K-report
 

Archiv do 11. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 11. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
BUS group
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.98.245
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 23:52:33    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, prosím Vás nevíte kde má pan Jančura své vlaky? Kde procházejí modernizací a zvýšení rychlosti? A kde bude jejich depo a údržba probíhat? Děkuji
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 07:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Stodolní: To je dnes takový problém jet z Prahy Hutníkem, Ostravanem, případně v pátek ještě SC515 do Ovy? A ráno Šíravou, Ostravanem, nebo Hutníkem zase zpět do Prahy? V sobotu ráno možná ještě SC502? Fakt "to nejde" bez žlutých vlaků?

Pan Jančura (respektive Regiojet) má v Přerově několik lokomotiv. O vagonech nic nevím. A jestli vůbec vyjedou, tak o tom už se dá pochybovat. Sehnat za 7-8 měsíců cca 50 vagonů (pokud chtěj vyjet v červnu) - to je pěkná makačka.
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 08:11:44    Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan - proč mít druhého (třetího) mobilního operátora, když máme Eurotel, pevnou Telekom a telegraf na poště (o potrubní poště v Praze nemluvě), že?
S úklidem poblitých vagónů si starost šotouši dělat fakt nemusí - v tomto státě je kupa nezaměstnaných, popř. levné pracovní síly z východu. Pokud bude Jančura chtít uklizené vozy, bude je mít.
P.S. - nápad s vlaky RJ na Stodolní mi taky nepřijde úplně šťastný, ale šotovýhrady jsou úsměvné.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 08:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: tak fajn, já se vy**** na roznášení rozkazů (na co je někomu OPčko, vždyť to je jen takový papírek...) a hlídání přestupů (cestujících je dost, tak proč na ně čekat,že...)a budu bouchat vozy do kompjutru.
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 08:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Jančura vozy někde sežene, toho bych se nebál. On si je může někde popůjčovat. Akorát ten jeho "super vlak" nebude až tak žlutý ale velice různobarevný.
Už když se Jančura kasal, co všechno je schopen převzít za dráhy, nikdo neřekl, kde na to chce vzít vozy, mašinny , vyškolený personál atd.
Já osobně se těším, jak Janczurazug někde nabere minuty (a byť nejsem fanouškem pendolína), bude uhnut a půjde před něho pendolíno... Je to škodolibé, ale pan Janczura mě svojím chvástáním leze krkem a obávám se, že míří někam dál, než je jen ponížení ČD.
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 09:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek:
Jako že by privatizace ČD?
Je fakt,že to prodat umí.U spousty lidí panuje názor,že až to ten "ŽLUTEJ" vezma do ruky a začne jezdit všude,tak to bude super.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 09:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hold je jiná doba. Nemířím nikam konkrétně, ale můžeš být mistr světa, ale pokud to neumíš prodat, tak je ti to prd platné. A k Jančurovi jen to, že zatím evidentně masíruje veřejnost ale to jsou jeho body a on to asi moc dobře ví. Vlak pro opilce? Žádný problém. Kromě stewardek tam budou tři gorily (nejlépe z východu, ty člověk sežene za pár šupů a kór v Praze) a problémového klienta vysadí na první zastávce, ať se stará někdo jiný. Je to problém? Není. Stačí mít v přepravních podmínkách napsáno podnalilé, ..... bla bla. Že budou na nádraží? To je přece problém majitele či nájemce. Kdo to vlastně dneska je? Tak nějak ani nevím. Poslední dobou vídám ve vlacích nějakou "ochranku" ale u problémových vlaků jsem je tak nějak nezahlíd. Ale tohle tu nehodlám řešit. Tohle je můj osobní názor a můžete mě kamenovat, k tomuto tématu už já No comment.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10606
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 10:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni ty ochranky k ničemu nebudou....stačí víc podnapilých naráz a uvidíte jak budou stranou...to stejné platí o policajtech...když jsou schopný průvodčí říct, že záleží na ní jestli je veme dál bez jízdenky tak to je sílaJednalo se o skupinku baníkovců bez jízdenky!!!

Přednosta:
Tak tohle se nám ještě nestalo, vlaky ad hoc až na výjimky nežádáme, ale ani tak by se to v současném režimu přidělování KDC nemělo stát...
Věř, že se to stává a není to skoro ani vyjímka...přidělené číslo v Kadru (objednané třeba den předem) se záhy (myšleno druhý den před odjezdem) změní na jiné bez udání důvodu...asi to číslo obsadil jiný dopravce??
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 13:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Počet návštěvníků Stodolní nepřevýší 4 %
Až tak bych si jistý nebyl...statistika ne vždy říká pravdu
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 17:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne každý se potřebuje implicitně zlít jak dobytek.

No, co chcete dělat v ulici plné barů, studovat historické památky?
Ono ne každý to potřebuje, spíš se mu to tak nějak stane, následkem vlastního přecenění schopnoszí vlastních jater, u omladiny je to víc než časté.
V našem městě, když jdu ráno v soboru, či v neděli do práce, pozoruju : vyvrácení značky, rozsypané popelnice, rozbité telefonní budky a autobusové zastávky, pozvracené chodníky.
A to k nám nejezdí chlastat omladina z Prahy
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4440
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 18:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex pokaždé na něco zapomene a kolikrát je velkej problém,tyto údaje od vás dostat.

No jasně, bla bla bla. Já pokaždé hlásím údaje k hownu, protože ua pár kilometrů už je stejně nevědí!

Naposled mi stál Ex 2,5 hodiny,jenom proto,že nenapsal brzdící váhu a nebyl schopen mi to oznámit telefonem,i když jsem mu dal číslo a o tom problému věděl.
Tak to nechápu, pokud už výpravčí chtěl jen rozbor (zajímavé, že mu to stačilo, jiní chtěli já nevím co, polské original wykazy wagonow v sklade pociagu R7 nehrozí, přepsat do našeho nesmyslného formuláře, kde kolonky na číslo stanice odesílací a konečné má pět kolonek, zatímco všechna jsou šestimístná ) tak v Polsku chtějí počet vozů, brutto a délku, co chápu, že jsou pro výpravčího potřebné údaje a jelo se. Je to jednou tak a podruhý jinak, tak je člověk tak nějak za blázny

proč nemůžu odvěsit z vlaku vozy když nemá ICV

ICV je váš vnitroproblém a my ho k životu nepotřebujeme a proto nás nezajímá, na to si hrají v Cargu.

U nás by tě dispečer poslal do prdele,napsal dispečerák,

Jo je jednodušší buzerovat a vymýšlet kraviny...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 18:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Třeba budou před jízdou vybaveny zásobou šp*cgum

Takových? http://doma.nova.cz/clanek/laskaasex/lekarka-v-jar-vymyslela-zuba ty-kondom-proti-znasilneni.html

Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Oliva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 18:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

info: RegioJet vybral návrh grafického řešení pro lokomotivy: Soutěž má svého vítěze
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7609
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 20:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a my ho k životu nepotřebujeme a proto nás nezajímá, na to si hrají v Cargu.

No nekecéj , tak vaši fírové a mašiny tahaj vlaky pro Cargo a nezajímá je ICV? No to jsou věci
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 22:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám jen dotaz na pana J. Paroubka, vím že sem občas zabloudí a tak se ptám, možná blbě ale zajímá mne to. Pan Jančura řekl že bude pomalejší jak pendolíno o celých maximálně 15 minut co jsem kde slyšel... Přitom v konečném jízdním řádu je to hodina... :-O kde je jen zakopaný pes? Nicméně nevím jak je to oproti ostaním vlakům, zatím jsem to nebyl schopen prostudovat pořádně.

A dotaz druhý na Váš Korporátní nátěr... Máte již lokomotivu nátěru, nebo jen vybraný vítězný návrh?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 23:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendular:
Hoďte odkud to máte.
Skutečnost JŘ od vánoc 2010, totiž podle jeho návrhů včetně "konečného", je Praha hl.n. -> Ostrava Svinov:

ČD EC "Praha" - 3h 37min (7 mezilehlých zastavení)
RegioJet - 3h 33min (6 mezilehlých zastavení)
ČD "SC Pendolino" - 2h 56min (2 mezilehlá zastavení).
Tedy žádná hodina, ale 37 minut rozdílu RegioJet/Pendolino.

V Otázkách Václava Moravce 10.10.2010
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411030511010-otazky-vacl ava-moravce/ (hlavně od 44:49 a od 59:00) Jančura prohlásil o nadcházejícím roce od letošních vánoc "my jsme pomalejší než pendolino o zhruba 20 minut; [pojedeme] tři hodiny 28, tak ňák" a "následující rok budeme zvyšovat rychlost, takže budeme 10 minut za Pendolinem". Myšlen rok od vánoc 2011. To jsou Jančurova slova, to z novin mohli novináři zkomolit.

Vypadá to, že hrozně žvaní. Ale mohl by se tvářit, že nemyslel srovnatelný odjezd z Praha hl.n., ale až "z periferie" z Libně, kde Pendolino nestaví. Jak může myslet to dotažení Pendolina na 10 minut je mi záhadou. Leda by na to koupil jiné vlaky...
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 23:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Vyjedem z Olomouce a budem tam dřív o 2 hodiny?
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 00:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna jsem sem náhodou zabloudil :-)
Tak jsem jen otevřel jeden z návrhů JŘ, který mám v počítači (ani nevím, jestli je to ten poslední) a koukám např. SC 501 Praha 5.13 - Ova hl 8.18 (3.05), IC 1001 5.27 - 9.08 (3.41), EC 143 6.17 - 10.03 (3.46).
Tady jsou časy jasně vidět. My jsme říkali, že budeme o asi půl hodiny pomalejší, než Pendolino a koukám, že je to 36 minut. Beru pro všechny vlaky trasu P hl - O hl... Pochybuju, že by Radim Jančura někde řekl 15 minut, to nebylo reálné a nikdy jsme s tím nepočítali. To ani při těch pobytech nejde. Já sám jsem si to porovnal teprve dneska :-)
Já se trochu omlouvám, ale mě tohle nepřijde až tak důležité. Důležité je, jestli ten vlak opravdu dozazí tam, kam má, v tolik, v kolik má :-)
Ještě koukám zpět... SC 500 4.37-7.42 (3.05), IC 1000 4.48-8.31 (3.43), IC 580 5.48-9.48 (4.00), EC 148 7.55-11.48 (3.53)

Nátěr.... Toť otázka. V zásadě - přišly nějaké návrhy, ale nevím, jestli se ten vítězný bude realizovat. Je to pro nás trochu průzkum. Líbila se nám myšlenka, ale prakticky to použitelné moc není. A) asi obtížná realizace B) světlé čelo C) optický přechod souprava - lokomotiva....

A ano - jedna mašina už je v nátěru. Prozatím je celá žlutá s tmavě šedým rámem a střechou, detaily se budou dodělávat fólií.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 00:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leda by na to koupil jiné vlaky...

Proč? Stačí aby "zítra" předložilo MD návrh zákona na plošné omezení rychlosti vlaků na max. 120 km/h, samozřejmě v legislativní nouzi, a je to
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 00:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

návrh zákona na plošné omezení rychlosti vlaků na max. 120 km/h, samozřejmě v legislativní nouzi, a je to

Žmz, Vy jste nezmar.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 07:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

addd Němec. Ale myslí mu to (správně, politicky).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4441
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 09:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Debile z Federace, už nikdy ti neřeknu jinak.
Já mluvím o přepravách, kdy vlakovou cestu objednáváme my, těch je naprostá většina a tam nás ICV nezajímá, tečka.
Dokonce nás nezajímají časy podle GVD a vůbec nejlepší by bylo, kdyby zrušili celou dementní hlášenku k hownu.
Na Slovensku jezdí jak bez hlášenek, tak bez ICV a jde to.






(Příspěvek byl editován uživatelem Fýra.)
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 11:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza Par:
Důležité je, jestli ten vlak opravdu dozazí tam, kam má, v tolik, v kolik má
To je sice pravda, ale snad si nemyslíte, že ČD zpožďují své vlaky úmyslně. Pokud někdo skočí pod vlak a nemusí to být ten Váš, prostě se minimálně na hodinu zcela zaství provoz a hotovo. Další hodinu se to pak projíždí pouze po jedné koleji. To samé při pádu troleje, to je potom teprve šrumec. A věřím, že ČD si seženou nezávislou trakci dřív, než RJ - takže kdo bude mít vyšší zpoždění je nakonec otázkou. Ona ta proklamovaná dochvilnost byla vidět už v prvních dnech provozu na kozí dráze. Potom vedení rychlíku Praha - Ústí n/L až z Kralup n/Vlt bez náhradní dopray taky o něčem hovořila.
Né, že bych externistům nepřál. Naopak. Slibovat ale něco co nejde splnit by se nemělo. Takovéhle sliby účelně vedené proti ČD, se potom mohou velice rychle otočit v neprospěch samotného RJ.

K tomu nátěru asi tolik - bílá barva je pro kolejová vozidla obecně tou nejhorší možnou. I při sebelepší údržbě za rok nebo dva prostě už bílou nebude. Ať už kvůli špíně samotné, nebo pro používání chemikálií používaných k čištění. Navíc v podobném stylu již bylo olympijské eso nebo se mu podobá taky reklama na Grand expres.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2143
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 17:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brusel může být spokojený. Už v dubnu vypukne lítý konkurenční boj mezi nejvýznačnějšími dopravci, samozřejmě na nejvýznamnější relaci naší sítě. Jistojistě pro nejvýznačnějšího objednatele, jak jinak
Různí železniční dopravci, různé korporátní nátěry, různé dopravní cesty, různé doplňkové služby, různá kvalita soupravy, ...

... ALE VŽDY JEN JEDEN CÍL
Akorát k tý stodolní budově popoveze zákazníky autobus
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 19:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: dotaz v mailu
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 20:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Ale jistě, aby bylo konkurenční prostředí jak se patří, hodil by se ještě jeden dopravce na jízdu přes Zákolany. Tam asi nejlépe Sp "Rudá záře", jemuž by mělo odpovídat i korporátní zbarvení jednotky
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 20:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz:
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7610
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 07:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ:
Navrhuji povinné zastavení na vychcání u pomníku Tondy Zápotondy. Ale bacha, hlídaj tam to rudé hovado ostřížím zrakem místní důchodkyně.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7611
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 07:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Entelygente z VODOSu, klidně urážej, ať každý vidí, co jsi zač. Ty už mne nemůžeš vůbec ničím překvapit. Snad jedině, kdybys vstoupil do federace.

Jojo, na Slovensku se s tím neprdí, tam občas jezdí i bez jiných náležitostí.

Ale stejně jsi hloupý, když tě netankuje ICV, víš jak je to důležité číslo?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 13:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je ICV?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 13:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ICV = interní číslo vlaku!Nevím, k čemu tam je, ale podle toho se dohledají a odstavují vozy z vlaku.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 15:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:
My jsme říkali, že budeme o asi půl hodiny pomalejší, než Pendolino a koukám, že je to 36 minut...Pochybuju, že by Radim Jančura někde řekl 15 minut, to nebylo reálné a nikdy jsme s tím nepočítali. To ani při těch pobytech nejde.

Opakuji, každý si může z odkazu z tady toho archivu poslechnout znovu, co bylo v TV v Otázkách Václava Moravce 10.10.2010 (od 59:41)

Žaluda: Minimálně SC tam bude o půl hodiny nebo 40 minut rychleji.
Jančura: "Ne ne ne, takže Pendolino je o ... my jsme pomalejší než Pendolino o zhruba 20 minut; [pojedeme] tři hodiny 28, tak ňák" a "následující rok budeme zvyšovat rychlost, takže budeme 10 minut za Pendolinem".

Nechci se vás dotknout, ale já tomu prostě vůbec nerozumín.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 15:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: návrh zákona na plošné omezení rychlosti vlaků na max. 120 km/h, samozřejmě v legislativní nouzi, a je to

Geniální!
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Dobrošov
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 15:37:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel? Lidi toho nakecají, a Jan Čura zvlášť, tak proč do toho ještě vrtat?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 16:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, komu ještě chybí jízdní řád na příští rok zveřejněný SŽDC, tak link z vedlejší diskuse funguje: http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-121210.ht ml
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Nicolae_posraldescu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 17:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale já tomu prostě vůbec nerozumín

Já jo - totiž že provádíte ukázkové "točení se na volovině".

Smysl existence ředitele fy není znát všechno dopopdrobna, natož to předvádět v nějaké TV estrádě, kde ho za to budou známkovat šotouši.
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 11:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, smyslem ředitele a mluvky je lhát, lhát a lhát. A když to praskne, tak zatloukat, zatloukat a zase zatloukat.
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 13:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karfík,je treba sa na to pozerať politicky. Na ústrednom výbore rozhodli že súdruh Jan Čura je hodný a aj keď tára kokotiny tak sú to neni kokotiny!
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 13:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glagol:

P.S. Ne, že by ten druhej na tom byl nějak zvlášť jinak, akorát k tomu účelu navíc dostal státní vozidla
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 20:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, že by ten druhej na tom byl nějak zvlášť jinak, akorát k tomu účelu navíc dostal státní vozidla
Nejen vozidla, ale i smlouvy na 10 let - takže se ten 1. musí vice snažit.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 21:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: Jojo. A když už se zde pro prvního ujalo jméno "Jan Čura", tak bych demokraticky pro toho druhého doporučil "Žal Uda"
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
jen tak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.33.119.66
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 21:47:09    Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: ČD je sice a.s., ale 100% vlastněná státem, takže pokud se vám něco na této firmě nezdá je to vinnou ministra dopravy a vlády, kteří by měli jmenovat správní radu tak, aby státní akciovka co nejlépe prosperovala a ne ji házet klacky pod nohy a snažit se ji zničit.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 21:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Nestrašte. Stačila Duškova "anální aféra". Ještě nějaká "urinální aférka"...to tu ještě chybělo.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 22:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen tak: Jestli se současný ministr snaží ČD zničit, tak je to zbytečná práce, jakkoli on to třeba netuší. Zničení už zařídil Slamečka, teď stačí jen počkat

P.S. Je zřejmé, že je jasné, že obdobně to bylo již před Bártou připraveno i na ČD Cargo, které ovšem vlastní ČD, a.s., tedy jestli se Vám nezdá něco tam, je to věcí Žal Udy
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 23:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen tak: Já nemám nic proti ČD. Že se to Žaludovi povedlo je jeho managerské velké plus. Mě se to nelíbí jako daňovému poplatníku.
Mmch jakou máte jistotu, že za těch dnes už 9 let bude ČD a.s. stále 100% státní. Já bych na to nevsadil ani korunu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2166
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 23:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: Já vím, že desetileté smlouvy vypadají jako obrovský úspěch. Jenže právě jejich podpisem začala jít firma rychle ke dnu. Ono, když se obchodní společnost nemusí snažit udržet pozici na trhu, má tendenci zrychleně hnít. Pak se teprve ukáže rozdíl mezi manažerem a hochštaplerem
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 23:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono, když se obchodní společnost nemusí snažit udržet pozici na trhu, má tendenci zrychleně hnít.
Máte, jako obvykle, schopnost vyhmátnout podstatu věci. I když společnost, o které je řeč, je na tom pořád beze změny, takže vlastně nikdy hnít nepřestala.
Na životě je nejkrásnější jeho rozmanitost. Každý den tě nasere někdo jiný.
http://www.nahouby.estranky.cz
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 00:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, je mi to jasné. Jen jsem nechtěl vypisovat, kdo jak přesně přehodnotil svůj přístup k nákladům v okamžiku, kdy ještě nezaschl inkoust na poslední krajské smlouvě. Mohlo by to být oprávněně bráno jako osobní. Takže zkusím příklad, spíš o nostalgii, ale rozdíl obchodního přístupu ČD v roce 2008 a 2010 symbolizující:
1/ 2008 - ve Zlonících má být v rámci optimalizace zrušena i kolej č. 7. K písemnému návrhu ČD sdělují, že na koleji jsou v rámci obchodní smlouvy s KŽMZ deponována historická vozidla, tedy se zrušením ČD nesouhlasí. Návrh je následně upraven tak, že kolej číslo 7 má být zachována jako kusá;
2/ 2010 – SŽDC medializuje záměr zrušit, mimo jiné, trať Krupá – Kolešovice. Přestože ČD o nic oficiálně nežádá (ani nemůže, páč volná kapacita) GŘ ČD (přístup má O 16, který drží i smlouvu) jako supervizor VYMAŽE příslušným KCOD již zadané vlaky. Neodradí ji ani náhodou platná obchodní smlouva s KHKD, která je ekonomicky jednoznačně pro ČD výdělečná (výkon navíc, který ojednatel platí se stanovenou ziskovou přirážkou) a pro GVD 2010/2011 ji nelze vypovědět, páč je po smluvně stanoveném termínu.
Zahnívání je jistě trvalé (jak píšete), ale někdy to hnije tak, až to prostě i z dálky smrdí
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 15:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No lidi, nevím jak vy, ale já začínám mít podezdření o tom, že RegioJet přeci jen sáhne na ojetiny. No, uvidím,e co se z toho vyklube, ale pokud RegioJet vyjede v červnu, buďme rádi!
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 16:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par: Jednou jste psal, že máte zájem o trasu Plzeň - Domažlice. V návrhu byla. Co to, že se to tak zvrtlo ?? POVED nechce spolupracovat?

(Příspěvek byl editován uživatelem myšák_tom.)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 16:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom) Jestli mě paměť neklame, bylo to podmíněno objednávkou a dotací od Plzeňského kraje, který ji asi neschválil...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 17:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekh: ... ojetiny ... ale pokud RegioJet vyjede v červnu, buďme rádi!

No, i já bych přes veškerou svoji kritičnost rád byl. Ale po tom, co jsem si dal dohromady, co jsem o RegioJeto všechno četl a slyšel, jsem zjistil, že pro nějakou představu, kdy a jak to asi bude, vlastně nevím vůbec nic. Nezvykle levné vozy zatím nic, loko bez někoho ochotného je bohemizovat a (nebo i ??) zrychlovat, jízdní řád nějaký, vyjádření do médií o rychlosti ve srovnání s konkurencí s jízdním řádem neslučitelná. Nová koupě, neznalost konkurence a jízdního řádu nebo plané řečnění? Jak má vypadat vlak nejmodernější na českých kolejích s CityElefanty, Taury, Pendoliny, emzetami a 109E? Takže se asi zařadím do "masy", která očekává mediální "vánoční dárek". A až přijde, tak budu zas nanejvýš přemýšlet, co tím chtěl básník říci...
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 18:18:03    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: A muselo by bát nejdříve VŘ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7618
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 21:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáši, trousil bys tu stejné diagnozy i kdybys nebyl od ČD odejit? Jinak: Odešel bys sám, když jsi tak dobře ze svého ředitelského postu cítil ten hnilobný smrad? Nebo to snad začlo hnít až po tvém odchodu?

Nevím, ale já tu teď taky cítím nějaký smrádek.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 22:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Zrovna ty, mravokárče Už ses jednou stejně ptal a opět do toho podsouváš lži o tom, co jsem dělal a jak jsem odešel, ačkoli jsem Ti již odpověděl.
A jestli se náhodou ptáš věcně, tak ano, nikdy na mém oddělení nikdo neporušil za ČD obchodní smlouvu úmyslně. Něco jiného, když třeba v depu neumyli vagón a my vraceli část ceny

P.S. Copak žes ty přehodnotil vztah k Alešovi? Když byl u ČD, tak ses snažil blábolit, že jsem proti němu zaujatý. Když ho VYHODILI a on šel k SA, najednou Ti nevoněl. Já myslím, že smrdí právě to Tvé nenávidění JAKÉHOKOLI soukromého dopravce.
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7620
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 12:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odepisuju ti na mail. Tady to nemá smysl řešit.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2172
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 21:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Děkuji
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Májka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.13.37
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 08:27:37    Odkaz na tento příspěvek  

Paštikový expres vyjede do dvou let
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3506
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 10:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paštiky, paštiky, kdo si dá paštiku?
http://ekonomika.idnes.cz/syn-byvaleho-vyrobce-pastik-hame-spoust i-vlaky-leo-express-pqg-/eko-doprava.aspx?c=A101110_185915_eko-do prava_vel
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 11:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, tak či tak, vypadá to, že konečně někdo pochopil, oč ve veřejné dopravě jde. Mluví prioritně o jednotce s velkou kapacitou a chce tahat běžné cestující ze silnice. Žádné priority v občerstvení, sedmi vozových třídách, speciálních nabídkách typu Stodolní a podobně.
Chápe, že nejprve musí koupit vlak, nastavit podmínky na jeho obsazení (aby se mu investice vrátila) a s ostatním se hodí počkat až to bude na spadnutí
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY