K-report
 

Technika na železničních tratích  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Technika na železničních tratích « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 25. srpna 2009Asdf60 25-08-09  19:08
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 19:44:02    Odkaz na tento příspěvek  

Rank: Je to zhruba jak píše Asdf, výhybka tvoří odvrat, aby neujely například vozy z vlečky do stanice, a zároveň je tak ještě jedna specialitka...

...která se ovládá spolu s výhybkou zařízením WSSB. Takže pokud se staví posunová cesta z Ostravy Střed do Vítkovic, rozsvítí se posun dovolen až po otevření závory a přestavení uvedené výhybky - víceméně souhlasová závislost. EP 600 pracující pod WSSB kontrolu polohy jazyků nepoužívá (neviděl jsem), i elektrické zapojení přestavníků je mírně odlišené od klasické RZZ a dále.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 07:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad VláďaH: Ježkovy voči, hlavně to nikdo neukazujte tomu expertovi, co chce zavádět závory pro vlak na přejezdy.
HTTP://STILLWINDOWS.COM
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 07:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by sa mohlo nazvať aj zábrana. V starých náv. predpisoch by ste ten patent ešte našli. Zvykli byť na vstupoch z vlečky do stanice, mali podobnú funkciu ako výkoľajky, ale neriešili to vykoľajením, ale zastavením vozňa. Možno aj zábrana dostala pri tom svoje. Niekde na webe kolovala snímka, že v MÁVe to ešte naživo používajú. U nás som to videl na trnavskej stanici, ešte starej, kde kryla vlečkovú koľaj z cukrovaru. Bolo ju vidno aj z chodníka pri stanici, preto bola asi taká známa.
Rank
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 16:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký smysl vlasntě ta závora plní? Dostatečně masivní, aby zabránila ujetí vozidel, není. Posun se dovoluje návěstidlem, vstupu neoprávněným osobám taky nezabrání, silnice tam nevede...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 11:04:29    Odkaz na tento příspěvek  

Tuším že má zábránit nežádoucímu vstupu osob do areálu železáren. Silnice tam vést nemusí a železa vhodného k odnesení je tam naopak až až... :-).
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 18:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je zapojená pragotronová kazeta a na jaké je napětí? Nemáte někdo schémátko?

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Stanleystoner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 27. září 2009 - 19:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pekný záber dobre udržovanej výhybky :P Zima na Ľubochnianskej lesnej železnici.

stanleystoner
moj web: Lubochnianska lesná zeleznica www.lzlm.wbl.sk
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 27. září 2009 - 20:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanleystoner: Zajeď si v zimě do Najtálu, to by jeden řek, že to je dopravna bez kolejovýho rozvětvení.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 27. září 2009 - 21:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
v těch, kde jsou číslice (ale možná že jsou z hodin) je krokový motorek (SMR) na 24V a na ose 4 bitový kontaktní kodér BCD (bin?)
Je možné, že to bude podobné, jen s širším kodérem (více bitů).
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 21:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak funguje samovratná vexle ??
Mi došlo,že o tom vlastně nic nevím .....
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 21:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samovratný přestavník je prakticky válec s pružinou a hydraulickým tlumením. Pružina v přednostní poloze přidržuje přilehlý jazyk a drží závěr výhybky. Při přestavování vozidlem se pružina stlačí a silou pak vrací jazyky do přednostní polohy.
Líná huba, holé neštěstí ...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 13:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha ,já si nebyl jistej jesli se ten jazyk vrací ,nebo zůstane kam ho přestaví mašina ... ted už to vím,ale budu se na to muset někdy podívat ,...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 17:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd : samovrat sa musí vrátiť do svojej základnej polohy, na koľaj ktorú má určenú. Ak by sa nevrátil, tak je v poruche. Myslím, že je na to stanovený aj určitý čas.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 20:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JnD: no hlavně by to bez toho samovracení ztratilo smysl, bo by se po průjezdu prvního nekřižujícího vlaku další vlaky nevykřižovaly, ale srazily na téže koleji...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3772
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 23:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
No právě ,že pokud by se vykřižovaly a vexle zůstala tak jak je ,tak by se podle mě nepotkaly.
Každá by byla hozená na jinou kolej .... ale je fakt ,že v případě že by se zrovna nekřižovaly a projel jen jeden tak by už to pak nešlo ... tak dalece jsem o tom neuvažoval:-)
Každopádně jsem zase o něco chytřejší)))
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8980
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 16:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

si zajed do k.jezu a zkoukni v praxi.....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 18:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd : to by museli samovraty na oboch stranách stanice byť porúchané. Obyčajne sa stavajú samovraty na každom zhlaví a smerujú na inú koľaj. Keď sa nevráti samovrat na jednej výmene, tak dôjde k vchodu na obsadenú koľaj, lebo na obidvoch zhlaviach by smerovali na tú istú koľaj.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 18:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se samovrat nevrátí do přednostní polohy, není dávána informace o přednostní poloze pomocí návěstidla (pokud je zřízeno).
Líná huba, holé neštěstí ...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 22:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: copak zábleskoffka na D3, to aspoň člověka ta blikna naťukne. Větší sranda je samovrat zavazbenej do "opravdového" SZZ (třeba Vesec u Liberce), to je pak překvápko, když člověk jede na barvu a řeže.
Тůhle v Blíževedlech (nebo kde to bylo) se nám Drník docela vyjukal (tam to bylo s mechanikama, to by ani nic divnýho nebylo)...
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 06:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sranda to může být, ale samovrat ve vazbě na hlavní návěstidlo umožňuje pojíždění rychlostí až 60 km-1, pokud je v samovratném režimu, výhybka a není jízdou přestavena a její konstrukce tuto rychlost umožňuje ...
Líná huba, holé neštěstí ...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 14:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: i když vim že to je samovrat, i když vim že je konstruovany na to, aby se sam vratil a i když vim že je konstruovany na přestaveni jizdou vlaku, resp. vozidel, stejně mi to je vždycky nepřijemne ho "řezat"...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 15:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím jsem asi v tom správném tématu..prosím o pomoc,nemá tu někdo odkaz či tip na publikaci či foto Schonových saní?česky "šénovy sáně" v podstatě takové dvě spojené zarážky na zastavení ujetých vozů..získal jsem jedny nekompletní jako exponát do vznikajícího muzea,ale google ani wikipedia mi nepomohly Prostě nikde nic..chtěl jsem nějaký obrázek či údaje,ale nikde nic..Německý název zařízení bohužel neznám..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 19:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.vlaky.net/online/diskusia/tema.asp?lang=1&id=230419

Diskusia bola v r. 2004/2005. Teraz je už uzavretá. Nalistuj si dátum 26.11.2004, príspevok od " Pio " , je ta niekoľko orig. fotografií.
Na príspevkoch je nesprávne označenie Schronove sane. Správne označenie je Schönove sane, ako sa potom neskoršie uvádza.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde jsem je viděl ležet, ale za Boha si nemužu vzpomenout kde. Neco mi našuškava na depo v Bohumině, ale nejsem si jisty...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky ,díky ,díky,již jsem poučen,já pamatuji sáně někde v Jeseníkách cestou do Jeseníku,snad ve stanici Horní Lipová..Po přečtení odkazu jsem zjistil že máme i Seemanovu zarážkufaajn,opravdu jsem rád ,že v té mechanizaci už mám jasno.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 26. října 2009 - 19:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: V Domažlicích, ani nevim proč, je na vlečce výkolejka a hned za ní odvrat. výhybka. Zní to jako blbost, ale je to tak. Viz fota:
Výhybka D1 VkD1

PS: Nevíte, proč je v nýřanech na vlečce Dioss hl. návěstidlo (podle plántku z r. 2008 by tam být mělo, tak nevim)
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 13:27:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jak se vám líbí toto? Je to Whittlesey (v popisku obrázku je to špatně) a podle google earth to tam je asi dosud.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 13:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.: Onehdá čosi podobné propagoval istý kamerový sledovač jednoho priecestia v Rakovníku. Čosi do seba to má, len si nedokážem predstaviť prevádzku toho zariadenia bez toho, aby nad ním mal niekto dozor.
zvídavý amatér
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.161.25
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 11:52:50    Odkaz na tento příspěvek  

pro neregPetrS.:

Velmi pěkné a v zemích britského kulturního oblouku celkem standard. Posměváčky upozorňuju, že brány bývají "zavázány" do zabezpečovacího zařízení a také kryty předvěstmi. Takže pokud by závorář zaspal, předvěst v poloze výstraha upozorní strojvůdce na otevřený přejezd.
Někdy bývají brány ovladány na dálku a to nikoliv klikou, ale stylovým dřevěným kormidelním kolem.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 19:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to logiku dava, v Britanii jsou trate zcela nedostupne oplocene nebo zahrabane... Ovsem spojeni "kryti predvesti" mi nejak nejde do hlavy :-)
Mimochodem, nase prejezdniky se davaji na zabrzdnou vzdalenost?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 19:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, nase prejezdniky se davaji na zabrzdnou vzdalenost?

Ano, přejezdníky se situují na zábrzdnou vzdálenost od hrany přejezdu (opakovací přejezdníky se situují na vzdálenost menší než zábrzdnou).
Líná huba, holé neštěstí ...
zvídavý amatér
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.161.25
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 11:38:10    Odkaz na tento příspěvek  

"kryti predvesti" samozrejme nema nic spolecneho s initmnim zivotem psu. :-)
"kryty předvěstmi" znamena, ze na zabrzdnou vzdalenost od bran prejezdu jsou umisteny predvesti, ktere jsou v poloze vystraha, je-li prejezd otevren. Uzaviraji-li brany silnici a nikoliv trat, pak lze predvesty dat do polohy volno.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 20:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak intimni zivot psu me v teto souvislosti opravdu nenapadl :-)
Jen jsem si neuvedomil, ze z logickeho pohledu je prejezdnik totez, co predvest a ze pojem kryti se pouziva takto siroce.
Nicmene diky za trpelivost a odpovedi!
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 21:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyto drezíny uvolnilo ministersvo obrany v pátek pro výstavbu nového kolejiště Železničního muzea Zlonice
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 07:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by ma zaujímalo, čo všetko ešte maju tí vojaci poschovávané...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 20:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sám jsem byl v milém šoku. Ale nic dalšího typu SP62 nebo podobně se tam nevyskytovalo

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 07:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja mám info JPP, že by mali mať napr. PKP 25/20...
Trochu mi hlava nebere, ako by nám tieto vozíky pomohli v prípade vojny :-)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.30.46
Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 12:24:12    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba při opravě poškozených tratí, ne? :-)
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 07:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To skor tým, že by sa nepriatel popukal od smiechu keby zbadal čo proti nemu ide :-)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9088
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 10:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když měli donedávna ve švajcu poštovní holuby pro vojenské účely...... i imperialisti měli tajné zbraně :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 20:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Může být i jiný problém (např. stav staničních kolejí, atd.)

hm, takovéto věci radši ani nezmiňujte. Návěstit stav svršku návěstní soustavou je nebetyčná hovadina a považuji to za degradaci zabezpečovacího zařízení. Bohužel takové snahy ze strany traťovek tu jsou. Např. na padesátkových výhybkách, požadavky na sundání tabulek s číslicí 5 na návěstidlech, protože mají problém se svrškem. A to bych mohl pokračovat dále. Místo návěsti Volno, je návěštěná rychlost 40, protože přece traťovka má svršek v bordelu. Návěstní soustava musí návěstit to, na co je svršek konstruován a ne to, že někde mám rozsypanou výhybku a ten kdo ji má udržoivat ji neudržuje ve sjízdném stavu a při rekonstrukci z.z. místo opravy výhybky se požaduje návěstit nižší rychlost. K tomu máme jiná návěstidla, jako jsou rychlostníky, návěsti pro pomalou jízdu atd.
Oliva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 20:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pekarekjiri: myslíte vjezdové do Nýřan? Možná snad proto, že na Dioss/bývalá Tesla/ jezdil 2x denně osobní vlak s pracujícími. Ráno před šestou a odpoledne po půl třetí. Na vlečce bývala i zastávka s nástupištěm v místech před viaduktem, nedaleko onoho vjezdu. Pokud je má domněnka mylná, tak se omlouvám za dezinformaci
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 21:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: 498106

Stav svršku je bohužel obrazem mimokoridorové infrastruktury tam jde minimum prostředků a dnes už ani tu údržbu nemá kdo dělat bohužel
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2009 - 10:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdroj: 498106 nemluví o tom, že musí být svršek v pořádku, ale že se jeho špatný stav nemá sdělovat zabezpečovacím zařízením, ale „značkou“ (neproměnným návěstidlem). A já s ním plně souhlasím.
HTTP://STILLWINDOWS.COM
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3151
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. prosince 2009 - 21:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: já taky, a to dokonce ani pro dobrý svršek (mám na mysli perverzity typu návěstit traťovou 80 v Libni nebo v Kralupech).
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 09. prosince 2009 - 23:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Zrovna návěštění snížení traťové rychlosti na odbočnou trať je podle mě věc rozumná, obzvlášť tam, kde jsou povolené objízdné trasy bez informování strojvedoucího.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 09:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_n: to samozřejmě ano (navíc to takto striktně vyžaduje norma), já ale myslel návěštění traťové rychlosti do rovného.
Smutný případ je ovšem Sluncová, kde se závěrové tabulky dělaly podle tehdy platného kolejářského projektu, kde bylo na Balabenku 80 - takže se přes "stovkovou" výhybku návěstilo navazujících 80. Pak se to ale překreslilo na 80/100, ale ta 80 tam zůstala...
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 21:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: Zrovna návěštění snížení traťové rychlosti na odbočnou trať je podle mě věc rozumná.....

Ano, ale o odbočných tratích řeč nebyla. Na druhou stranu i v tomto případě se musí myslet a ne tak, jako někteří projektanti. Př. hlavní trať rychlost 120km/h, odbočná 80km/h. No a jak byste řekl, že to vynávěstí někteří projektanti? No přece odjezd na odbočnou trať přímým směrem 50/volno. To je děs. A argument? no přece to návěstidlo je vystrojená na 50 km/h pro jízdu do obočky, tak ho nebudu vybavovat ještě navíc zelenýkm pruhem. Ano, trošku jsem to nadnes, ale skutečně to takto chodí. Proč návěstit na pro VCO cesty 100, když mám návěstidlo vystrojeno na 50 a VCO by měla být mimořádnost, tak přece stačí sto. To jak často se bude používat VCO není věc projektanta, ale zavisí od konkrétní provozní situace, takže jednoznačně vždy návěstidlem návěstit co nejvíc a nesmyslně nešetřit.Pak vznikají paskvily. Ale zásadně nikdy nenávěstit světly stav svršku. To je druhý nesmysl, ale to už jsem tu psal.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 09:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono kolikrát se tabulky dělají jen od stolu, výhybka co je kreslená na odbočnou trať do odbočky je ve skutečnosti rovně. Názorný příklad je stanice Pňovany. V roce 2007 se spustilo SZZ ESA11, ze 4. koleje do Bezdružic se jede podle skutečnosti rovně po výhybkách, traťová rychlost na lokálce je 50km/h a návěstidlo na odjezdu má 50 a volno. Ale stejně bych mohl pokračovat u trolejového vedení. Návěstidlo Kolej v pravo bez TV umístěné před výhybkou číslo 13 směrem na Bezdružice je zcela odlišně než je skutečné provedení koleje. přes výhybku 13 se jede rovně !!! směrem na Bezdružice. A takových věcí je u nás přeci jistě více ... holt papír na stole je něco jiného než pochůzka v kolejišti ... Ale to by projektanti museli zvednout zadek a jet se tam podívat ...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 13:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

traťová rychlost na lokálce je 50km/h a návěstidlo na odjezdu má 50 a volno.
To je v pořádku, návěstní soustava není směrová, ale rychlostní. Stejné je to např. KV horní, Děčín hl.n., Ústí n.L.hl.n.

Mimochodem, nevjíždí se na tu kolej od Plzně vyšší ryhlostí?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 17:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jsi to nepochopil !!! Přes veksle jedeš 50. Jen není potřeba návěštět rychlost 50 a volno, když stačí jen volno.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 18:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naopak, není potřeba návěstit Volno, není potřeba rozlišovat návěst podle směru, na obě tratě se návěstí 50 a volno, což je jednodušší.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 13. prosince 2009 - 19:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kecup: Copak odjíždíte do Bezdružic traťovou rychlostí hlavní tratě, že se Vám nelíbí návěstění spodním světlem?
Líná huba, holé neštěstí ...
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2009 - 21:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kecup: není potřeba návěštět rychlost 50 a volno, když stačí jen volno
hm, a jak byste to vynávěstil. Ano na 4 kolej od Plzně 5/T a dále jen T? No, to byste tam musel dát rychlostník 50. Jenže tu je problém a to, že snížení rychlosti o víc jak tuším 10 km/h se musí předvěstit, žlutým rychlostníkem a kam ho umístíte? Musel by zasahovat pravděpodobně až někam před vjezd od Plzně a teď pro co platí? Jede kolem něho všechno co jede i dál na Cheb atd. Pokud by snížení rychlostí mezi tratěma bylo jen o 10 km/h, tak bych byl na odjezdu pro T a rychlostník. Např. hlavní trať 90, odbočná 80km/h. Proč ne. Ale rozdíl o možná 50 kh/h či více už by bylo dost odvážné a takhle je to lepší. Dokonce návěsti T v těchto případech kdysi přímo omezovala stará norma ON 34 2620 platná od 1.12 1983 v článku 60b). Na druhou stranu je trestuhodné, když např. po hlavní trati je 160 a odbočná má 80 km/h a projektant navrhne návěštění 5/5 a 5/T. Za správné bych považoval 5/8 a 8/T. Prostě smyslem je to, aby strojvedoucí si uvědomil, že odjíždí na trať s nižší traťovou rychlostí. Můžeme mít na to názory rozdílné, ale takhle to už pár let chodí.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 06:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomto máš pravdu ... na to jsem nepomyslel :-( Děkuji za objasnění.
Chrástecký
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.72.123
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 16:40:45    Odkaz na tento příspěvek  

...aby strojvedoucí si uvědomil, že odjíždí na trať s nižší traťovou rychlostí...

No hlavně, aby si uvědomil, na kterou trať jede (číslo vla}ku, sešiťák, seznání atd.). Taky by to mohl propálit s esem setrvačností až do Bezdružic. To by bylo překvápko.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 18:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Chrástecký: za mostem přes Mži by už daleko nedojel : -)
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 22:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chrástecký: ...To by bylo překvápko

jo, jako když z trolejbusem na lince MHD u nás přijeli do vesnice, kde nejsou dráty. Lidi, pač to neznali, nevycházeli z údivu, že trolejbus jede i když tam není trolej. jojo
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 11:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám otázku k tomuto telefonnímu zařízení (asi náhradní zapojovač). Je to MB telefon (Tesla) a pod ním je několik zdířek, do kterých se strká Jack konektor, čímž se asi navolí cílová stanice, zatočí klikou a kecá... Jak je ale signalizován příchozí hovor na tomto zařízení? Nemáte kdyžtak schéma zapojení?
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 17:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhradný zapojovač to nebude. Nie je tam signalizácia volania zvonku do zapojovača. Ani napojovacie prepínače, ktorými sa na volajúcu linku dá napojiť. Ja myslím, že je to len skúšobný prístroj pre skúšku volania a linky. Lebo nie je tam signalizácia volania z vonajšku..
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 20:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: Hínou

Nádhernej náhradní zapojovač Rk kn nemá pravdu. Zapojení je jednoduché asi takto linka-náhradní zapojovač-zapojovač, Do zdířek se strčí konektor a odpojí linku k zapojovači. Signalizace není telefon zvoní jen na tý lince kde je právě zastrčen jack.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 11:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 11:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a práve to je chyba. Zapojovač musí mať signalizáciu, aby volaný vedel kto volá a kam sa má napojiť ! Napr.takéto klapkové, ktoré sa inštalovali ako náhradné, ak prišla novšia technika :

http://www.mdc.sk/e-fond/Subjects/31/Zariadenia_oznamovacie_telef onne_MB_uB_AUT_-_komutacne_zariadenia.html