K-report
 

Archiv do 30. července 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv do 30. července 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 10:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk:

Smajlíci: Z angl. "smile", úsměv. Česky též smajlíky, smajlíci, ksichtíky (archaicky též "emotikony") apod. Používají se na Internetu pro vyjádření emocí, pocitů či informace o vzhledu účastníků debat.

Než příště začnete někoho urážet, suchare...
K princeznám se nečuchá!
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 12:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlí železničáři, zlí ...!!!
Ani pouhý pohled na krásná těla koupajících se českých mladic projíždějícím nejen zahraničním cestujícím na dálkovém koridoru nedopřejí...
http://zpravy.idnes.cz/zeleznicari-oploti-oblibeny-lom-v-blansku- fi7-/brno.asp?c=A090721_1227500_brno_dmk#utm_source=zpravy.idnes. cz&utm_medium=dalsiclanky&utm_campaign=5
Ale se nedivím, občas za vlakem pospíchaly i poletující osušky, jak leželi lidi blízko pojížděné koleje...
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 15:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejenom zlí, ale i dementní.Lidi si tam stejně najdou cestu, jako do lomu na Hádech. Vlečková kolej nebyl problém, prostě se lidi zvedli a nechali mašinku projet a traťová kolej je oddělena panely.To ten plot chcou natáhnout až do vody?A co na straně od lesa, kdyby se spíš snažili, aby byly vlaky čistý a jely na čas, v případě SŽDC aby nádraží vypadala k světu.Fuj to jsem se zase nas...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 16:51:59    Odkaz na tento příspěvek  

754něco: Tu "ultravtipnou" hlášku, že na kole se jezdí a ne se vozí vlakem, jsem už slyšel na dráze tolikrát, že už se jí opravdu nedokážu smát...
Nikoho jsem samozřejmě neurážel, že...Slovo weinviertel není urážka, ale region Dolního Rakouska;-)
Redblood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 18:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevi nekdo co vyrazilo z MODRIC smer Breclav za naklad? videl jsem to z dalky z prace. pripadlo mi to jako tanky ci co.
psano z mobilu
E-mail:cermak.lubos@selfnet.cz
ICQ: 292 - 659 - 657
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 10-2005
Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 18:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Jarda: Zpráva to je zajímavá, ale přidám pár upřesňujících detailů. Vodní plocha a okolí lomu ČD nebo SŽDC nebo komu to patřilo, prodali soukromé osobě. Ta to che oplotit, aby na její pozemek nikdo nelezl. ČD určitě nic platit nebudou a předpokládám, že soukromník si to ohlídá lépe.
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 20:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: že vám nějaká otřepaná hláška nepřipadá vtipná, to snad ještě není důvodem pro rozhazování výrazů jako "nádražáckej argument" a "nádražníci" vůči uživateli, který svoji poznámku jistě nemyslel nijak zle. Z vašeho nabubřelého příspěvku čiší toliko sprosté hulvátství. Svoji nadřazenost se poněkud primitivně snažíte dávat najevo i tím, že úmyslně neopisujete celý nick uživatele, na jehož příspěvek reagujete (Monte cosi, 754něco...). Takové to klausovské "A vy jste kdo?"

Jinak děkuji za rozšíření zeměpisných obzorů. A abych nezůstal nic dlužen, poradím vám, že správný inteligent vaší velikosti by ve slově "Weinviertel" zcela jistě napsal velké W...
K princeznám se nečuchá!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 22. července 2009 - 00:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Modřicích je PJ přes celou stanici ve 2. SK, odhaduju to na cca čtyřicítku a Modřice - Hrušovany se jezdí mezistaničně, oddílový návěstidla zneplatněný.

Počty cestujících dnes v Os 14524 Hodonín 19:45 - Zaječí 20:50, 810 (výstup/nástup)
Hodonín -/2
Mutěnice 1/-
Mutěnice zast. -/-
Čejč -/5
Brumovice -/-
Kobylí 4/2
Bořetice -/1
Velké Pavlovice zast. -/-
Velké Pavlovice -/1
Zaječí 6/-
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 22. července 2009 - 01:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: PJ 40 v Modřicích platí od vjezdu k vjezdu ve všech kolejích.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 22. července 2009 - 06:57:52    Odkaz na tento příspěvek  

7540164: Dík za lekci, asi toho necháme, ne? Nic ve zlém. Montemu se jen podařilo napsat cosi, na co jsem silně alergický a vždy si k této otázce vybavím ty "nádražníky" - to je taková odpudivá forma železničáře (kterým obecně ze zvyku říkám tím ošklivým germanismem), kterou kdysi popsal K.Steigerwald. Naštěstí je jich už minimum a na přístup personálu k cyklistům ve vlacích si už nemůžu stěžovat. Z Monteho poznámky mě ovanul "starý duch", toť vše.
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 22. července 2009 - 13:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: OK, do smrti dobrý.
K princeznám se nečuchá!
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 22. července 2009 - 13:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letní Židenický Zpravodaj.


Rajče...
Můj Skype: Vojtik48
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 22. července 2009 - 14:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: zrovna včera jsem tamtudy jel a už to opravují. Z vnější strany asfalt, uvnitř asi betonové panely. Viděl jsem to z busu jen tak na rychlo.
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 22. července 2009 - 17:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak jak jsem napsal. Navíc ve žlábcích pro okolky zůstalo trochu více asfaltu než by bylo potřeba.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 22. července 2009 - 17:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně tam vlaky pro havarijní stav přejezdu nejezdí....

Ale na samotné PVA se jezdí, viz fotky :-)

Rajče...
Můj Skype: Vojtik48
Mustang90
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 08:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí vlaky Os z Brna až do Břeclavi?Konkrétně na IDOSU Os 4945 má trasu Tišnov-Brno-Břeclav,ale když sem se podíval na řazení toho vlaku na Želpage tak tam je trasa jen po Šakvice a dál nic.To se ještě přestupuje?Díky za info.
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 10:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mustang90: Os vlaky na trati Brno - Břeclav jezdí podle výlukového jízdního řádu.
Ten však v řazení Želpage není zapracovaný, proto ten nesoulad s IDOSem.

Vojtik: ten přejezd je ještě furt havarijní (z pohledu vlečky), i když se v něm teď vrtali? S kolejí se nedělalo nic? Jen se vytrhala původní konstrukce přejezdu a vrazil se tam asfalt a panely?
Jirkabrno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 10:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: ta Tvoje druhá fotka je focená kde?? Připadne mi to na Olomoucké...směr na hlav.trať do Židenic.
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.37.70
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 11:14:19    Odkaz na tento příspěvek  

Vlastníka vlečky a tím i přejezdu technický stav přejezdu absolutně nezajímá a pouze se soudí s Ministerstvem dopravy, které v odvolacím řízení potvrdilo rozhodnutí Drážního úřadu, ve kterém nařídilo vlastníku přejezdu zjednání nápravy. Opravu přejezdu v nezbytně nutném rozsahu (tedy s cílem zajištit sjízdnost a schůdnost pro uživatele pozemních komunikací) zajistilo město.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 14:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Šámalovu se budu muset zajít podívat, jen co mě přestane bolet zub (byl jsem u zubaře ). Pak sem hodím foto.

Přejezd byl/je v havarijním stavu a vlaky přes něj vůbec nejezdily. Stejně je na kolejích parkoviště

Jirkabrno: první fotka je přejezd přes Hladíkovu, druhá přejezd přes Křenovou a třetí už není problém poznat :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem vojtik.)
Rajče...
Můj Skype: Vojtik48
Mustang90
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 20:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí ted Os vlaky z Brna do Břeclavi normalne anebo je zavedena nahradni autobusová doprava?díky za odpovedi.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2009 - 20:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mustang90: Stační nahlédnout do výlukového JŘ.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 08:46:48    Odkaz na tento příspěvek  

Mohu poprosit místní znalce trati Střelice - Hrušovany o objasnění něčeho z historie?
1) Existovala mezi touto tratí a tratí do Jihlavy někdy bezúvraťová spojka? Kousek za Střelicemi je u obou tratí patrný jakýsi pešuňk, u trati do Hrušovan začíná někde za "železným" mostem.
2) Co je to za stavbu na krumlovském konci ivančického viaduktu? Vypadá to železničně, ale na strážní domek je to moc velké, i když na staré mapě je tu označení W.H. Navíc železniční spodek je tu jako kdyby rozšířen pro kolejové rozvětvení a trčí tu zbytky osvětlení, které je rovnoběžné s dnešní tratí, zatímco ta budova je osou rovnoběžná s nájezdem na starý viadukt.
3)Četl jsem, že StEG tu trať celou stavělo ve spodku jako dvojkolejnou (kromě tunelů a viaduktu), je to skutečně tak? Někde je spodek připravený pro druhou kolej jasný, ale připadá mi, že se jedná o izolované úseky bez vzájemné návaznosti.
Díky za odpovědi.
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 09:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: ad spojka - Spojka je nedostavěná, patrně po ní nikdy nic nejelo... V tom náspu lze najít propustek.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 13:08:38    Odkaz na tento příspěvek  

Jaký byl důvod stavby/opuštění ? Mě napadají jen vojenské důvody buď za druhé sv. války, tj. další přímé spojení západ-jih (AltReich/Protektorát - býv. Rakousko) po transversále a dolů na Laa, nebo padesátá léta - možnost rychlé dopravy vojska z vnitrozemí do prostoru Mikulov - Hrušovany n. J., pak by asi stavbu zastavilo vyhlášení neutrality Rakouska a vznik Varšavské smlouvy r. 1955 (s primárním úkolem útoku na Západ).
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 14:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3) Velka cast staveb (az na Ivancicky viadukt a mozna jeste neco dalsiho) je pripravena pro dve koleje. Napriklad je to krasne videt na vyjezdu ze Strelic. Stejne tak jiz zmineny zelezny most pres reku hned za Strelicemi je pripraven pro 2 koleje. Tunely by meli byt take dvoukolejne (ale nechci kecat).
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 14:37:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jak už jsem psal, někde je to jasné, ale třeba ve větších zářezech nebo naopak náspech tam to místo prostě není, ale je možné, že už to setřela eroze, Bůh suď. Tunely se mi zdají být postaveny jednokolejné. Hrubým odhadem bych to mezi Střelicemi a Bohuticemi (tj. v "horské" části tratě, to jsem prve zapomněl napsat) viděl tak 50 na 50 mezi jedno a dvojkolejným profilem.
Zdenal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.199.183
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 14:54:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli muzu k trati Strelice-Hrusovany.Tunely jsou dvoukolejne...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 14:56:52    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal: Vida...Díky. Jen rýpnutí - opravdu všechny ?
Zdenal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.199.183
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 15:02:44    Odkaz na tento příspěvek  

jk:No jestli vsechny,to si me ted nasadil brouka do hlavy,ale jeden 100%,pac,kdyz se po trati jel a dival se z posl.vozu na trat,tak me prave zarazilo,ze tu maji dvoukolejne tunely.
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 15:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tunely byly postaveny v dvojkolejném profilu:


Co se týká zbytku tratě: spíš si myslím, že původní prostor pro druhou kolej postupem času zarostl, zasypal se apod., přece jen od stavby trati uběhlo nějakých 140 let. Možná že zemní práce pro druhou kolej nebyly dokončeny v celém úseku a počítalo se s tím, že v jednodušším terénu se provedou až těsně před případným zdvojkolejněním.

Ta spojka u Střelic: nesouvisela její stavba s vozbou uhelných vlaků ze Zastávky do Oslavan? Nevím, jen tipuju.

Stavba za viaduktem na krumlovské straně: pokud je mi známo, jedná se o bývalé rekreační zařízení ČSD.

K princeznám se nečuchá!
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 16:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Areál s budovami na krumlovské straně ivančického viaduktu je, resp. bývalo skutečně rekreační zařízení Č(S)D. Nevím, je-li tam stále, ale za provozu zařízení mělo i vlastní perón k výstupu/nástupu cestujících-rekreantů.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Krengor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 16:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že se to toho týká. Za obcí Moravské Bránice se nachází na zmiňované trati viadukt přes řeku Jihlavu. Vedle něj (podle fotomapy je to docela daleko) se nachází nějaký zárodek druhého (???). Bylo to myšleno předpokládám pro druhou kolej?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 17:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíše než zárodek druhého mostu, jde o pozůstatky prvního. Tedy o původní Ivančický viadukt, který byl nahrazen tím současným a původní byl snesen až na ten zbytek, co jest k vidění do dnešních dnů, anžto jde o technickou památku. O Ivančickém viaduktu kupř. na stránkách SPŽ http://spz.logout.cz/infra/ivandu.html

(Příspěvek byl editován uživatelem doktor.)
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Krengor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 19:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 21:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perón tam skutečně je, zastávka se údajně měla jmenovat Němčice nad Jihlavou (může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?). Zařízení je sice opuštěné, ale i přesto je v poměrně dobrém stavu. Sám jsem ho již navštívil (s pár kolegy z káčka), nicméně to nikomu nedoporučuju, ač se to nezdá, je velice dobře střeženo.
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 27. července 2009 - 22:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Zastávka Němčice byla u prvního tunelu na Krumlov.
Requiescat in pace.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 08:07:34    Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem, souhlasím se 754160, ten spodek pro 2. kolej asi nebyl všude a někde, kde byl, není už patrný.
O té stavbě na konci viaduktu - mě zajímá spíš původní účel, i když ta rekreační funkce pěkně vysvětlila ten perón. Když nepočítám pozdější přístavky, je ta stavba v původní hmotě n-násobně větší, než normované strážní domky na této trati - mně napadlo, že třeba viadukt potřeboval zvlášť speciální péči...Ale zas proč stavět větší domek, když nádraží v Bránicích je blízko.
Spojka a uhlí Zastávka - Oslavany: To mě nenapadlo, ale nebylo uhlí ze Zbýšova do elektrárny v Oslavanech dopravováno nějakou lanovkou přes Padochov? Asi by pomohlo případné vročení na tom propustku, co zmínil Železniční. Jak o tom uvažuju, čím dál víc bych tipoval 50. léta, vojenský účel a souvislost se stavbou trati VelMez-Křižanov. Zbytky té spojky, resp. její nedokončené stavby jsou patrné i z leteckého snímku.
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 09:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: Lanovek tam bylo několik, ta nejdelší vedla od dolu Jindřich do Oslavan. Spojka byla opravdu stavěna v padesátýcj letech, konkrétně na onom propustku je uvedený letopočet 1953, takže stavba spojky s uhlím asi nesouvisela, jelikož lanovky byly vybudovány dříve.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 09:31:28    Odkaz na tento příspěvek  

Áha, tak se nám to rozlousklo:-) Po smrti Stalina se konečně mohlo aspoň trochu pustit přerostlému armádnímu rozpočtu žilou (resp. projektům souvisejícím s válečnými přípravami) a ta stavba to asi odnesla. Ať přemýšlím jak přemýšlím, kloudný civilní význam mi uniká.
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 10:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle odkazu jezdily uhelné vlaky ze Zbýšova do Oslavan až do roku 1975.
K princeznám se nečuchá!
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 11:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O té stavbě na konci viaduktu - mě zajímá spíš původní účel, i když ta rekreační funkce pěkně vysvětlila ten perón. Když nepočítám pozdější přístavky, je ta stavba v původní hmotě n-násobně větší, než normované strážní domky na této trati - mně napadlo, že třeba viadukt potřeboval zvlášť speciální péči...Ale zas proč stavět větší domek, když nádraží v Bránicích je blízko.

* Po postaveni mostu se krajem sirili historky, ze se most naklani. A proto urady naridily kazdodenni zamereni jeho polohy (mozna ze zacatku i kontrolu po prujezdu kazdeho vlaku).
* Dilatace na tomto moste fungovala tak, ze k dispozici byly ruzne dlouhe kusy koleji a spravce mostu je podle aktualne denni teploty vkladal do dilatacni spary. Takze je velmi pravdepodobne, ze tento domek souvisi se spravou mostu.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 12:45:05    Odkaz na tento příspěvek  

Adam: Dík, to by mohlo být rozumné vysvětlení. A jak tak koukám na ten odkaz, tak to ode mě chtělo ze začátku trochu snahy: "Původní dilatační zařízení denně obsluhoval dělník z kovárny poblíž hrušovanské podpěry, který v dilatační spáře vyměňoval vložky různých délek. Velikost dilatační spáry dosahovala pří rozdílu teplot 57°C 250 mm."....
754016: Řekl bych o důvod víc se domnívat, že stavba spojky s dopravou uhlí nesouvisela.
Blofeld
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 20:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: začátek studené války provázela na železnici řada opatření a jedním z nich byla příprava staveb tzv. úvraťových spojek. V síti jich bylo více - u Tábora (pro směr Praha - Písek), u Hranic (donedávna existující, leč do sítě nikdy nezapojená Bělotínská spojka pro směr Valmez - Ostrava) nebo právě spojka u Střelic.
Ponechávám diskusi, zda obsazování staniček na lokálkách v rámci přebírání tzv. sovětského modelu řízení dopravy též nemělo s tímto něco společného.
Avšak myslím si, že více než spojka u Střelic je daleko větší záhadou spojka u Volar, která tento šumavský uzel obchvacuje a spojuje tratě od Vimperka do Černý Kříž, Nové Údolí a dál nach Passau. Byť je to mimo tratě u Brna.
K zastávce za Ivančickým viaduktem: tam na "Réně" bývalo do 90. let rekreační středisko LD Brno (což si next generation jako třeba 754.016-4 už nemůže pamatovat) a pro tento účel zde byla vybudována i neveřejná zastávka s příležitostným provozem. Podotýkám, že ještě dlouho před existencí Drážního úřadu a jeho sekce stavební a jiných nesmyslných opatření v rámci staveb a stavbiček. Postál jsem tam L.P. ´93 při nějaké parní šotoakci do Miroslavi.
O přepravě uhlí z Dolu Jindřich přes Zastávku, Střelice, Moravské Bránice do elektrárny Oslavany psal opakovaně a různěkde brněnský nestor pan Zdeněk Hájek, který tam sloužil (zeleno-černý stroj 556.0203). Skončilo to rokem 1975, kdy byla uvedena do provozu výše uvedená lanovka.
Romák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 22:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel přes Cetkovice (262) a byla tam nějaká cedule, že zastávka není vybyvena označovačem IDS JMK.Ale nestihl jsem si to celé přečíst.Nevíte o tom někdo něco - Docela by mě zajímalo, jak probíhá odbavení cestujících podle IDS.Dík
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 22:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romák: Jízdenky označuje vlakvedoucí, zastávka pravděpodobně není vybavena el. přípojkou a tudíž by označovač nebylo kam zapojit.
Bocheer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 07:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pravděpodobnější snad je že z té zastávky ve směru IDS snad nemůže nikdo jezdit... :-(
Brener
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.93.112
Odesláno Středa, 29. července 2009 - 13:09:25    Odkaz na tento příspěvek  

K té stavbě u Ivančického viaduktu: Ta budova určitě sloužila už od prvopočátku k účelu pro který byla postavena a to rekreaci. Uvnitř jsou pokoje, sociální zařízení pro větší počet lidí, velká jídelna a kuchyně - tedy abych byl přesnější - tohle všechno tam bylo když se tam pořádaly pionýrký tábory. Patřilo k ní i nástupiště kde zastavovaly zvláštní vlaky, který vezly děcka na tábor. V přilehlém lese směrem ke Krumlovu byly ještě chatky a stany. Ve svahu pod budovou bylo velké ohniště (jeho zbytky se dají najít ještě dnes).
Zdenal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.199.183
Odesláno Středa, 29. července 2009 - 14:09:53    Odkaz na tento příspěvek  

No Belotinska spojka.Ja si myslel,ze je do dnes vyuzivana pro nakl.dopravu,ale kdepak.Je schatrala a neni ani elektrifikovana,jsou tam jen sloupy.Ale naopak se uvazovalo nedavno o spojce u Skalice n.Svit.,pro prime spojeni Brno-Boskovice a to elektricky.Jestli to bude pravda,vi mozna nekdo vic?
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 29. července 2009 - 15:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal: O spojce Brno - Boskovice se uvažuje už mnoho let, (určitě se dá vygůglit, kdy se o tom naposledy psalo...)ale je to jako s tramvajovou linkou na Lesnou. Všichni by to chtěli, ale kdo to zaplatí??? A zvlášť v dnešní době, kdy jsme zadlužení až po uši a zastavují se i stavby důležitější, než tato. Navíc se kvapem blíží doba, kdy budeme v EU namísto příjemce plátce...
Zdenal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.199.183
Odesláno Středa, 29. července 2009 - 15:29:47    Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell:Je to tak.Ted sem cetl,ze se zadluzujeme kazdou vterinu o +-6.300 Kc.Dnes i dokonce neco padlo o prodlouzeni tam.linky ze St.Liskovce do Bosonoh,nejdriv tak za 6.let,ale berme vse s rezervou...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 07:10:23    Odkaz na tento příspěvek  

Brener: V době stavbě trati (+-1870) a ještě dlouho po tom jezdili na "rekreaci" jen Jeho Veličenstvo císař, Jeho Excelence pan ministerský předseda a Jeho Eminence pan kardinál...(+ pár vyšších státních úředníků). Většinou do luxusních lázní nebo loveckých zámečků. Vechtr u hlavní trati, notabene s integrovanou non-stop kovárnou, by je nenadchl...;-)
Rekreační funkci bych v něm viděl nejdřív po r. 1945, spíš ale až po zprovoznění nového mostu.
Brener
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.35.23
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 09:32:53    Odkaz na tento příspěvek  

jk: tak asi to byl původně malej domek a potom se přestavěl do dnešní podoby. Pochybuju že by kvůli nějakýmu hlídači mostu a měřiči dilatačních spár stavěli kuchyň a jídelnu pro cca 150 lidí. Pokud máš starou podrobnou mapu pokus se podle měřítka zjistit přibližnou velikost té stavby.
Brener
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.35.23
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 09:55:27    Odkaz na tento příspěvek  

jk: ale pokud ses díval na starou mapu, tak jako já, na Mapy.cz.....tak W.H. je zkratka pro hospodu..... http://mapy.cz.sblog.cz/mapove_podklady/
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 11:11:36    Odkaz na tento příspěvek  

V tom případě byla na té trati hospoda každých 1500 m, což obsluhy žhnoucích topenišť strojů StEG jistě ocenily. http://www.mapy.cz/#mm=PA@x=137684096@y=132385408@z=13
To, proč je ta stavba i v původní hmotě n-násobně větší, než ostatní strážní domky, byl původní předmět mého dotazu. A myslím, že na 99% byla rekreace až sekundárním účelem.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 11:13:04    Odkaz na tento příspěvek  

Sorry za nefunkční odkaz - na mapy.cz najeďtě na historické mapy a okolí Ivančic a počítejte koncentraci staveb W.H poél trati.
Brener
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.35.23
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 12:03:21    Odkaz na tento příspěvek  

jk: tu hospodu jsem myslel trošku ironicky. Kolem tratě zkratka W.H. znamená "Wächterhaus" čili strážní domek. Postupem času se domek přestavěl a z "W.H." stalo "RZ ROH PT Réna". A při stavbě nového mostu tam chvíli zase bydleli stavbaři.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 12:16:20    Odkaz na tento příspěvek  

Nejsme ve při - ale mě se zdá, že i původní W.H. byl větší než ostatní W.H. - pátral jsem po důvodu.
2222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 12:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo fotky z vleček v Blansku a Adamově , kdyby někdo měl tak prosím zašlete na meil. 91112007@seznam.cz
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 22:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou všechny tratě na území Brna banalizované? Konkrétně mě zajímají úsek Brno hl.n. - Brno-Královo Pole a Brno Židenice - Brno maloměřice st.6.