K-report
 

Archiv do 10. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » České Budějovice a okolí » Archiv do 10. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 10:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No sice si na indexu

Já jako já,nebo já jako ta 749.134 co mám na obrázku ? Jestli já jako ta 749.134 tak v tom případě už stojim nějakej ten pátek odvodněnej v Táboře a čekám co si kdo země veme za díl pro jinej soustruh řady 749
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3031
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 11:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

krerý "inteligent" přišel na to že v 21:00 netřeba z ČB cestovat do Písku

Mám dojem, že v tuto hodinu chybí i Strakonice, Jindřichův Hradec a Tábor.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 11:39:42    Odkaz na tento příspěvek  

Jen ten konečný návrh JŘ tak nežerte. Byl tam vložen 1:září, o dosypu se rozhodlo o den dříve. podobné zmatky jsou i jinde (Královéhradecký kraj . viz diskuse u tratí 021 atd.) kde se objevily staré (více redukované) tabulky. Takže je třeba počkat na finále, tj., skutečný JŘ.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 12:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaktože loňský dosyp se po redukci ke GVD na rozsahu jihočeského JŘ neprojevil? Anebo snad tady něco docela dost smrdí?
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 12:10:56    Odkaz na tento příspěvek  

No tak loňská redukce nebyla zdaleka taková jak je uvedeno na tratích 190 a 220 v tom návrhu. Navíc za loňskou sezónu se dosypávalo až v polovině letošního roku, přičemž bylo řečeno že bez toho dosypu se bude redukovat moc a hned. Taky mě zaujalo že všechny kraje kromě KH a ZL prý objednali prakticky stejný rozsah spojů jako teď (jak řekl generál ČD Žaluda tuším v pátek). Takže tomu nerozumím. P.S. Smrdí toho dost, to s Vámi souhlasím ;-).
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 12:20:16    Odkaz na tento příspěvek  

Toto jsou slova hejtmana Zimoly ze 3.září, tedy 2 dny poté co byl zveřejněný ten konečný (či spíše "konečný") návrh JŘ 2009/10. Část cituci (celý projev je na "http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1&par[lang]=CS&par[akt]=2119"):

„V současné době už připravujeme návrh rozpočtu na regionální dopravní obslužnost na příští rok, který by neměl být dramaticky odlišný od letošního příspěvku. Chceme regionální dopravní obslužnost pojímat ne z hlediska ujetých kilometrů, ale z hlediska obslužnosti daného území tak, aby se lidé mohli dostat na úřady, do škol, k lékaři," zdůrazňuje hejtman Jiří Zimola.

V té souvislosti vyzdvihl, že na základě v pondělí vládou schváleného návrhu ministra dopravy pomůže krajům s financováním regionální osobní železniční dopravy stát. Vláda schválila, že kraje budou dostávat příštích deset let ze státního rozpočtu finanční příspěvek na úhradu ztráty z provozu vlaků, a to každoročně 2,65 miliardy korun. Stát krajům pomůže již letos, když ze státního rozpočtu poskytne na tento účel 3,2 miliardy korun.

„Jen v našem kraji vykazovaly České dráhy ztráty ve výši více než půl miliardy korun, přičemž příspěvek kraje je letos 325 milionů. Hrozil nám tak doplatek 170 milionů korun, takže jsme přivítali, že tyto ztráty bude sanovat stát," vysvětlil Jiří Zimola.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 12:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohli by třeba dosypad do letní 194 ten vlak 8148, co by přijížděl na třetí hodinu odpolední do ČB. Když je v zimním (jako 8108), proč by měl chybět v letním. Oceňuji 8106 - 11:49 z ČK. Snad to bude i v definitivním.

Martin240025:
k 8104, jenž má jezdit v zimě v 6,+ a příjezd do ČB na jedenáctou:
asi se předpokládá, že to bude využívané jen v 6,+. 8100, který má přijíždět na sedmou do ČB pro změnu nejede v 6,+ v úseku Volary Kájov (ta 8104 bude asi místo toho). V 6,+ bude vycházet tedy z Kájova a bude to vedeno motorem od 8121. Nepárově vyhlíží 8113 (asi se bude vracet na závěsu 8114). O vedení do Horní Plané se v tom návrhu neuvažuje, v tom případě by měl být značen jako 8121, vlak v 19:03 z ČB jako 8113 a v 22:49 jako 8123. Ten v ČB ujíždí dle toho návrhu o minutu rychlíku R655. Mohli by ten odjezd posunout na 22:55.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51054
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 12:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ABCDE:
Tohle si lze vysvětlit lecjak. Ale že by kraj dobrovolně vyvěsil tu oškratanější verzi, když dříve nechtěl ukázat ani ty plné? Velice rád bych tomu věřil. :-)
A z prvního odstavečku lze chápat (krom toho, že z toho kouká jasná redukce - o dopravě do zaměstnání alibisticky nepadlo ani slovo), že pokud kraj chce platit stejně a ČD chtějí pro změnu zaplatit celou část nákladů, tak nám na jedné straně rovnice něco nesedí.

Já z toho prostě jasně vidím, že vedení KÚ tím vysvětluje škrtání až na kost.

(Odkaz jsem opravil, aby fungoval bez namáčení. :-))
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51055
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 12:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo:
Už letos jsou (ne)přípoje na R 653 a R 1256 zoufalost. Samozřejmě to má i druhou stránku, i při celkem slušné spolehlivosti toho 653 by to znamenalo posun vlaků do pozdější polohy. Mně třeba by to nevadilo, ale pro část lidí je cokoliv po půl jedenáctý pozdě...
Na druhou stranu, ono by snad neměl být nepřekonatelný problém aspoň na Protivín ten Písek zajistit zastavováním R 655 na severce.


ABCDE:
Některá KCOD asi vsadila na strategii, že to nějak vydrží a pak se peníze někde najdou. Zatímco ta zbylá si holt opasek utáhla (někdo víc, někdo méně) a pak na tom byla bita.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 13:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou jsem zjistil odkaz na jízdní řády z roku 1944 a mám obavy aby na 190 to postupně dopadlo stejně.

http://pkjs.de/bahn/Kursbuch1944/Teil6/510.jpg

A tady je celkový jízdní řád:

http://pkjs.de/bahn/Kursbuch1944/Kursbuchtitel.html
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 13:03:35    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, nebudeme chodit kolem horké kaše, a zeptáme se rovnou u zdroje, tedy na KÚ Jihočeského kraje (platíme si ty papaláše ze svých daní, tak ať s námi občany komunikují). Poslal jsem jim tento mailík, uvidíme zda odpovědí. Pokud ano, tak se samozřejmě o odpověď s Vámi podělím.
***********************************************
Dobrý den,
dne 1.9.t.r. se na webu Jihočeského kraje objevil finální návrh JŘ drážní dopravy 2009/10. Zaujala mě (ale nejen mě) vcelku drastická redukce osobních vlaků na tratích 220 (relace ČB-Tábor - redukce většiny vlaků) a 190 (relace ČB-Strakonice - zrušení naprosté většiny spojů o víkendu). Mám dotaz zda se jedná skutečně o finální stav, anebo zda se jedná o stav před tím než vláda rozhodla o "dosypání" peněz pro regionální vlaky, a skutečnost bude tudíž příznivější. Chápu že je namístě zrušit spoje kterými (skoro) nikdo nejezdí, ale nemyslím si že je to případ hlavních tratí typu 220 či 190, zde by to byla podle mě chyba. Tím spíše že např. na trati 220 proběhla modernizace a zdvojkolejnění v úseku Tábor-Planá nad Lužnicí, ale i tam má spojů ubýt. Kromě toho, koncem minulého týdne (tuším v pátek) se v tisku objevila informace, že kromě dvou krajů které objednali menší objem regionálních spojů (KH kraj a ZL kraj) bude objem spojů v ostatních krajích maximálně o 2% nižší než teď. Výrazná redukce na dvou hlavních tratích JČ kraje by ale svědčila o něčem jiném. Jak to tedy v JČ kraji bude ?

Děkuji předem za informaci. Zdravím,
Zdeněk Janout
Bar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 13:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 240_025, 1733
Proč neni v návrhu půlnočák?
Byl to spěšňák, JČ ani Stč kraj ho neobjednaly.}
ZFJ a další: 220 dopoledne mi přijde že se musela vloudit nějaká chybka. 225 - kdo jede někam mezi Hradec a Cerekev nebo odtud musí chrochtat blahem (např. 8319/8353 a 8323 a 8365).
Ale mohlo to dopadnout mnohem hůř.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 13:45:36    Odkaz na tento příspěvek  

Bar: uvidíme co mi odpoví hlavy pomazané (namazané ? :-) ) z KÚ.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 13:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, ale zrovna u té 220 mezi Veselím a ČB část osobáků opravdu vozí vzduch ve všední den, natož o víkendu. Lidí bylo do 10ti. Údajům ze sčítání se nedá moc věřit, protože jen zaslepenec by dal do sčítání, že mu jede ve vlaku pět lidí, by si řezal větev sám pod sebou.
Občas sem píšou kluci, co mají možnost vidět většinu vlaků a mohou docela přesně říct, kolik tam zhruba je lidí. Zda jeden, dva nebo dvacet lidí na velkoprostor.
Martin
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 15:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče VHD, raději bych ještě počkal na busy. Nevidím problém v tom, že se kraj rozhodl nahradit vlak busem. Stále jde o VHD. A o peníze. Pak se teprve nechá mluvit o redukci VHD.
Jinak jako soukromníci pozorně sledujeme dění a již rozšiřujeme licence (a podáváme nové) k nahrazení zde popsaných výpadků k prosincovým změnám. Jsme ale gumokolové - nám vývoj vyhovuje. Což tu bude evidentně kacířské prohlášení.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51056
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 15:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bar:
S půlnočákem to bylo složitější. JČkraj ho napřed vysídlil zkrácením do Tábora a až poté ho neobjednal. Takový vlak byl skutečně k ničemu a pro dopravu do Benešova docela luxus, když na blok za ním jede žába...


Martin2:
Ano, to máš pravdu. Stejně jako čety naopak oberou o cestující silné relace (takže vcelku to zhruba nějak vyjde).
Ale na 190 těch deset lidí často nejezdilo ani za Zliví, natož pak u Budějc. A to ani u okrajových spojů a o víkendech. Tady o počet cestujících skutečně nešlo ani omylem, kdyby se takové kritérium mělo uplatnit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 15:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych to ještě doplnil.
Sčítání je dobrá věc pro posouzení kapacity soupravy. Zda motůrek, motůrek s vlekem atd...
Ale při redukci spojů je to špatný rádce a je hezky vidět, jak na na kraji, ale i u KCOD nebo jak se to jmenuje jsou tak trochu mimo. Pracují přesně s nepřesnými čísly.
Uvedu příklad:
jede motoráček a v něm šest lidí a je sčítání. V rámci zachování práce se ze šesti lidí stane cca 25 z výchozí stanice a budou postupně ubývat, případně v nějaké větší obci nebo městysu se udělá výměna cca třetiny lidí. No a v konečné stanici vystoupí dle sčítání i skutečnosti 3 lidi. Za další je nutno zdůraznit, že jde hlavně o první a poslední vlaky, kde je možnost jakékoliv kontroly silně omezena a je nutné použít auto a pokud bude čekat na konečné, tak počty budou sedět.
K tomuhle je druhá varianta na jiné trati jede motoráček a v něm 20 lidí, z nichž většina vystoupí v první polovině trati a do cílové stanice dojedou jen dva lidé. No a sčítání bude odpovídat skutečnosti, protože 20 lidí okolo jedenácté večír je slušný počet.
Tak a teď nastává proces redukce vlkm. Nejednodušší je vzít údaje ze sčítání a hle, podle nich vcelku logicky je méně vytížený ten druhý vláček. Především z těchto důvodů se někdy vlaky omezují či ruší naprosto nelogicky a odnášejí to jen a jen cestujicí, kteří jsou obětí systému, který je takto nastaven.

Jak získat přesnější údaje?
Základní sčítání nechat, tak jak je. V okamžiku, kdy o něco půjde by si měl kraj udělat vlastní sčítání svými lidmi či placenými brigádníky. Ten týden nikoho nepoloží. Dráha by přispěla, poskytnutím traťových jízdenek na dotyčný úsek.
Druhá možnost je, provádět stacionární orientační sčítání jen v určitých stanicích, které mají vypovídajicí hodnotu. Třeba ve Zlivi (pro dva lidi, jeden bude počítat lidi ve vlaku, druhý vystupujicí) či na Zámostí. Zde samozřejmě nepůjde o naprosto přesné výsledky, ale pro zjištění plnosti a využití vlaku budou naprosto postačujicí. Podobně se sčítají lidé i u MHD.
Martin
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51057
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 15:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick:
Si děláš srandu, ne? V jakoukoliv řízenou náhradu věřím asi tak jako v převtělení Caesara do Káema. Leda tak že soukromníci by to aspoň trochu zachránili. Nicméně vznášedla asi provozovat nebudou, aby do Budějc projeli za použitelný čas.

A „nahrazení” vlaku busem jsem v létě sledoval názorně:
Zatímco ve zrušeném Os 8046 (ČB 16:09 - Zliv 16:25; bez vhodné náhrady jiným vlakem - vše minimálně o hodinu jindy) jezdilo 80 - 150 lidí (z toho vždy minimálně 50 - 80 do Zlivi), v obdobném busu 320 210 19 (ČB 16:05 - Zliv teoreticky 16:40) jezdilo i přes léto obdobných maximálně 5 - 10 cestujících jako v sezóně, jen výjimečně tam byl někdo z vlaku.
A jen výrazně (pro některé několikanásobně) vyšší cenou busu to sotva bylo. Takže asi tak.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 15:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: musíš zase provokovat , ale po pohledu na mapu se mi zdá celkem rozumné nahradit Os Veselí - ČB busem, tam je hrozně malý potenciál.. Nad Ševětínem je pár vesnic, pod Ševětínem nic, Chotýčany leží na silnici a autobus jezdí přímo přes vesnici, stejně jako v případě Vitína, Ševětína. Hluboká také mimo, Hosín, Tkan promine, také mimo vesnici a na Hosín autobus jezdí. Na tenhle Os by s přehledem stačila 810. Nebylo by vhodnější začít uznávat v rychlíkách ČB - Veselí "osobákový tarif (SONE+, REGIONET)", dále zajistit návaznost na liché rychlíky Os do JH, po dvou hodinách návaznosti VESELÍ - TÁBOR, ve špičce po hodině, dále Sp na 7:30 - nerušit - je tam návaznost od JH?

Dále se mi líbí myšlenka, co tu nadhodil MIBL, a to Sp ČB - JH a Os ČV - Veselí - Tábor s oboustranou návazností.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 15:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Boblick: zde to kacířská myšlenka je, ale máš pravdu. V první řadě jde o lidi, teda VHD. Pokud bude tomu úměrný nárůst počtu bus spojů, tak mi to bude líto, že dráha nebude mít tolik práce, ale na druhou stranu, když je bus o cca 2/3 levnější, tak se není čemu divit. Zrovna na té 220 si jsem schopný představit i takové nějaké doplňování vlaku a busů. O víkendech a v sedlech dotovaný bus, který je schopen kopírovat železnici a jeho jízdní doba bude podobná. Vytížené spoje vozit vlakem. Kraji zbude více peněz, takže v konečném výsledku bude moci být více dotovaných spojů. Jenže tu jsou nějaké překážky:

1) musel by někdo na kraji chtít to tak dělat.

2) kraj by měl právo neudělit licenci na spoj, který jede v trase dotovaného spoje. Spoj je myšleno vlakový i autobusový. Či ještě jinak, abychom neomezovali podnikání. Dopravce, který by chtěl takovýto spoj provozovat, by v celém kraji neměl mít nárok na provozování dotovaných spojů. Buď si hraju sám za sebe a nebo s krajem spolupracuju a jedním z mých cílů je dopravovat lidi tam kam potřebujou, i když jich moc nejezdí.

3) je provázanost jízdních řádů, tedy pokud možno na jednom papíře všechny spoje. Jinak by to vypadalo, že dráha jezdí je ve špičkách pracovních dnů a druhý člověk by zas viděl, že se busem bude těžko dostávat do práce a oba si pořídí či budou více využívat auta.

Argumenty s ekologií sem netahejte. Významná část autobusů je nových, které splňují různé ekologické limity. To se u motorové trakce až tolik říct nedá. Snad jen o 814, ta už možná něco splňuje. U elektrické trakce zase taháme cca 150 tun a z toho sotva 10tun mají cestujicí a to by jich muselo být přes 120 ve vlaku a zrovna tohle by byl spoj, kde o nějakém omezování či nahrazování nemůže být ani řeč.


ad MZ: kde prosím píšu o deseti lidech na 190??? Souhlas, že na 190 mne to hodně překvapilo, narozdíl od 220.

Martin
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 16:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: dobrá myšlenka, volné kapacity se tím pádem mohou přesunout na 190, na ČB - ČV, kde autobus nemá šanci. Ale stačí si přčíst dnešní ekonomickou sekci MFDnes

http://ekonomika.idnes.cz/plzensky-kraj-chce-konkurenci-na-draze- dh9-/eko-doprava.asp?c=A090908_121942_eko-doprava_fih

http://ekonomika.idnes.cz/konkurence-na-lokalkach-kraje-chteji-da lsi-monopol-ceskych-drah-psm-/eko-doprava.asp?c=A090908_124507_ek o-doprava_fih

a o nějakých myšlenkách si můžeme jen zdát... máme šanci získat prachy na nový soupravy, ale to by ty lemplové na JČ K museli pohnout . Je to expresivní vyjádření, ale jinak se to říct nedá.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51058
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 16:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
Nikde to nepíšeš, nějak jsem si to tam našel v kontextu sám. Omlouvám se, jestli se Tě to nějak dotklo.
U 190 mě to snad ani nepřekvapilo, jen ta míra a vyslovená provokace vlakodromem mezi Dívčicema a Číčenicema (ač důvody takového souběhu chápu). Ono je totiž mnohem snazší říct, že Zliv si může jezdit rychlíkama (což je pravda je z menší části) a zbylé nerychlíkové zastávky budou mít smůlu (nebo vlak do Tejna a Netolic :-)). Zatímco škrty třeba na 199 by byly moc vidět, tady se to schová. No a jednoznačně je na první pohled, že (polo)prázdné 810 na lokálkách jsou prioritou (ač si myslím, že dvouhodinový takt je stejně málo a bude to sotva stačit na udržení stávajících cestujících). Ono by tam lidi (=voliči) řvali, zatímco na tý 220 a 190 budou spíš zticha a svede se to na zlé ministerstvo, co nechce se svými rychlíky zastavovat.
Že podobně a možná za menších následků šla pohřbít třeba 200, to je asi pravda. Ale tam by to taky bylo zbytečně moc vidět, navíc by to přesahovalo do jiného kraje, takže podobně jako v pustinách na Sibiři se na to radši moc nesahalo.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 16:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo
Číslo příspěvku: 1901

Nějak mi to vypadlo byl přestup do 810(číslo si nepomatuju)+010 na závěsu 8152.
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 16:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže do 810.523+010.??? - a porucha nastala v Boršově?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 16:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zrovna ČB-ČV mi jako vlakem přijde docela diskutabilní. Ano přímo z Velenic je vlak velice rychlé spojení. Jenže z:
Hradů je bus pomalejší než vlak, ale nějak se na Jakuli musíme z Hradů dostat a to taky nějakou dobu trvá a ještě máme přestup.
Borovan je sice také o chvilku pomalejší, ale zase staví přímo ve městě a né na kraji.
Dnes je prostě taková doba, že lidé chtějí být všude rychle a těch pár minut cesty na nádraží má pro ně velký význam.

Neboj MZ nedotknul ses mne, to dá docela práci, ale prostě jsem na to musel reagovat. Omezení na 190 je cestou do pekel. Příští rok si MD řekne, že Švejky zruší, protože zabezpečují dopravu především v regionu a né meziregionální cestování a co pak?
Martin
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 16:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo : Ne ne V ČB se nešlo rozjet strojvedoucí se to snažil spravit a ostatní na něj koukali v v 17:38 přijíždí 8152, nic se neděje, v 17:50 je rozhodnuto použít závěs 8152. V 17:58 odjezd náhradní soupravy.

Časy jsou +- nepsal jsem si je.
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 18:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gumokol. Počkal jsem. Na posledním srazu jsem objasnil, že na nedotovaných linkách máme omezení nejen podle místních busů, ale i vlaků (plus mínus 30 min) a ani koruna dotací.
Máme-li zájem na dálkových busech udělat návaznosti, tak se pokaždé trefíme do souběžné místní, neb rozjezd je obvykle jednotný. Pak se nedivte kombinaci půlměsíců a paragrafů.
Mám návrh. Koukněte do srazu diskutujících. Je zamluveno. Já také obšťastním dálkovými soukromníky. Ale jen nahlédnout v počítači. Stále trvá ostrá konkurence ČernéDíry a SA.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51062
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 18:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z odpoledního provozu v ČB:
R 361 - ?+Bmee (027)+Bee243 RIC (887)+BDs (334)
Sp 1930 - 1116.275
Os 8216 - 242.213+BDs hadr (291)+2×Bdt279 (079, 149)
Os 8157 - 810.634+Btax780 (24-29 164 - ex 010.055)

A kus 190:
Os 8010 - 242.231+BDs (121)+2×Bdt279 (186, 134)
Os 8012 - 242.237+BDs (421?)+2×Bdt279 (051, 049)
Os 8014 - 242.245+BDs (440)+Bdt279 (043)+Btee289 (188)

V ranžíru se toulala 749.019.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 19:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No uvidím, jak na tom budu s časem. Vidím to tak 50/50.
Martin
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4435
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 19:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda na přejezdu u Sfinxu - Os 8232 +
Miki_trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. září 2009 - 20:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár ze včerejška.
Já vím,nic extra,ale alespoň něco.

Fotky z prostředí železnice: Mikitrainz-Želgalerie

ICQ 434725972
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 02:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jedna z Budějc ...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 13:52:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tak bohužel ta redukce osobáků na tratích 220 a 190 platí :-(((. Snad se po dokončení koridoru na trati 220 situace zlepší.

************************************************
Dobrý den,
na webových stránkách Jihočeského kraje je konečný návrh jízdního řádu
Českých drah, který bude platit od 13. 12. 2009. Došlo k redukci
vlakových spojů zejména o sobotách a nedělích a v sedlech, některé
nevyužívané spoje byly zrušeny úplně, přičemž je již počítáno se
státní dotací na financování ztrátových vlakových spojů.

S pozdravem

Petr Šedivý
Krajský úřad Jihočeského kraje
odbor dopravy a silničního hospodářství
oddělení silniční dopravy
tel.: 386720142
fax: 386359050
e-mail: sedivy@kraj-jihocesky.cz
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 13:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď koukám na JŘ pro JČK. A já myslel, že nejnepoužitelnější VHD si udržuje Vysočina. A teď koukám, že v rámci boje nás chcete trumfnout
Udělat obsluhu několika tisícových měst a městysů, jako obsluhu super linky Týn - Netolice, tak tomu opravdu říkám duševní záchvěv. No ani ty lokálky nevypadají moc dobře. Třeba na 201 byl k mému úžasu zrušen osobák z Písku ku Táboru ve 14:24. atp. atp. Takže na tomto paskvilu vydělaly akorát super lokálky do Netolic a Týna ...
To, co se děje na Vysočině v rámci VHD, lze označit jedním slovem. CHAOS. Bude pro nás luxusem se svézt o víkendu či v pracovní den vlakem? Asi ano. Nápady z dílny Joukl a spol. jsou toho důkazem.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 14:26:08    Odkaz na tento příspěvek  

Happy: já věřím že po redukci vždy přichází vystřízlivění. Nastalo to v roce 2005 v Ústeckém kraji (následující rok přibylo vlaků na tratích Rumburk-Poustevna, Oldřichov-Litvínov a dalších kde předtím vlaků dost ubylo), teď i návrh Vysočiny vypadá v řadě míst zřetelně líp než ještě před časem (třeba HB-Jihlava-Horní Cerekev, ani na trati 224 se nepočítá s takovými redukcemi). Takže se snad do roka a do dne zlepší situace na jihočeských úsecích tratí 220 a 190.

Jinak panu Šedivému jsem odpověděl že jeho argumenty beru na vědomí, ale aspoň např. v relaci Tábor-Planá nad Lužnicí by se vlaků uživilo víc (třeba prodloužením vlaků od Benešova). No a čtyři osobní vlaky do Budějovic o víkendu na trati 190 je taky podle mě málo. Devět vlaků v pracovní dny možná v této relaci stačí, to nerozporuji.
J_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 14:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, je to dobrý, Budějčáci aspoň nebudou zneužívat SONE+ na dálkové jízdy. Třeba České Budějovice - Plzeň. Do Strakonic dojedu v 7:21, osobák na Horažďovice pokračuje ve 21:34
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 14:37:54    Odkaz na tento příspěvek  

SONE+ snad platí i v rychlíku, ne ?
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 14:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ZFJ:
Tábor - Planá je špatný příklad. Tam jezdí Táboři městskou, silně podporovanou všemi třemi městy. Prostě zde je VHD perfektně pokryta busy a vlaky by stejně vozily vzduch, neb nádraží v Sezimáku i Plané je jaksi mimo.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 15:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-194 Letní JŘ na českokrumlovské je taky fajne. Zlikvidovat spoj v odpolední špičce, za to by se mělo stvět ke zdi a odstřelit. Takže velmi využívaná relace vodáků (atp.) spoj 8150 z Koruny v 15:03, v Budějovicích 15:49 s pohodlným přestupem na Rožmberk směr Brno a Bohumín jde do . Zbytek je antipoužitelnej a hlavně moc brzo. K čemu potom dělat vůbec letní JŘ?? Když ten R Šumava můžu jen "poznámkovat"?
-195 je taky zuper! Na orientaci v tomto paskvilu by měl mít člověk nějakou speciální školu. Občas by neškodilo mít trošku soudnosti.
-196 To nelze kritizovat, tam už se člověk musí jen smát...
-197,198 ujde, až na to, že není vhodný školní spoj do Vimperka ... ale to bychom asi chtěli moc
-220 hmmm Netolice jsou na tom lépe než Planá, Sezimák..... Co na to říct...
To, co se děje na Vysočině v rámci VHD, lze označit jedním slovem. CHAOS. Bude pro nás luxusem se svézt o víkendu či v pracovní den vlakem? Asi ano. Nápady z dílny Joukl a spol. jsou toho důkazem.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 16:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SONE+ snad platí i v rychlíku, ne ?

Ano, ale J_k asi myslel levnější variantu platnou jen v Os.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 16:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: V Sezimáku se pohybuji poměrně často a nástup+výstup je průměrně 10 lidí, ve špičkách i 50, Plná je tak poloviční.

MHD staví v SU stajně daleko od obydlí jako vlak (nepočítám linku 16 přes průmyslová, ta jezdí dost řídce) a v Planý je na tom MHD líp

Znám dost lidí ze Sezimáku, kteří dávají přednost vlaku (nešotouši,nezaměstnanci), protože je za polovičku.

Problém je řídké spojení. Dát TA-VnL do hodiny třeba v 810 by neměl být problém.
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 17:08:26    Odkaz na tento příspěvek  

Michal Šimek: souhlas s těmi šukafóny, ale levněji by asi vyšlo zastavení řekněme každého druhého rychlíku v Sezimáku a Plané. Časové zdržení minimální (tím spíš vzhledem k vatě kvůli stavbě koridoru).
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 17:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

levněji by asi vyšlo zastavení řekněme každého druhého rychlíku v Sezimáku a Plané

A ten první si to odstojí v Soběslavi nebo v Táboře?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 17:32:52    Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: jednalo by se o dvě minuty. Anebo jinak: ty rychlíky by stavěly střídavě v Sezimáku nebo Plané. Pak by si žádný nemusel odstát nic a nikde :-). Mimochodem, před nedávnem rychlíky (některé) v Sezimáku a Plané stavěly.

Alternativou je protáhnout osobní vlaky Benešov-Tábor (vedené většinou šukafóny) do Plané.
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 18:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J:
jednalo by se o dvě minuty.
I včetně času ztraceného zpomalováním a rozjížděním?

Anebo jinak: ty rychlíky by stavěly střídavě v Sezimáku nebo Plané.
Ano, nepravidelný jízdní řád, to mají cestující určitě v oblibě.

Mimochodem, před nedávnem rychlíky (některé) v Sezimáku a Plané stavěly.
Ano a jak za h*vno to stálo! K tomu PJ 50 km/h z Tábora až do Plané a jízdní doba Tb - Soběslav byla kupodivu skoro o 10 minut delší než dneska. A já myslel, že se 160kový koridor stavěl, aby se jízdní doby krátily...

(Příspěvek byl editován uživatelem Natix.)
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 19:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně nového GVD jak je prezentován KÚ JČ a dle vyjádření odpovědné osoby jak zde publikoval Z.F.J. bych byl v klidu, protože to hlavní přijde s 1. změnou jízdního řádu a pak se obávám že to bude fičák, po 190 a 220 přijdou na řadu další tratě a nebudou to kosmetické změny."
Aby potom na některých stanicích pak příjezd vlaku nevítaly s hudbou a krojovanou družinou protože to bude významná událost."
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.217
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 19:50:19    Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: no optimismus se hledá těžko, ale na druhé straně - stát přisypal a kraj navíc proškrtal, tak by další škrty při 1. změně být nemusely. No uvidíme.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.217
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 19:52:56    Odkaz na tento příspěvek  

Natix: jistěže se staví koridor aby se jízdní doby krátily. Jistěže je dobře že mezi Prahou a Budějkami jezdí 15 nebo kolik párů rychlíků (před 20 lety jich bylo tuším pět). Ale i ve vesnicích a městech kde rychlíky nestaví žijí lidi, tak by se mezi ty rychlíky měly vecpat aspoň nějaké osobáky. A relace jako Tábor-Planá se přímo nabízí. Nebo ne ?
P.S. Anebo byste považoval za lepší řešení protažení osobáků Benešov-Tábor (vedených většinou šukafóny) do Plané ?
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 20:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J:
Proti vecpávání osobáků nic nemám, to rozhodně ne, ale zastavování rychlíků v pětiminutových intervalech mi je proti srsti. Jízdní dobu Pha - ČB je potřeba postupně zkracovat, 2:40 je stále ještě hodně moc, vždyť před začátkem koridorizace se jezdilo pořád ještě rychleji, jestli se nemýlím?

Pokud jde o osobáky, tak v nich přehled nemám a GVD si doma jako někteří nekreslím, ale pokud se mezi Veselím a ČB vozí vzduch, nebylo by lepší je zkrátit na úsek Tábor - Veselí a zvýšit jejich počet? Ani ten nápad s vlaky Tábor - Veselí - Velenice nezní špatně...
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 20:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raní Os VnL-ČB jsou už od VnL obsazeny z 70% (2*Bdt+BDs), odpolední zpět tam už se to rozloží, řešení=814.
Ikdyž ji nemám rád, tak na odpolední by stačila.
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.217
Odesláno Středa, 09. září 2009 - 21:13:11    Odkaz na tento příspěvek  

Natix: s tou rychlostí se nemýlíte. Rekord měl tuším v sezóně 2002/3 rychlík 272 Praha-Linz, který s jedinou zastávkou v Táboře ujel trasu Praha-Č B za 2 hodiny 12 minut. Expres Budvar (2 zastávky - Tábor, Veselí) to jezdil za dvě a čtvrt hodiny... Jó, kdeže loňské sněhy jsou.

Rovněž se mi zamlouvá vést osobáky Tábor-Veselí-Velenice (pokud by elektrofilové přežili motoráky pod dráty :-) ). Dotaz na znalce: jak silný je přepravní proud Tábor-Třeboň (a okolí) ? A pár osobáků mezi Veselím a Budějovicemi bych nechal (školní, zaměstnanecké,...), ale ty by se daly vozit šukafóny nebo regionovami.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 21:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jéžiš,tady je zase plánovačů grafikonu.Ještě že nato máte speciální vlákno : GVD platný a připravovaný.Tady ty vaše návrhy co by mělo kam jezdit,to je jako číst scifi,to je uplně stejně reálný jako většina vašich návrhů.

Vaše snaha je sice pěkná,ale uplně pendrek platná,páč podle vás to stejně nikdy jezdit nebude.

Radši sem napište někdo něco reálnýho,třeba jak jeto se splavňovánim vltavy a podobný REÁLNÝ věci,ne tohle scifi který se v životě neuskuteční.
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 21:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trojaz : Nebyl si dneska V Kájově ? Pochlub se výsledkem.
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 22:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Tomt:
pravda, docela by to chtělo i fotečky, když máme tak krásně/na jak dlouhou,že/ a vůkol je množina fotičů, ale jen málokdo za CB a okolí něco dá...

z celé stránky tady je akorát Pépa a Miki s fotkou, jináč jen písmenka
a ZimaZimola se vám stejně směje do ksichtu, přání ne přání Kreportu, GVdéčko si udělaj krajští konšelé podle sebe, tak na co si plácat játra, ne?



Bardotka - co je víc? :-)
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 22:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Splavňování Vltavy? No hrabou se u Jiráskova jezu, pak nějaký pokusy po proudu u nábřeží a pak se hlavně buduje nejspíš plavební komora u jezu v Českým Vrbným.
Jinak Kájov tragédie, dal jsem na Tvou radu a chtěl se přemístit na výjezd, ale pozdě - obklíčili mě maminy s mimčama, co tam šli na vycházku. Navíc jsem tam prorazil gumu (u auta)

Spíš jak Ty?
wwwTrojaz - slovem i obrazem nejen o železnici

Aktualizováno 15.7.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2784
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 22:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jen jestli to bylo u auta,aby pak maminy netlačily další kočárek

U mě dobrý

To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 22:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Jo, to je hezký! No, bohudík že u auta

Bardotka: Tyhle elektrický koridory tu nechcem, hoď sem něco motorovýho od dnešního Lipna
wwwTrojaz - slovem i obrazem nejen o železnici

Aktualizováno 15.7.
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 22:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Trojaz:
nemužeš mít dycky posvícení s Bárama
Bardotka - co je víc? :-)
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. září 2009 - 22:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale nebudu Zimola...

kousek z Domoradic...


Bardotka - co je víc? :-)
Miki_trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. září 2009 - 00:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak taky přihodím do plamínku:

Fotky z prostředí železnice: Mikitrainz-Želgalerie

ICQ 434725972