K-report
 

Archiv do 1. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv do 1. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
x_x_x
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.7.16
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 16:01:00    Odkaz na tento příspěvek  

Oproti Olomouci se ovšem náš "urbino" dá snadněji zaBanovat.
Mkzb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 16:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoraku:
Spoustu věcí, na které se tady ptáš, tak se dají najít na internetu. Chce to hledat a mít trpělivost. Když najdeš nějaký dobrý web, tak je na něm většinou i stránka s odkazy na další weby.
Mě trvalo dlouhou dobu, než jsem začal diskutovat. Předcházelo tomu několik let trvající čtení, ne-li dokonce studium různých webů a diskusí včetně archívů.
A než svůj příspěvek odešlu, tak ho po sobě několikrát přečtu, abych opravil chyby a aby byl výstižný.
Mám malý počet příspěvků. Je to tím, že jsem dlouho přispíval jako neregistrovaný.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8563
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 17:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznáte tu vpravo? Prý ráda jezdí MHD v Brně a čte si jízdní řády (právě to vysílají) :

...
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3613
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 17:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tasa:
Ty fotky už jsem někde viděl, takže jsou buď ze stránek pragoimexu nebo z nějakého prospektu.

ad rozbité sklo:
Vzhledem k tomu, že není označené, tak to bude nejspíš čerstvé.

Jinak dnes dorazilo poslední Porsche z této serie: 1915, v.č. 9584, Olinka.
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 17:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Olinka - debilnější jméno tomu dat nemohli (snad jen Onderka)

1128 na 00909 dneska v 17.00 měněna na Maliňáku za 1116

Jungmannova se už taky prodlužuje? Zajímalo by mě, kdy přijde na řadu Podlesí
Sháním fotky autobusů SCANIA Irizar společnosti BORS Břeclav a.s. z terénu (nikoliv ze Zvonařky) do připravované videoprezentace o těchto autobusech - v případě zájmu posílejte na můj mail
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 17:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejdřív Maruška, teď Olinka. Jak ty se k těm holkám chováš, že je tak nemáš rád?
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZPište česky, prosím.Vždy může býti hůře
Tramvajak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 17:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka zřejmě na Manila nebo Msl -
už někdo přemýšlel nad tím, které T3M se vyberou na sobotu k soutěži, nebo se to ponechá náhodě?
tramvajakovy webové stránky
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 18:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4karlos4 - kolego, bacha na to výrazivo, Olinka byla například moje přítelkyně.
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 18:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik jiných jmen od O mimo Onderky znáte?
http://www.pokolejich.cz/
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 19:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak, Trupman: Omlouvám se za přehnané reakce, jen mi ty retro jména vůbec nesedí k novým vozům, ikdyž na O fakt nic jinýho kromě snad "Oldřiška" ani není
Sháním fotky autobusů SCANIA Irizar společnosti BORS Břeclav a.s. z terénu (nikoliv ze Zvonařky) do připravované videoprezentace o těchto autobusech - v případě zájmu posílejte na můj mail
Msl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 21:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ms222 - před dílnama je nějaká zastávka?! Od kdy?
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 01:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajak:
Měla by tam být zřejmě 1555 (statický měnič, dveře IGE...).

Budeš přítomen? (kdyžtak se ozvi na mail)
Mmrozek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 05:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Olga, Ofélie, Oldřiška, Olina

víc jsem jich nenašel (pak už jen cizí patvary)
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11403
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 07:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obluda?
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Tramvajak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 14:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: díky za info, já tam ale nebudu :-)
tramvajakovy webové stránky
Tasa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 15:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajak: Kdyby náhodou 1555 zdechla, tak je nachystána 1544
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 17:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pred par minutami me u zast. Bohunicka prekvapila 1099+1100...prvni vuz obsazen vedatory z Cegelecu...

Ps: dekuji at ridicovi ci inzum za zastaveni (at planovane ci nikoliv) - alespon sem to mohl tezce dokumentacne sotnout...



Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3617
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 18:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T3 1525 má změněnou část reklamního polepu.
Michal99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 20:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo by se mohla 1915 jmenovat Odysseuska.. Neví někdo, kdy budou jezdit 2x LF2 v pravidelném provozu? Stejně:co je to velkokapacitní šalina, když i ta je přervaná??, takový vůz je fakt na 3x .
+Jaký je průměrný věk uživatelů týto diskuse?
Michal99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 20:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a ještě:tu ženskou na fotografii jsem viděl a vypadá fakt dost brutálně střeleně, nejen tím jak mluvila o svých koníčkách... Dnes 1909 na d-6, jel jsem ňou z Maliňáku na Moravák, proč jsou ty výhybky načervenalý?(Při sjezdové výhybce na zastávku linky 1 a 6)Vím, že to na ni hodně šlo slyšet, když vjela na jazyk, je to spravený, ale čevrený jsem to nikdy neviděl.
Pozn.to asi nebude moc velkej zkušební provoz na Husově, když bude stavba dokončena poslední den před začátkem škol.roku v 22:40 hod.
Dnes mě na Mendláku málem zajela KT8D5RN2 1713, šel jsem přes přechod jak je tam ta škola, měl jsem zelenou a ona se moc neobtěžovala zpomalit,(jakože už jí taky cvakne volno) tak na mě zvonila, až mi z toho běhal mráz po zádech.Ale soucítím s řidičama, protože ty děcka se fakt často pokoušejí spáchat sebevraždu...
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 21:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, smutně, jak nám to tady upadá ... možná nejvyšší čas K-rep opustit a přenachat tady prostor kindermafii
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3363
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 22:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš - vydržaj a nenech si to tu zkazit.
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 22:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní kurz 00610 v podání 1909:


Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 22:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal99: a proč by měla ta šalina jako zpomalovat a neměla na tebe zvonit? To nevíš že má přednost???
http://www.pokolejich.cz/
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3366
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 23:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda - dle vyjádření Michala měl na přechodě zelenou a to potom šalina fakt přednost nemá.
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 23:39:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nevadí, že měl na přechodě zelenou, tramvaj má přednost. Jako když jede třeba trojka z Merhautovy na Jugoslávskou tak na přechodu u lékárny svítí chodcům zelená, tak by taky měla dát přednost chodcům? Blbost...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
http://www.pokolejich.cz/
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3368
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 23:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím. V momentě kdy šalina odbočuje vlevo nebo vpravo na signál volno a mají-li stejnej signál chodci jdoucí přes ulici, kam šalina odbočuje, tak ta musí dát těmto chodcům přednost. To je případ taky např. na křižovatce Václavská x Křížova. A stejnej případ by to měl být ten, který jsi sám zmínil, ale tam neznám dobu signalizací. Čili normální režim v prostoru křižovatky a ne na přechodu samotném bez světelné signalizace.

EDIT - popravdě, nemůžu se ve vyhlášce 361/2000 Sb. dohledat jednoznačné formulace, které by mé tvrzení potvrdilo. Takhle se můžu pouze opřít o příklad z křožovatky Václavská x Křížová, kde šaliny odbočující z Václavské na Křížovu směrem k Poříčí dávají chodcům jdoucím na zeleného panáčka přednost.

(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Haki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 00:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákon 361/2000 říká, že signál pro tramvaj vždy znamená bezkolizní průjezd křižovatkou. Zelená pro chodce = přednost chodců. Nemůže být současně zelená pro chodce a volno pro tramvaj.

Samozřejmě ve skutečnosti jsou křižovatky spočítány jinak. Tramvaj do odbočky, která jede 10 km/h nestihne opustit křižovatku a už svítí zelená pro chodce. Jenže norma pro křižovatky doporučuje počítat s rychlostí 20 km/h pro tramvaje, pokud projíždí kolejové konstrukce.

Do kolize se zelenou pro chodce může pouze auto. Pokud jede na "plnou" zelenou, musí dát přednost chodcům. Na toto 361 pamatuje.
M_3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 03:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999: Co to je za blbost? Doufám, že nejsi řidič tramvaje, protože s takovou budeš mít brzy někoho pod vozem. Pokud jdu na přechodu pro chodce na zelenou, tak mám před tramvají přednost. Když na mě bude zvonit, tak jí můžu ukázat jeden z prstů na ruce (zkus hádat který) a myslet si o dotyčném řidiči, že je to opravdový "profesionál." To samozřejmě neplatí u přechodu, který není řízen SSZ. Tam má tramvaj přednost.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 09:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak 3366: ona ta šalina nemá přednost ani když odbočuje na křižovatce bez signalizace, a to bez ohledu, jestli tam přechod je, nebo není (jestli teda dobře čtu zákon):

§5 (2) Řidič nesmí
f) ohrozit chodce přecházející pozemní komunikaci, na kterou řidič odbočuje, při odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci, při vjíždění na pozemní komunikaci a při otáčení nebo couvání.
http://www.zakonycr.cz/seznamy/361-2000-Sb-zakon-o-provozu-na-poz emnich-komunikacich-a-o-zmenach-nekterych-zakonu.html


Haki: Zákon 361/2000 říká, že signál pro tramvaj vždy znamená bezkolizní průjezd křižovatkou. Zelená pro chodce = přednost chodců. Nemůže být současně zelená pro chodce a volno pro tramvaj.

Kdeže to v tom zákoně je? Při letmém proskákání s klíčovými slovy "signál" a "tramvaj" jsem tam nic takového neobjevil.

(Příspěvek byl editován uživatelem david_jaša.)
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 09:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady narážíte na fakt, že v Brně je pár křižovatek, kde čočky nejsou a tramvaje se řídí semafory pro auta. Tudíž tam ani není signál pro tramvaje. A je otázkou kdy se řidič tramvaje má takovouto signalizací řídit. V praze máme jen jedno takové místo a to výjezd z vozovny Vokovice.
Asi jsem z jiného světa.
Tasa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 10:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda 999: To nevadí, že měl na přechodě zelenou, tramvaj má přednost. Jako když jede třeba trojka z Merhautovy na Jugoslávskou tak na přechodu u lékárny svítí chodcům zelená, tak by taky měla dát přednost chodcům? Blbost...

Doufám, že tě nikdo nikdy nepustí do tramvaje jako řidiče. Tvůj příklad je docela ukázkovej, v křižovatce Merhautova x Jugoslávská se často děje, že tramvaj přednost chodcům nedá, to ale neznamená, že je to správné a předpisové.
1714
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 12:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malá vzpomínka


Kačeny s budníky, toť opravdová lahůdka pro
šalinové fajnšmekry.:-)
====================================
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 12:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_3 : ne, nejsu řidič. Obvšem tlumočil jsem slova jednoho kámoše řidiče, takže bezva no... No jak jsem uváděl příklad, tak tama jsem chodíval každej den a jenom hodně zřídka jsem viděl pouštět tramvaj lidi. Jeden by řekl, že tranmvaják by to měl vědět...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
http://www.pokolejich.cz/
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 12:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999:
Pokud má nějaký tramvaják mezery v tomto směru, tak to ani moc vtipné není. Může být jen otázkou času, než na to někdo doplatí. A v důsledku i ten zmíněný řidič.
Pavel_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 12:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1714: Vzpomínka na digitální foťáky, které zrnily i při ISO 100
Fotogalerie na ALOU
Kari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 2-2007
Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 15:59:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych se do diskuze o semaforech vložil: Konkrétně Jugoslávská je dost blbá křižovatka. Když jedete jako d-3, odbočujete z Milady Horákové doprava, tak chodcům občas svítí zeleně semafor, co je po pravé straně řidiče, na který není dobrý výhled. Ten po levé, na který je dobře vidět, svítí červeně. Prostě semafor pouští lidi jen jedním směrem. No a řidiči jsou zvyklí, že chodci chodí na červenou, tak je to nevzrušuje, jedou a zvoní. Než jsem toto vypozoroval, tak jsem taky se smrtí v očích a prstem na zvonku jel.

PS: Snad jsem to napsal srozumitelně.
Michal99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 16:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší poznámka:já jsem měl zelenou barvu(to je ten panáček dole) a šalina sedmička měla čočky **, takže jsem ani větší přednost už ani mít nemohl...(ale jestli někdo nesouhlasí?)P.S.Vím to stoprocentně,páč jsem se fakt podíval na oboje, jestli můžu jít, ale ona počítala s tím, že už bude mít volno, tak jela tak 2km/h.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11412
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 18:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panebože, co řešíte panáčka na semaforu? Pokud odbočuju vlevo či vpravo, tak s chodci holt musím počítat. Jestli mu svítí červená, neznamená, že tam nevstoupil ještě na zelenou...
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 20:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Husova (+Pekařská) ulice dnes odpoledne dokumentačně:




Znovu a znovu si opakujte kdo vládne radnici a kdo měl plnou hubu keců o podpoře MHD.
Zvolili jste si socana Onderku, který vás ohledně zdražování jízdného přímo obelhal, tak se nedivte.
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 20:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady máte srovnání fotek Husovy ulice před rekonstrukcí, a dnes:


A tady je pár momentek z dnešního sobotního provozu:


Poznámka redakce: Dnes bylo na trase linky d-11 víc šotoušů než kačen
Znovu a znovu si opakujte kdo vládne radnici a kdo měl plnou hubu keců o podpoře MHD.
Zvolili jste si socana Onderku, který vás ohledně zdražování jízdného přímo obelhal, tak se nedivte.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 21:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě na té rekonstrukci čím dál tím víc fascinuje, že mimo bokovnic tam není jediný prvek na tlumení vibrací (a i ty bokovnice spíš ultumí hluk...).
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 21:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To esicko je teda . Sem zvedavej, jak brzy ho budou navarovat.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3369
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 22:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zas další kompletně zaasfaltovaná ulic včetně kolejí. Aspoň ty koleje se mohly nějak zadláždit. Takhle vznikne nijak nerušená přistávací plocha, která bude dost svádět k těžké noze na plynu...
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Haki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 30. května 2009 - 23:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David_jaša: moje "citace" vychází z komentáře k zákonu. V zákoně se praví, že ..... a u plného zeleného světla a v dalších případech je vždy doplněno, že řidič musí dát ještě přednost těm a těm .... u signálu pro tramvaje, nic takového není.
-------- EDIT -----------
ad Bobyk: pokud odbočuji vlevo nebo vpravo nemusím vůbec dbát na chodce.
plná zelená = musím
zelená šipka = nemusím
zelená šipka + žlutý panáček = musím

... pánové některé detaily zákona 361 jsou vám asi cizí

Také se pak můžeme bavit o pouhém průjezdu křižovatkou. Plná zelená, zelená šipka, plná zelená + vyklizovací šipka ... pokaždé to znamená jiný režim.

A ještě dotaz na závěr jako občasný návštevník Brna. Proč vzniklo to esíčko?

(Příspěvek byl editován uživatelem Haki.)
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 00:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša: Kolejnice nejsou položené natvrdo na betonových panelech. Na třetí fotce v mém příspěvku č.185 je vidět podložka.

Haki: To esíčko bylo navrženo kvůli tomu, aby zde vzniknul odbočovací pruh (pro automobily), a taky kvůli zvětšení poloměru oblouku z Husovy na Pekařskou. Někde na netu byl naskenovaný projekt přestavby této křižovatky, tak si to zkus najít.
Znovu a znovu si opakujte kdo vládne radnici a kdo měl plnou hubu keců o podpoře MHD.
Zvolili jste si socana Onderku, který vás ohledně zdražování jízdného přímo obelhal, tak se nedivte.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 03:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

agent:
Neřekl bych, že to esíčko je (jen) kvůli odbočovacímu pruhu, ale (také) kvůli poloměru oblouku a profilu okolo chodníku na rohu.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 08:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haki:
význam zelené šipky se docela výrazně liší podle jejího umístění (může být na třech různých místech).

Esíčko je tam z několika důvodů:
- zmenšení poloměru zakružováku od Pekařské
- místo pro odbočovací pruh na Šilingrák
- odstranění nástupu z vozovky za křižovatkou


Agent: ten pás je celkem normální věc, která toho ztlumí akorát tolik, aby se nerozdrolil panel. Skutečná antivibrační úprava by potřebovala ještě pružné vrstvy v podloží panelů a pružné upevnění.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 10:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša: Tohle mě na Brně fascinuje už pár let. Pevné upevnění na rovný panel, i když je kolej ve výškovém oblouku. V některých úsecích na téhle stavbě chyběly i ty bokovnice a celá komora byla prolita pružnou zálivkou (jistě velice levné :-)) - procházel jsem to tam 23.5. Hlavně mě fascinuje použití VUIS panelů do výškových oblouků o poloměru odhadem někde kolem 300-500 metrů, ale to je možná jen tím, že jsem to ještě na žádné stavbě neviděl... Třeba na Česdké jsem ty panely docela chápal, nikdy nevíš, co je pod tou křižovatkou za geologický poměry, města jsou plný navážek a panely na nich umí plavat, takže na rovině ten panel chápu - respektive je to zase ze zkušenosti, už jsme na pár místech rušili panely a nahrazovali pražcema a muselo se brutálně injektovat, protože ten panel držel doslova na tekutejch pískách s únosností hodně dalekou 40MPa, do pláně se po odtěžení kolejiště propadaly Tatry metr hluboko...
Čekání na kosu v lihu chcem trávit ...
Michal99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 11:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra by mohla být v pravidelném provozu 1911,ne?A ještě by teda měly být dodaný 1916-1919?
Dr.T
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.121.204
Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 13:40:36    Odkaz na tento příspěvek  

Omlovám se za narušení diskuse ale Chtěl bych zeptat, jestli náhodou nemá ještě nemá někdo staré fotografie ze staré smyčky Svatoplukova za Starou osadou.

ad 13T : Nevím jestli 1911 vyjede už zítra, ale do týdne by mohla už vyjet určitě. A ktěm zbylím 13t toho moc, ale snad by měl spíš něco přijít až na podzim .... ale možná se mýlím
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8578
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 19:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje ještě někde nějaký zbytek 4122?
...
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 23:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study:
ne, vše se ihned odváží .... takže stejně tak už nenajdeš artefakty po 1563; 1550

M99:
13T 1911 stále čeká, stejně jako zbytek ostatních, na PRŮKAZ ZPŮSOBILOSTI HNACÍHO DRÁŽNÍHO VOZIDLA
Freekey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 6-2002
Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 23:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: nemůže to být proto, že tam jezdí noční autobusové linky a náhradní doprava?
Chci kvalitni IDS, ktery prinasi cestujicimu nove moznosti, ne nove problemy a starosti
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3372
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 00:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freekey - možná ano. Jen mi přijde škoda vzhledem k blízkosti centra města tomu nějak esteticky nepřizpůsobit komunikace. Určitě je takovej asfalt povrch praktičtější pro provoz a kor pro provoz na městském okruhu. Ale na druhou stranu by nebylo od cesty tu dopravu zase trochu separovat užitím jiných stavebních prvků, třeba dlažek a tak podobně. Už jenom velká škoda, že tramvajové těleso není zdvihnuté nad niveletu jízdních pruhů (vím, řešilo se to tu). Krásně by to nabouralo tu homogenní asfaltovou plochu.
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 00:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A (podle toho výkresu co mi tu byl odkázán), chápu to tedy správně, že na Šilingrově náměstí tedy směr dolů na Nové sady bude mít ostrůvek?
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 00:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Ano, na Šilingrově náměstí směr Nové Sady bude ostrůvek. Nyní tedy budou koleje blíže k novému hotelu Městský Dvůr, aby automobily jedoucí po Husově směrem na Nové Sady měly před magistrátem volný jízdní pruh a neblokovaly kvůli přítomnosti šaliny v zastávce celou křižovatku.
Znovu a znovu si opakujte kdo vládne radnici a kdo měl plnou hubu keců o podpoře MHD.
Zvolili jste si socana Onderku, který vás ohledně zdražování jízdného přímo obelhal, tak se nedivte.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11414
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 07:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haki: Ano, je jeden tebou popsaný případ, kdy se nemusí. Což ovšem není případ křižovatky na Jugolsávské, proto jsem jej nezmiňoval.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 10:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda nechápu, co na Husově/ Pekařské budou tři měsíce dělat. Podle mne je tam práce tak na měsíc a od začátku prázdnin by se s přehledem mohly d5-7 vrátit na svoje trasy a dodělával by se jenom úsek od Šilingráku k Franzisbergu. Těch pár dodělávek by se zvládlo i za provozu. Samozřejmě znovu zjednosměrnit Pellicovu, tam je práce tak na dva týdny.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11420
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 11:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud nebude vše hotovo, nemůže dojít ke kolaudaci, je to jedna stavba.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ