K-report
 

Archiv do 22. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 22. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 15:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ČT 2 21.50 Zašlapané projekty
Motorák alias Chrochtadlo
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 12:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja osobně když mam občas tuhle zkušenost tak taky jedu na navěst 40 a 60 pomalu a při 80 rychlosti před lomitkem, ale jednou se mi to vymstilo tak pro jistotu jedu pomaleji. Ale vždy vypravčimu předem volam že jsem připosrany a pojedu raději tech 20, ať s tim počita a nezkomplikuju mu to...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale vždy vypravčimu předem volam že jsem připosrany a pojedu raději tech 20, ať s tim počita a nezkomplikuju mu to...

Takových Vás je poskrovnu .. ale já toto praktikuji i z té mé stany /DK/ .. bohužel komunikace je občast dost pofidérní,bo dosah vysílačky u nás ... S kolegou z OsC jsme to ve středu perfekt vyzkoušeli .. a vo vo tom to je,pánové ...

P.S. Taky nám jezdíte po 011 ..??


ICQ 237-113-861
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.137.173
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 15:57:05    Odkaz na tento příspěvek  

V Ostravě se 16 - 18. 6. 2009 konaly dny železnice. Tady je odkaz:Dny železnice v Ostravě 2009
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 21:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivoo.....kráásné dobré ránko stará mama....Ty sem asi často nechodíš, v televizi hlavní večerní zprávy nesleduješ?????? Že.......!!

P.S. Pardon....ale nedalo mi to...
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........SMRT BANGLADÁM...............
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.137.173
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 22:28:57    Odkaz na tento příspěvek  

Re: František plášek
To máte pravdu. Do této diskuze nechodím. Častěji chodím do diskuze Optimalizace linkového vedení v Praze. Chtěl jsem sem dát jen odkaz na ty fotky. Napadlo mě, že to někoho bude zajímat. Jinak můžete mu tam přidat komentář. Udělá mu to radost.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 22:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víc trapnější promo - které uvedl páteční Radiožurnál o vypravovaném vlaku do Chorvatska, už asi Český rozhlas nezažije... každých 20min. kecy o tom, jak je to výhodné ač došlo k zdražení o několik stovek! Uznávám, sám jsem tuto variantu přepravy na Balt využil i s autem v roce 2008! ale dovedu si představit trochu ne-agresivnější formu opětovného uvedení tohoto vlaku v sezonní život...
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://modely.firenet.cz
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 09:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František Plášek: v hlavních to bylo který den a na čem? Já viděl jen úterní ostravské regioUdálosti.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 12:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďo Bohužel, na 011 se nevyskytuju. Většinou se prohanim po Moravskoslezských kolejích...:-)
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Kresta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 12:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, měl bych na Vás všechny takovou neobvyklou otázku a jako úplný laik na železnici (vlakovou dopravu) budu rád za odpovědi. Teď, co se prezentují či jezdí nová vozidla (pendolino, RailJet,...), mě udivuje věta, kde je vždy napsáno "...první třída je vybavena elektrickou přípojkou...". Jako by to byl v dnešní době nějaký nadstandart, a přitom jsem jel na Moravě osobním vlakem, kde ve velkoprostorovém vagónu druhé třídy byla zásuvka u každé čtyřky sedadel. V čem je tedy rozdíl?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 13:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086

Jj .. již jsem si všimla,že máte "domovskou" severovýchodní destinaci ... Jinak škoda,jelikož komunikace vysílačková je s "moravskou odrůdou" fírů tady na velice dobré úrovni ...


ICQ 237-113-861
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 13:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kresta
Zřejmě jste jel vagonem Bdmtee, kde je jsou sice instalovány zásuvky, avšak tyto jsou napájeny pouze tehdy, pokud je vůz připojen k vnější síti 230 V kabelem. Služí (měly by sloužit) pro pro připojení nářadí údržbářů nebo třeba vysavače. Při jízdě tyto zásuvky nefungují, protože ve voze není měnič 24/230 V, který by je napájel.
Kresta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 13:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Děkuji za objasnění.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 16:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl, Kresta:
Bdmtee...Slouží (měly by sloužit) pro pro připojení nářadí údržbářů nebo třeba vysavače...
Nesouvisí přítomnost zásuvek u tohoto vozu spíš s tím, že některé série byly původně za soudruhů určeny pro vojenské účely (lazaretní vlak)?
X-Host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.101.75
Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 17:05:39    Odkaz na tento příspěvek  

Stejně je to smutné - pamatuji malý blahé paměti cca přelom 70/80 let, kdy byly FUNKČNÍ zásuvky u kupéček buď přímo v kupé a nebo alespoň byly funkční ty v uličce. Možná také výjimka, ale to bylo kdysi. V dnešní době neexistence 230V zásuvek jako občasný cestující (ano, mám vlaky ráfd a často vlakem cestuji i když je to nevýhodnější, než např. bus) považuji za těžký nedostatek ČD :-(
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 17:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik
Jo, to máte pravdu, zřejmě souvisí. (viz nepoužitelné zásuvky vmáčknuté dole v úrovni sedáku). Nechtěl jsem však odpověď příliš komplikovat.

Je ovšem otázka, k čemu jsou v lazaretním vlaku zásuvky, pokud je lze použít pouze ve stanici? Jedině, že by vagon sloužil něco jako polní nemocnice.
Kresta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 18:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-Host: Toto by mě fakt zajímalo, protože jestli v té době byly na některých vozech 230V zásuvky použitelné pro cestující veřejnost a dnes se to prezentuje jako novinka, tak to jsme 100 let za opicemi, resp. jsme objevili Ameriku...


(Příspěvek byl editován uživatelem kresta.)
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 20:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kresta: Souhlas. V roce 2009 by mělo být vybavení vozů funkčními zásuvkami 230VAC naprostou samozřejmostí. A ne jejich přítomnost v nových soupravách presentovat jako poslední výkřik techniky.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Fanda76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 21:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-host, Honzasl: Jo, jo. Pamatuji se také (přelom 60/70 let), dokonce byly různé série vozů, v některých to šlo pouze při jízdě, takže to napětí trochu kolísalo. Jezdili jsme s tím v blahé paměti s rohatejma coby lehátka do Bulharska apod. Bylo na zásuvkách dokonce napsáno "Holicí strojek - 220V". Byly povětšinou 2-3 na chodbičce a v "umývárce". Pak teprve začly chodit vozy z Gyoru a Bautzenu, kde už nic takového nebylo, snad prý první série z Gyoru to měly (ale to je neověřená informace, snad znalejší opraví).

Kresta: ČD bohužel zůstaly svojí úrovní tak v 70-80. letech minulého století, v lecčems ještě dále. S trochou nadsázky a ironie lze řici, že i ty "koridory" ve své podstatě nejsou nic jiného, než po 60 letech provedena řádnější údržba tratě.
Pro zaryté ajznboňáky: Samozřejmě že sem tam náznaky zlepšení lze spatřit, ale když vynecháte trať Pha-Ova (ne každý bydlí na této trase), tak už to tak růžově vypadat nebude.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 21. června 2009 - 22:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych zas tak špínu neházel. Řekněte mi, kdo z vás si před pěti lety troufnul říct, že každej student bude mít noťase a bude ho chtít provozovat ve vlaku, natož kdo by si to troufnul říct v době dodávek prvních Xmz. Pendolino už bylo na hraně, druhé dodávky Xmz zásuvky mají, 954 nyní už i ve dvojce.
Takže chybu bych viděl hlavně reko-rekonstrukcí ING (to je ostuda celkově), a novějších serií ešusů..
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 08:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Ešus je primárně určen pro příměstskou, kde se cestuje tak krátce, že by to měl noťas vydržet.
X-Host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.101.75
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 08:22:00    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: v příměstské je to celkem jedno (jak tu správně podotkl Hajnej), ale když jsem jezdil po republice a z NTB jsem skrze mobilní připojení řešil dálkově průšvihy co se udály během cesty, tak jsem se vždy doslova modlil, aby mi baterka vydržela (a to jsem vždy NTB používal jen na nezbytný servisní zásah, o nějakém používání během cesty ani zdání).
O něco se to vylepšilo pořízením externí baterie, ale ani tak to není žádná sláva. Že by se dalo pracovat třeba cestou ÚnL-Brno (a že to je hodin cesty), tak to zatím nehrozí. Pak by mohla v kritickém okamžiku chybět energie na nouzový servis :-( To už raději adaptér v do zapalovače cigaret.

Ovšem to mne přivádí k další otázce, která mne vždy docela trápila - jak spolehlivě chráněné jsou ty zásuvky 230V ve vlacích proti přepětí? U auta jsem musel pečlivě vybírat adaptér, který má dostatečné ochrany proti pronikání napěťových špiček (takový rozdělovač či nekvalitní alternátor je u auta pro citlivou elektroniku dost nebezpečný) a co ČD v případě, že někomu skrze 230V nějakou tu elektroniku odvaří?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3455
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 08:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem to mne přivádí k další otázce, která mne vždy docela trápila - jak spolehlivě chráněné jsou ty zásuvky 230V ve vlacích proti přepětí? U auta jsem musel pečlivě vybírat adaptér, který má dostatečné ochrany proti pronikání napěťových špiček (takový rozdělovač či nekvalitní alternátor je u auta pro citlivou elektroniku dost nebezpečný) a co ČD v případě, že někomu skrze 230V nějakou tu elektroniku odvaří?

Krom toho, že většina těch měničů nemá čistej (el. zdroje "vrčej") sinus, by neměl bejt problém, snad se na to při výrobě myslelo.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 09:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

---a co ČD v případě, že někomu skrze 230V nějakou tu elektroniku odvaří?---
Napadá mě otázka - co by se dělo, kdyby došlo k úrazu, nebo smrti el proudem?
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 09:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-Host

U auta jsem musel pečlivě vybírat adaptér, který má dostatečné ochrany proti pronikání napěťových špiček

Podle toho co píšeš, tak předpokládám, že NB byl služební a cesty též...tak co tedy mít k NB příslušný napaječ stejné značky? Ten by měl být odzkoušený....já mám NB Acer, k tomu CL napaječ stejné značky a už jsem ho používal v několika autech a bez komplikací.....
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........SMRT BANGLADÁM...............
X-Host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.101.75
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 10:26:12    Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: však ano, služební ano (teď zaměstnávám sám sebe ;-), ale v praxi už jsem pár mrtvých elektronických přístrojů napájených skrze CL adaptér a nebo ze střídačů viděl popř. i opravoval) a jelikož elektronika a IT je nejen moje vzdělání a práce, ale i hobby navíc, tak zvláště proto si vybírám co do čeho připojím. Kupodivu mnoho CL originálních adaptérů nestíhá vyhladit napěťové špičky v palubním rozvodu auta a není problém na osciloskopu najít "jehly" až skoro na 40V (ony to ty NTB vydrží dlouho, hodně odchytají kondenzátory na vstupu, ale ne navěky), díky čemuž jsem si původně byl nucen postavit vlastní filtr napětí (tlumivky a rychlé Zenerovy diody), než jsem posléze koupil tovární (liší se akorát lepším vnějším vzhledem a integrovanou monolitickou přepěťovou ochranou, jinak funguje prakticky identicky).

Ale to už jsme zabloudili hodně off-topic.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 11:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak koukám na článek na novinky.cz....nějak se mi nezdá ta poslední fotka....jako by se tenm druhý vykolejený vůz vydal opačně, než čelo soupravy.....

http://www.novinky.cz/krimi/171804-nakladni-vlak-vykolejil-u-olom ouce-spoje-nabiraji-hodinova-zpozdeni.html
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........SMRT BANGLADÁM...............
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 11:43:29    Odkaz na tento příspěvek  

František plášek: Předpokládám, že OKDD vozy na přepravu čpavku vlastní, protože na fotkách jsou vidět registrace CZ-VIA, tedy Viamont. A Viamont jak známo sfůzoval s OKDD (ovšem nemám ověřeno jestli do majetku OKDD přešly třeba i tyto vozy, mohou být i jiné části Viamontu). A řešit vinu v tomto okamžiku, no to je myslím trošku předčasné. Ve ,,hře" jsou minimálně účastníci OKDD, ČD, SŽDC.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 11:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si jen přibrzdit dohady. Ptal jsem se na DIČR a stopa vykolejení začíná na rovném úseku. Podle dosavadních dohadů bude zřejmě problém ve voze. Otázka je, kdo je zařaditel. OKD-D zřejmě bude vlastníkem pouze lokomotivy.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 11:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH...souhlasím...té registrace jsem si nevšimnul...
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........SMRT BANGLADÁM...............
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 11:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Ok, ešus dejme tomu vynechejme. Ovšem u ČD pojmy "je určen na" a "používá se na" nejsou totožné a je dobré tedy myslet do budoucnosti.

Co se týče ochrany před nebezpečným dotykem tak je použita použita síť IT s ochranou rychlým odpojením od zdroje, zvýšenou použitím proudového chrániče. (zdroj: reg. už. Igor)

Napadá mě otázka - co by se dělo, kdyby došlo k úrazu, nebo smrti el proudem?

Jó, tak to jsem taky sám zvědav. Možná by neškodilo připsat do smluvních přepravních podmínek připsat nějakou formuli o povinnosti použít spotřebiče vyhovující normám.
Johnnyc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 12:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tady je video http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/nakladni-vlak-vykolejil-velka -zpozdeni-rychliku-i-pendolin.html

vagony patří Unipetrol Doprava, je to tam dobře vidět
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlasujte proti stavbě dálnice Českým rájem: http://zpravy.idnes.cz/ods-oznamila-vznik-nove-frakce-v-evropskem -parlamentu-ppb-/ankety.asp?id=A20090621_kot_709
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:07:56    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, stejně bych měl k dnešnímu incidentu několik připomínek:

1. V Ostravě na hlavním ve 4 hodiny ráno u vlaku 518 nehlásili, že se pojede odklonem a že dojde ke zpoždění. Kdyby to hlásili, věřím, že někteří by se zařídili jinak - zvlášť ti, co měli možnost jet jinak nebo jeli jen do Olomouce. Pak už bylo pozdě.

2. O nehodě se vědělo už v noci, jistě by se dalo do rána sehnat pár autobusů, které by převezly cestující v úseku Hranice-Olomouc, alespoň pro vlaky SC. Zpoždění by bylo okolo 30 minut (a ne 200), navíc po dálnici je tento úsek kratší než přes Přerov.

3. Když už se vědělo, že se budou střídat fírové a IC 518 bude postávat 35 minut v MuN, mohli to také dát vědět dřív. Byla možnost si přestoupit do Ex 520 v Přerově nebo Nezamyslicích. Spousta lidí by raději i stála za cenu dřívějšího příjezdu do Prahy. Není nic lepšího než nesmyslné postávání v MuN.

4. Opět musím pomluvit vlakovou četu, protože informace nebyly podávány téměř žádné, vlastně ani v Praze tak polovina vlaku nevěděla co se děje, protože jim to nikdo nesdělil. Spousta lidí byla nervózních, byli i sprostí naprůvodčí, protože jim nikdo nic nesdělil. V tomhle směru se za 20 let u ČD nezměnilo vůbec nic...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadá mě otázka - co by se dělo, kdyby došlo k úrazu, nebo smrti el proudem?

To budem všechny školit na alespoň § 3, 50/78Sb.? :-) Kdo je blbej, dobře mu tak, neco jinýho je, pokud by třeba byla zásuvka bez krytu. Už jem to viděl a byla pod napětím!

Možná by neškodilo připsat do smluvních přepravních podmínek připsat nějakou formuli o povinnosti použít spotřebiče vyhovující normám.

To je pro praxi úplně gh. Akorát pak řeku: "Haha, voe, můžeš si za to sám:-)"
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. 1.: Chyba! Už o tom museli vědět!

Ad. 2.: A byly by pro SC nějaký soupravy? (neznám oběhy) A těch autobusů by bylo potřeba tak min dvacet.

Ad. 3.: Věřím, že to nevěděla zprvu ani vlak. četa.

Ad. 4.: Jednoznačně chyba. Cestující jsou přo řadu modrogum až na posledním místě. Čest stále častějším vyjímkám!
Pomocnou ruku najdeš nejčastěji na konci svého ramene.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Já myslím, že nikdo. A navíc ani není technicky možné, aby např. v plném Bmz měli všichni puštěné 15,4'' ntb, o 954 nebo 471 nemluvě, ono to jaksi zabírá místo. Celkově si myslím, že zásuvky by měly být ve všech vozech 1. třídy (v nejstarších nejsou a nebudou, ale to je důvod k jejich postupné degradaci na 2. třídu), ale velmi opatrný bych byl s jejich dodáváním do 2. tříd. Co se týče internetu, to je vůbec kapitola sama pro sebe a domnívám se, že není kam spěchat. Jak je to s připojením na internet ve vlacích v jiných zemích?
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé kolik lidí se objeví když něco, ale aby podali věcný podnět to ne. Ale ono až by začal jezdit Jančura, tak by to přeletěl. Já vím.

Takže za 1) měla se postarat především OKD-D a SŽDC. Vytáčí mne, že na trati je výluka, nehoda apod. z viny někoho jiného, ale postarejte se sami. Vícenáklady, které jsme zavinili, Vám samozřejmě neproplatíme.

Za 2) V Ostravě ráno nemohli vědět zda se tím odklonem skutečně pojede nebo nikoliv.

Za 3) Kde ty autobusy chcete v 1 ráno sehnat? Pokud Vám nějaké zbytečně postávají na zahradě, tak sem s nimi. U telefonu noc co noc jistě čeká 30 řidičů jen na to až jim někdo zavolá. Zkuste si sednout k telefonu a v 1 ráno shánět 30 autobusů do Hranic. A když už je seženete (čemuž nevěřím) co na tom, že poberou jeden vlak, ale hlavně že to bude ten váš že?

Za 4) Že nebude vystřídání včas, pravděpodobně při odjezdu z Olomouce nevěděl ani sám strojvedoucí. Dost možná že to nevěděl ani při príjezdu do Třebové.

Za 5) Nezapírám, že jsou mezi námi tací,kteří se na to vykašlou, ale rozhodně bych je neházel do jednoho pytle. Já osobně se snažím cestujícím říct, co vím. Kde však nic není, ani smrt nebere. A pokud na mne začne být někdo z cestujících sprostý a začne mne častovat neslušnými výrazy, nedozví se už vůbec nic. Jak cestující na mne, tak já na něj. A pokud je toto víckrát, že vy člověku poradíte první poslední a on vám stejně řekne, že ste ču*ák a že ho to nezajímá, tak se nedivte, že to někoho může přestat bavit.
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:49:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad autobusy:
O kolika autobusech se bavíme ? Pendolino má kapacitu 330 osob, to mi vychází na 8 autobusů. První by jely z Hranic od SC500 a z Olomouce by pobraly SC501, z Hranic pak SC502 atd.
Navíc nikdo nechce autobusy v 1 ráno, ale až v 6 ráno. To už je dostatečná doba nějaké autobusy zajistit.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:56:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tačmahal: ad 1) a 2) Nehoda v 0:42 - netvrďte, že u ČD NIKDO ve 4 hod. ráno nevěděl, že Olomouc je neprůjezdná, dlouho bude a že se pojede odklonem s následnou megasekerou. Když už se to nedalo (nebo nechtělo) řešit, tak se to aspoň mohlo lidem říct na rovinu - klidně i s douškou, že ta situace není vinou ČD. Personálu se musím zastat - klasickou odpověď "když se vám to nelíbí, choďte pěšky" už neslýchám. Když se člověk slušně zeptá, dostane i slušnou odpověď - ocením i prosté "Omlouvám se, nevím"
X-Host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.101.75
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 14:58:08    Odkaz na tento příspěvek  

Všd: takže jako je lepší čekat až/jestli někde v zahraničí a potom se za X let dotahovat?

Z pohledu mne, jako cestujícího, v 1.tř. by to mělo být samozřejmostí ideálně společně s nějakým sklopným stolečkem pro práci - v Německu jsem tohle viděl i v příměstských vlacích okolo Frankfurtu už před více než 10ti lety (a spousta lidí by si za to i připlatila tu 1.tř.) a ve 2.tř. bych očekával zásuvku alespoň někde (nikoliv tedy u každé sedačky) pro nouzové dobití aku, tj. ideálně 1/kupé? (nepředpokládám, že mít je na chodbičce by bylo ideální řešení, představte si kolik by to bylo utržených adaptérů a rozbitých zařízení - stržených nějakým procházejícím).
Co se Internetu a obecně těch GSM/UMTS repeaterů týče, tak spíš by měly ČD vyřešit problematiku termoochrany skel bez jejich potahování kovem (a tím vytvořením faradayovy klece bez signálu), i když pripouštím, že S.A. a i jiní autobusoví dopravci zareagovali opět pružněji - on takový malý wifi router napojený přes GPRS/EDGE/CDMA/UMTS dnes stojí pakatel a datový tarif při dobrém jednání s operátory není cenový problém, chce to jen chtít :-(
Dráhy přece se stále ve svých P.R. prezentují jako doprava hodná 21.století, tak tady je možnost, jak přilákat zákazníky ;-)
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad tramvaje: Tomu říkám inteligence. Ale jak chcete. Sežeňte na ráno do Hranic 8 autobusů. Jsem zvědav kolik jich skutečně seženete. A následně mi prosím ještě vysvětlete kde seženete ráno v Olomouci náhradní Pendolino a jak vyřešíte obraty Pendolin přes den, tak aby vám to vycházelo Pendolino - BUS - Pendolino pouze na přestup bez čekání. Rovněž na to jsem zvědav. Děkuji.

PS: Na to ostatní se pro sichr nereaguje?
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budul:
Vy asi nepracujete s lidmi,že? Ono sehnat autobusy na 6 ráno znamená, že je začnete shánět kolem 4 hodiny. A zkuste si v tu dobu někoho vzbudit. Buď bude mít telefon vypnutý, nebo ho nezvedne či případně řekne, že nemá volnou kapacitu.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale zaplať Pánbůh, že si konečně mácháš tu svou hubu v bahně. Co jsi se navyváděl za posledního půlroku...
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: Nepopírám, že to věděli. Pouze konstatuji, že ze strany ŠZDC mohlo přijít vyjádření, že vlaky se protáhnou kolem nehody, poté přišla DI a řekla NE! Někdo pravděpodobně zaspal a pravděpodobně to bude opět dispečerský aparát o kterém se zde nedávno nehovořilo zrovna lichotivě. Ale na vlakovou četu bych to rozhodně neházel.
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:17:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ad autobusy)
Končím diskuzi, protože §1, odst a)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk:
První informace o stavu na trati byla v 1:00, hovořila o zpoždění kolem 60 min.
Za dvanáct minut další hovořila o tom, že se zpoždění vlaků změní asi o 1OO-120 minut.
První info o odklonech lichých vlaků byla v 1:45 hod.
Ve 3:53 se při odklonech začaly objevovat časy od 100 do 22O minut zpoždění.
Ve 4:3O se objevuje první zmínka o 518, zpoždění 60-80 minut.
Takže jestli vlaková četa měla dostat informaci od síťového dispečera, tak zhruba v tomto čase. Otázkou je, nakolik měl on možnost a čas ji informovat.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale zaplať Pánbůh, že si konečně mácháš tu svou hubu v bahně. Co jsi se navyváděl za posledního půlroku...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadá mě otázka - co by se dělo, kdyby došlo k úrazu, nebo smrti el proudem?
Pokud jsou zásuvky skutečně v soustavě IT, tak si na "fázi" můžete bez obav sáhnout. Pecku by cestující dostal, kdyby se současně dotkl i druhého vodiče v zásuvce, ne však kostry vozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem BmbČ.)
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pro praxi úplně gh. Akorát pak řeku: "Haha, voe, můžeš si za to sám:-)"

V přepravní smlouvě (ať už se jmenuje jakkoli) je napsáno - neotvírejte za jízdy dveře - a pokud někdo vypadne, jsou dráhy z obliga. Jó, kdyby to tam nebylo, to by bylo asi jiné tóčo.
Stejně tak s elektrikou - pokud to tam ČD nenapíší a někomu se něco stane bude to pro ně pěkný průser.
Jak jsem psal výše, reálné zabezpečení je uděláno elektrickým oddělením, rychlým odpojením od zdroje a fíčkem. Pokud tohle někoho zabije, potom to byla vůle boží.

X-host
Internet v pendolinu se už řeší. http://www.lupa.cz/clanky/drahy-chteji-internet-v-pendolinu-zasuv ky-2-trida/

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:29:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k hlášení v Ostrava hlavní pro 518:

Vlak hlásil automat a zaregistroval jsem, že se pojede přes Nezamyslice, konkrétně "vlak pokračuje ve směru Nezamyslice, Olomouc, Pardubice....". Ale to bylo všechno, toho si všimne maximálně šotouš. Nic o odklonu ani žádné "ruční" hlášení se nekonalo.

Pak průvodčí ve vlaku ma můj dotaz odpověděla, že zpoždění bude cca 70 minut (v té době už jsem věděl, že 200 a 208 mají přes 120 minut). Nakonec to bylo 195.
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

budul: Jednoznačně jste nejchytřejší ze všech, jak je vidět. A proto když jsem se Vás zeptal jak byste to vyřešil, tak utečete, což je pouze úkazem vašeho zbabělství a egoismu. Přemýšlím jestli alespoň sobě si připadáte (nejen s tím §1, odst a) vtipný
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 15:44:06    Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, pokud se v 1:12 uvažovalo už o zpoždění 100 až 120 minut a furt se to zhoršovalo, ve 3:53 dosáhl odhad nakonec reálných 100 až 220, mohli v Ostravě v době odjezdu ic518 a sc500 už bez obalu informovat o nejhorším. Vlakovou četu fakt neobviňuju. Nastavit do nádražního automatu "vlak pokračuje směr Nezamyslice" a hotovo, je informační zrůdnost. Končím.
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 16:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Nihar_barbir:

Já nevím, zda je problém někomu zavolat ve 4 ráno. Mě taky volají z firmy třeba v noci a něco řeším. Mě to jako cestujícího vážně nezajímá.

Já (a stovky dlaších) jsme zaplatili za službu a dostalo se nám 3 hodiny zpoždění. Samozřejmě, že na vině nebyly ČD, ale ČD nás neinformovaly a pak nás nechaly stát v MuN. Někteří cestující díky tomu nestihli pracovní schůzky, nějaka paní co jsem slyšel nestihla výběrové řízení, někdo tam přišel o kšeft, studenti nestihli zkoušku a ostravská základní škola měla zkažený výlet do Prahy.
Ekonomické důsledky raději nevyčísluji.

Dráha si vždycky najde výmluvu, proč nás třeba neinformovali na hlavním v Ostravě.

Já (a asi i jiní) teď zase nějakou dobu vlakem nepojedu.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 7-2002

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 16:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

budul: A co by se změnilo?
Šamot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 16:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám,že dochází k opětovnému českému,"po bitvě je každý generál."Každému teoretikovi doporučuju si to jednou zažít a zkusit.Co takhle se třeba nejdřív zamyslet,jestli není někde chyba v samotném systému řízení.Nastala naprostá decentralizace,šetří se kde může a když nastane něco takového,tak tohle nejde uřídit.Každá složka je od sebe rozdělená,na tohle je dispečer "Pepa,na tohle "Karel,na tohle Honza a na tamto Don Číčo.A tenhle Karel,Pepa a ostatní mají na starosti jako dispečeři půlku,ne-li celou republiku.Každý používá jednu,dvě telefonní linky,což je úplně jedno,protože je to jen člověk a poslouchat dva telefony najednou je kravina.Každému zavolá v tu dobu milión lidí a každý chce vědet" to svoje". Co,kdy,kam kde budu končit,střídání,kudy pojedu a to je jen určitý výtah.když už je ten jeden člověk schopný dát tohle sudoku dohromady a z ničeho vyrobí něco funkčního,tak se mu do cesty postaví další "prkotina" a všechno se mu to zhroutí jako domeček z karet.A začne znova.Ono totiž se to každému dobře kritizuje.Dovolím si malou glosu:Až bude mít na dráze uklízečka svého dispečera na hadr,na koště,na vodu,na saponát,na kýbl,na šátek na hlavě a určitě věřím,že ještě na něco,tak až se všichni její dispečeři shodnou na jednom a rychle,tak možná budou mít cestující v hale vytřenou podlahu.Jinak je mi samozřejmě cestujících líto.
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 16:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

budul: Je sice hezké, že Vám volají ve 4 ráno. A vy jim určitě vždy a za každé situace vyhovíte že? Jasně se Vám už několikrát řeklo, že sehnat jeden autobus ve 4 ráno je problém, ale občas to vyjde, ale ne hned celou flotilu.

"Já (a stovky dlaších)" .. a nebyli to dokonce tisíce?

A vidíte to? Právě takové jako Vy smysl o něčem informovat a omlouvat se jim nemá, protože Vy jste přesně ten typ co řekne, že ho nějaká nehoda a hodiny nezajímají, věcné argumenty nepříjme, z druhé strany se na to nepodívá a dál si mele svou o půl hodině v MuN a vymýšlí zhovadilá řešení. A kdyby se stala těm autobusům na R35ce nehoda, tak co? Žádných 30minut, ale nepřijeli byste do Prahy vůbec! Cestujících je mi pochopitelně líto, i já jsem měl ráno namířeno ze Zábřehu do Pardubic, ale jsem schopný přijmout, že se prostě stala mimořádnost, kdy rozhoduje každá sekunda a některé věci sou druhotné.

Jak napsal Šamot: Po bitvě je každý generál!
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 16:52:09    Odkaz na tento příspěvek  

Stále jsem nedostal věcný argument, proč nebyli informováni cestující na Ova-hlavní.
Informovanost v této kauze byla stejná, jako před 20 lety...

A kdyby se stala těm autobusům na R35ce nehoda, tak co?

Tak to už je vážně úlet tento argument, co ? Ještě musím opravit, že z Hranic do Olomouce se jede po D1+R35.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 16:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budul:
Tak si napište o odpověď ve stížnostech na stránkách ČD - máte na to právo. Tam dostanete věcný argument. Za měsíc, možná dříve.

Víte, ať již tady to naše vymlouvání se vezmete jak chcete, i kdyby vlaková četa, případně operátorka a výpravčí v Ostravě na hlavním věděli, že se přes Olomouc nedá, přece byste nechtěl slyšet v Ově, že se pojede přes Neza a u Přerova se najednou jelo na Dluhonice, protože by se trať třeba zprůjezdnila. Případně by se zadařilo po dobu cesty od Ovy k Přerovu zajistit busy. Tak byste se tady rozčiloval nad tím tvrzením od vlakového doprovodu, operátorky apod.

Možná, že vyšetřování DI bylo příliš dlouhé a uklízet se začalo později.

(Příspěvek byl editován uživatelem jgcp.)
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale zaplať Pánbůh, že si konečně mácháš tu svou hubu v bahně. Co jsi se navyváděl za posledního půlroku...
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 17:04:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak z psaní "obálce" už jsem vyrostl. Psal jsem asi 3x a z toho 2x jsem odpověď nedostal a jednou si dali na čas - až po 30 dnech.

Konkrétně jeden dotaz byl v roce 2005, proč nejsou na internetu zveřejňovány výluky na 2-kolejných tratích. Nikdo se neobtěžoval tenkrát odpovědět. Jen připomenu, že se jednalo o dlouhodobou výluku na trati 321 a nejen mně se stalo, že vlak přijel na jinou kolej, což je pak na zastávce velice příjemné.

Psát na ČD (aby se něco zlepšilo) je stejně zbytečné jako psát zde.
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 17:07:15    Odkaz na tento příspěvek  

Takže je lepší cestujícím o mimořádné události zatloukat než je alespoň nějak informovat, protože by se někdo mohl rozčilovat.

Výborně, teď jste se teda vyznamenal. Co mi to připomíná ?
budul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.226
Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 17:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

Navíc vedle mě v Bpee seděla trojice (podnikatelů či co), kteří měli v Ova-hlavní auto a hrozně se rozčilovali, že kdyby jim někdo o mimořádné události řekl, tak by jeli rovnou do Prahy autem. Byli trochu sprostí na průvodčí, což mě překvapilo, ale já jsem je chápal, protože dle telefonátů přišli o nějaký obchod.

Mimochodem web ČD mi už ve 4 ráno poskytl informace, že trať bude neprůjezdná do 13 hodin, takže už raději dost argumentů o tom, že trať by se možná zprůjezdnila.