K-report
 

Archiv do 16. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv do 16. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4013
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsi viděl, aby tahleta komunita jakkoli pečovala o své obydlí?
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1881
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:28:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
Ale tohle už by mohlo nakopnout i je. Vždyť je to profláknuté po celém Brně.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, já jsem je nechal, aby ty benga zavolali. Róm pak byl nucen zaplatit "zbytečný výjezd", nebo jak oni to nazývají... Hold debil volal 158 (a ne místní číslo na benga) a tvářil se, že pomalu umírá.

Edit - pravopis

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Jaro, léto, burčák, zima.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4015
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to jednoduše neřeší.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 22:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na mě byli místní Romové vždy milí. Jeden mladý spoluobčan mi dokonce nabídl, že mě mým fotoaparátem vyfotí....
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 22:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang:
Bůh ví jestli ti "pojedemdokanady" vůbec umí číst.

Ohledně focení na tomto místě a jeho okolí jsem zatím problém neměl ale díky vašim postřehům si raději budu dávat pozor.

Liebe ist für alle da
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4116
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 22:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mnoo, hromadu let sem tam prestupoval z dratolezu na salinu. V jednu dobu to uz tam nebylo unosny, ale pak je navstivili jisti mili panove s letnim sestrihem,z uklidove sluzby, zdarma provedli vyklizeni mistnosti okny a dirama po dverich a byl klid.
Český pravopis je freeware, ale v žádném případě není open source! Používej dle libosti, ale nemodifikuj ho! Lamer.cz
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 23:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jednou při jízdě osmičkou chtěl něco vysvětlit místní topince, co mi vystoupila z vozu, ale protože on si se mnou nechtěl povídat a třískl mi do okna, plivl jsem mu tedy přímo do xichtu a šlápl na to. Běžel vedle mě na následující zastávku. Měl jsem takovej strach, že jsem to "kátéčko" v zatáčce málem převrátil. Geislerovu jsem stihl tak tak odbavit a topinka mně už jen stihl bouchnout z boku do okna rozjíždějící se soupravy. Ukázal jsem mu tedy, že je "jednička" a na zpáteční jízdu z Líšně jsem dostal policejní doprovod
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4253
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 00:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím bych se moc nechlubil, kor po psychotestech.
Jaro, léto, burčák, zima.
Aroman211
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 00:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/tramvaj-pred-sebou-po-srazce-tlacila-auto- patnact-metru-pj1-/brno.asp?c=A091112_203603_brno_aja
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 00:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad článek:
Zajímalo by mě, kam naproti budově Městského divadla odbočoval, tím spíš, když vedle něj právě jela tramvaj. I v článku se píše, že v tom místě je vyvýšený tramvajový pás. Některým řidičům IAD není opravdu pomoci.

Mimochodem, nebyla tou zatahující "osmičkou" náhodou 1720 (shodou okolností s celovozovou reklamou na Městské divadlo)? Něco před sedmou jsem čekal na Hl. nádraží na nástupišti d-1, 2, 4 směr Malinovského nám. a zrovna tou dobou projížděla 1720 jako d-8 do vozovny Medlánky. Tak mě to při čtení toho článku napadlo, jestli to náhodou nebyla ona.

Mauricio:
Hm, tak to se teda alofokovi povedlo. Se trochu přepočítal.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 08:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle SMS od 4Karlos4 si Žofinka opravdu točí kolečka na 003 02. Otázkou je, kolik vydrží
Pavel_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 09:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak karetní šílenství už se blíží i k nám
http://zpravy.idnes.cz/blizi-se-konec-salinkaret-na-jizni-morave- f1p-/brno.asp?c=A091112_204827_brno_aja
Fotogalerie na ALOU
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 10:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl_bb:
můžu se zeptat jak si zvládl psychotesty??? Jako nevím, ale tohle se nespojuje s profesionálním chováním řidiče, nemyslíš? Je to tvá věc, ale tyhle lidi se musejí brát z nadhledem, a ne se takhle snimi "bavit" a ještě se stím chlubit...
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Mehdib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2008
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 14:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Arašídek: S jakým nadhledem? To si od nich mám jako nechat srát na hlavu? Tudle jsem jel 9 a nejaká mladá černá podražka měla nejaké žgryndy na moji osobu, tak jsem za ní vystartoval, chňapl za rameno a řekl jako co to mělo znamenat. Radši pak rychle metala pryč.
Bohužel na tuto menšinu mám jeden názor, který se nadá publikovat...

Sorry za velmi velké OT.
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 15:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1532+74 už jsou spojeny a dnes jezdí na 00128
1639+40 dnes v provozu na 01217
www.idsjmk2009.galerie.cz - Fotogalerie regionálních autobusů IDSJMK
Videoprezentace autobusů SCANIA Irizar společnosti BORS Břeclav
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 15:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dovětek k muzeu RK : Ten nápis je tam už delší čas , já to fotil v květnu 2007. I na mě se nějaká snědší ženština rozzlobeně obrátila ohledně důvodu focení zrovna tohoto objektu. Nenechal jsem se ovšem vyvést z míry a slušně jsem odvětil že pouze provádím dokumentaci pro odbor rozvoje silnic (hahaha) z důvodů plánované výstavby mimoúrovňové křižovatky. Zůstala tenkrát stát s pusou dokořán načež jsem se slušně rozloučil se slovy : " O termínu demolice objektu budete s předstihem informováni" .
Stejným nápisem je též označen jeden dům na Dornychu u tramvajové zastávky Svatopetrská směr Komárov.


Končí krásnej sen, už se blíží den, ještě kroků pár a bude ti hej ..
..." Do Pekla Máme Blízko "...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4016
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 15:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" O termínu demolice objektu budete s předstihem informováni"

Pohotová odpověď
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 17:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anti: Dobrej nápad, až tam někdy budu fotit a oni budou prudit, tak vím co na ně platí...

Shodného nápisu na Dornychu u zastávky Svatopetrská jsem si všiml docela nedávno. Pokud si dobře vybavuji, tak je přímo na té hospodě u zastávky.

Arašídek: Znám lidi, co prošli přes psychotesty a přitom uvedli, že zde diskutované etnikum nesnáší. Jinak se řidičům nedivím, taky bych je hnal...

(Příspěvek byl editován uživatelem Datel.)
Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 17:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já to chápu, ale nevím, prostě mám zkuenost, že se "pernamentně opálení spoluobčané" chovali lépe než našinci. vedu příklad, který si pamatuji: V tramvaji seděl ormální pár +-17 let a kluk vesele odhazoval papírky z něčeho pod sebe, a byl tam kluk 25+- tmavší pleti a řekl mu, jestli to dělá doma taky, klouček se do něj pustil, oslovoval ho všm možným i nemožný, a jak se týpek zvednul, tak se uboze schoval za holku, pak rom vystoupil a kluk na nějz okna pořvával jedna paní mu takovou liskla, že se málem po*** a řekla mu, že měl být hrdina když byl v tramvaji... Jako můj osobní názor je, žeromové dělají bordel a řvou, ale nikdy neposprejujou tramvaj nebo nepoškrábou okna, to všechno dělají těžcí borci kteří si myslí, že sou těžcí kingové. To je můj názor, a klidně mě za něj odsuťe...
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 18:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Arašídek:

Za kolik jsem udělal psychotesty si už nepamatuju, protože je to přes 8 let, co jsem na nich byl. Jezdím jen brigádně a touto prací se bavím, protože jsem ji chtěl dělat už jako malej kluk. Když mi někdo překáží na kolejích, ani se nerozčiluju, protože bych si tím stejně nepomohl a umím se vžít do situace, že je někdo v našem městě poprvé. Na určitej druh lidí jsem však alergickej. Netvrdím, že je rozeznávám podle barvy pleti. Někteří tmavší jsou fajn, stejně jako i světlí jsou grázlové. Když mně ale někdo prudí v šalině, normálně ho vyhodím. A když nestačí výhrůžky, klidně ho chytnu rukama. Za těch 8 let na mě nepřišla jediná stížnost, snad proto, že jsem nikdy nic takovýho neudělal neoprávněně. Ten topinka mi do šaliny netřískl proto, že jsem mu chtěl něco říct. Vždyť on ani nevěděl, co jsem mu chtěl říct. Třískl mi do toho z důvodu, že jsem si dovolil po něm něco chtít u nich v cigánově. A jako gadža (nebo jaxe to píše), jsem pro něj póvl. Promiň, ale já si nenechám s*át na hlavu, kór od nich ne. Zastávku před tím jsem na ně počkal a oni mi pak drželi dveře, aby jich mohlo z poza vozu doběhnout dalších deset.
Každopádně podle tvýho příspěvku si myslím, že šalinu rozhodně neřídíš, protože bys měl názor naprosto jinej. A můžu ti zaručit, že u nás v podniku je to samej rasista. A z většiny z nich se stali rasisti právě potom, co přišli k podniku, když se začali dostávat blíž a blíž k jistému etniku, zejména na lince 4, ale dalších, projíždějících určitou oblastí... Však si to pojď zkusit.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 18:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl_bb - nemyslím, že se kolegové stali rasisty. Pokud se někdo chová jak hovado, ať je bílej nebo cikán, zasluhuje po čenichu.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 18:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Janatak:

Možná jsou rasisti, možná se jen snaží zapadnout svými kecy mezi kolegy. Někdy se stydím, že jsem taky šalinář, když to poslouchám. Je smutný hodit všechny romy do jednoho pytle, protože pak ti lepší ztrácí motivaci chovat se líp, ale na druhou stranu se často řečem svých kolegů nedivím a zřídka kdy se nechám stáhnout a řeknu taky něco, co bych jinak neřekl, byť si to i myslím...
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 19:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Janatak a Majkl_bb: hele, kluci a to je přesněto celou dobu chci říct, nikdy neůžete hodit všechny do jednoho pytle... Ale nevýhoda tramvajáků je ta, že se prostěsetkávají stím odpadem společnosti všech ras a národností...
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 21:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu Vás všechny ujistit, že Arašídek nejezdí s tramvají, je to ostravák a ještě mu rozhodně nebylo 21!!!
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 21:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad muzeum kultury: Myslím, že podpis tvořitele tohoto nápisu, tj. hlavička s nožičkama, je dosti známý...
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Píšalina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 22:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten nápis na Životského je už za ty roky značně omšelý, potřeboval by obnovit...

BRNO - Zapsáno do Guinesovy knihy rekordů jako město s nejvíce typy tramvají (šalin).
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3741
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 22:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zrovna tu fotku můžeš plesknout i do rubriky dopravní značení....
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 04:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento víkend probíhá výměna kolejí a výhybek na ulici Benešova. Takže doufám, že se tu objeví pár fotek
Jak to tam vypadalo dosud, dokumetuje ilustrační fotka

Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 09:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zdenda999: Já sem nikdy netvrdil, že s tramvají jezdím, ani to nevyplývá z příspěvků. Takže ti děkuji za tvůj velice přínosný příspěvek.
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Gred Čipmonok
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.88.2
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 11:29:28    Odkaz na tento příspěvek  

A já si myslím, hošánci, že celá tato diskuze je zbytečná. Pan Majkl by měl okamžitě vrátit papíry, Arašídek by se taky mohl trochu klidnit, o Zdendovi to platí také (spíše z minulých diskuzí). Ještě, že tu nespamuje třeba takové Mlojin.
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 12:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1639+40 dnes na 00113
www.idsjmk2009.galerie.cz - Fotogalerie regionálních autobusů IDSJMK
Videoprezentace autobusů SCANIA Irizar společnosti BORS Břeclav
Radek_havlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 15:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějáké fotky focené dnes:


Editovano uživatelem Radek Havlík MHD fotogalerie pejsek10.rajce.net
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 16:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z jakeho duvodu jezdi na d-13 o vikendu soupravy?
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3911
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 16:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krasavice dnes před polednem na svém kurzu:
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4020
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 17:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před pátou stále na lince:


Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4022
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 18:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo se pochlubí obrázky z překopávky kolejí na Benešce? Já tudy jel až za tmy, bohužel z fotek nebylo nic.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 23:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: paráda, ta 1803 mě neustále uniká... Dneska jsem byl celej den mimo Brno.
Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 00:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žanetka vydržela i druhý den ve službě


A jedna dokumentační fotka dua Waas

Liebe ist für alle da
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 00:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek Havlík (188) :
Vůbec jsem netušil, že i Brno má ve svém vozovém parku tramvaje v designu Porsche. Jel jsem s ní v Praze a musím říct, že z venku je hezčí než unvitř.Třeba se dočká taky Ostrava.
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 08:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha: nějak jsi zaspal, ne?
RT6N26 - modernizace známé RT6N1, tentokrát ten pokus o ůspěšnou modernizaci určitě vyjde!
omfg- Oh my Forrest Gump!
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.
Golf je hloupá hra, jejímž cílem je dopravit velmi malý míček do ještě menší jamky nástroji k tomu nevhodnými.
Radek Musil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.119
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 11:45:50    Odkaz na tento příspěvek  

Gred Čipmonok: Nechápu, proč by pan Majkl měl vrátit papíry. Myslím že nevíme jaké má řidičské schopnosti. A co napsal ve věci jistého etnika je pravda a plně za ním stojím, i když s tramvají nejezdím.
Gred Čipmonok
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.125.43
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 12:22:49    Odkaz na tento příspěvek  

Protože to, co tady předvádí, je na "vrácení" psychotestů, a tím pádem i papírů.

Čímž neříkám, že s tím nesouhlasím - ale je to neprofesionální.
Radek Musil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.119
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 16:08:49    Odkaz na tento příspěvek  

Gred Čipmonok: Jezdím s autobusem skoro 20 let a s tramvajákem Majklem naprosto souhlasím. Dlouho jsem jezdil i v MHD a tak vím, že pokud někoho napomenu a on mě přes to ignoruje, můžu buď zavolat pomoc, ale v tu chvíli jsem jako chlap selhal, nebo nápravu sjednám sám a tím dám najevo, že si ze mě nikdo nebude dělat srandu. Nechápu, proč bych zde nemohl veřejně dát najevo svůj názor. A pokud ty tvrdíš, že tento názor sdílíš taky, nevím, co je špatně na tom ho prezentovat, byť se někomu může zdát, že je to neprofesionální. Prostě se řadím jednoznačně na jeho stranu. A otázka na závěr. Máš zkušenosti s řízením vozidel MHD, že někoho odsuzuješ za něco takovýho?
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 16:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove co to tu resite s "vracenim psychotestu"?

Psychotesty zvladne naprosto prumerny clovek s trochou pripravy na vybornou - o jeho psychickem stavu nevypovydaji temer nic. To si muze dovolit rict psycholog po nekolika sezenich s pacientem.
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 17:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klid, Greda znám osobně (brácha od mladé) a vzhledem k věku a dalším náležitostem bych nebral bych jeho příspěvky vážně...

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Jaro, léto, burčák, zima.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 19:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji panu Musilovi za zastání se. Myslím, že toto opravdu můžou objektivně posoudit jen řidiči s nějakou praxí. Každopádně si myslím, že já jako řidič jsem pro DPmB spíš přínosem, než špatnou vizitkou. Snažím se na každýho počkat, poradit bloudícímu, jezdit přesně podle jízdního řádu, striktně dodržuju rychlostní limity na výhybkách a tak podobně. Nezdráhám se dojezdit do výměny vozu s poruchou, i když by mně nejela polovina vozu, což by velká skupina řidičů využila jako záminku k režijní jízdě, nebo odstavení se, aniž by je zajímalo, že jejich kurz bude na trati chybět. Takže kecy typu, abych vrátil papíry si Gred může strčit... kam chce
Freekey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 6-2002
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 19:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, je tu někdo, kdo ví jaké označení v RAL mají barvy vozidel DPMB? Díky.
Chci kvalitni IDS, ktery prinasi cestujicimu nove moznosti, ne nove problemy a starosti
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 19:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavluscha:

Je sporné, jestli je u tramvají 13T Porsche o co stát. Spíš bych Ostravě záviděl to, že tam tyto tramvaje nejezdí. Musím říct, že jízda s nimi není špatná. Dynamika jízdy i brzdění je opravdu královská, ale přitom sravnatelná s Variem LF1. Vario jde však "líp po plynu". U 13T si člověk může hrát s tempomatem, i když bez toho by se taky dalo jezdit. Ocenuji omezení rychlosti v klesání trati, nebo v oblouku, což znemožňuje nebezpečnou jízdu. Dále prostornost kabiny, účinnost klimatizace, či kamerový systém, to jsou věci, které hodnotím kladně. Jenže 13T má stejně jako 05T Anitra problém s podvozky. Nejsou totiž natáčecí, jako u tramvají Tatra a nejen, že je jízda v obloucích v motorových článcích nepohodlná pro cestující, ale stejně tak je nepohodlná pro řidiče. Díky těmto podvozkům je vysoké nebezpečí vykolejení a navíc nám to ničí kolejový svršek. Někdo může oponovat, že je větší podíl nízké podlahy oproti Váriím, ale největší problémy vysoká podlaha způsobuje důchodcům, kteří stejně nastupují předními dveřmi, takže je to vlastně jedno, protože tam naše šaliny nízkopodlažní nejsou. A pokud se dá souprava 2x Vario LF1, případně 1x Vario LF3 pořídit o tolik levněji a neničí nám koleje, rozhodoval bych při nákupu nových vozů jinak. Druhá věc jsou samozřejmě dotace z fondů EU na nákup nových vozů, které nejspíš nelze uplatnit na Vária, kde se vlastně jedná pouze o rekonstrukci. Jako nejlepší alternativa se mi jeví 15T Forcity, ale tuhle problematiku neznám. Možná by nestačily výrobní kapacity Škodovky, možná je ještě dražší jak 13T a možná se s nákupem kvůli dotacím z EU nemohlo čekat na vývoj tohoto vozu.
S Poršákama jezdím docela rád, přesto bych radši, kdyby se nic takového nikdy nevyrobilo, protože to tady teď bude strašit aspoň 30 let.
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 11:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec se mi podařilo 1803 odstřelit, tady jsou výsledky:

Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4024
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 12:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Datel - nádhera
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Píšalina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 14:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár šotek z dnešního pošmourného rána...




...
BRNO - Zapsáno do Guinesovy knihy rekordů jako město s nejvíce typy tramvají (šalin).
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 14:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl bb:
Díky těmto podvozkům je vysoké nebezpečí vykolejení a navíc nám to ničí kolejový svršek.
Kolejový svršek ničí i vozy s otočnými podvozky. A proč je u vozů s neotočnými podvozky vysoké nebezpečí vykolejení?

ale největší problémy vysoká podlaha způsobuje důchodcům, kteří stejně nastupují předními dveřmi, takže je to vlastně jedno, protože tam naše šaliny nízkopodlažní nejsou.
To, že důchodci jsou naučeni nastupovat prvními dveřmi ale není chyba tramvaje. Navíc nemám pocit, že by všichni nastupovali jen předními dveřmi, bývají rozlezlí po celé délce vozu.

Druhá věc jsou samozřejmě dotace z fondů EU na nákup nových vozů, které nejspíš nelze uplatnit na Vária, kde se vlastně jedná pouze o rekonstrukci.
To je blbost. Vario LF lze pořídit i jako novostavbu (viz Olomouc) a také na tyto vozy lze uplatnit dotace z fondů EU.

Jako nejlepší alternativa se mi jeví 15T Forcity, ale tuhle problematiku neznám. Možná by nestačily výrobní kapacity Škodovky, možná je ještě dražší jak 13T a možná se s nákupem kvůli dotacím z EU nemohlo čekat na vývoj tohoto vozu.
Ano, 15T je dražší než 13T. Výrobní kapacity Škodovky by určitě stačily, čistě hypoteticky, Brno by určitě pořizovalo tyto vozy v řádu několika kusů ročně, ne desítek. Jaký by mělo smysl čekat na vývoj 15T? Ta byla vyvíjena především pro Prahu a Brno si tou dobou vybralo jinou variantu...

Samozřejmě není vyloučeno, že se něčeho podobného jako 15T dříve nebo později dočkáme i v Brně. A tipnul bych si, že takové 13T tady budou dost možná strašit i více než 30 let.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wang.)
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 15:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Wang:

Že je u vozů s neotočným podvozkem vyšší procento vykolejení, to je prostě fakt. Údajně připadlo v minulým roce skoro každý druhý vykolejení na Anitru. Pokud je to tak, určitě to nebude náhoda. O vykusování oblouků se stará kynetická energie, kterou má celej článek oproti samotnýmu podvozku daleko vetší, což je taky fakt a v podniku se to obecně ví.

Samozřejmě i důchodci umí nastupovat všemi dveřmi, ale ti nejmíň mobilní opravdu lezou výhradně předními dveřmi a málo kdy ostatní lidi z fronty u těchto dveří napadne posunout se k druhým, nebo i dál, kde už nikdo nenastupuje. Za šichtu odbavím vůz asi dvousetkrát, takže o tomto se fakt nebudu dohadovat.

Praha přece původně objednala 14T. Až když se přišlo na to, že jsou tyto vozy pro jejich podmínky (stejně jako pro naše) naprosto nevhodný, zrušili, nebo pozměnili kontrakt a rozhodli se pro nákup 15T. A vyvíjena byla především proto, že 14T nesplnila očekávání.

Dle RRRS Jihovýchod bylo nutný vyčerpat dotace z EU do určité doby. To znamená, že podnik prostě musel vzít co bylo.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 15:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Píšalina:

Hádám, že ta 1713 na České je 6/13. To já s ní dnes dopoledne jezdil
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 16:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl bb:
O vlivu neotočných podvozků se nepřu, ale otočné podvozky také nejsou všespásné.

S těmi vykolejeními se mi to moc nezdá. Kdyby to měla být pravda, tak se divím, že to ještě nebylo nějak mediálně "rozmáznuto." V době, kdy se v některých denících píše pomalu o každém sebemenším problému, dopravní nehodě s účastí MHD. Chtělo by to nějaké konkrétní příklady, osobně si z poslední doby nic nevybavuju.

Nástup důchodců předními dveřmi, kde není nízká podlaha, není chyba tramvaje. Ostatně tímto nešvarem trpí i Varia. Je tedy na DP, aby začal s osvětou v tomto směru, protože tramvají v provedení, kde nízkopodlažní dveře jsou druhé, případně až třetí, přibývá.

O tom, že první dveře jsou důchodci upřednostňovány, se taky nebudu dohadovat, na druhou stranu, nezaznamenal jsem, že by důchodci na zastávkách vytvářeli frontu při čekání na nástup výhradně předními dveřmi. Nemusím řídit tramvaj, abych si všimnul, že zas taková tragédie to není.

Praha objednala 60 vozů 14T a 60 vozů 14T bylo dodáno. Toť vše. Toto: "Až když se přišlo na to, že jsou tyto vozy pro jejich podmínky (stejně jako pro naše) naprosto nevhodný, zrušili, nebo pozměnili kontrakt a rozhodli se pro nákup 15T. A vyvíjena byla především proto, že 14T nesplnila očekávání.," je výplod něčí bujné fantazie. Kdyby byla 15T vyvíjena až na základě nesplněného očekávání 14T, nebyly by touto dobou v Praze už dvě 15T.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 17:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tatrovácké tramvaje nemusí být nahrazovány jenom Škodovkami:
http://www.railfaneurope.net/pix/ro/trams/Oradea/ULF/0050-03N-003 .jpg

Akorát by to někdo mohl říct i u nás na magistrátě. :-( Jestli je nepletu, tak jeden oradejský ULF vyšel o 10-12 M dráž, než saranče, a ty kontrakty se uzavíraly ve stejnou dobu.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
M2359
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.131.163
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 18:56:04    Odkaz na tento příspěvek  

ne o 10-12 mega ale o 1-2 mega :-)
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 19:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl bb: O vykusování oblouků se stará kynetická energie, kterou má celej článek oproti samotnýmu podvozku daleko vetší, což je taky fakt a v podniku se to obecně ví.

Tak tuto větu, kdyby si pronesl na zkoušce z teorie vozidel u jednoho nejmenovaného docenta u nás ve škole, ozval by se nejspíš hodně velký řev...

Kinetická energie psána mimochodem s měkkým i vůbec nemá vliv při průjezdu vozidla obloukem koleje. Tzv. bezpečnost proti vykolejení (dále jen BPV) ovlivňuje úplně jiná veličina a to vodící síla. Vychází z řídící síly na nabíhajícím kole a rámových silách. Poměrem vodící síly a hmotnosti vozidla teprve můžeme posoudit BPV. Vozidlo, které kriteriu BPV nevyhovuje nemůže DÚ pustit vůbec do provozu. Tímto samozřejmě nezpochybňuji účinky těchto vozů na samotné kolejnice, ale to je trochu jiná kapitola...
Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Patas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.141.0.153
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 19:37:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo,jak dopadlo dnešní jednání o změnách k 13.12. ? Díky.