K-report
 

Archiv do 12. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 12. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zde
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.128.178
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:45:48    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: v příspěvku 1058 je několik zásadních nesrovnalostí. V prisnci 2007 SA rozhodně nenabízela ŽÁDNÉ jízdenky za 50Kč, to bylo v říjnu, v prosinci se jezdilo na vybraných spojích, tuším pět párů za 95Kč a rozhodně se za těch 95Kč nejezdilo ještě dalšího čtvrt roku, to bych si toho asi všimnul. Navíc ceny byly vráceny na původní úroveň, nikoliv na vyšší. Když se v roce 2008 zdražovalo tak to bylo plošné, ne jen na lince Brno Praha. Absurdní na tom je fakt, že Asiana, která tyto ceny zavedla problém nemá a ještě chce ušlý zisk.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 15:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde: No trošku se obávám, že ÚOHS pro ta data i ceny bude mít v ruce nějaký doklad, takže jste si spíš opravdu nevšiml.
Jinak jestli dobře čtete, tak ta pokuta není za to, že ty ceny zavedl, ale že je nasadil na konkurenční spoje s cílem vytlačit konkurenta z linky. A následně ÚOHS ověřil, zda nejsou podnákladové a byly. Ono totiž postižitelné není samo o sobě, že někdo jezdí pod své náklady, to je jeho problém a sám sebe případně zkrachuje, ale že jezdí za dočasně podnákladové ceny tam, kde chce vytlačit toho konkurenta. Což byl přesně případ SA, kdy měli ty ceny na souběžných spojích. Já jsem to tenkrát do hloubky nesledoval a už vůbec nechci hájit ÚOHS, ale obávám se, že v tom rozhodnutí sedí úplně všechno...On sebeblbější úřad když tohle napíše, není zase takový idiot, aby ta fakta, která tam uvádí, nebyl schopen doložit. Myslím, že tato fakta zpochybňovat je zbytečné, diskuse se povede když už tak o jejich interpretaci...
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 17:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: taky se připojuji k tomu, že ty data jsou zcela jednoznačně špatné. Už 7. 10. 2007 jsem měl rezervaci za 50Kč, přechod na 95Kč byl počátkem prosince (až budu doma mohu najít přesné datum) a rezervovat za tyto ceny to šlo do konce ledna (tedy včetně části února)
www.katalogyjizdenek.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 18:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové řidiči SA by si měli uvědomit, že odjezdová stání na ÚANu v Ostravě nejsou parkoviště! A že tyto stání nejsou jenom pro ně. Dnes si bus SA s odjezdem v 17:45 v klidu zaparkoval na stanovišti 6 tak brzo, že spoj ČSAD Karviná v 17:15 musel odbavovat na silnici. Navíc řidič SA byl v buse přítomen, ale vzniklá situace ho vůbec nezajímala.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 09:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já k těm datům nemám osobně moc co říct, nejezdil jsem s nimi nikdy a o té situaci se slevami vím v podstatě jen odtud, mluvím jen ze zkušenosti s právníky a státními orgány. ÚOHS musí nutně předpokládat, že se SA bude bránit a hodí to na stůl právníkům, je bláhové si myslet, že by se nechali chytit za nohu něčím tak jednoznačně dokazatelným a zpochybnitelným jako je datum někde zaznamenané nebo vytištěné. Takový idiot opravdu není ani státní úředník, tím spíš, že Jančura je známý tím, že jim nikdy nic nedaruje. Jestli jste měl 7.10.rezervaci za 50,- a oni píšou, že to uplatňoval od 1.12., neznamená to absolutně, že se to dřív nedělo, ale že mají v ruce důkaz, který to dokazuje k 1.12., takže do rozhodnutí nenapíšou, že to dělal už dávno předtím. Zrovna tak budou mít v ruce důkaz, že to šlo do 1.3.2008.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5226
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 17:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlovarský kraj nepustí RegioJet na železniční tratě v regionu
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 17:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...nedávno tady zaznělo, že SA koupili tuším devět brejlovců z Itálie, docela by mě zajímalo, kde ted jsou, co se s nimi děje a jestli už jsou zaplaceny...Bez jakékoli jedovatosti vůči SA naprosto nechápu, jak někdo může udělat takovou ránu a nemít pro ně smluvně zajištěný výkon...?Vy byste si koupili kamion a zaplatili nebo spláceli ho s vidinou, že jednou možná uděláte řidičák a začne se s jím jezdit...? Protože jestli to správně sleduju, tak práce pro jakýkoliv jeho vlak je v nedohlednu...?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 18:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: práce pro vlak je, dokonce má i přidělenou dopravní cestu, ale nejsou to Brejlovci ale devět mašin řady 163.
www.katalogyjizdenek.cz
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 18:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co že to bude za práci a kdy?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 18:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.szdc.cz/soubory/knizni-jizdni-rady-121210/dalk-dopr.pd f.pdf
Vlaky IC1000 - IC1019 (dávám odkaz sem, protože tady sou celý trasy, lepší než hledat po pěti tabulkách)
www.katalogyjizdenek.cz
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 18:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za info, nicméně jestli to čtu dobře, je u všech napsáno, že jedou ode dne vyhlášení. Tedy třeba od 12.12.2048. Neorientuju se úplně v drážním názvosloví, ale tohle je asi spíš ta přidělená dopravní cesta, ne? To úplně s prací nesouvisí, ptal jsem se, kdy ty lokomotivy začnou jezdit a vydělávat a na to odpověď nevidím.
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 19:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Zdenda999: "Čumím jak umím..." ale nikde nevidím u žlutých střel, značku, že ve vozech budou zásuvky? Ženy tisková chyba?
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 20:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:
Kdo hledá, najde: http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-ma-v-cesku-uz-sest-lokomotiv-n ez-vyjedou-zrychli-je-p5j-/eko-doprava.aspx?c=A100924_083526_eko- doprava_vem
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 21:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak co se týká dohod na prodejí ceně, radši už mlčte, takového zaměstnance bych fakt chtěl mít... Jen upřesním - dohoda zakázaná a nejpřísněji trestaná se týká prodejní ceny, toho fakt máte plný notebook? Pak děláte ve firmě kreténů a s kretény odběrateli...

Vy mě opravdu bavíte. Pak jsou ovšem kreténi všichni nákupčí na řetězcích a 99% firem asi kromě té Vaší, ve které děláte. By mě zajímalo jak dojednáváte ceny do letáků a vůbec cokoliv, když se to vlastně nesmí :-) ...

Už tedy RADĚJI MLČÍM, lepší radu jsem tu ještě nedostal :-)

Sorry ostatním za off-topic.


Jinak k tomu rozhodnutí, SA si asi hodně nahráli tím, že to dali pouze proti těm spojům Asiany, měli to hodit na všechny spoje a byl by klid.
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 01:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Denis Novák: Z téhle zprávy jsem ovšem vycházel, když jsem se ptal...
To Minibox: Já bohužel pracuju právě v tom řetězci...;-) a ceny do letáků opravdu nedojednávám, právě proto, že se to nesmí. Cenu stanovuji na základě cen konkurence z předchozích promocí (existuje na to dokonce software zvaný Incoma leaflet monitor), potřeby marže a třeba i potřeby vygenerovat větší nebo menší obrat. A pokud mi nějaké hovado dodavatel napíše něco ohledně dohody na ceně nebo dokonce požadavku na naši prodejní cenu, mám na to takový vzorový mail, který mu pošlu systémem CTRL C+CTRL V, kdy mu dám i pro případně sledující orgány ÚOHS jednoznačně na srozuměnou, že v tomhle naše firma ani já osobně zsadně nejedu a cenu si stanovím sám viz výše. Z pohledu zákona neškodná je jedině doporučená prodejní cena, která se ovšem přesně takto musí jmenovat a nedebože, aby k ní dodavatel připsal cokoliv v tom smyslu, že požaduje její dodržení...Takový dodavatel si pak může napsat na záda "Ať žije kretenismus" a může jít kam chce. Obhospodařuju cca 70 dodavatelů a trvám na tom, že žádný z nich si to, co Vy popisujete, a formou, kterou Vy popisujete, nedovolí ani v náznaku. Nicméně jistou část populace vždy prokazatelně tvoří sebevrazi...
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 19:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: OK, samozřejmě kouzelné slovíčko "doporučená..." je jasné. Ale zřejmě někteří Vaši kolegové jsou sebevrazi, tak jako na straně dodavatelské ;-) Tak se mějte a už fakt mlčím :-)
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 21:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox: tohle slovíčko je ovšem tím ostřím nože, které rozhoduje o pokračování kariéry nebo o sebevraždě, případně o konci firmy...Takže jsme si to nakonec ujasnili..;-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5246
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 21:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R. Jančura je teď v televizi, něco s K. Šípem.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Zde
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.137.229
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 16:32:20    Odkaz na tento příspěvek  

Na SA jsou new JŘ. Mmj Ostrava (který je tam už měsíc) kde se ruší rychlé spoje. Včera na nich nebyl tradiční "Bobyk" ale 54!
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 19:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radima Jančura na TV Z1
odkaz
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 19:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stevardky v havajských oblečcích lákají za exotikou
:-) Analýza Registračních značek Ústeckého kraje :-)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.55.124
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 23:49:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k té konkurenci u Asiany. Asiana jezdila Praha-Karlovy Vary od 1 koruny, pro držitele jejich karty Star Letuška Club zcela zdarma a mohla tak také vyprodat celý autobus, a to jako predátorské jednání nebylo???
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 01:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Pokud vím, tak u Asiany byly tyhle hodně nízké ceny vždy jen na omezený počet míst v autobuse - tj. nikdy nemohlo dojít k situaci, že by se na celý autobus prodaly jízdenky např. za 1 Kč. Další věc je, že v době, kdy toto probíhalo, už Asiana nebyla na trase Praha-KV dominantním dopravcem, takže by ani dost dobře nešlo, aby se stala "predátorem".
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 10:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, predátorské je to, že někdo tímto způsobem likviduje konkurenci, jinak může jezdit třeba zadarmo celoročně a kažému je do toho prd...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 10:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to přeženu, můžu nastoupit na linku a jezdit celý rok zdarma pro všechny a pokrývat ztrátu z marže erotických klubů (nebo prodeje letenek) provozovaných pod stejným IČO. A každý si může trhnout nohou.
Pokud ale nastoupí konkurent, jsem na lince dominantní a nasadím superceny pouze v jeho časech a navíc tím pádem na těch spojích jedu pod svými náklady, a notabene poté, co ho takto zlikviduju, zvednu ceny výš, než když jsme tam byli spolu, je to přesně to predátorské jednání, které ÚOHS postihl...Takže příklady na to, kdo kdy jezdil za kolik, mají hodnotu smrkové šišky protože záleží na tom, v jakých souvisostech to dělal. Dokonce si myslím (ale je to moje domněnka), že kdyby Asiana na podnákladové ceny SA reagovala cenami rovněž podnákladovými, neměla by s ÚOHS problém taky, neb nebyla první.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.96.5
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 12:47:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z HK: Star Letuška klub nebyl omezen počtem míst, jen počtem volných míst v autobuse, takže všichni mohli jet zadarmo
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 17:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: "Ještě k té konkurenci u Asiany. Asiana jezdila Praha-Karlovy Vary od 1 koruny, pro držitele jejich karty Star Letuška Club zcela zdarma a mohla tak také vyprodat celý autobus, a to jako predátorské jednání nebylo???" - Nebylo, protože to platilo na VŠECH spojích ASIANY, ne jen u těch, které jely proti konkurenci.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 17:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: A u kterého spoje Asiany nebyla konkurence?
www.katalogyjizdenek.cz
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 21:51:01    Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Asiana jezdila do Varů v té době vždy když jela i SA, každý spoj byl proti konkurenci.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 23:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999, Glory: Možná, ale sleva platila stále plošně na VŠECH spojích Asiany, nikoli na vybraných, a v tom je ten zásadní rozdíl!
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 03:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Havajské oblečky se nám objevily na brněnské lince...

Na ostatních linkách mají stew´s havajské květy kolem krku a rozdávají se krom rekl.letáčků i tyčinky Margot...

Jinak na Varech poslední dobou stabilně Irizar PB č.78
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.137.229
Odesláno Sobota, 27. listopadu 2010 - 13:40:21    Odkaz na tento příspěvek  

Kdy byl Irizar 78 na Varech? Minimálně ještě v pondělí byl na spolu s 79 na svém stabilním oběhu na Brně.
Neměl by zde někdo náhodou v pdf původní jízdní řád na Vary, od 12. 2. 2007?
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 27. listopadu 2010 - 14:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl stabilně na 05:00 z KV a 17:00 do KV z FLO(mimo letiště)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8225
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 07:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší technický dotaz. K čemu slouží v autobusech SA přístroj velikosti "navigačky" namontovaný v levé části palubní desky? Za fundovanou odpověď předem díky.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 10:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Magiq: domnívám se že to je skutečně navigačka a sledovací system asi GPS,neb SA zveřejňuje zpoždění autobusů na trase
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 11:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybin:Beulas 78 dnes v 5:00 odjezd z KV do Prahy.
Bovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc937gt11: Monitorování pohybu vozidla a navigace má společné jen to že obojí využívá GPS. Kvúli tomu by tam monitor asi nebyl.
Magiq: Je to ve všech nebo jsi to viděl jen v určitém typu autobusu ? Mám pocit že Glory má v tom místě monitor ke kameře.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8226
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to ve všech. Kamera to není. Neviděl jsem to zase tak moc podrobně, ale řekl bych, že je tam přihlášen řidič pod jménem a další údaje, které by mě zajímaly. K čemu a jak.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 17:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bovák: a co připustit že to je navigačka a sledovačka v jednom (co jsem myslel od začátku)? Zase takový debil nejsem abych nevěděl,že sledovací a navigační system využívá ke své činnosti GPS.V tom případě by i odpovídalo to,jak píše Magiq,že se tam řidič hlásí jménem,popř.číslem autobusu či vším co tam zadávají.
Jinak v Aurách na Scaniich se obraz z kamerky zapíná na malej display od AV systemu.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 17:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beulas 48 byl nahrazen vozem 98, který tedy jezdí 5:30 Br - Pr / 10:00 Pr - Br / 13:30 Br - Pr / 17:00 Pr - Br. Nově je na Brně také 96, která jede mimo jiné v 6:00 z Brna do Prahy a zpět v 11, oboje staženo z Košic
www.katalogyjizdenek.cz
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 18:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Ve všech?


Anebo je to nějaká ? Tahle fotka je z 1.7.2010.
RAJČE 17.11.2010 aktualizace.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8227
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 18:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to viděl poprvé na konci září.
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedná se o systém, který sleduje GPS polohu autobusu, aktuální spotřebu paliva a další technické údaje o autobuse. Je v tom přihlášen řidič pod svým osobním číslem a průvodce. Vedení potom vidí, kdo se přesně v buse nachází. Zpoždění uváděné na webu není z GPS ale čerpá z údajů, které posílá průvodce smskou do systému.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8228
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mockrát děkuji, měl jsem takové tušení. A kdyby se tu objevilo ještě jméno výrobce, budu už nadprůměrně spokojený.
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výrobce je Axitech http://www.axitech.cz/main/page.php?id=1
předposlední: Grafický terminál GT-3
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8229
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc díky.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5310
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 18:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukal jsem, že 72 má prasklej levý nárazník a vzadu na okně má napůl slouplou reklamu. A tohle dneska vyselo na Terminálu v KV:

fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 04. prosince 2010 - 10:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad MMM: nejhorší to bylo prý první den sněžení, rekord drží odpolední spoj z Phy s +120, jinak za středu a čtvrtek jsem dojel do Phy ráno s +10 (1x tankování,ale na letišti PRG dříve,a pak kolony v Pze,hlavně na Evropské kvůli stavbě metra,odpoledne a v podvečer vesměs včas,max.+10 s přestávkou na benzince,kvůli čůrání,bo WC zamrzlé) jinak dnes ráno z Phy -15min. na Tržnici.Veškeré zpoždění vždy stew´s omluví v buse.

Jinak mi to přijde,že to zpožďuje Praha a pak úsek za "St.Peterburgem"
a před Bochovem - oboje ve směru KV
Noname
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.145.216
Odesláno Neděle, 05. prosince 2010 - 21:17:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ty překlady do cizích jazyků se jim nějak nepovedly....-)) Stejně jako to tvoje "vyselo"
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 05. prosince 2010 - 21:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...no von i ten text v češtině je perla veliká...ale ty překlady by mohly aspirovat na nějaký titul "blitka roku" nebo tak nějak..;-))
Naštěstí firma organizuje jazykové pobyty, jak si lze přečíst na razítku, takže cesta by se najít dala...;-)) a za nákladový ceny..

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5323
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 05. prosince 2010 - 21:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně jako to tvoje "vyselo"
Sypu si popel na hlavu, tohle se mi fakt nevyvedlo.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 05. prosince 2010 - 23:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono pičasí nebylo na ježdění, natož na výsev.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3219
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 11:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně nejlepší překlad co jsem viděl byla fotka klasický černý tabule od nějakýho řezníka (a tuším že to pocházelo buď z konce totáče nebo těsně po plyšáku) kterej chtěl bejt světovaj a tak tam křídou napsal:
vepřové nožičky - schweine haxen
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 13:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...no ale to světovej byl, až na koncovku u slova schweine je to správně německy...;-)
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 07. prosince 2010 - 09:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jednou na velké ceně viděl podobného lingvistu prodávat švestky a aby dederóni věděli, co nabízí, tak napsal BLUMEN a myslel, že jsou to blumy.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 07. prosince 2010 - 22:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...no tohle byl fakt "lingvista, " ale ne podobnej..;-) Zažil jsem pár jídelních lístků, kde byla trojjazyčně popsána ta hromádka kyselé čalamády u plátku masa jako obloha/sky/himmel...;-)
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 09:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry za OT,ale poslední příspěvek do jazykového okénka: vůbec nejlepší zápis se povedl mému spolužákovi, když si chtěl ve Vídni koupit fíky a statné padesátnici zdvořile řekl "ich möchte ficken".
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3231
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 11:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jednou se němkci docela bavili když jsme my jim a oni nám vysvětlovali různě hezky znějící větičky a proč teda máme tendenci psát die Kunde.

Podobně jako naší někdejší emerické lektorce engličtiny v době aféry Klintón jak krásně nám zní v této souvislostí termín impíčment
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 12:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger:

Když už jsme tu rozjeli ten OT, také přidám jednu historku. Prarodiče mají v Lokti penzion Erika. Když tam jednou v zimě přijeli naši západní sousedé, tak je babi ubytovala a děda jim ještě dodatečně řekl: "Kdyby kalt, tak šprechen, já přitopit" :D
Marais
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 10:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pánové jak dlouho má ČSAD Semily Auru ex SA?
... první v ČR VANHOOL ASTROMEGA T9 ...