K-report
 

Archiv do 3. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 3. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trapas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.46.30
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 19:13:03    Odkaz na tento příspěvek  

30.12.2009 Vážení cestující
Z důvodu malého zájmu cestujících a tím nevyužití přepravní kapacity jsme byli nuceni k 2.1.2010 ukončit provoz na lince 540005 Liberec – Praha – Brno.
Všem cestujícím, kteří tuto linku využívali se omlouváme a děkujeme za pochopení.
ČSAD Liberec, a.s.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 22:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že ta linka jezdila jen od 15.11.2009, asi se během měsíce ukázalo, že je zbytečná...
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 22:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta linka byla opravdu zbytečná. Jel jsem s ní jednou a byl jsem v autobuse sám s řidičem.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 00:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodnotit rentabilitu po měsíci normálního provozu (Vánoce nepočítám) může jen blázen.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5902
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 00:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže autobusy jezdí od začátku věčně prázdné a prodělají za ten měsíc a půl celé statisíce, tak by jen blázen udržoval takovou linku při životě.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
kd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.11.6
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 12:34:14    Odkaz na tento příspěvek  

jen nevim, co tahle info ma spolecneho s SA...skoro se jevi, ze nic, krom toho, ze SA jezdi Pha Liberec a Pha Brno...takove drobne offtopic, ne?
Tanbris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 15:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SA se tím zbavila jedné "konkurence", aniž by hnula prstem...
Michaela
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.4.134.227
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 17:41:22    Odkaz na tento příspěvek  

AHOJ,
JEDETE NĚKDO NA JAZYKOVÝ POBYT SE STUDENT AGENCY DO ANGLIE-OXFORD? Ráda bych se seznámila s někým, kdo jede:-))Abych v tom nebyla úplně sama! Mějte se!
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 23:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ČSAD Liberec: tomu se říká další důkaz schopnosti této firmy. Myslím, že je na čase, aby si autobusy rozebral jiný dopravce, jejich kamiony asi chybět na trhu nebudou vůbec. Škoda, že tahle legrace stála i dost daňové poplatníky, kteří přes města a obce Liberecka vlastní stále třetinu. A bylo by možná také dobré doplnit, že hlavní mozek nynější linky Liberec - Praha v DPML, pan Oumrt, přišel z ČSAD, kde měl "komerční", v předkladu ČSAD Liberec ztrátovou, dopravu na starost
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 01:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde měl "komerční", v předkladu ČSAD Liberec ztrátovou, dopravu na starost
Měl neznamená má.Spíš by mě zajímalo, kdo ji má dnes... Vozit prázdné busy na lukrativních trasách Liberec-Praha-Brno, to už je umění naruby opravdu. Bez služeb navíc, za obyčejné ceny, bez reklamy, prostě potichu zavedeno, potichu zrušeno.
Přitom stačilo jet aspoň o 20 Kč do Brna levněji než SA, v Liberci dát na vlastních pozemcích reklamu "nyní vás odvezeme až na Florenc", v Brně jet ke GRANDu, kde jsou už lidi zvyklí atd.

Stejně jako u linky do Karlových Varů někdo opsal JŘ starý 20 let, když v Lovosicích ZAJÍŽDÍ na autobusák a pak PROJÍŽDÍ přirozené centrum ÚNZ...
Atd. :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 11:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Euroflyer: Vaše kategoričnost a totální negace čehokoliv spojeného s ČSAD LB mne fascinuje...co kdyby tady někdo napsal, že by si měli jiné dopravci rozebrat autobusy SA? Ostatně - jak byste je chtěl přinutit, aby je odevzdali? Proč vůbec takové bláboly vypouštít z huby? Možná by bylo lepší,kdybyste vzal sprej a šel sprejovat na plechový plot ČSAD LB kosočtverce než tady vyslovoval takové hovadiny. Já nemám k ČSAD LB absolutně žádný vztah, ale Vaše bláboly mne opakovaně nutí se jich zastat...ostatně s tím panem Oumrtem - jestli dobře chápu celou tuhle diskusi, tak ČSAD LB se stalo na pražské lince docela nepříjemným konkurencem SA, tak von to možná nebude až takovej blb...a že se zavedla linka a po krátkém čase skončila pro nezájem, to snad není poprvé v životě a není to specialita ČSAD LB, nebo jo? Jiná věc je, jestli na to v tomhle případě šli dobře nebo blbě, detaily popisuje Klavírista, ale u Vás jakýkoli reálný podklad pro Vaše bláboly postrádám, cítím tam pouze nenávist a odmítání všeho...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 11:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a ještě malá jedovatost závěrem - když ten Oumrt přišel z ČSAD do DP, tak ta brněnská llinka asi už nebude jeho práce, ne? Naopak ta pražská u DP jo, opravte mě, jestli se mýlím...
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 11:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slim: je to tak jak píšeš. Pan Oumrt nemá s linkou ČSAD Liberec, jako s žádnou další linkou tohoto dopravce nic společného. Proto nechápu příspěvek uživatele Euroflyer.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 14:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad repelend: nemá neznamená neměl.
ad slim: nepsal jsem, že má společného něco s linkou do brna a do prahy, kterou měsíc zkoušel ČSAD Liberec. Psal jsem o tom, že v minulosti měl v ČSAD Liberec linku do Prahy na starosti.
Kkategorický jsem a myslím, že k tomu mám důvod. nemám prostě rád, když se krade z veřejných peněz nebo si někdo v polostátních či poloměstkých firmách dělá svůj byznys.
pokud se podíváte do historie, tak po příchodu pana Oumrta do ČSAD (ano, Z DPML, kam se pak zase vrátil) došlo už v době boje s SA k navýšení spojů na dvojnásobek (cca rok a něco poté, co nastoupila na linku SA, navýšení spojů bylo v květnu nebo červnu 2006). už v prosinci stejného roku ČSAD Liberec ustupuje a ruší část spojů, v dubnu 07 ČSAD Liberec skončilo. Zda skončilo v době, kdy tam ještě pan O. byl, to nevím, ostatní jsou všechno dohladatelné údaje.
rád bych podotkl, že pana Oumrta neznám ani osobně ani nevím, jak vypadá a nejde o nějakou mstu vůči němu, jen díky svému neobvyklému příjmení si pochopitelně jeho aktivity člověk zapamatuje poměrně snáz, než třeba u pana Nováka.
ČSAD LB je firmou, kterou ze třetiny vlastní obce včetně Liberce, jehož jsem občanem a proto by mi osud této firmy neměl být lhostejný. Bohužel lze ale o ČSAD Liberec říct, že je to typický příklad, jak totálně pokazit privatizaci a nechat u koryta a slušného majetku zasloužilého soudruha: stačí se podívat na výsledky firmy v obchodním rejstříku.
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Euroflyer: pan Oumrt měl na starosti v ČSAD především provoz MHD, který z mínusové divize vytvořil nejvýdělečnější divizi v ČSAD. Díky tomu dostal v době, když se nevědělo co s linkou do Prahy, tento "problém" do rukou, aby se pokusil něco stím udělat a tenkrát se začala linka celkem zmáhat. Pak ale přišlo rozhodnutí předat tuto divizi novému managerovi panu K.... a pan Oumrt dostal zpět "jen" provoz MHD, který se velice rozrostl a potřeboval vedoucího aby se věnoval především této divizi. Pan K.... začal dělat úpravy JŘ na Praze a celkově začala linka upadat až divize komerce byla zrušena. Pan Oumrt byl "prodán" jako celá divize MHD ČSAD Lbc do DP Liberec. Tolik jen upřesnění.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52852
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nebyla kachna, že DPML končí? V IDOSu spoje stále jsou.
A když jsme u toho IDOSu - proč SA to má do Lbc 73 km a DPML 96?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5913
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SA evidentně využívá díry v časoprostoru, neboť 73 km to nemůže být ani omylem.
Odkud pochází informace o konci linky DPML? Kachna to s největší pravděpodobností bude.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad MZ: neboj, DPML nekončí
Ad kilometry, podle mě to mají aby mohli vykazovat větší zisk na kilometr, nic jiného mě nenapadá. Při uznávání stazek mám za 3 kola 600km.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad repelend: díky za osvětu. Jak říkám, pamatuji si pouze z četby novin jeho jméno v souvislosti s linkou do Prahy v ČSAD. U konce linky je zmiňován už pan K - Kropáček?
Mimochodem, nikdy jsem nepochopil, proč DPML dopustil to, aby pro ně jezdil tak velký objem dopravy ČSAD Liberec - jsme sice už off topic, ale zajímalo by mě, kdo to vlastně dopustil, že cca 20-30% výkonů DPML "outsourcoval" do ČSAD Liberec a jaký to mělo smysl.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad euroflyer - můžeš mi napsat, která obec je v současné době majitelem akcií čsad liberec? Nějak jsem si nevšimnul, že by tam figurovala nějaká obec.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 15:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: prakticky všechny obce, co v bývalém okrese LB byly. Nevím o žádné, která by to prodala. Dobře to dokládá například zápis z MVH, který si stáhneš zde:
odkaz
do představenstva tam jdou za akcionáře například starostové Heřmanic či Bílé. Výslovně se tam mluví i o akcionářích Příšovice, Chrastava nebo Frýdlant.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52856
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend:
Díky, už jsem se bál, že do Liberce zase nebude jak jezdit (jinak než přes Pbice, Děčín nebo Všetaty ).

Možná taky aby šlo vykazovat vyšší tarifní sazbu za ujetý kilometr, aby pak SA vyšla jako dražší dopravce. Nová marketingová strategie.


Euroflyer:
Odkaz byl špatně - funguje teď?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad euroflyer - nezapomeň si na justici všimnout, že tato firma se rozdělila, trošku se nám změnila hodnota akcií. Ze zápisu z poslední VH také vyplývá, že akcie budou vykoupeny (takže se omlouvám za info, že by už byly vykoupeny všechny).
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin Zlivský: odkaz nefunguje, protože to je systém Ministerstva spravedlnosti. Postup je jednoduchý: www.justice.cz, do položky firmy zadat ČSAD Liberec a pak sbírka listin..a tam je pátý odshora odkaz na ten zápis z MVH. Jsou tam i například výroční zprávy, projekt štěpení atd.
ad Liberečák: vykoupeny budou, pokud to obce odsouhlasí. za 315 Kč / kus, hodnota přitom původně byla 1000 Kč/ kus. Výstižněji deset let ČSAD LB ani nelze popsat:-)
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ovád:

Když už Vás iritují prožírači státních peněz, tak co říkáte na hospodaření "vítězů" - dle HN:
1. ČD (ztráta 11,2 mld)
2. SŽDC (ztráta 7,7 mld)
3. DPMP (ztráta 5,6 mld) - konkrétně ROPID, ne DPMP
Dohromady celá jedna desetina ztráty státu. Pokud jste soudný, tak Vás přeci nejvíce musí štvát ti první dva, ne? Na hlavu -1.890Kč/ rok je docela slušný flastr. A to k tomu připočítejte mimořádný dosyp 10 miliard v březnu tzv. na nové vozy - ve skutečnosti na odměny a další červnový dosyp 3 miliard a na závěr dosyp MD na to, co nedaly kraje - cca další 3 miliardy. Tyhle peníze dohromady bych viděl jako další (nezapočítaný) dluh.

Tak, Ováde, zde máte do čeho vyšívat.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad karlshaus: čekal jsem, kdo přijde s tímto argumentem. Jinými slovy, deset malých krádeží za 1 milion lepší, než jedna velká za deset?)tento argument neuznávám, zloděj je pro mě jednou zlodějem bez ohledu na to, kolik si ukradl. do drah a sždc nevidím, tak je neřeším
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč mám pocit, že Euroflyer a Sůra niesů dvaja čudní páni?
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5914
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 17:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3. největší prožírač státních peněz je Dopravní podnik města Pardubic? To bych do nich neřekl :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 17:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, už jsem se bál, že do Liberce zase nebude jak jezdit (jinak než přes Pbice, Děčín nebo Všetaty ). Když to neví ani moderátor , že ČSAD Liberec jezdila teď měsíc a půl do Prahy a do Brna (a zajistila tak jedno přímé spojení na Florenc), tak je vidět, že jde/šlo o marketingově totálně nezvládnutou linku, navíc nenabízející nic navíc.

V okamžiku, kdy chci vstoupit mezi konkurenci na LB - Pha a Pha-Brno, tak musím nabídnout přinejmenším : online rezervaci s možností platby plat.kartou a výběrem konkrétního místa, wifi internet na palubě busu, zákl.jízdné LEVNĚJŠÍ než konkurence a třeba dárkové vouchery pro jiné linky stejné společnosti. Když se o nově zavedené lince mlčí, nemůže skončit jinak než propadákem.

Navíc jezdili ještě v době, kdy šly normálně používat eLišky za 160 korun, takže s dálkovými cestujícími LB-Brno neměli šanci.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 17:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Europflyer: Zase si nevidíte do úst nebo nechápete smysl napsaného. Karlshaus Vám napsal "deset velkých krádeží" oproti jedné malé u DP LB (viděno Vaší optikou) a Vy jste to hned přesně otočil...
Ostatně nechápu, jak můžete od boku střelit, že ztráta znamená krádež, máte pro to nějaké důkazy? Říkáte, že nevidíte do drah a SŽDC, tak asi do DP LB vidíte do detailu, můžete sem hodit nějaké příklady kradení v DP LB? Předem ovšem podmítám příklady typu zavedení prodělečné linky do Brna. Podnikatelský neúspěch nebo chybný záměr není krádež a máme jich kolem sebe každý plno, nejsou jen v DP LB.
Kdybyste byl jen nestranný šetřivý občan, muselo by Vás ve Vašem rodném Liberci daleko víc štvát odmítnuté stavební povolení pro nákupní centrum německé firmě poté, co jim bylo přislíbeno smlouvou o smlouvě budoucí či jak to bylo. Jestli jste si všiml, tak ta firma se teď soudí ve Štrasburku a požaduje miliardu a půl a podle právníků je pravděpodobnost, že ji vysoudí, velmi vysoká. Obávám se, že jakákoli ztráta DP je proti tomu prd...nebo za to stavební povolení může DP či pan Oumrt? Stejně jako za megaskandál při lyžařské megakrádeži počátkem roku, na kterou všichni upozorňovali dva roky předem, že k ní dojde?
Já vím, že to sem nepatří, uvádím to je jako ilustraci Vašeho postoje. Nene, Vám opravdu ani trochu nejde o úsporu peněz obcí, Vy si tady vybíjíte svou nenávist či mindrák vůči DP...
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 17:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jasně. DPhlmP. Ale ROPID snad byl dostatečnou upřesňující poznámkou.
Už se mi z těch zkratek dělá nějak .
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 17:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ještě se omlouvám za překlep ve jméně a doplňuji - předchozí příspěvek se netýká jen Vašeho vztahu k DP LB, ale i ČSAD LB...
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 18:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Slim: když jsem na dopravním fóru, nebudu tu řešit mistrovství světa ani arbirtáže.
pro mě je dost nepochopitelné, že většina ČSAD v republice poměrně slušně prosperuje či je kupují zahraniční firmy. To, že se převedly nemovitosti ČSAD LB na firmy pana Wasserbauera či jiné za velmi zvláštní ceny se dá nazvat jen ztrátou?
Zkusím jeden malý příklad:
Zkuste se podívat v obchodním rejstříku na výsledky Liberecké automobilové dopravy, s.r.o., která patří panu Wasserbauerovi a která ovládá ČSAD Liberec. Je to firma, která například vlastní pumpu, z které pak tankují autobusy ČSAD Liberec - proč to například ČSAD nedělá samo, když je běžné, že ČSAD pumpy vlastní? Odpověď je jednoduchá: busy ČSAD tak mohou tankovat za běžné ceny, jako jinde, nikoliv za nákupní bez marže. atd. Namísto, aby tankovali například za nákupní cenu (jen příklad) 26 Kč, natankují za 28 Kč. Dvě koruny zůstanou jako marže v Liad, nikoliv ČSAD. Vám tohle přijde jako průhledný systém? Nedělám si iluze, že takto fungují i další firmy v režimu ZDO.
Poslední výsledky Liad jsou za rok 2005: v tom roce ČSAD LB - 6 milionů, Liad + 4 miliony korun. Není to trošku divné? Jsou to čtyři miliony zisku, které mohly výrazně snížit ztrátu ČSAD a neukrajovat tak jeho majetek.
Jinak rozhodně nesouhlasím s tím, že chybný podnikatelský záměr je vždy jen ztrátou a ne krádeží. Chybný podnikatelský záměr může být také záměrně ztrátou pro něčí zisk. a to už krádež je. }
ad Perštýn: pokud se nepletu, tak ještě ani arbitráž nezačala. Jen tak mimochodem, ve Štrasburku ji rozhodně řešit nebudou. Dokud nebude pravomocný rozsudek, tak její výsledek je čistou spekulací. Rozhodně si ale nemyslím, že myšlenky ECE (onen německý developer) byly tak křišťálově čisté: jít do projektu nákupního centra v době, kdy už se staví nebo jsou s projektem mnohem dál dva jiné v těsné blízkosti, není podle mě rozhodně normální. ad MS naprosto souhlasím
Mindrák vůči DPML opravdu nemám: s jejich činností v MHD jsem naprosto spokojen a myslím, že i v porovnání s jinými městy fungují velmi dobře, ačkoliv je již příliš nevyužívám vzhledem k blízkosti do centra a snaze chodit pěšky. }
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 18:46:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Euroflyer: Je logické, že ČSAD Liberec, který funguje bez VŘ, se bude maximálně snažit navyšovat své náklady. Wasserbauer je podnikatel s nejlepšíma kontaktama (jak se na zkorumpované liberecko sluší a patří ) a jeho cílem je vydělávat, udělal by to stejně úplně kdokoliv a teď má navíc jistotu, že se třeba 10 let nic nezmění, "sociální smír" musí být (toho zlého pána s bradavicí a politiku radši vynechám!)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Euroflyer: Jste sice na dopravním fóru, ale oháníte se starostí o peníze občanů, tak jsem jen podotkl, že ty peníze tečou v Liberci jinde daleko víc, takže pokud máte o ně takovou starost, asi tady brečíte sice dobře, ale na blbým hrobě...
Co se týká pumpy, znám pana Wasserbauera pouze z výpisu rejstříku, nicméně Vaše ekonomická úvaha je veeeelmi zjednodušená. Aby totiž platila, muselo by to znamenat, že s provozem pumpy nejsou spojeny jakékoliv náklady a marže na prodané naftě je čistým ziskem.
Možná by ve své pumpě ČSAD tankovalo o ty 2 Kč levněji a náklady na provoz by ten rozdíl nepokrylo. Notabene o Liad nevím, jestli svůj 4 milionový zisk vygenerovalo pouze a jen na té pumpě. A ostatně - Vy víte, že ČSAD netankují za speciální ceny a ne za ty z ulice?
Já teda znám plno případů, kdy firma část své činnosti outsourcuje (pravda, pokud je to firma vlastněná jejím šéfem, je to divné) a nový provozovatel vydělává na tom, že využívá majetek takto pronajatý pro činnosti směrem ven a dosavadní vlastník má speciální ceny odpovídající nákladům na provoz předešlého majitele. Identicky LIAD může klidně prodávat ČSAD naftu bez marže (nebo s minimální, ať to má logiku) a vydělávat na prodeji cizím subjektům, a v tom případě už to ČSAD skutečně může vyjít levněji než kdyby pumpu provozovalo...
Tohle jsou ale všechno věci, které nelze hodnotit bez hluboké znalosti cen, smluv, podmínek atd., které mezi různými subjekty jsou nastaveny. Netvrdím, že to je tak, jak já popisuju pro příklad, ale rozhodně si nejsem jistý, že je to tak, jak tvrdíte Vy, opět od boku. Třeba jen proto, že neznám ostatní aktivity LIAD a jejich ziskovost...a promiňte, srovnávat zisk a ztrátu dvou firem, které spolupracují, a podle toho usoudit, že jeden z nich vykrádá tu druhou, to je opravdu víc než zjednodušené.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:17:21    Odkaz na tento příspěvek  

Euroflyer proč neděláte tedy něco pro to, aby k těm krádežím nedocházelo??? Proč to plácáte tady? Tady je k ničemu. Kdyby jste totiž chtěl něco udělat tak něco činíte.(stáváte se tak spolupachatelem těch trestných činů které zde uvádíte) Místo toho tady okrádá DPML (konečně máme konec hospodářského roku že?) takže pokud je linka zisková doufám, že místo těho odporného plivání zaplatíte Liberci tu částku, kterou bude linky v zisku.
Jste jen obyčejný plival nic víc. Sám jste nic nedokázal, jen si berete do úst jiné.


Nebo nemám pravdu pane Sůro!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52864
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kavirista:
Jsem si to hlavně špatně přečetl - byl jsem zděšen, že na trase končí spoje DP (kterých je většina).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: dlouho jsem čekal, kdy se jedinci se zvýšeným obsahem závisti a mírným defektem IQ vyhrabou z novoroční kovociny. jak jistě víte, na vaše přihlouplé vzkazy jsem již dříve odmítl dále reagovat a nebudu tak činit ani teď:-)
slim: chtěl jste příklad, dodal jsem vám ho.
outsourcing je normální činnost, outsourcing firmě šéfa je obvykle činnost na hranici kriminality. jen pro úplnost: většina tržeb Liad je od ČSAD Liberec. proč si tedy čsad jakožto monopolní zákazník Liadu nevydupe vyšší ceny? Nicméně končím tuto debatu, pravdu tu zjevně mnoho jedinců slyšet nechce.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:38:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ale pane Euroflyere pro pravdu se odjakživa člověk zlobí.
Víte z kocoviny se vyspím, ale vy ze své xxxxxxx asi těžko.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznám sice Žlutého anděla, ale pod jeho příspěvek se podepisuju...
Problém Vašich příkladů je ten, že nedodáváte důkazy, pouze uvádíte Vaše tvrzení.
Takže k příspěvku 501: Kde jste vzal důkaz pro tvrzení, že většina tržeb LIAD pochází od ČSAD? Co Vy víte o dalších činnostech LIAD? Co když třeba dováží ropu z Ruska a celá pumpa ČSAD je jen plivnutím v moři miliard? Ve výpisu na to povolení mají...
Kde máte důkaz, že si ČSAD nevydupalo lepší ceny, máte fakturu od LIADu k ČSAD za naftu?
A outsourcing firmě šéfa je skutečně velmi podezřelá záležitost, v tom znění, jak to podáváte Vy, odmítám věřit, že by někdo byl takový kretén, že by outsourcoval činnost firmy, kterou řídí jako zaměstnanec, firmě, kterou spoluvlastní jen s rodinným příslušníkem. Takhle blbě nekradou ani sociální demokrati. Myslím, že tam je ještě něco, o čem nemluvíte (možná o tom ani nevíte), a co by i toto Vaše tvrzení úspěšně zpochybnilo.
No a třešnička na dortu je Vaše poslední věta - Vy prostě máte pravdu a nebudete se zdržovat nějakými důkazy, kdo nevěří, je blb...
Vaše postoje mi připomínají diskuse dělnické třídy po pátem gambáči - nad námi jsou svině a zloději, kradou a my to vidíme, ale dělat se s tím nědá nic...tak si zanadáváme, pomluvíme všechny, co mají víc než my, důkazy na to nepotřebujeme a vysvětlení nás nezajímají, prostě to tak je a půjdeme si maximálně trošku přikrást taky..
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...lehce tady cítím podezření, že Euroflyer a pan Sůra jsou jedna a tatáž osoba...nejsem schopen to posoudit, ale pokud by tohle byla pravda, je to velmi tragická zpráva o stavu našich médií...Nicméně ač bláboly pana Sůry nepříliš sleduji, jeho "objektivita a nestrannost" určité shodné znaky vykazují...
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je. Troufám si tvrdit s velmi velkou pravděpodoností. Asi je taky rozdvojená osobnost, i když vlastně zastává pod oběma nicky stejné názory.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 19:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slim: důkazem je výroční zpráva čsad a liadu. dejte si trošku práci a přečtěte si ji, je to zajímavé čtení. je tam například zmínka o slevě 30 haléřů od maloobchodních cen pro čsad Liberec. To je naprostý výsměch: běžná sleva autodopravců u pump je kolem koruny, ostatně makro dává klientům se zlatou kartou slevu korunu ze stojánkové ceny. jen podotknu, že pumpa Liadu nepatří rozhodně mezi nejlevnější v LB, i když ani nejdražším.
Ve stejných výročních zprávách jsou i další informace o vztahu Liad a ČSAD včetně těch tržeb.
v klidu si ty zprávy přečtěte a pak se ozvěte. popis, jak se k nim dostat, je o kousek výše v odpovědi Liberečákovi.
čekám, kdy mě ještě někdo řekne, že jsem Jančura:-)už jsem to tu také jednou slyšel:-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha...a je tam taky něco o tom, že LIAD platí ČSAD za pronájem tý pumpy? Slevu Makro do toho vůbec nepleťte, to je zase je n důkaz toho, že se Vám hodí kdeco do krámu a souvislost si vykonstruujete...Ono totiž abyste dostal zlatou kartu, musíte dělat měsíční tržby 40 000,- Kč a cena benzínu v tomhle i jiných případech vůbec neznamená, že Makro (i jiný řetězec) na ní neprodělává. Tam je cena prostředkem marketingu, aby zákazníci přijeli. Vydělají tím, že tam necháte prachy za nákup.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: opakuji, přečtete si to a pak se spolu můžeme bavit. nájem pumpy tam je 120 tisíc korun ročně..trošku k smíchu při tržbách přes 100 mega:-)a zkuste se poptat jiných dopravců, za kolik si nakupují naftu u pump - jakou slevu dostávají.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..zatím jsme mrkl do zápisu z valné hromady a hele, von tam Wasserbauer podává zprávu o vztazích mezi propojenými osobami dle §66 atd...a byla schválena 100% účastníků i auditorem...a on taky LIAD je akcionářem ČSAD...když to máte tak dobře nastudované, proč takhle zásadní věci zamlčujete? Nebo akcionáři jsou hovada, co s úsměvem příhlížejí, jak jim Wasserbauer říká - to je moje firma, co Vám prodává naftu, a já Vás budu hezky vokrádat? Tomu opravdu věříte?
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamlčuje to, protože je tak zvyklý pracovat. Novinářský póvl.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slim: ostatní akcionáři mají 33%, tudíž mohou říkat cokoliv, ale je mu to prd platné. navíc se stačí podívat, jací odborníci tam sedí, např. za Liberec. Přečtěte si ještě jednou, co tu píšu, to že je LIAD akcionářem ČSAD tu píšu od začátku.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a koukám na tu výroční zprávu 2008 a hele, von LIAD má 66% na základním kapitálu účetní jednotky...takže Wasserbauerové jsou dvoutřetinovými majiteli ČSAD LB!Pro naši diskusi jistě nepodstatná informace, že?

Dál tam nenacházím nic o pronájmu pumpy v hodnotě 120 000,-, ale je tam informace, že pumpa byla v roce 2006 prodána!!! Pouze si pronajímá pozemek pod sebou za 5 700,- Kč ročně, v čemž nevidím nic mimořádného (je tam uvedeno, že to je cena obvyklá pro jiné nájemce v areálu).
Dále je tam strana o subjektech tvořících holding, tj. ČSAD jako ovládaný a LIAD jako ovládající podnik (takže LIAD podle Vás tuneluje majetek ze dvou třetin sám sobě, jo?)
Sleva na naftu není 30 haléřů, ale 30 - 60 haléřů.
Auditor vysloveně uvádí, že ze všech smluv mezi společnostmi holdingu nevzniká ovládané společnosti žádná újma.

A ještě jedna věc - rozdělení spoelčnosti na 4 subjekty, tj. vznik samostatné společnosti ČSAD LB pro autobusovou dopravu, to je krok k zásadnímu zpřehlednění finančních toků tam, kde Vás to jako zastánce občanů pálí - ekonomicky se odděluje autobusová doprava od nákladní a od služeb. Tím pádem je cena km pro dotaci průhledná, veškeré náklady jsou také průhledné, protože jsou vyjádřeny fakturami za nákup služeb pouze pro autobusy (jiná věc je, kolik ty služby stojí, ale to už tady zaznělo, na dotacích na ZDO se chce přiživit kdekdo a ČSAD LB rozhodně není výjimka a navíc pro tohle tvrzení nemáme důkaz)

Takže sorry, sice díky za upozornění na tyhle dokumenty, ale Vaše tvrzení to staví do světla článků pana Sůry - polovina pravdy staví firmu do úplně jiného světla než kdyby bylo řečeno vše podstatané.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a co chcete říct tím, že ostatní, co mají 33%, můžou kulový? To je jako špatně nebo nezákonně? Doprdele, to je přece normální v demokracii i v ekonomice, že ten, kdo má 51% a víc, je pánem ve firmě...V podstatě je to tak, že Wasserbauer zprivatizoval (jakýmkoli způsobem, nevím o něm) ČSAD LB a obcím zůstalo to, co jim při privatizaci stát přihodil zdarma do huby (znám to z osobní zkušenosti, i když z jiného ČSAD). Tak co po něm chcete, aby chodil vařit polívku pro chudý? Uvědomujete si, že on je v podstatě v pozici Jančury, protože s těmi 33% si, jak správně podotýkáte, může vytřít prdel?
A o tom,jací odborníci tam sedí...Vaše klasické odvedení pozornosti. Proč by tam měli sedět odborníci, tam musí sedět zástupci majitelů akcií!!! Holt když každá obec nemá expoerta na dopravu, koho tam mají dát?
Vaše zaujatost a neobjektivita mne skutečně nutí vracet se k úvaze o tom, jestli nejste pan Sůra...Minimálně Vám naprosto nevěřím, že Vaše nenávist k této firmě není věcí zcela osobní...
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je to Sůra. Doktora neoblafne.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane Slime, až si nastudujete výroční zprávy, budeme se bavit dál. urážením a nadáváním pro mě ale dál nejste partner pro diskusi.
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 20:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych taky raději komunikoval s panem Sůrou.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že to, že jsem si nastudoval minimálně tu za rok 2008, jsme Vám dal najevo v příspěvku 669. Bohužel Vaše závěry a názory to nejen nepotvrdilo, ale z velké části je to vyvrací. Ve světle vlastnického propojení mezi LIAD a ČSAD je to totiž s tím Vaším tvrzením, že kdyby si CSAD nechalo pupmu, nakoupí naftu levněji, tak, že kdyby si ji skutečně nechalo a nakoupilo naftu levněji, ten cenový rozdíl by šel zase Wasserbauerovi do kapsy, akorát ne ve formě tržby za naftu, ale úspory nákladů v druhé firmě. Čímž jsme se vrátili na začátek naší diskuse, podívejte se na můj příspěvek 665 a zjistíte, že moje domněnky se ve výroční zprávě potvrdily.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane euroflyere, dyť slim vám plně vysvětlil, proč se nejedná o rozkrádání majetku, protože by si kradl svůj majetek. Dělá jen to co každej podnikatel, snaží se zbohatnou dovoleným způsobem.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud by nakupovalo ČSAD Liberec naftu samo od sebe, snížilo by mu to náklady a nemuselo být ve ztrátě. v ČSAD LB má Wasserbauer 67%, nikoliv 100% V Liad má 100%, takže zisk z prodeje dražší nafty mu jde do kapsy. Kdyby nakupoval přímo, musel by se o třetinu zisku ještě podělit s jinými, kteří mu dávají vydělat. Jinými slovy krade z kapsy, která je jeho jen ze 2/3 do kapsy, která je stoprocent jeho. A kdo je na tom škodný? Pan Wasserbauer asi ne. je tu pak ještě další dost závažný detail: linky ČSAD jsou v závazku veřejné služby a kraj mu doplácí prokazatelnou ztrátu. ta je prokazatelně zbytečně vyšší, protože nakupuje naftu dráže, než by mohl. to je konstatování, viníky v tomto řetězci si každý hledejte sám. Stejně jako nepředpokládám, že ČSAD Liberec je jediný příklad čsad, kde takto mizí peníze. nemusí to být jen za pumpu, že? servis je jistě také výhodné "autsórsovat":-)
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad euroflyer - no kraj jim platí za ujetý km, a to uplně stejnou částku jako ostatním dopravcům v kraji. Takže buď kradou všichni, nebo je to fakt prokazatelný ta cena.
Euroflyer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: kraj takto platí, ale v roce 2005 rozhodně neplatil:-)nicméně bych se jinak přikláněl k variantě a))))
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V principu máte v tomhle pravdu, ale pouze co se týká matematiky a procent. Ztráta není prokazatelně zbytečně vyšší, to je opět váš tendenčně upravený blábol, prokázat ztrátu v tomto případě by znamenalo prokázat, že nakupuje naftu dráž než za cenu obvyklou na trhu. Že nakupuje dráž, než by mohl, to je argument možná pravdivý, ale k ničemu. Levněji to jde vždycky a pokud bychom se v tomhle zastavili, začne nekonečné dokazování a vyvracení. To nemá řešení. To, že takto lze vytáhnout ze státu na dotacích víc, než by bylo nezbytně nutné, je samozřejmě pravda, která platí pro všechny obory podnikání, kde se bojuje o peníze státu...Opencard je zářným příkladem...
Na druhou stranu - pamatuji se nekonečné dohadování s okresem o dotace v devadesátých letech, řešení ČSAD LB není zřejmě nejlevnější, ale je jednoznačné...tady mám faktury za naftu, tady za servis, za nákup vozů, tady za pronájem parkoviště, mzdy, sečtěte si to, soudruzi, a vydělte počtem kilometrů...
A nedosti na tom pro Vás, když máte tak nastudované ty výroční zprávy - nové společnosti vzniklé štěpením mají vlastnictví rozděleno ve stejném poměru jako společnost štěpená, tj. pokud se bude outsourcovat na některou z nich, neokrade nikdo nikoho...(viz ten Váš servis)
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takto kraj platí už hodně dlouho, takže i v roce 2005.

pokud se přikláníš k a, tak pomlouvej všechny a ne jednoho.