K-report
 

Archiv do 22. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Budějovické trolejbusy » Archiv do 22. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 22:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdy budou další generálky řady 900? Není na čase se vrhnout na první cyťáky?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 22:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se nemýlím, tak nějaký citybus už se dělá, ne? Před časem se tu o tom psalo.
www.olomouckadoprava.estranky.cz

ICQ: 479 144 459
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3757
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 08:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Generálky B941 (asi) pokračovat nebudou. Je jich ještě poměrně dost, záleží na dodávkách nových vozů. Po vyřazení všech B741, kromě posledních 3 modernizací, zase takový přebytek kloubáků není. Ale necháme se překvapit.

Citybusy jsou na generálce dva.
201 - kompletace, 210 - dokončování demontáže, začínající karosářské opravy.
Proč? Proto...
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Nenašly by se nějaké fotečky odstrojeného citybusu? Docela by mě zajímalo, v jakém stavu kostra je
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 11:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PLánuju dopravní pivo a nejsem schopen slíbit pátek (natož sobotu). Mohu být pryč, ještě nevím kdy.

Macku, Nalime, Peťulo, Honzo, Houmre a případní další účastníci... Setkání v úterý, středu či čtvrtek je nemožné či možné???
Konkrétně myslím út, st, čt 9.,10., a 11. března.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 13:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravní pivo: mě by vyhovoval čtvrtek od osmi.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pivo:
Mně vyhovuje skoro každý den a rád se zúčastním.

Jinak dneska jsem jen letmo zaslech na rádiu, že se do našich vozů budou montovat voňavky . Nevím nevím, jestli je to dobrej nápad.
No ale zcela určitě je to unikát.
Fyzicky bydlím v Budějcích ale srdcem, srdcem jsem ve Francii.
Nejkrásnější vozy jsou pro mě Crealis a Citelis.
ICQ 485 911 951
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2416
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula:
U nás taky? Já něco takovýho zaslechl v souvislosti s MHD v Praze.
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca:
Můžu se plést, já to jen zaslechl, že se budouo montovat voňavky do vozů MHD, a kamarádka mi pak řekla, že do Budějovických vozů.
Fyzicky bydlím v Budějcích ale srdcem, srdcem jsem ve Francii.
Nejkrásnější vozy jsou pro mě Crealis a Citelis.
ICQ 485 911 951
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 18:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tentokrát přidám jen dvě fotky abych zbytečně netapetoval.
Na první fotce jsou dva autobusy na točně Nové Vráto-U SCANIE, přidávám ji protože nevím zda je obvyklé že jsou na točně dva vozy, ale pravděpodobně ano.


A na druhé je nepořádek ve voze 71 (vyfoceno dnes na lince 17). Je otřesné když člověk vidí že ve voze zbyde lahev a pytlík do kterého se "cestující" pokoušeli vyzvracet. Jenže dá se s tím něco dělat ?
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při tom všem marasmu to byli ještě poměrně slušní cestující. V HK jsem zažil situaci, kdy cestující, kterému se chtělo v MHD zvracet si silně přitlačil ruku na ústa v domnění, že vzniklou šálu v sobě udrží. Neudržel. Šála stříkající mu v dlani mezi prsty "ošpricovala" část autobusu včetně několika spolucestujících. Obrovský tlak. Dlužno podotknout, že onen expert byl pod vlivem alkoholu a alkohol, především pivo, pil s největší pravděpodobností na lačno.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Budweistrolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 21:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov : dva vozi u scanie kdyš neni spoždění sou každý den několikrát.
hmm
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 21:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Na mne se tentokrát neohlížej, až do druhé poloviny března budu mimo Evropu, mimo civilizaci.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Budweistrolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 21:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula : voňavky budou možná skoušet v praze, včera to bylo v TV, ale eště nevý jak to udělat
hmm
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 23:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov:
nevím zda je obvyklé že jsou na točně dva vozy
A proč by se na konečné nemohlo stát, že se tam sejdou linky č. 1 a 5?

Jenže dá se s tím něco dělat ?
Měls to vzít a vyhodit.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 23:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: No to je u tebe tradiční, ale pokud chce většina ve všední den, tak se přispůsobím, akorád bych byl spíše pro dřívější začátek, např. v 18 hodin. Rád bych tam taky viděl Budweisertrolejbusáka.
Kroclov: No bordel v 71 ještě jde, stačí jen uklidit, horší je když pak čmáraj a ničí sedačky.
BmbČ: Taky jsem zažil zde v ČB podobnýho cestujícího, ještě v Ikarusu, ale ten pro změnu aby nenadělal ve voze to vydávil pod kabát a košili.
S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 00:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V HK jsem zažil situaci, kdy cestující, kterému se chtělo v MHD zvracet si silně přitlačil ruku na ústa v domnění, že vzniklou šálu v sobě udrží. Neudržel.

Bohužel z hlediska fyziologie člověka akutní zvracení nelze v žádném případě pozastavit, komu by se to povedlo tak se udusí, takže pokud se někomu udělá náhle nevolno nedá se s tím vůbec nic dělat a prostě bohužel no...

Já třeba zase nedávno viděl jak se pes jedný paničky vymočil přímo u sedačky v autobuse, panička dělala že se nic neděje a na první zastávce radši zmizela.
Jen na okraj (sorry za OT): co se týče toho vandalství, tak v Plzni vymysleli skutečný vynález při rekonstrukci tramvají, potahli strop textilní látkou takže jakýkoliv čmáranec fixou znamená naprosto nevratné zničení...
Umbrtka - Šedesátiny
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 04:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká vandalismu tak mám pocit že s jídlem roste chut.Dříve si vandalové dovolily čmárat leda tak na zadní sedadla v kloubu a když zjistily že se nic neděje?Tak čmárají na sloupky,na obložení,zadní štěny,prostě kdekoliv.A také dávají nohy na sedadla a všude možně.A jak se dá proti takovejm kreténům bránit?Asi nijak.Nejvíc mi přijdou počmárané kloubice řady 900,Citibusy a 25 Tr.Praha montuje do nových Sorek 18m 7 kamer to je sice ochrana ale moc se mi nelíbí abych byl jako slušnej cestující tolik pod dohledem.
Svět je cirkus který krachuje..
www.vlackomil.blog.cz
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 07:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: moooc závidim :-) Ad Vandalismus: nejhorší bus jsem viděl v Košicích, Karosa 950 vypadala jak bus před sešrotováním :-(
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, kolik u vás ještě smažíte těch 21Tr? Už jen jednu? Díky, rád bych to věděl z pracovních důvodů.
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: 21Tr u nás již do provozu nezasahují.Ve vozovně stojí odstavené 2 vozy.
Čas nezastavíš,bude to skoro rok kdy ev.č.47 jezdila v ulicích města.
Svět je cirkus který krachuje.....
Amaterské stránky o veřejné dopravě.
http//:www.vlackomil.blog.cz
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Pokud se v posledním týdnu nic nezměnilo, tak stále dvě. (A jak tak pozoruju to jejich stání bez hnutí, jde spíš o pokus, jestli by se třeba na jaře náhodou nerozpustily spolu se sněhem.

Martin240025: Nezáviď . Pokud bude s čím, tak v případě zájmu na příštím setkání udělám nějakou prezentaci.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk ty svoje dvě věty šperkuje tak dlouho, až ho někdo předběhne...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 16:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U vozu 221 byla pozměněna reklama na Kuchyně Oresi (reklama byla přes okna a zevnitř nebylo vidět ven).
Nyní ven vidět je. Není to tak aktuální ale ještě to tu myslím nebylo.
Fotka tehdejší (foto zast.Kaliště) a současné reklamy + detail té nové (foto zast.Kněžské Dvory-škola) :



A fotka oblíbené generálky 148 která je dnes na lince 4 (foto zast.Roberta Bosche) :
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Odstrojené City Busy vypadají dost zachovale, zejména nejstarší 201, na které byla pouze místy liška, ale žádné prožraniny. 210 je o poznání horší, ale nikde jsem nezaznamenal něco skrz prorezlého, krom rámu výklopné plošiny a prostorů uchycení dveří k podlaze. Dnes jela myslím na pískování. Dost překvapily, když to srovnám se stejně starou 148 - tam to bylo místy na prach.
A na druhé je nepořádek ve voze 71
Dobrej humus, ani by mě nepřekvapilo, kdyby to tam "šofér" takhle nechal jezdit až do večera .
jestli by se třeba na jaře náhodou nerozpustily spolu se sněhem.
Si z toho děláš srandu, ale z těch vozů už samo odpadlo nemálo dílů, 46 myslím ani nemá motor.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Budweistrolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: času neni nazbyt, ale bude časem a jistě zajdu na nepasterovanou 11. Rad pokecam s Nalimem atd.
hmm
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 22:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmře, kde budeš? :-) Nějaká exotika? Užij si to
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 22:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TR21, ev.č. 46 a 47 (foceno mobilem v půlce prosince 2009)

Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 17:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem dnes viděl Tr 15 číslo 33, jak svítí na levém světle potkávací a na pravém dálkové, kde je chyba?
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Radek Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 17:53:39    Odkaz na tento příspěvek  

M__r
To je, ale zajímavá úvaha. Tak cestující udělá bordel a měl by to uklízet řidič?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 18:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidič odpovídá za stav a čistotu vozidla. Když už není schopen dostát svým povinnostem a na konečné odpadky nevyhodí, může/měl by ho vyměnit. Je to jednoduché.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Radek Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 18:30:14    Odkaz na tento příspěvek  

M__r
Tak jsem to nemyslel. Jen jsem chtěl podotknout, že když se ti cizí pes vysere na zahradě, taky máš vztek, že to musíš uklízet. A ještě jedna maličkost. Pochybuji, že řidič na to má čas a prostředky na uklid.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 18:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostředky na úklid jsou ve většině vozů, řidiči mají dále možnost několikrát ročně další prostředky fasovat, nehledě na to, že úklid odpadků, které jsou výše na snímcích, patří k jejich povinnostem. Čas mají, zejména na lince 17, kde jsou pauzy v průměru 20 min každé kolo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 18:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel jsou i tací. Jednomu takovému - známému příteli šumperských bardotek a nepříteli zdejších fotografů - nevadilo, že jezdí od odpoledne se solidně "vytapetovaným" vlekem. Dokonce tak i v noci zatahl, statečně se vypařil domu a nikomu nic neřekl ani nikam nic nepsal. Ráno to zjistil jeden z "majitelů" tohoto vozidla a málem vedle toho nadělení přidal i svoje, když to viděl. No než vyjel, tak vzal hadr a kýbl s horkou vodou a vlek vymyl. Což ho obdivuju, to já bych asi s nepříčetným výrazem a vozovým listem letěl na výpravnu žádat výměnu....
Radek Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 18:47:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ty voe a já jsem si celou dobu myslel, že jsou to řidiči a né uklízečky. Já věděl, že jim nemám závidět, ale o jedné věci pochybuji a to o tom, že je jejich povinnost uklízet bordel po cestujících, bo tu už někdy zaznělo, že po příjezdu na vozovnu se na ten bordel vrhnout uklízečky. Ale jestli je to tak, tak musím konstatovat, že to řidiči v ČB nemají vůbec lehký. Vozit prasata a ještě po nich uklízet.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4384
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 19:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo po nich nechce vytírat interiér, ale jsou povinni odpadky vyhazovat. Nic jim to neudělá. Vozy se v interiéru neuklízí denně, na prohlídku chodí v noci pouze část vozů. Pokud je vůz zabordelený, má to řidič napsat do výkazu a vůz bude uklizen, i když na prohlídku jít nemá.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 19:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Zajímavý názor. To mě nečiní problém vstát a uklidit položenej papírek, smést rozdrobenej rohlík nebo vytřít rozlitou limonádu, kterou zjistím tak, že se ostatní začnou "lepit" k podlaze, takže ta podle toho už náležitě vypadá. A mohu Vás ujistit, že nejsem uklízečka. Jsem v práci placenej za něco úplně jinýho, než uklízet po lidech bordel, ale člověku je tak nějak protivné pracovat v tomto prostředí.
No abysme to tu nějak nezveličovali. Těch řidičů MHD, ČSAD a nepravky, co postupují výše popsaným způsobem, tj. jim není proti srsti vyhodit po praseti papír, vymést ten humus, co tam někteří dokážou udělat, je naštěstí drtivá většina. Těch kteří po lidech neuklízí, těch je naštěstí drtivá menšina. Poznají se velice snadno, neuklidí si totiž ani po sobě a přebírat po nich vůz, nebo mít je za parťáky, je učiněné peklo. Ale ví se, kteří to jsou (je jich fakt jen troška), takže ti se dávají pro změnu do party s učiněným čistomilem, který sice nadává jak špaček, že má vůz s takovýmto čunětem, že musí první konečnou vykydat ten humus z kabiny a udělat volant zase nelepivím, ale pořádek udrží alespoň on, takže to vypadá jakžtakž k světu.
Radek Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 19:25:32    Odkaz na tento příspěvek  

Určitě je velmi příjemné, že řidič jde a po cestujících uklidí, ale za jakých podmínek? Tedy jestli fasuje takové prostředky, aby z těchto odpadků něco nechytil, pak je vše v pořádku, ale já osobně bych se doopravdy bál vzít holou rukou posmrkaný papírový kapesník, nikdy nevíte co ten člověk v sobě nosí za chorobu. Pokud však fasuje před každou směnou nové rukavice, pak je vše v pořádku a budu taky velmi rád, že se s těmito odpadky ve vozech MHD nesetkám.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 19:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je hezký, že má řidič nějaké povinnosti. Co takhle i cestující. Já vím, dnes máme demokracii, tak se raději mluví o právech. Domnívám se, že cestující si své odpadky opravdu sám může i odnést, řidič opravdu není služka. Jasně, pokud se cestujícímu podaří ve voze něco nechtíc rozlít, pak opravdu pomůže hadr a voda a tedy pomoc řidiče. Ale aby řidič chodil na každé konečné uklízet "chlív" co tam zůstal po taky-cestujících, kteří si vozidlo pletou s pojízdnou jídelnou, je fakt trochu moc.
Budweistrolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 20:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...dobrý den, prosim vás nechodte sem stim jídlem
...ty mě nezajímáš de..le
taková je realita hlavně po dvacáté hodině
a kdyš řidič zakročí tak příde stížnost od maminky těch výrostkú a řidič jezdí zničeho nic se šornou
hult taková je temná doba.
hmm
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 09:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bud trol: snad má možnost řidič zaprotokolovat, že se cestující chovali nevhodě, aby DP očekával zbytečnou stížnost, která bude vyvěšena na nástěnce k pobavení kolegů :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 12:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: snad má možnost řidič zaprotokolovat

Kdyby řidič dělal vše co zde navrhujete, tak nebude jen uklízečkou (viz příspěvky výše), ale i úředníkem, který bude na sebe psát udání, kdykoli bude nucen říct cestujícímu něco nepříjemného - třeba takhle

6:34 Rudolfov - vysadil jsem paní se psem bez košíku
6:37 Vráto - zamával jsem pánovi, který na mne ze zastávky mával, protože můj spoj tu nezastavuje
7:13 U Parku - požádal jsem děti, aby si svačinu snědli o přestávce ve škole ...

Jen nevím, kdy by mu zbyl čas na řízení.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 13:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tak mi paní doručovatelka donesla včera 98% pošty zpět na poštu jako nedoručitelnou. Shodou okolností asi v úterý přišly nové směrnice na doručování, kde je přesně popsáno jak postupovat (jsou téměř stejné jako ty předchozí), ale docela se mi to hodilo, tak v rámci přeškolení (šestkrát do roka) jsem ji požádal, ať v pátek doručuje striktně dle této směrnice a vykašle se na lidský přístup. Výsledek jsem popsal výše. Dost doručovacích adres je nedostatečně označených, paní Nováčkové se to dává k sousedce (což všichni ví, ale dle směrnice je to nepřípustné), k paní Ostré se chodí dovnitř do dvora (což směrnice také nepovoluje). U dost lidí není zvonek a má se klepat na okno, ale to nemá v dané směrnici oporu, takže jsem listonošku požádal, ať mi i tuhletu poštu donese zpět. A musím říct, že mi dost nahrálo počasí, protože k nedostatečně prohrnutým schránám se nedoručuje!
Ano, mám dobrý pocit z dobře vykonané práce přesně dle směrnice, neudělali jsme nic navíc, co bysme normálně dle zdravýho rozumu udělali, ale nemáme oporu v pravidlech, mám blaho na duši, naštvanou doručovatelku (která je s těma lidma ve styku a jak se chová ji jedno není) a proti sobě popuzených 98% obyvatel této vsi.
Takže milý 5735, až si mi budeš stěžovat, že máš balík bez oznámení na poště, zamysli se nad tím, jestli doručovatelka nepostupovala přesně dle směrnic a prostě nemohla nebo nechtěla jen udělat něco navíc, co není její povinností. V tvém případě bych ji to snad i raději zakázal.

Takže v mém případě by asi řidiči lajdáci, co jdou do práce jen z nutnosti to tam těch 8-10 hodin odsedět a neudělat nedej bože nic navíc, co by přispělo k dobrému jménu dopravce (na koho si myslíte, že nadávají cestující, kteří vstupují do vozu, který je pozvracený a zaneřáděný zbytkama "odspdu až po strop" protože pan řidič během osmihodinové směny nevstal a "nevykopal" ten bordel ven, protože to není jeho povinností - budou nadávat na lidi předtím cestující? nedejte se splést - budou nadávat v první řadě na dopravce, v jakém humusu to musí jet)měli těžkej život. Prostě nedělaj to pro sebe, ale pro jméno firmy, a pokud jim na ní nezáleží, tak by se s ní (nebo ta firma s dotyčným) měla co nejrychleji rozloučit. Ač se vám to vážení nezdá, tak MHD už není ta "sockoidní nutnost", co bývala dřív. Ten rozdíl 20-ti let tu je sakra vidět.

P.S. Omlouvám se za delší příspěvek, ale už mi to prostě nedalo.
P.S.S. Pro uklidnění mínění, 95% pošty bude samozřejmě doručeno v pondělí, protože si dovolím tvrdit, že nejsem jen stroj, co se řídí přesně napsaným, ale mám i duši a srdce a zdravý rozum (doufám). Ty 3% jsou fakt nedoručitelný.
P.S.S.S. V příspěvku jsem použil srovnání s jiného oboru, pokud moderátoři usoudí, že to sem nepatří, tak ať to klidně smáznou.
7601
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.138.130
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 19:30:24    Odkaz na tento příspěvek  

U nás v Ostravě je v přepravním řádu zákaz jakékoliv konzumace jídla a pití, které mohou znečistit interiér vozidla nebo šaty spolucestujících. Poprvé upozorním, tykám, schovej to nebo jdeš na vzduch, nepřestane, jde ven! Bez výjimky! Jezdím převážně trhačky (šejdry) na lince 48 a mám ve voze pořádek a za týden vyhodím zhruba z podlahy 1ks jízdenky, toť vše. Substrát si zapamatuje, kdo je veze. Měl jsem už dávno jednu stížnost na mé chování, že jsem vyhodil paní se zmrzlinou, byla to žena nějakého našeho z ředitelství, chtěli mně příkladně potrestat, ale já chtěl prachy za dodržování přepr. řádu, že to není stížnost,ale pochvala. Zahráli to nakonec raději do autu, když jsem začal na ně zvyšovat hlas.
Tommy82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 20:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl bych požádat někoho znalého o trolejbusové novinky v roce 2009? (nové vozy, případné vyřazení a GO)? Předem díky
Nastupte do MHD......... Určitě jede Vaším směrem.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 20:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové vozy 25Tr 73 a 74. Dokončeny GO na řadě 15Tr10/7 (ev.č. 30 a 27 - ta je v původním Teheránském nátěru). Vyřazeny 38 a 40 (prodej Szeged), 42 odstavena, čeká ji opět prodej, následovat budou 35 a 37. Letos započaty GO na odstavených 15Tr07/7, první šla 06. Nic nového by nemělo přijít. 21Tr 46 a 47 odstaveny a pomalu se rozpadají (doslova).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Tommy82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 07:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: díky ti za vyčerpávající informace
Nastupte do MHD......... Určitě jede Vaším směrem.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 22:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venco, ty jsi to ale vůbec nepochopil. Psal jsem, že předpis umožňující mi napsat hlášení o vzniklé situaci je hezký, ale v praxi ne vždy použitelný.
To tedy znamená, že předpis vidím jako "vodítko", proto abych v praxi mohl použít ten lidský přístup.

Jak jsem to tu sledoval, tak na začáku byla fotka od Kroclova zobrazující "chlívek" v autobuse. Pak tu proběhla diskuze ze které vyplynulo, že to řidič měl uklidit, protože to má jako povinnost. A já se znovu ptám, jestli chceme tu povinnost jenom od řidiče nebo i od cestujících.

Jestli je to jen o povinnosti řidiče, tak je to jen lezení do pozadí.

Pokud je to o lidském přístupu, pak je to jistě vzájemném respektování a dodržování základních pravidel (=povinností) na obou stranách.

P.S.: stejné je to s tou poštou. Také se jako uživatel snažím dodržovat základní pravidla.
Jako odesílatel uvádět správnou a úplnou adresu a řádně za požadovanou službu zaplatit dle tarifu (to ostatně můžeš posoudit neb jsem Ti už několikrát něco posílal).
Jako adresát mám obvyklou schránku (žádnou uříznutou rouru či něco podobného jak bývá občas vidět i s reflexními proužky) a řádně označenou jménem.
Tím jsem vytvořil základ pro to, aby Česká pošta mohla splnit "Dnes podáte, zítra ddáme".
Dál je to o konkrétním případu, kdy mi je poslána zásilka, která se do schránky nevejde.
a) listonoška mi to oznámí formou "výzvy" a já si to dojdu vyzvednout na poštu (asi správně podle předpisu, někdy je to třeba nepříjemný, ale nestěžuji si)
b) listonoška to dá k někomu ze sousedů (lidský přístup proti kterému celkem nic nenamítám - případné chyby jsou totiž spíš u těch sousedů, kteří dělají mrtvého brouka)
c) listonoška mi nic neoznámí a já dostanu až "opakovanou výzvu" (to už je špatně, ale když nic neočekávám tak aspoň tak)
d) listonoška dělá mrtvého brouka
da) zásilku očekávám a chodím se na poštu ptát (lidský přístup z druhé strany)
db) zásilku neočekávám a tak je po určité lhůtě odeslána odesílateli jako nedoručitelná (a to je podle mne hodně špatně - sám víš jaké zásilky kolikrát chodí a pokud někdo kvůli blbosti doručovatelky nedostane třeba předvolání k ůležitému úřednímu jednání, tak to může být na zabití).

Ostatním se omlouvám, ale nedalo mi to když si do mne Venca "rejpnul".
Karel_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 09:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: jen bych se chtěl zeptat proč jdou na GO 15Tr07/7 a novější (35 a 37) se budou vyřazovat ? To ty starší jsou na tom po technické stránce líp ? Přijde mi to nelogické Proč to není opačně ?
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel_Š: Vozy 35 a 37 již prošly GO (35 r.2001, 37 r.2002) a tak se DP pouští do toho co mu stojí u plotu což sou 15Tr07/7.
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

210 dneska jela zpátky do vozovny, tuším z pískování.
Viděl jsem jí na nádraží, odkud je první fotka, pak sem hodil sprinta k teplárně, kde sem málem vyplivl duši.


Fyzicky bydlím v Budějcích ale srdcem, srdcem jsem ve Francii.
Nejkrásnější vozy jsou pro mě Crealis a Citelis.
ICQ 485 911 951
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4392
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel Š: Ber to tak, že 15Tr10/7 jsou ještě prodejné, jak je vidět - díky tomu, že jsou po GO (i tak se ale bavíme o generálkách starých skoro 10 let), kdežto 07/7 nejsou (dosud odstaveny přes 2 roky a nikdo to nechtěl). Takže co je lepší, prodat něco a něco dát na GO, nebo dát pouze něco na GO a mít neprodejné vraky? Myslím, že odpověď je jasná. Ty vozy 07/7 jsou jen tři, takže žádná invaze přestárlých vozů. 15TrM evidentně ještě na GO zralé nejsou (byť nejstarším je 8 let a nevypadají nic moc), ale jistě na ně také dojde.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula:
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: paráda!!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4393
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 17:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

201 vypadá úplně stejně s tím rozdílem, že u ní se již dělalo na nápravách, na střeše má klimu a ty bílé části (pod předním a kolem zadního okna) jsou nově po laku.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 17:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: dík za info, jak tu 201 tak odhaduješ? Duben?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4394
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 17:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak těžko říct, tohle není Karosa, kterou vystrojovali automaticky - tady je tak 3x víc kabeláže (nechtěl bych to zapojovat).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak 210 dobrý. Já sem přidím jednu fotku z Máje z pořadí 4/8

Karosa B741 je nejlepší co z Mýta vyjelo :-)
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak sem si ještě vzpomněl, že dnes, když sem jel linkou 8, tak se někam poděla 21Tr ev.č. 47, stojí tam pouze 46tka.. Žeby nám naše "čtyřicetsedmička" zase vyjela do provozu? Já bych jí osobně hodil na noční linku č. 50 i se "čtyřicetšestkou" :-)
Karosa B741 je nejlepší co z Mýta vyjelo :-)
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 20:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno byla mimořádná výluka ČD tady z ČB na Hlubokou. Byla hlášena DN R669 Junák za Budvarem. Velký dík DP za rychlý nasazení autobusů, s naším R640 jela 152 a 167.
Peťula rychlonožka: Díky za fotky 210, paráda.
S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479