K-report
 

Archiv do 21. února 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 21. února 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 09:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct: měl jsem na mysli spíš kratší vzdálenosti, na které nebývají relační slevy. Třeba Ostrava-Katovice apod. Vyloženě dálkoví cestující vlaky ČR-Polsko nenaplní. (Nevylučuju, že se "lokální tarif" změnil k lepšímu, ale nic jsem o tom neslyšel.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 09:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zrovna ta relace Praha - Krakov je i docela silná. A ne Polákama a Čechama, ale cizincama.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 09:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: co jsem viděl, tak lidi "skrz" sice jeli, ale na naplnění vlaku v polském úseku to nestačilo.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 12:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to velmi kolísá a nejen s roční dobou. Lůžko na Slizerii je někdy poloprázdný a jindy vyprodaný. Záleží zda/kolik výprav Džaponců/Korejců se sejde.

To že je pro polský vnitro nepoužitelnej je ale fakt. Nějaká frekvence by teoreticky mohla být mezi Oswiecimem a Krakowem. Navíc trať je jako v Polsku, to jest na hovno.....
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hele lidi a co takhle přendat rychlíky Praha - Havl. Brod - Brno na 231 a zastavovaly by v Poděbradech, Nymburku a v Lysý a ústečáci by končily a začínaly v Lysý ....co vy na to??? je to realný????
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 18:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3631090: no tak si by to realne bylo. Pokud je slaba kapacita na 011, tak nic proti, ale jinak je to zbytecne prodlouzovani JD mezi PHA-BNO.
R 71x-72x ale asi nic moc neusetri, protoze ubrat jednu soupravu asi nepujde, jen budou muset nekde v LNL najit misto, kam by ty soupravy behem cekani na dalsi vykon "soupli".
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 18:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xanri05:
Prodlužování JD samo není dobrý ale o kolik by to bylo 15 min?? to není tak hrozné...ale je pravda že v lysé moc místa nemají ....ale příšlo mi to jako dobrej nápad nebo ne???
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 18:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363109: Je to hlavně nesmysl. R-072 jezdí proto, aby přijely až do Kolína = bez dalších přestupů k dálkovým vlakům. Jinak by ani nemusely jezdit.
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš záruba:
já jsem proti zajíždění rychlíků 072 do KOlína..akorát přenášejí zpoždění na další vlaky ( hradečácí) a brněnská écečka na ně stejně většinou nepočkají...takže to mělo zůstat tak jak to mělo. co se týče trutnovských spešnáků to samý. snižují už tak malou kapacitu trati 020. ale vzít rychlíky 67X, 68X přes 231 není tak špatná věc ne???
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě odklonů v důsledku koridoru je to naprosto špatná věc. R-072 moc zpoždění nešíří, spíš naopak ledacos schytají. Sp-040 do Kolína žádnou kapacitu nesnižují, jezdí místo osobáků.
Zase jeden "milovník starých pořádků" typu "Trutnov do Kolína nikdy nejezdil a ÖNWB jezdí do Prahy prostě přes Lysou"? V tom případě zaplaťpříroda že už nejde jezdit na Těšnov...
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale nejsem žádnej milovník starejch pořádků ale prostě by se mi to hodilo........ale rumburák jede vždycky zpožděnej.....jezdim každej den a minimálně má 5-15 min. a k těm spěšnákům - kapacitu snižují protože rychlíky mezi nimi "poskakují"...vim to z vlastních zkušeností......
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4825
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3631090:
Absolutně nevím k čemu dobrému by přetrasování havlíčkobrodských rychlíků přes Lysou nL bylo. Takže jednoznačné ne.
Pokud by nějaké vlaky měly kvůli vytíženosti trati Praha - Český Brod - Kolín dostat "nymburského Petra", tak ty přerovské, protože pro rychlé spojení do větších měst jsou vlaky "vyšší kvality", Chocni prodloužení JD neublíží tak, jako Havlíčkově Brodu a navíc se tím vytvoří lepší - byť zůstává otázka pro koho - spojení (střední) Moravy s Nymburkem, Poděbradama a Lysou.
Pour ne pas vivre seul
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 3631090: já jsem proti zajíždění rychlíků 072 do KOlína..akorát přenášejí zpoždění na další vlaky ( hradečácí)

Přestup od ústeckého R na hradecký R trvá v Nymburce 42 minut, opačně 38 minut - o nějakém přenášení zpoždění se nedá vůbec mluvit.

a brněnská écečka na ně stejně většinou nepočkají

Ústecké R přijíždějí do Kolína sudá 38, EC do Brna má odjezd lichá 13, čili na přestup je více než dostatečných 35 minut, opačně cca to samé. Tak naddimenzovaná přestupní doba je Vám málo ?

ale vzít rychlíky 67X, 68X přes 231 není tak špatná věc ne???

Je to naprostý nesmysl, jelikož poškodíte mnohem více zákazníků než bude těch, kteří to uvítají. A pokud budou tyto R na trať 231 odkloněny, pojedou Kolín - Praha Vysočany nonstop, jak tomu už jednou bylo.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 20:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale vzít rychlíky 67X, 68X přes 231 není tak špatná věc ne???

Sice už na to odpověděli i jiní diskutující, ale přidám se i já - ne, ne a ne! Chcete obyvatelům Kutné Hory, Čáslavi, a hlavně celé Vysočiny (kde z většiny oblastí je vlak už i tak při cestě do Prahy daleko pomalejší než případný bus, natožpak auto, po dálnici) prodloužit jízdní dobu při cestě do Prahy? No tak to rozhodně ne!

Myslím, že těch vrstev různých spojů je na trati č. 231, zejména mezi Kolínem a Nymburkem, až až, a je to až zbytečně moc.
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 22:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přiznám se, že už mě tohle vedení rychlíků z Prahy do Brna přes HB taky napadlo, ale při zamyšlení se nad plusy a mínusy tohoto opatření se nedá říci nic jiného než ne. Plus by to totiž bylo pouze pro cestující mezi 231 a 230 a těch je stejně mnohem méně než cestujících z Prahy do Kutné Hory a Čáslavi. Mínusem by bylo naddimenzování spojení po 231 (Nymburk-Kolín), která už nyní má v podstatě 4/5 rychlých vlaků za za dvě hodiny, což po většinu dne v pohodě stačí. Při ukončení Ústeckých R v Lysé by navíc přibyl přestup a to je naprosto nepřijatelné pro obyvatele Ústí, Litoměřic a Mělníka.
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 22:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rovněž se připojuji k nesouhlasu.

U 231 mě napadá R zastavovat ještě v Čelákovicích, Velkém Oseku a všechny ukončit v Hradci. Po modernizaci 011 vytvořit rychlou vrstvu Praha-Pardubice-Hradec, zast.jen Pardubice a vést přes Hradec někam dál jako dnes (Letohrad, Trutnov atp.).
Spoje do Polska bych přetrasoval přes Ústí nad Orlicí (i klidně jako součást jiného vlaku, stále to vychází podstatně lépe), ta jízdní doba do Wroclawi je dnes tragická a dostat se někam jinam do Polska pak zabere půlku dne (vzhledem k tamní kvalitě infrastruktury).
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47865
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 01:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček:
To platí skoro pro všechna lehátka a lůžka vyjma těch na Slovač (a letních Balkánů). Nebýt těchto turistů, nemuselo by jezdit skoro nic.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 7-2004

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 15:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel rumburské R jsou průser,protože do Kolína přijíždějí většinou zpožděné tak,že EC ujíždí a o garanci přestupu se vůbec nedá hovořit.Chudák cestující,který na to spoléhá...
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 16:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Nebýt těchto turistů, nemuselo by jezdit skoro nic.
A co? Nebýt cestujících, nemuselo by jezdit vůbec nic. Myslím, že cestujících typu "Japonec z Prahy do Krakova" by šlo získat ještě víc. Být ČD, tak například s obnovením dvou wrocławských couráků nebo s novým lehátkovým kursem okamžitě rozešlu maily do všech těch nakladatelství vydávajících tlusté paperbackové průvodce (RoughGuide, Lonely Planet), aby v příštím vydání titulu typu Guide to Central Europe tahle informace nechyběla.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 16:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych:"Myslím, že cestujících typu "Japonec z Prahy do Krakova" by šlo získat ještě víc".

Samozřejmě. Podaří-li se Vám zavést každodenní spojení Tokyo-Praha a obsadit jej. A s ohledem na vzdálenost a ekonomii provozu musíte obsadit B 747.
Jinak tvoříte obsazenost z náhodných skupinek, které si vybraly konkrétní zájezd,
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 17:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati 231 ( alespoň v relaci Vysočany-Lysá ) chybí 15ti minutový takt. Spousta lidí jedoucích z HoPo to maj na stojáka, protože místa na sezení jsou obsazena lidmi v relaci Masna-Čelákovice (Lysá a možná i dál). Takže místo havlbrodských R bych tam raději viděl "příměstskou zrychlenku". Tzn. po Vysočanech stavět až Čel., Lysá, Kostomlaty?, Nbk. a Poděbrady. Otázkou zůstává, jestli z Poděbrad někam dál, nebo ne. A pokud ano, tak kam.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 19:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jsem našel dnes na www.vlaky.net v diskuzi o GVD

kurier:

Nuž budeš sa asi diviť, ale Jadran túto sezónu skutočne končí V uplynulých dňoch sa konala v Ljublane konferencia o GVD 2009/2010, kde sa už štelovali trasy medzištátnych diaľkových vlakov na budúci rok. O Jadran nemajú záujem údajne ČD. V jeho trase zostane celoročne do/z BA EC Slovan, ktorý by mal byť vedený el.jednotkou Pendolino, avšak nie ako SC. Ešte jedna vecička čo som zachytil z materiálu, je vedenie nového páru EC 136/137 v relácii MÁV-ŽSR-ČD-PKP cez PPS Štúrovo a Kúty. Na našom území bude tvoriť takt medzi vlakmi EC 174 a EC 170 (BP odch: cca 7:28 - ŠO: cca 8:43 - NZ: cca 9:10 - BA: cca 10:08 - BŘEC prich: cca 11:00) a opačne medzi EC 171 a EC 175, (BŘEC odch: cca 16:57 - BA: cca 17:54 - NZ: cca 18:47 - ŠO: cca 19:17 - BP prích: cca 20:32. V Břeclave bude od neho prípoj do/z Prahy a Hamburgu vlakom EC 172/173 Vindobona. Tiež sa plánuje vedenie priamych vozňov BA - BŘEC - Stralsund a späť vlakom EC 378/177 Carl Maria von Weber.
Kolotomik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 19:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve stanicích je již k dispozici tištěná změna JŘ
Ich verstehe Bahnhof....
Kdo má informace, má moc....
Doprava je prostředkem k dosažení cíle...
Kdyby rychlíků na 221 nebylo, jak krásně a pohodově by se tu žilo...
Pokladník si musí umět s cestujícím pohrát...
Ponožky do sándalů PATŘÍ!!!
arny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.38.100
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 20:04:11    Odkaz na tento příspěvek  

1)Konec Jadranu je pro mě velký šok
2)přímí vozy z Bratislavy do Stralsundu z toho lze usuzovat konec SC Slovenská Strela
3)EC 274/275 celoročně s jednotkou Pendolino TAKŽE KATEGORIE SC STRÁCÍ ABSOLUTNĚ SVŮJ SMYSL A MOHLA BY SE KJLIDNĚ ZRUŠIT
4Nové Ec 136/137 v trase Budapest -Břeclav-Ostrava-???Warzsava???
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 20:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

máte už někdo změnu JŘ v PDF????
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 21:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono SC Slovenská strela se až do prosince vymykal cenám SC. Opravdu jsem si tudy mohl dovolit výlet s rodinkou do Rožňavy - z Bratislavy lůžkem za slovenské ceny, když normálně jezdíme lehátky přes Košice. Takže proto se asi bude vozit zase za ceny EC (= zhruba globální cena Strely).
Lukascada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 21:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se jako myslí že pendolíno na Slovanu již od 1.změny GVD nebo od nového GVD Díky
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 08:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukascada:GVD 2010
Zamcan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.119.116.34
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:05:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ale keď sme už v tých Čechách
mohli by ste sa spýtať svojich Prečo trvali na zrušení Jadrana...je to česká požiadavka
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím Jadranem se mi to nechce věřit, že by to "zařízla" česká strana.
Však stejně i mimo sezónu jede ve stejný čas rychlík s jiným názvem a jinou trasou, a teoreticky by to mělo být i jedno, do které země až ten vlak jede, nebo ne?
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamcan:Nevíš ještě něco o Žssk
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak ty vozy Blava Stralsund by se měl konat několika denni oběh Měli by se skládat jak s vozů ČD tak ŽSSK typuji že Bmz,Ampz Bmpeer nebo Ampeer
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně jsem jel Jadranem třikrát jednou když to byl zájezdovej přes wien a Maribor a dvakrát jako jezdí teď. A vždy byli lehátka i lůžka vyprodány hned na začátku prodeje na léto.Kdyby dali na jadrana další 2 Bc klidně by se naplnili.Tohle je velká chyba ČD .nevim co si od toho slibujou.Asi chtěj lidi donutit jezdit WLABmz na Lisinskim.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to vidím tak, že sice česká strana zařízla, ale proto, že nevyjednala vhodné podmínky průjezdu přes Rakousko-Uhersko, aby mohl jezdit Jadran nadále za atraktivní ceny.
zmena JR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.233.165.223
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 10:23:54    Odkaz na tento příspěvek  

zmena JŘ
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 11:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím proč tolik pláče pro Jadran. Dyť jsou nějaké kurzy do Záhřebu trs A, tak mi přijde provozně mnohem výhodnější tam kdyžtak ještě nějakou tu backu přihodit a v létě ji s nějakou zvláštní tarifní nabídkou tahat dál na jih.
Ostatně i kdybych chtěl jet vlakem do HR, Jadran bych nevyužil - vstávání na dovolené někdy v 5 ráno je pro mě něco absolutně nepřijatelného. I z tohoto hlediska je lůžko do Záhřebu výhodnější - navíc s ohledem na čas odjezdu se na něj dá dostat z celé ČR bez podobně úchylného vstávání ještě v odjezdový den.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 16:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zarazilo mne, že v KJŘ na trati 171 nejsou napsány v relaci Smíchov-hl.n a naopak hradecké a podkrušnohorské R. Problém to sice asi není, ale když tam ty vlaky jezdí, tak by tam asi měly být napsány.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5561
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 18:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ:
Já bych tak sice také asi do Splitu nejel (pominu-li tu věc, že bych vůbec nejel k moři). Ale vězte, že ty ubytovací vozy jezdí i přes ten úděsný čas odjezdu, i přes úděsnou jízdní dobu a do letoška i úděsné zastávkování dost plné. A to prosím včetně autovozu. Nebýt problém s normativem mezi Záhřebem a Splitem, věřím, že by těch Bc mohlo jet v klidu i víc.
Nejsem si moc jistý, zda-li cesta via Salzburg vyjde levněji a už vůbec pochybuji o možnosti tahat tudy těch vozů víc a ještě s autama. Pokd vím, tak přes den jezdí ze Záhřebu do Splitu jen jednotky a k těm se přímé vozy dodávají poněkud blbě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.106.24
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 19:18:07    Odkaz na tento příspěvek  

Proč nejde na sobotu 21.2.9 vyhledat spojení Praha - Jeseník vlaky IC 583 a Sp 1701? Je 5 minut krátká doba (podlimitní pro nastavení vyhledávače) pro přestup v Zábřehu nebo z důvodu výluky jede 1701 ze Zábř.dřív nebo odklonem?
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.106.24
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 19:31:33    Odkaz na tento příspěvek  

Odvolávám částečně dotaz. Na www-vlak.cz to funguje, nejde to na idnes a na mobilu O2active.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 19:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: No já nezpochybňuju že ten Jadran jezdí docela plný. Problém ale je, do jaké míry to vypovídá o kvalitě nabídky v situaci, kdy vedle jede po silnici cca milion osob autem. Něco na způsob zavedení extrémně nesmyslné linky v centru Prahy: Vždycky se tu nějaký cestující najde, protože i to marginální promile těch, kterým to vyhovuje, vydá v prostředí absolutně velmi vysokých přepravních proudů na ten autobus.

Mezi Prahou a Záhřebem je nějaký normativní (délka, hmotnost) problém? Dál do Splitu (sezónně) jsem myslel prodloužení extra vlakem, ne připojením na něco existujícího. Tady je samozřejmě otázka ekonomiky provozu, ale hádám že v Salzburgu existuje/bylo by nějaké křídlo z Mnichova či ještě dále z Německa, takže počet klientů se tím dost podstatně navýší...
Ale nedával bych tam možná až tak Backy (popř. jenom). Kdo je tak citlivej na cenu, stejně jede autem (Š120 nebo tak ;-) ). Vlak má v této relaci prostor (také) v bonitní klientele, která vyhledává pohodlí. A v době kdy cestování letadlem není (už konečně) až tak vysněné znamení sociálního postavení, ale spíš - pro tyto lidi - nepříjemně častý opruz, by takové WLABmz se sprchou mohlo znamenat skutečně zajímavou alternativu věčným zácpám nebo tak.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 19:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak končí i SC na Wien.Rakušani je už nechtěj.To znamená 1 souprava IC/SC 571/570 ??? a EC 275/275 2-3-4 Ostrava.typuju že nasadí i 5 a 6 protože na EC 274/275 už nebude ETR garantované takže tipuju 1 oběh do brna a jedna nahradí IC 517/516
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 21:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ:
Normativní (hmotnost) problém je mezi Záhřebem a Splitem. A to právě z důvodu, že se vozy z Prahy (a Blavy) spojují s nějakým kurzem ze "západu". Pokud by najednou z jednoho vlaku byly dva (očekávám polohu toho druhého vlaku beze změn), nechají si to Chorvati jistě patřičně naúčtovat. Nicméně uznávám, že ta možnost extra vlaku Záhřeb - Split tu je.
Ovšem nečekal bych tu WLABmz. Celou zimu ho nikdo v kopřivách syslit nebude a u současného WLABmz do Záhřebu si nejsem jist, jak by vyšly hodiny na úklid. (Průvodce snad i zanedbám, bo ten tam už dneska jezdí částečně zdarma .)
Mmch máte jistotu, že se neocitne autovůz během cesty uprostřed vlaku? Nezkoumal jsem to...
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47926
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 22:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wałbrzych:
Nic. Jen že využití je narozdíl od jiných kurzů náhodné a ta "sranda" asi nebude pro provozovatele dvakrát výhodná a nebude se pak čemu divit, až to někdo ze zúčastněných zařízne.


Podolskiii:
Pokud neumíš editovat své příspěvky, tak se to rychle nauč. Dělá se to touhle ikonkou: Editace příspěvku
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47927
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 22:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nezpochybňuju že ten Jadran jezdí docela plný. Problém ale je, do jaké míry to vypovídá o kvalitě nabídky v situaci, kdy vedle jede po silnici cca milion osob autem.

A z toho má plynout co? Nejezdit vůbec? Nebo se snažit tam tahat pět vozů denně?
Třeba krom WLAB a Bc pro plebs (ono sice lidi by chtěli WLABmz, ale s cenama sotva za bafík...) i to WLABmz nebo WLABmee - někde by se snad „ukradlo”. Ve špičkách věřím, že by se to asi chytlo, ale co s tím jinak?
Pozor na trasu přes Budějce, mimo to, že jedeš narozsíl od 250/260 víceméně pustinou, tak 206/7 taky není nafukovací a už teď je delší, než by bylo zdrávo. Přihodit k tomu ještě minimálně tři vozy je nemožné. Navíc už vidím, jak někoho oslníš tím, že sice vyjede večer, ale přijede tam na noc. V tom je příjezd kolem sedmý ráno po úsvitu geniální.
Trasování přes MuN to teď zlepší, ale pořád by to chtělo z Prahy o něco pozdějc, aby to bylo opravdu zajímavé. Škoda toho objíždění Rakouska. Ale dá se s tím něco dělat? Opravdu si myslíš, že ty hodiny ušetřené zkratkou přes Rakousko se Ti finančně vrátí?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 23:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nic, samozřejmě na to může existovat fůra názorů. A vzhledem k železniční síti jižně od nás i u nás směr na jih a různým vlivům možností spojení s jiným obdobným "extrabuřtem" vs. přihozením kurzů na existující vlak (ve vazbě na různé časy odjezdu/příjezdu) to asi nemá jednoznačně nejlepší řešení.

Také si nemyslím, že existence Jadranu (zejména ne v jedné konkrétní podobě) je to, na čem u nás stojí a padá mezinárodní železniční doprava. Proto jsem tedy vyjádřil údiv, proč to vzbuzuje takové emoce.


Přece jen technické drobnosti:
Hroch: No tak autovůz se může posunovat zvlášť. Při spojování vlaků stejně nějaká posunka figuruje. Je to menší časová ztráta, ale nic nepřekonatelného.

Zliv: Vlak osobní dopravy může mít 20 vozů, normativ 363 je tuším kolem 1000 tun. Délka...? No když IV. koridor "může" (jak to, není nějaká UIC dohoda o 400 metrech, pro kterou se v UL obětovaly nějaké spojky?!) mít peróny na tuším 12-13 vozů, tak stačí zařídit aby se k perónu vešly "regulérní" části vlaku, a do Jadranu se poleze vnitřkem. Když se pár lůžek na Excelobemu nevešlo do Perníkova, taky to nikoho netrápilo.
Navíc, třeba by se ukázalo, že není od věci tahat ty lůžka do všech možnejch směrů jako mimotaktový EN už z Prahy, a vnitrosedačky do CB vést samostatně. Pravda, do doby koridoru může být kapacitní problém na 220.

P.S.: Dovolenou typu "14 dní na pláži" taky z duše nenávidím a rozhodně nemám v úmyslu do toho Splitu jet. Jen jsem se snažil ukázat, že kdyby už měl být nějak řešen problém "Jadran nejede a já stejně do HR vlakem chci", půjde to i nadále docela dobře.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47934
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 01:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také si nemyslím, že existence Jadranu (zejména ne v jedné konkrétní podobě) je to, na čem u nás stojí a padá mezinárodní železniční doprava. Proto jsem tedy vyjádřil údiv, proč to vzbuzuje takové emoce.

Na druhou stranu je to jedna z mála věcí, na kterou ještě můžeš někoho nalákat. Značná část osazenstva toho vlaku jinak vlakem moc nebo vůbec nejezdí. Tak trochu marketing to je. Ostatně co řeší třeba takovej autovlak do Popradu? Co je to maximálně deset aut denně?
Nestojí tak moc na tom, nějak se do HR dostat vlakem (to se dostaneš třeba i na jih Francie, když budeš chtít), ale tu možnost spíš vnutit (a lidi si už najde - resp. už si je našla a je v povědomí). Pak jde samozřejmě o to, zda to opravdu má nějakou cenu, nebo ne.

Normy ani nezmiňuj, ty obvykle spíš páchaj víc škody než užitku. (A když by to náhodou k něčemu bylo, tak se zrovna najde výjimka.)
Ono nejde jen o perony, ale i (hlavně) o dýlku kolejí. Zablokovat si na několik minut ve skupině takovým vlakem zhlaví, to není zrovna nejlepší nápad. A už současná 207/6 je i na nejdelších SK v ČB téměř od klacku ke klacku. Narozdíl od Excela nehrozí, že se trefíš do kritických stanic v noci, ale spíš naopak někdy ještě skoro ve špičce, pokud nechceš doject k moři až k večeru. (Řádně zasekaná osmnáctivozová(?) Panonka, kdy v Brně poslední vozy stály kdesi na 2a před výhybkama, před nima Rumun (neprojdeš, takže vystupuješ málem v Heršpicích) a zastavenej provoz v půl osmý, než ten vlak přestane blokovat všechno kolem, to docela stačí párkrát do roka.)
Separátní vlak je asi jediný řešení (časem i na tý 220 by to šlo). Ale stejně spíš přes Brno - takovej rozdíl v JD už to není, z Prahy to snad nějak na Brno propasíruješ i odpoledne a rozdíl obslouženého území je značný.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 10:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Namátkové zpoždění děčínských rychlíků na příjezdu z Prahy do Kralup z důvodu těsné jízdy za osobním vlakem, který je opožděn z důvodu těsné jízdy za vlakem EC/R z Holešovic:
17.2. 772 +7, 774 +5, 776 +8
20.2. 772 +6
Zpožděný alespoň 3 minuty je prakticky každý rychlík.

Zajímavá je např. také situace u vlaku EN 456, který má zpoždění z Holešovic kolem 5 minut téměř zákonitě. Os 9646 kvůli tomu nabere z Bubenče +6 (pozn. +1 má i v případě včasné jízdy EN/EC, protože vzhledem k výměně cestujících těžko v X:46 do Bubenče přijede i odtud odjede, podobně těžko může přijet i odjet v X:53 z Roztok, naprostá většina vlaků za posledních 28 dní z těchto stanic včas neodjela ani jednou). Z Roztok tak již kvůli +5 vlaku EN má Os +7. Občas se pak stane, že řízení provozu se rozhodne dodržovat předpisy a Os v Roztokách nevpustí před děčínský rychlík (opravdu občas, předpisy jsou zřejmě od toho, aby se porušovaly). Pak má Os 9646 kvůli +5 vlaku EN zpoždění již +14.

Tomu se holt říká geniálně sestavený grafikon. Jeho konstruktérům všechna čest.
Doufám, že MD to skutečně prověří a projedná, tak jak mi odepsalo.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5565
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 17:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:
Co takhle nechat Os předjíždět těmi EC systémové v Roztokách nebo Libčicích? A aby byla nějaká jistota, tak alespoň s 10 minutovým pobytem?

(Kdo nepochpil - je to myšleno v nadsázce, nicméně to k něčemu podobnému může klidně dospět.)
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 19:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: A nebo by se mohla tato pravidelná zpoždění a věčná popojíždění rychlíků zkrátka zanést do jízdního řádu a rázem by jízdní doba byla delší než na původní staré trati v době parního provozu
Holt když rychlík věčně popojíždí za Os rychlostí 30 km/h, tak je koridor k ničemu. Stačí "rozumně" sestavený grafikon a miliardy na rekonstrukci trati za účelem zkrácení jízdních dob jsou v

Ne, moje řešení situace, které jsem zasílal jak konstuktérům GVD, tak na MD je toto:
Odjezd R z TGM až v X:57. O těchto 5 minut navíc zmenšit vatu v úseku Kralupy-Lovosice, která zde je dle krácení vzniklého zpoždění 6-7 minut. R by tak do Lovosic přijížděl ve stejnou dobu jako nyní a vlak by v celém úseku trasy nebyl opožděn.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 20:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Jadran by měl zůstat ve trase Bratislava -Split s přestupem na EC do prahy.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 20:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:
Stačí "rozumně" sestavený grafikon a miliardy na rekonstrukci trati za účelem zkrácení jízdních dob jsou v .
Netvrdím, že jde zrovna zde o ten případ, ale já se obávám, že postup by měl být přesně opačný - tj. zjistit, co a jak chci na té trati vyjezdit a podle toho rekonstruovat trať a ne postavit jakýsi koridor a pak zjistit, že je mi de facto k hov.u. Bohužel tento Vámi naznačený postup je tu v ČR zatím typický.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 20:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je prostě obecný problém, že se požadavek na modernizaci specifikuje "stavebním" žargonem typu: "Rekonstrukce svršku a spodku dvojkolejné elektrizované tratě s rychlostí XY km/h," tohle schválí vláda a následně je problém, že by někde byl potřeba čtyřkolejný úsek (a jinde třeba stačil kus nechat v původním stavu).

Kdekoli se provozuje hustý S-Bahn (buď hustý intervalem nebo počtem zastávek, jednotící kritérium by mohl být třeba "počet vyloučených jinak realizovatelných tras rychlého vlaku za hodinu") a cokoli jiného kromě nákladů bez samostatných kolejích smrdí průserem, s tím se nedá nic dělat.
Teda jo - stavět předstihové úsek VRT. Jenže to je zase rozporováno tím že "rychlost 160 km/h na koridoru v ČR stačí" aniž by si autor podobného výroku, mnohdy "slovutný akademik," uvědomil že problém je hlavně kapacitní.
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 20:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof : Já myslím, že by měly jezdit hlavně Os v 07. - a 37 jen v PD doplňkově
A zbytečná vata u R je, ale 3,5 max. 4min., 5 nedáš (leda zkrátit pobyty v Boh. a Štětí na 0 min. a v Roudnici na 1 min.).

Čelákovičan : Myslím, že na zrychlenku jen těžko budou peníze. Za daleko levnější bych považoval zastavovat v Čelákovicích R. A hlavně otočit takt Os, aby ty ve 21 jezdily denně.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 21:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denny: No tak by se vata zmenšila jen o 4 minuty a přípoje v Lovosicích by se o 1 minutu posunuly.

Uvedu případ, který nyní často nastává:
R odjede z TGM v X:52, před Libčicemi dožene Os, takže z Kralup odjíždí v X:22 s +5. Na příjezdu do Lovosic však již nemá zpoždění žádné.
Posun odjezdu na X:57 by tedy znamenal jedinou změnu - v úseku Praha-Kralupy by se začal dodržovat jízdní řád.
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 21:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof : Určitě by to bylo lepší než dnes. Kdyby to jelo v XX:40 (stejně jako EC, akoraát z Masaryčky), tak to dojede v XX:16, EC může do 5 min. bez problémů a R to zbrzdí od 4 min.výš. A R bych zastavoval v HOlešovicích zast. :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 22:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Posun odjezdu rychlíků na odjzdu z Prahy o 5 minut by příliš vhodný nebyl. Díky uspořádání Masarykova nádraží je trať Bubny-Masna spíše souběh dvou jednokolejných tratí než dvoukolejka. Teď míjení rychlíků vychází do Stromovky, 5 minut by vyšlo akorát do Buben. Tudíž jakkékoliv zpoždění vlaku od Prahy by znamenalo stání v Bubnech pro včas jedoucí rychlík do Prahy.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 23:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... taky je otázka, jak moc důležité je přesné křižování v Lovosicích. Posunem o 5 minut by se docela rozhodilo.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 23:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Psal jsem, že v Lovosicích by zůstalo všechno při starém, posun o 5 minut z TGM by byl na úkor vaty Kralupy-Lovosice.
Orky: To je samozřejmě riziko, ale R z TGM odjíždí většinou načas, takže by to v těch Bubnech mohlo vyjít.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 21. února 2009 - 00:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Největší nesmysly v GVD tratě 120, které nebudou při 1.změně opraveny:

- sedmiminutové pobyty vlaků 1886 a 1892 ve stanici Kladno. Vpravdě zhovadilé zdržování lidí, kteří jedou z Prahy na Kladno,město. (Myšleno v případě, že se jede z Prahy včas, což v tomto vypečeném GVD vůbec není samozřejmé.)

- nesmyslná existence vlaků 19865, 19867, 19869. Jsou naprosto zbytečné. Musí se kvůli nim navážet navíc souprava na Ostrovec.

- zbytečně taktový odjezd 9838 a 9840. Kdyby oba jely z Prahy o 5 minut později, dorazí na Kladno stejně.

- nesmyslné 13minutové čekání vlaku 19716 na Kladně. Ti, co jedou z Prahy do Kačic a Stochova, to jistě "ocení". Přitom by se klidně mohlo čekat až ve Stochově.

SŽDC, ČD, Ropidu, a zejména středočeskému kraji je tohle všechno evidentně u