K-report
 

Archiv do 20. dubna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Tramvaje a metro » Zahraniční provozy » Archiv do 20. dubna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 19:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastně jsme se od Tebe nedozvěděli nic

Však já taky nic prozradit nechtěl. Jen jsem chtěl společně s přirozenou lidskou zvědavostí podpořit používání internetových vyhledávačů v České kotlině.
A mimochodem, není to poprvé a nejspíš ani naposledy, co se tady Lisabon objevil.

Jenki: Na těch fotkách z Moločnoe mě mimo jiné zaujaly "české" hlavy pouličních lamp. Je to sice detail, ale ještě jsem to mimo ČR a SR neviděl. To je místní normálka?

(Příspěvek byl editován uživatelem trupman.)
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZVždy může býti hůře
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 19:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pittsburgh: Ty údaje se týkají více méně stavu z 50. let; o pár let dříve byly kromě PCC i staré vozy. Největší délky dosahovala síť v roce 1918, kdy bylo celkem 975 km tratí A taky linek byla prakticky celá stovka.

Jinak provoz zrušen nikdy nebyl, pouze byl postupně, v podstatě od 50. let redukován, po změně vlastníka od roku 1964 už to byl volný pád, a to do roku 1971, kdy rušení skončilo a v provozu zůstala necelá stovka PCC. Od roku 1985 jsou v provozu nové vozy a provoz PCC je postupně omezován až do úplného konce v roce 1999, odkdy už jezdí jen nové vozy.

Maximální sklon byl dokonce něco přes 12 %, ale to byl extrém, běžně se vyskytující sklony byly "jen" kolem 6 %, z čehož jeden úsek cca 1 km dlouhý je v provozu dodnes.

Kdybych se nenarodil tady, asi bych byl před 60 lety v Pittsburghu. Možná jsem tam dokonce žil v minulém životě, protože když jsem se tam před pár lety podíval, spousta míst mi připadala strašně povědomá Kdo chce něco vědět, ptejte se!
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 19:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo chce něco vědět, ptejte se!
Když jinak nedáš. Jaké tam jsou/byly minimální poloměry směr. oblouků? Předpokládám nějaké extrémní číslo.
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZVždy může býti hůře
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 20:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V podstatě se dá říct, že minimální poloměry oblouků v USA se pohybovaly (vztaženo k vnitřní kolejnici ) okolo 35 stop, čili necelých 11 metrů. Proto taky byly téměř všude (alespoň v Pittsburghu) na silnicích vyznačeny přesahy tramvajového pásu v obloucích.
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 20:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy dodám ještě nějaké fotky :-)
Nejpve však mapu, nachodil jsem za 5hodin 16km a vyznačil jsem to zeleně do planku, kdyby někoho zajímala některá část tak pokud budu mít můžu dodat fotky, jen na některých místech mám bohužel jen trať 2 linky z 5 nejezdili, jedna je jen podél řeky s novými vozy a zbývající dvě jakž takž.

A nyní foto





A poslední dotaz, toto jsem vyfotil narychlo na druhém břehu Rio Tejo, takže by to nemělo patřit do Lisabonského systému ač je to jen přes řeku. Je to tramvaj? Nějaký nový provoz?

Ostrava: 2009 Tento rok je ve znamení vymírání sedmistovek
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není
Fotky nejen dopravní
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 20:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mayg: Metro Transportes do Sul - wikipedia Nějaké základní informace by z toho mělo jít vyluštit, i když je to portugalsky.

A fotky jsou parádní Jenom jsem dodnes nepochopil, k čemu mají ty jejich lanovky vrchní přívod proudu (a ještě k tomu se dvěma sběrači).
A dotaz na konec: Jako moc se v Lisabonu vyskytují pozůstatky po zrušených tratích? Z fotek to vypadá, že jich bude dost...

(Příspěvek byl editován uživatelem trupman.)
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZVždy může býti hůře
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 22:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné fotky, stará chtěla do Španělska, asi pojedem do Portugalska .

Trupman: Jestli si chtěl poradit strejdu googla, tak se ti to povedlo. Jelikož nejsem člověk jazykově nadaný, tak z angličtiny jsem pochopil pouze Lisbon. Z Maygových fotek jsem viděl více než mi zobrazil google. Ale díky.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 22:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boris: když jsem viděl tuhle fotku, tak mi z nějakého neznámého důvodu přišlo na mysl, že to srovnání s Ostravou je docela na místě.
http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=275520&nseq=44

Co se týká podélného sklonu - podle těchto stránek se tam prý dodnes jezdí na 10% stoupáních a ta přiložená fotka by tomu celkem odpovídala...
http://www.lightrailnow.org/myths/m_mythlog001.htm
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2544
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 22:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozůstatků JE dost.
Vysmátý březen se Škodou 15T :-)
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 06:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Pittsburgh byl kdysi městem těžkého průmyslu, tedy především vysokých pecí, oceláren a dalších podobných provozů. Dodnes zbyl jen zlomek, podobně jako z tramvajového provozu. Nicméně terénem Pittsburgh připomíná spíše Prahu. Úsek s uvedeným stoupáním okolo 10 % není běžně využíván, slouží jen jako alternativní trasa pro případ jakékoliv nehody nebo výluky hlavní trasy vedoucí tunelem. Pokud ale vím, tak velký sklon je jen v krátkém úseku, protože trať vede na hřeben kopce po úbočí. Já mám údaj 9,15 %. Nicméně tímhle šíleným terénem jezdily zrychlovače...
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 00:30:31    Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch krás Ameriky..

jedna fotka z pro zahřátí z teplejších krajů.
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 14:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

San Francisco?
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZVždy může býti hůře
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 18:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ta tramvaj je snad z GB, do USA už je jen jako muzejní.
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 18:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tohle sice nejsem odborník, ale Blackpool?
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 20:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Blackpool. Také jsem nevěděl, že něco předali do USA.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nic jinýho než Blackpool z tradiční Anglie už nezbylo. A Blackpool a teplejší kraje .-) ? To si letní uspořádání spíše užijí v tom Friscu.
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stoleté šotovideo z Barcelony
http://www.liveleak.com/view?i=702_1237999631
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 18:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, neměl by někdo nějaké informace o městské dopravě v Katalánsku??
Jerry Butr..... již brzy ve vašich počítačích
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 19:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už často jsem na fotkách z Ruska viděl ty obrovské volanty na střechách tramwají, ale dnes jsem poprvé objevil snímek, kde je taky vidět, jak se používají...

(Zdroj: http://transit.parovoz.com/muralista/?ID=19191&LNG=RU)
K_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 21:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klv: To by mě docela zajímalo jestli je ta trolej pod napětím
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 23:34:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jedna informace z Katalánska
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3218
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2009 - 23:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi rozmlátili hračku.

Že někomu ujede nezabržděná tramvaj z kopce se stává i v lepších rodinách. Ale že někomu ujede nezabrzděná služební tramvaj - svařovací vůz, vevnitř sedí svařovací technolog, zděšeně volá šéfovi, ten mu poradí jak to zastavit, pak po telefonu seřve řidiče do bezvedomí, vyvezou svařovací vůz zpátky na kopec k výluce, opět jej nezajistí klínem ani ruční brzdou a na druhý pokus už vevnitř nikdo nesedí a tak se jenom dívají jak to hezky fičí z (naštěstí mírného)kopce, pod kterým na křižovatce stojí na červenou "novyj češkij tramvaj" a řidička, patřičně hrdá na svůj teprve týden starý vůz nevěřícně hledí co se to na ni žene, pak zdrhá z kabiny do vozu a řve na lidi aby se drželi... ne, to je opravdu námět na film "Bulharský masakr kradenou tupou motorovou pilou s vylágrovaným převodem".

Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2564
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2009 - 23:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: To je fakt k pláči.
Vysmátý březen se Škodou 15T :-)
Honza_Šlehofer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 08:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu nasranost, ale když slyším jaké to bylo drama, tak té tramvaji zase vlastně tak moc není. Na místní poměry vlastně asi nic, takže budou s tím vůbec něco dělat?? Snad ale ano, když je tenhle mazlík určitě pod politickým drobnohledem. Být to jakýkoliv jiný vůz, tak jezdí dál ...
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3219
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 18:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrhli se na to jak šílení a už je to skoro opraveno. Naučil jsem je např. jak vysklít čelní sklo a přitom ho nerozmlátit a jiné vychytávky. Musel se odpárat celý čelní plech, protože ten jekl pod ním je poněkud prolomený dovnitř, ale nic strašného. (Návrhy "vyplnit prolákliny tmelem" jsem zlikvidoval hned v zárodku.) Čelní sklo se prohlo jak , ale neruplo - hned po nehodě jsem ho částečně odřezával od deformované části čela a u toho chválil výrobce.

Naštěstí nárazová rychlost byla malá, většinu energie sežral nárazník a hlavně ten služebák (poněkud se zlomil, bohužel nemám foto).

Jinak mazlíků už je v provozu s cestujícími 5, (2401, 2403-6), 2407 má po testech a čeká na papíry (snad v pondělí vyjede) a 2408 dnes vykonala TBZ a najíždí zkušebních 500km. Takže výpadek jednoho kusu se až tak neřeší, ale přesto haló bylo veliké, a to i u nejvyšších šéfů.

Ještě perlička dnes odposlechnutá ve vozovně - již zmíněná řidička je docela hezká, velmi štíhlá a působí dost křehce, tipl bych ji tak na 50kg i s bižuterií. Možná právě proto, aby si na ni kde kdo nedovoloval prý chodí na nějaké karate nebo jiu-jitsu nebo něco takového a po srážce a doběhnutí řidiče ujetého služebáku k místu nehody ho prý na místě srolovala do kostičky :-) Prý z toho má i trošku průser, ale snad se to nějak zamete pod koberec. BTW dnes byla opět na dílně omrknout, jak ji opravujou hračku.
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 04. dubna 2009 - 10:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurna Jenki jak zajimavy obcas zivot muze byt
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 05. dubna 2009 - 19:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek z Gorzowa Wielkopolskiho. Zdejší malá tramvajová síť je zjednodušeně tvarována do písmene T a jezdí na ní dohromady 3 linky s intervalem 12 minut ve špičku a 20 min mimo špičku. Zdejší tramvajový park je tvořeny 22 vozy Konstal 105Na z let 1976 - 1988, které jsou spojovány do trvalých souprav, přičemž B vozy jsou degradovány jako vlečné vozy a 18 vozy Duewag GT6 dodanými v letech 1995 - 2004. Zajimavostí je, že helmuty jsou vypravovaný na celodenní kurzy, zatímco Konstaly jen jako trhačky ve špičku. V pátek odpoledne jsem napočítal dohromady 3 soupravy Konstalů a 12 helmutů. Nahodou jsem na jedné konečné potkal místního fandu od kterého jsem se dozvěděl, že zhruba za dva roky získá Gorzow všech 22 vozů N8C z Kasselu, které pak vybaví středním nízkopodlažní článkem. Důvodem malé vypravy Konstalů jsou prý problémy s elektrikou (???) některých vozů.



A jedna fotka ze života :

Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 05. dubna 2009 - 21:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martins - O těch N8C se píše i tady: http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,36844,6436390,Gorzow_kupuje_tram waje_za_12_mln_zl.html

Jinak to, co jezdí momentálně v Gorzowě, není od Düwagu, ale ze dvou místních kasselských vagónek Credé a Wegmann.

Dobře si vzpomínám na svou první a bohužel dodnes jedinou návštěvu v Gorzowě v září 1991, kdy právě dorazila první dodávka ojetin z Kasselu. A moc mě tehdy překvapilo, že právě tyto vozy

měly na katastrofálním polském svršku mnohem lepší a tižší chod než podvozkové 105N, i když se ty německé kloubáky tak kroutily, že to uvnitř vypadalo, jako by se měly každou chvíli rozpadnout do svých tří částí...
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 05. dubna 2009 - 23:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvalita svršku Gorzowě není na polské poměry nijak valná, nejhorší výmoly byly ve východní části města asi zastávku před konečnou Silwana, kde bylo tolik vlnek, že by z toho suchozemec pomalinku dostal mořskou nemoc.



Ten tichý chod Helmutů je dost makrantní, všiml jsem si toho už Elblagu, kde pro mě byly celkem příjemným překvapením. Podvozky Konstalů jdou slyšet daleko víc, k tomu u Konstalů na podlaze u spojů jednotlivých "plechů" chybí sem tam nějaký šroub (nýt), takže občas lehce uvolněné plechy dost nepříjemně rezonují.

To Frankfurt an der Oder byla úplně jiná káva. Sice kvalita svršku na některých místech taky volala po opravě a dveře na dvou vozech KT4DM viditelně korodovaly, ale jinak nemůžu skoro nic vytknout. Snad jen neexistence nízkopodlažních kurzu, ale zřejmě jdou cestou maximální výpravy nízkopodlažních vozů, kde to jen jde.
Vozový park dopravního podniku je složen z 8 vozů AEG GT6M a cca 25 vozů KT4DM. V pátek dopoledne jezdilo 7 vozů AEG GT6M a 8 sólo vozů KT4DM a jedna souprava KT4DM 224+223, k tomu vůz KT4DM 210 jako cvičná jízda. Asi nejzajímavější částí sítě je trať do Markendorfu (několik kilometrů jížně od města), kde se nachází průmyslové zóna). Přestavky na konečných byly často dost drastické, třeba u Europa Universität měla linka č. 2 pauzu jen 2 minuty. U nás by je odbory asi sežraly za živa, tuším že v Ostravě je minimální délka přestávky 6 minut.



Hlavní cíl moji první větší letošní cesty si nechám na zítra. Jen malé nakousnutí.



(Příspěvek byl editován uživatelem Martins.)
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2009 - 22:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slunečný pozdrav z Halle a blízkých měst Merseburg a Bad Dürrenberg.

V Halle jde potkat tři typy tramvají. Dožívají zde poslední vozy T4D a vlečné vozy B4D. Jejich výprava je přesně dána dle jízdního řádu. Podobně jako u nás jsou vyznačené NP kurzy, v Halle jsou písmenkem K vyznačené nenízkopodlažní spoje. Jedná se o každý druhý kurz na linkách d-1 a d-2 a dva kurzy na lince d-5. Celkem to dělá cca 11 souprav T4D+T4D+B4D. Nejrozšířenějším typem na hallských tratích jsou vozy Duewag MGT6D dodané v letech 1992-2001 v počtu asi 62 kusů. Nejnovější součástí vozového parku jsou vozy Bombardier Flexity Classic MGT-K spojované do souprav (souprav je cca 15).
Celkem lze napočítat 13 linek, z toho 11 (kromě d-5 a d-15) jich operuje v rámci samotného města. Standardní interval všech linek je 15 minut.

Zajímavostí je linka č. 15, která spojuje jižní a severní část města Merseburg nacházejícího se cca 5 km jižně od Halle. Operuje na ní jeden vůz MGT6D v intervalu 30 minut. Tato linka není odříznutá od zbytku sítě, spojuje je jí další trať vedoucí od smyčky Ammendorf (jíhovýchodní předměstí Halle), kde končí polovina kurzu linky d-5, další kurzy pokračují přes Merseburg, kde se v polovině města oddělují od trasy linky d-15 a pokračují až do cca 15 km vzdáleného města Bad Dürrenberg. Kdo si chce projet celou trasu linky d-5, čeká ho víc jak hodina a půl putování přes centrum města, okrajové předměstí, stejně jako několikakilometrová jízda mezi lány polí.




V rámci obchůzky po Merseburgu jsem dočkal i jednoho nečekaného milého překvapení. Podařilo se mi narazit na bývalou vozovnu, ve které jsou odstaveny vozy T4D a B4D určené k prodeji. Celkem stálo různě po areálu odstaveno asi 50 vozů.


Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2009 - 22:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martins:
Krásné reporty, jako vždy.

Mám jeden dotaz k fotu z Frankfurtu an der Oder, konkrétně jde o foto s KT4DM 225 ve výstupní zastávce Markendorf. Ta vytrhaná kolej napravo se zachovalými zbytky jen v místě křížení se silnicí je pozůstatkem čeho? Opuštěné nástupiště se nachází v opačném směru, takže na zrušenou druhou kolej zmíněné konečné to nevypadá, že by pozůstatek trati před jejím zkrácením do současné podoby?
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2009 - 22:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nooo, tak to jsou krásné fotečky!
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
PV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.41.14.65
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2009 - 22:59:17    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer,

když jsme u Halle, tak bych rád poslal tři své fotky z léta 2008 ("ohrožený druh" T4D), snad se budou líbit...

Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2009 - 23:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš si myslím, že to bývala v dřívějších dobách nástupní zastávka. Ve špičku zajíždí do Markendorfu linky č. 3 a 4, je tedy možné, že každá měla předtím svojí vlastní zastávku, podobně jako je tomu třeba v Mostě u hlavního nádraží. Tahle fotka je určitě výstižnější.



Janatak :
Fotky krásné, ale jako obvykle jsem si naložil těžké galeje. Za dva dny jsem podle krokoměru nachodil 50 kilometrů, čtvrteční noc přespal v autě, k tomu víc jak 1100 km přesun Sokolov - Halle - Frankfurt - Gorzow - Ostrava. Sobotu v jednu hodinu ráno jsem si po příjezdu domů poprvé v životě připadal starý .

I v Halle jsem našel připomínku mého rodného města



(Příspěvek byl editován uživatelem Martins.)
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 12:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, že jedu mimo téma, jen jsem chtěl položit dotaz na někoho znalého, kolik je vozů RT8D5M v provozu ? Plánuje se tam nákup nových vozů ? Prý je tam rozestavěná další trať ...
Děkuji.
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 18:10:29    Odkaz na tento příspěvek  

Martins.Ostrauer Str.:Nemusí tomu tak býti
Ostrau (Sachsen) Hauptstrasse.
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 18:19:00    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě tu přidám pár happy obrázků z celého světa,aby jenki neměl pocit,že jenom on má pech na nehody
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 21:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta plážová ze Sydney je stejně boží.
Asi jsem z jiného světa.
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 21:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chronospehere :
Bral jsem to spíš jako zajímavost, už v Německu jsem si při studování GPSky všiml městečka Ostrau, které se nachází kousek nad Halle.
Schválně jsem teď se podíval do GPSky a ta mi vyhodila pět vesnic (měst) s názvem Ostrau v celém Německu.
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Sebastian_naumann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2009 - 22:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím z Lipska a příkládám pár fotek z Lipska a jedno foto z Naumburgu. Dále přeju krásné velikonoce.



Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. dubna 2009 - 17:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Foto z výstavby nového tramvajového systému v Marockém městě Rabat
,
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 22:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ruské nakladatelství Gruzovik-Press právě vydalo soubor 16 pohlednic "110 let moskevských tramvají, 1899-2009". Na fotografiích ze současné Moskvy jsou představeny všechny typy, které jsou nyní v provozu. Kdo by měl zájem soubor získat, může se obrátit na můj mail.
Sebastian_naumann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. dubna 2009 - 21:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj kolegové,

mám zajímavý typ na výlet: Od večer a až do pondělí se v Drážďanech provozuje výluká tramvajová linka 48, která jezdí mezi manipulačni smyčkou Diebsteig a čtrvťi Hellerau. Tam jezdí pouze T4DMT sólo. V tentou úseku jsou šest tramvají T4DMT, stojí v smyčce Hellerau. V pracovních dnech jezdí tři tramvaje, na večer a o víkendu dvě. Mezi zastávkou Albertplatz a Klotzsche nebo Weixdorf existuje autobusová náhradní doprava.

Příkládám několik fotek od včera.






S pozdravem z Lipska
Sebastian
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. dubna 2009 - 22:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sebastian naumann:
Díky za info. A za nás, co máme Drážďany poněkud z ruky, poděkování také za přiloženou fotodokumentaci.
spinar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.13.139
Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 10:47:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mel bych tu takovy OT dotaz, asi na Jenkiho a ostatni cestovatele po Ukrajine. Kde jste bydleli pri Vasich cestach po Krymu?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11168
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 12:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vylezli jsme v Simferopolu z vlaku a před nádražím stály bábušky, které nabízely ubytování. A s nimi jsme se domluvili.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 14:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spinar:
Hotel Moskva, cca 10 minut trolejbusem od nádraží. Špičková kvalita a ještě lepší ceny. K tomu z okna výhled na souběžnou městskou i meziměstskou trať (na stejné ulici, každá má vlastní stopu).
spinar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.13.139
Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 14:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Manil:
V Simferopolu? Ja myslel spise neco u more.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 15:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spinar:
Tak to nemohu sloužit, my bydleli v Simferopolu. O ubytování u bábušek v Jaltě nebo Aluště nebude nouze, při výstupu z trolejbusu je člověk atakován rojem ocedulovaných ubytovatelek, nicméně já bych do toho asi nešel, ikdyž to může být výrazně levnější.

Pro hotely na UA doporučuji tuto platformu:
http://ukraine-tours.com/hotels/

Pro samotnou rezervaci ale kontaktujte přímo hotely, jejichž webovku ale není problém dohledat. Na Ukrajině mají většina ve zvyku na maily neodpovídat, nicméně jak jsme zjistili, s požadovanými rezervacemi vždy počítají.
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 19. dubna 2009 - 08:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky ze včerejší zvláštní jízdy T4D v Drážďanech po jednokolejkách pro Liberecký Boveraklub.
http://110.rajce.idnes.cz/MHD_-_Drazdany_s_Boveraklubem_T4D_po_je dnokolejkach_18.4.2009/#album

V Hellerau jsme také byly
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. dubna 2009 - 16:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

super fotky, díky
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 00:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jeden dotaz ohledně německých provozů (odpověď se mi nikde nepodařilo najít, pomůže mi někdo tady?): jak je to v současné době s provozem T3D v Chemnitzu? Jezdí nějak pravidelně a je šance ještě potkat grosszug? (Podle různých fotek se zdá že ano, ale nevím.)
Případně druhý dotaz: tušíte někdo, jak je to s 3×KT4D v Erfurtu - jezdí ještě?
Díky.
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 10:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi :

V T3D v Chemnitzu jezdí, ale zázračné počty nečekej. V poslední době tam byly úpravy v jízdním řádu + kvůli opravě trati je teď zkrácená trasa linky 5, takže ten počet bude asi trochu nížší než dřív. Dle jízdního řádu je počet tramvajových kurzů odhadem kolem cca 25, nízkopodlažních vozů je 24 kusů.

Erfurt rozprodal své KT4D do Tallinu, Lvova atd., ale něco mu ještě zbylo. Podobně jako třeba v Halle jsou v jízdním řádu vyznačeny kurzy, kde "není záruka (jistota) nízkopodlažního vozu", takových kurzu je snad 5 nebo 6. Ale i tak bych byl dost skeptický, za poslední dva roky jsem neviděl jedinou fotku erfurtských KTček v provozu (jen ty čekající na odprodej).
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 10:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martins: nepotěšil jsi mě, přesto díky. Ale něco takového jsem čekal, s Tatrami je to v Německu holt dost špatné...
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 11:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár novějších fotek provozních KTček v Erfurtu jsem přece jenom našel : http://www.erfurter-strassenbahn.de/.
Pořad ale existuje dost německých měst, kde se najde spousta KTček (Berlin, Brandenburg, Postdam, Zwickau, Gera, Plauen, Frankfurt, Cottbus, Gőrlitz, Gotha) a T3D, popř. T4D (Magdeburg, Leipzig).
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
PV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.41.14.65
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 11:36:25    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré poledne,

z vlastní zkušenosti vím, že "in Erfurt" ještě jezdí několik 2xKT4D alespoň ve dny školního vyučování a také jedna či dvě soupravy 3xKT4D - na lince č. 3 a 4 sem tam jedna takováto souprava k nalezení je.

Přikládám odkazy na pár fotek v jednom německém fóru, fotky jsou z dubna 2009, takže KT4D ještě vesele jezdí, mají cca 18 provozních kusů... (což vím od německého kolegy - řidiče v Erfurtu)


http://s10.directupload.net/images/090417/wwrq8aav.jpg

http://s10b.directupload.net/images/090417/lviq3yt5.jpg

http://www.erfurt-ist-mobil.de/forumpics/efalpha/7.JPG

http://www.erfurt-ist-mobil.de/forumpics/efalpha/8.JPG

A fotky z jedné zvláštní jízdy 3xKT4D...

http://img150.imageshack.us/img150/7784/090405120kopie.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/6818/090405149kopie.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/9836/090405133kopie.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/574/090405124kopie.jpg


A jedna má fotka ze srpna 2008:




Snad jsem trochu pomohl.

Pěkný den!
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 12:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martins: což o to, o KT4 bych se nebál (snad s výjimkou Berlína). S T4 to ale začíná být horší (o T6 nemluvě, ty úžasné bastly v Rostocku už s nimi nemají nic moc společného a navíc je to trochu z ruky...).
PV: díky. Šlo mi sice spíš o ten Chemnitz, už proto, že to mám o něco blíž. Ale ta šedesátimetrová souprava - prostě krása Spolu s tou fotkou z náměstí mě to skoro nalákalo...
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3504
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 13:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi:
T6A2 mají v Rostocku údajně končit příští rok. Pak už zbývá jen Magdeburg.
PV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.41.14.65
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 13:10:31    Odkaz na tento příspěvek  

Fabi:

Kolega z Plauen si udělal "fotovýlet" do Chemnitz v listopadu 2008... má na svých stránkách pěkné fotky i video - především T3D-M Großzüge...

http://www.stadtverkehr-plauen.de/andere-betriebe/2008/2008.11.09 /seite.htm
PV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.41.14.65
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 13:12:41    Odkaz na tento příspěvek  

Fabi:

Byla to sice zvláštní jízda, ale tyto Großzüge by tam ještě podle kolegů měly jezdit.