K-report
 

Archiv do 30. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Budějovické trolejbusy » Archiv do 30. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 20. dubna 2010 - 19:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quetellent: Jezdim 11 skoro kždej den, ale až kolem tý třetí, a revizora sem potkala jen jednou ..

Jinak 153 a její krásná nová CVR na Slušnej Rock :-)



(Příspěvek byl editován uživatelem stonka.)
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 10:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Revizoři DP nyní končí i začínají směny v dopravním podniku. (Kdysi dávno snad mohli začít kontrolovat, kde zrovna byli, třeba vyrazit z domova.)
Proto "najíždějí" a "sjíždějí" určitými spoji 11ky. Kdo jezdí, ten ví. (...)

Návod na to, jak se přílišnému obtěžování revizory vyhnout, jsem tu již psal v minulosti.
Než si stěžovat "někde", je dobrý to spíš dát najevo samotnýmu revizorovi.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 15:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne stál u polikliniky sever odstavený trolejbus č.39. Přidávám fotky.


A na linku 41 se dnes podíval "Cross" č.229. Přidám fotku, snad se nebude kolega Macek zlobit.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 16:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Zlobit se určitě nebudu, a je to aktualita, a říkám si že i vhodný bus na tuto linku, zde není frekvence lidí velká.
Co mně zlobí je že si mohl k tomu digitálnímu označníku napsat co to zobrazovalo, když to nejde z fotky přečíst, to už jede na ostro?
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 17:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek : Zobrazuje se aktuální datum a čas. Na druhé řádce se zobrazuje informace, že cestující se zatím mají dívat na zastávkové jízdní řády a že panel je dočasně mimo provoz. Jestli už to jelo na ostro to nevím, pokud ano tak ne moc dlouho .
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 17:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Díky.
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 17:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Dnes odpoledne stál u polikliniky sever odstavený trolejbus č.39.

Já ho potkal u nádraží když se zpět napojoval na svoje pořadí :-)
a pár z dneška :

a jeden bonus dnes z linky 1 (vůz 143) aneb pohodlý cestujících nadevše.Ta slečna to sedadlo přece vysávat nebude...

Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 18:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: si mohla sundat boty. Domluvil si jí?

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 19:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky sem u IGY koukala, zdali mě neklame zrak že 229 na 41 ... Ale co bylo krásný, bylo 224 a 225 na 6 :-)


(Příspěvek byl editován uživatelem stonka.)
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 19:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: no to si mohla, pak si přesedla o sedadlo vedle a natáhla si ty nohy úplně, nedomluvil ale bejt to citelis tak du na ní
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 21. dubna 2010 - 23:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quetellent: Asi před rokem mě kdosi povídal, že po stížnostech lidí jezdících ráno jedenáctkou, revizoři nastupující u DP neměli provádět kontrolu. Zřejmě to byla pravda, neboť po určitý čas skutečně revizi od DP k nádraží neprováděli... (spoj 05:56 z N.H. - u ostatních ranních nevím).
Je pravda, že tímto spojem jezdí pár stále stejných zoufalců, tedy spíš zoufalkyň, (většina chlapů jezdí do práce autem) a nepamatuju, ani snad po dvacáté kontrole, že by někdy neměli platný jízdní doklad a revizoři někoho hned ráno u DP vychytali... Možností mají za celý den na jiných linkách dost.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 07:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka : Ale co bylo krásný, bylo 224 a 225 na 6

Tak já přidám tu 225 Ještě bych měl dotaz ohledně točny Korosecký Dvůr. Většina řidičů se zde obrací směrem, že zastaví dveřmi na druhé straně, než je označník. Někdo se ale otáčí na druhou stranu, což mi přijde lepší (protože když vyjedou přesně v čas odjezdu, nemusí již objíždět celou točnu a rovnou se jede směrem na Nové Homole). Jakým směrem se na této točně mají otáčet správně ? Přidám fotku z točny.


(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 20:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To že auta parkují v zastávkovém zálivu v zastávce "Rudolfov, kostel" sem si už zvykl ale že už sou ty řidiči liní otočit se u kostela aby tam zajeli po směru nad tím už mi zůstává rozum stát

Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 20:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Jo, ten citron tam stojí takhle snad každej den ..
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Bmocz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 09:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiši proč zase z toho děláte skandál roku je to obchoďák s cigárama a vezl tam do trafiky zboží. Když tam není kde zaparkovat tak co má dělat ? má se s tím zbožím tahat až od pošty ? Já tam kolikrát zastavim taky. Jo a kolikrát stojí auta DP v zastávkách a někdy ještě blbějc než tenhle člověk a kolikrát tam ani nic nedělaji jen sedí v autě a nikdo to nikde neříká ani neukazuje.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 10:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmocz: Mno dyk jasně, my tam taky takhle stáváme Ale ne celej den, ...
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmocz, Stonka:

Vám, mladým lidem není problém nastoupit do busu, pokud nezastaví u obrubníku, vám obrubník nechybí. Ale co tak např. důchodkyně, která se ledva pohybuje o berlích - pro ty je těch 10 cm obrubníku veliká pomoc. Vidím to denně, s jakýma problémama nastupujou, pokud řidič nezastaví o obrubníku. Tohle chcete ignorovat jen kvůli své pohodlnosti zaparkovat mimo zastávku??? A když už, tak alespoň když tam jede bus, tak prchat a uvolnit mu místo? To je tak těžké?

Žel v Č.B. je to běžná záležitost (už jsem o tom psal), DP je to jedno, při tom by stačilo to domluvit s městskou policií.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 16:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmocz:Ježiši proč zase z toho děláte skandál roku je to obchoďák s cigárama a vezl tam do trafiky zboží. Když tam není kde zaparkovat tak co má dělat ? jenže je problém ten že to nebyl zásobovač zboží, ale normální návštěvník trafiky o to jde...
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 17:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky se divím, že se tahle ignorance tvrdě netrestá. Holt hulváti, kteří pro svoje pohodlí porušujou kdeco a znepříjemňujou a znesnadňujou život protiprávně ostatním, jsou vždycky zástáváni a jejich šlendrián je omlouván.
I kdyby to byl obchoďák s čímkoliv nebo kdovíkdo, z parkoviště za rohem snad těch dvacet metrů dojde. A když si myslí, že si mohou beztrestně dělat cokoliv, měl by je někdo velmi rázně vrátit do reality. Jak píše Nalim výše, stačí málo, požádat policii, aby vzala pořádně tlustý pokutový blok a projela se po městě a okolí....
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 17:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadá mě úvaha, kdo by byl viníkem nehody, kdyby řidič busu, ve snaze zastavit co nejtěsněji u obrubníku, trochu "ťuknul" ono auto, cotam nemá co dělat.
ICQ: 338-873-999
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 20:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nalim Jasně, taky my tam stáváme jen, když tam žádnej bus neni a v nejbližším čase ani nepojede. A sama vím, co to je, když sem se ještě před 14dni belhala o berlích...
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Bmocz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně takže když tam zastavim tak jsem okamžitě ignorat. Když tam zastaví auto DP a pujde vybrat automat na jízdenky a zrovna tam pojede bus tak jsou to taky ignoranti ? Je zajímavé že když na Rudolfově bejvala městská policie nikdy tam nikomu nic nikdo neříkal. Jo a k těm důchodcům s berlema, když nemůžou tak chodit tak mě řekněte proč za sebou vláčeji ty narvaný tašky s nákupama a pak si je položí na sedačku aby si tam nikdo nemohl sednout a ještě z tolika nízkopodlažních spojů musí zásadně jet tim kde je karosa se schodama já myslim že to zase nebude tak horký. Tim chci říct že tohle všechno je o úhlu pohledu takže bych nebyl rozhodně tak radikální s pokutama protože to bych taky mohl třeba říct proč revizor nedá pokutu stařence která má svoje tašky na sedadle v autobuse ? taky to odporuje přepravnímu řádu a taky s tím nikdo nic nedělá.
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmocz

Uhel pohledu je jediný - ano, jsi okamžitě ignorant, protože ignoruješ zákaz zastavení a stání na zastávce MHD stejně, jako ty ostatní. Tečka. Nákupní tašky, revizoři s tím nemají nic společného, pošli stížnost na DP.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Situace Haklovy Dvory II. aneb jdeme do finále?


Dnes s vozem 159 (3/1) ... Akorát ten chodník by si zasloužil být výš než ta vozovka...
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 10:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem jel ráno spojem z Nových Hod Točny v 6:39. Čekal sem na kloubici, přijelo Solárko 15 :-(, ale co mě překvapilo nejvíc, že jelo obsazené tak ani ne do počtu sedaček, přitom asi před 4 lety tento spoje přetékal... :-(

Jinak 164 (?) (dnes na 11) má cvr České Reálné Gymnázium oktáva 2002-2010... celekm pěkná ale není po celé ploše. Tak si říkám, že se jim to studium nedaří, ne a ne odmaturovat
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 14:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte co sestalo kolem 12 hodiny?? Na 20 minut se zastavily trolejbusy.
"Teherán" - nejkrásnější nátěr
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 17:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zastávce Dobrovodská ve směru na nádraží je (nevím jak už dlouho) digitální označník. Panel zatím neukazuje nic. Nejsou to vyhozené peníze ? Na zastávce Dobrovodská jsem nikdy neviděl nastupovat víc jak 3 lidi. Co takhle digitální označník do Vrábče nebo na Hlubokou ? O tom se zatím neuvažuje ?
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 18:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Označník už je i u Trojice a podle slov kolegy se montují a nebo namontovaĺy ještě další krom tý Dobrovodský, ale místa ať si řekne sám, aby nebyl smutnej že sem nemůže dát nějakou informaci. No, takže rozjezd naostro už pak dlouho doufám trvat nebude.
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479
Quetellent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 20:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes mne kol 17 hod. překvapil na lince 11 autobus s tablem. Zajimavý nápad, jen žasnu kde na to ti studenti vzali. Kolik může stát reklama na autobusu ?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55204
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wearts:
V ČB byl kulovej blesk, tak to možná souvisí s tím...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen žasnu kde na to ti studenti vzali.
Vždyť to skoro nic nestojí, jestli jsem dobře koukal, tak pronájem 5500 na měsíc, výroba zas tak drahá taky nebude, ve srovnání s takovým maturákem to je zadarmo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wearts Uhodilo do trolejí, jezdila jen 2.

164 s CVR na ČRG jezdí už asi měsíc, jezdila hlavně 1/1.

Digi označník u Nádraží, taky nic neukazuje.

Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Označník je už i u Möbelixu.. Dával se tam odpoledne.

Můj osobní názor - vzhled označníku je strašný a ty rámečky s JŘ napasované na těsno tomu nepřidají. Osobně dávám za vzhled , funkčnost a odolnost se teprv ukáže....

Kroclov: Koukej po zastávkách, možná dva měsíce probíhá na spoustě zastávek stavební činnost, která prozrazuje umístění digitálního označníku. Většinou se vyznačuje rýhou pro kabel od nejbližšího zdroje proudu, případně rozkopáním celé zastávky

Problémy s dopravou dneska byly opravdu jako důsledek odpolední bouřky. Jedna rána někde poblíž centra snad vyřadila i SSZ na křižovatkách, nejely trolejbusy a na dost místech byly k vidění bouřlivé řeky.

Maturitní tablo na 164. Řeší se tady oloupané reklamy, ale divím se, že se tu tablo ještě neobjevilo, bude ho mít už skoro měsíc. Tak ho sem tedy dám, i když jsem si říkal, že "aktuality" sem už nedávám.

Omlouvám se za fleky na fotce, nějak se mi do objektivu dostal prach...
Proč? Proto...
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Digitální označník je taky na Mariánském náměstí v obou směrech

Libcha: Reklama se realizovala s peněž, které zbyly z maturáku
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2434
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 22:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě se označník moc líbí, víc než předchůdci, nebo v jiných městech použitá krabice na stávajících, ale vzhled nemá cenu hodnotit: zaprvé ho už půl roku známe a za druhé důležitá je ta primární funkce toho označníku-aktuální informace o jízdních řádech a to se teprve ukáže.

Jinak k dopravě: dnes u kostela v Rudolfově cestující spoje 5/1, toužící se dostat do města v 5:54, následně i cestující spoje 6/1, jedoucího do města v 6:14, ale i cestující 2/1, jedoucí z Amy v 6:04 zažili jeden hodně neobvyklý jev. Řidič Citelisu č.156 se rozhodl tento vůz po příjezdu na Rudolfov kostel prohlásit nepojízdný a spoj v 5:54 nevykonat. Řešení obvyklé a správné - pro lidi dojede následný spoj - 2/1 v 6:04 z Ameriky. Tak se také stalo a vůz č.161 se skutečně zhruba v 6:09 u kostela objevil. K najetí do nástupní mu však bránil na točně vskutku nešikovně odstavený vůz č.156, kolem kterého se nemohl protáhnout. Po minutě troubení už řidiči vozu 161 ruply nervy a vyběhl říct řidiči vozu 156 něco od plic. Tento se zalekl a zapomněl úplně na to, že je vlastně nepojízdný a vyrazil z točny jak střela. A copak následovalo? Pokud si myslíte, že nabral lidi a pádil dolu, nemáte pravdu. Pokud si myslíte, že teda jel dolu alespoň manipulačně, aby se záloha nemusela hrabat až na kopec a zkrátilo se tak zpoždění tohoto kurzu - taky špatně. Možnost C je správně: řidič opět zatočil na točnu, aby si dál mohl hrát na nepojízdného, stihl to bleskově těsně před přijíždějící 6/1 - vozem 158 (doufám teda, že teď už se postavil lépe, aby nemusel dávat ještě jedno kolo, ale to už nevím). Takže kdyby byl na místě nějaký pohotový fotograf a stačil by cvaknout, měl by do budoucna určitě velmi raritní a ceněnou fotku. Do točny se najíždí zpravidla od města, od Třeboně se málokdy, ale přece jenom občas, couvá v případě, kdy je celá točna neprůjezdná, ale aby někdo najížděl s vozem MHD na točnu od Třeboně, to za 26 let, co tu bydlíme, nepamatuju ani přímo, ani v ústním vyprávění...
Martin_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 16:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se tu probírali revizoři: Tak u mě byla asi neuvěřitelná náhoda, že mě od srpna 2008 přibližně do července 2009 nekontroloval ani jeden. V té době jsem jezdil hlavně linkami 11 a 12 a občas 15 nebo 3. Pak ale přišel jeden srpnový den, kdy jsem potkal během jedné jediné cesty 15 od Nádraží na Vltavu (ano, chtěl jsem návštěvě ukázat město :-D) hned 3 revizory nezávisle na sobě. Od té doby potkávám revizory celkem často, ale taky jsem z důvodu stěhování změnil používané linky na převážně 3 a občas 17.
Samotný akt revize mě neobtěžuje, ale co mi neskutečně vadí, je to, že revizoři začínají kontrolovat okamžitě po zavření dveří vozu a nenechají např. dobíhajícího cestujícího pomalu ani najít lístek a hned ho považují za černého pasažéra. Lístek jsem měl vždy, ale poznámky o tom, že "Jízdenka se označuje ihned po nástupu do vozu a ne až uvidíte revizora!", jsem si už párkrát vyslechl. Je pravda, že co se taky můžu divit, když jsem jízdenku po nástupu v batohu našel v čase, kdy řidič ještě prodával dvěma lidem jízdenky sám a důvěrně známé postavě, která do rozjezdu vozu ze zastávky objímala označovač, jsem řekl: "S dovolením!". Když postava nereagovala, tak jsem jí zaťukal na rameno a řekl to ještě jednou, což skutečně nemohla ignorovat, protože to musel slyšet celý autobus. Takže revize OK, ale chtělo by to přecijen chvilku počak a odlišit toho, kdo několik stanic drží v ruce neoznačený lístek, což je opravdu svinstvo (běžně praktikováno některými "cestujícími" v Praze) a toho, kdo lístek evidentně hledá a má. Např. v Ostravě revizoři prý nastoupí do vozu a jedou jednu nebo dvě stanice a teprve pak kontrolují.
A nakonec: Člověk jezdící MHD v CB pravidelně stejně už všechny revizory zná. Kolik jich je? Tipuju, že víc jak 10 ne. :-D
Mám vlaky stále rád, ale České dráhy se snaží ze všech sil, abych je rád neměl.
f
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.2
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 17:19:57    Odkaz na tento příspěvek  

a co vlastně na těch označnících bude
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 19:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme už u těch revizorů, tak dneska byl (již skoro tradiční) zátah na zast. Vysokoškolské koleje. 5 revizorů z toho jeden mi zatím neznámý.
f- Budou ukazovat odjezdy (a asi i příjezdy) linek ze(do) zastávky.
"Teherán" - nejkrásnější nátěr
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 23:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_pavel Kolik jich je? Tipuju, že víc jak 10 ne. :-D
No zrovna nedávno jsme s kamarádkou počítali, kolik známe revizorů, ona došla k číslu 8, já napočítala 22 tak nevim :D
Jinak ještě něke nahoře tu bylo, že revizoři 6 a podobnými linkami nejezdí, ... Jezdí opravdu všema, na všech linkách sem je již potkala
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 14:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Revizorů v aktivní službě nebude víc jak 12.
Zřejmě, Stonko, počítáš i ty, co znáš z minula, kteří ale teď už nejezdí.

Co si tak vzpomenu, podle našich přezdívek revizorů:
Ježatej, Vejtaha, (mladý bez přezdívky), Hlavoun, Hezoun, Strejda, Kozlík Šikula, (mladý bez přezdívky), (mladý bez přezdívky), Tichošlápek, (střední věk bez přezdívky)
Takže jsem přišel na 11.

Již nejezdí (dlouho jsem je neviděl):
Brejlička, Singr, Lennon a další dva, pro které jsme žádnou přezdívku nevymysleli.

(Příspěvek byl editován uživatelem felix.)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě revizoři nevadí, ale u plného dopravního prostředku ať udělají kontroluji jinak, než že ho procházejí a lidi co sotva stojí a pevně se drží madla se tak musí pustit a hledat lístek. Pak stačí aby vozidlo prudčeji zabrzdilo a už se člověk válí po zemi.

Já už na jejich vyzvání v takto plném prostředku nereaguji a počkám až vozidlo zastaví. Protože jak nám ukládá příkaz "cestující je povinen se za jízdy držet" a jak pak mám jednou rukou otevřít batoh a vytáhnout lístek z peněženky, když se druhou pevně držím, to už mi revizor neporadí, takže musí počkat
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: "Cestující je povinen na vyzvání pověřené osoby, při započetí a KDYKOLIV během přepravy,
nebo v okamžiku vystoupení z vozidla, předložit platný jízdní doklad." (+informace o postihu založená na stejném znění...)
"Cestující, který ve vozidle stojí, přidržuje se za jízdy zařízení vozidla k tomu určených."
(z SPP NL MHD a IDS pDPM ČB a.s.)
z toho vyplývá, že jízdenku musíš mít nejspíš tak, abys jí obsloužil jednou rukou...
Tím, že vědomě ignoruješ jeden z bodů SPP, provokuješ revizory k chování se nikoli podle zdravého rozumu, ale řádu...
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 17:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to trvání na držení se taky přijde jako extremismus. Řidič motorového vozidla je povinen držet oběma rukama volant, když řadí, tak dává jednu ruku na šaltpáku, to je samozřejmost. Cyklista je povinen držet řidítka oběma rukama, ale zároveň musí dát znamení o změně směru jízdy nataženou paží.

Zdravý rozum říká, že když je schopen revizor procházet vůz a dávat na odiv svůj odznak, tak jistě v ten samý čas se cestující zvládnou chlubit jízdními doklady. Kdo by trval na pevném obouručním držení při klidné nezrychlující přímočeré jízdě, je podle mě magor.

---------

Tohle jste viděli?
http://www.c-budejovice.cz/cz/magistrat/stranky/uredni-deska.aspx ?datefrom=20200101&dateto=20200101&institution=Stavebn%C3%AD%20%C 3%BA%C5%99ad&detail=3800
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 17:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Já už jsem se tady s takovou situací setkal, když jsem chtěl vytáhnout ve stojící poloze prúkazku z peněženy. Ochotně revizor počkal na zastavení vozu na křižovatce.
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 17:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rádiu hlásí strženou trolej u Viaduktu a podle reportéra na radiu Beat na Rudolskýho ulici.
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 18:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a podle reportéra na rádiu Kiss je stržená kolej pro MHD.
Proč? Proto...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2908
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující je povinen se za jízdy držet zařízení vozidla k tomu určených, toto ustanovení nezbavuje cestujícího povinnosti předložit během přepravy na výzvu pověřené osoby dopravce jízdní doklad ke kontrole.
Tolik z SPP DPM CB.
Vezměte příklad: Zima. Venku na chodnících břečka, břečka i na podlaze vozu. Stojím. Jednou rukou se držím žerdě, v druhé ruce držím nákupní tašku o hmotnosti třeba 3 kg. Revize jízdenek. Co mám udělat? Pustit se žerdě a balancovat za jízdy s nákupní taškou v jedné ruce, nebo položit tašku do břečky na podlaze, abych si uvolnil ruku pro předložení jízdního dokladu?
Tento stav by měl být v SPP ještě rozveden... Teorie je přece jen trochu jiná, než praxe.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Já bych to tak nehrotil, rozumnej revizor, když vidí, že sotva stojíš, tak počká do zastavení. Všechna pravidla by měla počítat s jistou dávkou slušnosti a chtít vše konkretizovat je cesta jak pravidla znepřehlednit a dokonce je v důsledku udělat lépe obejitelnými.
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Viaduktu již od 19.00 ve 20:10, kdž sem jela dom, tam stále borci od DP stáli a hráli si tam s trolejema, je to směr od nádraží k Dobrovodský, trolej blíž k prostředním sloupům.
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 07:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes o půlnoci byl na vozovnu tr. přitáhnut zkušební trolejbus, dnes se tu prý bude projíždět, tak foťáky do rukou a do ulic!
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 08:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: a jakej? :-) Že by DP začal kupovat i jiné stroje než Citelisy?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3777
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 08:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to ten šedivý italský kloubový Breda Menarinibus, co se z něj v Plzni dělaj trolejbusy a dají se potkat v ulicích Plzně.

Neni tu ale poprvé, skelety i hotové trolejbusy se dají potkat v ČB při převozech, tak se tu asi jeden na chvíli zastaví.
Myslím si ale, že do toho lidi nepustí, ale necháme se překvapit. Každopádně designově je to pěkná

EDIT: Ještě jsem zapoměl, že určeny jsou snad do Říma samozřejmě...

(Příspěvek byl editován uživatelem Jpribil.)
Proč? Proto...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tý Bredě: V Římě mají tuším 750V jako my, a předpokládám že jí tu právě na tohle napětí budou chtít vyzkoušet. S lidma si těžko, ale v Římě jsem se s MHD vezl i s trolejbusem a odbavovací systém je podobný a třeba se zkušebek s lidma v podobě "jízda zdarma" dočkáme.
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3166
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud já vím, měly by v ČB probíhat zkušební jízdy pro schválení typu. A to z důvodu, jak píše Macek, že 750V
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD
Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího
ICQ: 260 116 510
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 12:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=7314 pro zpestření, pár fotek z provozu v Plzni. Proč se dělá typovka u nás, potěšilo mě to, v Plzni nemají 750V?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 16:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik ranních fotek (omluvte kvalitu, foceno mobilem).


Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 17:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: 750V mají jen v Chomutově, u Vás, v Žilině, Košicích a Banské Bystrici
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD
Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího
ICQ: 260 116 510
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 10:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak během dnešního dopoledne byla už Breda k vidění v ulicích.
Jsem zvědav, kdo první dovalí nějaké
Proč? Proto...
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 12:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to budu asi já .



Je to elegantní trolejbus a i mezi lidma budil pozornost.
Fyzicky bydlím v Budějcích ale srdcem, srdcem jsem ve Francii.
Nejkrásnější vozy jsou pro mě Crealis a Citelis.
ICQ 485 911 951
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 14:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: Rychlý a úplný servis, co dodat

Jinak elegantnost dodává hlavně ta šedá barva.. Ten předek mi připomíná nějaké zvíře, ale nějak si nemůžu vzpomenout jaký.
Proč? Proto...