K-report
 

Archiv do 3. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv do 3. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to furt nechápu: ČD daly nějakou zázračnou cenu za km. Oprosťme se od toho, zda jde o dumping nebo ne. Navýšení vlkm soukromým dopravcem při stávající dotaci kraje by ale jinými slovy znamenalo totéž. Předpokládám, že podmínkou VŘ bylo cosi o stáří/vybavení souprav, které momentálně nemá ani ČD, ani SA. V čem je teda ten žlutý pán lepší?
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ani suber desiro to neudělá o 30 minut rychlejc. kdyby tvrdili že to bude o 10 minut tak bych si to doved představit. ale třicet minut je utopie. To je průměrná rychlost která nění ani na hotových koridorech. každý kdo se tam projede tím dnešním rychlíkem, tak vidí že rychlík nikde nečeká na křižiování a rezerva tam je tam tak 3 minutky. a to jedete porát traťovou.
Takže spěšňák co bude např. čekat na protijedoucí rychlík stavět byť ani ne polovičku zastávek to prostě za 50 minut nedá, to by musel lítat. se tam běžte svést a uvidíte.
a k tomu rušení zastávek. oni i v těch malinkých vesnicích bydlej lidi co makaj a studujou v plzni, a když jim nezastavíte a budou si muset pořídit auto tak tý dopravě moc nepomůžete. alepoň plzni jako takový, kde se přes auta nedá vpodstatě žít nepomůžete vůbec.
a k půlhopdině... ty vlaky tam jezdí poloprázdný už teď (a kafe zdarma je nenaplní) když budete jezdit po půl hodině jednou os, jednou sp tak budete vozit opravdu jen ty prázdný desira s kafem a hezkou blondýnou na palubě...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5279
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa2:
a k tomu rušení zastávek. oni i v těch malinkých vesnicích bydlej lidi co makaj a studujou v plzni, a když jim nezastavíte a budou si muset pořídit auto tak tý dopravě moc nepomůžete. alepoň plzni jako takový, kde se přes auta nedá vpodstatě žít nepomůžete vůbec.
Sice by mohlo přibýt aut od lidí z vesnice, kterou by vlaky projížděly, ale třeba by víc aut ubylo díky rychlejším a častěji jedoucím vlakům.

ty vlaky tam jezdí poloprázdný už teď (a kafe zdarma je nenaplní) když budete jezdit po půl hodině jednou os, jednou sp tak budete vozit opravdu jen ty prázdný desira s kafem a hezkou blondýnou na palubě...
- Nejezdí tam nyní poněkud kapacitnější soupravy, než by byla případná uvažovaná Desira Classic či podobné motorové jednotky?
- Dvojnásobně kratší interval rozhodně nemusí znamenat, že v každém jednotlivém vlaku pak bude dvakrát méně cestujících, než bylo předtím. Stejně tak by bylo naopak naivní si myslet, že když půlku vlaků zrušíme, tak ta zbylá polovina vlaků bude dvakrát plnější.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ž: ČD nedaly nic, jak se píše, nabídky nebyly otevřeny. Co se nabízí za současný provoz není relevantní, soukromník se starými vraky by byl taky levný. (Jak jinak nazvat Bixy, se kterými má tu čest moje kamarádka dojíždět do Tlučné)


a k půlhopdině... ty vlaky tam jezdí poloprázdný už teď

Kde?
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BTW: Napadlo mně, v průběhu příštích 10 let už by měla teoreticky začít korytorizace+drátizace domažlické a pak bude všechno za jiných podmínek než letos. Aby nám pak nejezdily krásné nové dieselové stroje pod dráty.
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

samozřejmě že desira sou míň kapacitní, ale pořád budou dvě desira za hodinu, mimo pracovní špičku až moc. ono ostatně tak je moc i jedno desiro za dvě hodiny. se podívejte na ty hydry co jezdí v sedlech, a je to prázdný.

H_k: dokud tam jezdili vlaky plný mívaly deset vozů. dneska jsou kde? podobně klatovy, kde se navíc ještě vyhodily prachy za drát. dneska tam jezdí mmo špičku prázdný 3 vozy ve špičce poloprázdných pět...
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo ta ve 1430,15,1530,16 ve školních dnech bych si půlhodinu doved představit, tak do nýřan. dál je to zdybtečná nafta i po hodině.
jedině,že by ta blondýna na plubě nabízela i jiný služby než kafe
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H_k: České dráhy totiž za každý ujetý kilometr na trojici zmíněných tratí účtovaly kraji ztrátu ve výši 125 korun a RegioJet jen 88 korun. „To jsou staré údaje. Částka se po velmi tvrdém vyjednávání s ČD dostala úplně jinam,“ řekl Jaroslav Bauer. Kam ale Bauer bez souhlasu Rady kraje nechtěl říct.
Já jsem z toho článku automaticky předpokládal, že se dostaly ČD pod cenu SA.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa_2:
Vám ta demagogie ale jde.:-) Nechci se zastávat žlutého pána :-), ale pro 180 obecně platí, že do Holýšova, Staňkova a Domažlic už je osobák velmi pomalý a že cca v Nýřanech výrazně opadá frekvence a tahat dlouhé osobákové soupravy až do Domažlic není dvakrát ekonomické, zvlášť ve špičce.

Žíža:
Po Nýřany bude trať nahoře "bez" i v případě modernizace trati, neb se předpokládá novostavba cca Nová Hospoda - Zbůch.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 15:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a nepsal jsem že bych si doved představit tu půlhodinu tak do nýřan?
no ale dál taky musí běco jet, nemůžem myslet jen na lidi z plzně někam, ale taky na lidi z vejprnic do blížejova, z tlučný do stoda atd. protože ne všichni jezděj z/do velkejch měst...
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2804
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 15:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ž: No ale ve starých soupravách. Porovnávat můžeme jenom staré vs staré, nebo nové vs nové - nehledě na to, že s SA nikdo o ceně dál nevyjednával. Samozřejmě že aukcí či "dražbou" výkonů by šla určitě srazit u všech účastníků.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3156
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 15:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemůžem myslet jen na lidi z plzně někam, ale taky na lidi z vejprnic do blížejova, z tlučný do stoda atd.

Koncepce dopravy Plzeňského kraje předpokládá úsek Nýřany - Zbůch bez vlaků osobní dopravy. Nehodnotím, pouze konstatuji.

ad Nýřany: Měl jsem to rozepsané a již jsem před odesláním příspěvku nekontroloval, co přibylo.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Náklaďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.3.229
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 15:43:23    Odkaz na tento příspěvek  

ad 749.241:při pohledu do současného JŘ na trati 180 jedou 4 páry R.Plzeň hl.n.-Domažlice je jízdní doba vždy 44 minuty(do kopce),Domažlice-Plzeň hl.n. vždy 47 minut(s kopce),takže by se spíše hodilo napsat 45 min,než 40 minut.Nechci tím do toho rejpat,jen to chci uvést na pravou míru,když se zde hraje s minutami.
Prvek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 16:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každopádně se SA nevzdává a bojuje. Kdo třeba poslouchá FM plus, tak ve zprávách po dvou dnech různých reportáží už musel nabýt dojmu, jak ten kraj je vlastně zlej, že na koleje nechce ty hodné žluté vlaky. A ani z novin se člověk pořádně nedozví o důvodu proč bylo výběrové řízení zrušeno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prvek.)
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 16:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H_k: Jestli je to ve starých soupravách, tak buď dráhy nesplnily podmínku VŘ nebo to kraj blbě vypsal.
Pozn. autora: třeba mi to dojde časem
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 16:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozn. autora: třeba mi to dojde časem

Zatím nedošlo.

P.S.: Za vším hledej politiku.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Náklaďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.3.229
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 16:44:26    Odkaz na tento příspěvek  

VŘ bylo zrušeno,kraj podepsal s ČD dodatek k nynější smlouvě.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.30.50
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 16:59:50    Odkaz na tento příspěvek  

Abysme tady netloukli prázdnou slámu, dal jsem si malý domácí úkol. Sice jsem si počty poněkud zjednodušil, ale takto:
Trať z Plzně do Domažlic (60km) jsem si rozdělil na 6 úseků po 9,5km a 1 tříkilometrový. V 6 úsecích uvažuju v max 85km/h (abych zohlednil různá místní omezení traťové rychlosti), v tom 3km v max 40km/h. Vozidlo vyvine rovnoměrné zrychlení i zpomalení 0,85m/s2. To si asi vzhledem třeba ke klimatickým podmínkám během roku dovoluju dost...zastavíme 6x, po 1minutě.V Nýřanech a na Jižním tím pádem půlka lidí nestihne na/vystoupit...

No a vyšlo mi, že čistá doba jízdy je v tomto případě 51minut. Se zastaveními 57´ a to prosím pěkně nepočítám že vlak není na trati sám a že ty mnou vytvořené úseky nejsou stejné, aby vždy a všude vyšlo křižování na ostro...čili buď lžou žlutky, nebo (na iDnes) neplatí že v=a.t
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 17:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241:

Šel bych na to jinak.

Sp na kříže samy se sebou v Holýšově ve 30. minutě. Mezi G. n. a Holýšovem nestaví. JD ideálně 27 minut, což by při zrychlení v plzeňském uzlu (pravda zatím je to v nedohlednu, ale snad bude) mělo vyjít. Přirážky na křižování netřeba, neb s Sp (resp. rychlíkem) křižují v Holýšově a mezi Holýšovem a Plzní jim osobáky při křižování uhýbají. Dále se staví jen tolik, aby se znova křižovalo až v Domažlicích (určitě Staňkov a Blížejov). V hodinu, kdy jede rychlík mají Holýšov, Staňkov a Blížejov smůlu.

K tomu hodinové rameno osobáků Plzeň - Holýšov zahuštěné po Nýřany ve špičkách na (kulhající) půlhodinu.

Důkladně projít bus linky Plzeň - Domažlice a stanovit jejich časové polohy tak, aby dořešily do jisté míry problémové rozpásmování v Holýšově.

Nutno to brát jako nástřel, který má jistě mouchy (a nedořešené detaily), ale obecně je třeba v Nýřanech nestavět Sp do Domažlic a řešit je příměstskou zastávkovou linkou.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2805
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 18:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a vyšlo mi, že čistá doba jízdy je v tomto případě 51minut.

Můžete rozepsat výpočet?
Náklaďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.3.229
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 18:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Páno,vy jte tedy koumesové.Pak jeden opožděný vlak a grafikon je v háji.Ale všechna čest Vašim snahám.Já bych tam taky viděl rád nějaký ten spěšňák,alespoň 1 ráno do Plzně a 1 odpoledne z Plzně.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 19:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odklonový R 353 - Plzeň-Bory
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 23:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipe a ze kdy je ta fotka? Mě přijde krapet fousatá. Já jen, že jsem ji už někdy před drahnou dobou viděl...

Mám fotky z dneška, vč. 742.349 čerstvě po dílnách ... stačí jeden klik pod čarou

(Příspěvek byl editován uživatelem Vladimír_B.)
Předpolední zastavení u "Škodovky
2*742 s KontNex, Herkul s rychlíkem, brýlofec s osobákem a Mazda s manipulákem
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2827
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 23:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladimír_plzeňský:
je nikdy ze začátku října, když ještě bylo odpoledne vidět, navíc teď by ho těžko odkláněli po klatovský která je sama zavřená chtěl jsem jen odlehčit krvavou diskuzi jak by to mělo a nemělo jezdit
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.17.84
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 17:11:21    Odkaz na tento příspěvek  

Proč krvavou diskuzi? Padly tady vcelku věcné argumenty, (nejen Plzeň-Nýřany, ale i Nýřany-Stod ap.) a já teď pro H_k vysvětlím, jak jsem dospěl k výsledku. Snad to H_k neukradne, je to velká věda...

Platí v=a.t, rovnoměrně zrychlený pohyb. Při daném zrychlení jsem si spočítal, na jaké dráze a za jak dlouho se rozjedu na 85km/h. Tuto dráhu x2 (zastavení) odečtu od délky mnou zvoleného úseku a to co zbyde ujedu rovnoměrným pohybem, kde platí t=s/v. Výsledný čas vynásobím počtem úseků a přičtu (n-1)x minutu na staničení. To samé v uvažovaném 3km pomalém úseku (u Plzně), akorát tam počítám rozjezd na 40km/h. Jo a uvědomuju si, že jsem asi zapomněl na zrychlení ze 40 na 85, tak tam je holt je skoková změna rychlosti...

Pro rýpaly jsem nepočítal prakticky vyjezditelnou JD (třeba že při křižování musíme kilometr od vjezdu ke vjezdu jet 40), že ve špičce v Nýřanech a na Jižním 1 minuta na nástup/výstup nestačí, ale dal jsem tady důkaz sporem, že 50min za současné konfigurace trati nelze vyjezdit (to ani s ČD, Žlutkami, nebo Ptačí Dráhou).

Jeslti má Plzeňský kraj koncepci Plzeň-Zbůch ve staré stopě bez osobní dopravy, tak to jsou docela kabrňáci. HeřHuť, nácestné zastávky, Nýřany, Tlučná, Vejprnice, to je odHaDem 18tisíc obyvatel...mám pocit, že v koncepci bylo původní trať ponechat právě pro spojení Plzeň-HeřHuť.

Ještě jeden vzkaz pro H_k: cesty za kamarádkou do Tlučné asi zanedbáváš, neboť Bixy i Bifxy se objevují velmi sporadicky až vůbec, pravidelně jezdí 042 nebo 054. Plesnivé 053 naštěstí taky už odtáhly (odtáhli?) k , kde s nimi udělají +1 (odvšíveni, odblešení, odplesnivění=humanizace) a přijedou jako slušné 054.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a mě nechce vyjít 51 minut - můžete ještě dosadit? :-) Ostatním se omlouvám, ale trocha matematiky (ze ZŠ :-) ) snad šotouše nezabije. :-)
Plzák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 19:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na R 355 Brněnská lokomotiva 362 168!!!
Dislokace plzeňského DKV
Spolupráce na přehledu vozidel plzeňských trolejbusů
Srdce indiána bije s Tebou!! Howgh!
HC Plzeň 1929
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 19:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekrvavou diskuzi obšťastníme historií v podobě odkloněného odkloněného rychlíku 353 z Frankfurtu do Prahe z mrazivého rána 17.10.2003:

http://picasaweb.google.com/savikVP
http://www.youtube.com/user/savikVP
www.vpetru.ic.cz + ldkt.mujblog.cz
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 21:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, tak ve staré stopě se plánuje Nová hospoda-Nýřany-Heřmanka, úsek Nýřany-Zbůch časem zanikne - něco podobnýho jako Chrást-Doubravka.
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.32.65
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 00:02:17    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska (včera=sobota) na posledním flamendru do Klatov závan víc než poctivé nostalgie... 831.117+Bix
Alex2111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 01:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano :-) nedalo mi to a s přítelkyní jsem se svezl z hlaváku jednu stanici :-) A bliknul jsem ho mobilem (taky to tak vypadá):-)

Brejlovci jsou nej :-)
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 06:45:34    Odkaz na tento příspěvek  

Na 7802 to asi nevydejchal (na Kařizek... :-[) ) 750.253, neb zdechlý a potmě i se svou soupravou přicestoval na závěsu 7804.
Posláno z mobilu.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 09:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeslti má Plzeňský kraj koncepci Plzeň-Zbůch ve staré stopě bez osobní dopravy, tak to jsou docela kabrňáci. HeřHuť, nácestné zastávky, Nýřany, Tlučná, Vejprnice, to je odHaDem 18tisíc obyvatel...mám pocit, že v koncepci bylo původní trať ponechat právě pro spojení Plzeň-HeřHuť.

To ano, současná trať se ponechá pouze osobákům Plzeň - Nýřany - Heřmanova Huť, ale Zbůch, Stod, a vše dál na Domažlice budou na samostatné radiále a koncepce uvažovala ježdění z Domažlic do Nýřan přes Plzeň, tj. na zachované staré trati by mezi Nýřany a Zbůchem nejelo nic, resp. žádné pravidelné vlaky osobní dopravy.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 10:27:50    Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně, vše je jen ve stadiu úvah, schváleno nebylo nic, že? Nebo se už něco změnilo?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3165
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 10:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.:
Ano, jedná se pouze o stádium úvah. Ono to stejně následujících cca 10 let nehrozí a bylo by vhodné se zaměřit i na mírný pokrok v mezích zákona na současné trati z Plzně do Nýřan, tj. zvýšení TR tam, kde je to v rámci uvedení do referetního stavu možné. To, že z toho jednou bude "lokálka" Vmax 100 km/hod, v tomto ohledu vůbec nevadí.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.226.63
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 12:17:13    Odkaz na tento příspěvek  

ad.Savík - po delší době jsem se kouknul do této diskuze a velice se mi líbily Vaše fotky - jenom nepoznávým tu krásnou stanici, jak Jste tam vyfotil tu 830 na závěsu Bixů. Ta druhá s brejlovcem to je Hojsova Stráž. Prosím tedy o jméno té první stanice. L.P.
Eas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 12:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená Lhota
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 16:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a nedají si říct a nedají (volné pokračování)
http://www.novinky.cz/domaci/185683-student-agency-potresta-antik ampani-cssd-za-to-ze-nedostala-regionalni-vlaky.html
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 06:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: ona by to 750.253 vydejchala i an ten kařízek, ale když teče topení na stanovišti a voda rychle mizí...je to okamžitá neschopnost...

Zatim čeká na dílně na opravě....
www.olomouckadoprava.estranky.cz
www.mhdfoto.estranky.cz
ICQ: 479 144 459
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 07:45:31    Odkaz na tento příspěvek  

Pepo, co bude jezdit do Berouna, až zlý pan Olomouc odnese 754.015? Dneska zase v 7h Os směr Beroun...
Posláno z mobilu.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 07:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: ano viděl jsem jí odjíždět, já ti nevím, kam se pak sáhne, když to shrnu, tak jsou mimo: 750.236 (už má vyvázané i podvozky, vyndané výfuky a nějaké další věci- takže bude ještě stát) 750.253 - údajně se snad čeká na dodání nějakého komponentu pro pravu topení a 754.058 je na hříži, ta je po přeskoku na TM.Takže dá se říct, že 4015 to tady zachraňuje a v depu skutečně nezůstává žádný další brejlovec pro nasazení....
Možná je to zatím i důvod, proč tu ještě je v Plzni, že si jí Olomóčák nepřevzal...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_103.)
www.olomouckadoprava.estranky.cz
www.mhdfoto.estranky.cz
ICQ: 479 144 459
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3287
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 12:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba jednoho dne znovu přijede bájná 749 241 zachraňovat...
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Honza_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 14:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na Os 7813 z Plzně do Zdic Brejle 754.015

Na zpět pojede nejspíš na Os 7818.

Videogalerie na YouTube
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 15:22:03    Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy neříkej nikdy, na Šumavě odejde pár TM nebo topňáků a bude...
749.252 taky přijela "jen" na kolák a 2 dny jezdila posily na Chodské slavnosti (až z toho šoto v Praze byli celi nessssví).
Posláno z mobilu.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 16:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co bude jezdit do Berouna, až zlý pan Olomouc odnese 754.015
Tak já si myslím, že ještě nějaké horší možnosti v Plzni jsou...třeba 742+ xkrát 021.
Od začátku platnosti GVD 2008/2009 najeto: 14142 km po českých železnicích.
Honza_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 17:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Vypraví nám tam plzeňskou 475.111

Jinak v sobotu by měla právě jet na Hřebeny na mikulášskou jízdu. Chci se zeptat kdy bude v Plzni jestli v pátek večer nebo v sobotu ráno a jakým směrem pojede. Děkuji.

Videogalerie na YouTube
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 19:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a daly by se jen tak z ničehož nic vytáhnout z kopřiv ty 021?
http://picasaweb.google.com/savikVP
http://www.youtube.com/user/savikVP
www.vpetru.ic.cz + ldkt.mujblog.cz
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1433
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 20:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...tak potom snad už jedině sehnat nějaké Bt-k, třeba v Pardubicích jich mají dost...a potom 742 + xkrát Bt-k a pěkně uhlí do kamínek + příplatek za nostalgii.
Od začátku platnosti GVD 2008/2009 najeto: 14142 km po českých železnicích.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 21:12:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a daly by se jen tak z ničehož nic vytáhnout z kopřiv ty 021?

Já myslim, jestli nemají červený polepy, doplnila by se do topení nafta, tak by nejspíš nebyl problém je hned vyndat, tuhle jsem zrovna za hdyrou na Domažlice viděl dva tyto kusy ač tam normálně jezdí 054, ale možná mají tyto vozy udržované jako záložní? Na ty rozsekané z Tlučný už asi nikdo nikdy sahat nebude, leda autogenem.
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 11:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Na stránkách MDC je instruktážní video Elektrizace tratí 25 kV - 50 Hz trakční vedení natáčené v r.1965 na prvním střídavě elektrizovaném úseku tj. Plz. - Horažď.př. Na začátku stojí absolutně první křemík před "garáží" (Plz.hl.n.), ve filmu párkrát projede druhý křemík, dále tam jsou záběry natáčené ze stanoviště laminátky (možná z S699.0), včetně křižování s "rabachorem". Na konci je napaječka Štáhlavy/ice...
Žatecká? Trať pro opravdové tranzistory!
Elektronik na "doupovce" s Mikulášema taky 471 v Mostě, NAJBRT 363.055 a 242.250, info z 3.koryta Plz.-Mariánské L., 740.536 SKANSKA v novém laku, T148 PKP, UFOuni 130 a 184, hokejková 742.365
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 18:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf: Ta záchrana je možná blíž, než by se zdálo... Mezi hlavákem a jižním totiž právě spatřena zamráča, tuším že to byla 749.253.
Tomáš180
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 18:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem byl na hlavním nádraží podívat se na 754 015 (s vědomím že se na ni možná dívám na delší čas naposledy) a zaujali mne jednak hektor 721 540 a jednak dva stroje inventárního čísla 253. Tím prvním, jak asi tušíte byla nulka 750 253, která odjela v čele 7422 do Domažlic, druhou lokomotivou byla zamračená 749 253. Ta přijela odněkud z východu (možná ranžír?) a po krátkém zastavení naproti přechodu z 2.nástupiště na 1. odjela dál směrem na západ. Aby toho nebylo málo, táhla dva celozelené vozy Aa a Ba.
Pokus o fotky nevyšel, poněvadž, jak víte, na nádraží nejsou prakticky žádné lavičky o které bych mohl opřít foťák.
Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!

Trať 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 18:35:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš180: No vidíš. kdyby jsi tam vydržel ještě necelou hodinku, tak by jela 749.253 nazpátek a krom těch zelených vozů by táhla ještě něco málo navíc.. Teď si můžeš tipnout, co to tak asi mohlo být.
Jawa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 18:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 12.12. pojede ze Škodovky pravděpodobně metro . Jedna souprava do Prahy a 2 zpět na přestavbu.
Jurda_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 19:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta Barča zřejmě táhla ze škodovky 380 do Velimi.Jinak dnes u stánku na hlaváku se někdo bavil,že Plzeň opustí 4 Brejlovci a mezi nima i 750.236..Tak nevim co je na tom prvdy..
Karelpl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 20:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurda_74: No jasně a všechno budeme tahat koňma. Už i 754 015 která měla odejít jako v pořadí druhá do Holoméce tu musí stále kroutit Os do Berouna a Zdic, protože nejsou šaliny. Navíc sem zvědavej, co pošlou místo té 754 015 do Klatov.
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 22:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu tak 4 015 k syrečkům, 236 do Prahe (to už jsem slyšel v září), 27 do Klatov, a?

(Příspěvek byl editován uživatelem savik.)
http://picasaweb.google.com/savikVP
http://www.youtube.com/user/savikVP
www.vpetru.ic.cz + ldkt.mujblog.cz
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 10:02:40    Odkaz na tento příspěvek  

V Plzni dnes 749.008...ale výpomoc to není, přivezlo se s ni pendolinô :-)
Posláno z mobilu.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 10:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já si myslím, že ještě nějaké horší možnosti v Plzni jsou...třeba 742+ xkrát 021.
Jsou ještě horší možnosti... 742+ ty zelený

Jinak odpolední osobáky do DO v 14,15,16,18h zůstavají v klasice, ve 12h pojede místo klasy 854+2×054, ve 20h místo 810 pojede 843+943
Richie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 12:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska kolem 11 pendolino v Plzni.... Jinak neoficiální informace, kdo byste chtěl mít fotku pendolina z Milovic, tak před zahájením pravidelného provozu od nového GVD tam jede na objednávku Praha - Milovice a zpět