K-report
 

Archiv do 9. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) » Archiv do 9. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 14:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neví někdo co se stalo s 344.Nemáte někdo foto 164 s panely buse.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3106
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 15:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

344 skončila v Bratislavě, kam byla prodána s chomutovskou 018

zlínští šotouši by se měli starat Pač jako první se to ví v Praze a Ově
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD
Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího
ICQ: 260 116 510
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 20:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

351: 344 je nejspíše DPB - 6639. Možná i 6640 - ale tu jsem ještě neviděl...

ad. 164 - Panely Buse jsou taky dobrá recyklace (z 344). Přední je ze zadní "šipky", boční je boční a zadní je nový/nebo recyklovaný z něčeho co se vyřadilo (jediný je diodový). Nevím co je to za komfort změnit cedule za terčíkové displeje osvícené zářivkou - na kterých jako obvykle chybí cílová stanice (vepředu).

Trollino_15: Tak, tak

Edit: Trochu "tapetování".


(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 09:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel ke Krematoriu linkou č. 31 a nepochopil jsem, proč stále existuje zastávka U majáku? Tato zastávka podle mě absolutně pozbyla smysl, co se zajíždí na zastávky Maják- točna a Ke Křibům. Kvůli SÚS to také není, protože od zastávky Ke Křibům je to stejně daleko, a přestupní relace ČSAD vs. MHD tady v těchto místech také funguje v řádě jednotlivců ročně. Podle mě by ji měli zrušit.
Mr__x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 16:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_r: Některé spoje na Maják-točna nezajíždějí (brzo ráno a po desáté večer), zde ta zastávka trochu smysl má. Ale určitě by bylo vhodné jí změnit na zastávku na znamení.
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 18:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J-r. Myslim že by tva namitka mela byt smerovana na www.dszo.cz ,muzes ji pribalit k seznamu mist a casum ,kde ti nebylo umozneno vystoupit i kdyz byla zastavka bez znameni....
813
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 18:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych z toho udělal zástávku na znamení, pouze o víkendech a po 21.hodině večer v pracovních dnech.Jinak co jsem měl možnost poznat, tak tam jezdí lidí celkem dost.Spíše by se mělo omezit ježdní linky 55 na Kvítkovice-náves, kde tam jedou max 3 lidi a spátky nikdo,nebo naopak.Sice je pravda ,že občas tam někdo jede, ale nní to tak často.To spíše by se měli posílit spoje k Senioru, kde je to potřeba více.Ale tak je to můj názor a já Vám Vaše názory neberu.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 20:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

813: A opět se vrátime k modelu "na znamení 9-12 18-05".

Oko:

PS: Pozdravuju šoféra, který se mě také...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 20:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin tr24.. No linka do Kvitkovic mi prijde jako plneni volebniho slibu.Forman by tam stacil....
J-r. promin,ale ja mam ridice rad a i když vim že neni vse v DSZO ok tak jim na hlavu nese.u ,něco jsem se s kolačem natočil a vím co takovy člověk jako ty dokáže.... Nejradsi jsem měl typy se kterymi jsem se poslal do ruznych telesnych dutin a byl klid... Ale rypáci tveho ražení delali nejen mě nejvetsi problemy.... zlati 13 leti hoši co otravovali na točnach.... Ale pořadek musi byt vid?? Přeji uspěšny rok a hodně ulovku. O
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 22:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci se tady bavit na téma, které jsme tady rozebírali x krát, ale když to tady pořád vzpomínáš, tak tedy když někteří řidiči dokáží projet stálou zastávku s plným autobusem v době přepravní špičky (před Vánocemi jsem takto zakufroval na lince č. 55, když jsem chtěl jet do autoservisu a vystoupit na zastávce Nadjezd),tak si podle mě nic jiného nezaslouží. Kdybych tady věděl, že je to jen omylem, tak nad tím mávnu rukou. Ale je to systematické porušování, ve kterém Zlín je rarita. V době, kdy se DSZO jasně akusticky a v plánku rozhodla rozlišovat tyto zastávky, tak by se nemělo stávat, že by někdo, kdo chce na zastávce stálé vystoupit, bylo mu to projetím stálé zastávky znemožněno. Nedávno jsem byl svědkem při cestě do Tesca, jak byla takto poškozena cestující na zastávce sklady, která šla za řidičem a reklamovala, že chtěla vystoupit. A řidič hned pohotově na tuto paní, že si měla zmáčknout znamení. Paní řekla, že to není zastávka naznamení a vracela se od Tesca o zastávku zpátky. Je spousta lidí z jiných měst, zejména na páteřní cestě do Otrokovic, kde je navíc hodně zastávek na znamení a cestující, věřte nebo ne, si toho všímají. Proto apeluji na řidiče, aby neprojížděli stálé zastávky, zejména v situacích, kdy není možné rozlišit jasně,jestli chce někdo ve voze vystupovat.
Jakub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 11:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_r: Tak nevím jak tobě, ale mě se za ty dva roky denního dojíždění do práce na trase Otrokovice ČD - Šrámkova a zpět nestalo ANI JEDNOU, že by řidič projel některou stálou zastávku na tomto úseku. A dám za to ruku do ohně.

Nemůžu si pomoct, ale tvé příběhy mě připadají poněkud vymyšlené.

Tak a teď do mně :-))
ICQ: 155-617-186
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 18:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska kolem 17 hodiny chcípla 402 na zastávce podhoří sídliště směr centrum.
anti_J_r
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.184.10
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 18:44:09    Odkaz na tento příspěvek  

J_r:tak jsme se právě dozvěděli od koho je tá stížnost na nástěnce u dispečniku.Stačí jedno spojení "byla takto poškozena cestující" a je to jasné.
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže už si tam stěžovala i nějaká paní? Já když si stěžuji, tak vždy svým jménem. Docela by mě zajímalo, kolik stížnosti tam máte na tento problém za rok, nebo za měsíc. Věřím, že sám určitě nebudu. Vy si ale určitě myslíte, že s tím z celé 100 tisícové aglomerace mám problémy pouze já.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3109
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 22:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si ale určitě myslíte, že s tím z celé 100 tisícové aglomerace mám problémy pouze já.

Samozřejmě...Přesně tak

Když někdo projede zastávku, má postižený (který není ani schopný zmáčknout tlačítko, umístěné ve výšce rukou, což nechápu bez ohledu na to, nakolik je zastavení povinností řidiče) zajít za řidičem a vysvětlit mu svůj problém. Předpokládám, že se řidič omluví, J-R se projde a bude (resp. byl by klid). Pokud řidič dotyčného pošle někam, je to samozřejmě něco jiného.
Nicméně hlásit to na DSZO, aby měl řidič po prémiích, mi přijde zbytečné a vůbec nic to neřeší...jen to nasere řidiče.

Anti j-r: Svoji poznámkou naznačoval, že ne paní, ale Ty jsi ten stěžovatel.
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD
Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího
ICQ: 260 116 510
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7168
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 22:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jetě mě napadlo, že člověk má i ústa a pokud zavolá, jsem si jistý, že v 99% se ani neprojde, maximálně pár metrů. Opravdu nevidím problém.
anti_J_r
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.184.10
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 12:02:05    Odkaz na tento příspěvek  

Upřesnění: Stěžovatel byl mužského pohlaví,jenom v té stížnosti hlásil, že ne jenom on,ale ještě i jedna PANI (v jiném spoji)-to je ten citát-byla postižená.A dle slovosledu a vyjádřování jsem si jist,že se jedná o našeho pana "Na znamení"
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle moje stížnost není. Mou stížnost jsem adresoval řidičce linky č. 55, která mi někdy před vánocemi nezastavila na zastávce linky č. 55 Nadjezd.To si pletete s mým příspěvkem, kdy jsem v něm rovněž popsal problém, kdy jsem byl 2-3 dny před touto závadou svědkem projetí zastávky Sklady, viz. příspevěk výše "s tou paní". Ale o tom v mé oficiální stížnosti nepadlo ani slovo, je jen věcí té paní, jak svůj problém řeší. Dále co se týče toho upozornění, cca půl roku zpátky jsem takto upozornil řidiče linky č.31 vozovny, který mi nezastavil na zastávce Věžové domy a když jsem ho slušně upozornil, že jsem chtěl na té zastávce vystoupit, on na mě doslova vysekl "Dobře vám tak, měl jste si dát znamení" na to já na něho, že to nebyla zastávka na znamení, tak teprve pak mi vztekle zastavil u Lidla a jen utrosil no tak si tedy vystupte. A tohle byl případ i té paní, která chtěla vystoupit u zastávky Sklady, který ji řekl to samé, co mně před půl rokem. Nechci paušolizovat, ale po té zkušenosti jsem si řekl,že to mají asi někteří řidiči naučené a sází na nevědomost cestujících,tak na tyto závady jsem se rozhodl upozorňovat DSZO. A myslím si, že řidiči asi těžko dostávají po prémiích, protože kdyby to tak bylo, tak už se dávno naučili chovat opatrněji. A na závěr chci říci, že se nechovám zákeřně, stoupnu si většinou k prostředním nebo i dokonce předním dveřím před vystoupením a tvářím se, že chci vystupovat (podobně jako u ČSAD) a přesto to bývá kolikrát málo platné. Hold komu není rady, tomu není pomoci. PS: taky chci trochu vyvíjet tlak na DSZO, aby si v těch zastávkách udělala pořádek, třeba a zavedla i to, aby se muselo mačkat znamení všude, ale za jiných podmínek.
Sanos312
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tim znamenim je to beztak zahada, driv v Ikarusech a Karosach, to bylo na strope a vzdy si kazdy nejak dokazal zaopatrit, aby to znameni mel. Postupem casu se to vsechno presunulo na tyce u dveri, pribylo hlaseni zastavek a prida mi ze vetsi vetsina neni schopna ohnout ruku v lokti a zmacknout to... A myslim si, ze za zmacknute znameni na kteroukoliv zastavku, nikdo nikomu ruku neutrhne.

Pane J_r Vas by bylo dobre dat na prevychovu do Brna a tam byste poznal co je to mhd... Preji hezky den.
Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
cirus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.208.24
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 19:22:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Sanos312 jaká je podle Vás ta brněnská převýchova. Já v Brně jezdím a to co popisuje pan J_r se teda rozhodně neděje. Já a troufám si říct že 99,9% si žádnou stálou zastávku projet nedovolím, zastavuju a otevírám dveře i ve 3 v noci když mám prázdný bus a na zastávce nikdo nestojí protože je to tak prostě nařízeno,je to lehce přes řídící systém kontrolovatelné a mě nepřísluší rozhodovat zda je to správně nebo ne(líbit se mi to nemusí). Tak mi prosím tu převýchovu osvětlete. A pro pana Trollina 12, prémie nejsou nárokovatelné automaticky, jsou za odvedenou vynikající práci a pokud někdo něco poruší, nemůže se divit že o tuto nenárokovatelnou složku mzdy přijde.Ať je to v dopravě, pekárně nebo kdekoliv.
Botik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 19:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm zastávkám na znamení: Ano, J_r by si měl určitě dát návštěvu do Brna a naučit se, co to vlastně je to MHD. Tady jsou všichni cestující velice rozmazlení a stačí byť jen prudší brzda kvůli dopravní situaci, a už je na dispečinku MHD stížnost...
Také už si málokdo umí to znamení zmáčknout. Přece jen, zmáčknout to tlačítko znamená výdej okolo 0,3kcal a to je na Zlíňany už příliš mnoho.
Cizí cestující ale může být zmaten. V Brně se třeba může stát případ, kdy řidič zaregistruje že někdo dává znamení na stálé zastávce a jde mu vynadat. A když Brňák přijede do Zlína, nikdy by ho nenapadlo znamení na stálé zastávce zmáčknout (to samé cestující z Ostravy, Prahy a většiny dalších měst).

Na druhou stranu je ale pravda, že je nutně potřeba vyvíjet na DSZO se zastávkami na znamení určitý tlak. Posílání stížností nic nevyřeší (Z pohledu řidiče: Je nutné neustále hlídat JŘ, aby o pár vteřin nepředjel, jinak přijde stížnost. Kdyby zastavil stylem Brna, Prahy nebo Plzně, opět přijde stížnost. Do toho si musí pořád hlídat spotřebu, aby mu nebyl nadbytek stržen z platu... A do toho opravdu nemá chuť zastavovat na všech zastávkách zbytečně, a tím pádem raději riskuje. Ono to stržení prémií totiž opravdu hrozí!). Spíš by to asi chtělo nějakou rozumnou diskuzi s vedením.
Pro představu: Šel by udělat systém typu "Vše na znamení, kromě přestupních zastávek" - takže by se mačkalo všude kromě Školní, Dlouhé, Náměstí Míru, Náměstí Práce, zastávky U Zámku a třeba Pošty v Otrokovicích. Tam totiž stejně vždy každý zastaví. Cestující by si tak jako tak znamení mačkali, a těm 5% buranů kteří se vyžívají v posílání stížností by byla zavřena ústa, případně by si museli najít jiné téma proč posílat stížnosti (J_r, zkuste třeba předjíždění JŘ). A rozdíl pro DSZO? Dnes už minimálně 30%, nebo spíš tak polovina řidičů, na každé zastávce opravdu zbytečně zastavuje. A v době spoření, kdy se snaží ušetřit každá koruna, je to opravdu výsměch finanční politice firmy. Jediná nevýhoda takto zavedeného systému je navýšení závad na tlačítkách "STOP" v řádu procent.
Když nad tím tak uvažuju - možná by to nebylo pro DSZO výhodné, protože za palivo by nemusela ušetřit tolik peněz jako za stržené platy při stížnostech. Jdou ty peníze ze stejného balíku?

No, a abych jen blbě nepovídal, dal bych sem pár archivních fotek na připomenutí testovacích jízd CROSSWAYE LE na linkách DSZO...
Dobře, tak Crossway to nebude, protože teď není v mém PC, ale místo toho aspoň nějakou tapetu - pár vozidel DSZO v různých situacích z prázdnin...



PS. Speciálně pro cirruse: Brněnskou převýchovu si třeba já představuji tak, že si J_r zkusí několik měsíců bydlet v Brně a každodenně cestovat tamější MHD. Existuje několik zásadních rozdílu, např.: Brněnský důchodce vejde do trolejbusu, nejrychleji jak dokáže vyběhne schody ve středopodlažním voze, a první co udělá je, že se chytne nejbližší tyče. Je rád, že jede a že ho nikdo nepřivřel do dveří. Ve Zlíně je většinou obrovský problém překonat jeden třeba 15cm vysoký schod v nízkopodlažním vozidle, a snad jsem ještě nepotkal důchodce, který by se držel před rozjetím vozidla. Většinou čekají, až se vůz pomalu rozjede, protože se nedrží tak nemají daleko k pádu, načež se teprve chytnou tyče se slovy "co to dnes jede za řidiče", případně pošlou (díky bohu alespoň v polovině případů neoprávněnou) stížnost. A podobní jsou i běžní cestující. V Brně je rád že jede, tady si pošle stížnost na každou drobnost. Kdybych si sedl do Brněnského spoje, a hledal chyby stejně jako někteří Zlínští cestující, při 20-ti minutové jízdě jsem schopen poslat 4-5 stížností. Stížností, se kterými by se mi v Brně vysmáli, ale ve Zlíně jsou všechny oprávněné. Chápeme se? Je to sice přehnané, ale z principu snad správně.

(Příspěvek byl editován uživatelem botik.)
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz
!!!Fotoreport z OTROKOVIC!!!
Všeci povinně: www.otrokovice.net
Paja2589
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 20:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no je vidět že zde žijí s prominutím lidi co by si nejdříve měli hledat vinu v sobě a ne vinu v tom,že se to za 1.hlásí¨(viz ´´zastávka na znamení)2.jak tu už zaznělo je na tyči u dveří tlačítko ´´stop´´(a ten kdo ho nevidí nebo si myslí že je na okrasu a pak se diví že mu řidič nezastaví,aniž by o tom věděl,a na zstávce nikdo není,tak si aspon já myslím že mu nikdo nemůže nic udělat,samozřejmě pokud to není nějaký výtržný řidič daného trolejbusu.Sáam osobně kdybych zažil že za toto řidičovi někdo nadává,tak se ho normálně zastanu..!!!prosím,neberte tenhle příspěvěk nějak zle,jen je to pouze a pouze můj názor...každý má přece svůj,že ano...:-)
David_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 21:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nad každými dveřmi navíc je:PŘED VÝSTUPEM DEJTE VČAS ZNAMENÍ, takže když zrovna není narvaný trolejbus, tak si každý kdo chce vystoupit to tlačítko zmáčkne. A když je narvaný tak většina řidičů zastaví i na zastávce na znamení, v nových trolejbusech člověk avětšinou ani nemusí vstávat, aby zmáčkl tlačítko.
Co se týče Brna, nebylo by špatné, kdyby ve Zlíně jezdívaly trolejbusy stejně rychle jako v Brně,
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 21:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebudu se vám navážet do debaty, jestli stížnost něco řeší nebo ne. Ostatně, je pouze na dopravci kde bude hledat chybu - ve svém systému nebo u řidiče. Jedno se ale musí nechat - v dávání znamení na zastávkách je u DSZO neskutečnej bordel. Za mých pár návštěv Zlína jsem zažil jak řidiče, kteří poctivě zastavovali na každé stálé zastávce, tak i řidiče, kteří se nebáli s plným vozem projet zastávku na plný plyn. A pak se divte, když je někdo tak rozčarovanej, že si i oficiálně zanadává.
Takže J_r musím dát jedině za pravdu.
Hůů a hůůů a hůůůů, sovy v mazutu houkaj...
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZ
Sanos312
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 00:11:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cirus: Tedy nemyslel jsem tim nic ve smyslu, ze by pan J_r prisel do pekla, ale tim ze v brnenske mhd je rad, ktery kazdy cestujici respektuje! Tedy bych podotknul, ze nejen pan J_r by se mel jit podivat do Brna, ale i vedeni DSZO by tato navsteva udelala velmi prinosny pozitek.

Cimz se opet jakoby dostavame k neustale opakovanemu tematu stiznosti na dszo. Nemam nikomu za zle, ze si nekdo stezuje a posleze je mu vyhoveno, ale vseho moc skodi. Z valne vetsiny techto nespokojenych cestujicich vyplynou upravy JR, ktere vedou k naprostemu chaosu v doprave. Napr. nejaky cestujici podal stiznost, ze ridic na zastavce na znameni nezastavil, pritom na zastavce nikdo a znameni dano nebylo. Narizeni prislo ve zneni vsak tam zastavujte nic se nestane. Reseni je jednoduche zrusit zastavky na znameni, prodlouzit intervaly mezi zastavkami, zabezpecit prestavky na konecnych pro ridice a to i bezpecnostni prestavky, protoze doprava je zivy mechanismus. A vzhledem k tomu, ze ridic neni stroj nybrz clovek, tak by urcel mel mit po vykonani trasy A-B alespon 5 minut na vydechnuti.

Co jsem mel moznost vysondovat, tak v Brne na kazde konecne byva cirka 10 minut prestavka kazde kolo a to i intervaly mezi zastavkami jsou primerene a nedochazi k prudkym vykyvum, jako ve Zline, kdy se extremne pomalou jizdou snazi ridic odjizdet vcas z nasledujici zastavky. Nebo v dusledku nedostatku casu pak z nervozity projizdi i zastavky, kde musi zastavit.
Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 12:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neodpustím si jeden postřeh k "integrovanému dopravnímu systému ZID" (jak nás tlampače masírují touto veledůležitou informací):
Linka č. 55 o víkendech přijíždí na nádraží ve 4:34 a potom "už" v 5:25. Expres č. 522 do Prahy odjíždí v 5:22...
Trolejbusak62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 19:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím příznivce nejen Zlínské dopravy. Chtěl jsem si ověřit jednu informaci, kterou jsem se dnes dověděl. Jedná se o jihlavský vůz ev.č. 44 (14Tr 17/6M), který by měl jít údajde na GO do Zlína a potom by měl jezdit ve Zlině. Nevíte někdo prosím bližší informace, nebo jestli se jedná pouze o ''kec''? Díky moc
Icq: 429910967
Skype: trolejbusak62

->> Blog o MHD v Jihlavě, Brně a jiných městech <<-
->> Videa převážně o MHD v Jihlavě <<-
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 19:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to pořád dokola. Já tady nekritizuji zastávky na znamení, ani ty 0.2 ccal, které vydám při zmáčknutí tlačítka "STŮJ". Jsem zastáncem mačkání znamení všude, ale bohužel k tomu se musí dojít dvěmi způsoby: 1. ať zmizí hlášení a rozlišení zastávek na znamení z plánků 2. ať jsou klidně všechny zastávky na znamení. Někteří zabedněnci (promiňte, že jsem se nechal unést), si pořád myslím, jestli mi je ten pohyb za těžka to tlačítko zmáčknout. To je to samé, jako byste měli špatně očíslováné trolejbusy X a Y, já nesedl do špatně očíslováné linky č. X a vy mi pak tvrdili, že Zlíňáci to přece všichni vědí, že jsem měl nastoupit do vozu Y, že to tak jezdí a že vůz linky Y má o jeden nástupní schod navíc a proto jsem byl líný do něho nastoupit. A v Brně jsem jel 50x MHD, pořád nechápu, v čem bych se měl z Brna poučit?
Mauropicoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 19:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je nad každými dveřmi v každém vozidle DSZO. Takže pak si myslím, že není co řešit.
Sanos312
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 19:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_r: Ja to uz vzdavam, jste nejlepsi, bezte kandidovat na reditele DSZO.
Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 20:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolejbusak62: Nějak se mi zdá že je to kec jako věž.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 20:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_r: Maximálně na čem se s Vámi shodnu, tak to je, že by se měl udělat pořádek ve formulaci. Na cedulkách uvnitř vozu je napsáno, že před výstupem je třeba dát včas snamení, z druhé strany v JŘ jsou vyznačené zastávky na znamení. Je pravdou, že v tom je chaos a asi by se to mělo dát nějak dohromady.

V smluvních přepravních podmínkách stojí:

Jde-li o zastávku MHD, kde vozidlo zastavuje na znamení, musí cestující, který chce nastoupit, být v prostoru zastávky a dát řidiči vozidla znamení zvednutím ruky. Cestující, který chce na takové zastávce vystoupit, musí o tom včas uvědomit řidiče světelným znamením ve vozidle tak, aby řidič mohl na zastávce včas a bezpečně zastavit. Řidič může zastávku sníženou rychlostí projet, pokud není dáno znamení k výstupu a pokud se přesvědčí, že na zastávce není žádný cestující.

Takže je to jasné, pokud řidič nedodrží, tak musí očekávat to, že bude potrestán. Ale to v jaké míře, to už by mělo záležet na DSZO a stejně tak DSZO (jestli na to bere ohled nebo ne, tak to netuším) by mělo chápat, že řidič je jenom člověk a pokud se to stane jednou, tak by mohl přimhouřit oko, ale pokud je na řidiče více stížností, tak už je třeba trestat. Stejně jako každý zaměstnanec má své povinnosti.

Ale bohužel s čím se s Vámi absolutně neshodnu, tak to je vyhlásit všechny zastávky na znamení. Mužu Vám říci, že to taky nemusí být záruka zbavení se chaosu. U nás máme jednu nejmenovanou zastávku. Ta je v počtu cestujících, kteří ji využijí někde kolem 5. místa (nechce se mi to hledat). Přesto je na znamení a to i přesto, že jsou zastávky s daleko menším počtem cestujících, které na znamení nejsou. Je fakt, že je to i možná díky tomu, že ta zastávka na znamení byla už v roce 1952. Jenže objevuje se tam určitý nešvar, kdy řidič zastaví, otevře všechny dveře a i když nikdo si to znamení nepodal, tak z trolejbusu se vysype třeba 5 lidí. Prostě opět i když není dnes problém si to znamení dát (tlačítko je na tyčkách a u nových trolejbusů skoro na každé druhé), tak přesto vznikla určitá zvyklost a je to. A už je zase problém. Někteří cestující si na to zvykli a když řidič nezastaví, tak je kravál - samozřejmě neprávem. Takže zastávky všechny na znamení v tak velké aglomeraci, jako je ta Zlínsko-Otrokovická nemá smysl.

Jinak s dovolením mi připadáte, jako zaseklá gramofonová deska. Samozřejmě, svůj názor můžete prezentovat - od toho ta diskuse je. Ale proč furt musíte mlet dokola to samé. Já nevím, začínám pochybovat o Vašem duševním zdraví.

(Příspěvek byl editován uživatelem opavacek.)
KOUZLO DOPRAVY » www.kouzlodopravy.cz
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 21:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opavacek: Ono je myšleno spíš - všude smazat "na znamení" a všechno by bylo jako před zavedením akust. hlášení - no snad ještě lepší...Protože "na znamení" bylo v plánku vždycky, ale nikdo to nerozlišoval. Ve vozidlech by se nechalo "před výstupem dejte včas znamení"...
Všichni by si oddechli a byl by to ráj na zemi (a DSZO by mělo menší spotřebu vozidel).

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Mauropicoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 21:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to není možné řešíte tady zastavky na znamení ale když to zahlasí zastávka na znamení tak to znamená si dát znamení. pokud na znamení řidič nereaguje tady máme pravo si na něho stěžovat.takže tady pan jr asi bude pořad prudit protože ho to zjevně baví.
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 19:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauropicoto my se tady ale bavíme o stálých zastávkách, které v mysli některých řidičů fungují na znamení. Kdybych si dal znamení na zastávce na znamení a řidič na ni nezastavil, tak věřte, že bych si na něj neztěžoval, protože bych věděl, že udělal asi chybu a ty občas děláme všichni. Ale když mi řidič nezastaví na zastávce stálé, protože jsem si nedal znamení, tak si mohu být na 95% ve Zlíně jistý, že dotyčný řidič to neudělal omylem a podám proto oficiální reklamaci na DSZO. A ohledně té zavádějící cedule v některých vozech "Před výstupem si dejte včas znamení" jsem na DSZO říkal, že je to matoucí, ovšem bylo mi přímo od nejvyššího vedení řečeno, že tato cedule se vztahuje pouze na zastávky na znamení a všichni řidiči jsou o tom informováni.
672
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 19:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V koloně smrti jsem před chvílí viděl nějakou Sorku. Je to nějaká další, anebo se tam vrátila nějaká z trojice 701, 705 a 710?
Mauropicoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 21:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane jr tak to je jasne že pokud řidič nezastaví na stalé zastavce tak mate plné pravo si stěžovat.ale taky je na cestujícím aby včas zvedl zadek pokud už sedi a má vystupovat a nečekal až se vozídlo zastaví ono totiž zbytečné zastavení a následne rozjetí asi zvyšuje spotřebu ale taky dokaže v mrazivém počasí dukladně provětrat vůz. Otazka pro vás pane jr:jaky je váš nazor na zlinskou mhd?
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 22:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ono totiž zbytečné zastavení a následne rozjetí asi zvyšuje spotřebu ale taky dokaže v mrazivém počasí dukladně provětrat vůz

Přesně!
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD
Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího
ICQ: 260 116 510
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 16:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jihlava sem sice přijela, ale nejde o vůz 44 ale 46. Mimo to ještě ve vozovně stojí Bratislava 6267. Na IMHD.sk se píše, že ta Bratislava projde generálko ve Zlineru. Tadyk obrazem:

No, zatím všecko nasvědčuje tomu, že čerstvě zařazená bratislavská 6639 je skutečně 344 ex DSZO. Popis vozidla 6639

(Příspěvek byl editován uživatelem MIGOŠ.)
Gasonův blog ...pořád žije!

Najbrt - Totální ztráta identity
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 16:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No 44 je buď ještě v Jihlavě na dílně nebo už byla též vyslána směr Zlín. Ta 46 ještě v úterý jezdila u nás na lince. Šlo to rychle. Nemohl by někdo zjistit informace, co s nimi bude? Informace, že bude jezdit ve Zlíně mi nepříjde relevantní... Nepůjdou spíše do Bratislavy?
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Sanos312
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 16:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja myslim, ze je to uplne jasne - posmarigujou si to primo do Bratislavy .
Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 17:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MigoŠ: Ještě by to mohla být 6640, ale tu ještě nikdo neviděl/nevyfotil...

Ad 46 - Minimálně jako zdroj ND se na Bratislavu použijí čelní/zadní sklo/čelo... Jinak bych si dovolil ty vozy nazvat hromadou rzi:-)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 17:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dovolte kolego, jaká pak hromada rzi, vždyť kolegyně 47 zde ještě vesele jezdí. Osobně si ale myslím, že ta vedle stojící (6267) na tom nebude lépe.
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 18:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro kolegu Mauropicoto, na Zlínskou MHD mám dva pohledy, pokud bych bral pohled pouze cestujícího, tak nic moc. Nepravidelné intervaly, spousta linek odevšud všude, dále ještě zkostňatělé uvažování lidí z dob komunismu, kteří tvoří jízdní řády. A to hlavně v tom směru, že základní linky mají schématicky 20 minutový interval o sobotách a nedělích, v sedlech a večer, ve špičku je to 12 minutový interval. Myslím, že by DSZO měla udělat ze základního 20 minutového večerního intervalu udělat půl hodinový a našetřené kilometry vměstnat do sedla pracovních dnů, kdy je 20 minutový interval absolutně nedostačující, zejména pro linky č. 2. a 6 do Otrokovic. Protože ale vím, že DSZO musí vyjít s dotacemi, které pokrývají pouze 30% provozních nákladů, zatímco všechny ostatní města se pohybují kolem 50-60%, tak musím říci, že za tyto peníze a jízdné snad ani lépe fungovat nemůže. Na závěr ještě k těm zastávkám a opakuji po 30x. Nikdo nechce, aby řidič větral v trolejbuse. Ono stačí, aby řidič, který projíždí stálou zastávku, dbal obzvlášť zvýšené opatrnosti a zpomalil a podíval se do zadu, jestli nikdo nestojí v prostoru dveří, protože nikdo nebude sedět na zadku a nevstane až trolejbus otevře dveře. Jenže to je mnohým za těžko a provalí s vámi stálou zastávku, ikdyž stojíte u dveří a jen proto, že jste nezmáčkl světelné znamení. a to mně na zlínské MHD vadí rovněž.
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 20:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v poslední době má dszo nějak moc generákek.
Mauropicoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 20:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro 351 to je dobře že má dszo hodně generalek alespon vydělá společnośt nějakou tu korunu.
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 21:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ve 2009 bylo celkem dost Žilin a nějaký ten Prešov, jináč Chomutováky dělal (karoserii, kompletaci?) Zliner. 344 taky koupil a prodal Bratislavě Zliner. 6267 snad má dělat taky Zliner. V DSZO teda letos zatím žilinská 227 a s tou se taky moc nehýbe, ale uvidíme ještě letos.
Gasonův blog ...pořád žije!

Najbrt - Totální ztráta identity
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
Škoda_7_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 21:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, GO Karos 7xx už není tolik jako dřív, tak Zliner hledá něco jiného na modernizaci a fušuje se i do toho, co dřív bylo výsadou DSZO...
Mimochodem neměl by někdo srovnání cen kompletní GO na 15 Tr u Zlineru a DSZO?
web: tr158.blog.cz
icq:348-506-861
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 21:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Zliner stejně spolupracuje při GO s DSZO? Nebo kde to dělá, když to stojí na dvoře vozovny..
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 22:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: Dvě hromádky rzi.

Já nevím, osobně si myslím že trolejbus "GO v režii Zliner" - přiveze se do DSZO, kde se odstrojí trolejbusové části (silové vedení, el.mt...), pak kastle, interiér, částečně možná i 24V asi v režii Zlineru, pak do DSZO, dát silové věci, projet po městě a Zliner předá vůz.
Ale taky to může být i úplně jinak.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 13:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nemáte nějaké pěkné kalamitní fotečky?
Podle ct24 jsou u vás s MHD kvůli sněhu problémy.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 13:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Taky čekám kdo vywebí nějaké pěkné.

Prozatím sleduju na dálku aspoň toto:
Nám. Práce
Otrokovice - nám. 3.května
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 16:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sype celý den. TS nestačí rozhrnovat. Byl jsem na takových dvou obvykle kritických místech.


11:50, Jižní Svahy-Středová - na to, že tam není takový provoz, tak tam cesta byla vcelku slušně sjízdná a na točnu trolejbusy vyjely. Cestou dolů do centra jsem si na Družstevní všiml tuším 403ky, které se moc nechtělo do kopce a hrabala. Zpoždění spojů na Středovou tak do 5-ti minut.

12:45 - 14:00, Lesní čtvrť - Jel jsem nahoru linkou 3 zpožděnou asi o 6 minut. Cesty na Lesní dost zasněžené, občas hrabačka, zpoždění taky do 5ti minut. Na rovince před točnou se řidiči potýkali se smyky. Sypač tudy projel, ale zrovna v momentě, kdy TS uklízely Příkrou směr LČ a blokovaly autem zastávku. Takže ze zastávky se řidiči museli rozjíždět velmi opatrně. Spoje na Gymnázium byly odřeknuty a projely tedy normálně pod drátama na točnu.

Celá Baťova třída se táhla maximálně čtyricítkou a to mělo taky dopad na MHD.

Fotky se pokusím vyvařit...
Gasonův blog ...pořád žije!

Najbrt - Totální ztráta identity
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 18:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čas na tapetáž...



Gasonův blog ...pořád žije!

Najbrt - Totální ztráta identity
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
někdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.47.36
Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 19:49:27    Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak se pvaluje Jihlavská 44 odjela směrem +- Zlín ale neni nikde vidět.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 22:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vám ty 25Tr jezdí na tomhle do kopců? Předpokládám, že díky těžkému zadku na tom budou výrazně lépe, než jejich sourozenci bez něj.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 00:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Tak stačí trolejbus naložit pasantama. Stejně, když jsem nasedal do té 402, tak byly moje pocity ze zvládnutí kopcovitého esíčka na Lesní čtvrti smíšené (odlehčení střední nápravy -> lom v zatáčce nebo kopci). Docela čumím, že ten jednomotorák má v hrbu takové jízdní vlastnosti.

Ještě bonus, pořízený přesně o den dřív od posledního snímku...


Ještě otázka, kdy přišla 402 o reklamu???
Gasonův blog ...pořád žije!

Najbrt - Totální ztráta identity
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 08:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta 402 ju shodila kolem konce roku.
Škoda_7_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 10:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přijel jsem do Zlína 22.12. a už ji tuším neměla.
web: tr158.blog.cz
icq:348-506-861
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 13:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tentokrát se ten sníh dařilo zvládnout, před Vánocemi to bylo horší, to doprava úplně stála.
Dneska ráno údajně jezdily místo trolejbusů autobusy, IMHO to bylo kvůli masivní námraze na trolejích. Byla už večer a sběrače musely dost trpět.
No jo, Zlíňáci, trčí jim sláma z bot a ještě by si chtěli vyskakovat.
LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722