K-report
 

Archiv do 21. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » 380 - nové třísystémové stroje ze Škody Plzeň » Archiv do 21. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 14:32:13    Odkaz na tento příspěvek  

2 Tommasel
moje zesnulá babička říkávala: bav se s volem o sobotě, když jde v pátek k řezníkovi.
Nějaké explicitní přirovnání bych si zde ovšem nedovolil.
....jaké spektrum má elektromagnetická bouře?
nevím, dám se podat
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 14:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ythomas_ct: Co nedela v provozu dobrotu? Blbe naladene tlumice (pocet lhostejny), nebo dobre naladene tlumice ve vetsim poctu?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 15:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: Široké. Žádné střídání frekvencí nepomůže.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 15:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakváč:
Asi to první. Ale na co dávat na mašinu dvojnásobek tlumičů vrtivých pohybů, než postačuje? Naco platit dvojnásobek za 8 tlumičů, když to 4 tlumiče utlumí v pohodě? Krom toho na 003 ani ty zbylé 4 tlumiče nebudou, místo nich bude HMPV.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 16:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, jakakoli dalkova komunikace pri silnejsi magneticke bouri bude neprustrelna - at bezdratem, tak po nejakem vodici. V pripade bezdratu se sa silou signalu, ale tu stejne upravuje CTU bez ohledu na Skodovku, pripadne pouzitou modulacni metodou (zase omezenou sirkou daneho pasma) upravit citlivost na elmg ruseni. A pokud bude opravdu silna, tak budeme radi, ze masinu bude mozne uridit primo ze stanoviste... Jakmile se naindukuji vetsi proudy do obvodu ridici mikroelektroniky, tak se to v lepsim zastavi a bude stavkovat... Zlata relatka.
1+1 se ne vždy rovná 2
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 17:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pisecan:
Relátek netřeba. Podle mě bohatě stačí führer v mašině nebo řídícím voze, na bedně s mikroelektronikou a hezkou ruční brzdou bez elektronického přenosu.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.90
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 17:51:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Raquac: Řekl bych to asi takto - při zkušebních jízdách se zjistilo, že 8 ks tlumičů je moc (což se určitým specifickým způsobem projevuje na chodových vlastnostech vozidla) a že když se dá polovina pryč, budou jízdní vlastnosti OK...jinými slovy je to asi tak, jak píše Qěcy - buď použít 8 ks s poloviční tlumením (zhruba řečeno) nebo nechat původní tlumiče, ale jen v polovičním počtu...varianta b) je levnější!
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 18:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: samozřejmě, jen jsem narážel na nevýhody moderních technologií oproti starým:-)
1+1 se ne vždy rovná 2
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 19:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pisecan:
Tak to jo.
Jsem totiž toho názoru, že "máme používat hitech spořivý kotel ústředního topení řízený mikročipem, ale až Rus zas zatáhne kohoutky, musíme umět spolehlivě zatopit v kamnech po prababičce."
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 06:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to metro bez fíry jezdí kousek i v Praze, konkrétně na Dejvické.
Ovšem mezi bezpilotním érem používaným s vyloučením veřejnosti a hromadným dopravním prostředkem je eehm poněkud rozdíl.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 07:51:48    Odkaz na tento příspěvek  

No a snad naposledy k tomuto tématu,
V předloňské Flug Revue jsem si přečetl článeček o budoucnosti řídicích a navigačních systémů civilních letadel, a tam se praví, že je ve vývoji ještě jedna (nevímjaká) generace přístrojů a pak bude k ovládání éra stačit jen SW inženýr. Takže za 15-20 let? Nevím ale co v případě mimořádných událostí viz Airbus v Hudsonu.
Samozřejmě, muj první příspěvek byl nadsázka, což pár lidí nepochopilo, ale když přijdu s další ptákovinou tak spolehlivě chytnou na 1. šlápnutí jedni a ti samí. Bavím se královsky
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 10:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ythomas_ct: Tak to jo, ono to vyznelo jako obecna pravda o poctu tlumicu. Ale i tak, zjistit na okruhu se superkvalitrni koleji, ze staci polovicni tlumeni.....mimochodem ta polovicni hodnota je Vase spekulace, nebo o tom mate spolehlivou informaci? I kdyz ono cele zmizeni casti tlumicu muze mit i jine prozaictejsi vysvetleni, popripade ta zmena neni zdaleka na pulku.
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 13:18:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Raquac: Na 380 byla prostě polovina tlumičů vrtivých pohybů demontována. Jestli ty současné tlumiče jsou tytéž, jaké tam byly předtím, nebo zda nyní mají trochu jinou charakteristiku, tak to na 100 % nevím, nicméně bych tipoval tu první možnost. Mimochodem - právě proto, že ta kolej na okruhu je velmi kvalitní, tak se projevila ta skutečnost, že 8 ks podélných tlumičů je moc! (Raději ještě zdůrazním, že se bavíme o podélných tlumičích, nikoliv svislých a příčných!) Kdyby šlo - co do kvality koleje - o "oraniště" typu Praha Klánovice, pravděpodobně by se to vůbec neprojevilo...
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 13:21:08    Odkaz na tento příspěvek  

...a co se "zmizení části tlumičů" (konkrétně pak každého druhého) týče, tak ta informace nemůže mít, myslím, spolehlivější zdroj...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 13:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: tam se praví, že je ve vývoji ještě jedna (nevímjaká) generace přístrojů a pak bude k ovládání éra stačit jen SW inženýr
Jasně, povětrnostní jevy budou v té době plně digitalizované, takže žádnej problém. Kliknu myší a přestane foukat...
Za dalších 15-20 let pak budou zrušeni doktoři a operovat už budou výhradně SW inženýři, bo plně digitální pajšl.
A za dalších 15-20 let budou zrušený i ženský a šukat se bude taky výhradně se SW inžinýrama (ale to mi bude 87 až 102 let, takže mi to už bude fuk)...
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 13:35:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hajnej: Jojo, to jsou vyhlídky! Jen mám obavy, abychom nakonec větru a dešti neuměli poručit podstatně dříve než za 15 - 20 let, konkrétně pak někdy v létě 2010...a že to nebude věc SW inženýrů, ale to je asi jasné...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8518
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 13:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

copa poručit umíme už ted, ale s poslušností je to horší.... :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 14:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ythomas_ct: Ja nemyslim zmizeni casti tlumicu, ale zmenu tlumeni. To myslim ten samy zdroj vi jeste lepe
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 15:04:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Raquac: Jo, ten zdroj, který mám(e) na mysli to ví - řekněme - velmi přesně, ale asi nejspíš nepoví...což mi stejně zase až tak moc nevadí...

Mimochodem se šušká, že na trati Brno - Břeclav budou probíhat opravy nějakých těch nadjezdů, na které si stěžovala Federace strojvůdců. A řetězcem dalších úvah lze dospět k názoru, že dlouhodobější pomalá jízda (snad 30 km/h) není pro vysokorychlostní zkoušky (vlastně TBZ - jinými slovy) jisté třísystémové lokomotivy české výroby to pravé ořechové, a tudíž že se tyto nebudou konat v oblasti vína, nýbrž v oblasti Pernštejna. (Pozn.: Teď nemyslím ten hrad, ale pivovar!)
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 15:54:02    Odkaz na tento příspěvek  

2Hajnej
a) flug revue je solidní německý časopejsek, žádný blesk
b) počasí se opravdu myší ovládat nedá, leč existují meteoradary, takže se dá zavčasu cosi spáchat.
c) když o něčem vím h....no, tak to neznamená že to neexistuje.
d) tohle info jsem si ověřoval u kámoše od firmy, která avioniku vyvíjela a vyvíjí a on mi to potvrdil
e) když jsem v roce cca 81 mluvil o budoucnosti CAD technologií, tak mi jeden podobnej docent (von ještě ke všemu huhňal) opáčil "hno hto je fhsajehs hfihkfšn, fhspíš hten hfihkfšn hneš hten fhsajehs" no a skoro všechno se vyplnilo.
f)dle stylu a žlučovitosti vašich příspěvků se zdá, že potíže se šukáním máte už teď
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 17:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: aby nebyla mejlka - je docela pravděpodobné, že za těch 15-20 let bude muset znát pilot mnohem víc z toho, co dnes patří do profese SW inženýra. Ovšem představa, že by k ovládání letadla za všech okolností stačil SW inženýr bez sebemenší znalosti létání a meteorologie, mě upřímně řečeno děsí.
Možná to bude mít něco společného s tím, že dělám (přímo já, ne kámoš) technologie, které mají co do činění s automatickým řízením kolejových vozidel. Proto taky (z výtvorů konkurence ) vím, co dokáže spáchat SW inženýr, který o dané problematice ví houbeles. A taky vím, že není problém zautomatizovat běžné stavy, problém je poprat se s výjimkami a mimořádnostmi. Na to je živej fíra/pilot k nezaplacení.

Ono totiž třeba zrovna při tom bezobslužném obratu v Dejvicích dělá kupodivu největší problém to, co naopak fírovi činí problém nejmenší: rozpoznat osobu skákající/padající do kolejiště od novin vlajících ve větru. A nedělám si iluze, že by se banda človíčků někde na velíně před hafo obrazovkama koukala pečlivěji, než fíra jedoucí přímo okolo toho perónu...
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 18:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: svatá pravda. Systém může být kolikrát formálně dokázán, když však nějakej kodér hrábne v paměti na něco nedefinovaného... Navíc pokud komunikujete přes COKOLI je to médium s určitou nespolehlivostí. Když vypdne např. mobilní síť tak je to nahouby, ale co se dá dělat... Pokud všaak proti sobě pojedou dvě mašiny rychlostí 400kmh^-1, tak si myslím, že je bezpečnější, když tam nějaký bambula na stanovišti zmáčkne červené tlačítko, než spoléhat, že elektronický mozek si správně rozmyslí, že nejde o přízemní mlhu nebo most za zatáčkou. To tvrdím ze svého pohledu informatika a programátora.
1+1 se ne vždy rovná 2
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.203.67
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 22:01:27    Odkaz na tento příspěvek  

Tak s tim rozeznánim pytlíku ve větru od sebevraha to neni žádný kupodivu, protože do tohodle oboru zas trochu fušuju já .. třeba rozeznat výrobní vadu součásti na pásu, na to se žádná mašina nedá naprogramovat tak dobře a jednoduše, jako skutečná živá ženská. Stejně tak i na středně jemnou montáž (jestli teda ty zámky v Rychnově ještě vyráběj) nebo nakonec i na to šukání
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 22:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat, co myslíte výrobní vadou? To je nějaká drobná trhlina, otřep, chybějící část výrobku? Na druhou stranu některé funkce výrobků, např. vlastnosti spínačů a jiných elektronických prvků se daleko snáze kontolují počítačem... Ale těď už jsme asi opravdu hodně O.T.
1+1 se ne vždy rovná 2
klokan2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.253.230
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 23:29:16    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Ono totiž třeba zrovna při tom bezobslužném obratu v Dejvicích dělá kupodivu největší problém to, co naopak fírovi činí problém nejmenší: rozpoznat osobu skákající/padající do kolejiště od novin vlajících ve větru. A nedělám si iluze, že by se banda človíčků někde na velíně před hafo obrazovkama koukala pečlivěji, než fíra jedoucí přímo okolo toho perónu...
Osobu skákající/padající do kolejiště fíra sice rozpozná, ale to je tak asi fšecko. A když EZS-ka zastaví kvůli papírům deset vlaků, ten jedenáctý zastavený vlak může být jiný případ.
Mimomísně: na LZA na A-trase metra bylo 99,9% poruch způsobených poruchou kontroly zabezpečovacích fukcí, nikoliv poruchou zabezpečovacího zařízení. Dneska je ale tak vyjímečné jet bez ZZ, že má každý fíra na trase vyburcované vnímání, když musí sešlápnout pedál bdělosti.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 01:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky netvrdím, že fíra umí zastavit včas před sebevrahem, já tvrdím, že fíra umí nezastavit zbytečně před novinama. Tím je systém jako celek při srovnatelné bezpečnosti spolehlivější a negeneruje tudíž zbytečná zastavení a z nich plynoucí nepravidelnosti provozu.
Rozpoznávání skákačů a padačů je proto buď potřeba dotáhnout na takovou úroveň, aby opruz z falešných poplachů byl vykompenzován ušetřením obratových čet, a nebo nahradit peronníma dveřmama...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 06:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ythomas_ct: No tak jen za cely projekt doufam, ze se tlumeni vazne neukazalo spocitane s odchylkou 50%..
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 08:17:17    Odkaz na tento příspěvek  

2Hajnej
ke způsobu vaší diskuse: ono podsunout někomu volovinu a pak ho tou volovinou mlátit po hlavě, chytání za slovíčko a dělání z druhýho vola, no to není jen vaší specialitou, to je běžný způsob v ČR. Myslím že nemáte zapotřebí takto ze sebe dělat idiota.
BTW: s automatizací mám taky něco společného a fakt, že softvérář musí znát podrobně řízený proces, je tak nabíledni, že jsem považoval to za zbytečné zdůrazňovat
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 09:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: ke způsobu vaší diskuse: ono podsunout někomu volovinu a pak ho tou volovinou mlátit po hlavě, chytání za slovíčko a dělání z druhýho vola, no to není jen vaší specialitou, to je běžný způsob v ČR
To není podsouvání voloviny, to je jen dotažení ad absurdum. Je to (nejen v ČR) bohužel jediný jakž takž účinný způsob, jak dosáhnout toho, aby příliš zjednodušené či zavádějící podání nebylo laickou veřejností pochopeno špatně. Ve své podstatě je to derivát důkazu sporem (který ale ve své klasické podobě nelze na veřejnosti použít, protože ta nedokáže zpracovat konstrukci "kdyby tomu bylo naopak").

BTW: s automatizací mám taky něco společného a fakt, že softvérář musí znát podrobně řízený proces, je tak nabíledni, že jsem považoval to za zbytečné zdůrazňovat
Divil byste se, kolik velkých SW firem tvrdí pravý opak. Stačí prý tvořit SW podle příslušných norem (= dostat algoritmy na stříbrném podnose od zákazníka a ještě si za to nechat zaplatit)...
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 09:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR:...softvérář musí znát podrobně řízený proces, je tak nabíledni, že jsem považoval to za zbytečné zdůrazňovat

Jsou projekty, kde to kvůli rozsáhlosti řešeného problému ani nejde. Tam pak každý zná svůj problém, ten vyřeší, ale pak konečný výsledek nemusí za mnoho stát, protože sice každý třeba i dobře pořešil to svoje, ale něco se opomenulo, špatně byla navržena rozhraní...
1+1 se ne vždy rovná 2
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 10:18:56    Odkaz na tento příspěvek  

Toť otázka koordinace a manažování teamu
... a mezi absurditou a volovinou je někdy hóóóódně neostrá hranice. To bych také mohl uvažovat invazi mimozemšťnů nebo 3WW.
Imperialista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.224.99
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 13:48:59    Odkaz na tento příspěvek  

3WW bych radši nepokoušel =o), co na okruhu, byla spozorovaná nějaká činnost?
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 14:57:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Imperialista: Ani ne tak činnost, jako pohybující se 380.001...
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 15:03:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Raquac: Teď už by to snad mělo být OK...i ve 200 km/h se 380 chová slušně, takže "když jezdí, jak má, není co řešit"...

Uvidíme, co se bude dít v traťovém úseku Moravany - Pardubice (2. TK) , až se nám oteplí...
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 15:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna dneska by ale 001 jezdit neměla - seřizování smetáků.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Riky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 16:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte jestli bude jezdit o víkendu ? =) už jsme se tu ptal asi před týdnem, ale asi si toho nikdo nevšim, tak se ptám znovu, rád bych se tam o víkendu mrknul pokuď bude hezky na focení =)
http://www.flickr.com/photos/___riky___/
My icq : 266 399 736
márfin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.29.201
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 16:58:27    Odkaz na tento příspěvek  

už jsme se tu ptal asi před týdnem, ale asi si toho nikdo nevšim

Možná, že kdybys nebyl idiot, došlo by ti, že nikdo neodpověděl proto, že to takhle dopředu nikdo neví. Ale tobě je asi marný něco v tomhle směru vysvětlovat, když v každé diskuzi, kde se objeví nějaká novinka, otravuješ co tři dny ve stylu "kdy vyjede..."
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 17:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Márfin: Ví to dost lidí, ale nikdo to neřekne. Harmonogram je jedna věc, druhá věc je, že do toho nezainteresovaným nic není a třetí věc je, že se třeba harmonogram zkoušek nedodrží.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 18:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klídek márfine. Pokud chceš Rikymu sdělit, že se nalézá na volnočasové diskusi a ne na úřadě, kde jsou mu informaci povinni poskytnout, dá se to udělat i slušně.
Riky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 18:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

márfin: Idiote ???!!! máš štěstí že tě neznám, jinak bys jí už zchytal!!! urážet se opravdu nenechám, hlavně né od nějakého stupiďního neregistrovaního de*ila !!! myslím si žes to mohl napsat i jinačí, lepší formou....vím že to málo kdo ví co kdy bude jezdit, ale zaptat se snad můžu. A ještě by mě zajímalo jaké další mé otázky typu ´´co, kdy vyjede´´ máš namysli ??!!!

(Příspěvek byl editován uživatelem riky.)
http://www.flickr.com/photos/___riky___/
My icq : 266 399 736
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 23:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

flug revue je solidní německý časopejsek, žádný blesk

To je populárně-naučný časopis a tak je potřeba ho brát.

Mimochodem, tůhle byl zrovna sestřelen bezpil letoun Iránu. Po 70 minutách sledování stíhačkama USAF, aniž o nich věděl. SW inženýři u mohamedánů asi zapomněli přidat kameru dozadu.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3156
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 23:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že softvérář musí znát podrobně řízený proces

Jo, to jsem byl před nějakou dobou v hospodě s kamarádem a ještě že navrhuje jenom ty výrobní linky. Vono když v nějakým nepředvídaným režimu najede nůž víc do materiálu, tak z toho kusu železa krev neteče.

B737 v Amsterdamu spadnul proto, protože se při přistání potentovalo čidlo výšky a autopilot si myslel, že je už na zemi a vypnul motory. Co dodat - to je bezpečnostní mezera jako .

PS1: Taky Vám v tom Flugreví zapomněli napsat, že piloti tech bezpil. éroplánů jsou lidi s nízkými mzdovými požadavky. Páč jde krom nevožení zinkovejch rakví do Jůesej o snahu ušetřit. Sorry, ale já bych si do dálkově řízenýho eŕoplánu, kterej by řídil nějakej exprodavač zmrzliny tady nesed. Bohatě mi stačí piloti bílých dodávek je výšce nula.

PS2: Bezobslužým metrem jezdím min. 10x do roka, ač jsme v LA v životě nebyl. Akorát vidím celkem zásadní rozdíl mezi tímto a klasickou železnicí.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 07:33:36    Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste typický představitel viz zde:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2002112901
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.90
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 08:25:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad JGR: Zřejmě také jeden z Vašich oblíbených solidních informačních zdrojů, žádný Blitz, že?!
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 09:01:56    Odkaz na tento příspěvek  

prej 380 upadlo kolo, co je na tom pravdy???
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 09:08:51    Odkaz na tento příspěvek  

tady máte od toho zdroje header, pokud jste ho četl.Dole uvedené body lze impementovat i do této diskuse.Dole uvedené body lze impementovat i do této diskuse


1. Články zveřejněné na těchto stránkách se často týkají jevů či věcí, které se autorům článků nelíbí nebo na ně chtějí z různých příčin poukázat. Čtením těchto textů můžete přijít o iluze, které vám nikdo nebude nahrazovat jinými.
2. Veškerá podobnost popisovaných osob, jevů nebo věcí s reálně existujícími osobami, jevy nebo věcmi je čistě náhodná.
3. Většina zde publikovaných textů je politicky nekorektní, xenofobní, sexistická, nacionalistická, heterosexuální, rasistická, záštiplná, obsahuje sprostá slova nebo alespoň překlepy a gramatické chyby.
4. Můžete vyjádřit váš názor v diskusi, nečekejte ale, že s Vámi někdo bude souhlasit, odpovídat Vám nebo se Vám omlouvat.
5. Obsah článků a diskusí k nim závisí na rozhodnutí autorů, obsah stránek pak na libovůli majitele webu (D-FENS).
6. Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 09:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: abyste se nedivil, nebýt krýze a z ní vyplývajícího poklesu poptávky po železné rudě, stavěli by taliáni v Austrálii systém bezpilotního fírování těžkých vlaků:

http://www.railwaygazette.com/news_view/article/2008/12//heavy_ha ul_automation_contract_placed.html
http://www.railwaygazette.com/news_view/article/2009/01//rio_tint o_postpones_driverless_plan.html
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Hairy_apple
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 10:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR -> Tak jsem si do určité doby myslel, že tu chodíte proto, aby jste se bavil o lokomotivách řady 380 a věcech s tím souvisejících... Ale myslím, že tomu tak není...

JGR,Hajnej,Pisecan -> K těm dohadům o SW inženýrech ... jen taková malá poznámka, nebo spíše postřeh: Za posledních pár let se lidi naučili věřit počítačům a to někdy možná až moc. Oni si asi ale neuvědomují, že ten SW vytvořil stejně člověk a že většina vstupů jsou informace ovlivněné zase člověkem a také "náhodnými jevy", které nám "generuje" příroda. Myslím, že počítače (SW i HW) jsou dobrým sluhou ale špatným pánem. Kdo programuje, tak ví, že nejvíce problému do programu vnáší lidský faktor (teď tedy mluvím spíše o uživatelských programech např. na PC)... Například v konstukci různých zařízení se místo "mechanických zabezpečení" začlo používat "elektronické zabezpečení". Krásným příkladem je ESA. At už ten problém vznikl jakkoli - prostě vznikl!!!
Nevím kde bych přesně hledal věkovou hranici, ale řekl bych, že starší SW-ing k tomuto problému bude přistupovat "kritičtěji" než "mladší" SW-ing... Co myslíte Vy pane Hajnéj?
Applexpert
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 10:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hairy_apple: Ceho je ESA prikladem? Jaky problem mate na mysli?
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.90
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 11:04:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ad JGR: Tak toto jsem četl, a souhlasím s tím, že "dole uvedené body lze implementovat i do této diskuze" (a pokud na tom trváte, tak klidně i 2krát - jak píšete). Nicméně mi přesto poslední dobou nějak uniká souvislost Vašich příspěvků a tématu této diskuse. A ten Váš styl debaty když o tom nic nevím, tak budu psát o něčem nesouvisejícím, popř. se aspoň budu snažit někoho urážet já nějak nevyznávám... Punkt.
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 12:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, že narušuji Vaši hlubokou debatu. V sobotu se má prý vést Messerschmit do H.G.W. Je to pravda? Jízdní řád by nebyl? Abychom věděli jak moc ho nedodrží. Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem Vladimír_B.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 13:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša: obávám se, že mezi železnorudnou dráhou kdesi v australské poušti s provozem pár vlaků denně a mezi řekněme taktovou předměstskou dopravou v hustě obydlené krajině je krapet rozdíl.
On totiž celkem není problém udělat ten zdánlivě poslední krůček a místo hejbnutí pákou poslat bitík rádiem (koneckonců dálkové řízení "pupkovým rádiem" jsem na jedné mašině dělal taky), on je problém v tom, jak poznat třeba padlej strom nebo auto na přejezdu.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 13:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: mě je jasné, že australské řešení sem nebude přenosiltelné kvůli těmto "drobnostem". Taky bych mohl oponovat stylem "když bude mlha, ani fíra nic neuvidí". Ale o to mi nešlo - chtěl jsem jenom říct, že někde byl na spadnutí i bezpilotní provoz klasické železnice. Nic víc, nic míň.

(Příspěvek byl editován uživatelem David_Jaša.)
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 13:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša:
Popísaná banská železnica má podľa mňa bližšie k tomu metru - unifikované súpravy, unitárna správa, len jeden druh dopravy = súpravy so železnou rudou, izolované od zbytku železnice aj sveta (tu nie tunelovou rúrou, ale vzdialenosťou od civilizácie).

Na klasickej železnici - zmiešaná prevádzka Os/Nákl, viac druhov a vrstiev dopravy (EC/R/Os/Nex/Pn/Mn), prejazd cez obývané oblastni, dnes už aj viacerí dopravcovia, oddelená správa a pod. - kladie na takúto automatickú prevádzku a jej zabezpečenie podstatne vyššie nároky. Tu sa dá povedať, že tu zatiaľ najvyššou prípustnou (nie dostupnou) mierou automatizácie sú veci ala Hajného AVV.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 16:00:26    Odkaz na tento příspěvek  

2ythomas_ct
někoho urážet? to je jen obecný styl diskuze někomu cosi podsunout a pak z něj udělat blbce, já to jenom dělám taky.
Mimochodem můžete taky umravňovat Márfiho a Rikiho ti už si slibujou rovnou přes držku
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 18:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste typický představitel viz zde:
http://www.dfens


Pokud čtete zdroje této "hodnoty", tak to hodně vypovídá hlavně o Vás. Zřejmě Vám došly argumenty...
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 10:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzeňáci mají dneska příležitost mezi 12:36 a 13:22 hod. nafotit na Jižním předměstí výměnu 380.001 za 380.002. 001 se vrací k výrobci a 002 jede hned na ŽZO do Velimi.

(Příspěvek byl editován uživatelem qěcy.)
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 11:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: to víš, někdo si naděluje trenažér, jinej si zas zajezdí s opravdickou mašinou...
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 15:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji nějaký Zázrak, právě viděn v Tuklatech směr Velim. ;-)
Hledám sponzora, abych nemusel chodit do práce. Zn. bohatého. :-)
Johny512
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzeň jižní předměstí, cca 12:30 hod. odpoledne
1) příjezd s 380-001

2) výměna lokomotiv

3) odjezd (380-002)

http://autobusy-mhdplzen.7x.cz/ a http://tramvajeplzen.7x.cz/ tak se podívejte..