K-report
 

Velké malé trolejbusy  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 21. ledna 2009Verusha60 21-01-09  23:09
Archiv 13. března 2009Adamplzen60 13-03-09  13:16
Archiv 2. října 2009Hugo60 02-10-09  20:26
Archiv 9. listopadu 2009Verusha60 09-11-09  16:54
Archiv 16. prosince 2009Shaman60 16-12-09  20:01
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4492
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 20:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vida, vida.
Jaro, léto, burčák, zima.
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 23:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Jo, jasně, abys nemusel ohýbat dveře, že? ;-)
Jinak velice pěkné a takové úmysly rozhodně podporuju
btw: z čeho jsou ty tyče dveří? Z něčeho pájitelného?
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2009 - 07:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozsi: "ohnuty" dvere jak rikas, byly pripraveny a letely do kontejneru, kvuli tem to neni, je to prave kvuli stykacove vyzbroji a chtici mit neco historickyho On ten "downgrade" z 07 na 0 je spis zesloziteni, protoze musim zpatky vybrousit uz zakulaceny okna, vyrezat nad dvere okynka, prekopat uz hotovy chodnicky na strechu... proste co bylo hotovy to se zlikviduje nebo prekope
Ty tycky jsou jakejsi nejakej 3mm drat co byl nalezen bezdusne relaxujici ve sklepe.
Stavba modelu trolejbusu 14tr 1:8

It's not bug, it's feature... by Microsoft
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 18. prosince 2009 - 23:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však jsem si říkal, že ty dveře asi nebyly tím pravým důvodem ;-)
Jinak historický chtíč s Tebou sdílím.
Martinsvec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 19. prosince 2009 - 14:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ještě jedna informace:Nebudu dělat model prototypu 26Tr,ale 4 vyrobený kuskterý v Jihlavě jezdí pod číslem 71
Můj VDP je budován v "retro" stylu proto tak "stará" vozidla :-)
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 08:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinsvec: to je jedno, ne? Všechny dosud vyrobené 26Tr jsou shodné, jestli ne, tak mě opravte
RT6N26 - modernizace známé RT6N1, tentokrát ten pokus o ůspěšnou modernizaci určitě vyjde!
omfg- Oh my Forrest Gump!
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.
Golf je hloupá hra, jejímž cílem je dopravit velmi malý míček do ještě menší jamky nástroji k tomu nevhodnými.
Martinsvec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 08:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rt6n26:ne nejsou shodné prototyp,který jezdí v jihlavě pod ev.č. 68 za 1.nemá na předním a zadním čele pod lištoi světlometů červený pás a za 2.místo bočních nápisů ŠKODA 26Tr je nalepeno pouze logo Dp
Můj VDP je budován v "retro" stylu proto tak "stará" vozidla :-)
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 14:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes probehl velky transport prototypu 14tr0 na venkov do ustrednich dilen Hostenice
Zdrzi se zde do ctvrtka, budou zde probihat prace, ktere v byte 2+1 uz nesly praktikovat

Zde je par opravdu dokumentacnich fotografii:


Do skodovky se na sirku nevejde


Nakonec vyhralo ulozeni na delku

Stavba modelu trolejbusu 14tr 1:8

It's not bug, it's feature... by Microsoft
Domitea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 14:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O další důvod víc, proč si pořídit tatrovku
Web o mých modelech www.merkur.tk
Karosa B952E - 50%
VEKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.4.130.73
Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 02:01:34    Odkaz na tento příspěvek  

Shaman:
myslím,že by si měl uvažovat o Combiku.
Ale vypadá to živě
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 13:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: to bude tim že děláš tak velkej model ale na Verushu asi nikdo nemá
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Elektrická trakce pro čisté ovzduší
HESS musíš se s ním svést
Dopravaček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 19:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahoj chtěl jsem se zeptat jestli ňekdo neví čím nejvhodňějším by se dal řezat cuprextit? díky moc
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 19:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já používám přímočrou pilku se jemným listem, de to s ní rychle. Čas od času používám i ty velký nůžky (do ruky), taky se to s tím dá tak trochu stříhat.
Škoda 18Tr
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 20:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ja pouzivam nuzky na plech, jedine a jde to suprove :-)
Stavba modelu trolejbusu 14tr 1:8

It's not bug, it's feature... by Microsoft
Dopravaček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 09:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jěště jsem zapoměl nevíte kde by se dali sehnat malé ale silné pružinky např:na sběrače díky moc
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3827
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 11:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Touto otázkou jsem se také kdysi zabýval (když jsem stavěl kolejiště s trolejbusama (což mám zase v plánu)) a až teď po letech jsem přišel na odpověď - z gufera! Záleží na velikosti gufera, samosebou může být i vylágrovaný, ta pružinka kolem dokola tam pořád je, a když se rozcvaká a na koncích se těmto mylým pružinkám udělají očka (jde to zpravidla kleštěma), je to na sběrače jako dělaný. I malé průměry pružinek mívají na guferu většinou dost "sílu".
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4562
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 11:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jsem stavěl kolejiště s trolejbusama (což mám zase v plánu)

Vida, vida :-) Jaké měřítko?
Jaro, léto, burčák, zima.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4171
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 11:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:
Mily jezisku, letos bych si pral jenom vlacek. Ale posli mi dva . At si muzu hrat i ja a ne jenom tatinek ..

(Příspěvek byl editován uživatelem PvvS.)
Český pravopis je freeware, ale v žádném případě není open source! Používej dle libosti, ale nemodifikuj ho! Lamer.cz
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 14:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravaček: Já jsem sháněl opravdu malé pružinky - na trolejbus 1:30 a našel jsem je v "Korálkárně" v Brně na Slovákově. Pokud nejsi z Brna, tak zkus nějakou jinou prodejnu, kde mají příslušenství na výrobu korálek. Pokud sháníš větší měřítko, tak Ti musím poradit tak, ako radí ostatní - z nějakého starého stroje.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3830
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 15:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - jelikož mi z předchozího trolejbusokolejiště zbyly všechny vagóny a hektor a hodlám je dále využít právě na novém kolejišti, je to jasné HO. byly mi i nějaké kolejnice i flexi koleje Roco, což pro začátek bude postačovat. Uvidíme, kolik bude času, taky se budu muset začít opět věnovat trolejbusu 1:6, nicméně již od dob stavby tamtoho kolejiště mě sžírá myšlenka postavit modelovou stavbu HO, která by stylizovala vozovnu Komín, samosebou takovou, aby tam opravdu trolejbusy mohly jezdit. Připouštím, že to nebude v modelovém poměru, protože to bude asi neměřítkově kratší - přecijenom vozovna Komín v HO v reálném zmenšení by byl hodně velkej modul :D

Ovšem nejprv se musím zabydlet v novém bytě - konečně budu moc trvrdit, že bydlím v Bystrcu, zajímám se o městkou dopravu, teď už jenom napsat platnou stížnost....
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2009 - 16:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha
Ten Komín by mohl být zajímavý... To ale abys pak doma zařídil jednu místnost jen pro modely :-) Jinak díky za odpověď.
Jaro, léto, burčák, zima.