K-report
 

Archiv do 5. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Pražské autobusy » Archiv do 5. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 28. března 2010 - 21:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si dobře pamatuji, byl zezadu nabrán spřáhlem T3 na Náměstí Míru.
tlama!
Karosák_b961
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 10:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636


Já osobně, když jedu linku, kterou neznám, tak jedu právě zrovna podle toho, co mi ta pani povídá za zastávky. Já si bohužel nepamatuju čísla lamp po Praze. Nicméně mě vždy v oběžnících pobaví: Nově zřízená zastávka u sloupu v.o. číslo xxxxxxxx.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 15:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosák: Já kupodivu taky, ale nejde to považovat za zásadní věc, nebo něco, co by řidič nutně "musel" dělat aby nezabloudil...
Jednou provždy mají být mapky, plánky...
Ty vlepky a informace už delší dobu považuju za něco hodně vtipného a mívám chutě tam k tomu přičmárat počet písmen, počet řádků, odstavců, zpracoval, kontroloval, vyhodnotil, schválil, zapsal, počůral na sloup v.o. xx a podpis.
Případně jít přeměřit pásmem, jestli ta zastávka byla skutečně posunuta o těch 32 metrů vpřed, nebo je to 33,5. Ať žije podniková byrokracie...
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 15:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Například prosadím, aby v pátek a sobotu metro a návazné spoje jezdily do jedné hodiny ráno," řekl on-line Vodrážka..

Fak jů... Takovejch už bylo. Zalez, přečníváš! Zajímalo by mě, kdo ty jeho škyty v reálu zaplatí. No já už naštěstí snad v té době budu chodit spát jako normální člověk, takže mi to bude u čeho? správně. Ale budu myslet na kolegy, jak se někde v 1:30 ráno mrcasí s napůl sedlým Ciťákem, domů se dostanou ve 3 a ne půlku, ale rovnou 3/4 volné soboty můžou prochrápat.
To vše za stejně ku§evské peníze jako teď, ve stejným bordelu! Kdepak, kdo nezažil a nevyzkoušel, nepochopí... zbytečně si plácám játra.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 23:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, V/Podrážka, ten nám tu ještě chyběl. Chlapec si přišel na další chechtáky, kolik je tak plat v představenstvu DP? To bych se tam šel špinit kvůli plnění stranických povelů a pár mediálním výrokům za ty peníze taky. Jak se změnila situace v řízení DP před a po roce 1989? Nijak, předtím ho vedla strana, a teď taky.. .
Kdo za to mohl před rokem 1989 a teď? Opět ti samí, voliči. Neuvěřitelné. Miliardičky tečou, jedna za druhou, pomalu ale jistě, do kapes kmotrů ODS a spřízněných duší. Nebýt toho, že je Praha centrem střední Evropy, že se svezla na vlně růstu a pobírá daně i za Středočeský kraj, tak žijeme v polorozpadlém městečku rozkradeném stejně jako mnohá města třeba na Ukrajině. I když to by tu možná každý (druhý) nevolil onu Stranu. Ale je otázkou, jestli by to bylo pod jinou barvou lepší..

Jinak trochu "on" - dneska na 148 5750. Jak dlouho vydrží ten kýbl ještě?
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 10:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde jen o něj. Dopravní podnik je ještě poslední firma ve vlastnictví města, kde se dají neprůhledně ulít miliony a šikovně to maskovat snahou o úspory nebo o zprůhlednění.

Tahle banda moulů, budižkničemů a politických úskokářů nedovede nic k dobrému konci, naopak.
Nedávný Blažkův výrok na adresu DPP: "je třeba hledat úspory". Vzhledově mi připomíná vynikajícího hudebníka Jaroslava Ježka, ale tím co nejspíš má v hlavě, to, co vyteče z motoru, když se do něj stříká na myčáku wapkou. Hodně kontrastující...
KDE je chtějí ty blbci hledat, kde? Vždyť už dneska se šetří na všem, načem se ještě šetřit dá.
Autobusy pomalu ale jistě Connexovatí, zastávky jsou v příšerném stavu, jízdní řády se udržují maximálně jednou měsíčně, byly zlikvidovány uklízecí party na garážích, zbytek se převedl pod Zenovu, která sama o sobě už je jeden velkej lempl, teď se omezily dokonce i party na denní úklid, takže luxování trvá déle, omezují se benefity, postupně se odkrajují přestávky na konečných, všechno to jde do kopru, ale ta banda parchantů nahoře, ta má do držky furt čím dál tím víc, takže asi to tak strašné nebude!!?

Ti před nima taky měli, ale aspoň něco uměli. Tohle jsou u mě nuly! Dnes každý, kdo má ďouru mezi polštářema, má ekonomku a je "manažér". Pak to takhle vypadá.
Po Petanovi zbyde ksichtovné aneb projekt Slušný řidič, potom ještě výrok o tom, že vlastně řidiči mají být rádi, že se základním vzděláním dostanou takovouhle mzdu, po Vodrážkovi možná dvanáctky šichty, páč trojí střídání určitě zavedeno nebude. No jaký je tohle úspěch mi řekněte?
Vždyť tohle by zvládlo pětileté dítě, ukázat na Mařenku co mu udělala nejvíc báboviček, tak dostane bonbónek.
A Vodrážkova haló akce roku-zavedeme, prodloužíme. Aniž by měl jakékoliv racionální podklady a studie!
Tenhle výrok bych si nevzal do huby ani já jako dělnická profese, natožpak on-pan předseda? Tohle považuju za těžký amatérismus a neprosfesionalitu, tohle si člověk jako on nemůže dovolit.
Už tím ukázal, jak je důvěryhodný. Pro mě je to další nula, která si díky Dopravnímu podniku nacpe držku milionama.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 11:24:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml: Určitě se dají najít úspory i v samotném provozu DP-A. Třeba zrovna na 148, kde od 10 večer autobusem nikdo nejezdí, ale honí se tu do půl jedné Angora. To určitě víš, však si tu občas jezdil. To samé víkendy, nikdy nejede v autobuse víc jak 20 lidí, ale jezdí tu od rána do večera "velký" auto. Ten malej Ikarusí krám by bohatě stačil, 4 jim stojí ve vozovně, ale tohle jakože udělat nejde. Jsou to drobné úspory, ale našly by se. Hlavně se dál nesmí šetřit na údržbě, mytí a úklidech, to je prostě nesmysl, a kvalita služeb by tím se zhoršující se kvalitou vozů upadala. Pak se určitě dají najít úspory v administrativě, ale ty se realizují těžko.
Dnes je za práci rád každý, takže si vedení může dovolit osekat různé výhody či mzdy, s tím nic nenaděláš a je jen na Tobě, jestli se rozhodneš zůstat, nebo nikoliv.
Co mi hlavně na Bémovcích vadí, že ačkoliv nároky na VHD v Praze s větší mobilitou obyvatelstva a jejich se zvyšujícím počtem dvacet let rostou, jsou tendence dopravu osekávat nebo jí nechat stagnovat. Nechal úmyslně výdaje na dopravu několik let omezovat, aby teď, před volbami, prohlásil, že jim ty peníze nakonec dá a udělá ze sebe dobráka.. Za těch dvacet let, co tu vládnou, nebyli schopni rozběhnout životně důležitý projekt linky metra D, dostavět některé další TT a budují jen nesmyslné pomníky typu Ačko kamsi do Motola.. Za dvacet let tu mohla být krásná fungujíc síť cyklostezek, jako je tomu v městech na západ od nás. Tůdle, vždy se někde u Vltavy vyasfaltuje kousek nějaké pěšiny a to má jakože stačit. Tady z Podolí do Modřan je v některé dny takový přetlak, že je to horší jak zácpa na magistrále. Jen proto, že jinde tuhle možnost vyžití nemají a stahují se všichni sem. Takhle se Bém stará o město. Jen vymýšlet megalomanské 10x předražené projekty typu OpenCard, stavět obchodní centra apod. Na fungující a kvalitní dopravní infrastrukturu se poněkud zapomíná.

Dnes každý, kdo má ďouru mezi polštářema, má ekonomku a je "manažér"
Jó, kdyby aspoň to. Politici mají obvykle různé Sorbony, třeba Topolánek Vysokou vojenskou v Brně, Bendl Vysokou strojní a textilní v Liberci. Ti "lepší" (snad i Podrážka) mají obvykle soukromou Vysokou finanční a správní v Praze, na které dostávali za peníze tituly po stranické linii až později.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 12:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím nemíchejte hrušky s jablkama.
Co má Bém, či kdo jiný z politiky společného se stavbami obchodních center?
Až se D bude kroutit v centru (protože v centru Prahy jej není kam smysluplně vést) tak jsem zvědav jak to budete nazývat.
Tombus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 13:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu řešíte ty plánky výluk, přesunů zastávek atp. - byl by pro DP velký problém vytáhnout (místo stání po konečných a ve stínech stromů po trase) KGX a jít postižené místo nafotit a v malování dodělat pár šipek, v případě lenosti použít Google StreetView? Určitě by to řidiči pochopili a zoerientovali se rychleji, než podle "vpravo Pavla Béma, vlevo Jiřího Paroubka, zastávka u sloupu veřejného osvětlení č. xxxxx.." a dalo by se to použít i pro oznámení o výlukách pro veřejnost.
MHDfoto.cz | YouTube.com
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4169
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 13:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechal úmyslně výdaje na dopravu několik let omezovat
To je i jinde, jen se o tom tolik nemluví.
web o Mansonovi Moje fotogalerie 28.3.2010 nové fotky DPKV a PID!
Demokracie v této republice nemůže být nazývána demokracií!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 13:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím lehký problém v tom, že tisk barevné mapy je dražší než tisk prostého textu.
Krom toho, když koukám, jaké jsou porodní bolesti s označníky zastávek (barvy jednotlivých trakcí, velikost čísel linek) ...
Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 20:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro odlehčení jedna aprílová pohlednice

PAPÍROVÉ MODELY (NEJEN) AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5320
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 23:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tabule v podání kyndermafyje a šotoředitelů z Vbusu?

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 04:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že se něco takovýho nepodaří na apríla prosadit v reálu ... :-)
PAPÍROVÉ MODELY (NEJEN) AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54626
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 08:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš kdyby aspoň jednou ročně přestali všichni prznit češtinu...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3468
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 09:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Býlá hora jsem si asi před deseti lety taky jednou na modýlek napsal...
» lc.rajce.net «

KAROSA - šlechtic mezi autobusy
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 20:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

148 je na můj vkus úplně zbytečná. Zrušil bych ji bez náhrady. Než začala jezdit 128, měli žvahovští MHD mnohem dál a mnohem víc do kopce/ z kopce, než je z jedné strany metro, a z druhé tramvaje na 148. Aspoň by se ta banda arogantních blbečků z České Tragédie prošla a zhubla...
--------------------------
Mimochodem, na Kačerově stávkujou motoráři nebo co? 6327, 6066, 6293 - tlučou rozvody - SEŘÍDIT!
Že by dvojka M. Ž...d a J. B....t zase neměla co do tlamy a na skladě nebyly díly, případně to v rámci reorganizace povyházeli pomocí bonzhlášek, což by jim bylo podobný, takže dílna nestíhá?
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

148 by spíš než zrušit potřebovala zatraktivnit. Ona totiž má ničemnou vazbu na C na Povstání (zejména do Podolí to je pěknej kus pěšky, ze 193 na ni prakticky ani nejde přestoupit), u Podvodu to je taky solidní dálka k tramvaji do centra. Navíc by potřebovala jet dál naž na Krkavky - obsloužit tu šílenost na Pankráci.

I když zrušit - já bych dolů protáh 188 (v určitých obdobích jen vybrané spoje). Ono totiž čekat o víkendu na tu vesnickou linku uprostřed Prahy půl hodiny bude asi málokdo....

Nevidím ani problém se zázemím a prostorem smyčky - na Kafkách je stejně prd po dostavbě tý šílený brány.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 23:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

148 je na můj vkus úplně zbytečná

A to máme jako chodit pěšky kilák na metro? (Já teda chodím často, ale jen když chci).
Jsem Tě měl za znalého věci a ty takovou věc vypustíš?
Co se týče případných změn, tak 188 sem dolů protahovat v žádném případě, trpět tu zpoždění z této linky, to by byl vrchol.. Je to prostě nesmysl. Stejně tak je nesmysl, aby 148 nejela k ČT, ale rovně směr Pankrác, protože 148 plní zároveň návoz od tramvají, i když se frekvence na PP zpravidla nejméně z půlky obměňuje. Diskutabilní je prodloužení linky za Kavčáky směr Budějárna, i když ze začátku (po zrušení 134) to bylo celkem využíváno (já tím jezdil do školy 7 let). Postupně s osekáváním intervalu to ztrácí smysl, současná půlhodina je na této části linky posledním krokem k jejímu definitivnímu utnutí.
134 byla kdysi (snad 1998) zrušena pro značný nezájem, když vedla z velké části souběžně s metrem. Po více jak deseti letech je zcela jiná situace, v oblasti ulice Na Pankráci výrazně přibylo obchodů, služeb atd. a ještě ke všemu Arkády. Teď si troufám tvrdit, že by se taková linka "uživila". Ovšem vznikal by problém s proklady se 148, tu se podařilo bezvadně vyvážit (před pár lety zkrácen interval v sedle na 15 minut). Ale 148 rozhodně nechat jak je (teď neberu víkendy). Jestli do toho ROPID rýpne, tak už je to na najmutí Čečenců. Takovým způsobem rozvrátili fungující tramvaj do oblasti Podolí-Dvorců-Braníka-Modřan, že na ně nadávám každý den.
Jinak tragická situace panuje i v dopravě z Dvorců směr Budějárna (118), při pohledu na dvacetiminutový interval v sedle si nikdy nejsem jist, jestli opravdu žiju v dnešní době.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 00:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče 148, tak mě nemůžeš považovat za nestranného rozhodčího, takže kdybych dělal návrhy na linku 148, sám bych odstoupil pro chronickou podjatost a potlačovanou nenávist, protože bych ji vždycky odstřelil, popravil, roztrhal, rozžvejkal, proklál rozžhaveným mečem a proklel.

Tak metro je na Palačáku Béčko, 2 zastávky tramvají, I.P. Pavlova na Céčku o 3 zastávky dál, rozhodně blíž, než z těch našich panelových zadnic na jihu Prahy.
Podle mého názoru to třeba obyvatelé ulic nad zast. Psohlavců na 106 mají na MHD mnohem dál, někdo musí do kopce, někdo zase dlouho šlapat od Jílovské, nebo od Zatáčky.
Já myslím, že 148 je docela velký luxus, který si Podolí zřejmě vyřvalo, protože některé jiné čtvrtě jsou na tom kolikrát s dopravou opravdu hůř... ale fakt nejsem schopen to asi objektivně posoudit, tu linku prostě nemůžu ani vidět, ani cejtit.
Vím, že je dost vytížená, včetně pozdních večerních hodin, to je zase fakt.

...Schválně vytáhnu dobové podklady, jestli tohle prokleté číslo trápilo své řidiče i před 20 a více lety. To už bych snad radši jezdil v Košicích Luníka IX než tohle, aspoň bych se nenudil a ještě byl za hrdinu.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Tanbris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 01:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna nedávno jsem měl čest jet vaší oblíbenou linkou . Posuzovat její vytíženost by ale bylo neobjektivní, protože ten den plnila zároveň funkci NAD během maratonu...
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 09:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: To už bych snad radši jezdil v Košicích Luníka IX než tohle, aspoň bych se nenudil a ještě byl za hrdinu.
In memoriam.Aj ozbrojený spriavod by dostal medajli.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 11:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No 148 si Podolí nevyřvalo ale zůstala tam v podstatě jeko pozůstatek předmeterné linky z Václaváku káž byla náhradou trolejbusů.

Mít spojnice mezi C a nábřežím z Budějárny a pak až z IPP mi tedy přijde jako hodně zhovadilé. A to že Praha 4 a zejména ta "vnitřní" má jednu z nejhorších obsluh MHD z celé Prahy si myslím stále víc. Když se podívám třeba na Prosek kde se to hemží souběžnými busy s metrem od Kobylis až po Syslovou tak to by ta ex 134 mohla jezdit co 8-10 minut celodenně v kladiva.

Osobně by se mií líbilo aspoň protažení té 148 na Palačák k metru/Smíchotramvajím. Ono je fakt že tramvaj tam jede "furt", jenže než se k ní od busu dojde byl by bus na Výtoni (předpokládám jízdu po kolejích) a než tramvaj přijede byl by substrát na přestupu na Palačáku. Ony totiž přestupy velmi významně prodlužují cestovní dobu, zejména pokud je to "pochoďák přes dva semafory". Problém je jak ji tam ukončit.

188 tedy jako problémová fakt moc není. Ve špičce jezdí furt a v sedle + víkendech víceméně včas. Co asi maj říkat na Zeleným pruhu kde jsou podobně spolehlivé hned dvě linky a krátkým obratovým časem se dokonce zpoždění tu a tam přenášej jak u 124 ve Dvorkách tak i 205 na Zemance?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 15:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Než začneš vykládat o soubězích na Prosecku, tak se tam přijeď podívat. Ty linky na Prosecku sice jedou s metrem vedle sebe, ale každá má cestující jedoucí jiným směrem.
Už vidím nadšené cestující z Letňan do Malešic, které vyhodíš na Letňanech, aby popojeli jednu stanici na Prosek a tam znova přestoupili na bus do Malešic. Analogicky z Bohnic na 177, 136 apod. Navíc mezi těmu stanicemi metra jsou další vložené zastávky.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 16:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono to na Proseku malinko naddimenzované je, ale s tím se asi nic dělat nedá.

Kdyby se C prodloužilo tak, jak mělo - tedy do Bohnic nebo zkrátka ne na východ a Prosek by byl obsloužen větví z B nebo trasou D - tak, jak by to bylo přirozené, pak by všechno fungovalo perfektně. Bohužel takhle řeší Prosek céčko, přitom jde o spádovou oblast metra B, které má na rozdíl od C ještě rezervy a může zkracovat intervaly. Ale to už tu bylo tisíckrát...
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 17:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděli jste ty fotky "nových" ZOObusů na citybus.cz?

Mně přijde, že někomu ruplo v bedně... Ty nové ZOObusy jsou plynové SORky B10.5 od DPÚK (ale není na nich označení majitele, takže kdo ví, komu momentálně patří) a vypadá to, že se v nich platí jednotné jízdné 1 Kč (tzn. nástup předem a odbavení u řidiče). Takže efekt ZOObusu je anulován zdlouhavým odbavením a odpuzením těch cestujících, kteří mají tramvajenku a 112kou můžou jet "zadarmo".

Chápal bych to, že DPÚK se snaží získat jakýkoliv kšeft. Doma už všechno prohrál, tak zkouší něco urvat aspoň v Praze. Dobrá, s DPÚK do pražské ZOO, proč ne... Ale to jízdné za korunu, to je opravdu "skvělý" nápad... Asi někdo chce vypudit maximum cestujících do 112, aby mohl ZOObus zrušit.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 18:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda_z_hk : Běž se projet a uvidíš jak to funguje :-). Co ZOO chtělo tak to má, DPÚK normálně vyhrál výběrko, kterého se účastnil i DP.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3029
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 18:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter_m: Projet se hned tak nepůjdu, bo celý víkend dřepím v práci. Jak to tedy je s tím odbavením...? Vpředu u řidiče je vidět EMtest, takže jsem předpokládal, že z něj normálně vydává 1 Kč jízdenky.
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 19:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč tam má za sklem Rathovo žákovské jízdné ?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 19:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky 2677:
To že na Proseku a spol. nejde přestupovat zatímco v prakticky stejnejch podmínkách na Pankráci může substrát přestupovat pro 1 stanici metra je nějakou fyzikální vlastností MHD?

Kontrolní otázka stran mezilehlejch zastávek - která zastávka MHD má obsluhu pouze v noci? Jak vidno tak někde "se to snese" a jinde na to musej bejt 3 linky....
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 19:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: A které stanici metra? Třeba mezi Pankrácí a PP jezdí 193. V souběu z metrem. Mezi Budějárnou a Pankrácí taky, byť s oklikou.
Frekvence u tangeciálních spojů na Prosecku je o několik tříd výš než potencionální frekvence na Pankráci.
Máš zřejmě na mysli Zelenou Lišku. Vzdálenost Budějovická - Pankrác je 900 m. Tzn., že z většiny míst je stanice metra dostupná do 5 či 6 minut, což by mělo odpovídat standardu dostupnosti VHD, který je tuším 10 minut (tedy cca 700m). Když se člověk podívá na mapu Prahy, tak takových míst je mraky. Ale rozhodně bych se tamtudy vedení denní linky nebránil.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 20:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a vypadá to, že se v nich platí jednotné jízdné 1 Kč
Pouští se i zadem a ani od cestujících vepředu není jízdné vyžadováno. Kasička tam je, ale je to spíš "dobrovolný sponzoring ZOO".
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 20:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi někdo chce vypudit maximum cestujících do 112, aby mohl ZOObus zrušit.

Hmmm, dneska jsem viděl ZOO bus se třemi lidmi a prakticky hned za ním jela nabušená 112.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 21:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když vemu třeba oblast u dálnice kolem konce ul. Hanusovy tak ta docházkovka je pomalu jak z půlky sídliště Ďáblice do Lahví. Přesto tam jedou 3 linky tram a nejmíň dvě "furtjezdící" busový.

Při nárůstu kanclů na Pankráci by dnešní 134 sotva pobírala už na Pankráci. Ono jet z Pankráce kamkoli mimo M-C (do Krče, Podolí, Spořilova...) min s jedním přestupem 1 stanici fakt není nic extra. Tamní cíle by klidně snesly protažení VŠECH 3xx nejmíň na Povstání (když ne až na vršovický nádraží). 192 totéž (ta by chtěla posílit špičky už teď). Pak by to chtělo "rychlík" Povstání - Budějárna - Bránik - Smíchov. Tyhle chybějící linky přesně odpovídají tomu když by se 177 utla na Proseku a pro cesty dál do Kobylis/Bohnic by se (2x) přesedalo.

Bohužel P4 je ojebaná už z dob komančů a tamní doprava se řeší prakticky výhradně IAD. V jiných částech Prahy tohle svinstvo už později neprošlo.
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 22:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dyť jo, na Ryšánku patří třináctka...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 02:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, taková 193 sice kopíruje metro, ale nesmí se zapomínat, že více kriplo-berlo-důchodo-kočáro-marodo-chrchlo-špitáloBUS už v Praze snad neexistuje, takže tahle linka bude jezdit tak jak jezdí, i kdyby všechny busy v Praze měly přestat jezdit. Ráno se to vysbírá dole a odveze lapiduchům, odpoledne se to pofačovaný, vytřený a vyléčený rozveze zas zpátky a zejtra zase..:-D
Tohle si nikdo rušit, nebo měnit nedovolí...
Zásadní problém je, že všechny kancelářský velkoměsta se stěhujou do Prahy 4, ale nejen tam samozřejmě; a doprava je dost poddimenzovaná, hlavně z mého pohledu linka C v oblasti Chodova a Budějovické.
Být já primátorem, tak hned potom, co bych udělal jistá opatření v jistých pražských čtvrtích (což sem ale nepatří), tak bych zavedl, že nad X metrů čtverečních a X lidí, musí developer přispět značnou částkou do dopravní obslužnosti, resp. vyřešit si dopravní obslužnost po svém, případně táhnout a ne zadělávat nám centrum města betonovými pevnostmi.

Viděli jste, co vyrostlo na Brumlovce nového? Zajímalo by mě, kdo ty lidi odtamtud bude vozit... ty dva flákači na lince BBC, co čekají za rohem, až jim DP přebere lidi a pak vyjedou, tak ty to nepoberou ani kdyby chtěli, auta už křižovatky v okolí neutáhnou a autobusy mají velký problém už teď.
To je kolo co kolo, co se tam člověk hádá s těma vydlabanýma kedlubnama z kanclů, aby ty svoje nafintěný tlustý pr*ele přešoupli za žlutou čáru, aby člověk něco viděl.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 07:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml 636.: "tak bych zavedl, že nad X metrů čtverečních a X lidí, musí developer přispět značnou částkou do dopravní obslužnosti, resp. vyřešit si dopravní obslužnost po svém, případně táhnout a ne zadělávat nám centrum města betonovými pevnostmi"

Takové řešení je snadné. Jen si je třeba uvědomit, že daň z příjmu a z mezd patří mezi tzv. sdílené daně, t.j. dělí se o ně stát s obcí. Investor ty baráky klidně postaví jinde, ale pak se odstěhuje i podíl obce na daních... A co znamená snížený příjem obce, netřeba v současné době vykládat. Každá mince má dvě strany.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 08:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně řešení dopravní obslužnosti i MHD a nejen IAD (čímž není myšleno konstatování "okolo vede jedna trasa metra tak je to dobrý") by mělo být součástí takových staveb.

Pak by se jistě nestalo že jedinou akcí v této oblasti byly rekonstrukce křižovatek na Pankráci (zvýšení kapacity zdvojením odbočovacích pruhů + nájezdy na Magistrálu) a vytvoření dalších vánočních stromečků ze semaforů model Hvězdova u Arkád kde jich je tolik že přečasto vídám jak někdo v autě některé přehlídne + stejně přebíhající chodci protože přechod je dělený takže na jednu zelenou nejde přejít na druhou stranu. Je zajímavý že na reko křižovatek se prachy našly ale na protažení podchodu ke Gemini/Lodi/Bauhausu už jaksi ne (takže vznik další "přebíhací" dělenej přechod). O věčném zpožďování busů kolem Brumlovky kde ani po reko problémy nezmizely nemluvě. V oblasti MHD pak je jedinou akcí "pro lidi" posun zastávky 188/193 před Arkády neboli delší pochod od metra....
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 10:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proběhlo tu info že AE už si jezdí sám Dp místo Hota. Co udělá hot s těma bn12 ? Bude je mít dál nebo se vrátí soru ?
Moje icq 271-046-957
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 10:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlcek : trochu mimo, právě za dob komančů, podobné linky jezdily a vozili vzduch. Jak říkáte, "ojebalo" se to až po pádu komančů. Jinak 134 nesmysl (vozilo to vzduch v relaci Krč - Podolí), protažení 3XX ještě větší zhovadilost. Na rychlík zapomeňte, nárůst kancelářských lidí na Pankráci není oproti dřívějšku tak rapidní jak preznetujete. Jediné o čem má smysl diskutovat je posílení spojení Prahy 4 -> Smíchov, nějakou bus linkou, ale ta by rozhodně měla jet směrem od Spořilova přes Brumlovku (kde je nárůst kancelářských mnohem vyšší) a ne od Pankráce.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 16:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Stále opakuji, že nelze v dnešním světě se jen honit za penězma. Řekl bych, že z dlabání prachů by už každý rozumný člověk/investor/podnikatel, měl v dnešní době vyrůst, je to přežitek doby, kdy jediný "správný" hlasatel porevolučního kapitalismu byla jediná "správná pravice" ODS.

Dnešní model si představuju jinak-vytvoření vhodných podmínek nejen pro investory, ale zároveň pro občany svojí obce/města, i za cenu toho, že si nenacpu prachy to tří pytlů, ale jen do dvou, ale na druhou stranu budu mít spokojené, pozitivně motivované občany; a to je základ správně fungujícího a tím pádem i více daní a více celkové životní snahy odvádějícího města/obce/státu...
Je potřeba si tohle konečně uvědomit a nemít na věc jen dvě strany mince, jinak to tady bude donekonečna vypadat, jako před 20 lety a jako teď a s takhle nas*anýma lidma jako jsou teď, nikdy občany našeho státu nikdo nepřesvědčí, že kapitalismus přináší spoustu možností a výhod a nejen rozkrádání, podvody, úplatky, lži; tak, jak je známe z pražského magistrátu a z celé skvadry, která dřepí ve Strakovce, bez ohledu na barvy.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 18:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Petr_vlcek : trochu mimo, právě za dob komančů, podobné linky jezdily a vozili vzduch. Jak říkáte, "ojebalo" se to až po pádu komančů."

Které podobné linky jezdily a byly ojebány až po plyšáku? Od zahájení provozu C1:
- končí tramvaj tam kde dnes a jezdí tam 18
- jezdí 193 tak jak jezdí
- jezdí 148 tak jak jezdí (byla protažena na Budějárnu tu a tam spoji s nepoužitelným intervalem vhodným tak pro Točnou)
- zanikla špičková 134 (teď nevím zda před nebo po). Ta ovšem měla i ve špičce značně vesnickej interval kolem 15 minut a i tak byla odpoledne ze Zelený Kližky (od té doby bez obsluhy) na stojáka.
- původní 178 na Zelenej pruh nahrazena 205, tato nyní po zašmelení smyčky na Zemanku.
- 118, 121 i 124 ve stejným intervalu (+/-) jako před 20 a více lety ač na Brumlovce "něco málo přibylo".
- na Pankráci skutečně skoro nic nepřibylo. "Jen" Citytowr, 2x Geminy, Loď u dálnice a Pojišťovna. Motokov a ex Polovodiče/ČPP a spol. jsou +/- stejný. Zato je tam násobnej provoz IAD svědčící o atraktivitě a směrové nabídce MHD.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 20:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček : 134 zanikla začátkem 90.let. Jezdil jste s ní někdy? Já ano, tu linku zabíjelo úplně všechno. Od PP na Tempo nepoužitelná. Proč? PP - Pankrác (193,C), Pankrác - Z. Liška - Budějovická (pár lidí od Lišky), Budějovická - Tempo (na nic, všechno na Krč jede z Kačerova a zastávky stranou všeho dění). Podívejte se co bylo na Pankráci dříve? Autobusák, Tržnice ... to lidi taky generovalo. Brumlovku je potřeba posílit. Hlavně relaci Budějovická - Michle, protože hlavně ráno ze 124 leze na Brumlovce překvapivě dost lidí.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 20:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K násobnému provozu IAD na Pankráci, skutečně si myslíte, že tento provoz generují lidé, kteří by v případě lepší dostupnosti MHD vozem nejezdili? Podobný příklad je kancelářská budova Diamond Point na Florenci. Od jejího postavení praskají podzemní garáže a přilehlá parkovací místa na Štvanici ve švech a rozhodně to není kvůli tomu, že by pracující měli špatnou dostupnost MHD.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 21:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusák - ten ještě do r. 74 obsloužily 3 linky tram + (trolej)bus. Navíc část těch busů (dálky) tehdy jely na Florenc a část končí dnes na Budějárně (3xx). Tržnice (menší) tam je dodnes a ten kus zrušený tržnice (větší) zastupujou Arkády s Interšpárem. S nynějškem nesrovnatelné.

Ten Diamond je až někde na břehu ne? Tak 8-10 minut od metra, "příjemnou" cestou k němu a s minimem možností tu cestu využít třeba k nákupu. To je podobný jako ta Pangrác - kdokoli jede někam směr Ryšánka/Tempo/Novodvorská tak buď procházka na Budějárnu (ev. jízda 1 stanici metrem + pevné schgody) na bus nebo 2 stanice metrem a přestup (zejména opačně od nekončících linek pochoďákem dírou dlouhý) na Kačáku. Prostě opruz. O cestě na druhý břeh která je MHD prakticky obtížně použitelná (C-vlak, C-Florenc nebo C-IPP a dobytčák dolů) nemluvě.

Lidi budou využívat MHD pokud jim nebude klást do cesty překážky v podobě co nejvíc a nejdelších přestupů + odbavení (příznačné že jediný místo kde je zmrdikartová štace je Kačerov a Roztyly...). Dalším krokem budou turnikety (lovit šrajtofli s kartou, zas ji ukládat za turniketem do tašky/ruksaku co nejdál od zlodějů).
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 22:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden přestup se Vám zdá moc? Pankrác je na metru, kapacitní dopravní prostředek ... tak si prostě musí popojet. Jsou místa, která jsou na tom hůře než Pankrác (třeba ta Brumlovka). Směr Smíchov je problematický, souhlasím, ale to je dáno hlavně tím, že možností kde překročit Vltavu není mnoho. Myslím si, že taková linka .... Budějovická - Přístaviště - Lihovar ... by spojení P4 / P5 velmi pomohla.

Pochoďáky mi taky vadí, ale mnohdy to jinak prostě nejde. Denně absolvuji pochod Muzeum (TRAM) - Muzeum C ... vadí mi to, ale vím, že to jinak nejde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Peter_M.)
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 23:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže, zatím ne 100%, ale je hodně pravděpodobné, že skončí u DP podvod desetiletí zvaný Emulzní nafta.
Po letech propagací, vychvalování ekologie a nezávadnosti, po letech ničení motorů a provaření milionů se ukázalo, že je to skutečně hnůj (ono se to vědělo, ale znáte to) a že to s ekologií má pramálo společného...
Ve snaze se toho hnusu smradlavýho zbavit co nejrychleji, začne v nejbližších dnech odebírat Emulzní naftu Veolia a po vyčerpání zásob... je otázka, jestli se to zastaví, pravděpodobně ano.

Doufám, že se po dlouhé době budou moct motory opět nadechnout pořádného paliva, čerpadla se budou opět dobře mazat... (a pro pro necity jako jsem já) ..že se jednou budou všichni zúčastnění tuneláři za tenhle podvod houpat na větvích jak olovnice.
Za první věc budu po letech rád, pro druhou bych slzu neuronil ani za zlatý prase...
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 23:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem si všimnul, že do některých hostivařských B732 lijou bionaftu, což je také doprovázeno typických odérem friťáku uvnitř i vně vozu
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4198
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 10:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpisy pro revizory děti nešetří, mohou skončit v pláči na policii
web o Mansonovi Moje fotogalerie 28.3.2010 nové fotky DPKV a PID!
Každej má řečí jak Palackej, ale skutek utek, že?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 11:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, může se to zdát tvrdé a určitě se mělo těm rodičům zavolat z policie, ale oni ty malinký zakrslíčci dokážou být pěkný hajzlíkové a jenom proto, jaký se dneska k dětem razí přístup.
Ve 13 už není potřeba dělat nějaké ústupky, to už je věk, kdy dítě dokáže rozeznat, co jo a co ne a taky bych pro hranici trestní odpovědnosti právě těch 13 let navrhoval. Naopak, častěji by to zasloužilo přehnout přes koleno a nasekat tomu lískovkou...
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 11:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, takovej výprask by pomohl více než pokuta.
web o Mansonovi Moje fotogalerie 28.3.2010 nové fotky DPKV a PID!
Každej má řečí jak Palackej, ale skutek utek, že?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5336
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 13:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"V jejím věku absolutně nemůže vědět, kdo je revizor, jaká má práva a nerozezná padělaný odznak od skutečného," napsal Dopravnímu podniku.

Advokátka Klára Slámová s jednáním přepravní kontrolorky nesouhlasí. "Jednou je to dítě, revizorka ví, že je mu pod patnáct let. Dítě z toho může mít následky," domnívá se.

Následky z toho bude mít maximálně dopravce, kromě ostudy u soudů taky kupy černých pasažérů nebo zničený interiéry vozidel, jelikož nic nechápající nevinný dětičky by protiakce mravně poškozovala. Prostě novinářská perla, svět spěje mílovýma krokama usilovně do ...
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 14:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s tim souhlasim.Jestli měla ta holka propadlou legitimaci tři dny tak by se to u takového dítěte dalo řešit domluvou typu :Ať ti rodiče koupí nový kupon jinak by příště platili pokutu.Myslim že i takové pokaraní je pro dítě dost velká hrozba.A ne jí vláčet po policajtech a zvyšovat si ego na třináctiletý holce!To dovete jen p*ča která asi přišla před nedavnem o pohlavní svěžest a už jí nikdy mít nebude tak si hojí mindrák což v zaměstnání typu revizor jde dobře.At to jde zkoušet do karlína atd na tmavočechy ty by jí rozbily hubu a byl by klid nebo by si netroufla je vubec požadat o předložení cestovního dokladu.
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4202
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 16:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znám dost lidí, co jezdí na propadlou lítačku a doufají, pak se vymlouvají, jak oni nic a že rodiče ble ble ble. A druhej den to samé.
web o Mansonovi Moje fotogalerie 28.3.2010 nové fotky DPKV a PID!
Každej má řečí jak Palackej, ale skutek utek, že?
Amogh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 17:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2xTedom :-)

www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz
Wokodobe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 17:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je ovšem v tarifu s neklouzavými kupony celkem k ničemu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1268
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 17:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že ženský jako fízlice i jako revizorky jsou o dost horší, jak chlapi ve stejných profesích. Neřeknu u těch policajtů, ale revizorku už musí opravdu dělat nátura, která asi jaksi úplně normálně uvažující nebude. :-D Bude tam něco, co jí tu revizorku vyloženě nutí dělat a ona se pak podle toho chová. To už je povaha...
Ale jako, prý je to zlatej důl, šábovačky s měšťákama, dost dobrý výkonnostní odměny a kromě toho, že se na to lidi dívaj skrz prsty, prakticky to není zase taková dřina, aby se tam člověk nemohl uklidit.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 17:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jde jen o to chtít a bejt připravenej na to hádat se s lidma.Pro někoho nepředstavitelná dřina pro jiného koníček.
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 18:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta holka hlavně měla legitku, kde má jméno, fotku, datum narození a ID legitky, podle které by se snad dala dohledat i adresa (nevím tedy jistě jestli se při vyřizování zadává)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adresu je potřeba vyplnit.
tlama!