K-report
 

Archiv do 6. února 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv do 6. února 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 8-2002
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 06:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

010501: Jo jo, tak jsem si dneska ráno posteskl nad úrovní ČD v okolí Brna - vyberte si; Bdmtee, kde se mačkat ve třech v oddílu pro čtyři je dost nechutné; mrznout a bát se aby člověk nedostal sněť a příp. za brždění neohluchnul v jednotkách 560, co už tu 10 let neměly být, ve směru na Jihlavu mít tu čest jezdit ve vozech (050), kterými jezdila vaše babička snad už do školy, a nebo naprostý TOP ve vozovém parku příměstských jednotek nejen na území ČR, ale už i hodně na východě by asi pozvedli obočí, manažerské spoje 73x+010+010 na S3 Kuřim - Slatina. Bylo by to možná i k pousmání, kdyby těmi skvosty každej den nemusely jezdit takové masy lidí, kterým to na náladě zrovna nepřidá, no nicméně já momentálně nemusím, vzhledem k ceně benzínu jezdím radši "ekologicky" autem, než v těch hnusech. Už mi trochu došla trpělivost a síla brát to s klidem...
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 07:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Bymečka, to je hrůza, to jo.. Ale v 063 v plyši je celkem příjemný svezení, nešvar špalků při brzdění se hold odstranit nemá, ale fírové s tím většinou brzdí na EDB a na vzduch sáhnou až u peronu, tak se to vydržet dá. 050 mám rád - mohlo by být hůř (021). a ten kousek se v 010 taky dá přežít. Jo a jezdí na tom 714, ne 73x...
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
Trolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 08:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bymákům je lepší se vyhnout, pravda. Panťáky však v Brně považuji za jedno z nejlepších co tady máme! 050 mi též nevadí (podobné jako 063) a lepší než bymák (bybička v tom určitě nejezdila) a ta 714 (742) + X*010 by měly být náhrady za 814, které nám vzali zpět do Veselí...
ICQ:192-449-432; mail: Trolejbus.3259@seznam.cz
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 8-2002
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 09:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, že to lze přežít... ...ale mě už se nechce já nemám režijku, platím jízdné a za to chci určité standardy, kterých se mi na železnici nedostává, technika jde dopředu, jen ty naše dráhy nestojí za nic. Přece jen - rok 2009 všude okolo nás si dopravci (někde i kraje samotné - a to už i v Polsku) pořizují nové soupravy a jednotky. Nevyhazují prachy za Potěmkinovské rádobymodernizace prakticky na h.... Já nevím, ale jestli by se venku dozvěděli co se tady dělo před cca 2 roky, kdy se zkoušel s velkou slávou řídící vůz s 242 - takovej trapas - to u ČD objevili Ameriku, tady už mají min. 15 let jezdit 242 + X BDmtee (upravená tak aby se v nich dalo sedět) + řídící z Bdmtee. Je to děsný. Nemůžu si pomoct, ale 560 je už opravdu vykopávka (cca 40 let provozu?) a nic už jí nepomůže. 850 + 050 (kolik, 50 let v provozu?) pro milovníky železnice snad pastva pro oči, ale zas - je rok 2009 a Brno je druhá největší metropole v republice. Z pohledu cestujícího je mi šumák jaké důvody jsou pro nasazení 010 - vidím že ten střep jezdí a vím, že já v něm určitě nepojedu.

Už aby se OBB nebo kdokoliv jinej přihlásil do výběrového řízení pro region. dopravu v rámci kordisu (zas nejsem tak naivní, abych tomu věřil - to je pouze zbožné přání) a vykopl ČD ze hry. Jinak se nestane nic a jsem fakt zvědavej co bude za 20 let - rekonstrukce druhé rekonstrukce legendární, léty vyzkoušené a ověřené řady 560?
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 09:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano pro reko Bymáků jsem všema deseti. Jsem velmi spokojen s vozem Bdmpee (vloni jezdil na Sp Brno - Vyškov) Ještě dosadit stahovací okna (nebo klimu) a je to... Na druhou stranu souprava 954+054.2+854 je jedno toho lepšího co tu máme..
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 09:51:38    Odkaz na tento příspěvek  

560 - neodsuzoval bych. Pro známé z Čech, zvyklé na řadu 451/452, je to moderní a pohodlné vozidlo. A potenciál k rekonstrukci má podle mě (laický pohled) slušný.
BDmtee - v interiéru udělali soudruzi z NDR chybu. To by se dalo napravit, kdyby se chtělo. Opět ve srovnání s rychlíkovou flotilou letitých Béček, to s enderáky-vietnamáky není tak beznadějné.
010 - souhlas, tragédie, Ale na lince S1 skoro nikdo nejezdí.
Kraj má jiné starosti - například jak vyplácet třicet korun za doktora a kde vzít peníze na opravu soukromých, načerno upravených, nepojištěných a následně zřícených vinných sklepů v Bořeticích.
Trolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 10:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no Bdmpee s tím rekoBdmtee (letištní uspořádání-představení na CzechRaildays minulý rok) by měli spolu jezdívat na Sp1722/1727 (teda pokud už to nezměnili)
ICQ:192-449-432; mail: Trolejbus.3259@seznam.cz
Hcmarek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 10:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V první řadě by se mělo nakoupit nové lehké třívozové elektrické příměstské jednotky typu "Talent". Ve špičce nasazovat na S1, mimo špičku na méně využívané spoje místo řady 560 a 242, do budoucna například do Náměště nad Oslavou nebo Nesovic.
Je zbytečné nasazovat pod dráty motorové jednotky, které citelně chybí jinde.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 11:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V první řadě by se mělo nakoupit nové lehké třívozové....

V první řadě by na ně jaksi musely být peníze že ano...
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 8-2002
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 11:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2: To je výmluva totálně neschopného managmentu jak drah tak momentálně i krajů - objednávají dopravu. Peníze by se v EU jistě našly, programů na rozvoj dopravy jsou desítky, a všichni víme, že už na mnohé větší ..čoviny se i našly.
Je jasné, že na nějaké podělané modernizace nám nikdo nedá ani euro, a divíte se? Já ne. To si fakt tady někdo myslí, že když dám do favorita motor z oktávky a pořídím si nové čalounění, tak mám novou Oktávii? Ne mám, furt ten starej křáp, akorát jsem vyhodil prachy do hajzlu (pardon)

Možná si kraje musí uvědomit, že je na čase začít kopat za sebe. Co takhle leasing, pronájmy s odkupem ap. Proč musíme mít své nové unikátní "české" jednotky, samozřejmně budou nakonec dražší než stroje vyráběné pro celou evropu ve stovkách kusů, navíc se jich nedočkáme ( v českých podmínkách tak 5-8 let na projekt, zkoušky, ap.), vždyť lze koupit/pronajmout/leasingovat Desira, Stadlery a další. Proč to u nás nejde? Všichni budou spokojení, firmy vydělají na nových kontraktech, zaměstnanci ČD budou pracovat s moderní technikou, a cestující...

ale to už jsem asi moc odbočil od tématu vlákna, tak se omlouvám
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 11:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vím že o tom nikdo ze zde přítomných nerozhodl ale má někdo rozumný argument k tomu proč to jezdí čím dál víc jen do Nesovic...vždyť tam ten rádoby terminál je naprosto o ničom a dost navícový když je o dost komfortnější v Bučovicích a defakto až tak moc spojů busových v Nesovicích nezačíná...to by se ty spoje až tak hodně prodražili kdyby to končilo až v Kyjově...Brankovice průmyslová zóna, Nemotice přestup na Koryčany..Kroměříž..Jestřabice Stabilla a místní obyvatelstvo které povětšinou jezdí vlakem..jen mně ty Nesovice příjdou takové zbytečně vyhozené prachy a zkuste někdy se dostat z násru směrem na Vyškov chybí tam přechody pro chodce a vůbec nějaká orientace:-(
Hcmarek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 12:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanisko - Bohužel úsek Nesovice - Kyjov je totálně nevyužívaný. Ono ty kopce rozdělují tento kraj na Brněnsko/Vyškovsko a Slovácko. Podle toho taky vypadá využití osobních vlaků. Spojení Veselí nad Moravou, Bzence, Kyjova a Nemotic s Brnem zajišťují spěšné vlaky.
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 12:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jasně znám to tam celkem dost ale vyjmenoval jsem důvody kvůli který by se tam dalo zastavovat...ale spíš mně furt zaráží ty za nemalý peníz zbudované Nesovice protože když bych byl detailista tak by se ty vlaky daly ukončit už v Bučovicích protože ti lidi co jedou do Nevojic a Nesovic by se určitě vlezli do jednoho autobusu...což opravdu nechci
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 13:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanisko: No co jezdívám s Os 4106 tak právě v Nevojicích nastupuje jeden celej bus, ale jak je to směrem na Kyjov to už nevím.. Ale lidi se nějak zpět dostat musí
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5745
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 13:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaký Talenty z ciziny a podobný zgarby si strčte někam, tady by hravě stačila a všechny bohatě uspokojila jednotka CityElefant ve střídavině, bohužel tady v tej zemi někdo přemýšlí uplně jinak a radši vymění vrakový panták ze slovenska za našich 10lokomotiv...
Ty pantáky jsou sice ok, ale měli být už dávno někde v kopru to souhlasim...
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 13:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už se s tím pantecem začalo něco dělat?
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 14:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On zakopaný pes je právě tom, že nikdo neví co bude ... ne příští rok, ale snad ani na jaře. ČD se bojí dát peníze do vozidel, když neví, jestli dostanou zaplacenou ztrátu z regionální dopravy. Kraje ty peníze nemají (a pokud mají, vyhazují za nesmysly - viz jk) a natahují ruku ke státu. Jenže ten teď hledá kde ušetřit, a navíc oprávněně nemá chuť dotovat kraje, které nesmyslně vyhazují peníze za poplatky. Změna dopravce není moc reálná - za ty prachy, co jezdí ČD teď, by to těžko vzal celé někdo jiný, pokud by si z toho měl pořídit vlastní vozidla. To by mu je musel pořídit kraj ... při schopnostech našich krajských politiků nevěřím, že by to bylo možné.
Další věcí je, že pořizovat nová vozidla pro JMK je teď těžké, protože nikdo neví, jestli bude "rychlodráha" nebo ne, jestli se bude jezdit krátkými vlaky á 10 minut, nebo spíš větší kapacita méně často, jestli vydrží zájem o vlaky i po odsunu nádraží. Střídavý (dvousystémový) ešus vypadá sice hezky, ale v krátkém intervalu by se nenaplnil (a pokud bude odsunuto, tak možná ani v delším) a na 30%o by nestíhal a klouzal ...
Hcmarek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 16:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct - Pokud jsi si nevšiml, tak já jsem psal o krátkých lehkých soupravách pro menší kapacitu cestujících.
Myslel jsem tím náhradu za současné 814.2 nebo 842 pod drátama.
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 17:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hcmarek> 814 pod draty je to posledni, co je treba resit. Na S1 dostatecne a provozne levnejsi, nez jakakoliv lehka elektrika. Prave nahrada 560 necim novym by mela byt priorita. Optimalne asi nejake trojvozovky sprahovatelne do dvojic. A pak diesel na diesel v kapacite 854+954 (take sprahovatelne do dvojic).

Ale jak uz bylo napsano, jde o to, ze objednavatel dopravy to (1) musi chtit a (2) priplatit na to.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 18:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adam_r: z pohledu přepravovaného substrátu bych jako prioritu viděl náhradu honeckerů něčím, v čem se dá sedět (snad by stačila i ta rekonstrukce s novými sedačkami - kde se to zaseklo?). 560 je proti tomu luxusní vozidlo. A hned potom "naředit" vozový park něčím nízkopodlažním, aby se do toho dalo nastupovat i s kočárkem ...
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 23:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,nevíte prosím jestli bude v nejblišší době nějaká napětovka v okolí Brna??Díky moc
Rohypnol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.17.165
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 11:21:15    Odkaz na tento příspěvek  

Marin2: Naštěstí se s tím slovenským pantecem počítá jen na náhradní díly. Pořád se v depu tahá sem a tam. V brzké době uvídíte vložáky se zelenýma dveřma. Nejhorší je že nám to v depu nepředstavitelně zavazí.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 11:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rohypnol: To je na tom tak špatně že se s ním počítá jen na výzisk ND?
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
panťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.246.18
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 12:44:36    Odkaz na tento příspěvek  

půjde do dílen nebojte ale až se vrtí šeďas tak něják to bylo řečeno.
dělník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.3.126
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 13:29:24    Odkaz na tento příspěvek  

Michal CZ:že ještě nejste na ministerstvu...
myslím že to co tady vyjmenováváte sere všechny ale kdo s tím co udělá,když drahu jako takovou se skoro všici snaží odrbat a každej dementní politik lobuje za autodopravu,vy svým příkladem pojedu radši autem než vlakem taky situaci nevylepšíte.když to tak udělá každej tak se vy i s tou vaší popelnicí dostanete akorát tak z garáže,kdyby se dbalo trochu víc na úklid tak nevidím na žádném voze nic tak hrozně nekomfortního.a co se týče 010 na S3?máte vidět jak si dělnická třída pochrupkává v teploučku
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 13:57:46    Odkaz na tento příspěvek  

Právě proto, že si dělnická třída raději pochrupká v teplíčku, je obsazenost S1 taková, jaká je. Nechápu, jak slova "spokojený" a "teplíčko" souvisí s vozem řady 010.
A vozy BDmtee a 010 prostě nekomfortní jsou - s tím prvním by se něco rozumného dělat snad dalo, s tím druhým snad raději už nic.
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 14:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dělník: no moc to s tím ministerstvem nechápu, asi mi na to ta má VŠ nestačí, ale to je fuk.
Já jen opakuji svůj povzdech: Nejsem vůbec nadšenej tím, že jezdím (momentálně) autem (mě to zas přejde :-)) Opravdu je smutná pravda, že od začátku roku, kdy je "samodoprava" přece jen levnější, tak jsou cesty mnohem plnější (konkrétně Tišnov - Brno, kdy už v 5:30 začíná být Kuřim ucpaná), otázka proč je plnější má jistě mnoho proto (ne jenom ten benál).
Kdyby jste se konkrétně mě v hypotetické anketě zeptal, jaký je na to můj názor, tak bych řekl "Momentální finanční rozdíl mezi veřej. dopr. a autem mě moc netrápí. Abych mrznul ve vlaku (v 50% jízd řadou 560) a hledal vagón co topí, abych se otíral, mačkal a hledal svůj loket v břichu svého spolucestujícího v Bdmtee - což po ránu opravdu povzbudí (mimo 18ky blond - ale ta se zas nenechá), nebo abych cítil každou kolejovou spojku a měl rozbitou prdel v 010 - tak na to se momentálně můžu fakt v\srat. Vím, že je to neekologické, vím, že je to nesystémové, vím, že je to ode mne pohodlnost a bezohlednost k okolí, ale ukamenujte mne za to, že nechci jezdit do práce jako platící bover, který nad vším mávne rukou s tím, že přeci - U nás to jinak nejde pane, co by jste chtěl? buďte rád, že to jede a držte radši hubu.

Takže asi tak...
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 14:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalcz: to je zvláštní, asi žiju na nějaké jiné planetě. Panťáky potkávám spíš přetopené než vymrzlé, v honekrech zmalované osmnáctky častěji než pupkaté důchodce, akorát to drncání v akvárkách cítím stejně jako vy. Ale abych kvůli tomu jezdil do Brna autem, na to jsem málo masochista - a to bych mohl na dvoře firmy parkovat zdarmo ...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 15:09:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ty zmalované osmnáctky nějak vylepšují komfort cestování v BDmtee? Tedy pokud nejste uhrovitý osmnáctník - hormonální štvanec?
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 15:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: nějak si nedovedu představit, jaké hormony by se mnou musely cloumat, abych před osmnáctkami preferoval dobře živené šedesátnice
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 15:28:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ale no tak, mačkat se v enderáku s kýmkoliv tělo na tělo den co den, jaksi není ten pravý důvod, proč nechat auto v garáži, ne?
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 15:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to samozřejmě myšleno tak, že mačkat se tělo na tělo mi v některých případech nevadí, zatímco mačkat se plech na plech je mi proti mysli v jakékoliv kombinaci
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 15:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: a kde je napsáno, že tento jediný důvod mě dovedl k dočasnému ježdění autem. Prosím nepodsouvejte mi nic, co netvrdím. Pokud by zde někdo napsal, že jediné co mu vadí, je to že se musí mačkat a tak jezdí autem, asi bych mu řekl ať si stoupne ke dveřím, tam je místa dost a nebo si počká na další 560, která když bude přijíždět, tak ho na chvíli ohluší, ale mačkat se nebude,...

Nechápu o co vám de. Ukázal jsem na pár věcí, které vadí MĚ a jiným povahám třeba ne. Každopádně vedle vás bych v Bdmtee sedět nechtěl, nevím proč mám pocit, že by tam toho místa bylo míň a míň.... a já spíš ty blondýny
KPKV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.52
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 17:59:10    Odkaz na tento příspěvek  

Klub přátel kolejových vozidel pořádá dne 4.4.2009 fotojízdu po lokálkách jižní Moravy (viz příloha)
Darwa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.225.207
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 22:11:19    Odkaz na tento příspěvek  

Tak abych přidal svou trošku do mlýna: panťáky 560 maj zřejmě ještě nějakej ten rok před sebou, ikdyž nevim, pokud se zadrátuje Jihlava, co tam bude jezdit (když nejsou mašiny už teď) a jestli se nebudou honit 560 po Letovicích a Žďáru. Souprava katr-vůz-řidičák vyjde mnohem levněji i než žehla+3xlib. vůz. Když jsme už u Jihlavy a tak, Balmy - 050 - mám z vozů nejradši a nedám na ně dopustit. Oproti 021 a 010 je to ráj na zemi. Ty Btaxy se hodí na to poprcávání po Tišnovce, tam vrže všechno po té šotolině. Ovšem vyrazit v Btaxu po S1 - to je zadek naklepanej jak řízek. A s Bdmtee mám taky zkušenost, že když jima jezdíme s klukama, tak se tam tak 3 naďuchmem, když máme nějaký krámy, akorát tak 2.
A zmalovaný osumnáctky ti aspoň zpestří cestu...
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 07:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: Právě proto, že si dělnická třída raději pochrupká v teplíčku, je obsazenost S1 taková, jaká je. Nechápu, jak slova "spokojený" a "teplíčko" souvisí s vozem řady 010.
A vozy BDmtee a 010 prostě nekomfortní jsou - s tím prvním by se něco rozumného dělat snad dalo, s tím druhým snad raději už nic.


Pane, mluvte za sebe. Význam Vaší první věty nějak nechápu, můžete mi je osvětlit?
010.045 s 012.605 na S1 je 100% pohodlnější než žlutá .unda, páč v akvárku aspoň není kravál jak v tanku a s mašinou to není takový cukajdó.
Minulla on jano!
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 08:37:16    Odkaz na tento příspěvek  

Michalcz: Promiňte, já se vás spíš snažil zastat. Jen jsem naznačoval (v reakci na Racka), že nechápu, proč je lepší mačkat se s osmnáctkou než s důchodcem. Jsa poněkud starší a šťastně ženatý, už mě ty osmnnáctky neberou tak jako v pubertě:-)
Vaše důvody pro používání auta naprosto chápu.
Tomaseq: Krkolomná věta znamená, že "dělnická třída", soudě dle obecně tristní obsazenosti linky S1, volí jiný a pohodlnější způsob dopravy.
S klasickým vozem 010 mám pevně spojenou zimu (nebo vedro k zalknutí), prkno potažené koženkou a akustický vjem každé nerovnosti svršku. Ty dva vozy, co jste jmenoval, prošly nějakým tuningem (sedačky)? Troufnu si říct, že ani po něm to není žádný zázrak - tedy ne, že x14 by byl...
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 09:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: Taky dík za pochopení, pomalu jsem si myslel, že mít rád železnici, zde automaticky znamená mít rád prehistorickou techniku v různých stavech rozkladu...

Lubos_ct: Myslím, že není důvod čekat 5, 6, 8 let na CityElefanta pod střídavou, řekněte mi jediný důvod??? Protože je český??? To není důvod. Mimochodem, je auto Huindai vyrobené v Nošovicích české??? To je to stejné jak řada 380, proboha proč??? Myslíte, že to tu Škodu Plzeň nějak spasí? Myslíte si, že v dnešní globalizované Evropě bude o toto zboží zájem? Nevím, nevím... Co by mě opravdu zajímalo je to zda 20ks unikátní serie lokomotiv bude opravdu o tolik levnější (myslím tím i následný provoz, náhr. díly, kompatibilitu s okolními zeměmi atd.), než nákup čehokoliv od Siemensu (kontrolní otázka - je lokomotiva Siemens aspoň trochu česká, když má desítky dílů z ČR? viz Siemens Drásov).

Ty zahraniční zgarby zde můžou klidně začít jezdit od příštího GVD. A jak by byli všichni nadšení, zcela jistě i vy.
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 09:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opravuji, ne Huindai ale samozřejmě hezky česky - Hyundai

(Příspěvek byl editován uživatelem michalcz.)
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 09:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalcz "Myslím, že není důvod čekat 5, 6, 8 let na CityElefanta pod střídavou, řekněte mi jediný důvod???"

Důvod už jsem popsal: není možné kupovat vozidla, pokud nemá nikdo tušení kde a po čem budou jezdit, jak často, kolik budou vozit lidí a jak často budou zastavovat. Hypotetických variant je mnoho: pořád ještě je možné, že se nestihnou bruselské peníze a rekonstrukce uzlu se zase odloží. Je možné, že nakonec bude ta takzvaná rychlodráha. Pokud se postaví nové nádraží podle dosavadního plánu, je otázka, jestli si Kordis ustojí svou koncepci "nahnat všechny do vlaku před hranicí města", když vlak ty lidi zaveze akorát z jedné periferie na druhou. A pokud to ustojí Kordis, tak jestli to akceptují i cestující ...
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 10:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek: To máte určitě pravdu, takže čekat a čekat...
Já se fakt těším na tu srandu, až za těch 15 let přijedu na to naše nové nádraží v 714 + 010 + 010 ve svátečním a s celou rodinou za 250Kč ve čtyřech lidech (Tišnov - Brno). A vedle bude spokojeně blafat 754 s Béčkama na Nesovice....
Mimochodem jestli bude nádraží odsunuté nebo ne je dle mého ve výsledku jedno, lidi se určitě přizpůsobí. Pokud pracuju v Brně, tak to, že vystoupím o 1/2km mimo centrum, mě přece nepřinutí k tomu abych změnil práci. (Počítám s tím, že časem bude vjezd autem do center měst zpoplatněn nebo výrazně omezen, tak jak už mnohde je).
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 10:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K možným novým elektrickým vozidlům v okolí Brna, můj názor:

- třívozový patrový CityElefant - zbytečně velká kapacita
- případný dvouvozový patrový CityElefant - zbytečnost. Není potřeba mít tak krátkou patrovou jednotku, lepší je o něco delší jednopodlažní. Patrové jednotky mají oproti těm jednopodlažním několik nevýhod.
- Podle mě by byly nejvhodnější jednopodlažní elektrické jednotky o délce 70 - 75 m (tedy třívozové?), ve špičkách spřahované do dvojic.
- Takovéto jednotky žádný "český" výrobce nevyrábí, ale cenově i z hlediska "vyzkoušenosti" na tom nejsou zahraniční jednotky špatně, nebo ano?
- Ano, při ODSunu nádraží i pro regionální dopravu někam do by tohle nemuselo být do budoucna potřeba.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 10:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad "muzejní" technika na novém nádraží - ta představa je bohužel reálná, viz rekonstruovaná Praha hlavní

ad "je to jedno" - zase tak úplně jedno to není. Vjezd do centra se bude (doufám) omezovat, ale o to větší bude tlak na nějaká P+R na konečných šalin, jakož i přivedení "vesnických" linek (dosud končících u vlaku - např. Kuřim) tamtéž.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 11:08:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba tam bude stát Jančurův žlutý Stadler...
http://ekonomika.idnes.cz/
Jančurovy vize jsou jak kruhy v obilí - periodicky se objevují, ale málokdo je už bere vážně - bohužel. Přitom konkurence je jediné, co by obnově krajského vozového parku dodalo potřebnou forsáž.
Ale myslím si, že stav vedlejších brněnských nádraží (Řečkovice, Krpole, Židenice, Heršpice, Slatina) je daleko větším problémem než stav souprav.
výluka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.124.20
Odesláno Sobota, 31. ledna 2009 - 11:02:01    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,nevíte prosím jestli bude v nejblišší době nějaká napětovka v okolí Brna??Díky moc

Víme, prosím. Sobota 7. února a neděle 8. února v Heršpicích, čili se dá předpokládat obvyklé nasazení nezávislých postrků a přípřeží v úseku Brno hlavní - Modřice a zpět. Vždy od sedmi do tří odpoledne.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5772
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 31. ledna 2009 - 14:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už se nauč psát registrovaně člověče!!!!!!
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 01. února 2009 - 05:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výluka-Díky moc

Jirkah11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 01. února 2009 - 19:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výluka:Díky za info
T478.1001 T478.1002 perly na moravě...
jzb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.127.196
Odesláno Úterý, 03. února 2009 - 11:07:39    Odkaz na tento příspěvek  

V poslední době potkávám kolem Brna různé obskurní soupravy, např.
754 Bt Bt Bt Ds AB (Brno - Lesná)
754 Bmto Bt Bt Bt (Střelice).
Kam tady s tím jezdijou?
Hcmarek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 03. února 2009 - 13:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta první varianta je jedna ze záložních souprav IDS. Dokonce jsem viděl jet 754+5xBdmtee do Žďáru po nové trati.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 04. února 2009 - 07:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmto jezdí zamčený - návoz na Jihlavu no a brejle občas zaskočí za plechovky...
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 14340
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2009 - 21:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ve 14:30:


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2009 - 22:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je "Brněnský expres"?
Pane faraři, Vy to pochopite, Vy jste svaty človek!
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 08:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, tipl bych si že to je Pn z Chrlic (ze sila).

Jinak neví někdo které párovky končily parní provoz na trati 300? Díky
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 14341
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 08:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, tipl bych si že to je Pn z Chrlic (ze sila).

, vyrovnávka od písku ze Slovinska do Libuně.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 10:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin : tady máš jedny Chrlice, konkrétně z 10.1.2009.

Minulla on jano!
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 10:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

Marin2:
U 475.1142 se vždy uvádělo, že její poslední "pravidelná" jízda byla na nočně ranním osobáku do Přerova a zpět dne 15.1.1979 (tedy téměř přesně před 30 lety v období té sněhově-mrazivé kalamity).
Jestli vyjela později ještě jiná parní mašina, to by mě taky zajímalo.

Jinak docela známý a v literatuře popsaný je provoz na podzim 1978, kdy musel být turnus "T04" nahrazen "P04" (498.106, kromě 475.1142 to byly snad ještě další dvě - asi 101 a ??? - z hlavy teď nevím...)
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.37.70
Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 11:39:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rosa: byla to 475.194, lokomotiva 475.101 byla již letmo.
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.37.70
Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 11:46:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ta jízda 475.1142 dne 15. ledna 1979 byla tak trochu umělá, protože dne 15. ledna 1959 byla dodána do depa Brno první motorová lokomotiva
a mělo to symbolizovat ukončení parního provozu v depu Brno přesně v den dvacátého jubilea zahájení motorizace. Parní turnus P 04 skončil začátkem prosince 1978.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 12:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky moc, mě bohatě stačila jen řada..
....tisknout si odpustky dá, zvedne kříž a kasu v druhý ruce....