K-report
 

Archiv do 18. května 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » České Budějovice a okolí » Archiv do 18. května 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49256
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 09:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, nejsou vozy.

Ale jsou, se po budějckým nádraží podívej, kolik jich tam postává (v DKV na opravě je jich „pár”). Jen se na řazení sere. Nic víc, nic míň.

Pravdou je, že v busu lidem divné sedět vedle sebe nepřijde, zatímco ve vlaku chtějí pro sebe nejlépe celou čtyřku, ale tak to víceméně prostě je a snad jedině dělěné sedačky to mohou nějak výrazněji změnit, u těch je ochota vyšší obsazenosti o něco větší.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 10:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Pravdou je, že v busu lidem divné sedět vedle sebe nepřijde
Ano, já jsem si toho všiml. Zřejmě jde i to, že ve vlaku člověk kouká na vzdálenost 1m na člověka proti sobě a to je hodně lidem nepříjemné.
Nedávno mne jeden kluk v Bdt setřel, co na něj tak . Já jsem jen vyhlížel objíždějící plechovku, už byl čas odjezdu. Mimochodem, seděl o jednu čtyřku dál
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 12:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ja jsem toho nazoru, ze na vetsine trasy by mel byt vlak zaplnen nejvyse z pulky, jednak kvuli pohodli (aby bylo proc ho preferovat pred busy) a jednak kvuli zminene rezerve. v nejakem kratkem nejspickovejsim useku (treba zliv-cb) se pak snese vic.
ano a taky je pravda, ze je lepsi sedet v Bmee v 6 lidech nez v B ve > 4
pokud ovsem jedou na skolni vylet krasna devcata, nic proti razeni jedineho vozu nemam
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 12:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K obsazenosti 2 postřehy, co mě teď z poslední doby napadly:
- nedávno R ČB-Pha v Táboře, průměrná obsazenost kupé ve voze, kde jsem jel, 2 lidi. Přistoupí (zřejmě) manželský pár důchodců, 2x projdou vůz a s konstatováním, tady je to všude narvaný, jdou do dalšího vozu.
- dost často vídám, že z Bmee lidi otáčejí s tím, "To je jednička !?!?"

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 12:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud ovsem jedou na skolni vylet krasna devcata, nic proti razeni jedineho vozu nemam

A zvlášť na čtyřce se dají dát v rámci pohodlí nohy mezi nohy a...
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 13:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:
- dost často vídám, že z Bmee lidi otáčejí s tím, "To je jednička !?!?"


Zrovna ve čtvrtek jsem tohle viděl dokonce v Bee243. Tady je vidět, jak málo by stačilo udělat pro poměrně výrazné zlepšení cestovní kultury. Takové přeplyšované a opravené Bmee je pro většinu cestujících zvyklých na Béčka už na hranici luxusu, přestože to v globálním měřítku je stále podprůměrný vůz. Ale kdyby takhle vypadala aspoň polovina všech rychlíkových vozů (Bimzy, kdepak je vám konec?), tak věřím, že by se do vlaků řada lidí cestujících po silnici zase vrátila.

Ad nedostatek vozů:
Souhlasím s Martinem, není snad dne, aby někde na ČB nádraží nepostávalo několik Bmee, BDbm(r)see a B(d)t ad., stejně tak ve Veselí vidím pokaždé celou jednu staniční kolej obsazenou nějakými B(d)t, případně v Praze ve Vršovickém depu vždycky stojí několik Bdtn. Nevěřím, že by všechny tyhle vozy byly neschopné nebo potřebné pro jiné účely, navíc často jde o to lepší, co ČD mají, a takové vagony by přece měly jezdit co nejvíc.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49274
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 14:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však taky ty Bmee vloni byly plnohodnotnou náhradou jednotky 680. :-) Dokonce v některých i ty bílé podhlavníky zůstaly (doufám, že tam pouze nevisí, ale dočkají se občas i údržby).

Odpoledne v ČB ve znamení lepších vozů na osobácích a šrotů na rychlících:
R 1246 - 749.102+BDs (156)+Bmto (126)
R 1251 - 749.102+BDs (330)+Bt283 (220)

Os 8008 - 242.201+BDs (124)+Bee243 RIC (887)+Btee289 (132)
Os 8208 - 242.254+BDs hadr (291)+2×Bdt279 (043, 079)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 16:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Ty Bmee jsou opravdu parádní, to pochválit musím. Škoda jenom, že občas (některé kupé) netopí. Bmee mne dokonce překvapily i na večerním Sp1932 Na podhlavníky jsem včera koukal v R644, jsou dost bílé, tedy udržované
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4953
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 18:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ja jsem toho nazoru, ze na vetsine trasy by mel byt vlak zaplnen nejvyse z pulky, jednak kvuli pohodli (aby bylo proc ho preferovat pred busy) a jednak kvuli zminene rezerve.

Pak se ale nikdo nesmí divit, že i obsarožní vlak je dražší, než nový autobus, který se jeho provozovatel snaží vždy zaplnit do posledního místa (i za cenu nechávání cestujících ve špičkách na zastávkách).
A také by to chtělo vymyslet nějaký systém, jak rozlišovat, kdo je za co ochotný zaplatit. Jinak je totiž třeba přistupovat k člověku, který má k dispozici auto a je mu vcelku jedno, kolik benzínu projede a i v tom vlaku je ochotný "pustit korunu" a jinak je třeba přistupovat k individuu, které doma má starou kraxnu a po zaplacení povinného ručení dva měsíce dolévá benzín odměrkou a i v tom vlaku preferuje minimální cenu (a ještě má tu drzost v souvislosti se sebou požívat kombinace slov typu já, chtít, komfort).
Jsem anděl, co tě dostal na povel, ale mám-li tě vzít do nebe, chci z toho něco pro sebe
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 18:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A také by to chtělo vymyslet nějaký systém, jak rozlišovat, kdo je za co ochotný zaplatit.

Vozové třídy nestačí? Myšleno obecně, ne v současné mizérii, kdy na značné části rychlíků jezdí blešáky a na osobácích kromě pár relací, kde jezdí 471 či 954.2, nejsou jedničky vůbec.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49284
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 18:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leda by byly ty třídy (alespoň) tři.

Čím jednodušeji to Bkp napsal (a víceméně přesně), tím složitější řešení to má.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2675
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 18:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jasně, že chybí třída pro byznys klientelu a třída s dřevěnými lavicemi. Jednoduché řešení to nemá a často platí, že čím hlouběji mají lidé do kapsy, tím pohodlnější vlaky by chtěli a tím hůře se ve vlaku chovají. Mnozí též propírají čas od času chování zasloužilých nádražníků v jedničce, ale to se asi bude dost lišit v závislosti na konkrétní lince a jejím úseku (ze dvou linek, kde jsem jedničku využíval, jsem neměl negativní zkušenosti).

Na druhou stranu myslím, že pár míst jedničky by mohlo/mělo být i na většině osobáků (s výjimkou 810 a jejích odvozenim).

Ale není pochyb o tom, že cesta k úplné rehabilitaci první třídy bude ještě dlouhá.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 19:16:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leda by byly ty třídy (alespoň) tři.

Čtyři!
Když se podíváme do historie, zjistíme, že třeba v roce 1869 vyjelo z budějovického nádraží KFJB osobními vozy I. třídy celkem 82 cestujících, kteří zaplatili za jízdné 322,75 zl., II. třídu použilo 2 130 cestujících (5 356,10 zl.), III. třídu 9 259 cestujících (11 642,88 zl.) a konečně IV. třídu, kde byla pouze místa k stání, použilo 24 810 cestujících (21 648,37 zl.), tedy nejvíce.
Téhož roku bylo v budějovické stanici KFJB podáno 2 239 centů zavazadel (1 106,81 zl.), 743 centů rychlozboží (525,27 zl.), přepraveno 1 138 vojáků a 49 psů. Nejčastějším cílem cesty se stala Plzeň, kam odjelo celkem 5 553 cestujících. Následovala Hluboká s 5 453 přepravenými cestujícími (zejména díky výletním vlakům) a Ražice-Písek s 4 551 cestujícími.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 19:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jakých centech je to uváděno? V metrických (tj. 1 cent = 100 kg)?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 19:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Ve Vídeňských centech. (jeden vídeňský cent - 56,006 kg, 10 liber) Vídeňské jednotky platily v letech 1764 - 1876, ale již v roce 1872 byl uzákoněn metrický systém. Metrická konvence byla v Rakousku přijata v roce 1875.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 19:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Já čekal zradu.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 19:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 20:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě snad pro zajímavost. V roce 1870, kdy se už dalo jet z Budějc přímo do Vídně, jelo z Budějc nejvíce lidí do Plzně (5979), poté do Vídně (5799), následovala Hluboká (5164), pak Ražice-Písek (5102), Vodňany (4955), Eggenburg (4727), Nákří-Netolice (3690), Strakonice (3177), Borovany (2870) atd.
Nejméně lidí jelo z Budějc do Kritzendorfu (3), ale našly se i tři zastávky na rakouském území, kam nejela z Budějc v roce 1870 ani noha.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 20:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje rozumné vysvětlení pro tak velký počet přepravených do Eggenburgu? Tipuji: Jezdilo tam vojsko nebo ho drželi Schwarzenbergové.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 20:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Schwarzenberský nebyl určitě. Byl jednoho spřáteleného barona, ale ten počet lidí je trochu záhadný - kouknu se na to v týdnu v knihovně, co by za tím mohlo být.
ICQ: 338-873-999
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 20:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych rád poprosil o přehled stanic a zastávek mezi ČB a Vídní po otevření trati. Ď.

Jinak jsem si vyžádal od pana Louženského kopii staršího článku Neuskutečněné železniční tratě na jihu Čech. Mám to cpát do skeneru?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 20:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Jé, byl bych za to vděčen, za to kouknu do svých kopií z archivu na ty stanice
ICQ: 338-873-999
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 20:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď mne tak napadlo. Trať do Z Budějc do Vídně byla celá otevřena 23.6.1870. Do té doby jezdily vlaky z Budějc právě jen do Eggenburgu, kde se přestupovalo do dostavníků (náhradní dostavníková doprava - NDD)
Tohle asi bude mít na uvedenou statistiku vliv.
Rok 1870 jsem zvolil z tohoto hlediska nevhodně.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 21:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Neuskutečněné železniční tratě na jihu Čech vycházely na pokračování také v Jihočeském železničáři, který mi však z velké části odnosily myši na stavbu hnízda v přítomnosti pěti koček. Takže bych také poprosil... Dík.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 21:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ač pozdě, ještě k vlakovým třídám:
Ony by se ty tři třídy docela hodily. Jenom bych pak nechtěl viděl (ne)zařazování jednotlivých tříd v ČB
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2681
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 21:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už krmím skenr. Dodej mailovou adresu.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 21:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Díky. Už jsem ji poslal.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 22:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je to odesláno.

Kdyby měl zájem ještě někdo, tak se ozvěte.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Miki_trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 23:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakové třídy:
No co se týče třetí třídy,tak si myslím že si jí cestující dělají samy.Příloha obrázku z dnešního R1255.

A zase jak už tolik krát bylo řečeno,zase to odnáší nevinní cestující.Jak jsou například moje děti.
Tím chci tak trochu navázat na problém že lidi jaksi zapomínají na co slouží takové tí tabulečki umístěné hned vedle WC oken.Jako je tam zbytečné označení vůz vyhrazen pro cestující z děti mladší jako 10 let,když se tam cpe úplně každý a rodiče z dětmi jsou vytlačení pomalu pod vůz do kolejí.Kdybych nechytil nervy,a necpal svého 5ti letého syna dopředu,a rok a půl starým dítětem na rukou tak bych akorát tak v tyhle sestavě stál celou cestu ve voze vyhrazeném zrovna pro takové věci.Dneska jsem si to zažil na vlastní kůži,a řeknu vám že takové opičí,podotýkám opičí nástupiště ještě neviděl.Ted koukám na King Kong,a přijde mi že on je inteligentnější než tí cestující tam dneska.
Jako přiznejme si to.Řeší se tady hodně věcí,což neříkám že je špatné,ale na jednu zásadní problematiku se trochu zapomíná.A to samotní cestující.
No koukám že jsem se docela rozepsal,tak se zato omlouvám,ale ten dnešek mě trochu rozčílil.Tak ještě jednou pardon.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 00:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není se zač omlouvat. Tohle by vytočilo snad každého.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 02:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem se namlsal v Bmee.Párkrát jsem s ním jel z Prahy a jednou jsem si nějak nedal pozor a omylem vlezl do první třídy.Jsem se usadil přišel průvodčí a Já na něj jak jsem spokojenej s pohodlím a on si mě změřil a řekl jestli si přesednu nebo doplatím za první třídu a to je to co nechápu.V Bmee je to bez příplatku a ve vagoně první třídy který vypadal ůplně stejně mám platit tučnej příplatek?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49291
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 06:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První třída není (nemá být) jen o druhu vagonu. To by pak leckde opravdu ztrácela smysl.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 07:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miki:
Zmíněný zážitek (tj. nerespektování vyhrazení vozu pro cestující s dětmi do 10 let) je z rychlíku ČB - Písek - Praha nebo odjinud?

Případně dotaz na další:
Je vlakvedoucí/průvodčí oprávněn na základě žádosti cestujícího s dětmi někoho z vozu určeného pro cestující s dětmi do 10 let vykázat a tím pro ně udělat místo, nebo bude záležet na dobré vůli cestujících?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49292
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 08:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SPPO, Kaptiola V:
108. Cestující s omezenou schopností pohybu a orientace a cestující s detmi mají prednost pri obsazení míst k sezení, která jsou urcena pro prepravu techto osob a oznacena odpovídajícími symboly. Ostatní cestující mohou taková místa obsadit pouze tehdy, nenárokují-li jejich obsazení cestující, jimž jsou prednostne urcena.
...
111. Poruší-li cestující prepravní podmínky tím, že uvolní neoprávnene obsazené místo jinému cestujícímu až po výzve povereného zamestnance CD, zaplatí za každé takové místo prirážku 500 Kc.
Zaplatí-li cestující prirážku v hotovosti na míste nebo u kterékoliv pokladní prepážky se zarízením UNIPOK do 15 kalendárních dnu vcetne ode dne vzniku povinnosti zaplatit, bude mu prirážka snížena na 100 Kc. V období 16 – 20 dnu vcetne ode dne vzniku povinnosti zaplatit dlužnou cástku, lze u pokladní prepážky se zarízením UNIPOK uhradit celou cástku uvedenou na hlášence. Pokud cestující neuhradí v tomto termínu dlužnou cástku, bude OPT vyzván k jejímu zaplacení vcetne dalších váznoucích poplatku písemnou výzvou, po neuposlechnutí výzvy bude pristoupeno k vymáhání pohledávky.


U vlaků na Prahu je to vyznačeno v JŘ a četami obvykle dost důrazně vyžadováno (občas ale i nad rámec SPPO, tedy dříve, než ta místa někdo obsadit chce), často místo pro cestující s dětmi (matky s kojenci mají přednost) vyžadují nejen doprovod dítěte s dítětem (které by za jistých okolností nemělo ani mít nárok na vlastní místo), ale i dašlích klidně pět lidí (viz SPPO jinde).
U vlaků na Prahu přes Písek tato služba (oddíly pro cestující dětmi do 10 let) není vyznačena a nejsem si jistý, jak to pak u takových vozů (nálepky v nich jsou navíc často strhané) platí, nebo ne.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 09:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není-li v JŘ vyznačena první vozová třída a na vlaku jede, lze do ní s jízdenkou pro druhou vozovou třídu. Tady to čekám obdobně: Není to v JŘ, tím pádem vyhrazení neplatí bez ohledu na poloztrhané nálepky ve voze. A tedy záleží na slušnosti ostatních cestujících.

Kdyby měl dopravce zájem se tím zabývat, tak by to řešitelné být mohlo, byť bych si uměl představit, že nevyhradí celý vůz ale jen třeba 1-2 oddíly v hytláku nebo třeba 3 čtyřky v budoucích velkoprostorých motorácích (ať už budou jakékoliv).
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3772
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 09:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČB je Rumunskej Taur ....



Pojede na Ec 101, ale ta bude mět cca 2 hod sekeru.

Tak je šence ne ? Co ty na to Bardotko ...
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 10:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Ve většině vozů jsou nálepky strhaný a nebo neplatný (místo ČD je tam ČSD). Nedávno se mi stalo na Os ČB - ČV, že jsme seděli (4 lidé) v BDs (se správnýma nálepkama) a přišli rodiče s dítětem asi 3 roky (3 lidé) a chtěli nás vyhnat, protože ten vůz je jenom pro děti, neuspěli. Šli za průvodčí, ta nás taky chtěla vyhnat se stejnou argumentací a když jsem ji zdělil, že je zde 8 míst. A všech je dohromady 7, tak radši vyhodila lidi z vedlejšího kupé.
www.michalsimek.borec.cz
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 13:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jóséf: Díky za info A výsledek=


wwwTrojaz - slovem i obrazem nejen o železnici

Aktualizováno 5.5. 2009 o nový článek a fotky
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3774
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 13:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trojaz:není zač...

Tak ta Plečka ...

Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 14:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky Pépovi za hlášení. Pokusil jsem se také něco vyfotit...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 15:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já sem taky hodim něco z dneška

Budějce

Veselí nad Lužnicí

zase Budějce

a u Kosova

To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49296
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 15:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdepak jsou pánové Bardotka a Tomt? Vidět je dřív, mohl jsem jim zamávat kosou.

Edit:
O fous.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 15:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pépa:

děkuju za info, já byl dnes od 6,20hod v terénu, a číhal kolem Budvaru,tak jsem nemohl odepsat,pak jsem jel pro Tomta....a večír dám fotky, ta chcíplá loko na Plečce byla 363125, Dík za infopomoc.


B 749

a zdravím cestovatele Martina Z., pěkně jsme si zamávali...
Bardotka - co je víc? :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49301
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 16:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z odpolodne:
R 662 - 242.254+363.125 (zdechlá)+AB RIC (034)+BDbmsee (046)+B255 (29-48 060)+3×Bp (455, 462, 471)+z posil 2×Bdt279 (159, 167)
R 663 - 242.201+Bt283 (371)+2×Bp (479, 456)+B255 (29-41 066)+BDs (340)+Ds (95-40 080)+AB RIC (045)/242.203
Os 8510 - 340.055+Bmto (130)+BDs (120)

Ve Zlivi na 6. stojí tohle:
730.616+plošiňák+2×Fa (84 54 27-04 900+84 54 27-04 901)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 17:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lidi jaksi zapomínají na co slouží takové tí tabulečki umístěné hned vedle WC oken.Jako je tam zbytečné označení vůz vyhrazen pro cestující z děti mladší jako 10 let
A neplatí to pouze ve spojení s písmenem D uvedeným u konkrétních vlaků v jízdném řádu ?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.18.62
Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 17:39:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, chovat se vůči tátovi, co souká do vlaku 2 malé děti a baťoch jako člověk lidský (ne jako hladové zvíře toužící po kořisti) se musí jenom v případě, že v hlavičce vlaku je D . V ostatních případech je nastupující horda povinna takového člověka shodit ze schodů a zašlapat pod peron.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 19:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písmeno D je i tak nešťastně zvoleno.
Aby si jej cestující nevysvětlovali třeba tak, že je zapotřebí se do takto označených vlaků drát a ne do nich v klidu nastupovat /vystupovat/.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 20:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Pěkný fotky. Taky jsem přemýšlel nad tím Kosovem, ale měl jsem strach, že ještě bude přetočený Slunce. Aspoň je to pofocený z víc míst
wwwTrojaz - slovem i obrazem nejen o železnici

Aktualizováno 5.5. 2009 o nový článek a fotky
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 22:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A večerní Ec 100

242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 08:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní R 920 - 242 245 + AB ( 005 ) + BDbmsee ( 052 ) + B255 ( 053 ) + 3* Bp ( 466, 401, 471 ).
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 09:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodně nerad si stěžuju na ČD všude je hajím až jsem za blba ale dneska i mě naštvaly.Na trase ČB-PHA je povinná rezervace pro jízdní kola.Loni stála 30Kč ale dnes jsem se nestačil divit je to dražší o více než 100% za příšerných 70 Kč.To už pak přemýšlím jestly příště jet znova a je mi jasný pokud bych jel s rodinou tak se vyplatí kola hodit na střechu a jenom cenou za rezervaci se zaplatí benzín na cestu.Podle mě je to zbytečné odhánění zákazníků protože za takovou cenu nepovezou ani kola a ani jejich majitele.Tak se nedivme že pak dráhy půjdou do kopru,jednou.Navíc jsem zvědavej kolik pojede v pátek v sedum ráno byciklů,se vsadim že jenom ten můj.
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 09:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 665 - 242 245 + 2* Bp ( 401, 466 ) + B255 ( 053 ) + BDbmsee ( 052 ) + Ds ( 093 ) + AB ( 005 ).
Jinak Plzeň nutno pochválit, Dska jezdí zřejmě všude kde mají ( dnes jela na 927, 929, 667, 669, 665 ), narozdíl od budějických oběhů na Prahu, kde jezdí asi podle nálady nebo aktuálního počasí....
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 09:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vláčkomil: Jedna rada na příští cestu, pokud si rezervaci nekoupíš a půjdeš s kolem rovnou k vlaku ( riskuješ, že nebude místo, ale to je zatím málo pravděpodobné ) tak zaplatíš pouze 50kč, ( přirážka za neoprávněné použití povinně místenkového vlaku pro jízdní kolo ). Tolik k dokonalosti SPPO a TR 10...
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 14:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

242_216_0:Tak to je dobrej kocourkov ale každopádně děkuju za radu jak aspon trochu ušetřit.
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3777
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak včerejšek ještě obrazem ...



Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě podpisy na Rumunským Tauru .....

XMH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.6
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 17:17:33    Odkaz na tento příspěvek  

23.5.2009 jízda s 310.093:http://www.stockerclub.cz/predbezne_jizdy2009.php
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 18:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doplnění včerejšího super šotodne...
z Budějc plechy:



z Kosova taury:





P.S. dík ještě jednou Pépovi,on ví...
Bardotka - co je víc? :-)
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 20:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a todlejc se vezlo 9.5.asi nejspíš do Velimi,ne?:
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 21:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohled na železnici člověkem, který jel po 40 letech vlakem z ČB do Plzně:
http://reporter.denik.cz/CZ0311/

Článek se jmenuje Sjezd a rozporuplné zážitky
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.