K-report
 

Archiv do 28. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 28. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 03:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: http://www.mdc.sk/PlayVideo/8/Vykon_sluzby_strojvedouciho_elektri cke_trakce_I-dil.html Tohle tady někde nedávno bylo samostatně a pár lidí se k tomu vyjádřilo, že tam jsou nějaké nepřesnosti.
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3212
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 06:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, na to jsem nekoukal, já to vzal od Automatického řízení, kde jsou k vidění pěkné historické kousky (já pamatuju až S499.0256 a Medu už rozebranou)...
alan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.74.225.52
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 07:10:16    Odkaz na tento příspěvek  

ad.nadr rozhlas
Tady je krasně vidět k čemu je naš Disp aparat .
Leva neví co děla prava.
Petr__pj_blatná
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 08:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Když se podaří v sezóně tak Vltava http://www.zelpage.cz/razeni/10/vlaky/cd-409. Pamatuju jí v úseku Brest-Moskva i s 22 vz.
<b> WEB O BLATENSKÝCH LOKÁLKÁCH
http://blatenske-lokalky.huu.cz/</b>
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nádražní rozhlas: kdyby to bylo v Ústí n/L, tak si myslím, že se zamýšlel odklon R 607 trs Mělník, ale že to bylo v Lovosicích, tak to mě hodně překvapuje takové konání.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nádražní rozhlas:Ja to plně chapu, muselo to vypadat fakt zmatečně.Ale lehce se na to nadavá, pojdte si to zkusit, vžijte se do te situace, vypravčích nebo dispečeru.Sednout si na za stul, neustale vam zvoni telefon, udělej tohle, tohle bude takhle, do toho cestujici kdy se pojede a co se děje a tak ona to fakt neni sranda v takovem stresu.Někdo to zvláda s chladnou hlavou, někdo prostě tzv. blázní a stresuje.Tohle myslim u výpravčích.Dispečeru je to podobne, taky vám neustale zvoní telefon do toho jíne věci než třeba mimořadnost a nebo se vám muže stát že těch mimořadností máte vic,když to ještě nebylo rozdělené člověk si tu praci udělal sam, o všem rozhodl sam po dohodě s výpravčími.Dneska vám do jedne situace mluví tolik lidi že v tom máte někdy bordel,že to je až hruza.Každej vám řekne udělame to takhle a tohle takhle a za 5 minut se to mění, je to na prd, pak to přenesete na ty výpravčí.Jsou lidi kteří pracuji tzv po staru, vyslechnou si třeba navrh jak by co mělo byt, když se jim to nezda, udělaj to někdy po svem, kolikrat je dobré poslechnout výpravčího jak by se mu to hodilo a tak.A ne mu zavolat udelej to tak a tak,jinak bububu.Pač ten je tam přímo v centru dění.Je to prostě o lidech a o domluvě a taky o tom stresu.Fakt to neni sranda jak si někteří myslite.Nejhorší na tom pak je, že když to skončí vše je ok mate dobrý pocit z dobře odvedené prace.Přijdete přiště na šichtu a bum na stole máte stížnost a už vas zasypavají otazkami te dané mimořadky.Joo to človeka hodně otraví.Pak si řikáte pro koho tu vlastně jsme.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6489
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Portabohemika: Už zase? Tak to zavání trestním činem. A nějaká banda debilů si tam hraje
Není tomu tak dávno, co jsem tu psal o najetí v Hrušovanech u Brna do nastražených želez
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11 :
To je práve súbor dôvodov, prečo som odmietol ísť pracovať na pracovisko riadenia vl. dopravy do Ba, v časoch, keď robili nábor. A ešte k tomu cestovať do Prešporku, 100 km T/Z takmer denne !
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 10:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: A že si se posledně navážel do kolegyně ze Štětí.To je hezké že si tady vyléváš srdíčko,skoro to vypadá jako kdyby si měl včera šichtu ty.Já si myslím že dispečerský aparát se má mnoho co učit,stejně jako my výpravčí.každá situace je jiná a potřebuje rychlé a dobré řešení.Já mám ty nejlepší zkušenosti s regionální dispečinkem v Brně,je to sice kapku jinej dispečink,ale měli bychom se od nich učit.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čekal jsem kdo se toho chytne.Napsal jsem omluvu, nebyla brana v potaz.Vic se k tomu vyjadřovat nebudu.Moje chyba,jsem si za ni plně vědom.Nee bouhžel má šichta to nebyla, ja jsem akorat odešel domu.Joo slyšel jsem na dispečink v Brně chválu.A je to dobře.A ještě jedna vec,sice každá situace je jina a potřebuje rychlé řešení,ale někdy musiš čekat na vyjádření hasiču a policie a inspekce, nooo a v tom je taky zakopanej pes.
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: ono to už asi trestnej čin bude, maj to na svědomí hnědočeši, kteří si usmysleli znárodnit kus kolejnice co má v židenicích traťovka.Když jí táhli přes kolej, zjistili, že jede vlak a už to nestihnou, tak kolejnici zahodili a utekli
www.hval-trainz.websnadno.cz virtuální brejlovci na mnoho způsobů ---------------------------------------------------------------------------------------------------
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4809
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:

Nepřesnost (dost podstatná) je i v tom dokumentu o M131.0, jestlipak někdo přijde na to jaká?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já teda dispečer nejsem ale tiše bych předpokládal že první ze dvou vedle sebe stojících rychlíků z nichž ani jeden není chcíplej pojede dřív ten rychlejší a za ním ten zastávkovej

Nebo existuje nějakej rozumnej důvod proč by tomu mělo v tomto případě bejt naopak?

Co já mám zkušenosti s disp. aparátem jako cestující v případě mimořádností tak jsou dvě polohy: buď to je řešený rozumně (méně časté) nebo je zvoleno "samořešení" nebo to je kravina že by ji nevymyslel ani totálně zhulenej šotouš
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v ohozu stylu Depeche Mode se vším, co k tomu patřilo

K Depešákům patřila hlavně černá barva (drogy nepočítám) a sám David Gahan pokud si dobře pamatuji nikdy extra dlouhé vlasy neměl.

Teď si ale představ, že by ti tam přišel někdo ve stylu Samer Issa nebo nedej bože jako Tokio Hotel.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4812
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečero11: příspěvek 155:

Jako občasný nucený účastník podobných šachových partií plně podepisuji a dispečerům nezávidím. Jsou od toho konání nejdále a přitom mají oni vymyslet co nejsmysluplnější řešení. Když se k tomu jako zdroj informací z místa přidá sem tam výpravčí typu té paní ve Štětí, která je líná i dýchat, o přemýšlení nemluvě (mám s ní osobní zkušenosti, a to opakované), pak není dispečerům co závidět.

I když i já občas utrousím nasrané slůvko, když někde díky mé umrtvené soupravě zruší vlak a já mám pak za 15 minut 22 telefonátů, kde se pražský RCVD disp není štonc dohodnout s plzeňským a během 10 minut mi 10x změní dispozice, kam, čím a pro co mám jet, abych nezpodil aspoň vlaky návazné, ke kterým nedojedu tím mým zrušeným. Do toho mi volá strojmistr, lok. dispečer, kdy pak zjišťuju s překvapením, že vím víc, než oni. Aby mi pak ve finále před nosem ujel ten spoj, kterým bylo neoptimálnější jet vstříc dalšímu výkonu

Každopádně jim tu roli nezávidím a myslím, že průser je v systému vrcholového řízení provozu a nejasných kompetencích, ne v těch dispečerech.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja nevim proč se tak stalo,mohlo to být ovlivněno nějakou náhlou poruchou na zab.zař. třeba výhybky nešli,proto 789 nakonec vyjela dříve.A proč to pak stálo v Bohušovicích, možná byl dan souhlas že se muže jezdit, a pak byl zase zrušen,proto to tam stálo.Navic přemejšlim že tam byla 1,2,4 SK pač na 3 a 5 staly na dispozici Wapy do ELMĚ.Toho místa tam moc nebylo.Opravdu jen dohady.Zjistim si to až budu v praci.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4813
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 11:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 3. a 5. v Bohuš. stály wapky zasněžené ještě dnes ráno a mám takový dojem, že podobně obsazena byla i 4. kolej. ono se to kecá "expertům", pro které je často jediné důležitější rozhodování v životě to, jestli po příchodu na WC usednou, nebo postojí (samozřejmě mám na mysli pány, žena to mám jednodušší, ta si sedne a uvidí...)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 13:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn4809:je i v tom dokumentu o M131.0,jestlipak někdo přijde na to jaká...
Pane kolego,buď to je jen překlep,nebo to bude v tom označení,M 131 mělo správné označení M 131.1
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 13:28:01    Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší JATKA na 090
Ano přesně tak organizace řízení provozu horší než by ji vymyslel totálně zhulenej šotouš. Dispečeři s výpravčíma včera selhali, pravda ten kdo chce třeba rozumně logicky uvažovat, tak mu pro změnu brání nějaký modrogumní předpis typu D17 kdy srážka lokomotivy s mouchou se pomalu bere jako nehoda.

Popořadě můj zážitek:
Pod stromeček si v Lidlu nadělím lukrativní cestovní doklad ČD NET LIDL, vábící za poznáním tratích českých. S kamarádem si za datum zvolíme 27, protože pomalu odpadá vánoční shon a člověk má za sebou vyřízené všelijaké návštěvy příbuzných atd. Naše cesta se pomalu blíží do cíle a my si libujeme nad vydařeným dnem ztráveným šocením. Vlaky po celý den jezdily na čas a někdy i s náskokem.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 13:29:07    Odkaz na tento příspěvek  

Vyjíždíme včas z Prahy hl.n. v 18:50 R 784. V čase příjezdu přijíždíme do stanice Roudnice n/L na vedlejší kolej č. 3 od budovy na druhou. Spatřujeme na hlavní koleji č. 2 osobák řada 471 vedle u ostrovního nástupiště kolej č. 4 EN Phoenix a za ním na kol. č. 6 ještě nějaký náklad. Začínám být jasné, že se něco děje a že důvodem nepokračování v cestě Phoenixu bude jiná příčina než porucha loko. Mezitím pár lidí vystoupí z R 784.Mladí průvodčí obchází kupé po kupé a informuje cestující, ať si vystoupí, že vlak dále nepojede, vystupujeme i my z 5 vozu, prý je na trati nehoda asi sebevrah a před budovou přistavenej bus. Asi 50 lidí se hrne před budovu a autobus nikde. Dojde před budovu i průvodčí z R 784 a povídá vážení cestující ten bus už ujel, na můj dotaz jak je možné, že ujel bus než tam došli všichni cestující a průvodčí, odpovídá, že on nemá další informace, že mu výpravčí řekl, ať obejde celý vlak což učinil a že to byla jeho dobrá vůle. No dobře tady dle mě došlo k porušení předpisů, protože cestující veřejnost měl informovat staniční rozhlas, který byl po celou dobu zticha!!!, čím by došlo mnohem rychleji k informováním lidí. Komedie pokračuje tím, že přijíždí další bus a vystupuje z něho řidič, ptá se průvodčího našeho rychlíku, se kterým se nikdo nebavil, neměl tak žádné informace, říkám mu půjde do dopravy za výpravčím, třeba nám něco poví, pochoduji s řidičem busu po stanici a potkáváme výpravčího, ten říká, že se trať uvolňuje, výluka nebude, cestující dál pojedou R 784, řidič si oddechne a prohodí to sem rád, že nikam nemusím - stejně nevím kudy bych měl do Bohušovic a Lovosic jet. Ještě výpravčím říkám, je tady 10 lidí na poslední vlak do České Lípy a 5 lidí na vlak do Loun, zajistěte přípoje, to samé říkám i průvodčímu, ale ten se nikam nemohl dovolat, stejně jako já jsem se nedovolal na věž užst. Lovosice.

Uplyne půl hodiny času, R 784 se dává do pohybu, před ním jel EN. Zastavujeme v Hrobcích zde fíra dostane rozkaz a nastupují 2 cestující, říkám si to je hezký pojedeme jako osobák a experti nám ujedou s přípoji k domovům, přejíždíme na 1. traťovou kolej, jedem dle rozkazu a mezi Oleškem a Hrdly jsou vidět rozporcovaný dva kanci, vyšetřující orgán a hasiči, asi 1 km dál stojí plně obsazený EC 170. V Bohušovicích vidíme plně obsazenou stanici s rychlíky viz příspěvek výše. Ostatní zastávky jsme projeli, takže R nesuploval osobák. Přijeli jsme do Lovosic přípoje samozřejmě nikde.

Dva cestující se vydali na stop směr vlaku na Louny, ostatní jako my si zavolali své známé pro odvoz, vzali jsme s sebou i jednu starou vlezlou ukrajinku co potřebovala do Slatiny nakrmit psa. Jelo nás v autě 5, takže ty další dva jsme už odvést nemohli.
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 13:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák: Neřekl bych že výpravčí za něco může.Dnes bych vinu házel jen na dispečera!Výpravčí mu brnkne,řekne mu svůj názor,kterej stejně dispečera nezájem,a víc nic dělat nemůže!
Jako příklad bych uvedl:

Na trati jede Os 363+BDs+BMO za ním po bloku skáče náklad 2x230+ 550m ,výpravčí zavolá dispečera jestli by nebylo lepší náklad nechat je a os tím pádem zpozdit o cca 4-5 min které stejně neni problém dojet...dispečer řekne nene ať tak jede dál.Tak má to logiku??Nemá.Náklad by těch 60-70km/h jel pořád,os by jej nedojel protože má v cestě xx zastávkek.

Ale nechci házet všechny do stejnýho pytle,jsou i vyjímky a to je pak jiný kafe.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 14:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátím se s dovolením k tématu dobrej fíra - krátí zpoždění, špatnej fíra - nekrátí. Ze zkušeností, které za léta v provozu mám, vím, že drtivou většinu zpoždění nezavinil sám strojvedoucí. Příčiny byly a jsou v závadách, u kterých se nedá určit viník (výluky, závady technických zařízení), vnější (přejetiny, hovada zvaná zákazníci). A pak je množství takových drobných provozních nedokonalostí, které se časem propracovaly za normu. Např. Vedl jsem vlak 867 z Prahy do Brna. Za jednu jízdu pořád pár minut seknutého vlaku jsem 14 krát brzdil před ne zavčasu postaveným návěstidlem. Co myslíte, snažili byste se příště dohánět zpoždění? Ne, nespílám výpravčím, dispečerům, nikomu. Já se jen snažím dohnat zpoždění, které jsem sám způsobil. A to se mi už leta páně nestalo. Na ostatní zvysoka kálím. Když někdo naplánuje obraty u PTG 8 minut,zařídil, že odjedu zpožděný o nějakou tu minutu. Jestliže někdo naplánuje obrat mezi osobáky ve Žďáru n.S. 11 minut u klasiky, naplánoval zpoždění celoročně. Prý zpoždění bude tolerováno. Kým Kordisem ? Nebo snad cestujícími ? Když brzdím od předvěsti k vjezdu, stanice prázdná, prostě pozdní příprava vlak. cesty, klidně si zastavím, jdu se vyčurat a neby projedu celou stanici 10 - 20km/h. Nebo zastavím u výpravčího, zeptám se, zda má potíže a jak se jmenuje. Máte vidět ty ksichty. A teď bych se měl snažit něco krátit ? Ani mě nenapadne. Jedu si lážo plážo, jen pro valstní potěšení. Krátit zpoždění ze strany strojvedoucího znamená řešit problémy na náš úkor, problémy, které nadělal někdo jiný. Zcela to zapadá do axiomu, který nám vtloukají do hlav, co jsem na dráze. A sice, že strojvedoucí je ten poslední, který může něco zachránit a proto je zodpovědný nejen za sebe, ale i za práci všech ostatních. A proto, někdo vyrábí zpoždění a "dobrej" fíra se má snažit jej dohnat. Podle nepsaného zákona, když už přece jen podlehnu a krátím, určitě si to odstojím u vjezdového klacku v cílové stanici. Dřív poteče voda do kopce, než tomu bude jinak. Vy, kteří se mnou nesouhlasíte (a máte na to plné právo), staňte se strojvůdcem a po letech zkušeností si o tom popovídáme. Znám pár nadšených mladých kluků, kteří po pár měsících ježdění značně zkorigovali své nadšení pro velkou snaživost ve prospěch cestujících. Ale je to marný, je to marný, je to marný.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 15:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si tak vzpomínám na časy před plyšákem. Na personální se dostavil nový adept s vlasy po ramena. První pokyn, který u ČSD dostal, byl: Čelem vzad a přijď ostříhán. Příkaz splnil (zda s chutí, to nevím), ale je to dobrej fíra a kamarád.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 15:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještěže mně takový příkazy nikdo nedával...To by se rozhodně nedočkal splnění, natož vlídné odpovědi
To na železniční průmyslovce byly s vlasama větší problémy.
Závora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.125.46
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:19:03    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek. Plně souhlasím, je to řečeno zcela výstižně, přesně a zachycuje to plnou podstatu problému. Viz příklad: přijedu s R od Jihlavy do K. Hory a po zastavení na stejnosměru nešel natáhnout HV, trvalo mi to 4 min, podotýkám 4 min, než se mi to povedlo. Reakce výpravčího? Naprosto neadekvátní, v těch 4 min. chtěl vědět samozřejmě jméno, depo, atd. Poslal jsem ho do hajzlu a za ty 4 min. jsem odjel. Výsledek: Kolín + 12 min čekání na nějaký IC od Třebové, že je rychlejší a z Peček do Poříčan jízda na výstrahy za Os. Tak to bych tý výpravce v KH dal bábovičky a kyblíček, ať jde na píseček. Takových příspěvků mám nepoměrně mnoho. Ostatní jsou líní jako vši a my bychom to za ostatní měli dohánět? P.S. Že všichni opět dostali stejně přidáno. Samozřejmě, že strojvůdci nejméně na poměr práce a výkonnosti, vůči ostatním dříčům. " VLASTNÍ SILOU"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4814
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy, kteří se mnou nesouhlasíte (a máte na to plné právo), staňte se strojvůdcem a po letech zkušeností si o tom popovídáme.

Já s tebou částečně nesouhlasím. Snad si to po 24 letech za kniply mohu dovolit.

Někdy se to zpoždění stáhnout dá a výpravčí i četa se snaží též. Je to vlak od vlaku, trať od trati různé. Samozřejmě, jedeš a brzdíš na krev, na své triko, ale vlaková četa neudělá rychlejší krok a jde si po peroně plážovým krokem, jak by řekl kolega Plha, a nic ji nevzrušuje. Stejně tak cestující, který, když už je ve svém cíli, zásadně nechá za sebou otevřené dveře vozu, ač je obsluha vlaku o 4 vozy dál, na to čumí z 30ti metrů od těch otevřených dveří ze zápraží svého doprkanclu zmíněná paní výpravčí ve Štětí, ale krok neudělá, aby je zavřela a pomohla krátit pobyt. To bere chuť se příště snažit. Stejně jako stání u vjezdu, aby muvka mohla křížem odjet proti. Taky mi to často vezme pro zbytek cesty úplně chuť se snažit. Ale do další směny se z toho vyspíš a pak ti to znovu nedá, abys to aspoň trochu nezkorigoval. Taky vycházím z toho axiomu, že fíra těžko může na 100% posoudit, proč ho někdo někde přibrzdil, nevidíme do panelu, nebo displaye výpravčímu, nebo dispečerovi. Já to tedy již mnoho let nekomentuji, může jít o problém se závěrem vl. cesty, může v tom být náhlá "fialová smrt", kterou z ešusu známe také, akorát že obrazovky zčernají a fíra může howno, leda tak počkat, až se celý systém zase načte, může to být neurvalý cestující u okénka, kde výpravčí prodává ještě i lupeny..

...pro takové případy, když už opravdu nedokážu mlčet, volím laškovný přístup typu:

"Pane(í) kolegyně, nechcete káčata?"

Ozve se: "Proboha jaká káčata?"

odvětím: "No ta, co jsem tady u vjezdu právě vyseděl."

U fírů je to každého věc, každého přístup a já nikomu nezazlívám, že na to už rezignoval a jede si to své tempíčko. Má k tomu jistě své důvody. Ale normu bych z toho nedělal. Odměnou budiž třeba na dálku vztyčený palec borců jedoucích z hor a stíhajících díky ostré jízdě poslední courák domů, zamávání maminky s kočárkem, která rovněž stihla, nebo jen ten pocit, že jsem tu hrůzu alespoň částečně vygumoval a přesvědčil tak dispečera o podržení přípoje. Povede se to tak ve 2/3 případů a to za to stojí, ne?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:46:53    Odkaz na tento příspěvek  

Wendy: To si piš, že výpravčí v Rce za něco mohli. Vidím zde dva zádrhely:
1. nepřesná a nedokonalá komunikace s vlakovým personálem v našem případě R784.
2. Neinformování cestujících staničním rozhlasem. Vyhlášení i s opakováním je otázka max. 1 minuty.
Tím se dala celá epizoda vyřešit a nemuselo se z vlakového personálu a cestujících dělat blbce.

Jinak za nejhorší co považuji je zasekání plně obsazené Hungarie na bonus 5 hodin a pobíhání/vyšetřování v kolejišti po dobu cca dvou hodin - asi to maso těch kanců bylo hodně prorostlý a ujetí přípojů v Lovosicích, kde se jednalo o poslední spoje na směry Česká Lípa a Louny, náhradní doprava pouze vlastní.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4816
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 16:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holywood:

Jasně, spletl jsem se, dík za opravu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dispečer...sry...ale pokud někdo rozhodl o přeložení substrátu do toho druhé schnellzugu tak by se to mělo brát v potaz. ne pustit jako první ten rychlík co to z něho přeložili a pak jel prázdný. za tohle by měl být někdo potrestaný. nebudu říkat co bych udělal já když jsem ještě dělal, ale určitě bych se s dispečerem hádal i za cenu prémií. toť můj názor na akci rychlíky 607 a 789
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4819
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak za nejhorší co považuji je zasekání plně obsazené Hungarie na bonus 5 hodin a pobíhání/vyšetřování v kolejišti po dobu cca dvou hodin - asi to maso těch kanců bylo hodně prorostlý

Tak zrovna tohle bych se ani jako poměrně znalý poměrů na železnici a též situace při vzniku a vyšetřování MU neodvážil komentovat. Zde je nádherně vidět, jak zjednodušeně může situaci vidět "světaznalý" šotouš. Nic ve zlém, ale jste si skutečně jist, že právě toto můžete soudit a odsuzovat?

K posledním přípojům. S těmi jsem zažil i čekání přes hodinu. Ale tady šlo o více hodin, mimořádná situace může zapříčinit, že někomu něco ujede. Co třeba s fírou, který má v Lovo už 10 hodin od nástupu a má veze ten poslední spoj do Lípy? Jste si jist, že je tak jednoduché sehnat za něj z Lovosic čerstvou náhradu, která po dojetí do Lípy půjde někam na nocležnu, protože se zase nedostane zpět domů? Myslíte, že se v depech válejí fírové po kavalcích u telky, jako to bývalo dříve běžné v nákladní dopravě, a čekají, až jim někdo pískne poplach?

Ono fakt není vše tak jasné a jednoduché, jak se zdá z kupátka toho kterého vlaku. Tím neomlouvám šlendrián s informováním cestujících. Když informace jsou (ne ovšem typu jedna paní povídala), tak by to měla být samozřejmost a od toho tam četa a výpravčí je. Když ale info jsou protichůdné, nebo zmatečné, jak se často v takových mimořádných situacích stává, není lepší radši nic neříkat? Víte jak žije fáma a co je psychologie davu?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4820
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ne pustit jako první ten rychlík co to z něho přeložili a pak jel prázdný

A jsi si jistý, že ta prázdná souprava nejela prázdná a dříve právě proto, aby nemusela nikde stavět a mohla tak být rychleji v místě obratu, aby minimalizovala zpoždění obratového vlaku? Opět se musím usmát, jak to všechno vidíte z kupátka jasně. A přitom víte kulové prd.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, jo, je to tak. Taky se z toho často vyspím a zase se snažím. Ale fakt je, že se pak sám na sebe mnohdy zlobím, že jsem nepoučitelný. Třeba ty čety. Předevčírem jsem měl na páru R do hlavní vesnice četu z Břeclavi. Odmávali, zalezli. Až byl čas odjezdu, nikde nikdo. Pískání, volání na mobil. "Šak už zme mávaui". A tak to bylo skoro všude. Ještě, že nebylo moc cestujících a jsou zde volné jízdní doby a dlouhé pobyty. Zato včera četa z HB, pravý opak. Věděli, kdy to má kde odjezd, jen to vodsejpalo. Když potom je potřeba něco pokrátit, tak mě to hned baví a rád se snažím. Co člověka hodně odrazuje, to jsou zpoždění zjevně zbytečná. Tak např. Čekám před Kolínem, až projede pomalu náklad, pak posunka, výsledek +10. V komplu je zdůvodnění "zvýšená frekvence cestujících". Jak je možné, že to někdo sežere? Takových zkušeností máme všichni vícero. Zkusme třeba někde na štrece 10 minut postát a zdůvodnit to v srpnu třeba silným sněžením. Drne, nejen, že si můžeš dovolit se mnou nesouhlasit. Tvůj příspěvek je moc fajn. Ač nejsem vždy příjemně naladěn při popisovaných příležitostech, faktem je, že nejlepší způsob řešení problémů tohoto typu jsou podobné "laškovné přístupy". Není dobré ostřit hrany, je-li možno je obrousit. Ke kolegovi Závorovi. Ano, přesně tak. Tady se zcela běžně předvádí způsob, jak hrany sporu nabrousit. Ještě se mi nestalo, aby se mě v takové chvíli výpravčí třeba zeptal, jaký mám problém, zda nepotřebuju pomoct. Ve chvílích nervového vypětí se začne zcela nelogicky vyptávat na mé nacionále, které si stejně může zjistit z PC. Pak už je jen kousek k tomu, abychom se začali posílat do prdélky. A je to špatně.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...mám 10 let na štrece. nevidím to z kupé. hele pokud se rozhodne přeložit lidi, tak je prostě přeložím a pojedu první tím do kterého jsem je narval. a ne tím kde zůstali sedět ti co je jim to jedno. nejsem šotouš. ještě si hromadu věcí pamatuju, ať chceš nebo ne
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano..nedělám už na štrece...ale drážní logiku znám dobře a vím co tam sedí za blbce na vrchních židlích, ale sem tam chce i zauvažovat sám za sebe. aspoň tak se to dělo. nevím jak je to teď
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Je to v 8. minutě, kde říká, že se volnoběžnými otáčkami motoru doplní tlak vzduchu spotřebovaný při brzdění. Je to tak? Nevím, jak kompresory na motorácích, ale ty naše foukají nejlépe, když má motor 1100-1500 otáček max.

Pak další věc, že ke značce blížící se zastávky ještě přidá ten přejezd s maximálkou 10 km/h.
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4821
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:

Právě, že nevíš jak teď, tak žasnu nad tvou jistotou úsudku.
Takže podle tebe by bylo rozumnější nechat odjet první obsazený rychlík (ze kterého se samozřejmě udělá pro zbytek trati courák) a za ním necháš na blok poskakovat soupravu, která je potřeba jinde a která by tomu "rychlíku" v pohodě na blok ujela. No nic, ztráta času, jak tak koukám. Já tvrdím, že je to v systému a špatném rozdělení kompetencí vedení provozu. A to už zdaleka není až tak problém dopravce, protože stejní lidé by stejně blbým systémem řízení řešili mimořádnou událost vlaku jakéhokoli jiného dopravce. A myslím ,že by to dopadlo stejně. Takže nepodceňuj dispečery, jak já je poznal, dělají co mohou, ale jsou svázání nesmysly v předpisech a špatným systémem řízení provozu (dispečerské řízení mám na mysli). A když se k tomu pak opravdu někdy přidá slabší lidský článek, je to samozřejmě podobná katastrofa.

Jen pro tvou informaci. Já skáču na štrekách už čtvrt století a nikdy bych si netroufl dělat kategorické úsudky o práci druhých profesí, jako ty. Dokonce ani u té své vlastní. Právě proto, že vím moc dobře, co vše za okolnosti je vždy ve hře.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák: Ono jde třebas o to že výpravčí nevěděl co má vlastně vyhlásit,nebyl třeba ještě domluven s dispečerem??Já tam nebyl tak fakt nevym jak a co tam probíhalo a jak co mohlo být jinak...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...ono to jde udělat i docela decentně. třeba ten rychlík s lidma nechat odjet a na trati ho nechat předjet tou soupravou. ale tak aby se nepotkali ve stanici. i takhle se to dělalo. a jistě sám víš, že jsou výpravčí a výpravčí, strojvedoucí a strojvedoucí a dispečeři a dispečeři. vždy to tak bylo, a tak i bude
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek, Závora: tak tyhle "federantský kecy" fakt miluju. Chtěl bych vidět řízení provozu tak jednoduše, jak to vidíte Vy, tedy ze své mašinky.
Je hodně dětinské si myslet, že výpravčí ze své vůle shání nějaké nacionále. Nenechte se vysmát. A v isoři jsou zatím jen a pouze nákladní vlaky a jejich čety. To jen tak na vysvětlenou, ale klidně si dál piště "VLASTNÍ SILOU", třeba Vám to dodá sebevědomí
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4822
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák:
Může mi kolega sdělit, proč do toho motá federaci? Takovéhle zkratky fakt taky miluju.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 17:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: může. Federaci jako takovou neodsuzuji, znám plno fírů, co jsou v ní a jsou to perfektní lidi. Ale to co předvádí výše zmiňovaní dva uživatelé jinak než "federantskými kecy" nazvat nemůžu. My jsme strojvedoucí, kdo je víc..Nedávno vyšel v Zájmech jeden "úžasnej" nepodepsanej článek, skoro bych řekl, že jeho autorem bude jeden z nich. Peníze přidat jen fírům a ostatní póvl ať si nas.. Celkem takového pisálka obdivuju, já na jeho místě bych se do rukou póvlu (rozuměj výpravčích) nikdy nesvěřil. Možná by neuškodilo trochu úcty k jiným profesím, což bohužel některým strojvedoucím dosti schází. Těmto "chytráčkům" doporučuji navštívit pracoviště výpravčího v některé z větších stanic, třeba pochopí...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8202
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák:
Plně s tebou souhlasím

Drn:
co hned startuješ??Ty si tu federaci snad založil nebo já nevim, že si na tohle téma tak háklivý...?Jsem též ve federaci a tyhle kecy mě rozhodně nemužou tak rozházet...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pro objasnění situace.
Os 2339 obrací v Bohušovicích nO na Os 2322
Os 2339 odřeknut v trase Bohušovice nO – Roudnice nL (frekvence odvezena Os 2321)
Os 2322 nahrazen v trase Roudnice nL – Bohušovice nO (pak až do Lovosic) NAD
R 789 v Lovosicích přebírá frekvenci do Prahy od R 607
R 607 v Ústí nL hn – objíždění soupravy + čeká lok.četu ( turnusová loko.měla být od R616)
R 607 v Lovosicích D6(zakazové dispozice) – posléze prostřídání lok. i vlakové čety s R 616 v Hrobcích
Os 2340 x 2341 prostřídání lok.čet v Hrobcích
EC 170 stažen zpět do Hrobců ve 21:30 – následuje objíždění soupravy a ve 21:50 odjezd
EC 170 zastavení v Prackovicích nL pro výstup člena vl.čety (bude jako doprovod strojvedoucího na vl.R 441, ten má v poruše VZ)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čoveče tys to snad musel mít někde napsané :-)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta zakazová dispozice byla podle mého nazoru, že v Bohušovicích nebyla kolej.Viz Wapy na dipozici do ELMĚ.A nasledné střídání.Tak proč zdržovat cestujicí když mužou byt R789 dříve v Praze.Která vlastně jela tak jak měla,akorat se zpožděním.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak kolega mi to tu nechal na stole.Pro představu jak to vypadalo.Tak vam to sem dám.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že R607 přijel do Prahy hl.n. s +60min, tzn. ve 21:27, a R789 s +34min, tzn. ve 21:43.

já reagoval na toto. jako nebudu zjišťovat jak to bylo. jenom pokud to tak bylo, tak byla blbost přehánět ty lidi na tu 789

kdo ví jak to vlastně celé ve skutečnosti bylo a kdy ta 607 do práglu vůbec dojela

(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: díky, ani jsem nečekal, že se mě nějaký "federant" zastane.Jak říkám, je to v lidech...
To co předvedl "uživatel" Závora mě ale fakt nadzvedlo. Kydat tady na výpravčího v K.Hoře a proč že to? Jenom proto,že po něm chce dispečer nacionále i při minutě prodloužení pobytu? Mám já tady psát např. že ten a ten fíra je debil, protože se ze stanice rozjížděl dvakrát tak déle než obvykle a brzdil za ním jedoucí osobák?Ne! Vím prd, co řešil na mašině za problémy!!! I v těchto případech občs výpravčí napíše "zvýšená frekvence", ikdyž by mu to mohlo být jedno a on by s tím papírování neměl! Ale to už hodně odbočujeme od tématu AKTUÁLNÍ INFORMACE Z PROVOZU..
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, že bych někde napsal něco v tom smyslu, že já jsem fíra, kdo je víc. Pravda, znám pár podobně uvažujících kolegů, ale věřte mi, nepovažuju je zrovna za elitu naší profese. Pocit geniality či jakékoli nadřazenosti jsem nikdy neměl a u Drna jsem nikde nic takového taky nepostřehl. Možná čtete mezi řádky, pane Hyrysák. Ale fakt tam nic takovýho není. Já samozřejmě vím, že to není výpravka, kterýho zajímá, jak se ten člověk na mašině jmenuje. Ale v komplu to je, ne že ne. I u osobky. A dispečeři si to mohou zjistit ještě lépe, než přes výpravčího. Já jsem jen chtěl poukázat na jednu z mnoha zbytečně hrotících situací, nikoli na to, jak se blbý výpravčí zajímá o jméno fíry. To jsem nenapsal, to jsem nemyslel. Nevím pane, proč sem taháte jednu z odborových organizací. To s tím, o čem je tu řeč, vůbec nesouvisí. Jen to odhaluje přístup některých ostatních k nám. Čiší z toho nenávist až za hrob. S podobným přístupem k naší profesi se ovšem setkávám dlouho. Už v dobách před plyšákem, kdy nebylo o FS "ani chýru". Proč tomu tak je, na to jsem nikdy nepřišel. Naštěstí takto smýšlí jen menšina kolegů - železničářů.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4824
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, měl jsem na mysli ten kompresor. Na motorácích tohoto typu, i 810, je poháněný od motoru, tedy čím vyšší otáčky, tím rychleji plní. Takže na volnoběhu to není žádná sláva. S 810 jsem z kopce, kde se často brzdilo, jezdil tak, že jsem nechával zařazený 2. blok a tím pádem měl kompresor stále dostatek otáček na doplňování vzduchu a navíc nebylo třeba tak často brzdit, motor to dost často udržel sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4825
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubošku, nevím, kde bereš pocit, že startuju. Ale mohl bys nechat na mně, jak, kdy a na co zareaguji? Jestli máš v posledních dnech s Drnem nějaký problém, tak si ho prostě nevšímej, já některé tvé příspěvky také raději nekomentuji. Díky za sebezapření.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4826
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:

Asi nevíš, že souprava od 607 veze z Prahy dál spěšňák na východ, do Pardubic.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...ne nevím. ale jak jsem psal..dalo se to udělat na trati, tak aby to ti lidi neviděli
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem si to. Ty naše autobusové (samozřejmě úplně jiného provedení a výkonu) potom ve vyšších otáčkách přestávají stačit optimálně sát, je vyzkoušené cca do těch 1500 otáček, víc točit pro nejrychlejší naplnění okruhů je spíš na škodu.
Na 810 je vyhovující, že se dá pomáhat si při brzdění i motorem. Slyšel jsem, že to je sice logicky slabé, ale aspoň jako "odhlehčovací brzda" se dá použít...
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Když brzdím od předvěsti k vjezdu, stanice prázdná, prostě pozdní příprava vlak. cesty, klidně si zastavím, jdu se vyčurat a neby projedu celou stanici 10 - 20km/h. Nebo zastavím u výpravčího, zeptám se, zda má potíže a jak se jmenuje.. Ano, to svědčí o kolegialitě. Co když zrovna výpravčí si musel akutně odskočit?..Ještě k tomu jménu fíry - výpravčí ho opravdu v počítači nenajde, maximnálně přes nástupy a to je na dost dlouhou dobu. Ani za to,že to po výpravčím dispečer chce, výpravčí nemůže!. Prostě to tak je a na nahlášení jména a ostatních ptákovin nevidím nic hrotícícho. Zabere to max 10 vteřin. Je to jen a jen o ochotě fíry. Na Drna jsem dnes kupodivu vůbec nevystartoval, to zas čte mezi řádky někdo jiný. Ten naopak psal, že fíra nevidí co se děje v dopravní kanceláři!
Na závěr, proč sem tahám FS. Já tu organizaci neodsuzuji, momentálně mě víc se.. OSŽ, který na lidi "dole" kašle. Pokud ale některý fíra předvádí nadřazenost ve Vašem stylu či stylu Závory, je to u mě FEDERANT v nejhorším slova smyslu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čili v podstatě sunbstrátu zbejvá čekat na peroně kerýmu vlaku se rozsvítí zelená nebo kam de červená čepice a pak tam úprkem se hnáti....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4827
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale v komplu to je, ne že ne. I u osobky. A dispečeři si to mohou zjistit ještě lépe, než přes výpravčího.

Docela mne udivuje, že výpravčí neví, že má v systému zanořený program zvaný EDO, kde najde nejen jméno a příjmení fíry na vlaku a jeho služební mobil (takže není důvod, aby ho otravoval u mašiny, když začíná řešit, proč mu to nejede, což mne taky docela sere), ale bohužel i soukromá mobilní čísla poskytnutá námi v dobré víře kdysi strojmistrům pro jejich potřebu.
Nechápu, jak mohl někdo mít tu drzost a vytelit tyto soukromé telefony do intranetu. Budu se ještě hodně zajímat o to, kdo to zapříčinil, protože v době, kdy se hraje na ochranu osobních údajů, je takováto praktika přímým narušením soukromí. Nejde o to, že by to snad nějaký výpravčí chtěl zneužívat, ale o fakt, že si to někdo vůbec dovolil. Zvlášť, když máme všichni přidělený služební mobilní telefon!!!

S podobným přístupem k naší profesi se ovšem setkávám dlouho. Už v dobách před plyšákem, kdy nebylo o FS "ani chýru".

Ale bylo chýru, bylo. Když jsem byl 1986 na vojně v Bohumíně (5 měsíců), od začátku nám závistiví dvouročáci nadávali do (doslova) "zapíčených federantů". Nechápal jsem, co to je. V té době jsem o FLČ a její roli v roce 1968 a snaze o rozbití ROH neměl ani ponětí. Ale ta averze byla hmatatelná. Prostě už za plyšáku na vojně jsem byl nazýván federantem.

K těm nenávistným postojům jen tolik, že to je věc pár jedinců, přesně jak jsi napsal.

Vím prd, co řešil na mašině za problémy!!!

Fájn. Pak mi jistě vysvětlíš, proč tak často slyším v éteru na TRSce nebo simplexu, hlavně v okolí Lovosic, nebo Ústí, Kolína či Prahy, když některý výpravčí marně volá fíru určité mašiny, slova: "Co tam ten ču..k dělá?"..... "Von to ten federant snad nemá zapnutý!" a jiné hlášky. Občas mi to při průjezdu takovou zónou nedá a ozvu se. Většinou to zůstane bez odpovědi.

Ta averze je oboustranná a má svůj dlouhodobý vývoj, na kterém se podepsali již pánové Slunka a Ryvola, pak Dušek, Bazger, Pejša, v místním měřítku i třeba takový pan Nekola, dále i svými nekompromisními názory Čechák, Pospíšil, Dlouhý. Každopádně ale vždycky nejvíc řvali pánové a dámy z OSŽ, když jsem chtěli zaplatit vícepráce, za které jsme ČD ušetřili člověka. Že prý máme stejné žaludky. Když pak po vyřvání si sborníku prací a KS 2005, a dostali přidáno samozřejmě opět všichni, byli najednou potichu. Stejně jako 36 hodinová pracovní doba. Proč vám vždy vadilo, když jsme si za více práce říkali o vyšší ocenění? My přeci nemůžeme za to, že vy si necháte dělat za krk a mlčíte. Opět by se to dalo shrnout jediným slovem ZÁVIST.

Nechci tu dmýchat vášně a rozjížděl další zbytečný flame od tématu, a právě proto bych si v této citlivé a momentálně zaplaťpánbůh upozaděné nevraživosti dával více pozor na slovíčka, pane Hyvrysáku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
alan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.74.225.52
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:16:19    Odkaz na tento příspěvek  

Drn
Kde ve spěšnáku jede zhruba 6 lidí i s 2 člennou vlak četou.
A po X letech na lok jsem pochopil že zpoždění je vlastně muj přesčas.
A hlavně že každej dobrej skutek bude po zásluze potrestán......
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde ve spěšnáku jede zhruba 6 lidí i s 2 člennou vlak četou.
No a? Je to státem objednaný vlak.

A po X letech na lok jsem pochopil že zpoždění je vlastně muj přesčas.
Každý to vidíme jinak. Nic nenamítám.

A hlavně že každej dobrej skutek bude po zásluze potrestán......
Ano, to se občas stává. Ale když zná člověk určité meze, nemusí to být až tak fatální.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 19:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale jak jsem psal..dalo se to udělat na trati, tak aby to ti lidi neviděli
tak to už fakt no comment.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.