k obdobným pravidlům nakonec stejně dojde svojí praxí.

A někdo z moderátorů by mohl diskuzi z posledních dnů přesunout, kam patří...a zvlášť téma starších fotografů patří spíš na diskuzní smetiště

(Příspěvek byl editován uživatelem Javorina.)
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. srpna 2009 - 22:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javorina - já bych tu diskuzi nepřesouval, přeci jen diskuze je určena k diskutování a když se teď na "Tovačovce" nic neděje, proč si nepokecat o něčem, co se jí nedotýká sice stoprocentně, ale částečně přece

Jinak svou větou Určitě bych neměl obavy, že (nejen) začínající fotografové začnou tato pravidla uplatňovat na všechny svoje fotografie jste se také lehce otřel o jeden z aspektů doby "Internet = rychlá škola fotografování, aneb jak nefotíš podle pravidel, nikdo Tvé fotky na netu neuvidí":

Při shánění materiálu pro Prototypy.cz se mi už párkrát stalo i to, že mi oslovený člověk vybral ze svého archívu balík fotek, které sice byly technicky dobré, ale jejich hodnota byla menší, protože zachycovaly mnohdy jen kdykoliv znovu nafotitelné snímky. Až s odstupem času jsem zjistil, že tentýž člověk (a nebyl to jen jeden) má spoustu cenných a už neopakovatelných záběrů dávno zrušených strojů. Když jsem se ho (jich) pak zeptal, proč mi je prve nenabídl, odpověděl, že to co do "kvality" nejsou takové fotky, jaké se dávají na internet...

Toto je jeden příklad toho, jak pracují zmiňované servery s povědomím lidí. A to ještě není příklad nejhorší.

Nejhorší bylo, když nám zejména starší pánové, kteří fotili v 60. a 70. letech, nechtěli povolit publikovat jejich fotky s odůvodněním, že se na internetu hodnotí fotky a oni by se neradi u svých fotek dočetli, že mají příliš tmavé čelo, nebo že si ten sloup měli přesunout trošku do leva. Tj. opět produkt obecného povědomí o internetu

No, ale nerad bych tu rozpoutával nějakou rozsáhlejší diskuzi, toto je stejně boj s větrnými mlýny...

Jinak na stránky Tovačovky jsem doplnil pár fotek z jízd na Portál a Hody, tak se jukněte

http://www.prototypy.cz/tovacovka
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 21:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťo koukám, že už se kujou pikle na jiných diskuzích o typu nasazeného vozidla k Výlovu 2009 , bombááá
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 21:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, úplně jisté to ještě není, ale pravděpodobná je M240.0113
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 29. srpna 2009 - 21:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bomba. jestli to vyjde, bude jezdit solo nebo i s vlecnakem?
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 29. srpna 2009 - 21:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S jedním vlečňákem určitě, jen ještě není jisté, jestli s Bix nebo Blm...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 29. srpna 2009 - 21:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blm bude lepší Rosťo.
ČD: Auta stojí, vlaky taky....
742404
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.187.157
Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 09:44:22    Odkaz na tento příspěvek  

S Bixem od Posázavskýho Pacifiku, asi žádný jiný nemá věrohodnější nátěr, bych začal věřit na zázraky.
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 15:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K 820 113 je už i Bix. Sice má slovenský nátěr ale to je jedno. Pojede na Mikulášské jízdě KPKV.
ČD: Auta stojí, vlaky taky....